Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Został w kraju dla bezdomnych zwierząt

Posted by Marucha w dniu 2021-02-09 (Wtorek)

Historia Kociarza z Aleppo wzrusza do łez

Kociarz z Aleppo to były elektryk, który zamiast uciec z kraju ogarniętego wojną został, aby opiekować się bezdomnymi zwierzętami. Mohammad Alaa al-Jaleel utworzył schronisko, w którym wszystkie zwierzęta są dziś mile widziane.

Mohammad Alaa al-Jaleel stworzył Sanktuarium dla kotów Ernesto w syryjskim Idlib, po tym, gdy uciekł z Aleppo pod koniec 2016 r. Choć miał szansę opuścić kraj i udać się w bezpieczne miejsce zdecydował, że zostanie aby wspierać ludność cywilną.

Mohammad zaznacza przy tym, że nie jest członkiem żadnej z bojowniczych grup. Jego misją jest po prostu niesienie pomocy najbardziej potrzebującym. Przede wszystkim bezdomnym kotom. Dzięki mediom i prywatnym osobom udało mu się pozyskać pracowników, w tym lekarzy weterynarii, ale również wyszkolić najlepszych wolontariuszy.

– Czuję wokół siebie niebezpieczeństwo, ale koty dodają mi odwagi, by tu zostać. Nie mogę ich zostawić – wyjaśnia Mohammad Alaa al-Jaleel.

Choć nazwa sanktuarium przywodzi na myśl głównie koty, to Mohammad Alaa al-Jaleel przyjmuje wszystkie zwierzęta, w tym: psy, małpy, konie, gołębie, kaczki, gęsi i kurczaki, a czasem również osły i kozy. Jego instytucja nie jest w żaden sposób finansowana przez kraj, a pieniądze pozyskuje wyłącznie od miłośników zwierząt z całego świata.

– Wojna wciąż jest blisko naszego sanktuarium, a Syria nadal jest krajem pogrążonym w wojennej zawierusze. Ale będziemy kontynuować naszą misję poprawy życia tak wielu zapomnianych ofiar wojny – zwierząt – i poprawy przyszłości zwierząt w Syrii – napisał na swojej stronie Kociarz z Aleppo.

https://dobrewiadomosci.net.pl

Komentarzy 7 do “Został w kraju dla bezdomnych zwierząt”

 1. Bezpartyjna said

  Dobry z niego człowiek 😺🐩

 2. Franz Maurer said

  bardzo dobry z niego człowiek, widać to po zachowaniu kotów, lgną do niego

 3. Boydar said

  Jeśli muzułman to prędzej czy później „współbracia” go zaciukają. A jak chrześcijan to tylko prędzej. Bo w państwach muzułmańskich dobro jest exclusiv, i trzeba mieć ważną licencję.

  Ale daj mu Boże jak najdłużej, i tym źwierzaczkom też.

 4. osoba prywatna said

  https://www.facebook.com/photo?fbid=267386661437568&set=a.208700697306165

 5. osoba prywatna said

  https://www.facebook.com/photo?fbid=266519621524272&set=a.208700697306165

 6. Ale dlaczego? said

  Normalny kraj, jeden z najbardziej wolnych w świecie arabskim został zniszczony przez zbrodniarzy islamistycznych na zlecenie Usraella i pachołków…
  I nadal jest bombardowany przez anty-antysemitów…

 7. Kura domowa said

  Kocham koty. Od zawsze. Moją Halinkę stuknęło auto 4 dni temu. Mało je, ale kładzie się blisko kaloryfera, tam jest jej cieplutko, to chyba ją leczy.

  ————-
  Bardzo chora? Weterynarz obejrzał? Trzymam kciuki za kocinkę.
  Admin

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: