Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Greg o Wolne tematy (62 – …
  Ale dlaczego? o Największa pułapka pozytywnego…
  Ale dlaczego? o Największa pułapka pozytywnego…
  Jasnowidz z Jasnej G… o Minister zdrowia i statys…
  osoba prywatna o Wolne tematy (62 – …
  Carlos o Specjalna jednostka zajmuje si…
  Ale dlaczego? o Największa pułapka pozytywnego…
  seler o Wolne tematy (62 – …
  Zenon_K o Największa pułapka pozytywnego…
  Kwal o Unia blokuje Węgrom wypłatę pi…
  Boydar o Wolne tematy (62 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (62 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (62 – …
  bardzo o Największa pułapka pozytywnego…
  JADAM o Izrael wciąż domaga się zmiany…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 553 obserwujących.

Czy „owczy pęd” to wynik działania podświadomości?

Posted by Marucha w dniu 2021-02-11 (Czwartek)

Rosyjscy naukowcy odkryli, że większość opinii które słyszymy, może zmieniać sposób, w jaki nasz mózg przetwarza informacje. Ustalono również, że oddziaływanie to jest długotrwałe i zachęca ludzi do powielania zbiorowej opinii.

Praca naukowa opisująca przebieg eksperymentów, została opublikowana w czasopiśmie Scientific Reports.

Naukowcy z HSE University ustalili, że niezgoda z opinią innych ludzi pozostawia „ślad” w aktywności mózgu, co pozwala mózgowi dostosować swoją opinię na korzyść większościowego punktu widzenia.

To zachowanie społeczne nazywa się konformizmem i wyjaśnia różne elementy naszego zachowania, od głosowania w wyborach, po trendy w modzie wśród nastolatków. Jeśli nasz wybór pokrywa się z punktem widzenia ważnych dla nas osób, decyzja ta jest wzmacniana w mózgowych ośrodkach „przyjemności” zaangażowanych w większy układ dopaminergiczny odpowiedzialny za uczenie się, aktywność ruchową i wiele innych funkcji.

W przypadku braku zgody z innymi, mózg sygnalizuje popełnienie „błędu” i próbuje wzbudzić u nas konformizm. Mechanizm ten nie był jednak zbyt dobrze poznany. Neurolodzy z HSE University, postanowili więc zbadać, czy opinia innych powoduje długotrwałe zmiany w aktywności mózgu. Naukowcy zastosowali magnetoencefalografię (MEG), unikalną metodę, która pozwala szczegółowo zobaczyć aktywność ludzkiego mózgu podczas przetwarzania informacji, a jej rozdzielczość czasowa jest wyższa niż w przypadku tradycyjnego fMRI.

Na początku eksperymentu 20 uczestniczek oceniło, w jakim stopniu ufają nieznajomym, których twarze zostały im przedstawione na serii zdjęć. Następnie, zostały one poinformowane o zbiorowej opinii dużej grupy rówieśników na temat zaufania tym nieznajomym. Czasami opinia grupy była sprzeczna z opinią uczestników, a czasami zbiegała się z nią. Po około pół godzinie, badani zostali poproszeni o ponowną ocenę ich zaufania do tych samych nieznajomych. Wówczas okazało się, że uczestnicy zmieniali zdanie na temat nieznajomego pod wpływem (bliżej nieokreślonych) rówieśników w około połowie przypadków.

Co jednak ważniejsze, nastąpiły zmiany w aktywności ich mózgów. Naukowcy odkryli „ślady” dawnych nieporozumień z rówieśnikami. Kiedy badani ponownie zobaczyli twarz nieznajomego, po ułamku sekundy ich mózg zasygnalizował, że ostatnim razem ich osobista opinia nie pokrywała się z oceną udzieloną przez rówieśników.

Najprawdopodobniej, utrwalenie tego sygnału pozwala mózgowi przewidzieć w przyszłości możliwe konflikty wynikające z nieporozumień i dąży do ich uniknięcia. Obszar mózgu, który staje się wtedy szczególnie aktywny to górna kora ciemieniowa. Jest to region, odpowiedzialny za odzyskiwanie wspomnień, który najwyraźniej, bierze również udział w kodowaniu sygnału dawnych nieporozumień z grupą. Aż strach pomyśleć, że wszystko to jest zakodowane w naszej podświadomości.

https://zmianynaziemi.pl/

Komentarzy 7 do “Czy „owczy pęd” to wynik działania podświadomości?”

 1. bronek said

  Przecież une to wiedzą już dawno i dlatego opanowałl wielkie media i stworzyli tzw. celebrytów.

 2. Dziadzius said

  Wydaje mi sie ze niejaki Goebels juz to dawno nie tylko opisal ale z sukcessem uzywal- Stado nie znosi indywidualizmu a my jestesmy zwierze gromialne.

 3. Boydar said

  „… jeśli nasz wybór pokrywa się z punktem widzenia ważnych dla nas osób, decyzja ta jest wzmacniana …” – artykuł

  „do ustalenia pozostaje” dlaczego te osoby są dla nas ważne. I czy najpierw były ważne czy zyskały na ważności po deklaracji „punktu widzenia”.

  Żyd zawsze będzie szukał zasadności swego squrwysyńskiego charakteru u autorytetów. Autorytetem dla żyda może być wyłącznie drugi żyd, a najlepiej rabin. Rabini przez całe wieki ugruntowali swoją pozycję, wśród żydów oczywiście. Więc lewowierny żyd ma pewność, że znajdzie u tego czy tamtego dla siebie alibi personalne kojące to coś co posiada zamiast sumienia.

  Niewątpliwie jednak występują też inne przypadki.

 4. Bezpartyjna said

  Bo jak się nie ma swojego zdania lub nie używa własnego mózgu to wówczas do głosu dochodzą fałszywe autorytety i podszepty różnych autoramentów 👺

 5. marju73 said

  Strona forumemjot nie działa. Wie ktoś dlaczego?

 6. Okadwa said

  Bardzo przepraszam…
  Bo kiedyś takiemu jednemu objawiło się że będzie padać.
  Ale jak przechodził to spadła mu na łeb cegła.
  Z drewnianego… i z wysokości.
  I to wzięło i spowodowało długotrwałe zmiany we aktywności mózgu.
  Jego… czyli jakby że zmiany na Ziemi.
  … we porównaniu.

 7. Zbigniew Kozioł said

  Panie Mirucha,

  Obrazki nie wyświetlaja się. Panu wyświetlają się, bo są w cache, bo wcześniej Pan zajrzał na strony zmianynaziemi, ale innym nie wyświetlają się. Pan problemu nie zauważa. Ten problem istnieje od bardzo dawna. Dziwi mnie, że nie było reakcji. Oto co dostaję, gdy próbuję zobaczyć obrazek:

  Error 1011 Ray ID: 620738f9797bb86f • 2021-02-12 15:08:00 UTC
  Access denied
  What happened?

  The owner of this website (zmianynaziemi.pl) does not allow hotlinking to that resource (/sites/default/files/styles/large/public/man-4075279_1920_0.jpg).

  ———-
  Fakt, nie zawsze jestem tego świadom… choć wewogóle to wiem o problemie.
  Admin

Sorry, the comment form is closed at this time.