Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Marucha o Prof. Mearsheimer: „To Zachód…
  walthemar o Pierwszy pozew za zmuszenie do…
  NyndrO o Wolne tematy (10 – …
  Boydar o Wolne tematy (10 – …
  Krystian Szeliga o Szymowski prześwietla premiera
  revers o Wolne tematy (10 – …
  Boydar o Szymowski prześwietla premiera
  NyndrO o Wolne tematy (10 – …
  Marucha o Wolne tematy (10 – …
  Yagiel o Wolne tematy (10 – …
  Boydar o Upadek cywilizacyjny Polski
  Boydar o Wolne tematy (10 – …
  Bezpartyjna o Dlaczego kobiety w średnim wie…
  Greg o Wolne tematy (10 – …
  NyndrO o Wolne tematy (10 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Globalizacja i Konfucjusz

Posted by Marucha w dniu 2021-02-13 (Sobota)

Szlachetna idea globalizacji sformułowana przez stoików, a następnie rozwinięta przez Kanta, przybrała w XXI wieku postać zniekształconą. Intencje twórców tej idei odległe były od chęci przezwyciężenia odrębności narodowych.

Jedność mieszkańców naszej planety miała być rezultatem spełnionego braterstwa wszystkich ludzi. Miała być więc oparta o wieczny pokój.

Globalizacja stała się w dużej mierze faktem w XXI wieku, ale nie jest ona wyrazem urzeczywistnionej szlachetnej idei, lecz rezultatem podlegania poszczególnych państw korporacjom międzynarodowym, a więc sile pieniędzy oraz rezultatem szerzenia kultury mediów amerykanizujących świat, a także podlegania obyczajom w rodzaju jedzenia hamburgerów, picia coca coli czy chodzenia w dżinsach, bądź tańców dyskotekowych.

Mącenie świadomości jednostek przez ukierunkowywanie dążeń ku zyskom materialnym jest groźne. Niejednokrotnie wywołuje w jakimś momencie życia poczucie braku sensu istnienia. W kulturze euroamerykańskiej nie toczą się obecnie dyskusje światopoglądowe, w tym spory o hierarchię wyższych wartości. Świadomy ich znaczenia był Bolesław Piasecki, który spowodował, że w PAX-ie toczyły się systematycznie na łamach pism i w czasie konferencji dyskusje światopoglądowe, Zagadnieniem naczelnym wskazywanym przez Przewodniczącego był ich autentyzm.

Obniżony poziom edukacji szkolnej i akademickiej sprawia, że nie rozbudza wszechstronnych zainteresowań i chęci bezinteresownego dążenia do prawdy. Nie zaszczepia też postaw społecznikowskich, których wzorem literackim są bohaterowie powieści Żeromskiego.

Kształtując własny pogląd na świat warto zwrócić się ku kulturom wyrosłym na innych kontynentach. Oczywiście drogowskazy są zawarte w naszej kulturze narodowej i tę tradycję należy cenić. Dodam, że mądrość poprzednich pokoleń nakazywała szacunek dla kultur wyrosłych poza Europą.. Czerpał z nich wiedzę na przykład Platon, Schopenhauer, wadliwie w Polsce po wojnie interpretowany Nietzsche, czy artyści końca XIX wieku i XX wieku,

Rozwój własnego poglądu na świat wymaga między innymi wiedzy, aczkolwiek czymś innym jest nauka, a czymś innym jest światopogląd. Nonsensem jest – aczkolwiek tak się dzieje – określanie jakiegokolwiek światopoglądu mianem naukowego. Światopoglądy nie podlegają ocenom prawdy i fałszu. Nie ma dowodu naukowego, który mogłyby wykazać, że określony pogląd na świat jest prawdziwy a pozostałe fałszywe. Oceniać światopoglądy można w świetle skutków, do których prowadzą.

Przybliżę tu poglądy Konfucjusza, które są do pogodzenia z utrwalonymi przekonaniami światopoglądowymi. Formułuje on praktyczne wskazania. Nie straciły one aktualności mimo upływu czasu. Wybór filozofii Konfucjusza nie jest przypadkowy, ponieważ może przyczynić się do zmniejszenia uprzedzeń w stosunku do Chin. Spory dwóch mocarstw światowych o dominację i opowiedzenie się naszych polityków po stronie Stanów Zjednoczonych, skutkuje brakiem obiektywnej oceny zachodzących obecnie przemian w Chinach

Charakterystyczne dla poglądów Konfucjusza jest zainteresowanie praktycznym życiem. Celem istnienia nie powinno być, jego zdaniem, osiąganie czegoś konkretnego, lecz harmonia wewnętrzna, przeżywanie szczęścia. Ma nam towarzyszyć następująca zasada fundamentalna: nie czyń innym – czego dla siebie nie pragniesz.

Zgodne z konfucjonizmem jest uznanie, że celem działania nie należy czynić efektu, co jest znamienne dla sposobu myślenia w kulturze euroamerykańskiej. Należy cenić wewnętrzny wysiłek mający na celu doskonalenie siebie. Takie wskazanie wyrabia obojętność wobec powodzenia, które z reguły nie jest trwałe i prowadzi przedstawicieli naszej kultury do przeżywania nieszczęścia. A więc Konfucjusz uwalnia od niepokoju przed wyobrażanym niepowodzeniem działań.

Podstawowymi wartościami są według tego filozofa harmonia wewnętrzna, mądrość, lojalność i życzliwość w relacjach człowiek-człowiek. Konfucjusz głosił nakaz trwałego pokoju, a drogą ku temu jest nieustanne doskonalenie się człowieka. Pomocne w tym są starożytne księgi i obyczaje, a więc tradycja. Wierność tradycji zobowiązuje do respektu dla zmarłych, a także dla osób sędziwych. Potęga tradycji wyraża się w poczuciu duchowej łączności z minionymi pokoleniami.

Aktualnie też brzmi nakaz Konfucjusza, by przestrzegać ład zachodzący w świecie przyrody. Ten respekt, my Europejczycy, całkowicie zaprzepaściliśmy w pogoni za zyskiem i niepohamowanym rozwojem cywilizacji, co wiąże się z niszczeniem naturalnego środowiska.

Konfucjusz wskazywał wartość życia rodzinnego w którym szczególny szacunek należy się rodzicom. Młodsi mają podlegać starszym, kobiety – mężczyznom, podwładni – przełożonym. Państwo to swoista wspólnota rodzin przynosząca poczucie bezpieczeństwa jednostce. A więc jest to pogląd odległy od europejskiego indywidualizmu, który przyznaje szczególną wartość wolności jednostek.

Każdy człowiek wyznaje jakiś światopogląd mniej lub bardziej rozbudowany. W światopoglądzie zawarte są przemyślenia, przeżycia i dążenia człowieka. Wyznawanie światopoglądu nie wymaga wykształcenia. Początkowo, wzrastając, przejmujemy światopogląd naszego domu rodzinnego. Pod wpływem narastającej wiedzy, obserwacji, doświadczeń, przeżyć, kształtujemy własny pogląd na świat. Rezultatem tych czynników są przeobrażenia światopoglądowe, które są cenne jedynie o ile są autentyczne. Konformizm deprawuje człowieka i jest on niestety dość powszechny w Polsce XXI wieku.

Prof. Maria Szyszkowska
Myśl Polska, nr 7-8 (14-21.02.2021)
https://myslpolska.info/

Komentarzy 31 do “Globalizacja i Konfucjusz”

 1. zorientowany said

  > Szlachetna idea globalizacji sformułowana przez stoików, a następnie rozwinięta przez Kanta, przybrała w XXI wieku postać zniekształconą.

  Ileż to razy słyszeliśmy podobne niedorzeczności, że „szlachetna idea komunizmu” tak pięknie rozwinięta przez Marxa, Engelsa i Lenina została potem wypaczona przez Stalina i jemu podobnych, i że gdyby nie to, to dzisiaj żylibyśmy w komunistycznym raju.

  A na jakiej podstawie autorka mieniąca się profesorem twierdzi, że to „szlachetna idea”? Jeśli chodzi o Kanta, to był niewątpliwie jednym z największych protestanckich szkodników zatruwających filozofię europejską. To od Kanta pochodzą zręby ideologii liberalizmu z jego imanentyzmem, czyli odrzuceniem rzeczywistości, z perwersyjnym pojęciem wolnej woli i wolności. To od Kanta pochodzą idee lewackiej dekonstrukcji wszystkiego włącznie z narodem, kulturą, tożsamością i rodziną. Cóż, zawsze można powiedzieć, że „szlachetne idee” globalizmu, liberalizmu i komunizmu zostały wypaczone i ojcowie założyciele komunizmu, czy liberalizmu niczemu nie są winni.

  Ale czemu się tutaj dziwić?! „[bez]Myśl[ność] polska” kolejny raz puszcza takie teksty.

 2. NICK said

  Też tak uważam.(1; zorientowany)
  Pisząc inaczej?
  Myśl polska jest, nie raz, przeplatana myślą, czasem (…) niepolską?

 3. Re: Artykul…

  “Profesorowie” złodziejstwa, oszustwa i szantażu…

  Zazwyczaj oszuści robią najlepsze „ynteresa” na „wierze” w coś, co nie można sprawdzić, nie można udowodnić, ani w żaden sposób zobaczyć w których główną rolę zajmują pieniądze, albo „Amber-gold” pod dyrekcją „UFOżydków” sprzedających chciwym głupcom „nadzieję” na szybki zysk…krzycząc przy tym: „patole” kupujcie szybko, bo i tak „was gojów” wypie…dolę…na pozłacanym wolframie w skleconej kasie pancernej na bazarowej skrzynce…

  I tak „ekskluzywni wszarze” z „jarmarku Różyckiego” „szpece” od gry w „trzy karty” i „peweXowskich” geszeftów zainstalowani w „knesejmickach” lożach święcie byli przekonani, że po wprowadzeniu „podatkowego bydła” do „jewRopejskiego molochu” wydymają „profesorów” od światowych „przekrętów” i będą się „pławić” w zachodniej „walucie dobrobytu” do końca świata i jeszcze dzień dłużej…, bowiem głupcom w dalszym ciągu nie są potrzebni geniusze…

  „Polytyczne robo-grosze” z PRL-u „wykręcili” sobie do kieszeni ok. 25 miliardów dolarów zadłużając Nas Polaków na kwote 40 miliardów dolarów, a po wepchnięciu Nas do „jewRopejskiego kołchozu” lichwiarscy „profesorowie” z Zachodu skasowali Nas na ponad 500 miliardów dolarów i przy współudziale „bazarowych” magdalenkowych kretynów została nam zlikwidowana praktycznie cała ekonomiczno-gospodarcza infrastruktura…Nie mamy już nic co produkuje, wytwarza i buduje… Zostaliśmy „wydymani bez mydła” w biały dzień i w zasadzie na naszych oczach…i na własne życzenie… I do tego faktu nie bardzo ktokolwiek zechciałby się przyznać…, a na dodatek PRL-owcy durnie jeszcze liczą na to, że międzynarodowa lichwiarska finansjera oszczędzi ich i nie ograbi z ukradzionego uprzednio majątku…

  Kolejny „cyrk” żydowski na „kwadratowych” talmudycznych kołach, to „corona-biznes” wykreowany przez lichwiarski kartel finansowy, który dziś na „gwałt” znalazł „kozła ofiarnego” na którego lichwiarze zwalą całą winę zasłaniając wszelakiego rodzaju swoje krętactwa, a przede wszystkim ukryć lichwiarski proceder zadłużania nie tylko całych państw, ale kontynentów oskarżając je przy tym o niestosowanie się do „zaleceń” izolacyjnych w dość dobrze zorganizowanym szale „plandemii”…i kolejce po doświadczalny „zastrzyk pavelonu” z elektronicznym „wsadem”…

  „Gawiedź” jest już „gotowa” i z niecierpliwością oczekuje na „przywilej” zdjęcia „naryjnika” z jedyną umiejętnością pracy rąk dostosowanych do otwierania i zamykania lodówek u rodziców na „kwadracie” i mikrofalówką za której zasilanie jest z góry opłacone…z pełną gębą wyuczonych frazesów w „instytucie” w edukacyjnie „certyfikowanego” ogłupiania z niewolniczej alimentacyjnej fundacji starszego pokolenia…z ambicjami na „cwelebrytów”…i „leworęcznych” menadżerów szybkiego zarobku bez brudzenia sobie „łapek” jakąkolwiek fizyczną robotą…z „dyplomem dojrzałości do wciągania białych kresek”…na „krechę”….
  Wrota piekieł są wciąż otwarte i co chwila wypełzają z nich coraz to nowe przewrotne „corono-żmijowe” kreatury, które napewno nie oszczędzą nawet tych „gojów”, ktorych rodzice w sposób „konstruktywny” i „kreatywny” zgromadzali swoje majątki od czasów pierwszej jak i drugiej „solidarności” KORowskiego „okrągłego stolca” i jak my już okradzeni stać będą w kolejce po „miche z ryżem” wydawaną przez „milosierną fuck-laudację” filanDROPę żyda „shot-rosa”…w „overturze gadziny policyjnej”…z zakazem przemieszczanie się z „kibla” do sypialni włącznie…

  „SraTURN” i „jewISZ” ustawią się w jednej linii przekraczając erę Wodnika z biometrycznymi „tatuażami” członków „bydła podatkowego” pozbawionego jakiegokolwiek symptomu niezadowolenia i tymbardziej wkurwienia…na restrykcyjną „redukcję jesionkowo-całopalnianą” w krematoryjnych „izolatorniach” stadionowych…, ale z „przywilejami” na bony „obniżkowe” do „korporacyjnych śmiercionośnych paśników Biedronkowych” z glifosatową karmą dla „gawiedziowego bydła”

  Jeśli moja wiedza przekazywana publicznie od 1993 roku na temat ZLIKWIDOWANIA lichwiarskiego kartelu finansowego nie przemówiła do rozsądku dla słusznej większości, to nadchodzące BARDZO bolesne cierpienie napewno to za mnie uczyni…pozostawiając Nas Wszystkich Polaków w łapach „wieczystego uŻYDkowania”…. A kiedy zajrzy głód, nędza i zgrzytanie zębami, to synowie samego diabła będą urządzac „chlebowe igrzyska” dla tych, co pozostaną jeszcze przy „oprocentowanym” i „katastroficznym” podatku od swego życiowego mieszkania w szantażu „talmudycznego prawa” przez koszernych windykatorów będą wyrzuceni i zajmą miejsca pod „mostami”…bez rodziny, bez grosza i z długami pod sam sufit…

  Tak więc jest odpowiedź, dlaczego wszystkie kurwy polityczne „rwą się do rządowego koryta???, Ano dlatego, że jest to „najlukratywniejsza” posada na której można kraść, oszukiwać i bez limitu „kombinować”, a przy tym nie być ZA NIC odpowiedzialnym, bo NIE ma praktycznie żadnej nałożonej kary 25 lat pozbawienia wolności, ani żadnej kary całkowitego przepadku swojego i całej rodziny mienia materialnego…Czyli „hulaj dusza, kary nie ma”…, ale do czasu, bowiem kurewski sen zazwyczaj nie trwa wiecznie…,a puste brzuchy i perspektywa opodatkowanego życia „pod mostem” najprawdopodobniej „przyspieszy” proces przebudzenia się naszej polskiej ogłupionej i zdemoralizowanej „gawiedzi”…, „dyplomowanych idiotów” i „mędyjalnych kretynów”…
  ===============================
  „jasiek z toronto” – Jan Ogonowski
  (E-mail: jasiek80@outlook.com
  http://polskawalczaca.com (Niezależny Uniwersytet Internetowy)

  P.S. Być może Pan Bóg nie bez powodu przyzwolił sługom diabła do posłużenia się szczepionkowej truciźnie do tego, by „podatkowe bydło” wreszcie otworzyło swoje maślane „ślepia” i przystąpiło do „konkretnych” działań przeciwko temu diabelskiemu szaleństwo…, ale Kto to może wiedziec napewno?…Napewno, to Polska od zawsze Kochała twardych, uzbrojonych i bezkompromisowych facetów…i im się tylko oddawała w swojej majętności do grącej miłości do nich o wyjątkowo niepowtarzalnym języku…

  P.S. Motto: …”I czyż to nie najlepsza jest śmierć za prochy naszych przodków, których droga do Wolności mierzona była cmentarnymi krzyżami i gorącą wiarę w Pana Boga???”…

 4. Zbigniew Kozioł said

  W ostatnim czasie zastanawia mnie zalew tematów chińskich. Wcześniej była cisza, wręcz izolacja Chin w mediach.

  Pisząc niedawno o swoich imigranckich doświadczeniach / kontaktach nie napisałem wprost: Chińczycy są dla mnie nacją mocno odleglą uczuciowo. Za grosz nie mam do nich zaufania, sympatii zaś tylko odrobinę, a są na zachodzie bardzo silni, szczególnie w USA. Między bajki można włożyć, że oni mogą mieć jakieś sympatie do Polaków (acz ogólnie, do kultury zachodniej w sensie muzyki głównie, w tym polskiej, na pewno mają).

  Zastanowiło mnie ostatnio (regularnie oglądamy z żoną filmy po polsku): jakim cudem ostatnio pojawiło się tak wiele „ciekawych” filmów produkcji chińskiej z polskim lektorem. To podsyła do oglądania Google (YT). To są bardzo ostatnie czasy, rzędu roku. Filmy są czasem technicznie na wysokim poziomie i bardzo kosztowne. Podobnie, widzimy z zoną że pojawiło się też wiele z lektorem po rosyjsku.

  Trafiłem też niedawno temu na pismo akademickie wydawane przez Polską Akademię Umiejętności (Kraków). W redakcji nazwisk ze dwa znanych mi jeszcze z przed lat 20 z życia w Kanadzie (Pan Marucha też może znać). PAUza, http://www.pauza.krakow.pl/ Pismo owszem, bardzo ciekawe, ale też, mówiąc wprost, specyficzne. Tam też temat Chin ostatnio aktywny. Zachwyty.

  Dla mnie wstępny wniosek jest prosty: NWO ma polegać na dążeniu do wersji chińskiej. Ale oczywiście nie do końca … Weźmie się z niej totalną inwigilację i kontrolę życie i podleje sosem liberalizmu, jakiego jeszcze w życiu nie widzieliśmy…

 5. bronek said

  Sam termin – globalizacja – brzmi groźnie i pchnie totalitaryzmem – ponieważ następuje rewolucyjnie a nie ewolucyjnie.
  Żeby dojść do całkowitej globalizacji – należałoby ludzi zdepopulować a pozostałych wymieszać tak – aby każdy stracił tożsamość – tracąc przy tym bezpowrotnie bogactwo różnorodności. To byłaby zbrodnia – ale są tacy, którzy realizują ją już dziś.

  ————
  Niech Pan ponownie przeczyta pierwsze dwa zdania, te wytłuszczone.
  Admin

 6. NICK said

  Chiny rządzą.
  Kwestia pozostaje ile.
  Rosja nada Chinom.

 7. Kar said

  –>5 rządzą..

  – no dobre, wazne zes sie przyznal do grzechu. Bo tylko co niektorym rzuca sie na kark fakt, ze tak jest w istocie..kołchozowy płan zrealizowany na 100%

  .. rządzą !!

 8. Greg said

  Nie Chiny rządzą!
  Chinami rządzą Killuminati.

  ——
  Skąd ma Pan te informacje?
  Admin

 9. NICK said

  Greg.
  Racja.
  Dobrze, że Ty to napisałeś.

 10. Kar said

  –>8

  mowie przecie..ON mi prosto z ust wyjal. 1000x rzeklem juz, ze Chiny to drobnoustroje wpier..jace kijami bambusowymi ryz. Maszyny-technologia nie maja nic wspolnego z Chinami. Nie mozna potegi zbudowac w 5-10lat

  (Adolfowi tez „udalo” sie w 6lat, siedzial pozniej sparalizowny strachem w schronie pod Szczytnem..jeno wierny pies mu ostał na zapleczu)

  Biedniaki, zanurzone do kolan, dłubiace wode sadzonkami ryzu..Roboty na słuzbie….. gudły pana

 11. Boydar said

  Innej opcji być nie może

 12. Greg said

  Czytać, czytać, czytać !
  Tu jest MOWA o Chinach.
  W czasach ostatecznych.

  https://wolna-polska.pl/wiadomosci/apokalipsa-sw-jana-dr-franco-adessa-2020-01

 13. Greg said

  I jeszcze to.

  „Fatima i wielki spisek” – Deirdre Manifold.

  Można pobrać plik u Jaśka z Toronto.

 14. Marucha said

  W zasadzie to jest tak:
  1. Wszystkim rządzą Żydzi.
  2. Żydami kierują lucyferianie.
  3. Lucyferianie podlegają masonerii
  4. Masoneria podlega Żydom.

 15. Greg said

  Info mam z pozycji 12-13.
  Dr. Franco Adessa był bliskim współpracownikiem ks. Luigi Villa wyznaczonego do walki z masonerią kościelną przez Ojca Pio !!!

 16. Zbigniew Kozioł said

  Panie Marucha,

  Rosjanie Rosjanami, ale gdyby Chińczycy nie jedli zdechłych nietoperzy, to i kowid by nie było.

 17. Boydar said

  Wszystko się Panu Gajowemu pomieszało.

  Widział Pan kiedyś rozsypaną rtęć ? Nie wątpię. Rtęcią nie trzeba kierować, żeby łączyła się w coraz większe kuleczki, wystarczy żeby podłoże drgało.

  Z żydami jest dość podobnie jak z rtęcią, pomijając że są bardziej toksyczni. Jeżeli można uczynić coś podłego, uczynią to samoistnie, nawet bez kierownictwa sprawczego, taki już mają wbudowany instynkt, po Kainie. a może nie wbudowany tylko właśnie wykastrowany z istotnego kawałka człowieczeństwa. Nie wiem, nie jestem patologiem sądowym, jestem muzykiem.

  Żydem, ze wszystkimi konsekwencjami i skłonnościami się jest, od urodzenia. Od wychowania zależy czy ten brakujący kawałek zostanie załatany czymś dobrym. Niestety, przeważnie dziura robi się tylko większa.

  To było o żydach, teraz o masonach. Bycie fartuszkowcem to wybór. Nie zawsze świadomy, bo wielu zostało wstępnie oszukanych. Ale potem już wiedzieli, z kim grają i w co. ale że z tej firmy wychodzi się tylko nogami do przodu, więc przystali na warunki. Nie wszyscy są żydami bo nie taki jest cel. Celem jest realizacja celu rękami gojów, czyli żyd zawiaduje lożami.

  A lucyferian żadnych niema. Niektórym osobnikom diabelska oferta tak przypasowała, że aktywność wykazują większą niż sam tatełe. No i to sprawia wrażenie jw.

 18. Boydar said

  Gdyby Chińczycy nie jedli zdechłych nietoperzy, nie byliby Chińczykami. W przypadku akurat Chińczyków, jedzenie zdechłych nietoperzy to niewinne przeziębienie w porównaniu z innymi trapiącymi żółtą rasę chorobami psychicznymi.

  A kowid pojawiono by innym patentem, np. bardzo nową żarłoczną szarańczą albo znerwicowanymi dżdżownicami.

 19. Ale dlaczego? said

  Globalizacja jako ewolucja i naturalna przemiana naszej cywilizacji na pewnym (obecnym) etapie technologii jest nieunikniona.
  Niestety, jak zauważa autorka, nic takiego się nie dzieje. Uzurpatorzy chcą zawładnąć ludzkością.

  2 przeciwstawne zjawiska.

  Jeszcze 30 lat temu takie pytania wydawały się oczywiste dla ludzi na poziomie.

  1. Jak przezwyciężyć różnice między ludźmi i narodami, by żyć w pokoju?
  2. Jak osiągnąć pokój, bo wojna oznacza naszą zagładę?
  3. Jak należy zmienić naszą cywilizację, by rozwijała się dla przyszłych pokoleń?
  4. Jak rozwijać siebie duchowo?

  Dziś nie zadaje się takich pytań.
  Dziś żongluje się prawdami objawionymi. A raczej narzuconymi. Przez chciwych psychopatów.
  Które to „prawdy” pchają nas jako ludzkość wprost ku zagładzie… Niestety ograniczone czy zaślepione (opętane?) umysły tego nie widzą…

 20. Głąbalizm – nie!
  Wybaczenia – nie!

 21. Re: 19 A Dlaczego…
  Caly proces zydowskiego zniewolenia jest w zasadzie „podany do stolu” od dosc dawna i co gorsza jest on na „widoku”… I dopoki „gawiedz” (oglupiona, zdemoralizowana i oszukiwana) nie dozna bolesnego cierpienia, to mala jest szansa, aby ujrzala ten caly „obraz” jaki zostal przez zydowskich syjonistow przygotowany…
  ======================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com (Niezalezny Uniwersytet Internetowy)…

 22. Anucha said

  Te sukinsyny usadawiają się zawsze za stołem po dwóch stronach.
  Jak z jednej strony nie można sięgnąć do kaczki po pekińsku, to z drugiej i owszem.
  (Najlepszym przykładem bracia – jeden pracuje dla Aaaadasia a drugi zdejmował portki po prawicy, niby że fajfus nie obrzezany)

  Psie syny jeszcze tak kalkulują,żeby kamerdynery stały za ich plecami, co by jak najszybciej mieli uprzątnięte obgryzione kości i zapodane czyste talerze.
  (Jeszcze łóżka po Armii Czerwonej nie wystygły.
  A już koszary oddali w arendę koniokradom)

 23. Ad. 18

  w porównaniu z innymi trapiącymi żółtą rasę chorobami psychicznymi.

  O tych chorobach coś więcej?

 24. Boydar said

  Sto milionów zabitych własnych dziewczynek. Mało ?

  Jeżeli zabili własne dziewczynki, tym bardziej zabiją nas. O ile tylko uznają taką potrzebę.

 25. Ad. 25

  To nie w wyniku choroby.

 26. Boydar said

  Kain też cegłówką zaj’ebał braciszka bo cieszył się dobrym zdrowiem

 27. Przemysław Jakub said

  Re 19:
  Jak to Pan ich ujął parę lat temu tutaj na Gajówce pod artykułem o Pizzagate: homo-szlomo! A ja dodam od siebie: homo-szlomo-mamono!

 28. Lily. said

  Re 8; Greg.
  TEZ TAK UWAZAM.
  Dlaczego TAK mysle.?.
  Bo TOWARY WYPRODUKOWANE,w
  CHINACH ZAWALAJA CALY SWIAT.

  ZAPYTALAM pewnego razu,wysoko
  postawionego urzednika.
  JAK TO JEST,ze w TWOM KRAJU NIE
  MA PRAWIE wcale LOKALNYCH
  WYROBOW / PRODUKTOW.

  TAKA OTRZYMALAM ODPOWIEDZ.

  „PONIEWAZ CHINY PRZEJELY A……IE.”.

  ROWNIEZ TEN ROZKWIT CHIN,w
  SZALONYM TEMPIE. TEZ MOWI SWOJE.

 29. BK said

  „Konfucjusz”…
  Chiny dzięki temu myślicielowi od 5000 lat dreptali w miejscu.
  Dla Chin _komunizm_ to gigantyczny krok w przód. Np. koncepcje takie, że nie handlujemy kobietami (w sensie handlu jak pietruszką albo mlekiem) to koncepcje świeże, nie starsze niż 1948.

  Nie bez powodu Chiny nie są źródłem ani wiedzy ani wynalazczości. Produkują rzeczy skopiowane w USA, Rosji czy Europie, ale nic więcej.

  ————–
  Pana wiedza o Chinach zatrzymała się chyba gdzieś tak koło 1975 roku.
  Admin

 30. . said

  „Konfucjusz wskazywał wartość życia rodzinnego w którym szczególny szacunek należy się rodzicom. Młodsi mają podlegać starszym, kobiety – mężczyznom, podwładni – przełożonym. Państwo to swoista wspólnota rodzin przynosząca poczucie bezpieczeństwa jednostce. ” – korwiniarze nazywają to komunizmem.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: