Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Liwiusz o Nie chcą umierać za pomniki…
  Listwa o Nie chcą umierać za pomniki…
  okon o Rosyjska agencja regulacyjna z…
  Jabo o O tych, którzy się na niemieck…
  UZA o Zamach na fantastykę
  Peryskop o Wolne tematy (09 – …
  NyndrO o Wolne tematy (09 – …
  Zenon_K o Wolne tematy (09 – …
  Crestone o O tych, którzy się na niemieck…
  Mietek o O tych, którzy się na niemieck…
  CBA o Czterech pancernych i Ukr…
  Crestone o Rosyjska agencja regulacyjna z…
  CBA o O tych, którzy się na niemieck…
  Listwa o Wolne tematy (09 – …
  CBA o Wolne tematy (09 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Wolne tematy (12 – 2021)

Posted by Marucha w dniu 2021-02-13 (Sobota)

Zaskoczenie! Okazało się, że niemieckie władze wynajęły naukowców z Instytutu Roberta Kocha, aby ci alarmującymi raportami utrzymywali społeczeństwo w strachu przed krwawymi żniwami „koronawirusa” i pokornie poddawali się lockdownowi.

Poprzednie: https://marucha.wordpress.com/2021/02/09/wolne-tematy-11-2021/
Następne: https://marucha.wordpress.com/2021/02/16/wolne-tematy-13-2021/

Gajowy Marucha

Komentarze 242 do “Wolne tematy (12 – 2021)”

 1. Ad. 174 (poprzednie)

  94% lekarzy się zaszczepiło – uważam, że to fake. Tą informacją chcą zachęcić tych, którzy się nie zaszczepili wmawiając im, że są ostatni, „no przecież 94% już tak, a ty głuptasie jeszcze nie – spójrz na kolegów! Że się nie przyznają do szczepienia? Bo się boją antyszczepionkowców.” :).

  Jak łatwo człowieka ogłupić…

 2. Piskorz said

  re art Zaskoczenie! Okazało się, że niemieckie władze wynajęły naukowców z Instytutu Roberta Kocha,”…Tak jest. !!! Czytałem o- tym na jakimś port. niem. Tym razem nie na http://www.zuerst.de , lecz na innym, ale nie pamiętam jakim!! Ale jak napisałem, że ten ich Maas jest lokajem i robi to, co musi…to Niemcy to dali, ale moja pozytywna ocena Białorusi pozostała bez echa.!!

 3. Zdzicho said

  Czym szczepią ludzi. Nie wiadomo. Zachowanie rygoru ciągłości minus 70 stopni C od dostarczenia szprycy od pfizera do użycia jej to jest nierealne. 94% zaszczepionych lekarzy dotyczy zapewne wojska. Albo szczepią ich wodą z solą fizjologiczną. Robiąc taką podmiankę. Ale zapewne tylko dla siebie i bliskich. Rządzący są bardzo za szczepieniem , tak jakby ich ktoś za to opłacał. A jak to nie pomaga w leczeniu chorych, to można mieć podejrzenia, że w tym specyfiku są nanoczipy, które będą z zaszczepionymi tak długo, dopóki ich nie namierzą i usuną. Dwie dawki. Pierwsza z uśpionym zamrożonym nanoczipem, druga po dwóch tygodniach, z inicjującym i aktywizującą czip działającą indukcyjnie baterią. No bo po kiego czorta są te nic niby nie dające szczepienia.

 4. NICK said

  Ad.1.
  Po analizach. Ponad 80%, delikatnie oceniając; niestety.

 5. Yagiel said

  Zgadzam się z opinią Krzysztofa M@1

  ad Boydar@212 WT 11-2021 – pisze Pan o Burku, że zdechł i… przewrót zamkowy/pałacowy?
  A były w Średniowieczu Zamki – tak w Litwie, jak w Aragonii, jak wszędzie, gdzie Burki – w kt. nie doszło/dochodziło do przewrotu/ów ?
  Jeśli Zawisza Czarny to Jagiełło/Jogajla, a ten wojnę dwóch kunigasów w 1376/7 wygrał dlatego m.in., że na niego postawili Żydzi Vinius’a i Pribałtyki. Dalsza kariera Jogajły/Jagiełły była tego m.in. konsekwencją i wiązała z sobą karierę Hanul’o – ho ho! gdzieś tam w stronę Habsburgów we Viena. Zatem…
  Przypomnę scenę z „Vabank” Machulskiego Juliusza: gdy rozsierdzony klient banku domaga się zwrotu pieniędzy od Kramera na podstawie gentleman’s agreement, Kramer pyta swego zaufanego o sprawę, na co ten odpowiada: „Nie robię nic, o czym by pan nie wiedział…” – „No!” skwitował sprawę Kramer. I po co tu strzelać do popiersia, zresztą akurat Piłsudskiego ?
  Tak i Zawisza Czarny; zaś co Jagiełło/Jogajla…? To ponad moja głowę. Jak i to, gdzie umierał Hanulo i potomkowie.

  To tylko dodam nieśmiało, że Zawisza Czarny pilnował, by Południe Habsburg’ów i Zachód Rzymsko-Avignonsko-Paryski nie przyszedł do nas bardziej, niż tego chciał Jagiełło… Reżyser wtedy europejski.
  A jeśli Jędrusiakowi zależy jakoś bardzo na tym, by zasługi Prusów/jaszczurkowców przed i w trakcie Grunwaldu przypisać bezkorzennym i bezbronnym, to widać – powód ważny miał. I opowieść o Aragonii jest tylko wstępem do tego. Nieco przerośniętym wstępem do Bitwy. W kt. to jaszczurkowiec zwinął chorągiew…
  Czego Jędrusiak chce – z Zawiszą Czarnym czy wbrew niemu – nie wiem. Domyślam się, że on, podobnie jak Twardoch „Króla”, nie mógłby napisać tej biografii bez udzielenia mu tajnych archiwów żydowsk…

  Ale po co tu dodawać coś do Pana Boydara? Czy Jagiełły/Jogajly?

  ————-
  Przekombinował Pan.
  Jędrusiak to zwykły gnój, nie wiem tylko czy z własnej inicjatywy, czy za żydowskie pieniądze.
  Admin

 6. http://wandaluzja.pl/?p=p_191&sName=mieszko-i

  Gerard Labuda zamieszcza palatium na Ostrowie Lednickim, w dość dobrej rekonstrukcji choć z BEZ wieży obserwacyjnej, która była ważna, gdyż palatia były Wartowniami z FORTECZNYMI sypialniami w warunkach wojny partyzanckiej. Na planach Gniezna mamy katedrę OBECNĄ, którą zbudował Bolesław Chrobry w l. 992-95. Ponieważ kaplica Mariacka na Ostrowie poznańskim jest mauzoleum Dobrawy Czeskiej, pod którą odkryto Kaplicę Grobową POSEJDONA a poniżej palatium Pana z Wrocławia, barwione TEŻ lazurytem z Afganistanu 10-krotnie droższym od złota.
  Wnioskowano, że kamieniem węgielnym Polski Piastowskiej było intronizowanie przez Wielką Morawę Piastów, jako Wojewodów Poznańskich. Polska historiografia przedjezuicka mówi jednak, że Ziemowita mianował Wojewodą Polskim Popiel Myszowaty. W związku z filmem Stara Baśń wyjaśniłem, że w r. 882 Popiel – wobec zbliżania się do Płocka Wielkomorawian i Niemców – kazał synowi Sobiesławowi przewieźć skarby wandalskie z Płocka na zamek gocki na Cytadeli Napoleona w Gdańsku, a ten wziął ze sobą kolesia Ziemowita Wojewodę, którego po zdobyciu Płocka intronizował cesarz Karol III Gruby.
  Za czasów Chruszczowa łączono początki Polski z cmentarzem bitewnym w Lutomiersku k. Łodzi, datowanym na ok. 900 r. ne. Jest to cmentarz PIECZYNGÓW; grób wodza jest ruski a niektóre elementy oporządzenia pochodzą aż z Kazachstanu i południowej Syberii. To była rekonkwistą Prawdziców – przy pomocy tureckiej jazdy pancernej i monety arabskiej z Samarkandy – co przedstawia komiksowo czara włocławska.
  GL datuje zajęcie przez Piastów Krakowa na r. 999 – co jest dawno zanegowano. Pochodzi to z praskiego zapisu o wycięciu przez Leszka załogi czeskiej na Wawelu w r. 899, co poprawiano „błazeńsko” na ROK 999, ale w świetle rekonkwisty Prawdziców jest to rok 899, gdyż po rozgromieniu przez Prawdziców Wielkiej Morawy w r. 896 Czesi zajęli Wrocław i Kraków, wobec czego, zaraz po rzeczonej intronizacji Leszek uderzył na Kraków a Prawdzice na Wrocław, co było wstępem do najazdu na Rzeszę Karolińską. W Dokumencie praskim jest zagadkowy Kraj UAG, która można kojarzyć z pUŁAWAMI.
  Piastowie byli WOJEWODAMI, gdyż nie mieli sejmu, który był w Kursku. Województwo to rozciągało się od Odry ze Szczecinem do Wisły i od Noteci do Karpat. Po klęsce Prawdziców nad Regnicą w r. 955 Piastowie ze Szczecina ogłosili protektorat nad Połabiem. Województwo przekształciło się w despotię, gdyż Piastowie sejmu nie powołali, czyli że była to monarchia wojskowa. Ponieważ Poznań na stolicę się nie nadawał, gdyż mógł być zatopiony tamą poniżej, to GNIEZNEM był Szczecin.
  Historycy poznańscy kontrując mnie twierdzili, że WYPRAWY GERONA NA POZNAŃ NIE BYŁO, wobec czego nekrolog Gerona mówi o wyprawie Wichmana na SZCZECIN. Wichman był podkomendnym Gerona – wobec czego uznanie się przez Czcibora trybutariuszem cesarza DO WARTY trzeba łączyć z akcją Wichmana – co historycy poznańscy wyartykułowali, ale GL to umniejsza.
  Po bitwie nad Regnicą protektorem Połabia ogłosił się Świętosław – znany historycznie tylko z kopulowania Olgi Okrutnicy w Kijowie, gdy Igor oblegał Konstantynopol. Geron wypełnił obietnicę dania Słowianom Bornholmu poprzez Wichmana, który miał usunąć flotę kordoweńską z Morza Śródziemnego flotami słowiańskimi. Wichaman, który zaczynał karierę jako jarl Bractwa Śmiałych Żeglarzy na Wolinie, należącym do Polski na prawach republiki kupieckiej, na czele flot wolińskiej i połabskiej rozgromił flotę duńską na Bornholmie – wobec czego król duński Harald uznał się trybutariuszem Cesarza – a potem tymi flotami Wichman zaatakować Szczecin, co było właśnie owym ZDOBYCIEM przez Gerona Stolicy Polski.
  Świętosław zginął a jego następca Czcibor-Ścibior uznał się trybutariuszem Cesarza DO RZEKI WARTY, co kartografia Włoska przedstawia jako Wschodnią Granicę Niemiec na Wiśle-Warcie-Przemszy-Wiśle-Morawie i Dunaju. Na wschód o tej linii była SARMACJA. Dla Rzymu była to granicą między żydokratycznym kodeksem katolickim Świętego Jakuba a sarmackim kodeksem Świętego Mikołaja.
  Ponieważ Cesarz powołał Marchię Bilunga dla Wichmanem to Bolesław Srogi po zdobyciu Konstantynopola kazał Dobrawie odstawić od Łoża księcia niemieckiego i przyjąć doń Mieszka, a ponieważ Mieszko wystąpił ZBROJNIE przeciw Wichmanowi to Bolesław NIE UZNAŁ Marchii Bilunga. Wichman został pobity pod Lipinami i zabity w Stargardzie.
  Cesarz zarządził więc wyprawę cesarską na Polskę, co nazywa się Bitwą pod Cedynią w r. 972. Dane Galla o 4 polskich hufcach pochodzą z raportu z tej bitwy. Brakuje hufca V, którym był Kalisku, pilnujący drogi z Wrocławia.
  W r. 979 Mieszko „rozpędził” niemiecką koncentrację Cesarskiej na Polskę i uprowadził z klasztoru saskiego mniszkę Odę, która zstąpiła Dobrawę, a w r. 983 wypędził Niemców za ŁABĘ.
  SIWKA – I żona Bolesława Chrobrego – jest oficjalnie Węgierką, ale w Sadze o Horwatach jest córką chana huńskiego Humli. Armia HUŃSKA czyli Turków Seldzuków najechała Podole w 986 r. siłą 343.200 wojowników. Została jednak pobita na Przełęczach Karpackich przez Węgrów i Polaków. Podjęto Rokowania i zawarto Pokój, na mocy którego Heidrek-Chrobry ożenił się z córką Humlego Siwką a armia huńska wycofała się do IRANU.
  Gdy w r. 988 Chrobry jako Książę Krakowski oblegał jakiegoś Prawdzica w Płocku to Czesi z Wieletami napadli na Słupię czyli Frankfurt nad Odrą. Chrobry po zdobyciu Płocka zajął – prawie bez walki – Opole, Ołomuniec, Wrocław, Gubin, Miśnię i Krusz czyli Freiberg w Rudawach.
  Wobec tego Oda zamordowała Mieszka i wysłała adres hołdowniczy do Rzymu zwany Dagome iudex. Cesarzowa Teofano dopisała na greckiej wersji Dagome Iudex: BARDZO DUMNA PANNA. POGARDZAŁA KRÓLEM.
  ************
  Philip Earl Steele, NAWRÓCENIE I CHRZEST MIESZKA I, FRONDA PL. sp. z o.o. Warszawa 2005
  Mamy polskiego Indiana Jonesa, który po rewolucji solidarnościowej do Polski przyjechać musiał, żeby wyjaśnić światowy fenomen rotundy i palatium w Lednicy. Obiekt ten miał bowiem tynk barwiony lazurytem z Afganistanu, który był dużo droższy od złota, tak że stosowano go tylko w biżuterii i malarstwie artystycznym.
  Potrzebne było tłumaczenie NIEWYOBRAŻALNEGO bogactwa, co załatwiono tezą, że Piastowie ukradli skarbiec awarski Karolowi Wielkiemu. Ja to oprotestowałem, bo AWAROWIE BYLI CHAZARAMI a Złota Chazarów szukał Józef Stalin nawet w bankach szwajcarskich jako antyfaszystowski protektor Szwajcarii. Stalinowska komisja historyczna szacowała to Złota Chazarów na 35 tys ton, co, jak piszę w książce Incydentu nie było (Gdańsk 2001) jest oszustwem, wobec czego TŁUMACZENIE Bogactwa Piastów ZŁODZIEJSTWEM upadło.
  Nie wiem ile ten polski Jones przywiózł pieniędzy, ale w Palestynie było takich Jonesów kilku, a ten o którym czytałem to strawił miliony ojca za grunt podmiejski na poszukiwaniu Skarbu Świątyni jerozolimskiej; ośmieszył się i postarzał. Gdyby pogadał ze mną 40 lat temu to bym mu wytłumaczył, że Skarb Świątyni ODZYSKALI Asyryjczycy. Palatium lednickie zbudował zaś Erychtonos przeciw Chęsie, który uciekł do Poznania.
  Akwitański Święty Fides to złotnicza statuetka baptysteryjna Mieszka I. Ma on taki nos jak Tronujący na Kodeksie Uty (1020-25). Juta była jednak hożą dziewoją z ludu, która korony nosić nie mogła, toteż Koroniasta jest Regelindą z Poznania, którą Juta „zastąpiła” w 1042 r., czyli 20 lat po napisaniu Kodeksu. Regelinda wyniosła się do Naumburga po polską stronę Solawy, gdzie jest JEJ katedra, pozbawiając Ekkeharda polskiej asekuracji, który w ten sposób stracił Księstwo, Złoto Chazarów i Srebro Cześcibora.
  Mieszko został pochowany w Szczecinie a Dobrawa w Mauzoleum Mariackim na zamku biskupim w Poznaniu.

 7. Boydar said

  Na początku był Chaos ? Tak twierdzi(ło) jedno z „zaginionych plemion”, no ale une zawsze coś „twierdzą”

  https://pl.sputniknews.com/nauka-i-tech/2021021313817127-zrobiono-zdjecie-ktory-obala-model-tworzenia-galaktyk-Sputnik/

  My mamy (Rdz 1,16)

 8. Boydar said

  „… nie wiem tylko czy z własnej inicjatywy, czy za żydowskie pieniądze …”

  Pan Gajowy znowu czegoś nie wie; przecież dzisiaj wszystkie pieniądze są żydowskie. A jak przypadkiem akurat chwilowo nie są to były lub będą.

  ——
  Ale to to ja wiem…
  Admin

 9. Wielka Kopa Tatry said

  210. Poprzednie WT.

  Kto pisze prawdę nie jest nienawistnikiem. Nienawiść bywa uzasadniona i nie ma sensu jej tłumić, wcale nie zabija, przeciwnie niektórzy trzymają się bardzo dobrze 🙂

  -> https://www.youtube.com/watch?v=N0pSFS-zH28

  Co innego jak ktoś nienawidzi ludzi dobrych, twardych, z charakterem, którzy nie uznają kupczenia, wtedy to jest zwykłym hujkiem.

 10. Boydar said

  https://menway.interia.pl/styl-zycia/ciekawostki/news-dzikie-indyki-terroryzuja-miasto-nie-dajcie-sie-zastraszyc,nId,5041239

  Ciekawe czy też są obrzezane

 11. osoba prywatna said

  Wielkie zwiedzenie. Aga co pomaga, Krzysztof Fink
  .https://www.youtube.com/watch?v=vk9el93VXgs

 12. Bezpartyjna said

  przy sobocie … po robocie można posłuchac sobie Katie Melua

 13. Boydar said

  Prusowie to wiele różnych plemion, podobno wiemy jak miał na imię dowódca zabójców, a jakoś nikt nie mówi z jakiego byli.

  https://www.onet.pl/informacje/kronikidziejow/zginal-przebity-wlocznia-nastepnie-odcieto-mu-glowe-kim-byl-swiety-wojciech/0g88m2r,30bc1058

  Tak myślę sobie, że profity jakie uzyskali z tego morderstwa brandenburczycy wskazują, że to jednak byli, ale Prusacy. Bo do dzisiaj z Prusów to może jeden Pan Gajowy się ostał a żydoszkop ma się dobrze; is fecit, cui prodest.

  Jaćwing nie oznacza Prusa, ale to szczegół, w tym kontekście do pominięcia

 14. osoba prywatna said

  Szokujące fakty ws. domów starców i pandemii!? Bustowski aresztowany! Co dalej?
  .https://www.youtube.com/watch?v=MQGd04JmOX0

 15. osoba prywatna said

  W kościele Św. Krzyża w Lublinie zawisł na ołtarzu czarny demon z diabelską twarzą, długimi szponami u rąk i kopytami zamiast stóp.
  http://globalne-archiwum.pl/w-kosciele-sw-krzyza-w-lublinie-zawisl-na-oltarzu-czarny-demon-z-diabelska-twarza-dlugimi-szponami-u-rak-i-kopytami-zamiast-stop/

 16. Yagiel said

  Może tak być, Adminie Szanowny. Co przyjmuję od Pana jako komplement 😉
  (no i nie pytam: … w czym ?)

  Pani Bezpartyjna – dla Pani: „Poszłabym za tobą” Mira Kubasińska & Breakout & Nohorny

 17. Boydar said

  To w sumie ciekawy eksperyment, co żyd jeszcze może, jak gęsto napluć nam w twarz, jak długo i jak bardzo szydzić z Boga

  „To” wisi już tam ładnych parę lat. Każdy rok to dla nas milenium katuszy, bo przecież nie powinniśmy pozwolić.

  Tylko że w Lublinie nas nie ma, ja jestem, sześćdziesięcioletni wrak i degenerat. A tym którzy są, bardzo się „to” podoba. Zadziwiające tylko, po co tam chodzą, popatrzeć ? Może i też, podejrzewam jednak (straśnie podejrzliwy ostatnio się zrobiłem), że posłuchać rabina. Ewentualnie podrabinka.

  Luna Brystygier podskakuje w grobie z radości, nie ona jedna zresztą.

 18. revers said

  re2

  „Warning: Potential Security Risk Ahead

  Firefox detected a potential security threat and did not continue to http://www.zuerst.de. If you visit this site, attackers could try to steal information like your passwords, emails, or credit card details.

  What can you do about it?

  The issue is most likely with the website, and there is nothing you can do to resolve it. You can notify the website’s administrator about the problem.

  Learn more…”

  re. zdjecie z talerza

  no nareszcie cosik konkretnego na talerzu z zasmarzana mloda kapusta , jeszcze dobre biale wino wino w szkle do tego.

  A o naukoffcach na zamowienie caly czas Adolfina Merkel opowiada, bo caly rzzd niemiecki jest na zamowienie – takie maja pawo kupieckie, ze wszyscy kupcza na kazdym szczeblu administracyjym BRD GmbH.

  Wystarczy w rzaadzie banksters Spath , ktory po pierwszej fali pandemie na zamowienie big farmy i big kasy, kupil sobie w Berlinir wille w drogiej dzielnicy za 4 mln. euro..

  Do tego stosuja te prawa kupczenia sie na bliskich saasiadach, chocby w RP S.z.z.o.

  Tylko rzeczniczka kremla Maria Zacharowa skwitowala obywatela Nawalnego, nazywajac jego persone agentem NATO.

  Lawrow tez jak by mowil o rozwodzie z pejsounia, juz dosc ma gosc mieszania sie unijno-pejsatych gostkow w wewnetrzne sprawy Rosji i hucpy wokool gazowej nitki Nordstream2, gdy w Norwegii przy granicy z Rosja stacjonuja bombowce, okrety podwodne us navy z atomowkami na pokladzie…

 19. Anucha said

  Znaczy się tak.
  Izrael jak ten smok wawelski wyżłopał wszystką wodę w Palestynie.
  I teraz Pan Boydar będzie musiał troszeczkę przesunąć się ,żeby zrobić miejsce dla spragnionych. 🙂
  To chyba o tym mówił jeden z wierchuszki syjonistów Heniek Kisinger

  .https://anthony.neon24.pl/post/160326,czy-izraelici-zostana-zdepopulowani

 20. Bezpartyjna said

  Toż to profanacja postaci Jezusa Chrystusa. Na pohybel sku*wysynom!

 21. osoba prywatna said

  Miłośnicy samochodowego płynu chłodzącego bronią Polski
  https://ndp.neon24.pl/post/160330,milosnicy-samochodowego-plynu-chlodzacego-bronia-polski

 22. Ad. 16

  Tylko że w Lublinie nas nie ma, ja jestem, sześćdziesięcioletni wrak i degenerat.

  To Sławka Kura musisz pan znać.

 23. Bezpartyjna said

  „Tylko że w Lublinie nas nie ma, ja jestem, sześćdziesięcioletni wrak i degenerat.”

  Eee, chyba nie taki znowu degenerat 😉

 24. podczaszy said

  2021.02.12 21:21
  Jak amerykańska propaganda pomaga rosyjskiej
  redaktor Jarosław Ruszkiewicz

  A co ważniejsze, czy Navalnego można uznać za kandydata opozycji? Skazani przestępcy nie mogą kandydować w rosyjskich wyborach, więc jak on może być kandydatem?

  Jak kogoś, kto nie może kandydować i jest wspierany przez znikomą liczbę osób niebędących wyborcami, można uznać za wiodącego kandydata opozycji? Nieistotne, mówisz?
  http://niepodległy.pl/964/jak-amerykanska-propaganda-pomaga-rosyjskiej/
  Dmitrij Orłow
  Źródło oryginalne
  http://cluborlov.blogspot.com/2021/01/which-kind-of-propaganda-do-you-prefer.html

  2021.02.13 03:32 03:48
  USA, amerykański obóz koncentracyjny tortur ❗❗❗. Guantánamo
  Leonardo da Vinci

  Większość z nich przebywa w więzienu usa Guantánamo od prawie dwudziestu lat i nie zostali oskarżeni ani nie sądzeni.
  Amerykańskie „prawo”.
  http://niepodległy.pl/965/usa/

 25. osoba prywatna said

  Restaurator: Nękają nas, CHCĄ NASZEGO BANKRUCTWA! Paweł Mołoń
  .https://www.youtube.com/watch?v=YoUr8YPomaY&feature=emb_title

 26. podczaszy said

  w Krakowie toczą się [i to wiele] procesy sądowe o prawa do nieruchomości, sięga się do dokumentów nawet z XIXw.;

  kilka dni przed pożarem na sali sądowej jeden z sędziów odczytywał pozyskane procesowo oryginały z akt [archiwa państwowe, miejskie, ..]

  i z uśmiechem okazał, że tezy procesowe jednej ze stron to pospolite oszustwo, które urąga jego inteligencji, a ku zdziwieniu wszystkich dopozwał Prezydenta m.Krakowa jako uczestnika;

  – wniosek: kto ma archiwa [także kopie] ten ma wiedzę i dowody procesowe

 27. NICK said

  Oddajemy, sukcesywnie bez sukcesji, 350mld $???

  Holo-halo-faust?

  Czy też Majątek Narodowy cały; i który raz.
  Z-resztą.
  Np. gawiedzi.

  A ile jest warta Polska, tak po ludzku, we ichnich pieniądzu, hę?
  A ile niewolniczej pracy będą wykonywać wybrańcy ze 500+.
  Ano tyle na ile jesteśmy okredytowani razy ileś.
  PLAN.
  Czyli Majątek Narodowy ‚x’ Archiwum X.

  Polactfo to już nie jest tłumaczenie, mimo, że znaczna część nawet nie wie, że płaci podatki i posługuje się zaledwie tysiącem słów bez żadnej składni.

  A ile jest warta Polska duchowo, po Bożemu; jeszcze… .

  Duch.

  Dawałem.
  Dawno temu.
  Jeden ze sposobów.
  Na wieś. Barter.

  A oni umierają na „covida” zostawiając broń ostrą pochowaną.
  Ech.

 28. osoba prywatna said

  Czechy. Szok po decyzji parlamentu, który nie przedłużył lockdownu. „Będzie można otworzyć prawie wszystko”
  https://www.tokfm.pl/Tokfm/7,103086,26785554,czechy-w-poniedzialek-znosza-obostrzenia-szykuje-sie-sanitarny.html#s=BoxOpImg3

 29. Bezpartyjna said

  Dziękuję Panie Yagiel ☺

  Bardzo lubię tę piosenkę, Mirę Kubasinską & Breakout & Nohorny. Stary dobry, polski rock – najlepszy w ostatnią karnawałową sobotę 🎧🎤🎵🎶🎼🎻🎹🎷🎸

 30. Bezpartyjna said

  Łoj – oczywiście Nahorny

 31. podczaszy said

  szczepionki
  http://cioz-dobrostan.pl/szczepionka-badania-plodnosc-syntycyna/
  szczepionki
  https://sablane.pl/artykuly/jest-zle-i-moze-byc-znacznie-gorzej/
  szczepionki
  https://sablane.pl/artykuly/co-wynika-z-patentu-firmy-moderna-na-szczepionki-mrna/

  Ktoś napisał, że „Jan Chrzciciel utorował drogę Jezusowi”.
  „Szczepionkarz Bill Gates toruje drogę antychrystowi”.
  https://www.gloria.tv/post/gok6XpEEAhRv2he1jiigUozTt

 32. konfuzjusz said

  Co do tych indyków w Massachusetts. (wpis #10) Mieszkańcy Wschodniego Wybrzeża wskutek cywilizacji narzuconej przez plemię manhattańskie wyznania finansowego zapomnieli, że dzikie indyki są smaczne i nie faszerowane chemią. Indyk wszak musi pochodzić ze sklepu. Ponadto, na Wschodzie uprawia się żurawinę, która pasuje do indyka na talerzu. Zdaje się, że Massachussetańczysy niezupełnie pamiętają do czego służą takie długie rury z drewnianą oprawką. Czemu nie ma takiego problemu na przykład w Kentucky, albo w Tennessee? Retoryczne pytanie – tam nawet terroryści nie smieli się pokazać, mimo że raczej niejadalni.

 33. podczaszy said


  celebryta amerykański kubański raper Pitbull: fidel musi być zazdrosny o szczepionkarza Klausa Schwaba
  Fidel Castro must be dead jealous on Klaus Schwab
  https://silview.media/2021/02/08/mindblown-rapper-pitbull-woke-af-discusses-our-reports-event201-communism-elites-lost-info-war/

 34. Lily said

  Re 14;Osoba Prywatna
  Jedno pytanko do ogladaczy w Real 24.
  OTO pytanie.
  CZY kiedykolwiek szef,w Realu 24 niejaki
  Marcin Rola,
  zaprosil do swojego programu pana
  Marcina Bustowskiego?.
  CZY,dopiero teraz przypomnial sobie ?.

 35. osoba prywatna said

  Prague – Praha – Sikający na Czechy – Dzieło Davida Černego
  .https://www.youtube.com/watch?v=22k9mhCwSBQ

 36. NICK said

  OP.
  Patrzysz na „normalność” czyli nie.
  Zapodaj, qrva, we końcu KOMENTARZ.
  Tego badziewia, które przedstawiasz.
  Tam są dzieci.
  Już nienormalne.

  Po co to wklejasz bez komentarzy.
  Odpowiednich

  Miałem rację. Kiedyś. Co do OP.

  Wypier?
  Nie. Nie jestem tu kimś.

  Gospodarz.
  Jest.

  UZA to pryszcz. Lubelaku.
  Co do uprawdzania.

 37. Bezpartyjna said

  Japonia. Silne trzęsienie ziemi.

  https://wiadomosci.onet.pl/swiat/japonia-silne-trzesienie-ziemi/frnw8s1&ved=2ahUKEwjnj-OsqufuAhUHlIsKHfRKC-AQFjAEegQIFBAB&usg=AOvVaw18Ss-dn9OGPDn0YeFhUmzF

 38. NICK said

  A tu jest Stary Katolik.
  https://www.bing.com/videos/search?q=genesis+you+tube+phil&&view=detail&mid=7D681ADC54FEC9CDF15C7D681ADC54FEC9CDF15C&&FORM=VDRVRV

 39. Piskorz said

  !!!

  NIE KAŻDY WEJDZIE DO PRZYSZŁOŚCI 29 stycznia 2021 Nie każdy wejdzie do przyszłości Tak śpiewała Madonna na Eurowizji w roku 2019 występując w maskach i prezentując w swej opowieści masońskie symbole . Przekaz był jasny – nie każdy jest przeznaczony do … życia Dla tych co zostaną – niewola pod żydowsko – masońskim mieczem. Skąd o tym wiedziała ? To dobre pytanie Teorie spiskowe przestają nimi być. Kurtyna opada. Szybciej niż można się było spodziewać. A jednak narody śpią i niczego nie widzą. Sanitarny terror zbiera żniwo. Seniorzy umierają. Oni na pewno nie wejdą do „przyszłości” Dla „systemu” nie są potrzebni. Systemy emerytalne „odetchną z ulgą” Nie ma sensu ich leczyć, lepiej skupić się na szczepionkach, bo za to „system płaci” Więc nadal nie będą leczeni. Umrą też młodzi, ze słabym systemem odpornościowym. Trzeba ich tylko zaszczepić – przepraszam „wyszczepić”.
  Komentarz zbyteczny…ps Ze strony Wolne Media Podlasia.

 40. Piskorz said

  !!! Nowy sondaż. Tylko 4 partie w Sejmie?”….”Szkoda”. że nie jedna..!!

 41. revers said

  Podobno u Roli w medialnym studiu policjanci opuscili tarcze?

  nawet SANEPID przestraszyl sie medii i paru pikieterow.

 42. Piskorz said

  re 37 Japonia. Silne trzęsienie ziemi.””…a w USA /Kalifornia/…4 .!! Ciągle za mało i za słabe…boleję nad tym.

 43. revers said

  A tu saa nase agenty


  i kto im podskoczy jak obstawiaja kazdy wazniejszy miedzynarodowy port lotniczy, a polinnskie w szczegolnosci.

 44. Bezpartyjna said

  „Wizjonerzy” pragnący na siłę uszczęśliwiać ludzkość zawsze upatrywali sukcesu swoich utopijnych wizji w nowych rozwiązaniach technologicznych. Dzisiaj znajdujemy się w tym samym miejscu – nową epokę powszechnego dobrobytu, bez Boga, własności i wolności, mają zapewnić osiągnięcia czwartej rewolucji przemysłowej. Historia uczy nas, jak kończą się takie pomysły.” …

  https://www.pch24.pl/technologia-w-sluzbie-utopii–historia-zatacza-kolo,81934,i.html#ixzz6mNKL6nho

 45. Bezpartyjna said

  „Chrystus mówił nam „Niech wasza mowa będzie Tak – tak, Nie – nie, a co innego od złego pochodzi”. Musimy więc być jednoznaczni. Aborcja to morderstwo a nie prawo wyboru. Płód ludzki to człowiek, a nie narośl. Jeśli ulegniemy lewicowej nowomowie, będziemy zniewoleni i zgodzimy się na wszelkie zło – przekonuje w rozmowie z PCh24.pl ks. prof. Paweł Bortkiewicz TChr.” …

  https://www.pch24.pl/samousprawiedliwienie-i-bezkarnosc–aborcyjne-zaklinanie-rzeczywistosci,81933,i.html#ixzz6mNM3JvxI

 46. marteczka said

  na wesoło

  https://snippits-and-slappits.blogspot.com/

 47. Bezpartyjna said

  „Sever Plocker: „wśród największych morderców najnowszej historii byli Żydzi”. Zamordowali miliony ludzi. Pamiętajmy o historii, aby się nie powtórzyła…

  Pominajmy, że wśród największych morderców najnowszej historii byli Żydzi – takie słowa nie zostały napisane przez żadnego z polskich dziennikarzy, tylko opublikowane na łamach izraelskiego portalu, Ynet News. Autorem poruszającego tekstu jest Sever Plocker, publikujący również na łamach… Gazety Wyborczej.” …

  https://www.fronda.pl/a/sever-plocker-zydzi-byli-jednymi-z-najwiekszych-zbrodniarzy-w-historii-1,157085.html

  ————
  Prawie wyłącznie Żydzi.
  Admin

 48. osoba prywatna said

  Re 36
  Człowieku spoglądasz na te swoje komentarze które tu zamieszczasz?
  Są tak żałosne, że aż żal dupe ściska. I pisze je osoba ponoć wykształcona
  Osobiście je omijam, na ten odpowiadam bo kolejny raz mnie śmieciu zaczepiasz. Szczepionkę wziąłeś, czy dalej będziesz zgrywał uświadomionego dochtora, który to zna się na medycynie.
  I zamiast tu rozprawiać i pouczać, wracaj do książek, bo od tego momentu jak chciałeś siebie i rodzinę leczyć chemoterapią, jesteś dla mnie skończonym idiotą.

  PS
  I tak bardzo nie sugeruj gajowemu kogo wywalić, bo to nie twój blog.
  Ego facet to masz nieźle wybujałe.

 49. NICK said


  OP.
  Spierdalaj.
  Won bez zrozumienia.
  Masz ego żadne.
  Ty możesz mi tłumaczyć.
  Ja.
  Tobie nie powinienem.
  Nawet nie wiesz kiedy rację mi przyznałaś.
  (.u…).

  Nie.

  Spierdalaj.
  Albo?
  Zapodaj autobiografię. Rozszerzoną maksymalnie.

  We Gajówce miejsca się kurczą.

 50. NICK said

  Ważne.
  Romek Lipko chciał.
  Przed śmiercią.
  By Felicjan nagrał płytę.
  Cugowski, hm.

  Budka Suflera idzie spać.
  Idzie.

 51. Bezpartyjna said

  Poprawiam adres informacji o trzęsieniu ziemi w Japonii, coś się pozajączkowało.
  Sorry.

  https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://wiadomosci.onet.pl/swiat/japonia-silne-trzesienie-ziemi/frnw8s1&ved=2ahUKEwjR77GHxufuAhXM-yoKHZLOAvYQxfQBMAF6BAgqEAY&usg=AOvVaw18Ss-dn9OGPDn0YeFhUmzF

 52. osoba prywatna said

 53. NICK said

  Admin.
  Przepuść moderowane.
  Zdania nie zmieniam.
  „bo od tego momentu jak chciałeś siebie i rodzinę leczyć chemoterapią, jesteś dla mnie skończonym idiotą.”

  OP jest skundlona.
  Znasz me wpisy.
  Opinie.

  Ta swołocz mnie spotwarza.
  Prymityw.

  Jeszcze raz (.r..).
  Spierdalaj.
  Uprawdzasz się zbyt długo.

 54. NICK said

  https://mtodd.pl/?wysija-page=1&controller=email&action=view&email_id=425&wysijap=subscriptions

 55. Bezpartyjna said

  Cuś żywszego

 56. Bezpartyjna said

  „Wielkopolscy strażacy zostali wezwani do nietypowej interwencji. W jednym z mieszkań kot sterroryzował lokatorów. Musieli oni w ratować się przed wściekłym zwierzęciem błyskawiczną ucieczką.” …

  https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://www.o2.pl/informacje/kot-wpadl-w-szal-mieszkancy-kepna-zadzwonili-po-pomoc-6607816490859200a&ved=2ahUKEwi9kfnw2ufuAhWwtYsKHdGlB_IQFjAAegQIARAB&usg=AOvVaw3ZWLDEmT5gQumKON_39NHh

  Zastanawiające co się kici stało?

 57. Adrem said

  Podczaszy ad 26

  Czasem podpala się archiwum, aby spalić dowody oszustw.
  A czasem pali się archiwum po to, aby zatrzeć brak niektórych akt, bo ktoś sobie trochę teczek pożyczył do prywatnego zbioru.
  Odpowiednie teczki to lepsza inwestycja niż dolary czy złoto.

 58. Zbyszko said

  Czymś niepojętym jest, że do tej pory nie powstały naukowe opracowania, związku pomiędzy lekceważeniem przesłań dawanych Ziemi w czasie objawień tzw prywatnych, a wielkimi tragediami zapowiadanymi w tych objawieniach, które potem następowały.
  https://gibson.neon24.pl/post/160336,wielkie-tragedie-odrzucania-tzw-objawien-prywatnych

 59. revers said

  „Dlatego jest to tak ważne. Staje więc na czele tej walki i zamierzam wygrać. Zachęcam Was do solidarnej Walki ja nie ustąpię. Pierwsza moja propozycja stwórzmy listę największych szatanów, perfidnych kłamców. Ja zaczynam, uzupełnijcie” – pisze, zaczynając listę „szatanów, perfidnych kłamców”:

  „1]. Cenckiewicz 2]. Michalkiewicz 3] .Kaczyński 4]. Rydzyk.5] .Braun 6]. Ziemkiewicz 7]. Korwin Mike.8].Kurski.9]. Macierewicz. 10]. Morawiecki 11]. Ziobro 12]. Duda” – wymienia Wałęsa, podkreślając, iż lista jest niepełna.

  https://pantarhei24.com/lech-walesa-oczernia-grzegorza-brauna-i-korwin-mikkego-najwieksze-szatany-perfidni-klamcy/

  kto tam z gajowiczow dopisuje sie do list bolkowych? No Korwin wiadomo orzekls ze Bolek, ale pan Michalkiewicz za co na liscie boliwerow inaczej? co tojedna komune wyprowdzili, a druga komune wprowadzili z zachodu oczywiscie.

 60. JanuszT said

  Oświadczenie

  Proszę państwa, nawiązując do wolnych tematów nr 11-2021, wpis nr 207 pana Boydara, nie było absolutnie moją intencją, by wywołać w gajówce prowokacje (ę), czy urażenie z mojej strony państwa.

  Po pierwsze: nie nazywam się Janusz Tazbir
  Po drugie: nie mam tytułu naukowego profesora
  Po trzecie: pan prof Tazbir zmarł w 2016r w wieku ok 89 lat
  Po czwarte: możecie państwo sprawdzić w internecie, kto to jest bardzo szybko
  Po piąte: artykuły jego (Tazbira) wrzuciłem na gajówkę, by nie wywołać ogólnej burzy, tylko do zapoznania się z tymi materiałami i podyskutowania albo i nie
  Po szóste:nie jestem Żydem, krypto Żydem obrzezanym, czy temu podobnym.

  Szanowny panie Marucha, nie wiem skąd ten wściekły atak na mnie pana Boydara, najpierw się zwraca we wpisie nr 207 do nieżyjącego pana Tazbira, a zarazem do mnie uznając, że: -„mam paskudny avatar [Sic!] tudzież takowy charakter”!?! Trudno mi to zrozumieć, człowiek o niezachwianej psychice, chyba by tak nie napisał? Pan szanowny Boydar uważa inaczej. Chciałem zwrócić uwagę państwa, co ma piernik (wygląd) do wiatraka (do rzeczy). To chyba nazywa się: rasizm (nie podejrzewałem dotąd o to tego pana Boydara). No operacji plastycznej nie mam w planach, choć byłoby mnie na nią stać, ale nie widzę takie potrzeby. Mnie też się wiele rzeczy nie podoba na tym padole, ale czy ich nie chcę, czy chcę, muszę się z tym pogodzić. To mnie odróżnia od zwierząt i od szanownego pana Boydara.

  Z poważaniem Janusz Talarczyk – data ur 05 stycznia 1962r (59 lat).

 61. Piskorz said

  re 57 4 dni gasili… śmiech na sali..!!

 62. Boydar said

  No i co się Pan tak zbulwersował. To nie piaskownica, to poważne forum i poważne dyskusie na śmiertelnie poważne tematy. A jak się bawić prądem w mokrych ciuchach to różnie się zdarzyć może.

  Owo T jest istotnie mylące i choć podobno żaden drogowskaz nie podąża w kierunku to Pan żeś zrobił za słup ogłoszeniowy, i bynajmniej od poglądu nie odciął. Można było choć lewym okiem mrugnąć, a tu tak całkiem na poważnie. To o co pretensja, że o dowodzik nie poprosiłem ?

  Nie mniej jednak PRZEPRASZAM, że wziąłem Pana za kogoś innego i wylałem przynależne pomyje. Natomiast co do tego avatara to zdania nie zmieniam.

 63. JanuszT said

  Panie Boydar, nie rozumiem pana, co złego pan widzi w moim avatarze!?! Wg pana jest na nim zwierzę?🧐😳🙄🥺

 64. Boydar said

  Nie poradzę, nie podoba misię (de gustibus …) i już, to działa w dwie strony. Ale na szczęście mamy wysoko rozwiniętą demokrację, więc proszę używać wedle uznania, ja się więcej na ten temat nie odezwę, słowo harcerza.

 65. JanuszT said

  Re 63: Pan Boydar

  „gust nie podlega dyskusji”

  Dramat!😲🥺🤭.

 66. JanuszT said

  Jezus powiedział do swoich uczniów: „Powiadam wam, którzy słuchacie: Miłujcie waszych nieprzyjaciół; dobrze czyńcie tym, którzy was nienawidzą; błogosławcie tym, którzy was przeklinają, i módlcie się za tych, którzy was oczerniają”.

  „Jeśli cię kto uderzy w policzek, nadstaw mu i drugi. Jeśli bierze ci płaszcz, nie broń mu i szaty”.

  „Daj każdemu, kto cię prosi, a nie dopominaj się zwrotu od tego, który bierze twoje”.

  Właśnie odnalazłem to przesłanie na gajówce.

 67. 13 II 21 o godz. 19-20 oglądałem na kanale H-HISTORY film CZWARTA RZESZA, gdzie była mowa głównie o hitlerowskiej bombie atomowej. Novum było to, że hitlerowcy wozili Ciężką Wodę z Norwegii do Brazylii ??? Było śledztwo w/s naziemnej próby nuklearnej na poligonie w Turyngii w r. 1944, ale nie wspomniano o dokonanej kilka miesięcy wcześniej PODWODNEJ próbie nuklearnej na Ławicy Odrzańskiej, z której raport otrzymał Mussolini od obserwującego to z Rugii fizyka włoskiego.
  W związku z tym przypominam, że Sztab Generalny Wehrmachtu podjął Uchwałę o budowie TAKTYCZNEJ bomby atomowej w DNIU kapitulacji MODLINA. Kapitulacja ta została Wymuszona przez Naczelnego Wodza rozkazem wywiezienia WSZYSTKICH zasobów żywności Twierdzy Modlin metrem fortecznym do Warszawy. Taka Uchwała Oberkommando der Wehrmacht mogła bowiem zapaść po stwierdzeniu ISTNIENIA w Twierdzy Modlin skarbca Włastów ze zdobytej w I krucjacie przez Magnusa Własta stolicy Seldzuków Konyi i przywiezienia przez Piotra Włostowica w II krucjacie Wielkim Spławem Syberyjskim skarbca Prawdziców w Tuwie.
  Naczelny Wódz KALKULOWAŁ, że wobec wywozu Skarbca Włastów do Berlina Anglicy będą MUSIELI rzucić na Berlin zarekwirowaną w MONACHIUM strategiczną bombę atomową Tesli – jedną z 3, które Benesz zrobił dla Stalina: na Warszawę, Berlin i Londyn, z których 2 Anglicy darowali Hitlerowi jako Krzyżowcowi Antybolszewickiemu. Bolszewizm był wprawdzie masonerią angielską, ale TOTALNĄ czyli Nagą, co się nazywało Centralizmem Demokratycznym. Hitler jednak licząc na zdobycie Skarbca Włastów wprowadził okolicznościowo walutę keynesowską, co paraliżowało Imperium Masońskie, wobec czego stał się Większym Wrogiem Anglii od rokefelerowca Stalina.
  Było 3 hitlerowskie ośrodki nuklearne, które pracowały nad bombą atomową: Wehrmachtu w Berlinie jako Instytut Pocztowy; SS w Stuttgarcie Heisenberga i w Wałbrzychu kierowany przez Hahna instytut Goeringa i Hitlera.
  Wykonany przez Boeinga samolot do przenoszenia 80-tonowych bomb Tesli – prawdopodobnie Świerkowa Gęś – został zarekwirowany przez Anglików, ale Goeringowi udało się z wielkim trudem zbudować Hainkla-GIGANTA, bo był Za Głupi na Świerkową Gęś, dla zbombardowania Moskwy i Leningradu. Gigant został jednak uszkodzony przez AK na lotnisku leśnym w Łucku, a po przeniesienia BALONEM do ŚWIDNIKA został zniszczony przez sowieckiego kamikadze.
  Wielki Admirał Doenitz otrzymał rozkaz zbombardowania Nowego Jorku i Waszyngtonu 3 taktycznymi bombami z Instytutu Pocztowego w Berlinie, ale oddał je Amerykanom. Ci jedną zdetonowali na pustyni Nevada a dwoma zbombardowali Hiroszimę i Nagasaki, bo pieniądze na MANHATTAN ukradł agent Berii Oppenheimer. Doenitz zapytany przez Amerykanów, CZY MA ICH WIĘCEJ odpowiedział JESZCZE KILKA. Otrzymał tytuł WIELKIEGO za zniszczenie Armady Dieppe: Zatopił 700 okrętów i statków.
  W filmie Czwarta Rzesza jest mowa, że w roku 1948 przyjechał z Argentyny do Kolumbii Adolf Hitler w fizykiem nuklearnym i rakietami o zasięgu Nowego Jorku. Z tym wydarzeniem wiąże się zamordowanie antyniemieckiego Prezydenta Kolumbii, co wywołało 10-letnią kolumbijską wojnę domową.
  W związku z tym przypominam, że Hitler DAŁ 2 strategiczne bomby atomowe Tesli Stalinowi II, żeby ten zniszczył nimi USA i Europę Zachodnią Planem Saharowa. Plan Saharowa jest podpisany przez Berię, co znaczy, że chodziło o TSUN wywołany przez wybuch na dnie Atlantyku bomb TESLI, gdyż Car-Bomba Wodorowa Saharowa powstała w roku 1961.
  I Plan Saharowa-Berii nie został wykonany z powodu wzięcia w Kijowie przez mego ojca Generalissimusa, który wiózł do Pragi złoto na wykupienie przez Holokaustów USA, co było sprawdzane przez Bank Atlantycki w Belgradzie i Zagrzebiu, gdyż Wodzowi Naczelnemu – czym był mój ojciec jako komendant polskiej partyzantki nacjonalistycznej na Ukrainie Sowieckiej – przynależy Całe Złoto Zdobyczne i Wybór Dzieł Sztuki, wobec czego spadkobiercą tego złota JESTEM JA. Generalissimus został Zakatowany przez Łupaszkę za WOŁYŃ,. A II Plan Saharowa został unicestwiony przez mego stryja OSKALPOWANIEM Stalina III i zastrzeleniem Berii.
  Myślałem, że Czwarta Rzesza jest skutkiem Bitwy Sycylijskiej, w której Regia Aeronautica i II flota Luftwaffe ze ŚMIGŁAMI W DUPIE rozgromiły US Air Force, wobec czego USA skapitulowały w Szwajcarii przed Juden-SS, które dokonało okupacji USA jako Holokauści.

 68. wanderer said

  Panie Janusz T,

  Pan Boydar tak ma. Szuka trupow w szafie. Zarzuca dla przykladu innym ze cos brzydko pisza, choc sam „ch’ujami w dupe” rzuca co drugi wpis i to mu pasuje. Tego nie zauwaza. To jest ok, pomimo, ze rozni, takze mlodociani tu czytuja.

  Nastepna rzecz:

  „Zaba widzi jak konie kuja i sama lapy podstawia”

  Niech sie Pan nie przejmuje, popatrzy, poczyta, posmieje sie z tego.

  Najlepsze dla mnie, ze we wlasne gniazdo sra. Niepojete to dla mnie. Ja tylko Polak z dziada pradziada jestem i pewne rzeczy u mnie nie przechodza. Widocznie moja skala za uboga.

  Smieszy mnie to jak niewielu to widzi.. A wielu lyka.

 69. Lily said

  Re 17; Boydar
  CZY to „kosmiczny”chrystus NWO ?.
  W Toruniu r. RYDZYK wybudowal,
  „sanktuarium nowej ewangelizacji”.

  JESLI ktos ma takie zyczenie, to w internecie mozna ZOBACZYC JAK TO dzielo WYGLADA.

 70. bezobjawowy said

  W Polsce w rocznice powstania 1 sierpnia 2020 zaczął się holocaust bezobjawowy. A za morzem? 80 dni. Od 1 kwietnia do 20 czerwca notowano nadmierną śmiertelność w Sztokholmie. Bilans milionowego miasta to nadwyżka 915 zgonów aktualnie oscylująca wokół 860. Zakażenia i chorzy nadal są ale nadwyżek śmierci nie da się udowodnić. Sztokholm ma odporność stadną tak jak Polska głupotę stadną…….
  . Pozostałe części Szwecji z racji mniejszego zagęszczenia dopiero gonią Sztokholm ale nie przekraczają jego wskaźników jak Polska o 3 razy. ……………………..
  Obrońcy holocaustu Polaków, tacy do grobowej dechy i to własnej, usilnie bredzą że w Szwecji jest mała gęstość zaludnienia a na wiosne mówili o szwedzkim ludobójstwie.
  Fakty 1 – Sztokholm przeogromna gęstość i zakażony do bólu kości że nie da się więcej
  2 – Bułgaria jako jedyna ma więcej śmierci nadmiarowych od Polski przy małej gęstości zaludnienia a poza Sofią nie ma ani jednego wielkiego miasta
  3 – Rosja niewiele lepsza od Polski a gęstość najniższa w Europie
  4 – Holandia nie licząc państw-miast ma największą gęstość i przez długie miesiąca miała symboliczne obostrzenia koncentrujace sie na rozrywce – efekty niedużo gorsze od Szwecji. Zgonów na koniec roku ponad przewidywane/wartości maksymalne lat ubiegłych Holandia 0.84/1000, Szwecja 0.58, Polska 1.66. Cała Szwecja 5939, samo podkarpacie 4619 śmierci – holocaust bezobjawowy…………..
  nadmierna śmiertelność zależy przede wszystkim od nieznanej w Polsce wysokiej średniej życia i odsetka emerytów oraz tego czy nie rządzą idioci podobni do PIS co sabotażem służby zdrowia i wszelakim dokręcaniem śruby dokonują zbrodni. ………… https://www.scb.se/contentassets/edc2b33f85ad415d8e7909002253ed84/2021-02-08-preliminar_statistik_over_doda_inkl_eng.xlsx https://stat.gov.pl/obszary-tematyczne/ludnosc/ludnosc/zgony-wedlug-tygodni,39,2.html https://www.rtlnieuws.nl/nieuws/nederland/artikel/5208763/oversterfte-2020-coronavirus-pandemie-dodental-hoger-cbs

 71. Maverick said

  O ostatnim akcie kabalarzy w USA i próbie skazania Trumpa w inpiczmencie znowu okazało się farsą.

 72. osoba prywatna said

  Re 49
  Słuchaj burku, dopóki poszczekiwałeś zza płotu, a było to wielokrotnie, przechodziłem obok tego obojętnie. Teraz natomiast rzuciłeś się do mojej nogawki. A ja w takim wypadku uruchamiam nogę.

  A spie*dalaj gównojadzie, to możesz zakomunikować komuś ze swojej rodziny.
  Zrozumiała osoba?

 73. Ad. 64

  Nie poradzę, nie podoba misię (de gustibus …)

  Pojechał pan po osobie. Poniosło pana. A to poważne forum, jak pan sam napisał. Więc?

 74. Boydar said

  Nic mię nie poniosło. Tazbirowi pojechałbym za każdym razem.

  A Pana Janusza za oczywistą pomyłkę PRZEPROSIŁEM. Mam dodatkowo u Michnika na głównej opublikować ?

  Czeho Krzysiu nie rozumi ?

 75. Yagiel said

  W niedzielę rano – ku refleksji dziejowej:
  .https://www.youtube.com/watch?v=VsKmRCcCoAc
  archeolog Dariusz Greń, jakich w Polsce setki, jeśli nie tysiące, opowiada w Pińczowie i Wierciszowie, w miejscu, jakich w Polsce setki, jesli nie tysiące (np. Modlnica przy Krakowie):
  Tu będzie rondo z parkingiem… W ramach badań AZP mamy tu stanowisko 14 i 19: osady wielokulturowe od pradziejów
  od epoki kamienia i kultury amfor kulistych poprzez kulturę łużycką, przeworską aż po Średniowiecze.

  Ciągłość osiedlenia przez kilka tysięcy lat, z czego tylko ostatni tysiąc przypada na Polskę od Piastów/Mieszka I licząc. Ciągłość mądrego osiedlenia, pracy, pokoleń wychowywanych przez kilka tysięcy lat, bo ci pierwsi tu wybrali optymalne miejsce, bo mądrzy byli – tak dawno w epoce kamienia – że do tej pory korzystamy z ich mądrości! No nie – właśnie zalewamy najlepsze miejsca asfaltem.

  Uproszczę: 4 tys lat Lechii i tysiąc lat po-Lechii, po-Lchski, tj. zapominania o Lechii/Ljachach/Lechistanie, aż do tego zalewania asfaltem najlepszych miejsc do życia, wybranych przez naszych pra-przodków kilka tysięcy lat temu… Więc jak to: zalewamy asfaltem najlepsze miejsca do życia, by tutejsze i dalekojezdne ignoranty/bydło smartfonowe szybko przejeżdżało z miejsc gorszych w jeszcze gorsze – i to się nazywa postęp? Co taki Dariusz Greń czuł i myślał, badając i opowiadając – ? Dlaczego nie położył się, jak Rejtan?

  Jest niedziela rano – w Pińczowie zmierzch nas, Polaków/po-Ljachów zmierzch. Debili dziejowych.

 76. Ad. 73

  Krzysiu nie rozumi, jak pogodzić poważność tego forum z pańską tendencją do paternalizmu wobec ludzi, których pan nawet nie widział.

 77. Ad. 73

  (22) panu umknęło? Czy pan zignorował?

 78. JanuszT said

  Pan Wanderer i Pan Krzysztof M

  – „Jeśli coś jest prawdą, to nią pozostanie, fałsz – nadal nim będzie. Oczywiście w relacjach między ludźmi jest masa szarości, ale musimy sprawy nazywać po imieniu. Inaczej nasz świat się rozsypie”.

 79. osoba prywatna said

  Zbigniew Narski (właściwe nazwisko Snarski) urodził się w 1924 r. w Warszawie. II wojna światowa przyszła kiedy był młodym chłopcem.
  Na początku był członkiem grupy „Andrzeja” ( nieformalny oddział AK służący do wykonywania wyroków).
  Jako członek AK brał udział w Powstaniu Warszawskim, cudem uniknąwszy śmierci i aresztowań. Do więzienia trafia w 1946, dzięki niesamowitemu szczęściu udaje mu się wyjść. W 1947 roku udało mu się zbiec za granicę. Kontrwywiad wojska amerykańskiego wydał mu zaświadczenie, które otworzyło drogę do swobodnego życia i pracy w zachodniej części Europy. Osiedlił się w Holandii, gdzie wkrótce po przybyciu skontaktował się z tajną polską organizacją wojskową i na jej potrzeby pisał różne opracowania wojskowe. Zajmował się też „przerzutem” wszelkiego rodzaju uchodźców politycznych, którzy trafiali do Holandii i kierowaniem ich do polskich oddziałów wartowniczych przy Armii Amerykańskiej.
  .https://www.youtube.com/watch?v=-rVIDuQFjMY

 80. Boydar said

  A potrafi Pan Krzysiu zrozumić, że Lenina czy wuja Adolfa też nie widziałem ?

  Widziałem natomiast pod czym się podpisywali.

 81. revers said

  ad71

  siedmiu wspanialych republikanow, konserwatystow ktorzy glosowali za impeczmentem przeciwko Trumpowi z tej amej partii republikankiej.

  https://www.smh.com.au/world/north-america/the-seven-republicans-who-voted-to-convict-trump-in-impeachment-trial-20210214-p572b7.html?fbclid=IwAR24HaOAwP0C0A4zFEuP2JgvlsJJ2_T0EFL8zGHcWmhDKXkeAIuzmb8hn18

  Wsord nich jest tez senatorka Lisa Murowski z Alaski, ktora twierdzi jak kraj jest podzielony to i partia moze byc podzielona..

  A po zatym w tytulach gazetek dla amerykanskich Shmitow, Jonnych naglowki @Pocalujcie mnie w doope, demokraci … „, czy to dotyczylo tez 7 gnoskow z jego partii?

 82. Piskorz said

  !!! Prez. Bidet chce eskalacji polityki USA wobec Wenezueli. ps Reszta na http://www.zuerst.de Ścierwa nie puszczą tego kraju..

 83. Ad. 78

  Pan nie widzi różnicy między osobą martwą a żywą? A może osoba w ogóle pana nie interesuje?

 84. Boydar said

  Pan Janusz T napisał – „jeśli coś jest prawdą, to nią pozostanie, fałsz – nadal nim będzie. Oczywiście w relacjach między ludźmi jest masa szarości, ale musimy sprawy nazywać po imieniu. Inaczej nasz świat się rozsypie”

  I ja dokładnie tak uważam. Dlatego kluczem do oceny sytuacji jest zdanie „… niestety, nie zatrzymało to nienawiści do Żydów …” –

  Żadnej nienawiści nie było. Gdyby była, „nie byłoby dzisiaj komu po żydowsku mówić” (to trawestacja Gustlika). To sami żydzi dali upust własnej nienawiści do swoich ziomków. Forowanie tez o nienawiści Polaków do Żydów jest wspieraniem holomitu, największego wymiernego geszeftu jaki udało się gudłajom zrobić na gojach.

  Podobnie „niestety”, nad czym głęboko ubolewam, Polak nie ma w swej naturze „nienawidzić”. Co skutki przynosi opłakane. Swego czasu omawialiśmy to dość szczegółowo w Gajówce – czy nienawiść do zła i grzechu jest grzechem.

  Dlatego musiałem urodzić się Chachłem. U mnie nienawiść przyjmuje bardzo rzeczową formę, jak stosunek gospodyni do śmieci w wiadrze.

  dla przypomnienia, artykuł wypromowany przez Pana Janusza –
  https://histmag.org/Janusz-Tazbir-Protokoly-Medrcow-Syjonu.-Autentyk-czy-falsyfikat-recenzja-7021

 85. Boydar said

  Panie Krzysiu, czy zna Pan powiedzenie „jak pijany do płota” ?

 86. Ad. 85

  Znam powiedzenie „kombinuje jak koń pod górę”.

 87. Boydar said

  Nie trzeba było jej usypywać !

 88. Boydar said

  takie tam, rozważania przy Niedzieli

  https://pl.sputniknews.com/pisza-dla-nas/2021021413827629-moskwa–warszawa–bruksela-odglosy-rozbijajacego-sie-dzbana-Sputnik/

 89. osoba prywatna said

  Maciej Poręba i jego gość – Zbigniew Lipiński (publicysta „Myśli Polskiej”)
  .https://www.youtube.com/watch?v=qOymKu5mBDM

 90. osoba prywatna said

  Czy pozwolilibyście, żeby taka Sędzina wydawała wyroki w stosunku do waszych dzieci? Prezentujemy Państwu sylwetkę Sędziny Katarzyny Godlewskiej z Sądu Rejonowego dla Krakowa-Podgórze.
  .https://www.facebook.com/383774518626868/videos/414626586462362

 91. JanuszT said

  Re 84:
  Panie Boydar, niech mi pan nie wkłada do ust słów w zdaniu, którego ja nie napisałem!: -„„… niestety, nie zatrzymało to nienawiści do Żydów …” –
  Jak napisałem powyżej, nie było moją intencją nikogo z państwa na gajówce (udzielających się czy nie) urazić, czy wywołać prowokację etc.
  Zdanie to pan wychwycił, nie wiem czy celowo, czy nie, ale to napisał nieżyjący już prof Tazbir (który nie może się już bronić), z którym ja absolutnie nie mam nic wspólonego i nie chcę mieć.
  Odcinam się od tego i od niego, wiem teraz, że szanownego pana, Boydarze, to zabodło i nie tylko, i w miarę żałuję, że to wrzuciłem.
  Nie wiem czego pan jeszcze oczekuje i do czego zmierza?
  Nie jest to także promowanie z mojej strony tego nieżyjącego już człowieka i jego „twórczości”.
  Jest to tylko zapodane przeze mnie, jako materiał do poszerzenia… wiedzy albo jak kto z państwa uważa.

 92. Boydar said

  Nic nie oczekuję, elegancko się Pan zachował i od bredni odciął; „pisz Pan, Panie Hiszpan”

  Raz jeszcze przepraszam

 93. seler said

  żeby nie było, że jestem nachalny,
  nie nawalony ani nawalny,

  zvonko bogdan – najveći hitovi


  ______________

  Gajowy… wybacz…
  dziękuwka
  😉

  przyda szie

 94. JanuszT said

  Okay (W porządku) Panie Boydarze.

 95. osoba prywatna said

  Rozliczenie finansowe Czujnego za styczeń 2021 z Piw Paw/ Muzeum Kapsli
  .https://www.youtube.com/watch?v=veXauNSy8sc

 96. JanuszT said

  Nie należy się cofać, chyba że zrobiło się coś złego. Można natomiast w sprawach pryncypialnych szukać lepszych rozwiązań na przyszłość. Do tego służą procedury mediacyjne, gdy zachowując szacunek dla siebie nawzajem i dla swoich przekonań, szukamy rozwiązań, które można zaakceptować. Możemy wyjść z każdej, nawet najtrudniejszej sytuacji, tak jak nam pokazuje Jezus w Ewangelii, przebaczając, znajdując drogę do wzajemnego pojednania. Ale to nie ma nic wspólnego z weryfikacją pryncypiów albo z wypieraniem tego, co się wydarzyło. Rozwiązania kompromisowe nie polegają na mieszaniu dobra że złem, sprawiedliwości z krzywdą. Uffff…

 97. NICK said

  Stare Pryki.
  Bądźcie Młodymi.
  Do końca.

  Pozwólcie Młodym się wyrażać.
  Choćby niewiele Racji mieli, wg Was.

  Przestańmy swe niby racje.

  Gospodarzu.

  Bądź Młodym.
  Duszą swą a ich ciałem.

 98. Piskorz said

  !!!! 1 Przypomnienie…dla chcących wynająć lokal. Można zrobić umowę ..użyczenia..!! Wg kc jest to umowa bezpłatna, wynajmujący płaci tylko czynsz i media..reszta pod stołem. Nikt nie ma prawa się czepiać, tzn skarbówka.! Ale jak zwykle diabeł tkwi w szczegółach…”niektóre skarbówki” mogą uważać, że skoro właściciel lokalu nie płaci czynszu i mediów….to tylko od tego powinien zapłacić podatek. Może być taka interpretacja, ale raczej rzadko, z tego co- wiem. 2. Rzecznik Praw Obywatela uhonorował P. Ikonowicza i jego żonę medalami za zasługi w obronie praw człowieka. p Z tego co wiem, p. Ikonowicz i Jego- Kancelaria robi dobrą robotę, wystarczy czytać „Angorę”.

 99. zen said

 100. NICK said

  Zen.
  Dziękuję

 101. Piskorz said

  !!!! Nigdy nie zapomnieć…!! Neil
  Soviet radars picked up the missiles, thinking they were nuclear warheads and almost retaliated. Nuclear Armageddon was only averted by the actions of one clear-thinking Russian general who decided not to push the red button”
  ps Ten bohater nie był generałem, potem został zwolniony z armii. Do końca życia dostawał list/kartki z całego świata..!! Mieszkał skromnie gdzieś pod Moskwą.!! Chwała Mu..!!

 102. Boydar said

  Murwa Kać … Angol wiedział że „to” musi żydoszkopa rozgnieść …

 103. Boydar said

  Leży i pachnie, zupełnie jak moja córeczka; cholerny obibok

  https://www.onet.pl/turystyka/highactive/lezy-tu-wulkan-ktorego-eksplozja-zniszczylaby-znaczna-czesc-usa/0bsk4b3,30bc1058

 104. Boydar said

  Znowu coś o wujku piszą, pewnie nieprawdę. Ale to też nie jest żaden przypadek

  https://www.onet.pl/kultura/onetkultura/volker-ullrich-hitler-upadek-zla-1939-1945-fragment-ksiazki/f3qwmdn,681c1dfa

  i o naszych paniach

  https://www.onet.pl/informacje/lisaknetpl/prostytucja-w-malzenstwie-w-xix-w-na-czym-polegala/yb0t01e,30bc1058

  a to już dasię łatwo zweryfikować

 105. seler said

  NICK – pozdrawiam serdecznie 😉 ‚
  Zen – dla Ciebie i dla Wszystkich 😉

  Beautiful Paintings + Beautiful Classical Music

  .https://www.youtube.com/watch?v=8XdHP_fQoB0

 106. Boydar said

  Czy wszystkie warzywa są takie bezczelne i dlaczego

  https://plejada.pl/newsy/don-vasyl-nie-ma-gdzie-mieszkac-prosi-wladze-ciechocinka-o-wsparcie/60dbm4h

  ———–
  Bo im pozwalamy.
  Admin

 107. NICK said

  https://www.bing.com/videos/search?q=majakoman+you&cvid=3b124d61d1d745dbb1f514a6a1a0264a&PC=HCTS&ru=%2fsearch%3fq%3dmajakoman%2byou%26cvid%3d3b124d61d1d745dbb1f514a6a1a0264a%26FORM%3dANAB01%26PC%3dHCTS&view=detail&mmscn=vwrc&mid=3E50E1C9EA1C40039B7A3E50E1C9EA1C40039B7A&FORM=WRVORC

 108. NICK said

 109. osoba prywatna said

  Wyszczepienny szantaż rodziców! Wizyta u posłanki skandalicznej interpelacji.
  .https://www.youtube.com/watch?v=xRbigLSnmmw

 110. NICK said

  https://www.bing.com/videos/search?q=majakoman+you&ru=%2fsearch%3fq%3dmajakoman%2byou%26cvid%3d3b124d61d1d745dbb1f514a6a1a0264a%26FORM%3dANAB01%26PC%3dHCTS&view=detail&mid=7FF5AF47B7607

 111. NICK said

  Z czy pozwoliliście swoją kurę Vasylowi ukraść?
  A czy ktoś Was ZMUSZA do danin?

  Biednej swej niemocy szukajcie w podatkach.
  A TU Cyganie są lepsi.

  Seler jest sobą.
  A Wy jesteście Duda-Gracz co to dziełka swe na Jasnej
  Górze zapodał. Tfu!

 112. I*** said

  Obywatelu Boydar – rozrabiacie, jak pijany zając w kapuście… :)))

  Wcześniej wpadka z Panem Bardzo (który wprawdzie zmienia pseudonimy, ale awatar pozostawia ten sam, zatem nie było czego się czepiać), teraz wpadka z Panem Januszem… coś źle z wami, obywatelu!

 113. osoba prywatna said

  OBCE | Inwazyjne Gatunki Zwierząt w POLSCE
  .https://www.youtube.com/watch?v=kuD6Bm5MxoQ

  ———–
  Szkoda, że nie ma filmiku o inwazyjnych gatunkach ludzi w Polsce…
  Admin

 114. NICK said

  Dokładka.
  Od dawna; źle.

 115. Ad 106 (link)

  ” To jest jakieś totalne nieporozumienie.” (burmistrz Ciechocinka) – Nie. To jest totalna bezczelność. Ze strony tego typa.

 116. Boydar said

  Powinniście więc podskakiwać z radości, oba dwa

  A poza tym, taka Anglia większość bitew przegrywa

 117. Boydar said

  „… NICK – pozdrawiam serdecznie – Seler …”

  Złowieszczy koronawirus nie dał Panu NICK’owi rady, a tu taka siurpryza. Teraz szybko leć się Pan wyszczepić, to na koniec chociaż nie będzie aż tak bolało.

 118. Boydar said

  Nie do końca rozumiem, skoro kiedyś zgodzili się, że „licencję na nadawanie” można dać, to również że można zabrać. To o co ten lament ? Kryterium powinno być – czy rozgłośnia służy pomyślności Narodu Węgierskiego. Bo teraz najwyraźniej korzyściom jew-chu’jni.

  https://wiadomosci.wp.pl/wegry-krytyczne-wobec-rzadu-radio-zamkniete-reakcja-ke-6608091678439041a

 119. mariola said

  Witam GajówkowiczówI
  Pan Janusz T
  Pan Boydar
  Pan/Pani Osoba Prywatna ( przepraszam brzmi „dżenderowo”)
  Pan Nick
  każdy z Was ma ( jeszcze) prawo do wyrażania własnych ocen i opinii ; jednocześnie trzeba uszanować zdanie innych, oni mają takie samo prawo ;
  obrażanie to takie łatwe, proste; tylko bardzo infantylne
  to takie „polskie”
  doskonale system potrafi poróżnić

  AD 99 Pan Zen
  proszę zobaczyć tę Panią jak śpiewa hymn armii czerwonej

 120. revers said

  A koszerna Konfederacje kto wyszczepii? a wszycy uwiedzieni tubylcy przez konfederatow inaczej mysla ze to dla ich dobra opychaja sie maca i szczepia sie gotowka w synagodze w NY lub odddzalowi banku Goldmann-Sachs, Matthattan Health Carry Bank.

  reszta w kronikach Tyrmanda jak popychal starymosiek malolaty. 13-14 lat, no moze 2 lata dodane i udawal opozycjoniste.

 121. Piskorz said

  re 106 Bo im pozwalamy.
  Admin”…Panie Marucha, proszę wejść na ten pieprzony pomponik…to można zobaczyć jego domek od wewnątrz..!! Byłem nie x w Ciechu…widziałem tylko z zewnątrz..!

  ——
  Wiem. Jego pałac kapie od złota. Ale „należy” do jego dzieci.
  Admin

 122. podczaszy said

  Rosja jest światowym liderem w dziedzinie technologii. Po prostu patrzysz w złym kierunku.
  Autor: Roman Kovrigin, 12.02.2021
  https://zen.yandex.ru/media/sdelanounas.ru

  Rosja jest rozwiniętym, zaawansowanym technologicznie mocarstwem. A teraz zamierzam ci to udowodnić.

  Zastanówmy się najpierw, jaka jest różnica między krajem o rozwiniętej wysokiej technologii, a krajem słabo rozwiniętym? Oczywiście, wielu natychmiast zakrzyknie – oczywiście, że produkcja elektroniki! Smartfony, wszelkiego rodzaju gadżety, laptopy i ich komponenty są produkowane tylko w krajach rozwiniętych.

  Panowie, spieszę Was uprzejmie poinformować – Wasze informacje są nieaktualne. W przeciwnym razie będziemy musieli przyznać, że Niemcy i Japonia ulegają szybkiej degradacji i opuściły klub krajów wysoko rozwiniętych. A takie kraje jak Szwecja, Finlandia, Francja, Wielka Brytania, Szwajcaria, Austria, Kanada nigdy nie były wysoko rozwinięte.

  Do krajów wysoko rozwiniętych należą natomiast Tajwan, Wietnam, Malezja i Indonezja. Na przykład, mój smartfon jest wyprodukowany w Wietnamie.

  Telefony komórkowe i smartfony były kiedyś produkowane w USA (Motorola), we Francji (Alcatel), w Niemczech (Siemens), w Finlandii (Nokia) w Szwecji (Ericsson).

  Ale produkcja w tych krajach została już dawno zamknięta, a marki zostały sprzedane Chińczykom. Tak więc zgodnie z logiką tych, którzy twierdzą, że produkcja elektroniki jest wskaźnikiem rozwoju kraju, okazuje się, że powyższe kraje stały się dziś słabo rozwinięte.

  Ktoś powie, że najważniejsza jest produkcja obrabiarek. Tu zgadzam się, że produkcja środków produkcji jest ważnym wskaźnikiem rozwoju kraju. Ale faktem jest, że w Rosji jest kilkunastu producentów maszyn i innych urządzeń, o czym wielokrotnie pisałem. Tak, oczywiście, mamy pewne problemy z dostępem do rynków światowych. Ale to już inna sprawa: marketing, sankcje, promocja, reklama, stereotypy, obsługa. Mówimy tu o samej możliwości produkcji, dostępności technologii dla kraju.

  Jednocześnie rośnie udział krajowego przemysłu budowy obrabiarek na rynku krajowym, a eksport naszych urządzeń jest dość znaczący w niektórych niszach (np. urządzenia do produkcji żywności). A w przemyśle obrabiarkowym są przykłady eksportu nawet do takich krajów jak Niemcy. A w niektórych dziedzinach Rosja jest nawet jednym ze światowych liderów, na przykład w rozwoju technologii addytywnych*.

  We współczesnym świecie wskaźnikiem rozwoju technologicznego kraju jest coś zupełnie innego. To nie jest masowa produkcja, nie jest masowa konsumpcja. Gospodarka światowa jest tak skonstruowana, że jak tylko jakaś rzecz staje się masowa, to jej produkcja przenosi się do Azji Południowo-Wschodniej, a w krajach naprawdę rozwiniętych pozostają kluczowe technologie, takie, które są niedostępne dla większości krajów świata.

  Są to technologie, którymi nikt się nie dzieli i których nie da się opanować metodą „montażu śrubokrętem”. Ale to właśnie z tymi technologiami świat wiąże przyszłość.

  Wszystkie te technologie są dostępne dla Rosji! Pewnie coś mi umknęło, ale nie pamiętam technologii, która byłaby podstawowa w świecie, szczytowa w myśli naukowej czy inżynierskiej, a która byłaby niedostępna w Rosji. Jeśli tak, napisz w komentarzu.

  Jakie to są technologie?

  Technologie jądrowe (w tym termojądrowe, cykl zamknięty, wytwarzanie paliwa, recykling, produkcja izotopów itp.)
  Produkcja materiałów i stopów
  Produkcja nadprzewodników wysokotemperaturowych
  Produkcja silników odrzutowych
  Biotechnologia, inżynieria genetyczna
  Technologia addytywna
  Technologie laserowe.

  Nie jest to kompletna lista wszystkiego, co jest dostępne w Rosji. Oczywiście nie kupisz tych rzeczy w supermarkecie, ale jeśli nie zauważyłeś, supermarkety nie mają towarów z USA, Niemiec, Japonii czy Szwajcarii od dłuższego czasu. Nie są one tam sprzedawane.

  Czy zastanawiałeś się kiedyś, dlaczego nie możesz kupić szwajcarskiego zegarka w supermarkecie? A jeśli tak, to czy to oznacza, że nie mogą produkować zegarków w Szwajcarii?
  https://sdelanounas.ru/

  O to mi właśnie chodzi. We współczesnym świecie o innowacyjnym rozwoju kraju nie decyduje rynek konsumencki, ale rynek zaawansowanych technologii. A Rosja jest jednym ze światowych liderów na tym rynku.

  *Wytwarzanie addytywne – przyrostowe – to technika produkcji obiektów trójwymiarowych na podstawie ich komputerowych modeli, która polega na łączeniu kolejnych warstw materiału. W porównaniu do metody ubytkowej, w której materiał usuwa się na przykład przez skrawanie, szlifowanie albo wiercenie, ma ona wiele zalet.
  https://kodluch.wordpress.com/2021/02/13/13-02-2021-syria-1958-dzien-sprzatania-swiata/#comments

  Chińczyków zaskoczył poziom rosyjskiej elektroniki. Mnie ta informacja też niepomiernie zadziwiła. Okazuje się, że gdy od pewnego momentu Rosja została w tyle za cyfrowymi układami scalonymi, po jakims czasie stwierdzono, że nie da się tego nadgonić szybko. I co zrobiono? Zaczęto rozwijać układy analogowe! Podejrzewam że oni mieli je zawsze na bardzo wysokim poziomie, z uwagi na zastosowanie militarne. Zdaniem autorów tego artykułu, Rosjanie „w analogach” zrobili tak szalony skok w przyszłość, że świat ich nie dogoni przez dziesięciolecia!

  i tu jest p. przyczyna tego, żę nawet jak cały Pancyr czy cały system S-400 wpadnie w łapy specjalistów Zachodnich czytaj amerykanskich to nic im to nie da. Są bowiem produkowane w technologii analogowej a u nich tego nie ma

  kowid lekarstwo amantadyna
  http://kontrrewolucja.net/wiadomosci/wazne-horban-polecal-amantadyne-w-leczeniu-ciezkich-przypadkow-grypy-wraz-z-szefem-gis-ponad-10-lat-temu

  Pomimo nachalnej propagandy sukcesu, rozgłaszanej przez obecną ekipę władzy, zdecydowana większość Ukraińców (76,5%) uważa, że ​​sytuacja na Ukrainie rozwija się w złym kierunku.
  https://adnovumteam.wordpress.com/2021/02/14/wojna-domowa-na-ukrainie-14-02-2021r-2065-dzien-od-nowego-rozejmu/

 123. podczaszy said

  Szczepienia covid 19 – scenariusz z horroru
  Kategoria: Biologia, medycyna, Co piszą inni, Polecane, Polityka, Polska, Pudło, Świat, Ważne
  Autor:
  redaktor AlterCabrio
  , 13 lutego 2021

  Wyobraź sobie, że szczepionka Covid faktycznie przyczyniła się do rozprzestrzeniania się infekcji, zamiast ją zatrzymać

  W menu na dziś danie od Mike’a Whitney’a.
  _________________________***_________________________

  „W obecnym stanie rzeczy trudno zaprzeczyć istnieniu korelacji między masowymi szczepieniami a gwałtownym wzrostem liczby przypadków Covid-19 zarówno w Izraelu, jak i w Wielkiej Brytanii”. Gilad Atzmon

  Weźmy na przykład Izrael. W ciągu ostatnich 6 tygodni Izrael zaszczepił około 40% swojej populacji liczącej 9 milionów ludzi,

  Wszystko to brzmi tak dobrze, że można się tylko zastanawiać, dlaczego szczepienia ostatnio zwolniły do poziomu pełzającego, a rząd bada teraz sposoby zmuszenia społeczeństwa do przyjęcia szczepionki.

  „Gdy popyt na szczepionki gwałtownie spada, Izrael może uciekać się do programów motywacyjnych”:

  Gmina Givatayim zaoferuje gminne ulgi podatkowe dla każdej zaszczepionej rodziny.

  Pojawiły się również niepokojące oznaki, że pracownicy służby zdrowia nie chcą się zaszczepić”.…

  I jak wam się to podoba: darmowe posiłki, ulgi podatkowe, a nawet wysokie premie do pensji?

  Czy oni wszyscy są świrami spiskowymi i przeciwnikami szczepień, czy też zwykłymi ludźmi, którzy śledzą wiadomości i wyciągają własne wnioski na temat skuteczności i bezpieczeństwa tych „przełomowych” szczepionek mRNA?

  Autor Alex Berenson tak to podsumował na swoim koncie na Twitterze w zeszłym tygodniu:

  „Kampania szczepień w Izraelu załamała się.

  Właśnie o to chodzi: nic nie wskazuje na to, że izraelska strategia szczepień działa, wręcz przeciwnie. Sprawdź tę notkę z artykułu Gilada Atzmona w Unz Review:

  „Ynet zwraca uwagę, że… po sześciu tygodniach lockdownu sytuacja wcale się nie poprawiła. Pomimo tego, że Izrael jest liderem w światowym eksperymencie masowych szczepień, współczynnik transmisji COVID należy do najgorszych w zachodnim świecie.

  Jak to możliwe? Oto co mówi autor:

  Szybkość transmisji w Izraelu jest wyższa niż prawie wszędzie. W rzeczywistości niepokojąca korelacja między masowymi szczepieniami a chorobami sugeruje, że im więcej zaszczepisz, tym więcej znajdziesz przypadków COVID …

  im mniej szczepisz, tym zdrowsza jest cała twoja społeczność.

  Oto więcej od Atzmona:

  „Odkąd Izrael rozpoczął szeroko zakrojoną kampanię szczepień w grudniu, państwo to doświadcza gwałtownego wzrostu liczby przypadków COVID-19 i zgonów…

  Kluczowe jest na przykład sprawdzenie, czy wzrost śmiertelnych mutacji, jaki obserwowaliśmy w Wielkiej Brytanii, jest związany z masowymi szczepieniami i próbami szczepionek, które mają miejsce w królestwie od lata.

  „Badanie, które wykazało, że szczepionki, które nie zapobiegają przenoszeniu wirusa, mogą przyspieszyć ewolucję bardziej zjadliwych szczepów. Może to oznaczać, że czołowe kandydujące szczepionki mogą pogorszyć kryzys COVID…
  https://www.unz.com/mwhitney/covid-vaccine-the-nightmare-scenario/

  Czy w naszym pośpiechu, by stworzyć magicznie cudowne szczepionki, stworzyliśmy scenariusz powodujący więcej bólu i cierpienia?” (“In Rush to Create Magic-Bullet COVID Vaccines, Have We Made Matters Worse?”, Dr Brian Hooker, Children’s Health Defense)
  http://www.ekspedyt.org/2021/02/13/szczepienia-c19-scenariusz-z-horroru/

 124. podczaszy said

  Irlandia zadrżała. W połowie stycznia ujawniono raport dotyczący wykorzystywania dzieci w tamtejszych domach dziecka i domach samotnych matek (Final Report of the Commission of Investigation into Mother and Baby Homes). Raport obejmuje 76 lat (od 1922 do 1998 roku),

  Skandal w Irlandii. Brytyjski angielski Producent szczepionek prowadził nielegalne eksperymenty medyczne na irlandzkich katolickich dzieciach, Paweł Skutecki, 9 lutego, 2021
  https://naszapolska.pl/2021/02/09/skandal-w-irlandii-producent-szczepionek-prowadzil-nielegalne-eksperymenty-medyczne-na-dzieciach/

 125. Przemysław Jakub said

  Re 103:
  Córeczka? xD

 126. podczaszy said

  Zerwanie stosunków z Europą, jeśli nastąpi z powodu nałożenia przez UE ostrych sankcji, może radykalnie zmienić sytuację.

  1. Rosja może uznać DRL i ŁRL oraz przyspieszyć ich integrację z Rosją.

  2. Rosja może nałożyć na UE ostre sankcje gospodarcze.

  3. Rosja może przestać brać pod uwagę interesy Europy w Syrii i Libii.

  4. Rosja może nałożyć restrykcyjne ograniczenia na pracę rosyjskojęzycznych mediów wspieranych przez UE, lub je całkowicie zakazać.

  5. Rosja może ograniczyć lub zakazać działalność organizacji pozarządowych, za pomocą których UE próbuje wpływać na rosyjską opinię publiczną.

  6. Rosja może zaostrzyć swoje stanowisko wobec rusofobicznego reżimu na Ukrainie i rozpocząć prace nad jego likwidacją i zastąpieniem przez prorosyjski rząd.

  7. Rosja może przenieść swoje projekty gospodarcze z UE do innych krajów, głównie wschodnich.

  8. Rosja może znacznie zwiększyć swoje zasoby wojskowe w obwodzie kaliningradzkim i innych regionach bliskich UE.

  9. Rosja może zacząć reagować znacznie ostrzej na rusofobiczną politykę takich krajów w UE jak Polska oraz kraje bałtyckie i Rumunia.

  10. Rosja mogłaby drastycznie ograniczyć konsultacje z Francją i Niemcami w ważnych globalnych kwestiach strategicznych. Doprowadzi to do zmniejszenia wpływów Francji i Niemiec na świecie ”.
  http://www.niepodległy.pl/966/nawalny-sie-obnazyl-rosja-vs-zachod-/

 127. podczaszy said

  Nie żyje kobieta z powiatu tarnogórskiego. Wcześniej otrzymała szczepionkę na koronawirusa!
  14 lutego 2021
  https://tarnogorski.info/nie-zyje-kobieta-z/

  Przyjechała policja, niektórzy zaczęli skandować „Je**ć PiS”. Słychać było również „Je**ć COVIDA, w Zakopanem nie ma”.
  https://24tp.pl/n/78019

 128. zen said

  https://globalna.info/2020/04/24/nanochipy-i-inteligentny-pyl-nowe-niebezpieczne-oblicze-nanotechnologii/

 129. Piskorz said

  !!!! Podaje przykład 31-letniej białostoczanki, która w ten sposób straciła blisko 60 tys. zł. Myśląc o inwestycji w kryptowaluty, kobieta zarejestrowała się na jednej z witryn internetowych, a wtedy nawiązał z nią kontakt konsultant, twierdząc, że na koncie są już pieniądze do odebrania. Za jego namową zainstalowała wskazaną przez niego aplikację, która miała być niezbędna, by do tej kwoty był dostęp. Realizując jego wskazówki, dała mu pełen dostęp do konta…..!!! GŁUPICH NIE SIEJĄ..!!

 130. Piskorz said

  re 120 w kronikach Tyrmanda”….nic mi nie wiadomo o- takich „kronikach”.. Ale „DZIENNIK” Tyrmanda b. ciekawy, czytałem dawno temu.

 131. Boydar said

  Nic nie poradzę, Panie Przemysławie, to nie po tatusiu. Żeby było śmieszniej po mamusi też nie. Może po listonoszu ? I też wątpliwe, bo to pracowite ludziki.

 132. podczaszy said

  Przeniesienie boiska szkolnego z terenu dawnego żydowskiego cmentarza i pomoc w sfinansowaniu tej inwestycji. To nowa propozycja środowisk żydowskich dla władz Kazimierza Dolnego.
  https://www.dziennikwschodni.pl/lubelskie/przeniosa-boisko-z-uwagi-na-grob-cadyka,n,1000283677.html

  Niemal połowa Polaków uważa, że rząd Mateusza Morawieckiego nie panuje nad epidemią koronawirusa w Polsce – wynika z sondażu United Surveys dla RMF FM i „Dziennika Gazety Prawnej”. Z kolei prawie 40 proc. badanych źle ocenia skuteczność wprowadzonych w naszym kraju obostrzeń epidemicznych.
  https://www.dziennikwschodni.pl/koronawirus/niemal-polowa-polakow-uwaza-ze-rzad-nie-panuje-nad-pandemia-koronawirusa,n,1000283623.html

 133. Kwal said

  I to jest najlepsze polskie danie obiadowe….brawo Panie Gajowy za popularyzowanie tego wspaniałego polskiego dania….

 134. Przemysław Jakub said

  Re 125:
  Gonić do roboty, ażeby furczało.

 135. lewarek.pl said

  Gdyby świętym Cyrylowi i Metodemu udało się w IX wieku ochrzcić Słowian, mogłaby powstać Rzesza Słowiańska od Łaby do Uralu i od Bałtyku do Morza Czarnego. Przyjęcie chrztu przez Mieszka I z Niemiec, via Czechy, zniweczyło tę szansę.

  https://www.pch24.pl/rzesza-slowianska-zgaszona-przed-switaniem–dzieje-cyryla-i-metodego,82010,i.html

 136. Piskorz said

  !!! Dowcipny ten nasz Fredro był….Nie podobały mu się na przykład mieszkanki Wiednia, które w jednym z listów określił jako „krzywo-brudno-śmierdzące-grubo-płaskie granatniki”./sic!!!!/ Gustował raczej w blondynkach niż brunetkach. U płci pięknej cenił też kokieterię, pogodne usposobienie oraz inteligencje, jak również dobry gust i niezbyt przesadne podążanie za wymogami mody.”” ps cenił sobie, jak pisał, „krągły zadek”, jędrne uda oraz piersi, niekoniecznie idealne, ale „wesoło bujające”.!!!

 137. JanuszT said

  Afera w Niemczech. Naukowcy popierali LOCKDOWN na zlecenie polityków https://politywatory.com/2021/02/14/afera-w-niemczech-naukowcy-popierali-lockdown-na-zlecenie-politykow/ przez @wordpressdotcom

 138. revers said

  re
  130

  w kronikach filmowych PAF tez mona bylo czasami cos zobaczyc cenzuralnego na wesolo, przed wlasciwym filmem z ameryki.

  A Dziennik to sobie i labedziom pisalem na rzece skutaa lodem Odrze, na ktorej lodolamacz lodu cos tam wolnego od lodu zostawil w na wejsciu do kanalu.

  Bylo opisac dziennikarsko jak prawie 2 bochenki chleba labedzie wyrywaly z rak, nie przymarzly do lodu, rozruszaly sie na chwile, czasami wychodaz na kre lodowaa, wygrzewac sie w slabych promykach slonca.

  inne ptactwo wodne rowniez nie ma lekko na rzecznym lodzie czekajac na ocieplenie tylko nie z dziennikow klimatolozzkow w rodzaju Gretki T. i zielonych faszystow z zachodniej europy.

  Moze dane z dziennika pobliskiej elektrocieplowni z odpywem wody cieplej mialo by wplyw na mikroklimat.

  „Dzienniki 1955-1956” Tyrmanda byly zakazane swego czasu, rowniez Urban cos tam pisal krytycznego w tych czasach przebijajac sie z cenzura w formie dowcipow i anegdot z zycia Partii i ludzi sztuki i kultury..

 139. revers said

  Co stało się z córką generała Sikorskiego?
  Zofia Leśniowska, córka gen. Władysława Sikorskiego, 4 lipca 1943 roku weszła wraz z ojcem na pokład samolotu. Według oficjalnych źródeł, kobieta zginęła, gdy maszyna wpadła do morza. Ciała Zofii jednak nigdy nie odnaleziono. Nie ma także świadków, którzy potwierdzaliby z całą pewnością sam fakt, że w ogóle weszła ona do feralnego samolotu.
  Od kilkudziesięciu lat zawodzą próby zrekonstruowania tego, co dokładnie wydarzyło się nad Gibraltarem w 1943 r. Zagadka śmierci Zofii Leśniowskiej to tylko jedna z wielu tajemnic związanych z tą katastrofą. Jednak z racji niezwykłych doniesień, które pojawiają się w relacjach świadków w związku z córką gen. Sikorskiego, historia ta jest wyjątkowo frapująca.
  Pierwszym zagadkowym punktem całej układanki jest pytanie, czy Leśniowska w ogóle wsiadła do samolotu, który rozbił się nad Zatoką Katalońską 16 sekund po starcie. Według oficjalnych danych – tak. W samym fakcie, że nie odnaleziono jej ciała, nie ma niczego szczególnie dziwnego: często zdarza się, że ofiary tego typu wydarzeń pozostają zaginione. Problem polega na tym, że dane nieoficjalne są już sprzeczne z wersją urzędową.
  Obecny na płycie lotniska sierżant Leopold Kurnik, adiutant generała, w swoich prywatnych relacjach potwierdzał ponoć to, co podejrzewali także niektórzy badacze katastrofy. Opowiadał mianowicie (zresztą nie on pierwszy), że Sikorski tuż przed wejściem na pokład maszyny został ostrzeżony, iż lot może być ryzykowny. Otrzymawszy niepokojące, choć niejasne informacje, generał zwolnił obecne przy nim osoby z obowiązku towarzyszenia mu w samolocie. Na lotnisku został sierżant Kurnik i – wedle jego przekazu – Zofia Leśniowska.
  Historycy uważają jednak, że córka generała nie bałaby się wsiąść do samolotu – nawet w obliczu zagrożenia. Leśniowska od samego początku wojennej misji trwała przy ojcu z niezwykłą determinacją. Była dla niego nie tylko córką, ale i szefem jego gabinetu oraz tłumaczem. Obecna była nawet podczas najbardziej tajnych rozmów Sikorskiego z Winstonem Churchillem. Pracowała także jako kurier konspiracji i bynajmniej nie była osobą bojaźliwą.
  Drugą niejasną okolicznością są doniesienia, jakoby Leśniowską pod koniec wojny widziano w obozach pod Moskwą, a później w głębi Związku Radzieckiego. Opowieściom tym może nikt nie dawałby wiary, gdyby nie autor przekazu, którym był oficer polskiego wywiadu Tadeusz Kobyliński, ps. Hiena. Kobyliński służył w jednostce cichociemnych, elitarnej grupie wywiadowczej, która realizowała najtrudniejsze i najbardziej niebezpieczne zadania. Był świadkiem katastrofy gibraltarskiej, potwierdzał też, że Leśniowska na pokład samolotu nie wsiadła. Po jej zniknięciu przyczynił się do powstania grupy wywiadowczej mającej za zadanie uwolnić ją z rąk NKWD. Kobyliński utrzymywał, że podczas misji widziano Zofię z daleka, jednak panujące warunki uniemożliwiały jej odbicie.
  Wyjaśnienia dwóch powyższych zagadek (dlaczego Zofia nie chciała towarzyszyć ojcu i czy możliwe jest, że dostała się w ręce Sowietów) zdają się ze sobą łączyć. Niektórzy badacze katastrofy przypuszczają, że Leśniowska mogła zostać na Bliskim Wschodzie w konkretnym celu, a nie przestraszyć się lotu lub ulec czyimś perswazjom. Przypuszcza się, że skoro wydarzenia nad Gibraltarem miały miejsce niedługo po zerwaniu stosunków dyplomatycznych z ZSRR (które nastąpiło kilka miesięcy wcześniej, po odkryciu sprawy katyńskiej), córka generała mogła otrzymać rozkaz realizacji jakiejś delikatnej misji. Jak dotąd na potwierdzenie tej historii nie ma dowodów, jednak w obliczu zeznań świadków wszystkie hipotezy dotyczące Zofii wydają się być warte rozpatrzenia.
  Do dnia dzisiejszego toczą się spory, czy w rzekomy zamach mogli być wtajemniczeni Brytyjczycy. Tutaj odpowiedź na pytanie może być wyłącznie niejednoznaczna. Wielka Brytania, co podkreśla znaczna część historyków, nie miała żadnego interesu w pozbyciu się generała Sikorskiego. Mogła, co najwyżej, posiadać informacje na temat planów Kremla, którym to – w imię współpracy – nie mogła oficjalnie przeciwdziałać. Świadczyć o tym może kilkakrotne ostrzeganie Polaków przed niebezpieczeństwem (do Zofii telefonował dwukrotnie sam Churchill). Większość badaczy jednak przypuszcza, że Anglicy nie przyczynili się w żaden sposób do katastrofy, nie zmienia to jednak faktu, że ich informacje na temat tego zdarzenia są dalej utajnione.
  Wiadomo, że ewentualny zamach na życie generała Sikorskiego nie odbył się tak, jak wyobrażają to sobie najbardziej gorliwi „spiskowcy” (w tym zwolennicy absurdalnej tezy, że do samolotu wniesiono już ciała generała i jego współpracowników, zastrzelonych lub uduszonych jakiś czas wcześniej). Tym niemniej bardziej szczegółowe informacje o tym, co dokładnie stało się z Zofią Leśniewską oraz o tym, co w ogóle stało się nad Gibraltarem wiadomo będzie dopiero po otworzeniu brytyjskich archiwów.
  Ewa Frączek, WP.PL

 140. Ad. 120:
  https://postimg.cc/PLdjGdcY // POLNISCHE NATIONALE MADE JUDAISMUS IN NEW JORK

  Pisałem 10 czy 20 razy, że gdy Prezydent Sadat wygnał moją Egiptologię z Egiptu: http://wandaluzja.pl/?p=p_382&sName=00-wstep // to wycofałem mój kapitał egiptologiczny nie do Libii – jak sobie to wyobrażał – ale do Izraela, gdzie miałem Świątynię Salomona o której Żydzi NIE WIEDZIELI. Kanclerz Kohl – przestraszony przenoszeniem Watykanu na Wzgórze Świątynne – ZABRAŁ Wzgórze Świątynne Żydom i dał Palestyńczykom, którzy nie rozliczyli się ze mną, a gdy się dopominałem to odesłali mnie do Domu Wariatów. Poskarżyłem się więc Narodowcom, obiecując im Wypłacalność z podatku katastralnego Jerozolimy i hipoteki Rzymu, ale zelżyli mnie NIENAWISTNIE.
  To wymaga ŚLEDZTWA PARTYJNEGO.

 141. osoba prywatna said

  Prezes sądu – komedyjka teatralna.
  https://anthony.neon24.pl/post/160362,prezes-sadu-komedyjka-teatralna

  Od strąków fasoli do szybkich mutacji.
  https://wiktor-smol.neon24.pl/post/160361,od-strakow-fasoli-do-szybkich-mutacji

 142. OutsiderR said

  „Szczepionki mRNA, czyli licencja na zabijanie nowotworu, prof. Jacek Jemielity”

  .https://www.youtube.com/watch?v=PIfr2PqPYEk

  Ciekawy (jak sądzę) wykład o szczepionkach mRNA.
  Sprzed trzech lat, więc prawie prehistoria. Wyjaśnia, jak działają te „szczepionki”.
  I w jakim celu zostały stworzone. Mówi o tym ich twórca.

  Przede wszystkim miał to być sposób na genetyczne leczenie nowotworów.
  Więc, wg moich wniosków (laika) miała to być terapia polegająca na zwalczaniu komórek.
  W tym przypadku nowotworu. Nie jakichś tam wirusów.

  Być może wyciągam mylne wnioski, ale film obejrzałem tylko raz 🙂
  Może, po piątym czy szóstym obejrzeniu rozumiałbym to inaczej…

  PS W tle ponadto:

  1. Licencja na tą szczepionkę.
  2. Koncerny farmaceutyczne i ich potrzeby w zakresie zarabiania pieniędzy.

 143. zen said

  ad 119. Pani Mariola. Kultura nie zna granic. Gdyby nie ta Czerwona Armia, nie byłoby Polski jako państwa i nas jako Narodu. Jan Kiepura będąc Żydem (według nomenklatury z żydowskiej matki), śpiewał przed Hitlerem przed wojną – czy mam potępić za to Kiepurę, który był patriotą polskim? Nawet zbeształ Hermana Göringa za zablokowanie konta bankowego w ramach Lexikon der Juden in der Musik – strona dotycząca występu przed Hitlerem już nie istnieje, wiadomi ludzie czuwają, aby ich narracja był nieskazitelna i szczelna, chcą ukryć swoje konotacje z faszyzmem, pomimo, że go stworzyli

 144. osoba prywatna said

  Powroty
  https://bb-i.blog/2021/02/13/powroty/

 145. bryś said

  Mariola 119 – „każdy z Was ma ( jeszcze) prawo do wyrażania własnych ocen i opinii ; jednocześnie trzeba uszanować zdanie innych, oni mają takie samo prawo ;

  – dokładnie, np. CZCICIELE SZATANA.

 146. Piskorz said

  re 143 Jan Kiepura będąc Żydem „….a mamonę lubił tak, że hej..!!

  ———–
  Zarabiał na nią. Nie kradł.
  Admin

 147. Boydar said

  Trafił do kociego nieba, jest tuż obok

  https://www.onet.pl/turystyka/onetpodroze/australia-kot-bohater-obronil-dzieci-przed-jadowitym-wezem-australii/69b5dee,07640b54

 148. Lily. said

  Re 120; Revers
  Panie Revers, zaczynali jako „narodowcy”,
  i „gorliwi” katolicy.
  JEST jeszcze wiecej narodowcow i gorliwych
  katolikow jak ONI,tez ,czekaja na posady.
  Prawde mowiac, nigdy NIE OKRESLILI sie,
  jaloego NARODU.
  ZAS sama nazwa partii,powolanej
  przez J.K. Mikke.R.Winnickiego i G.Brauna
  „szczesc Boze”,nie wziela sie OD TAK.

 149. Bezpartyjna said

  Obiecana druga częśc o antycznej Mezopotamii

  Salute Panie Yagiel

 150. Podczaszy said

  Great Zero Carbon czyli od wirusa korona do ubóstwa
  Kategoria: Co piszą inni, Gospodarka, Polecane, Polityka, Polska, Świat, Ważne
  Autor:
  tłumacz AlterCabrio
  , 14 lutego 2021

  „W bardzo cyniczny sposób jest to triumf nauki, ponieważ w końcu coś ustabilizowaliśmy – a mianowicie szacunki dotyczące nośności planety, czyli poniżej 1 miliarda ludzi”.
  http://www.ekspedyt.org/2021/02/14/great-zero-carbon-czyli-od-wirusa-do-ubostwa/

  To jest ich bezemisyjna dystopia. Poważne ograniczenie podróży lotniczych, podróży samochodem, przemieszczanie się ludzi, zamykanie „zanieczyszczającego” przemysłu, a wszystko to w celu redukcji CO2
  https://www.globalresearch.ca/great-zero-carbon-criminal-conspiracy/5736707

  Niemka Merkel uwięziła adwokata za krytykę lockdown
  https://www.ukcolumn.org/article/coronavirus-lockdown-german-lawyer-detained-opposition
  Niemka premier Merkel uwięziła adwokata Beatę Bahner za krytykę lockdown
  http://www.beatebahner.de/publikationen.buecher.html
  psychiatryki niemieckie dla adwokatów Beata Bahner za krytykę lockdown
  https://www.rubikon.news/artikel/die-verfassungsbrecher

  “30 tys. wiatraków w Niemczech przestało pracować – bo pogoda na to nie pozwala. Podobnie z milionami paneli słonecznych zasypanych śniegiem. Elektrownie węglowe pracują obecnie na 100% możliwości żeby ratować kraj przed brakami prądu.”.
  http://www.ekspedyt.org/2021/02/12/kleska-alternatywnej-energii/

 151. Podczaszy said

  samozwańczy globalny car ds. szczepionek Bill Gates napisał o nadchodzącym kryzysie klimatycznym:
  https:/www.gatesnotes.com/Energy/Climate-and-COVID-19

  „Chociaż ta pandemia kowid jest okropna, zmiany klimatyczne mogą być gorsze…
  http://www.ekspedyt.org/2020/11/12/nowy-doktor-strangelove-i-spolka/#comment-91395

  Stosunkowo niewielki spadek emisji w tym roku wyjaśnia jedno: nie możemy osiągnąć zerowej emisji prosto – lub przynajmniej znacznie – latając i jeżdżąc mniej.”
  https://journal-neo.org/2021/02/05/the-great-zero-carbon-criminal-conspiracy/

 152. Podczaszy said

  Kolonia_z_dykty
  +1
  Kolejny lisek na liscie płac Pfizera, czy kolejna wyhodowana i wytresowana małpa w białym kitlu z dyplomikiem za skakanie po testach a), b), c) pseudomedycyny Rokefelerowskiej??

  Producent Pfizer jasno mówi – NIE BYŁO BADANE z chorobami współ., nie bylo badane na starcach, na dzieciach, na kobietach w ciąży… Mało tego – producent Pfizer (i inni) został ZWOLNIONY z jakiejkolwiek odpowiedzialności prawno-karnej z ew. problemy zdrowotne, NOPy itd. A tu, wyskakuje przed front jakiś „Marek Bartoszewicz” z Bialegostoku

  Szczepionki przeciwko COVID-19 są bezpieczne dla osób z chorobami współistniejącymi, takimi jak cukrzyca, nowotwór czy choroby sercowo-naczyniowe – zapewnia mikrobiolog dr Marek Bartoszewicz z Wydziału Biologii Uniwersytetu w Białymstoku.
  https://www.dziennikwschodni.pl/kraj-swiat/ekspert-szczepionki-przeciwko-covid-19-bezpieczne-dla-osob-z-chorobami-wspolistniejacymi,n,1000283784.html

 153. Podczaszy said

  Gdybyśmy powiedzieli, że będziemy podawać ludziom profilaktyczną chemioterapię na nowotwory , raka, którego jeszcze nie mają, wyśmialiby lekarzy bo to głupi pomysł. To jest dokładnie jak ze szczepionkami

  lekarz Dr Judy Mikovits:
  W rzeczywistości szczepionka kowid pfizer może bezpośrednio powodować stwardnienie rozsiane, chorobę Lou Gehriga, chorobę Alzheimera, ponieważ to właśnie jest ekspresja tej patogennej otoczki… Może powodować przyspieszenie raka… od dziesięcioleci jest to znane z ekspresji tego korona wirusa .

  biskup Msgr Gänswein potwierdził, że 13 stycznia 2021 r. emerytowany papież Benedykt XVI rzekomo otrzymał pierwszą dawkę szczepionki kowid Pfizer BioNTech w klasztorze Mater Ecclesiae.
  http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2021/01/byly-i-obecny-papiez-popieraja-ludobojcze-szczepienia-ktore-nie-sa-ani-szczepionkami-ani-lekami-na-covid-19/

 154. Bezpartyjna said

  „Naukowcy z Niemiec obliczyli, że jeśli wszyscy w kraju powyżej 50 roku życia zaczną przyjmować witaminę D, będzie można uniknąć nawet 30 tys. zgonów wśród chorych na raka i wydłużyć skumulowaną długość życia o 300 tys. lat. Ponadto ludność zaoszczędzi na kosztach leczenia.” …

  https://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/przyjmowanie-witaminy-d-po-50-roku-zycia-pomaga-uniknac-raka-i-przedluza-zycie-o-lata

  Znane od lat, … ale jeżeli Niemcy tak twierdzą to ho, ho – news dnia
  Jeszcze warto przypomnieć, że wraz z witaminą d3 należy suplementować k2mk7.

 155. Podczaszy said

  Wielkie wrażenie zrobiło na mnie, kiedy, zgłębiając tę problematykę, zrozumiałem, jak duży wpływ na losy nauk medycznych wywarła druga wojna światowa. Mało kto dziś pamięta, ale przed jej wybuchem najlepsze, najbardziej znaczące badania na świecie prowadzono właśnie w Europie.

  W formie dygresji dodam, że kiedy zajmowałem się jeszcze fizyką wysokich energii i mieszkałem w CERN nieopodal Genewy, fizycy zwykli powtarzać między sobą, że najlepszym, co przytrafiło się amerykańskiej nauce, był Hitler, ponieważ to za jego rządów tak wielu znakomitych naukowców wyjechało z Europy do USA. I my ich tu przyjęliśmy z otwartymi ramionami.

  Mieliśmy przecież Zimną Wojnę do wygrania i musieliśmy zbudować te wszystkie bomby wodorowe, rakiety itp. Efekt był taki, że do połowy XX w. niemal wszyscy czołowi fizycy w USA byli albo Europejczykami, albo ich uczniami.
  http://www.bibula.com/?p=122744

  Jan J. Zygmuntowski: Cyfrowa walka klas trwa

  10-2-2021

  Panami są ci, którzy posiadają aparat będący w stanie zgarniać dane z każdego naszego zachowania.
  https://nowyobywatel.pl/2021/02/10/cyfrowa-walka-klas-trwa/

  Czy będziemy sikać pod prysznicem? Od 1.04 drastyczna podwyżka za odbiór odpadów

  Opublikowano: poniedziałek, 08 luty 2021 14:02
  http://www.debata.olsztyn.pl/wiadomoci/olsztyn/7654-czy-bedziemy-sikac-pod-prysznicem-od-1-04-drastyczna-podwyzka-za-odbior-odpadow-najnowsze-slajd-kafelek.html

  ue
  https://fpg24.pl/kto-rzadzi-unia-i-na-unii-zarabia/

 156. Bezpartyjna said

  „Setki malowideł jaskiniowych, które mogą liczyć kilka tysięcy lat, zostało odnalezionych przez polskiego archeologa, Macieja Grzelczyka. Malowidła odkryto w rezerwacie Swaga Swaga w Tanzanii, zaledwie kilkadziesiąt kilometrów, od innego ważnego miejsca bogatego w malowidła jaskiniowe, które zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO w 2006 roku.” …

  https://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/w-tanzanii-znaleziono-malowidlo-jaskiniowe-przedstawiajace-tajemnicze-antropomorficzne

 157. Bezpartyjna said

  „Eurposeł PiS – Kosma Złotowski – alarmuje, że w Zatoce Gdańskiej może być zatopiony wypełniony paliwem tankowiec. Z podobnego statku, znajdującego się w okolicach Pucka, paliwo już teraz powoli się wydobywa, z powodu przerdzewiałego zbiornika. To, zdaniem Złotowskiego, tylko wierzchołek góry lodowej.” …

  https://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/gigantyczna-bomba-ekologiczna-na-dnie-baltyku-zagraza-wszystkim

  Może młoda Szwedka Greta Thunberg zaangażuje się w sprawę.

 158. osoba prywatna said

  Kolejny wykształcony na książkach rokefelera poszedł się przywitać z wielkim Manitou.
  http://www.prisonplanet.pl/nauka_i_technologia/36letni_lekarz_umiera_po,p2114867485

  Elity tworzą plany kolejnej pandemii na lata 2025-2028.
  http://www.prisonplanet.pl/nauka_i_technologia/elity_tworza_plany,p167788401

 159. osoba prywatna said

  Już ponad 30 miliardów złotych polska gospodarka straciła w wyniku bezsensownej walki z ”pandemią”
  https://www.goniec.net/2021/02/14/juz-ponad-30-miliardow-zlotych-polska-gospodarka-stracila-w-wyniku-bezsensownej-walki-z-pandemia/

  Potęga Izraela i zasada: ,,Poznaj najskrytsze sekrety przeciwnika, a on stanie się twoim niewolnikiem.’’ W tle ,,Polin’’.
  http://globalne-archiwum.pl/potega-izraela-i-zasada-poznaj-najskrytsze-sekrety-przeciwnika-a-on-stanie-sie-twoim-niewolnikiem-w-tle-polin/

 160. Bezpartyjna said

  „W Telegram „Interpretator” opowiadają, dlaczego myślący ludzie zaczynają odwracać się od „głównej postaci” rosyjskiej opozycji sterowanego przez zachodnie służby specjalne trolla blogera Nawalnego.” …

  http://xn--niepodlegy-i0b.pl/966/nawalny-sie-obnazyl-rosja-vs-zachod-/

 161. osoba prywatna said

  Śpiewy, tańce, śmiech i prawdziwa normalność w Zakopanym. Turyści najechali stolicę Tatr. Podobna sytuacja w wielu Polskich kurortach.
  http://globalne-archiwum.pl/spiewy-tance-smiech-i-prawdziwa-normalnosc-w-zakopanym-turysci-najechali-stolice-tatr-podobna-sytuacja-w-wielu-polskich-kurortach/

  Była gwiazda porno J. Jameson stwierdza, że Epstein to tylko wierzchołek góry lodowej. Wspomina o „ściganiu” dzieci i „rytualnej ofierze”.
  http://globalne-archiwum.pl/byla-gwiazda-porno-j-jameson-stwierdza-ze-epstein-to-tylko-wierzcholek-gory-lodowej-wspomina-o-sciganiu-dzieci-i-rytualnej-ofierze/

 162. Bezpartyjna said

  „Według opowiadań przewodnika, Żydzi przybyli na tereny, które nazywają się teraz Polska, kiedy były jeszcze, jak on to mówi, porośnięte gęstymi lasami. Według jego słów, Żydzi pomodlili się do Boga, czy będą mogli się tutaj osiedlić, a z nieba rozległy się dwa słowa ,,po lin”, co oznacza ,,tutaj odpoczniesz” i Żydzi osiedlili się. Z historii dowiadujemy się, że w tamtych czasach pojawiali się tu oni jako kupcy. I proszę, okazuje się, że tylko Polacy nie wiedzą, że Żydzi mają ponad tysiąc letnią historię na naszych ziemiach.”

  Autor też znacznie wypłaszcza rolę gudłajów przybywających na historyczne tereny Polski. Rzeczy należy nazywać po imieniu – przybywali tutaj jako handlarze i kupowali niewolników słowiańskich, naszych pobratymców. Ten koczowniczy lud tak robił wcześniej i później, bezceremonialnie handlowali niewolnikami murzyńskimi z Afryki do Nowej Ziemi. Należy rozróżniać kupiectwo od beztialskiego handlu niewinnymi ludźmi i nie wprowadzać celowo w błąd czytelników.

  Niestety i na Gajówce jedna osoba twierdzi, iż mamy z „rzymianami” ponad tysiąc letnią wspólną historię. Przykro czyta się takie dywagacje.
  Szydzi w większej liczbie zaczęli z rozmysłem napływać do Polski z Europy Zach. około 1 150 roku, gdy tam poznano się na ich „dobroci” i miały miejsca pierwsze pogromy ich. A Polacy w większości nie poznali się na „diabelskim nasieniu” do chwili obecnej (przez ca 800 lat) i jeszcze ich bronią.

 163. lewarek.pl said

  Rosjanie w znacznej mierze tworzyli i nadal tworzą materialne, technologiczne formy życia i jego kulturowe treści. Różnią się więc pod tym względem wyraźnie od Polaków, którzy w o wiele większym stopniu po prostu „gonią zachód”, naśladują go, kopiują, czy wręcz chcą się w nim rozpłynąć, nie tworząc własnych form na żadnej płaszczyźnie.

  https://kresy.pl/publicystyka/rosyjski-kompleks-polakow/

 164. Bezpartyjna said

  Poniżej jeszcze kilka zdań o tym kiedy szydzi dokładnie zaczęli zamieszkiwać tereny Polski.

  „W 1187 roku, po serii pogromów związanych z wyprawami krzyżowymi, niewielka liczba żydowskich osadników dotarła na Śląsk, zakładając pierwsze stałe osady żydowskie, np. w Tyńcu Małym (1150), Bolesławcu (1190) czy dzisiejszej części Wrocławia – Sokolnikach (o czym świadczy najstarsza zachowana macewa na kirkucie we Wrocławiu – kamień nagrobny Dawida, syna Sar Szaloma, zmarłego 4 sierpnia 1203 roku). W 1227 roku w Bytomiu pojawili się po raz pierwszy Żydzi-chłopi, zajmujący się rolnictwem. Żydzi mieszkający pierwotnie na Śląsku migrowali do Wielkopolski – założyli tam wieś Żydowo (1205) w pobliżu Gniezna oraz Żydowo koło Kalisza (1213), a w 1237 roku gminę wyznaniową w Płocku na Mazowszu[7][14][15]. Żydzi byli zarządcami mennic lub mincerzami na dworach m.in. Kazimierza II Sprawiedliwego i Mieszka III Starego[16]. Książę wielkopolski Mieszko III Stary oddawał Żydom w dzierżawę cła oraz mennicę, o czym świadczy seria brakteatów – drobnych monet wybitych w 1181 roku dla Mieszka III, które znaleziono pod Włocławkiem[17]. Monety te posiadają napisy w języku hebrajskim, a także w języku polskim i knaan, zapisane literami hebrajskimi[7][18 …

  Pierwsze, niewielkie, wspólnoty żydowskie istniały w Polsce w XIII wieku, później powiększyły się, przyjmując wypędzonych Żydów z całej Europy, w tym z Niemiec (1346), Węgier (1349–1526 i 1686–1740), Francji (1394), Austrii (1420), Hiszpanii (1492), Portugalii (1497), Kijowa (1886), Moskwy (1891). Król Kazimierz III Wielki jest uznawany za protektora Żydów w Polsce. W 1334 Kazimierz Wielki wyłączył Żydów spod jurysdykcji prawa niemieckiego, od tego czasu gminy żydowskie zaczęły bezpośrednio podlegać sądom królewskim[2]’ …

  Źródło i tamże przypisy:

  https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://pl.wikipedia.org/wiki/Historia_%25C5%25BByd%25C3%25B3w_w_Polsce&ved=2ahUKEwitkKOnmezuAhVvwIsKHWBnAOYQFjADegQIBRAR&usg=AOvVaw39FnM8Susz8lveG_UEgEEC&cshid=1613403250432

 165. NICK said

  Lewarek. (135).

  Pierwszy Chrzest był tylko się NIE udał Nam.
  875 lat Po Chrystusie. Był.

  Po latach 90-ciu (966) przygotowali nam „chrzest”.
  żydogermański.

  City jest pokłosiem Germanów.
  Germani zaś pokłosiem Naszym.
  Nawet genetycznie.

  P.S.
  Mają ćwierć świata we władaniu.
  Z Naszego nadania?

 166. Yagiel said

  ad Podczaszy@132 – niemal połowa Polaków uważa, że zarząd okupacyjny/Morawiecki w Polsce nie panuje nad FAKEdemią w Polsce – BZDURA! Zarząd okupacyjny w Polsce panuje, bo KREUJE FAKEdemię, zatem i zgony wg tego samego planu co np. w Al Germanija: patrz JanuszT@137: naukowcy (z Inst. Kocha’a) planowali FAKEdemię na zamówienie Merkel…
  To jest globalna promocja towaru – jak globalna promocja filmu z Hollywood albo walki t. wrestling między PADł a ZGADł – który to towar trefny zachęceni rozchwytują i…
  trudno mi ich żałować. Za głupi na życie. A na pewno na zdrowie.

  ad Bezpartyjna@149 – dziękować, dziękować w ukłonach… Może przyjmie Pani piosenkę-bajkę? W sensie: coś takiego stało się wtedy, że życie przerodziło się w bajkę taką, kaj – pomyślmy – O rybaku, jego żenie i Zołotoj Rybkie ? (Boże broń Hollywood! A o bajkę pokłócili się: czy ona Puszkina, czy braci Grimm? Zdaje się, że ich))
  .https://www.youtube.com/watch?v=-SwumVFUMBg
  Dmitrij Xbopoctobckij i Anna Netrebko śpiewają tak w tę noc, że… No właśnie to jest zadanie dla moich uczniów, kt. piosenka nie zachwyciła i nawet Netrebko nie jest ładna (opinia dziewcząt)! – Zaśpiewali tak że Ktoś w zachwyceniu Tam powiedział: Proś/cie, o co chcesz/cie!… I tak życie przerodziło się w bajkę/skazkę.
  Początek tej bajki taki ułożyliśmy: Dawno-dawno temu w odległej krainie Rosja/Moskwa w roku 2013, 6 lipca obył się na Placu Czerwonym wielki koncert – pod bezchmurnym nocnym niebem, gdy była Pełnia. Zaśpiewali tam m.in. Dmitrij Xworostowskij i Anna Netrebko, w duecie, piosenkę „Podmoskownyje weczera” – a zaśpiewali tak pięknie, że…
  Otóż właśnie: że co ? Czego mogliby chcieć Moskwianie albo ci uczniowie moji ? (piszę ‚moja – moji, Troja – Troji’, bo nie widzę sensu rugowania tey yot, co to mawiamy jeszcze „co do joty”; co innego ‚statua – statui, Odysea – Odysei’) Pani Bezpartyjna jeśli ma 50 lat, to ma też i 5 lat, a jeśli 40, to ma i 4, więc… Wolno chyba uczniowie zaproponować nauczycielce temat.
  A swoją drogą: Szumerowie… Co będzie z Moskwą/Kremlem za 1000 lat ?
  A co będzie z Luną ? (od 12800 lat mamy już tylko ją, z trzech czy siedmiu/to wersja chinska; ale może im chodziło o Słońca?/) Teraz – znaczy w noce bezchmurne – zerka z uśmiechem Pełnego Lica za Wisłę…

 167. osoba prywatna said

  Ostatni taki las. Zielona Wstęga Gór Skandynawskich
  https://naukawpolsce.pap.pl/aktualnosci/news%2C85925%2Costatni-taki-las-zielona-wstega-gor-skandynawskich.html

  Kulning – Ancient Swedish Herdingcall of the Forest
  .https://www.youtube.com/watch?v=XndtPdYmq40&feature=emb_title

 168. Yagiel said

  dodatek bajkowy (ew. zachętnik) dla ludzi z czasem:
  „wg najpopularniejszego mitu dotyczącego postaci Houyi/Yi pewnego razu za panowania cesarza Yao na niebie wzeszło jednocześnie dziesięć słońc, zrodzonych przez boginię Xihe, co spowodowało katastrofalną suszę. Yi miał się wówczas wyprawić, z polecenia władcy, do walki ze sprawcami tej klęski” – rozprawił się z nimi i w nagrodę miał żonę, kt. – uwaga – przez ziele nieśmiertelności (coś jak Izolda wypiła napój miłosny nie z tym dzieląc się nim…) zwiała mu na Księżyc. No i pewnie zerka do teraz za Wisłę…
  Otóż mit ten m o ż e zgadzać się z opowieścią dra Franca Zalewskiego o bombardowaniu Ziemi ok 12800 lat temu:
  w micie jest: pewnego razu na niebie wzeszło naraz 10 słońc – znaczy przedtem było jedno, a tu dopojawiło się 9 ! Znaczy liczba meteorytów tego bombardowania była 9: one się rozpadały nad 9 obszarami Ziemi, bo … Yi je trafiał, to proste.
  Dr Zalewski sugeruje, że to było świadome bombardowanie centrów Cywilizacji Maszyn Latających i Tnących Skały, precyzyjne! Chiński mit precyzuje zaś rozkazodawcę/rozkazodawczynię zagłady: bogini Xihe – ciekawe, co znaczą sylaby tego imienia? (niestety nie mam już kontaktu z tamtą grupą Chinczyków, uczniów moich; jedna z nich opowiadała mi, jak ten łucznik Yi podrywał Tę od Ziela – a może ona jego? Ale mało pamiętam. Tyle, że ich bajki zaczynają się „Hen-zu hen-zu…” znaczy dawno/daleko… Prawie tak samo brzmi początek bajek/baśni ormianskich. Armenia też… hen/daleko stąd.
  Miałem w tym roku szkol. ucznia z Chin, ale gdy zaczęło się on-line – zniknął. Bo bym go zapytał.
  Przypomnę do tego, że niedawno w Chinach odgrzebano zęby ludzkie, tzn. właśnie LUDZKIE sprzed 30 tys lat czy dawniej! Znaczy to, że ludzie i dziecie i mentalności dzisiejszych badaczy żyli tam, gdzie dziś są Chiny/Kitaj, jakieś .30 tys lat temu !
  Żyli jeszcze 17 200 lat aż tu nagle pewnego razu za panowania cesarza Yao na niebie wzeszło jednocześnie 10 Słońc – straszna eskadra! Jak nad Polską „dnia 1 września roku pamiętnego”. Cesarz Yao raczej nie przeżył precyzyjnego ostrzału, lecz następni – po 3-4 tysiącach lat – otrzepali się ze śniegu i kurzu nuklearnego i podali w zapis ambitną wersję: Yi zestrzelił…
  Co prawda piramidy zarosły.
  Cóż, i tak każda epoka czy dynastia ma swego Otto Skorzeny, Zawiszę Czarnego czy innego Wyrwidęba/Waligórę albo Yi… Myślenie analogiami czyni z bajek/baśni/mitów/legend wcale konkretne opowieści z poprzednich rozdań czy ustawień – bez znaczenia: 70 lat temu, 600, 5 tys czy 40 tys… Widać reguła 60=6 działa też tak, że kto ma 60 lat, ten ma i 60 tys lat – PER ANALOGIAM. Zdaje się, że co do tego zgodni raczej są Szanowny Wandaluzja i jakby syn jego mentalny dr Franc. Nie mówiąc juz o ich pra-pra Yao.
  Temu i ja nie mam zamiaru lekceważyć tę Boginię Xi-hen…
  Hen za górami, za lasami
  a może
  Hen nad górami, nad lasami
  – zależy bo o jakiej porze doby z kt. miejsca Globu patrząc… lub bajkę snując. Miłą Lunie alias Łunie Nieśmiertelnej.

  ( co po chińsku znaczy ‚lu’ albo ‚łu’?)

 169. Piskorz said

  re 139 Obiecywałem panu Gajowemu, że napiszę o tym „wypadku” w G. Ale nie dziś. Mam kopię wykresu zrobioną przez matematyka, że samolot łagodnie wodował.!!!
  będzie dopiero po otworzeniu brytyjskich archiwów.”…Pisałem już w „G”, że przedłużenie nastąpiło na polecenie…dworu brytyjskiego !! A nie żadnego MI5 czy MI6 /?/.
  Z tego co wiem, myślę, że ten „Hiena” ma rację. Nie x czytałem, że córka gen. była widziana gdzieś na Wschodzie ZSRR.
  PEWNE JEST, ŻE Z GIB. droga do Moskwy prowadziła.wtedy….przez Kair.!! I TAM W JAKIMŚ HOTELU PODCZAS REMONTU /!/…pod dywanem znaleziono bransoletę Leśniewskiej….ze specjalnym zapięciem, które tylko ona /!/ umiała otworzyć i zapiąć.! Gdzieś do- tej info dotarłem.
  Poza tym…warto wiedzieć, że jakaś b. gruba ryba sowiecka…była w tym czasie w G. Po co? Gen. S. nie miał spotkania z tym osobnikiem, ani ponoć w ogóle go nie widział. PRZYPADEK…gen. nasz w G. i gruba ryba sow. też tam w tym samym czasie..?! Gówno, a nie przypadek..

 170. Bezpartyjna said

  Bardzo mi miło Panie Yagiel 👩

  Znam repertuar Dmitrija Chworostowskiego, ceniłam go i szkoda, że nie żyje.
  Podobało mi się także wykonanie „Podmoskiewskich wieczorów” – Azera – Muslima Magomajewa, który także był śpiewakiem operowym. Bardzo lubię, tak niedocenianą u nas i mało znaną, sztukę rosyjską (a wielka szkoda) – balet, muzykę, malarstwo oraz architekturę. Za to zachłystujemy się bezrefleksyjnie trendami z Zachodu i Stanów Zjednoczonych.

  Pzdr.

 171. osoba prywatna said

  Aleksander Jabłonowski i jego gość – Maciej Poręba, red. TN

  Piękną kobietą była matka M. Poręby.

  .https://www.youtube.com/watch?v=AHZf3P22JY4

 172. Boydar said

  I Kain i Abel zapisani byli na Adama, przynajmniej tak się kurtularnie uważa. A wypadałoby uważać bardziej, bo w międzyczasie przyszedł listonosz. I może nawet nie raz.

  Poza tym, ci umowni „Słowianie Zachodni”, ze Słowianami mieli wspólny tylko dryg do techniki i do miecza, cała reszta gdzieś im umkła była. Nawet samice mają paskudne, już żydówki bywają ładniejsze, co dobitnie świadczy. No i samo miano – „Słowianie Zachodni”, ja jej nie nadałem, zrobił to ktoś zupełnie inny. Jak dlamnie to nie byli ani zachodni ani Słowianie, zwykłe paskudne i wredne Germańce. Chętnie mieszające się z napływającym żywiołem żydowskim różnej maści. Zupełnie jak Chazarzy, bo swój do swego ciągnie, kolejne „zaginione plemię” murwa ich kać.

  Prawdziwi Słowianie Zachodni czyli Serbołużyczanie swoim osadnictwem w pierwszych wiekach naszej ery (chrystusowej) sięgnęli dzisiejszego Berlina. Tysiąc lat później zostali zniszczeni lub wypędzeni, to czyja to była robota ?

  Więc co zapodał Pan NICK (165) to krzywdzące uproszczenie.

 173. Bezpartyjna said

  Ba, Słowianie dotarli nawet do granic Danii. Poniżej podaję źródło, ale ja o tym fakcie czytałam znacznie wcześniej i z innego naukowego podania – teraz jestem niepomna owego źródła.

 174. Bezpartyjna said

  Oj, zapomniałam podać tekst 😮

  „Obecność słowiańskich wojowników na terenie Danii była bardziej znacząca, niż się wcześniej wydawało – taki obraz wyłania się z nowych badań” – dodaje dr Gardeła, wskazując, że obecność potencjalnej Słowianki pochowanej na terenie duńskiego cmentarzyska nie musi być wcale zaskakująca. „Wyspa ta była miejscem, gdzie ścierały się żywioły słowiańskie i skandynawskie w okresie średniowiecza” – podkreśla naukowiec.” …

  https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://naukawpolsce.pap.pl/aktualnosci/news%252C77814%252Cpolski-badacz-zidentyfikowal-prawdopodobny-grob-slowianskiej-wojowniczki-w&ved=2ahUKEwj9xpnzuezuAhVUr4sKHWwsDxQQFjAFegQIGRAB&usg=AOvVaw2dwxOc5K-nRkJVaQNTs1Xc&cshid=1613411825297

 175. Boydar said

  Pani Bezpartyjna pytała „jak to zrobić”; kliknąć i otworzyć ! A kopiować i wklejać do Gajówki z klikniętego i otworzonego.

 176. NICK said

  Czytali (165)?
  ak https://www.pch24.pl/rzesza-slowianska-zgaszona-przed-switaniem–dzieje-cyryla-i-metodego,82010,i.html

 177. revers said

  – Jeśli mamy kontynuować tę światową współpracę z wami w ramach NATO, nie możecie stawać po stronie terrorystów – stwierdził Erdogan, zwracając się do Amerykanów, którzy od lat wspierają Kurdów. – Krew tych niewinnych skaziła ręce każdego, kto broni, wspiera i okazuje współczucie organizacji terrorystycznej.
  – Także media społecznościowe, które zamieniły się w narzędzie propagandy organizacji terrorystycznych, wszyscy jesteście odpowiedzialni za nikczemną egzekucję 13 nieuzbrojonych niewinnych ludzi – dodał prezydent Turcji.
  – Po masakrze w Gara żaden kraj, żadna organizacja, żaden człowiek nie ma prawa kwestionować tureckich działań w Syrii i Iraku – stwierdził prezydent Turcji.”

  https://www.magnapolonia.org/erdogan-zapowiada-krwawy-odwet-po-masakrze-w-gara-zaden-kraj-zadna-organizacja-zaden-czlowiek-nie-ma-prawa-kwestionowac-tureckich-dzialan-w-syrii-i-w-iraku/?fbclid=IwAR1DbuxXixg47cCsPkyRP_fatUscJWvrGh1aM6WOX35yaoHaamRUw2S5Njg

  A to porobilo sie w pln.Iraku i pln. Syrii, Turcja wchodzi do gry wojennej w azji mniejsszej po zamordowaniu 13 Tureckich zakladnikow, niby przetrzymywanych w jaskiniach Kurdyjskichie Iraku Pln..

 178. Bezpartyjna said

  Warto także zapoznać się z książką pt.:

  POGLĄD NA DZIEJE ‚ SIlOWIAN
  ich stosunkami z sąsiadami od pierwotnych
  aż do naszych czasów
  kreślił podług kronik
  X. WOJCIECH MiCHNA.

  albo wpisać: dzieje.pdf

  Dzieło wydane w 1873 r. w Krakowie pod patronatem drukarni Uniwersytetu Jagiellońskiego.
  Książka stara ale jara i z czystym sumieniem mogę polecić ją także jako b. dobrą ciekawostkę

 179. Bezpartyjna said

  Dziękuję Panie Boydarze za podpowiedź ☺

  Mam kilkuletniego laptopa, wraz z programem Windows 7-mką i otwiera oraz zapisuje bez problemu, natomiast tablet Lenovo, dość nowoczesny ma jakieś „zahamowania” i pod tym względem jeszcze go do końca nie rozszyfrowałam.
  Z uwagi na moją dysfunkcje łatwiej mi korzystać z tableta, jednakże jestem osobą cierpliwą i w końcu gadzinę rozgryzę a jak nie to pogryzę 😉

 180. revers said

  „Już ponad 30 miliardów złotych polska gospodarka straciła w wyniku bezsensownej walki z ”pandemią””

  A pan Plemiel Morawicki jak zawsz, nic sie nie stalo odrobimy to z nawiazka? No jak panie Plemiel, znowu po tanie kredyciki do Bucholza?

  komu Morawiecki kity wciska, a moze nowa ksiezke napisze „Ziemia Obiecana” za covida i sprzeda za sze 30 milinow melonow.

 181. Boydar said

  Nie mogę sobie odmówić

  Za pozorną żarliwością niemieckiego duchowieństwa kryły się najzwyklejsze kompleksy marnych neofitów. Niemcy bowiem, przekonani do chrześcijaństwa bardziej młotkiem niż Słowem, ani w ząb nie rozumieli uniwersalizmu katolickiego, za to doskonale dostrzegli możliwość wprzęgnięcia struktur Kościoła we własne ekspansywne plany. Zresztą historia wkrótce wykaże dowodnie ich wszystkie próby tworzenia świata nur für Deutsche.

  Objawi się to chociażby w niechęci do ich własnego cesarza Ottona III, który będąc bardziej Grekiem niż Niemcem daleko wykraczał mentalnie poza ich ciasny nacjonalizm i zamyślił sobie – Gott bewahre! – w swój imperialny projekt włączyć na równych prawach słowiańskich podludzi. Z ulgą więc wrócą po jego przedwczesnej śmierci (czy aby na pewno naturalnej…?) do swego ulubionego Drang nach Osten. Po czym zawłaszczą cesarstwo, nazywając go – prawem kaduka – Świętym Cesarstwem Rzymskim Narodu Niemieckiego, i skalają ideały zakonów rycerskich, formując szeregi Zakonu Szpitala Najświętszej Maryi Panny Domu Niemieckiego. A to wszystko w rozkwicie średniowiecza, któremu przekonanie, że naród jest najwyższą wartością i najważniejszą formą uspołecznienia, było krańcowo obce! Później zresztą wcale nie będzie lepiej: od luterańskiej rewolty po deklarację, iż nie są filią Rzymu…

  Piękna wklejka, Panie NICK’u

 182. Bezpartyjna said

  „Złotoryja. Bezdomni urządzili w kościele libację.
  Dwóch bezdomnych mężczyzn postanowiło spożywać alkohol podczas nabożeństwa w kościele w Złotoryi. Wierni próbowali zwracać im uwagę, ale w odpowiedzi spotkali się z agresją. Konieczna była interwencja policji.” …

  https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://wiadomosci.wp.pl/zlotoryja-bezdomni-urzadzili-w-kosciele-libacje-6608538863381312a&ved=2ahUKEwjm4sbayuzuAhXskIsKHfO5Cl0QFjAAegQIARAB&usg=AOvVaw2SRfTlIk2MwXBwR8PhEzNl

  A w Złotoryi wierni nie potrafią wziąć do ręki kijów i rozprawić się z tymi huliganami oraz wyłomotać ich po tyłkach?

 183. Bezpartyjna said

  „Wojska izraelskie dokonały dzisiejszej nocy ostrzału syryjskiej bazy wojskowej położonej na przedmieściach Damaszku. Według oficjalnych danych zginął syryjski żołnierz, a kilku zostało rannych. ” …

  https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://wiadomosci.wp.pl/zlotoryja-bezdomni-urzadzili-w-kosciele-libacje-6608538863381312a&ved=2ahUKEwjm4sbayuzuAhXskIsKHfO5Cl0QFjAAegQIARAB&usg=AOvVaw2SRfTlIk2MwXBwR8PhEzNl

  Kiedy wreszcie gudłaje dostaną solidnie po dupie?

 184. Bezpartyjna said

  „Rząd wprowadzi obowiązkową daninę na służbę zdrowia?

  Dziennik Gazeta Prawna ustalił, że rząd pracuje nad zmianą zasad opłacania obowiązkowej daniny na leczenie. Jeden ze scenariuszy zakłada, aby najwięcej dopłacali najbogatsi.” …

  https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://korso24.pl/wiadomosci/rzad-wprowadzi-obowiazkowa-daniny-na-sluzbe-zdrowia/BjDHSFzxHivjcF4mjzeG&ved=2ahUKEwjBhaHPzuzuAhUSt4sKHbRZB0QQFjABegQIGhAB&usg=AOvVaw3ve6HEh0BsU4wp9CAd3a8w

 185. Boydar said

  Jeśli chodzi o Syrię, to gdy wszyscy (albo miażdżąca większość) Syryjczycy opowiedzą się po właściwej stronie historii. Albo ci „nie przekonani” zostaną „przekonani”. Bo to żadne uszczęśliwianie na siłę. A Rosja nie chce sobie robić niepotrzebnego kłopotu.

 186. Podczaszy said

  Julian Polan-Haraschin mąż Macharskiej okrutny prawnik, „Krwawy Julek”, TW”Karol”

  Julian Polan-Haraschin Macharski jako stalinowski sędzia wydał co najmniej 60 wyroków śmierci.

  Julian Polan-Haraschin szwagier księdza arcybiskupa Krakowa Franciszka kardynała Macharskiego, przyjaciela św Jana Pawła 2
  https://lustronauki.wordpress.com/2009/07/17/julian-polan-haraschin/

  ksiądz Jan Wierusz-Kowalski – z klasztoru, przez UJ, do SB
  https://lustronauki.wordpress.com/2020/08/19/jan-wierusz-kowalski/

  rektor KUL Ksiądz profesor Antoni Słomkowski (1900-1982)
  Po wyjściu z więzienia ks. Słomkowski nie krył rozżalenia. W jego wspomnieniach można znaleźć coś co śmiało można określić jako krzyk rozpaczy i żalu.

  Wspominając czas uwięzienia oraz okres bezpośrednio po uwięzieniu ks. Antoni Słomkowski pisał:

  „Z KUL natomiast nie otrzymałem nic, chociaż byłem uwięziony za to, co robiłem dla dobra KUL. Tak więc muszę rolę KUL w tym okresie ocenić negatywnie.

  Co więcej KUL nie spełnił moim zdaniem wobec mnie najprostszego obowiązku sprawiedliwości. To samo dotyczy okresu po moim zwolnieniu z więzienia kiedy to byłem pozbawiony wszelkich środków utrzymania. KUL się zupełnie nie interesował losem swojego byłego rektora” [ 21 ]
  https://lustronauki.wordpress.com/2010/01/16/antoni-slomkowski/

  https://lustronauki.wordpress.com/category/poczet-krzywdzonych/

  COVID u norek. Szczepan Wójcik: uważam, że celowo nie znaleźliśmy się w ustawie o ochronie zdrowia zwierząt i zwalczaniu chorób zakaźnych. Ministrem rolnictwa jest lewicowy antyhodowlany aktywista, który pisze rozporządzenia mające na celu likwidację hodowli zwierząt na futra
  https://swiatrolnika.info/covid-u-norek-szczepan-wojcik

 187. Bezpartyjna said

  „Łódź. 76-latek zaatakował laską ekspedientkę. Grozi mu 5 lat
  W jednym z łódzkich sklepów doszło do nietypowej awantury. 76-letni mężczyzna zaatakował ekspedientkę laską. Czym kobieta tak go zirytowała? Okazało się, że nie chciała mu sprzedać jedzenia na tzw. kreskę…

  Odmowa wyprowadziła 76-latka z równowagi. Podniósł laskę, przy pomocy której się poruszał i uderzył nią ekspedientkę. Korzystając z zamieszania, jakie wywołał tym atakiem, zabrał bochenek chleba i wyszedł ze sklepu.

  https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://wiadomosci.wp.pl/lodz-76-latek-zaatakowal-laska-ekspedientke-grozi-mu-5-lat-6608558074653376a&ved=2ahUKEwig-LS43uzuAhXMlIsKHe1_CWkQFjADegQIDxAB&usg=AOvVaw1IViHCBCgDQmEgPvPRigDM

  Do diaska to dlaczego nie wsadzili jeszcze do ancla takiego Sasina, Szumowinę, albo Cieszyńskiego (bo oni mają odpowiednie korzenie)? Powoli stajemy się okrutnymi Spartanami? Gdybym była świadkiem podobnego zdarzenia to kupiłabym głodnemu i potrzebującemu chleb.

 188. zen said

 189. Boydar said

  https://www.wbc.poznan.pl/dlibra/show-content/publication/edition/219104?id=219104

  to niezły link do dzieje.pdf

 190. Podczaszy said

  Właśnie leczenie choroby COVID-19 na pierwszym etapie jest najbardziej efektywne, można ją bardzo szybko wyhamować. Nie doprowadza się do powikłań i ciężkiego stanu pacjenta.

  A najnowszą rekomendacją z 2 lutego 2021 r. tzw. ekspertów przy premierze RP jest nadal leczenie w domu, bez badania, bez podawania żadnych leków. Leki są nierekomendowane na tym etapie!

  Dodatkowo pacjenci na kwarantannie są nadal zastraszani przez służby nadzorujące, czyli sanepid i policję.
  lekarz dr Włodzimierz Bodnar
  pediatra, specjalista chorób płuc w Przychodni Optima Przemyśl
  https://przychodnia-przemysl.pl/wole-byc-doradca-bo-nie-musze-zamieniac-prawdy-na-lojalnosc/

  ILekarz z Lublina
  15 lutego 2021, 21:05
  Magazyny Egis-Polska wypełnione są Viregytem po sam dach, mogą sprzedawać po 20 zł za opakowanie.

  Większość moich kolegów nie wierzy w działanie Amantadyny do tego stopnia, że umierają ich rodzice którzy są leczeni antybiotykami i heparyną drobnocząsteczkową.

  Mojej znajomej chorej na covid synowa nie chciała wypisać Viregytu.

  Miałem kilku pacjentów, którym rodzone dzieci- lekarze nie chcieli wypisać Viregytu i robiły z tego powodu awanturę.

  Musieli się zwracać do obcych ludzi o pomoc.

  Społeczność lekarska ma kompletnie wyprane mózgi, logiki w działaniu nie ma i nie ma się co doszukiwać. Tylko badanie kliniczne może zmienić postępowanie części lekarzy, bo nie wierzę żeby wszyscy lekarze przejrzeli na oczy.

  Cześć lek. rodzinnych może by i pisała recepty, ale boi się wyimaginowanych kar.

  Izby lekarskie w naszej gazecie ogólnopolskiej nawet słowem nie wspominają o Indiach i Słowacji gdzie leczą Iwermectyną, a co dopiero o Amantadynie. Wielu moich znajomych odwróciło się ode mnie plecami po tym jak próbowałem ich przekonać o skuteczności leku.

  Mam nadzieję, że badanie kliniczne Amantadyny nie zostanie zablokowane. W USA pozbawiali lekarzy prawa wykonywania zawodu za leczenie odpowienikiem Arechinu. Wniosek jest jeden, żeby nie wiem co się działo ludziom nie wolno się leczyć Amantadyną, Arechinem, Ivermektyną.
  https://przychodnia-przemysl.pl/wole-byc-doradca-bo-nie-musze-zamieniac-prawdy-na-lojalnosc/

  ILekarz z Lublina
  15 lutego 2021, 21:11
  PS. A ilu procentowo lekarzy w ogóle się zaszczepiło, bo 90% tych co wyrazili zgodę to może być 50% ogółu lekarzy, a równie dobrze tylko 1% wszystkich lekarzy? To jest manipulacja słowna

 191. Piskorz said

  re 186 1.. Gen „Jaruzelski”….najmłodszy generał w KDL. !!
  2. „Zawsze” mnie zastanawiało, że żona gen….była germanistką /ha..
  Wiem, ale dla siebie.
  3. Prez. Bul w czasie pogrzebu generała…powiedział wyraźnie ..”Niech ci polska ziemia lekką będzie”. Normalnie mówi się bez tego
  przymiotnika. To dlaczego w tym wypadku…został użyty?! Kto wie, ten wie.

 192. Podczaszy said

  angielskie presstytutki piers morgan
  https://press-gang.org/2015/11/04/piers-morgan-3/

 193. Bezpartyjna said

  Od przyszłego roku część rolników będzie musiała przejść na ZUS?

  https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://www.wrp.pl/od-przyszlego-roku-czesc-rolnikow-bedzie-musiala-przejsc-na-zus/&ved=2ahUKEwjRuqDW8OzuAhWGK3cKHWuOBPYQFjACegQIAhAE&usg=AOvVaw353UjwX7gKaIhu62IOkhn6

  Nierząd wszystkich wyleczy ze złudzeń, aczkolwiek do KRUS-u mam wiele zastrzeżeń, bo niby dlaczego taki taxówkarz płaci mniejszy podatek krusowski?

 194. Piskorz said

  re 169 Uzupełnienie..1. Dlaczego archiwa zamknięto aż do- roku 2050 /?/. Już ten fakt rzuca podejrzenie na Anglię.!!! 2. Przypomnę, w dniu „katastrofy”…włoska łódź podwodna /miniaturowa/ miała w tym rejonie swój rejs” patrolowy i załoga stwierdziła potem, że pasażerowie Liberatora zostali zamordowani/zastrzeleni, dokładniej… To chciał sprawdzić w archiwach włoskich nasz dyplomata /mieszkający długo we Włoszech/ chyba w latach „70. Niestety J. Gawrońskiemu nie dano dostępu do dokumentów Marynarki Wojennej Włoch.

 195. Podczaszy said

  https://i2.wp.com/wmbriggs.com/wp-content/uploads/2021/02/us_deadbyage-1.png?resize=829%2C345&ssl=1
  USA rządowe CDC wykres odsetek śmiertelności w 2020r z powodu nie-covid i covid podział na wiek
  http://wmbriggs.com/post/34588/

 196. Greg said

  Polacy sami się wykańczają !
  Doskonała analiza obecnej sytuacji.

  .https://www.youtube.com/watch?v=KsOT1Uf-ok8

 197. Podczaszy said

  lek ivermectin na covid koronawirus
  https://www.covidplanb.co.nz/our-posts/ivermectin-now-a-proven-covid-treatment/
  lek ivermectin na covid koronawirus
  https://ivmmeta.com/

 198. Podczaszy said

  szczepionkowi rządowi propagandyści Elton John, Michael Caine

  Elton John and Michael Caine in NHS/Imperial College Propaganda
  http://cvpandemicinvestigation.com/2021/02/elton-john-and-michael-caine-caution-with-ade-and-vaccines-uk-carehome-whistleblower-social-murder-maskless-shoppers/

  https://www.crowdjustice.com/case/the-coronavirus-act-2020/

 199. Podczaszy said

  https://tarnogorski.info/powiat-gliwicki-po-21-latach-p/
  oszustwo na amerykanina
  https://www.24gliwice.pl/wiadomosci/internetowy-romans-50-latka-stracil-40-tys-zl/

 200. https://marucha.wordpress.com/2021/02/13/wolne-tematy-12-2021/
  ` Ad. 139:
  https://www.gazetawarszawska.com/index.php/zamach/681-dlaczego-zginal-polski-general-wladyslaw-sikorski-ii-ws-cz-3; Halina Morhofer Wójcik NA TRUPIE POLSKIEGO PREMIERA II RP GEN. WŁADYSŁAWA SIKORSKIEGO POWSTAŁA MASOŃSKA UNIA EUROPEJSKA

  HMW POWOŁUJE SIĘ NA PRHALA. Zamieszcza zdjęcie Prhala w mundurze RAF-u, czyli że wcześniej służył w RAF-ie. Gdy Liberator Sikorskiego przybył z Kairu PRZEZ SAHARĘ – bo nad Morzem Śródziemnym czyhał as lotnictwa nowozelandzkiego – do bazy amerykańskiej w Tangerze to okazało się, że Amerykanie nie utrzymują stosunków z Brytyjczykami. Sikorski wiózł generała Broz-Tito-Pindara, któremu król angielski miał wręczyć Buławę Marszałkowską a Sikorski leciał do Waszyngtonu. Prhal który zgodnie z protokołem amerykańskim przejął Liberatora Sikorskiego, zameldował się Po Polsku, na co Sikorski: NIE JESTEŚ POLAKIEM, na co ten CZECHEM. Uzgodniono, że Sikorski odwiezie Broz-Titę pod MAJESTATYCZNYM pseudonimem Pindar na Gibraltar, skąd polecą do Waszyngtonu.
  W Kairze Pindar spisał w obecności Sikorskiego i ambasadora amerykańskiego numery obligacji amerykańskich – 6 tysięcy miliardów dolarów ZŁOTYCH – na IV front na Bałkanach, gdyż Sikorski PROTESTOWAŁ front Włoski, jako Niebezpieczny, w czym uzyskał poparcie Churchilla. Lotnictwo włoskie było najlepiej wyszkolonym lotnictwem II.WŚ.
  Prhal CIERPIAŁ z powodu RĄBANIA przez komandosów angielskich POLAKÓW, z czego Wyspowiadał się na Łożu Śmierci. Uważał, że nie został ZARĄBANY, gdyż miał amerykański kombinezon ratunkowy. Prawda była jednak inna. Niemcy podsłuchiwali rozmowy Churchilla z Rooseweltem: SIKORSKI LECI DO WASZYNGTONU. – KTÓRY? – TEN Z MOSKWY… – ZARĄBAĆ!!! – CZYM? – TOPORAMI. SIEKIER WAM CHYBA NIE BRAKUJE…
  Niemcy tak się tym przejęli, że wysłali komandosów włoskich, żeby POMOGLI Anglikom Rąbać Moskali.
  Dlatego ja domagałem się PRZESŁUCHANIA KOMANDOSÓW WŁOSKICH, którzy Pomagali Anglikom Rąbać Moskali. Gdy opowiedziałem to Generałowi Skalskiemu to stracił panowanie nad sobą i NAWYMYŚLAŁ MI, nazywając mnie Skurwysynem.

  Po wejściu na Gobraltarze do hotelu ekipa Sikorskiego została ARESZTOWANA i odstawiona do samolotu Majskiego, który poleciał do Kairu, gdzie znaleziono Pod Dywanem branzoletę Zofii Leśniowskiej.
  Sikorski miał zawsze przy sobie Czarną Teczkę, w której MUSIAŁO BYĆ, że amerykański plan Inwazji Sycylii jest SAMOBÓJSTWEM, gdyż Polski Plan – pod którym Podpisywał się Churchill – mówił, że JEDYNĄ DROGĄ DO ZWYCIĘSTWA jest Okupacja Turcji i walka Najemnikami Bałkańskimi pod wodzą Pindara. Bałkany miały MILIONY wyszkolonych żołnierzy o klasie strzelców alpejskich, na których Roosevelt wyasygnował 6 tysięcy miliardów dolarów ZŁOTYCH w obligacjach, które są w banku szwajcarskim. Pindar spisał w Kairze numery obligacji i poleciał z Sikorskim PRZEZ SAHARĘ do Tangeru, skąd miał udać się do Londynu po Buławę Marszałkowską, ale Anglicy kazali mu lecieć z Majskim do Moskwy, gdzie Buławę wręczył mu Stalin.
  Żydzi wymogli jednak na Roosevelcie inwazję Sycylii, co było Drugim Dieppe, gdzie Doenitz zatopił SIEDEMSET amerykańskich i kanadyjskich okrętów i statków. Tam też Polacy tłumaczyli Baranom Amerykańskim, że to SAMOBÓJSTWO.
  Idealnie zmumifikowane ciało PRAWDZIWEGO Sikorskiego zniszczył Lech Wałęsa infekując je grzybem.

 201. Yagiel said

  późno już, lecz jeszcze ten dodatek (nie wiem, na ile w porządku pion-poziom przejdzie):

  o prof. Benonie Zbigniewie Szałku:

  cykl NIEZNANA HISTORIA ŚWIATA
  Łukasz Kulak
  .https://www.youtube.com/watch?v=uYuJeKL10uE
  Supercywilizacja. Odkrycie polskiego naukowca

  prof. Benon Zbigniew Szałek: multi-lingwista – co najmniej 20 języków, japoński sam w rok… słyszy podobieństwa języków

  odczytał pismo RONGO-RONGO z Wyspy Wielkanocnej jako zwierciadlane odbicie pisma
  „MOHENDŻO DARO”: z doliny Indusu, dziś Pakistan

  Benon Zbigniew Szałek napisał „Korzenie Wyspy Wielkanocnej” skolonizowanej pierwotnie przez Białą Rasę Europoidalną

  jego teza glotto-lingwistyczna: o Super-Cywilizacji Globalnej Białej Rasy, która to cywil. rozpadła się ok. 7 tys lat temu… Ale ile wieków/tysiącleci przedtem trwała? Być może tożsama /teza dra Franca/ z Cywilizacją -12800 Techniczną Latającą Tnącą i Dźwigającą Skały… głosem? Mogli tak ciąć/kiri/kroić wiele tysięcy lat – i unosić na dowolne odległości… Oś Świata !

  tablice prof. Szałka
  węg. japon. pol. mój dodatek
  kor koro czas kora drzewa/mózgowa + korol/król: ten kt. trwale/czas/ włada
  jo joi dobry ‘ta joj!’ ze Lwowa
  josag josa dobroć ‘wio/w jo!’ do konia, tj. ‘ w dobrą drogę!’ + wiosna: w josa !
  haborog abareru szaleć/burzyć się warczeć-warga-warg/wróg- war/wrzątek-wrogi-worog

  bask. japon. pol. mój dodatek
  hatse hatsu początek chata + ‘hen-dzu’, tj. chinskie zaczynanie bajki/baśni…
  eme me samica mama + franc. femme

  tamil. japon. pol. mój dodatek
  kiri kiru ciąć kroić

  Dodacie coś jutro/jukro ?

 202. baltazar said

  Możemy dodać. Na razie tyle:

  Agni Kurna (stary sanskryt) – ognisty kurz, czyli proch (aktualnie: czurna)

  Liczebniki z sanskrytu:

  Dwe – dwa
  Trini – trzy
  Czatwari – cztery
  Pancia – pięć (wymawia się prawie dokładnie jak polskie pięć)
  Szać – sześć
  Saapt – siedem
  Aszta – osiem
  Naav, czyli dziewięć odbiega od słowiańskiej wymoey
  Daasz – dziesięć (podobieństwo naciągane)

  Można się doszukać więcej, jeśli czas i chęci dopiszą.

 203. bardzo said

  Pani Bezpartyjno: Duńczycy są świetnie wymieszani z zachodnimi i centralnymi Słowianami. Może kiedyś rozwiniemy temat, ale teraz w wielkim skrócie i uproszczeniu: Danowie napadali na Słowian i brali jeńców, i odwrotnie, Słowianie, a nawet Prasłowianie wielkimi łodziami, a także po lodzie na piechotę i konno przedsiębrali najazdy na Danię. Po uwolnieniu dańscy (dziś powiemy duńscy) jeńcy nierzadko pozostawali u Słowian, prawdopodobnie z uwagi na urodę ciepłych Słowianek (prawda, pani Bezpartyjno?), a i Słowianie osiedlali się w Danii zauroczeni tamtejszymi wiśniami, z których Dania słynie do dziś, albo z innych względów. Może kiedyś, gdy już burza śnieżna przeminie i nie trzeba będzie tracić czasu na to bezsensowne machanie szuflą, pogrzebiemy w notatkach i porozmawiamy więcej w temacie, jeśli wciąż będzie aktualny.

 204. Podczaszy said

  Armia Nawalnego.

  Armia Nawalnego już tu jest. Tak opisuje to Siergiej Kolasnikow.

  W tym tygodniu internetem wstrząsnęło nie do pomyślenia wydarzenie w Moskwie: nastoletni chłopcy pokłócili się ze swoim dziadkiem o protesty i Nawalnego, ale kłótnia zakończyła się zniesmaczeniem.
  Jeden z tych gówniarzy, szczeniaków splunął na koniec i oddał mocz na plecy dziadka, starca. Drugi filmował to wszystko aparatem telefonu.

  Sytuację tę komentuje osoba publiczna z Jekaterynburga Siergiej Kolasnikow. W sieci znany jest pod pseudonimem Zergulio.

  Siergiej od wielu lat pomaga broniącym się Republikom przez okupacją banderowców, Donbasowi, zbierając pieniądze na węgiel i drewno opałowe dla samotnych starców oraz wysyłając paczki z prezentami noworocznymi do dzieci z miast i wiosek w Donbasie, i dla tych którzy są na froncie.

  Widać jakie elementy są wsparciem protestów Nawalnego.

  „To rażący, szalony, niemożliwy dla normalnego człowieka przypadek, kiedy młody gnój i zwolennik Nawalnego zaczął pluć na swojego dziadka i … [ ale ciężko, szalenie ciężko to napisać ] … .”

  Najwyraźniej plując i oddając mocz na plecy dziadka uważają te popierające Nawalnego śmiecie jako ich ostatni argument w sporze.

  To jest dokładnie to całkowicie niemoralne, pozbawione wszelkich zasad zachowanie. Takie ordynarne zachowanie pokazał też w sądzie także Nawalny. Pogarda dla prawa dla historii, dla wartości moralnych drogich milionom ludzi. A nastolatki to kopiują. Mają wzorzec rodem z zachodnich mediów.

  Wielka Wojna Ojczyźniana. Dziesiątki milionów ofiar i zabitych. Tragedia, która dotknęła każdą rodzinę. A Nawalny, krzycząc w sądzie „ dziadek”, „załóż medale”, „należy udusić go poduszką”.

  Przypadek 15-latka sugeruje, że Nawalny to nie tylko tworzenie dla siebie armii dzieci, gotowych do ataku i okaleczenia na rozkaz, z uniwersalnymi wartościami ludzkimi zredukowanymi do zera. On już to uformował.

  ” Ta armia jest już . Dziś było to czy inne wideo, na którym inny jak ten Martynow , nawołuje w sposób ordynarny do niszczenia rodzin a które Nawalny robi od kilku lat, i tam jego fan krzyczał: „Niech Bóg błogosławi Stany Zjednoczone ! Rosja g*vno ”. Krzyczał do kamery, do dziennikarzy, wcale nie zawstydzony. A Martynov jest jeszcze gówniarz, ale na znak protestu ma już wielką „przyszłość”, to oczywiste.”

  Łatwo zgadnąć, gdzie Nawalny wykorzysta te dzieci, gdy wyjdzie z więzienia. Oni pozostając przy nim jako jego zwolennicy będą nadzorowanymi i szkoleni przez tajne służby Stanów Zjednoczonych i Europy
  http://niepodległy.pl/966/nawalny-sie-obnazyl-rosja-vs-zachod-/#c5203

 205. Podczaszy said

  redaktor Zygmunt Białas

  POLSKA 15.02.2021
  Parę słów o covidzie – 16.02.2021.

  Są trzy miejsca, gdzie szaleje pandemia, i nie są to szpitale ani domy seniorów.

  Są to: 1) statystyki, 2) telewizja i 3) chorują znajomi znajomych.
  https://zygumntbalas.neon24.pl/post/160379,pare-slow-o-covidzie-16-02-2021

 206. Podczaszy said

  W ciągu 2 godzien od wyłożenia filmiku na yutubie personalia jak również wizerunek „wnusia” przestały być tajemnicą.Sądząc z tego jaki rezonans wywołał swoim popisem to ja mu nie zazdroszczę.

  90-letni dziadek usiłował wyperswadować mu udział w mitingach wsparcia dla Nowalnego.
  https://pikabu.ru/story/vnuk_obossal_spinu_dedushki_za_navalnogo_7997274

  Prawdziwy powód pięciodniowej „klęski ” Polski
  http://pn.neon24.pl/post/160310,prawdziwy-powod-pieciodniowej-kleski-polski#comment_1758398

  nik
  https://www.salon24.pl/u/ht5/1112137,prawdziwym-powodem-pieciodniowej-kleski-polski-nie-jest-uzbrojenie-oto-dowody

  Przypomnę, że w sferze wpływów Kaczyńskiego wchodzą ministerstwa obrony narodowej, sprawiedliwości, spraw wewnętrznych, spraw zagranicznych i służby specjalne.

  Również w aparacie Kaczyńskiego powołano stanowisko doradcy ds. cyberbezpieczeństwa. Zajął ją 29-letni Eliasz 🙂 Grubiński.

  Niewiele o nim wiadomo: studiował w Walii, oraz w King’s College w Londynie studiował politykę międzynarodowego wywiadu i bezpieczeństwa. Pracował w Ministerstwie Środowiska.

  Według dziennikarzy w polskiej branży cyberbezpieczeństwa o takim specjaliscie nigdy nie słyszano.
  https://www.salon24.pl/u/ht5/1094129,kaczynski-juz-od-miesiaca-kieruje-bezpieczenstwem-panstwa-co-sie-zmienilo

 207. Podczaszy said

  tvp
  .https://paczaizm.pl/content/wp-content/uploads/trzaskowski-tvp-pisze-ze-nie-radzi-sobie-ze-sniegiem-a-na-obrazku-nieodsniezona-droga-podlegla-rzadowi.jpg

  A dla „narodu głupiego” i pożytecznych idiotów przekaz Pinokia.
  .https://paczaizm.pl/content/wp-content/uploads/morawiecki-latem-wypuscimy-wiecej-plugow-na-drogi.jpg

  Polacy:
  .https://paczaizm.pl/content/wp-content/uploads/pootwierali-galerie-ale-restauracje-serwuja-tylko-na-wynos-monty-python-2021-nie-koloryzowane.jpg

  A pana Krysia co w Malinowym Spa balowała nie od dzisiaj, bo jej się należy:

 208. Podczaszy said

  Testy PCR na COVID19 są z naukowego o puntku widzenia bezcelowe
  https://mrenigmatis.wordpress.com/2020/08/27/testy-pcr-covid19-sa-naukowo-bezcelowe/comment-page-1/#comment-1141
  Testy PCR na COVID19
  https://wlacz-myslenie.pl/2020/10/18/covid-19-scamdemic-czesc-2/
  Testy PCR na COVID19
  http://www.eglob24.pl/index.php/2020/12/31/who-2/
  Testy PCR na COVID19
  https://tulublin.pl/index.php/2021/01/01/who/

 209. Karol said

  https://rumble.com/vdtzwj-prawda-o-szczepionkach-cz-2-polskie-napisy.html?fbclid=IwAR0SfTRDn1KpLoz91zTkaakXgePTXDyXrvYqN89-zuvDTYnr6j4jdvkA6N4

 210. revers said

  ad207

  wybuchaja pozary ale na granicy iranu z afganistanem z 500 cysternami gazu i paliwa.

  https://news.yahoo.com/devastation-500-tanker-blast-destroys-164209660.html

  ze az od dwoch dni w kosmosie widac pozary, co zarejestrowala NASA, a co dopiero ufoludkowie nie zarejestrowali?

  Jescze kilka takich fajwerkow i po zimie, cieplej zrobilo sie. Klimatycznych Gretek tez nie bylo widac wsrod talibow, ani szwedzkich talibow z iranskim gazem.

 211. osoba prywatna said

  PS. I jeszcze jedna uwaga. Deputowany z AfD do landtagu Sachsen-Anhalt Robert Farle mówi, że w Niemczech wraz z cofnięciem dopłat z dniem 01 stycznia za leczenie covida spadła liczba zachorowań na tę chorobę o 30%.
  https://zygumntbalas.neon24.pl/post/160379,pare-slow-o-covidzie-16-02-2021

 212. revers said

  Z Facebooka:

  „Właściciel sklepu na poznańskiej Wildzie Łukasz G. złapał na gorącym uczynku złodzieja. Sprawa trafiła do sądu, dzisiaj zapadł wyrok. Przedziwny, ponieważ za winnego przestępstwa uznano szefa sklepu i skazano go na 10 miesięcy więzienia w zawieszeniu na rok. Wszystko przez to, że złodziej zeznał, że został przykuty do krat w oknie.
  – przy ustalaniu stanu faktycznego nie było bezpośrednich dowodów takich jak nagrania monitoringu czy zeznania naocznych świadków – przyznał sędzia, ale uwierzył w to co mówi złodziej.
  Mamy więc słowo przeciwko słowu, ale sąd trzyma stronę złodzieja.
  Złodziej w ramach zadośćuczynienia dostanie jeszcze 1 tys. zł od faceta, którego okradł.”

  Gdzie my zyjemy? lub za batonika mozna na rok pudla dostac sie.

 213. osoba prywatna said

  Adolf Hitler ; Żyd, który czuł się Niemcem? cz.1
  https://ziut.neon24.pl/post/160374,adolf-hitler-zyd-ktory-czul-sie-niemcem-cz-1

 214. osoba prywatna said

  ZAKWAS CHORĄŻYNY ANNY
  .https://www.youtube.com/watch?v=LTg_1XTso2Y

 215. Boydar said

  „Kluczową rzeczą, o której trzeba pamiętać, jest to, że ja tu mieszkam na stałe, politycy po prostu mieszkają u mnie tymczasowo, dopóki nie zostaną zwolnieni …” – Larry, Chief Mouser

  https://www.onet.pl/turystyka/onetpodroze/kot-larry-z-downing-street-w-londynie-historia-ciekawostki-o-najslynniejszym-kocie/vkye20h,07640b54

 216. osoba prywatna said

 217. revers said

  Z FB „Witajcie ptysie. Jak tam, gotowi na wybijanie całych stad polskiego bydła przez Grzegorz Puda
  bo zabójczy wirus? Jeszcze jesteście niepewni, czy kolejna grupa Polaków zostanie wywłaszczona ze swojej własności tak jak hotelarze, restauratorzy, czy hodowcy norek? Spokojnie Prawo i Sprawiedliwość
  zaraz wam wszystko wyjaśni.
  https://www.cenyrolnicze.pl/…/21967-koronawirus-w…
  Dla niedowiarków
  Naukowcy Światowej Organizacji Zdrowia potwierdzili wiarygodność twierdzenia Pekinu, że pandemia Covid-19 mogła rozpocząć się poza Chinami i zostać sprowadzona do Wuhan poprzez import mrożonej żywności.
  Zespół 14 naukowców badających pochodzenie pandemii zakończył miesięczną misję rozpoznawczą, powtarzając twierdzenia partii komunistycznej, że „produkty z łańcucha chłodniczego”, takie jak australijska wołowina, mogły doprowadzić do początkowego wybuchu epidemii.
  https://www.dailymail.co.uk/…/WHO-investigators-Chinas…

  i Billy wturuje, dalej juz bez mieska, najlepiej na gumie do zucia micosoftu i pfizera.

  https://futurism.com/the-byte/bill-gates-synthetic-beef?fbclid=IwAR1ZVESHcxxw79kUvNQhEnH9il08jWPaWA08q-X3svtoQ0JpBJOXuyec-PU

 218. Klemente said

  ,.KS Tadeusz Guz warto 1/33
  .https://m.youtube.com/watch?v=ZOCNCh4OXKc

 219. Boydar said

  „… stąd wynikają problemu z nastolatkami – organy pracują, a rozumu nie ma …”

  https://pl.sputniknews.com/pisza-dla-nas/2021021613832939-seks-to-zdrowie-eksperci-obalaja-popularne-mity-sputnik/

  Nie tylko rozumu, u nich nic nie ma, tylko cycki się ostały.

 220. Klemente said

  O sytuacji w W Brytanii . naprawdę dobre
  .https://brandnewtube.com/watch/are-you-still-going-to-take-a-experimental-poison_RQhGfP8sBOZePLn.html

  I o okultyzmie przy kowid
  .https://wickedtruths.org/en/occult-symbolism-surrounding-covid-19#london_2012_olympics_coronavirus_ritual

 221. osoba prywatna said

  Baza wojsk USA w Iraku zbombardowana: Waszyngton wściekły
  https://strajk.eu/baza-wojsk-usa-w-iraku-zbombardowana-waszyngton-wsciekly/

  Burmistrz Wadowic nie przejmuje się pandemią. Odpicuje sobie gabinet, bo w mieście papieża trzeba urzędować na wypasie
  https://strajk.eu/burmistrz-wadowic-nie-przejmuje-sie-pandemia-odpicuje-sobie-gabinet-bo-w-miescie-papieza-trzeba-urzedowac-na-wypasie/

 222. osoba prywatna said

  Władza i seks. Ponura francuska miłość
  https://strajk.eu/wladza-i-seks-ponura-francuska-milosc/

 223. osoba prywatna said

 224. Ale dlaczego? said

  Skurwiałe google cenzorem doskonałym:

  https://wolnemedia.net/lista-pogladow-zakazanych-na-youtube/

 225. osoba prywatna said

  Reżym Bidena będzie pierwszym amerykańskim totalitarnym reżymem – pisze Paul Craig Roberts
  https://memron.neon24.pl/post/160384,koniec-wolnosci-na-zachodzie

 226. osoba prywatna said

  PRZYPOMNIENIE WAŻNYCH FAKTÓW O KONSTRUKCJI 3RP I PSEUDO DEMOKRACJI

 227. Bezpartyjna said

  „My, Polacy, musimy ciągle podkreślać to, że te i inne pomówienia agresji żydowskich ludożerców wskazujących Polaków jako sprawców żydowskiej „zagłady” przynoszą Polsce, Polakom wymierne straty, tak materialne, jak i wszelkie inne, a my nie mamy prawa pozostać bierni wobec tej postępującej agresji. Przeciwko żydom muszą być podejmowane surowe kroki karne.

  W zwalczaniu żydowskiej narracji „holokaustycznej” nie chodzi przecież o to, że powinniśmy wyrażać żal z powodu żydowskich strat w czasie II WŚ, zarzekać się, że „to nie my”, ale mamy obowiązek budować naszą własną narrację – a to jedynie słuszną, która ma dominować w świecie. Bo walka ta ma wymiar nie tylko materialny czy prestiżowy, ale dotyczy podstaw prawa do naszego bytu w świecie.” …

  https://gazetawarszawska.com/index.php/okupacja-zydowska-w-polsce/5638-zydzi-engelking-i-grabowski-oraz-ich-promotorzy-musza-odpowiedziec-karnie

  Tylko który sąd w naszym kraju osądzi ich po myśli Polaków?

 228. Bezpartyjna said

  „Nowy amerykański prezydent chce „zdroworozsądkowych” reform prawa dotyczącego broni palnej i zaproponował już trzy rozwiązania: obowiązek sprawdzania przeszłości przed zakupem oraz delegalizację „broni szturmowej” i dużych magazynków. Nikt tak naprawdę nie wie, co ma tutaj oznaczać określenie „broń szturmowa”, gdyż Amerykanie na mocy 2. poprawi do Konstytucji Stanów Zjednoczonych mają prawo do posiadania i noszenia broni. Amerykanie mają również prawo do używania broni palnej w samoobronie” …

  https://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/joe-biden-zapowiedzial-reforme-prawa-o-broni-palnej-czy-nowy-prezydent-rozbroi-amerykanow.

 229. Bezpartyjna said

  Janusz Gniatkowski i jego leciutka jak płatki róży lub śniegou piosneczka „Maleńka Ewo”. A jakie piękne lwowskie „l” ma pan Gniatkowski, już takiego dzisiaj nie usłyszymy.
  Mnie zawsze worawia w szmpański nastrój.

 230. Bezpartyjna said

  @ Bardzo (203)

  Z miłą chęcią podejmę temat, albowiem lubię rozszerzać swoją wiedzę 🌻

  Faktycznie staram się być ciepłą Słowiańską i łagodzić obyczaje gdziekolwiek przebywam, ale niestety jestem rasową, temperamentną brunetką – ot taki wybryk natury 👸na domiar wszystkiego nigdy nie chciałam być blondynką.

 231. podczaszy said

  Jak 70 lat oszustw CIA i współudziału mediów głównego nurtu przekonało amerykańską opinię publiczną, że Korea Północna jest tym złym chłopcem, a Stany Zjednoczone są dobrym – podczas gdy prawie zawsze było odwrotnie.
  https://mrenigmatis.wordpress.com/2021/01/10/ta-ksiazka-przewraca-do-gory-nogami-wszystko-co-myslales-o-korei-polnocnej/

  Jak niektórym krajom udało się osiągnąć bardzo niską częstość występowania COVID-19?
  https://mrenigmatis.wordpress.com/2021/01/10/kraje-bezobjawowe/

  Ogromny akt obywatelskiego nieposłuszeństwa ma na celu prowadzenie działalności jak dotychczas, pomimo podjętych działań „przeciwko Covid”.
  https://mrenigmatis.wordpress.com/2021/01/15/jestem-otwarty-50-000-wlascicieli-wloskich-restauracji-planuje-zignorowac-lockdown/

  profesor ekonomii Michael Hudson:
  To właśnie dzięki rolnictwu i kontroli dostaw żywności, amerykańska dyplomacja była w stanie kontrolować większość krajów trzeciego świata.

  Geopolityczna strategia pożyczkowa Banku Światowego polegała na przekształceniu krajów w obszary z deficytem żywności poprzez przekonanie ich do uprawiania upraw „gotówkowych”
  czyli plantacji przeznaczonych na eksport – aby nie karmiły się zywnością z własnych upraw.
  https://mrenigmatis.wordpress.com/2021/01/19/nowy-wspanialy-swiat-agroekologia-kontra-grabiez-po-epidemii-covid19/

  Doprawdy znajdujemy się w orwellowskich czasach, gdzie możni tego świata mogą po prostu zmienić znaczenie słów i wyrażeń, aby dopasować je do swoich celów.

  Kit Knightly

  Tłumaczenie MrEnigmatis
  https://mrenigmatis.wordpress.com/2020/12/29/who-potajemnie-zmienilo-swoja-definicje-odpornosci-stadnej/

 232. Bezpartyjna said

  Rząd szykuje zmiany w prawie. Koniec z „fikcyjnymi rolnikami”. Zapłacą więcej.

  „Już nie 700 zł kwartalnie w KRUS-ie, ale ponad 1400 zł miesięcznie w ZUS-ie będą musieli prawdopodobnie od przyszłego roku zapłacić rolnicy, którzy prowadzą działalność gospodarczą. Rząd uszczelnia system ubezpieczeń i uniemożliwia przedsiębiorcom ucieczkę przed ZUS-em. Związkowcy mówią jednak zmianom „nie” i wskazują, że ucierpią faktyczni rolnicy.” …

  https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://www.money.pl/gospodarka/krus-rolnicy-przedsiebiorcy-przejda-na-obowiazkowy-zus-rzad-szykuje-zmiany-w-prawie-6608794773666496a.html&ved=2ahUKEwjDnuaj5e7uAhWKxosKHTJkCDoQxfQBMAJ6BAgbEAY&usg=AOvVaw0btH2WZd8J4G6ltGkZI9yL

  Wspominałam już o tym, ale teraz nieco szerzej o nowym pomyśle nierządu.

 233. podczaszy said

  To że żydoamerykański google YouTube jest tubą propagandową jedynej słusznej religii Covidiańskiej i cenzorem wolności słowa to wiemy, ale dziś zostało to oficjalnie podane do wiadomości:

  Firma YouTube opublikowała szczegółowy wykaz poglądów zakazanych na tej platformie. Wśród nich – zakazane jest głoszenie opinii, że szczepionka na koronawirusa może wywołać śmierć
  Źródło: YouTube.com
  https://wolnemedia.net/lista-pogladow-zakazanych-na-youtube/

 234. podczaszy said

  antyterroryści sanepidu popis w restauracji

  „Dziś dotarła do nas długo wyczekiwana decyzja z „firmy” Sanepid” – poinformował w poniedziałek na Facebooku tarnogórzanin Aleksander Kwiek, właściciel restauracji „U Trzech Braci”.
  Z opublikowanego w sieci pisma wynika, że sanepid ukarał właściciela grzywną w wysokości 30 tys. złotych.
  https://tarnogorski.info/restaurator-ktory-mieszkal-w/

 235. Bezpartyjna said

  „Japonia planuje wybudować aż 22 nowe bloki energetyczne na węgiel kamienny w 17 różnych miejscach kraju. Bloki mają powstać w ciągu najbliższych pięciu lat – poinformował „The New York Times” 3 lutego. Medium podkreśla, że odbywa się to w momencie, w którym w przypadku większości państw, mamy do czynienia z wycofywaniem się z konwencjonalnych źródeł energii.” …

  https://www.bibula.com/?p=122930

  Co na to nasi górnicy?

 236. NICK said

  Dobrze mu.
  Teraz?
  https://zyciekalisza.pl/artykul/po-zaszczepieniu-zmarl/1139311

 237. podczaszy said

  Podczas gdy Sania nadaje, w USA teksasie problemy z brakiem energii elektrycznej. Trwają „planowe wyłączenia”…
  .https://youtu.be/lS9oqaSii6Q
  https://kodluch.wordpress.com/2021/02/15/15-02-2021-syria-1960-dzien-sprzatania-swiata/#comments

 238. Lily said

  Re 232; Podczaszy
  C I O,w Youtube.
  SUSAN WOJCICKI, corka ESTER.

  COVIT 19, zalatwi wszystko.

 239. Piskorz said

  !!! B.ciekawe . Две захваченные колонии — Россию и Германию англосаксы готовили к битве друг с другом с целью геноцида славян и белой расы континента в целом. Немцы на самом деле это тоже славяне — антирусский проект — на 300 лет раньше украинского антирусского проекта. Pan Marucha sobie poradzi, przepraszam nie mam czasu. !! Z portalu www. pdsnpsr.ru zakladki blogi.

 240. Bezpartyjna said

  „Cywilizacja to metoda życia zbiorowego (Koneczny), ale chyba można też to ująć w formie – „filozofia życia zbiorowego”. Wychowanie jako przystosowanie do życia we wspólnocie jest elementem o charakterze cywilizacyjnym. ..

  Obecne zasady kształcenia są świadomie zdegenerowane odejściem od tych sprawdzonych wielowiekową tradycją. Do tego następuje zmiana metod kształcenia – i jak to wspomniałem, zasady antypedagogiki, które są uzasadnione w periodzie 0 – 7 lat, chce się stosować względem kilkunastoletniej młodzieży.” …

  https://cygnus.neon24.pl/post/160385,wychowanie-a-cywilizacja-z-klapsem-i-aborcja-w-tle

  Teraz w Polszy wszystko jest na odwyrtkę.

 241. revers said

  Planowany glodomur takze zaraz za zdrowiem w planowej pandemii.

  http://williamengdahl.com/englishNEO15Feb2021.php?fbclid=IwAR2vJdUl0SqPYMpnzH7grLns5rt0W019i6uEGkdzPL9NCdsBXmwCOLV94uc

  Gates i Rockefeler planuja wielkie zrobotyzowane kolchozy, czyli latyfundia korporacyjne z gmo produkcja zywnosci.

  Stad juz od wrzesnia trwaja zamieszki farmerow w Indiach gdzie ten plan mial wejsc w pierwszej linii.

  W Polsce na razie rolnicy nawet kurnika nie beda mogli na swojej zagrodzie postawic, rolnicy powoli rowniez beda wylanczani
  z produkcji rolnej.

 242. Bezpartyjna said

  „Kształt tej opłaty cyfrowej musi być sprawiedliwy, a więc musi być progresywny i musi w taki sposób być skonstruowany, żeby ci więksi i najwięksi mieli większy wkład do życia społecznego. Bo ktoś musi budować te drogi, ktoś musi dbać o żłobki, o szpitale, o płace dla pielęgniarek, czy dla nauczycieli. To nie bierze się znikąd – mówił premier.” …

  https://www.rmf24.pl/raporty/raport-media-bez-wyboru/news-morawiecki-o-podatku-dla-mediow-ktos-musi-budowac-drogi,nId,5051440

  Swoją drogą ten Morawicki to bardzo dowcipny człowiek.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: