Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Bezpartyjna o Wolne tematy (10 – …
  Bezpartyjna o Dlaczego kobiety w średnim wie…
  Tralala o Wolne tematy (10 – …
  Carlos o Stalingrad
  rocznik57 o Upadek cywilizacyjny Polski
  lewarek.pl o Prof. Mearsheimer: „To Zachód…
  Marucha o Szymowski prześwietla premiera
  Zima o Pierwszy pozew za zmuszenie do…
  Kronika o Wolne tematy (10 – …
  NyndrO o Wolne tematy (10 – …
  telewizjapolska24 o Dlaczego kobiety w średnim wie…
  Czaruś o Wolne tematy (10 – …
  NyndrO o Wolne tematy (10 – …
  lewarek.pl o Szymowski prześwietla premiera
  walthemar o Dlaczego kobiety w średnim wie…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

„Wolnych” mediów nie ma

Posted by Marucha w dniu 2021-02-13 (Sobota)

Bodaj po raz pierwszy w historii Polski strajkowały stacje telewizyjne, radiowe, gazety i portale internetowe.

Powodem strajku były zapowiedzi rządu o obłożeniu tych wszystkich środków przekazu podatkiem od reklam. Jak zwykle opinia publiczna podzieliła się na zwolenników strajku i przeciwników.

Chyba już jak zwykle nie byłem po stronie żadnej ze stron. W tym konflikcie mamy do czynienia z kłębowiskiem spraw w których pełno dwuznaczności i w wielu przypadkach niełatwo znaleźć początek i koniec oraz zrozumieć po czyjej stronie racja. Zazwyczaj w takich sytuacjach zadaję sobie pytanie czy wchodzą tu w grę polskie interesy narodowe i na czym polegają? Związek funkcjonowania środków informacji i interesów narodowych jest dla mnie oczywisty.

W polskim interesie narodowym jest, by Polacy mieli dostęp do wszechstronnej, rzetelnej i szerokiej wiedzy o Polsce i świecie, która pozwoli im zrozumieć dziejące się wydarzenia i wyrobić własny pogląd, który przełoży się na działania w życiu publicznym z działalnością polityczną na czele, korzystne dla polskiego interesu narodowego.

Czy w Polsce istnieje taki system mediów, który gwarantuje dostęp do takiej informacji? Według mnie nie. I tu wchodzimy we wspomniane kłębowisko interesów politycznych, finansowych, ideologicznych oddziaływań, zależności od polskiego i niepolskiego kapitału.

W czasach PRL-u było łatwiej w tym wszystkim się zorientować.

Z grubsza te relacje i zależności były dość czarno-białe, a przez to prostsze. Obecnie prawie nic nie jest czarno-białe, a wyrobienie sobie jakiegoś wyważonego i w miarę realnego poglądu wymaga sporego wysiłku intelektualnego.

W mojej ocenie w Polsce wśród największych firm medialnych nie ma takich, które można by określić jako niezależne i wolne. Pewnie nigdy ich nie było.

Jedyną szansą na wyrobienie sobie poglądu o tym jaki był faktyczny przebieg wydarzeń i jakie są ich rzeczywiste konsekwencje jest słuchanie, oglądanie i czytanie bardzo różnych źródeł i wypracowanie własnego poglądu w oparciu o wyrobiony intelektualny, krytyczny mechanizm. Takiego myślenia nie uczą w polskich szkołach podstawowych, średnich i w zdecydowanej większości szkół wyższych, więc mamy to, co widać w internetowych dyskusjach albo ulicznych demonstracjach.

W zasadzie od dziesięcioleci w politycznych debatach w Polsce nie chodzi o to, żeby przekonać, ale żeby zakrzyczeć, a najlepiej zatkać usta adwersarzowi, likwidując mu rozgłośnię, przejmując gazetę albo najlepiej pozbawiając źródeł finansowania. Kiedyś, gdy zdecydowaną przewagę w sferze mediów miały ośrodki lewicowe i światopoglądowo liberalne, wsparte o duże kapitały zagraniczne, to one, mniej lub bardziej jawnie, zmierzały do likwidacji wrogiej konkurencji. Teraz PiS chce z wykorzystaniem podporządkowanych mediów państwowych (nie wiem czemu nazywanych publicznymi) i ogromnymi środkami z budżetu państwa, ograniczyć, a tam gdzie się da wprost zlikwidować medialnych przeciwników.

Uważam, że taki jest sens tego, co miało miejsce wczoraj. Tu już dawno nie ma szans na atmosferę zrównoważonej i wyważonej, akademickiej debaty, której celem uznanym przez wszystkie strony jest dotarcie do prawdy. Nawet jeśli ktoś uzna, że to, co miało miejsce wczoraj ze strony protestujących mediów miało elegancką formę, to w rzeczywistości było targaniem za włosy i siekaniem się pazurami dwóch dziwek, które publicznie leją się o wyłączność w dostępie do zamożnych klientów i są przekonane, że jak wykończą konkurentkę, to już nikt nie nazwie jej dziwką i nie dostrzeże całkowicie nieobyczajnego prowadzenia się.

Szczególnie interesuje mnie w tym kontekście sytuacja mediów w małych ośrodkach. Te media są szczególnie narażone na polityczne naciski, którym zazwyczaj towarzyszy finansowy szantaż. Znam tę sprawę z obu stron. Zanim zostałem prezydentem Stalowej Woli szereg lat byłem dziennikarzem. Dobrze wiem jak trudno utrzymać równowagę między wolnością mediów i szanowaniem jej przez lokalną władzę.

Cały czas jestem przekonany o potrzebie istnienia w miarę niezależnych, a najlepiej w naszych realiach konkurujących lokalnych mediów. Jednocześnie właśnie na przykładzie Stalowej Woli widzę jak staje się to iluzoryczne.

Sprawa Krystyny Pawłowicz, sędzi Trybunału Konstytucyjnego i jej pobytu w luksusowym SPA mimo zakazów związanych z epidemią, dobrze to ilustruje. Dopóki regionalny dziennik „Echo Dnia” był w miarę niezależny, to mógł zdobyć się na upublicznienie tej sprawy. Jeśli mocniej osadzi się w nim nowy pisowsko-państwowy właściciel, to nie będzie to możliwe. A że poprzedni właściciel był niemiecki, to już przyczynek do zapętlenia tych problemów, ale mający również swoje znaczenie. Bo to zapętlenie może mieć i taki efekt, że lokalna gazeta, będąca w rękach niemieckiego kapitału, ale ujawniająca prawdę, zwłaszcza niewygodną dla władzy, która uważa się za arcypolską i katolicką, leży bardziej w polskim interesie narodowym niż ta sama gazeta, odkupiona za pieniądze polskich podatników, a ukrywająca przed Polakami zdarzenia tę „arcypolską i katolicką” władzę obnażające.

Andrzej Szlęzak
https://myslpolska.info/

Komentarzy 13 do “„Wolnych” mediów nie ma”

 1. brys said

  Obecnie prawie nic nie jest czarno-białe – serio? To które to te białe? Pro Polskie?

  Przepraszam za tasiemca, ale to konieczne, bo nie każdy zajrzy w link: https://www.bibula.com/?p=122839

  Agencja Wydawnicza AGARD Ryszard Pajura
  „Obserwator Lokalny” – tygodnik lokalny

  Agora S.A.

  “Avanti” – miesięcznik
  “Gazeta Wyborcza” – dziennik
  “Wysokie Obcasy Extra” – miesięcznik
  „Duży Format” – miesięcznik
  „Ale Historia” – miesięcznik
  „Mój biznes. Ludzie, praca, innowacje” – miesięcznik
  „Wyborcza TV” – miesięcznik
  „Tylko Zdrowie” – miesięcznik
  „Co Jest Grane 24” – miesięcznik
  „Wysokie Obcasy” – miesięcznik
  „Kuchnia”
  „Opiekun”
  „Książki. Magazyn do czytania” – dwumiesięcznik
  „Wysokie Obcasy. Praca” – dwumiesięcznik

  AMS S.A. (Spółka należąca do Agory)

  Bonnier Business
  “Puls Biznesu” – dziennik

  Burda Media Polska
  (Właściciel: Hubert Burda Media Holding GmbH & Co. KG, Offenburg, NIEMCY– niemiecki koncern mediowy. Tak, tak to sama firma Burda, która podczas wojny drukowała mapy dla Wehrmachu czy Luftwaffe… Teraz drukuje “mapy” dla polskich gospodyń…)

  Burda – miesięcznik
  Claudia – miesięcznik
  Dobre Rady – miesięcznik
  Elle – miesięcznik
  Elle Decoration Dwu – miesięcznik
  Focus Historia Dwu – miesięcznik
  Focus Poznać i Zrozumieć Świat – miesięcznik
  Gala – dwutygodnik
  Glamour – miesięcznik
  Kocham Ogród – miesięcznik
  Moje Gotowanie – miesięcznik
  Mój Piękny Ogród – miesięcznik
  National Geographic Polska – miesięcznik
  Przepis na Ogród – miesięcznik
  Przyślij Przepis – miesięcznik
  Przyślij Przepis Wydanie Specjalne – miesięcznik
  Samo Zdrowie Dwu – miesięcznik
  Sielskie Życie Dwu – miesięcznik
  Sól i Pieprz Dwu – miesięcznik
  Traveler (wydanie specjalne National Geographic Polska) – miesięcznik

  Canal+

  Właściciel: Groupe Canal+ (należąca z kolei do francuskiej Vivendi), TVN (obecnie należący do Discovery), oraz Liberty Global (która należy do amerykańsiej AMC Networks)

  Dziennik Trybuna (dawniej “Trybuna Ludu”)
  Dziennik Wschodni

  (Wydawca: Corner Media Sp. z o.o.)

  Edipresse Polska

  Flesz Gwiazdy & Styl – dwutygodnik
  Party Życie Gwiazd – dwutygodnik
  Uroda Życia – miesięcznik
  Viva – dwutygodnik

  Eleven Sports Network sp. z o.o.(Należy do grupy Cyfrowy Polsat)

  Gazeta Radomszczańska

  (Wydawca: MEPRESS Sp. z o.o)

  Green Content Sp. z o.o.(Należy do Agora S.A. oraz Discovery Polska Sp. z o.o.)

  Gremi Media S.A.

  Rzeczpospolita – dziennik
  Parkiet Gazeta Giełdy – dziennik
  eGazety Sp. z o. o.
  e-Kiosk S.A.

  Grupa Eurozet

  (Należy do Czech Media Invest i do Agora S.A.)

  Radio Zet
  Chillizet
  Antyradio
  Meloradio
  Radio Plus

  Grupa Interia.pl sp. z. o.o. (Należy do Cyfrowy Polsat)

  Grupa Radiowa Agory Sp. z o.o.

  (Agora…)

  Grupa RMF

  (Właściciel: Bauer Media Invest GmbH)

  Radio RMF FM
  RMFon.pl
  RMF24.pl
  RMF Classic
  RMF Maxxx
  Radio Gra
  Radio Jura
  Radio 90
  Radiofonia 100,5 FM

  Grupa ZPR

  (Reklamowana jako firma o “polskim kapitale”… he, he)

  Nowa TV
  Fokus TV
  Radio Eska
  Eska Rock
  Radio VOX FM
  Radio WAWA
  Radio Plus
  Super Express – dziennik
  Murator
  Murator Finanse
  Architektura-Murator
  Moje Mieszkanie
  M jak mieszkanie
  Dobre Wnętrze
  M jak mama
  Zdrowie
  Podróże
  Żagle

  Helios S.A. (ta największa w Polsce sieć kin należy do Grupy Agora S.A.)

  Infor Biznes
  Dziennik Gazeta Prawna
  Kino Polska TV S.A.
  Kino Polska – kanał telewizyjny
  Lemon Records sp. z o.o.
  Polo TV
  Marshal Academy
  Music TV sp. z o.o.

  Muzo.fm sp. z o.o.(Właściciel: Polsat Media)

  naTemat.pl(Serwis internetowy złożony przez Tomasza Lisa)

  Polityka

  Polityka – tygodnik (dawniej organ PZPR)

  Polska Press Grupa (Właściciel: Verlagsgruppe Passau, Passau, NIEMCY)

  Dziennik Bałtycki
  Dziennik Łódzki
  Dziennik Zachodni
  Gazeta Krakowska
  Głos Wielkopolski
  Gazeta Wrocławska
  Polska Metropolia Warszawska
  Express Bydgoski
  Nowości Dziennik Toruński
  Express Ilustrowany
  Kurier Lubelski
  Gazeta Pomorska
  Gazeta Lubuska
  Dziennik Polski
  Kurier Poranny
  Gazeta Współczesna
  Nowa Trybuna Opolska
  Echo Dnia
  Gazeta codzienna Nowiny
  Głos Dziennik Pomorza
  Głos Szczeciński
  Głos Koszaliński
  Głos Pomorza
  Tele Magazyn
  Super Tele
  TV Pilot
  Tele Program
  Moto Express
  Autogiełda Wielkopolska
  Jarmark
  Motojarmark
  Nasze Miasato
  oraz około 150 tygodników lokalnych
  motofakty.pl – serwis internetowy
  naszemiasto.pl – serwis internetowy
  strefabiznesu.pl – serwis internetowy
  stronakobiet.pl – serwis internetowy
  strefaagro.pl – serwis internetowy
  telemagazyn.pl – serwis internetowy
  gol24.pl – serwis internetowy
  sportowy24.pl – serwis internetowy
  Coigdzie.pl – serwis internetowy
  Langloo.com – serwis internetowy
  Agencja Informacyjna Polska Press
  oraz 6 drukarni

  Ringier Axel Springer Polska Właściciel: Ringier Axel Springer Media, Zurich, SZWAJCARIA

  Fakt
  Newsweek Polska
  Newsweek Historia
  Slow
  Living
  Psychologia
  Zdrowie
  Smart Travelling
  Forbes Polska
  Forbes Women
  Przegląd Sportowy
  Auto Świat
  Komputer Świat
  Onet.pl
  NOIZZ.pl
  Ofeminin.pl
  Business Insider Polska
  Plejada
  Medonet
  Game Planet
  komputerswiat.pl
  autoswiat.pl
  newsweek.pl
  forbes.pl
  fakt.pl
  VOD.pl
  Jakdojade.pl
  Skąpiec
  MonetEasy
  nk.pl
  Sympatia.pl
  Opineo
  Zapytaj
  Literia
  Zumi
  lendi.pl
  finpack.pl
  Ring Publishing – platforma wydawnicza

  STAVKA Sp. z o.o. (Właściciel: Grupa TVN – czyli Discovery)

  Superstacja sp. z o.o. (Właściciel: Telewizja Polsat)

  Telewizja Polsat sp. z o.o.

  Telewizja Puls Sp. z o.o. (Reklamowana jako firma o “polskim kapitale”…)

  TIME S.A.TV (Należy do Grupa ZPR – spółki “Zjednoczone Przedsiębiorstwa Rozrywkowe”, właścicela kilkudziesięciu stacji radiowych)

  Spektrum sp. z o.o.

  TVN S.A. (Właściciel: Discovery, Inc.)

  Tygodnik Powiatu Wołowskiego Kurier Gmin

  (Dotychczasowy wydawca: “Kurier Press Sp. z o.o.” okazuje się być w likwidacji… Może jakiś nowy właściciel już wierzga…)

  Tygodnik Powszechny

  Wirtualna Polska

  WP – stacja telewizyjna
  wp.pl – portal internetowy
  o2.pl – portal internetowy
  money.pl – portal internetowy
  dobreprogramy.pl – portal internetowy
  plus około 50 innych serwisów internetowych

  Wydawnictwo Bauer

  Właściciel: Bauer Media Polska, które należy do “Heinrich Bauer Verlag”, Hamburg, NIEMCY

  Pani
  Twój Styl
  Twój Styl Man
  Show
  Przepisy czytelników
  100 Rad. Przepisy i Diety
  Ciasta Czytelników
  Durszlak
  Przepisy na Zdrowie
  Mam Ogród
  100 Rad. Moja piękna działka
  Świat kobiety
  Kobieta i Życie
  Tina
  Naj
  Olivia
  Przyjaciółka
  Pani Domu
  Poradnik Domowy
  Poradnik 50+
  100 Rad
  Cała ty!
  Chwila dla Ciebie
  Na Żywo
  Rewia
  Świat i ludzie
  Takie jest życie
  Twoje Imperium
  Życie na Gorąco
  Dobry Tydzień
  Retro
  Relaks
  Nostalgia
  Cuda i Objawienia
  Ludzie i Wiara
  Z Życia Wzięte
  Sukcesy i Porażki
  Barwy Szczęścia
  Bliżej Ciebie
  Historie Niesamowite
  Najlepsze Historie
  Kalejdoskop Losów
  Bravo Sport
  Tube News
  Crafter
  Mycraft
  Kurier TV
  Super TV
  Świat Seriali
  Tele Max
  Tele Świat
  Tele Tydzień
  To & Owo
  TV 14
  Netfilm
  Auto Moto
  Motor
  Motor Poradnik Kupującego
  Car Polska
  Świat Wiedzy
  Świat Wiedzy Historia
  Sekrety Medycyny
  Świat Wiedzy Kosmos
  Świat Tajemnic

  Wydawnictwo Dominika Księskiego Wulkan

  Wydawnictwo Magraf

  Wydawnictwo Nowiny

  Zakopiańskie Towarzystwo Gospodarcze — Tygodnik Podhalański

  Tygodnik Podhalański

 2. NICK said

  „zależności od polskiego i niepolskiego kapitału.” Akapit pięć.
  Tak ale polski kapitał to ten siłą od Nas ściągany i służący żydogermanom.

  Nasi zachodni „bracia” rządzą mendiami we Polsce i sporej części świata, rządząc ‚umysłami’ Polaków.

 3. „W obronie wolnych mediów w Polsce” – https://wiernipolsce1.wordpress.com/2021/02/11/w-obronie-wolnych-mediow-w-polsce/

 4. Martin said

  Kolejny Śpiący Królewicz obudził się z ręką w nocniku.

  Wolnych mediów nigdy nie było, nie ma i nigdy nie będzie, bo redaktorzy muszą z czegoś żyć. Robotnik idzie do pracy i robi co mu szef karze i za to szef mu płaci. A redaktor siada za biurkiem i pisze to co mu szef powie, i za to szef mu płaci.
  Analogiczne jest w nauce, naukowiec bada tak jak mu powie ten co mu „granta” daje. Jak ja powiem naukowcowi że ma udowodnić że słońce jest zielone a trawa niebieska i dam odpowiednio wysokiego granta, to naukowiec będzie badał tak długo, aż mu wyjdzie że słońce jest zielone, a trawa niebieska.
  Ku chwale ojczyzny.

 5. bryś said

  To od was, panowie niezależni?

  https://myslpolska.info/2021/01/05/kanalizacja-i-szczepienia/

 6. I*** said

  Radio Maryja także łże jak pies – ostatnio o Piłsudskim, jako o mężu opatrznościowym i zwycięzcy w Bitwie Warszawskiej, któremu zawdzięczamy niepodległość etc. Ani słowa o gen. Rozwadowskim, prawdziwym dowodzącym w tym tzw. „Cudzie nad Wisłą”… takie to załgane radio. Od tych peanów na cześć Selmana (Piłsudskiego), agenta żydowskiego i tchórza – który zwiał z pola bitwy do kochanki – nóż się w kieszeni otwiera!

 7. Pinokio;) said

  Media to oficjalne hodowanie, lepsze czytanie książek
  https://pl.wiktionary.org/wiki/hodowa%C4%87

 8. Tadeusz said

  A kto powiedział ,że media są niezależne? To na Waszym portalu ukazał się artykuł o dziennikarzu niemieckim Udo Ulfkotte i jego książce „Gekaufte Journalisten”

 9. gnago said

  Ee i jak widać w piętkę gonią . Osobiście jestem wqr.. nie na fiskalizm faszystowskich władz (biurwy z natury są faszystami) a tych co odcięli mnie od swoich treści czy nawet poczty na WP- hasło prawidłowe było nieprawidłowe przez ten dzień
  Skoro wymuszają przyswajanie reklam bez ograniczeń i kultury niech dzielą się zyskami

  ——–
  „Treści” chyba.
  Admin

 10. Podstawą tej retoryki jest utrzymywanie w ludziach przekonania, że rząd coś ukrywa i media mieniące się niezależnymi chcą to ujawniać, to zakryte. Oczywiście dla dobra ludzi. Niestety, ludzie nie zauważają, że jednocześnie te media ukrywają inne rzeczy, które ukrywane są także przez media publiczne.

  Przesłanie mediów prywatnych do publiki jest takie „Wylanie dziecka z kąpielą jest dobre! Rząd kłamie! Rząd zawsze kłamał! I my to ujawnimy! To u nas usłyszycie całą prawdę!” itp. … … Czyli odwoływanie się do plotkarskiej strony natury człowieka.

  ———-

  Potrzebne są media, które mają interesy polskie. Co to znaczy? – Właściciel polski, prowadzący interesy w Polsce. I nigdzie poza tym. Media z udziałem tzw. kapitału obcego mogą mieć interesy niepolskie, więc ich działalność na terenie Polski może być już z definicji szkodliwa. Więc dla spokojności (bezpieczeństwa) ZERO kapitału obcego w mediach.

 11. gnago said

  „„Treści” chyba.
  Admin”

  Nie, ….. treści
  taka zamierzona gra znaczeń: treści w tekście, audycji, programie
  treści żołądkowej usuwanej górą

 12. Tadeusz said

  treść „toastu” za „niezależną” prasę wygłoszonego przez Johna Swintona w roku 1880:
  .
  „Każdy z obecnych tutaj wie, że niezależna prasa nie istnieje. Wy to wiecie i ja to wiem: żaden z was nie ośmieliłby się ogłosić na łamach gazety własnych opinii; a gdyby nawet się ośmielił, zdajecie sobie sprawę z tego, że nie zostałyby one nigdy wydrukowane. Dostaję ileś dolarów tygodniowo za to, żebym powstrzymywał się od wyrażania własnych poglądów i opinii w gazecie, w której pracuję. Wielu tu obecnych otrzymuje podobną zapłatę na identycznych zasadach. Gdyby ktoś z was był na tyle szalony, by uczciwie opisać sprawy, znalazłby się natychmiast na bruku. Gdybym dopuścił, by moje prawdziwe opinie zostały opublikowane w którymkolwiek numerze gazety, straciłbym pracę w niecałe 24 godziny. Praca dziennikarza polega na niszczeniu prawdy, łganiu na potęgę, deprawowaniu, zohydzaniu, czołganiu się u stóp mamony, sprzedawaniu siebie, sprzedawaniu swojego kraju i swojego narodu w zamian za chleb swój powszedni, czy też – co się sprowadza do tego samego – za swoją pensję. Wiecie to wy i wiem to ja. Cóż to więc za szaleństwo wznosić toast za niezależną prasę! My, dziennikarze, jesteśmy wasalami, instrumentami w rękach bogaczy, którzy potajemnie spiskują i kierują wszystkim zza kulis! My jesteśmy ich marionetkami! To oni pociągają za sznurki, a my tańczymy! Nasz czas, nasz potencjał i nasze talenty są w rękach tych ludzi. Jesteśmy intelektualnymi prostytutkami!”

 13. Janko said

  Tak jak w tytule.
  I po co tyle rozważań?.

  ———–
  Nie czytać i już.
  Admin

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: