Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Parę słów o covidzie – 16.02.2021.

Posted by Marucha w dniu 2021-02-16 (Wtorek)

Są trzy miejsca, gdzie szaleje pandemia, i nie są to szpitale ani domy seniorów.

Są to:
1) statystyki,
2) telewizja i
3) chorują znajomi znajomych. My ich nie widzimy, ale jak tu nie wierzyć znajomym.

Niełatwo nam udowodnić, że ciężkie przypadki covida to są faktycznie choroby serca czy też układu pokarmowego, a lekkie covidy to po prostu grypa czy przeziębienie.

W poniższym krótkim filmie tłumaczy światowej sławy wirusolog prof. dr Sucharit Bhagdi, iż nie mógł być obecny na manifestacji w Wiedniu, gdyż władza nie pozwoliła mu wyjechać z Niemiec. Wyraża jednak zadowolenie, że ludzie mogli spotkać się bez masek, bez dystansu i czynienia bezsensownych rzeczy wymaganych przez władców.

 

„Mam krótką wiadomość – mówi profesor. – A mianowicie jest nieprawdą, że pandemia istnieje. Muszą państwo wiedzieć, iż istota covida nieoficjalnie została odwołana przez oficjalną instytucję 20 stycznia br. WHO orzekła tego dnia, iż wskazania testu PCR nie mają zastosowania w przypadku osób niewykazujących symptomów choroby. Tak więc padają – jak domek z kart – wszystkie dane liczbowe o rozprzestrzenianiu się covida. Rządzący muszą też uwzględnić, że zdrowy człowiek nie zaraża innych. Kończy się covidowa bajka, która jest koszmarem, wynikającym z fałszywych sprawozdań i z błędnych obliczeń modelowych, dokonywanych przez rządzących i media”.

Mówi potem profesor krótko o szczepieniach i ogromnym niebezpieczeństwie, które niosą ze sobą, łącznie ze śmiercią młodych ludzi. O tym będę jeszcze pisał, jak też o interesujących przemówieniach profesjonalistów z partii AfD deputowanych do Bundestagu i landtagów.

A w Europie na razie bez zmian. Litwa zamyka granice z Polską, a premier Morawiecki deklaruje, iż „rząd nie planuje skracania dwutygodniowego okresu poluzowania obostrzeń epidemicznych”. Dodał jednak, że „łamanie ograniczeń epidemicznych może doprowadzić do wzrostu zakażeń, a wtedy za 10 dni rząd może wprowadzić nowe obostrzenia, zamiast je luzować”.

Nie brakuje elementów wychowawczych kierowanych do społeczeństwa: „Jeżeli nieprzestrzeganie obostrzeń przez turystów będzie się przekładało na ilość nowych zakażeń i osób w szpitalach, to trzeba będzie zrobić krok do tyłu, jeśli chodzi o otwieranie niektórych obiektów – powiedział wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. – Zabawa na Krupówkach bez maseczek i zachowania dystansu może się skończyć naprawdę źle. Przestrzegam przed takim zachowaniem. To nieodpowiedzialność, nie tylko w stosunku do siebie, ale także osób bliskich”.

Tak to o nieodpowiedzialności mówią nieodpowiedzialni.

PS. I jeszcze jedna uwaga. Deputowany z AfD do landtagu Sachsen-Anhalt Robert Farle mówi, że w Niemczech wraz z cofnięciem dopłat z dniem 01 stycznia za leczenie covida spadła liczba zachorowań na tę chorobę o 30%.

Zygmunt Białas
http://zygumntbalas.neon24.pl

Komentarzy 16 do “Parę słów o covidzie – 16.02.2021.”

 1. Marcin said

  Jak już w Gwinei ogłoszono epidemię Eboli przy 3 zgonach to co się dziwić.
  Ludzie osrani w domach siedzą, patrzą się w to czarne pudło i nic nie wskazuje aby to miało się zmienić.

 2. Zbigniew Kozioł said

  chorują znajomi znajomych. My ich nie widzimy, ale jak tu nie wierzyć znajomym.

  Może to właściwe miejsce, by przypomnieć moje szacunki statystyczne, „O pewnych statystykach tak zwanej pandemii”:

  http://nanophysics.pl/TOOLS/covid-19.html

  Mieszkam blisko szpitala powiatowego. Zwykle, wcześniej, stały tam karetki. Ostatnio, od miesięcy, nie widzę, nie widziałem, także wtedy, gdy pisywano, że szpitale są zapełnione.

 3. Hulajdusznik said

  Zmienia się, zmienia i owego zmieniania żadne ychnie wyćwiki nie zatrzymają.

  Taki sobie przykład ze Szwecji:

  https://static-cdn.sr.se/images/128/365ec575-7f46-4ae0-b14e-1e8ad1956c3e.jpg?preset=1200×675

  https://sverigesradio.se/artikel/halmstad-forbjuder-munskydd-i-skolan

  To mała kropelka, ale jest ich (tych kropelek) już tysiące w różnych krajach. Lawina ryszyła. Une przyśpieszają, bo czują, że ta cała sytuacja zaczyna ym się wymykać spode kontroli. Sądziły sobie te take une wew sfojich neandertalskich łumysłach, że realizacja ychnich umyślunków to będzie igraszka. Tera bedzie tak: idiotów i matołów już ubywa wew wskutek działań samobójczych wew strachu przede śmiercią, a opór myślących będzie rósł do tego punktu krytycznego, gdzie skończą siem ym pomuślunki. Wówczas to zagnani w ślepą uliczkę w obliczu rychłej kary za wszystkie ychnie bezeceństwa, zaczną się rozpaczliwie bronić, atakaując wszystkim, co tam mają pode parchatymi łapskami. I jeśli do tego dojdzie, to znaczy, jeżeli ktoś nie zdąży unych przedtem wykurwić w kosmos, to bedzie to dla ludzi nieciekawy okres, a teraźniejsza plandemia wydawać się będzie okresem kabaretowym.

  Achtung! Achtung!

 4. ”Zbrodnia przeciwko ludzkości”

  Tak określił prof. Bhakdi w załączonym wideo wydarzenia wokół tzw. „pandemii” Civid-19, co można było przeczytać już w tym forum:

  https://marucha.wordpress.com/2020/10/25/zbrodnie-przeciwko-ludzkosci-skandal-corona/#comment-923115

  Zresztą od dawna jest o tym mowa. Z uwagi na to, że nawet WHO już przed tygodniami (20.01.2021) potwierdziło, że nie ma żadnej bezobjawowej choroby covid-19, o czym donosił w swej domenie także dr. Wodarg

  https://www.wodarg.com/

  co jak dotąd jest ignorowane przez zarówno odpowiedzialne służby medyczne jak i „Machthaber” (możnowładcy), jak zarządców kraju określa prof. Bhakdi w swoim wystąpieniu, dopuścili się i dopuszczają nadal zbrodni przeciwko ludności kraju.

  Prof. Bhakdi zwraca uwagę na zbrodniczy charakter wstrzykiwanego materiału genetycznego mRNA, względnie GNA i zapowiada ofiary tej zbrodniczej działalności tzw. „wyszczepiania”, ofiary śmiertelne są ukrywane przed publicznością wzg inaczej interpretowane.

  https://pppolsku.wordpress.com/2020/11/14/demon-tzw-pandemii-bill-gates/#PLAN

  W mych tekstach zwracałem niejednokrotnie uwagę na to, że administracja kraju, nie tylko zresztą w Polsce, jest opanowana przez wyjątkowo przestępcze i zbrodnicze grupy, nazywane partiami.

  https://marucha.wordpress.com/2021/01/15/who-globalna-wladza-i-korupcja/#comment-937714

  To są te same elementy przestępcze, które tworzyły ongiś NSZZ „S”

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/06/kolonia-usa/

  OSTRZEGAM KAŻDEGO PRZED ZMODYFIKOWANYM MATERIAŁEM GENETYCZNYM, WMAWIANYM LUDNOŚCI JAKO „SZCZEPIONKA” PRZECIWKO COVID-19.

 5. AlexSailor said

  Wiem, że się powtarzam.
  To nie une, rząd, czy ktokolwiek trzyma tą plandemię.
  To sami ludzie robią. Ogłupieni do szczętu.
  Pewnie można byłoby to szaleństwo skończyć wyłączając główne stacje telewizyjne i radiowe, oraz omijając portale netowe głównego ścieku.
  Ale ludzie nawet tego nie są w stanie zrobić.
  A podstawą wszystkiego są maski, które (jak objaśnił były GIS Pinkas) mają za zadanie informować ludzi, że jest „pandemia”.
  Ludzie nie są w stanie zdjąć tych masek nawet w miejscach, gdzie nie są zagrożeni mandatem lub zagrożenie jest minimalne.
  Ba, oni noszą je we własnych domach i na spotkaniach prywatnych.
  Rządzący widząc tą spolegliwość i brak rozumu pozwalają sobie na coraz więcej.
  Tym bardziej, że beznadziejnie głupia opozycja do tej pory żądała jeszcze większego zniewolenia i upodlenia.

 6. osoba prywatna said

  Globalny zamach na podatnika
  Jakoś tak jest, ze w XXI wieku wybieramy sie na Marsa (bez maseczki), mamy znakomite wyniki w wielu dziedzinach medycyny i ogromne osiągnięcia w chirurgii czy farmakologii.

  Ale kapitalizm, zwłaszcza kowbojski, zrobił z medycyny prostytutkę a raczej dziwkę sprzedajną , która żeruje na ludzkich dolegliwościach.
  Najlepszym przykładem jest prawie calkowity brak profilaktyki i badania przyczyn nawet niegroźnych dolegliwosci.

  W kapitalizmie nie opłaca sie wyleczyć ludzi – ale opłaca sie leczyć i nawet wmawiać ludziom choroby, bo ze zdrowych ludzi Monsanto nie ma żadnego zysku, farmacja dawno by upadła gdyby nikt nie potrzebowal na przyklad 30 tabletek dziennie – a wszystkie przepisane przed doktorów.
  Rozwinął sie nie tylko przemysł tabletkowy ale i różne biznesy związane z bardzo popularnymi chorobami takimi jak rak, cukrzyca, tarczyca, uczulenia i inne różne alergie a także przemysł witaminowy i różne głupawe globulki, sprężynki na płodność i bezpłodność; na porost włosów, na łysienie, na dietę na przytycie , na dostojną starość i udawanie młodości, i w ogóle na różne wmówione dolegliwosci… stresowe..

  Rozwinął sie wiec przemysł tabletkowy, rakowy, diabetyczny, ciśnieniowy, kosmetyczny, dietetyczny..i urojony.
  Kwitnie i rozkwita przemysł skrobankowy bo juz dawno zaniechaliśmy profilaktyki.

  A wystarczyłoby poczytać tylko skąd sie wzięła przysięga Hippokratesa: przecież chodziło o tzw. czopki, które prowokowały aborcje.
  Lekarze starożytni juz zadecydowali, ze lepsze sa środki prewencyjne niz …interwencyjne.
  Lekarz leczy- nie kaleczy.

  Ale :
  W starożytności lekarz mial bardzo ważną pozycję społeczną. Był zawodowo i etycznie odpowiedzialny za opiekę medyczną i troske o zdrowie powierzonego społeczeństwa.

  W dzisiejszych czasach, lekarz to najniższa kasta społeczna Taki chlopiec na posylki wielkiego biznesu. Niewolnik scytyjski, ktoremu wydłubano oczy i wydarto język.
  Ma wypisywać recepty według instrukcji i spisu leków podanych przez przemysł farmakologiczny. Istnieje taka ściąga dla lekarzy, ‚co jest – na co’ . Sama widziałam takie ściągi.

  Lekarzom urządza sie takie różne kurso-konferencje, na których sie ich uświadamia, jakie lekarstwa należy przepisywać.
  Tymczasem, na różnych uczelniach medycznych nie ma obowiązkowej anatomii; właściwie wiedza medyczna nie jest wskazana.
  Ważne, żeby mieć listę zalecanych lekarstw, aparat do mierzenia ciśnienia na biurku i miec dostęp do komputra i laboratorium gdzie pobierają krew.
  Lekarz nie ma nic do powiedzenia dzisiaj. Nie ma prawa szkodzic prywatnym biznesom bo mu grożą procesy o …zniesławienie.

  Zapytałam swojego lekarza, dlaczego lekarze nie prowadzą akcji prewencyjnej i dlaczego lekarze nie mogą pyskować na to paskudne, komercyjne żarcie oferowane dzieciom i dorosłym Dlaczego w parlamencie sie o tym nie dyskutuje?. Dlaczego ministrem zdrowia jest prawnik albo jakiś inny pociotek- przybłęda.
  Pan doktór mi grzecznie odpowiedział:
  A co pani chce, żebym licencje stracił?

  Ja może podam inne własne przykłady z życia:
  Po dwóch latach na emigracji, zaczęło mi sie przybywać na wadze i to dość szybko.
  Lekarz mi poradził różne takie głupoty czyli popieranie finansowe kompletnie bezużytecznych biznesów: prywatne lekcje Yoga, poradę dietetyka – tez prywatna, siłownię, elektryczny masaż do nabycia drogą kupna, tabletki odchudzające, prywatny basen – bo innych juz nie ma, a także osobistego masażystę i jakieś rewelacyjne środki odchudzające z Ameryki, które można sobie zamówić. .
  Oczywiście radził mi jeszcze dodatkowe badania i zakup odchudzającego sprzętu na uzytek domowy. (bieżnię, rowerek, hantle),

  A kiedy zaczęłam narzekać w pracy, ze podskoczyła mi nie tylko waga ale i ciśnienie – a przeciez nie zmienilam diety, to moje uczone anglosaskie koleżanki popatrzyly na mnie z prawdziwym wspólczuciem i zrozumieniem:
  ‚To pewnie dlatego, ze w Polsce nie mieliście co jeść i dlatego teraz przybyłaś na wadze’.

  Krew sie we mnie zagotowała. Ciśnienie podskoczyło.

  I to nie tylko ja zauważyłam, ze w bogatych bardzo krajach jest niespotykana ilość chorych osób. A także otyłych.
  Kiedyś w Polsce, cukrzyca czy rak były nader rzadkie. Po wojnie oczywiście szalała epidemia; jedna po drugiej; ale były to czasy powojenne, ciężkie. Ludność była wycieńczona i niedożywiona.

  Natomiast nasz wnuk, który studiuje, żeby być doktorem tłumaczył mi, ze w Polsce istniały wszystkie te choroby: cukrzyca, rak, itp. tylko pewnie nie umieliśmy ich ‘zdiagnozować’ bo… mieliśmy słabą medycyne.
  Przecież nie obiję swojego wnuka. To dobre dziecko ale zachodni system edukacji rzeczywiście ogłupia.

  Nasz lekarz tez całkiem otwarcie przyznaje, ze wiele chorób jest ukrytych w przetworzonych produktach żywnościowych.

  I teraz najlepsze.
  Mieliśmy takiego bardzo dobrego znajomego z Polski, doktora farmacji, który wykładał farmacje i w Londynie i w Bagdadzie na uniwersytecie; w Afryce i w Papua badał zioła lecznicze i napisał kilka książek na temat ziołolecznictwa.

  Ale postanowił wyemigrować , bo w Polsce juz tez farmaceutów coraz mniej potrzeba.
  Nasz przyjaciel dostał prace w stanowym ministerstwie zdrowia jako..inspektor od jakości żywności Było to wiele lat temu, gdy jeszcze sprawdzano jakość żywności importowanej.

  Pan inspektor, polski dr farmacji zaszedł nieopatrznie do znanego supermarketu , po czym w raporcie zalecił wywalić pół sklepu na śmietnik.
  Naturalnie stracił prace. Ale książek nie przestał pisać.

  Co mnie martwi – i to bardzo- w obecnej pandemii?
  – Po pierwsze była ta pandemia kilka lat temu zapowiedziana, ze wszelkimi szczegółami, które sie sprawdzają. Jakieś proroctwo?
  – Ta pandemia ogłoszona była przez biurokratów, polityków i prywatnych biznesmenów – a nie została ogłoszona przez parlament a wiec nie ma mocy prawnej. .
  – W systemie parlamentarnym – wszystkie państwowe decyzje musza przejść przez obie izby parlamentu.
  – Widać parlamenty świata tez juz zostały zredukowane do roli podmiejskiego magla.

  – Tak sie jakoś złożyło, ze obecna zapowiedziana pandemia, pokazała sie nagle we wszystkich krajach na raz, na wszystkich kontynentach – ale z bardzo politycznym wskazaniem na ..chińskie nietoperze i chińskie laboratorium.

  Ale najpierw był targ mięsny w Wuhanie.
  Była to absurdalna bujda , bo każdy, kto był w Indiach czy na Filipinach nie uwierzy w takie brednie, bo tam takie otwarte targi na upale, rzeczywiście w beztroskich warunkach higienicznych istnieją od setek lat i sa sto razy gorsze niz w Chinach.

  – I nagle wszystkie zapowietrzone kraje kupują – za pieniądze podatnika – szczepionki za miliardy dolarów bez zgody parlamentu!!!
  – To znaczy, ze parlamenty świata nie kontrolują budżetu, czyli pieniędzy podatnika???
  – Pieniądze podatnika należą do podatnika – a nie do obcych obywateli.

  I co prawda tysiące biznesów, zwłaszcza drobnych, upadło, bardzo nowiutkie biznesy nagle rozkwitają: maseczkowe, dezynfekcyjne, a także gumowe rękawice i ubiory astronautów, gogli, plastikowych osłon -ekranów na twarz
  – No i bardzo kosztowne hotele z kwarantanna

  – I nagle sie okazało, ze cały nasz postęp w dziedzinie medycyny, diabli wzięli w ciagu paru tygodni.; w bogatym kapitalistycznym świecie
  brakuje szpitali, doktorów, pielęgniarek, łóżek szpitalnych a nawet przymusowych szczepionek.

  Natomiast uporczywe plotki a nawet poważne informacje w różnych programach telewizyjnych – i to głównie z USA – podaja, ze amerykańskie prywatne firmy od szczepionek i szczepionkowego przemysłu zrobiły globalny zamach na budżety państw calego swiata.
  I zarobiły krocie – tylko dzięki temu, ze maja dostęp do publicznych pieniedzy , i to bez zgody podatnika.

  Grypa może być ciężką chorobą . Powikłania pogrypowe bywaja bardzo poważne.
  Epidemie grypy nie sa żadnym novum.
  – Ale takiego nagłaśniania i propagandy strachu i takiej hucby i zastraszania ludzi policją i wysokimi karami – nigdy dotąd nie było.
  nadużycie link skomentuj
  Tiamat 16.02.2021 15:34:39

 7. osoba prywatna said

  Dzisiaj w Holandii zostanie zniesiona godzina policyjna.
  Świat jest pełen fałszerstw.

  W Holandii obywatele założyli grupę, organizację pod nazwą
  – Prawda o wirusie – która wytoczyła proces przeciwko holenderskiemu rządowi który wbrew holenderskiemu prawu narzucił mieszkańcom Holandii godzinę policyjną od 21:00 h do 04:30 h. Dzisiaj zapadł w sadzie w Den Haag wyrok który nakazuje rządowi natychmiast znieść ten bezprawny nakaz godziny policyjnej, ponieważ nie jest oparty o specyficzny stan wyjątkowy i był wptowadzony na zasadzie samowoli rządu wspieranego przez część parlamentu.

  Holenderski premier Rutte może ponieść konsekwencje bo zachował się jak faszystowski dyktator gwalcąc prawa ludzi do swobodnego poruszania się po 21h.

  Poza tym wszystkie wystawione przez policję kary za naruszenie godziny policyjnej muszą być anulowane i pieniądze zwrócone.
  A jest ich około 50.000 x € 95 = € 4,750,000.

  Tak wygląda sytuacja w państwach ” demokracji ” gdzie rządy sprawuje Rutte od ponad 10 lat i zachowuje się jak dyktator.
  A tak poza tym, ograniczyć ludziom swobodę od 21 h do rana jest kompletnym nieporozumieniem, gdyż większość ludzi w tym czasie śpi a nie urządza sobie masowe spotkania. Tym bardziej że w Holandii wszystkie lokale i imprezy są zamknięte i zakazane.

  Więc Rutte specjalnie spełnia rolę światowej covidowej mafii,
  w brew zdrowemu rozsądkowi i prawu.

  Mimo to Rutte będzie teraz próbować nagiąć prawo po przez uchwalenie nowych przepisów w parlamencie.

  Pozdrawiam serdecznie 🙂
  nadużycie link skomentuj
  Alfax 16.02.2021 17:28:39

 8. errata said

  Zależy jaka statystyka. Od ponad pół roku Polska bije rekordy śmierci na skalę całej Europy i co gorsza końca nie widać. W tym czasie Sztokholm od 8 miesięcy nie zanotował żadnych nadwyżek śmierci, oscylujących koło 900 osób. https://www.scb.se/contentassets/edc2b33f85ad415d8e7909002253ed84/2021-02-15-preliminar_statistik_over_doda_inkl_eng.xlsx
  Z danych CES wynika, że w Sztokholmie do lata na Covid-19 (razem ze statystami zmarłymi przy okazji wieku których nie da się oszacować) zmarło 17 osób polskiego pochodzenia (6 osób na 10 tysięcy). https://forsal.pl/lifestyle/zdrowie/artykuly/7763233,covid-19-najczestsza-przyczyna-zgonow-w-sztokholmie-w-2020-roku.html

 9. Spisywać każdego wysługusa i każdą blirwę z imienia i nazwiska, nagrywać tych parszywców. Już wkrótce każdy, kto dopomaga zbrodniarzom, odpowie za zdradę przed trybunałem narodowym. Mówcie w oczy tym g(n)ojom, co ich czeka. Wiem, że to tak, jak ongiś mówił dziad do obrazu, a nawet stukroć gorzej, ale to na razie (na razie) coś, co możecie zrobić.

  Popatrzcie sobie na to, co się dzieje:

  https://fb.watch/3IwxS–Ke-/

  To nie jest jakaś oderwana sprawa.

  Jeżeli dacie psychopacie na przykład zapałki to na 100% coś podpali, itd. itp. etc.

  Jeśli ta prosta prawda jeszcze do was nie dotarła, to dotrze za niedługo. Puszczą hamulce, które wam ktoś tam zainstalował we wiadomym celu.

  Ludzie zasługują na ludzkie traktowanie. Ludzie! Czy te take une som ludziami? Sami odpowiedzcie sobie na to pytanie.

 10. plausi said

  Genialna logika

  Ad 5, AlexSailor 2021-02-16 (Wtorek) @ 23:34:20

  N.p. „To nie une, rząd, czy ktokolwiek trzyma tą plandemię. To sami ludzie robią. Ogłupieni do szczętu.”

  Ciekawe, kto ich ogłupił zdaniem AlexSailor ? Można przyjąć, że to ludzie się sami ogłupili, a organizatorzy tzw. „pandemii” patrzą na to zjawisko z założonymi rękami i podziwiają, jak się to samo odbywa.

  Inny przypadek tegoż autora, który „ustalił fakty” dla nas:

  https://marucha.wordpress.com/2021/02/16/senator-bob-menendez/#comment-942447

  a więc opisuje dzielnie jakie to trumfy ma Polska w ręce i najwyraźniej jego zdaniem nie są Polacy w stanie samodzielnie te trumfy wykorzystać, szkoda tylko, że nie wygłasza wynikającego z tego i obowiązującego mniemania w pewnych kręgach obcych naszemu narodowi, że trzeba Polakom pomóc w zarządzaniu, tzn. trzeba nimi zarządzać, co zresztą mamy już od wieków, żeby nie narobili głupstw. Nawet przed dwoma wiekami zadbano o likwidację państwa polskiego w tym celu, zresztą nie bez udziału pewnej części społeczności w Polsce rezydującej i jej zupełnie obcej:

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/06/usmiech-sw-jana-pawla/#Efrai

  Zastanawiamy się, czy z takim stanem ducha jak u AlexSailora poradzimy sobie z problemami, nie mówiąc o zrozumieniu sytuacji, co wynika choćby z sytuacji geograficznej, cytujemy za AlexSailor:

  „5. Polska geopolitycznie i militarnie posiada kluczowe położenie w Europie, może kontrolować szlaki lądowe i śródlądowe w-z ”

  Zasługą tego znakomitego położenia było, że na naszym terenie dwukrotnie przemaszerowały wojska wojny napoleńskiej, I. Wojny, II. Wojny i wielu innych wojen, tocząc zawzięcie bitwy na tym obcym im terenie, jak dotąd nie bardzo udawało się kontrolować te szlaki wojen w-z. Szwajcaria nie ma takiego dobrego położenia, za to ma niezwykłe znaczenie technologiczne i finansowe. Jak to jest możliwe ? Szwajcaria ma przy tym zaledwie 20% ludności Polski.

  Można tylko podziwiać zdolność abstrachowania AlexSailora od realiów.

 11. joanna111 said

  Proszę nie lekceważyć COVID.
  Nie wiem, czy wirus jest sztucznie wyprodukowany i celowo wypuszczony, ale na tą infekcję zmarł właśnie mój 57-letni mąż ( bez chorób) i 89 letnia ( na swój wiek zdrowa) matka.
  Chorobę dość lekko przeszła cała nasza pozostała rodzina ( ja, dwoje dorosłych dzieci i mój brat).

 12. Zbigniew Kozioł said

  Ja, Pani Joanno 111 nie lekce sobie ważę. Wprawdzie przeszedłem bezobjawowo i niezauważenie, ale wedle WHO nie ma czegoś takiego. Mogą pojawić się nowe mutacje, groźniejsze. Ba, na pewno pojawią się. Wszystko zależy od noszenia masek. Czego i Pani życzę.

 13. Zbigniew Kozioł said

  Jeszcze dla Pani Joanny 111

  Sabine Hossenfelder zadaje sobie pytanie:

  Is COVID there if nobody looks?

  Co jest trawestacją pytania Feynmana, grubo z ponad pół wieku temu, w luźnym moim tłumaczeniu:

  Czy liście na drzewie szeleszczą, gdy na nie NIE patrzymy?

  Wbrew pozorom, pytanie pozostaje wciąż bez jednoznacznej odpowiedzi.

 14. Marucha said

  Re 11:
  Jak tu lekceważyć „Covid”, jeśli wszystkie media są jego pełne?
  Wprawdzie nie znam nikogo, kto rzeczywiście chorował na „Covid”, ale za to znam z pierwszej ręki kilka przypadków, gdy jako przyczynę zgonu podano „Covid”, co było ewidentną bzdurą, nie mówiąc o przestępstwie fałszowania dokumentów.

  Przykro mi z powodu śmierci Pani bliskich.

 15. Podobno błogosławieni mieli być ci, którzy nie widzają a uwierzają. Czy to mniało siem dotyczywać także zmyślonych wirusów? Umarli na kowida… Ja kowidolę! Ja już z wami nie wydolę! A skąd to wiesz, podobno myśląca istoto? Wszakże one (te opatentowane przeze unych garbulców tzw. wirusy) działają najwidoczniej jedynie na zmatolonych wirusowierców. A że pogłowie tychże jakimsik cudem siem nagle wielce rozrmnożyło, to tyż te kowidiańskie zwidy wyłażą już nie tylko z telewizorów, ale nawet z lodówek i muszli klozetowych, które ostatnimi czasy nader często zapychają się gazetami zadrukowanymi (a jakże!) kowidami. Zapychanie owo spowodowały niewytłumaczalne braki papieru pośniadaniowego przy jednoczesnym braku sensownego planu „B” na tę trywialną okoliczność. Jeden człowiek teraz sobie kichnie a tu już kilkunastu wokół osranych ze strachu po same kostki. Tak siem bojom umrzeć na tego kowida, że całe stada podobno stoją w kolejkach po zaszczyk mogący spowodować śmierć jak z ruskiej ruletki, bo bojom siem śmierci! Czy mnie może któsik to tak krótko i na chłopski rozum wytłumaczyć?

 16. Boydar said

  @ Pan Hulajdusznik

  Wydaje się że ja mogę, z tym, że tak bardziej per analogiam. Otóż, „mechanizm” tego zjawiska jest dokładnie taki sam jak „nie, my nie wysiadamy, my jedziemy do Ziemi Obiecanej”.

  Tych ludzi żre strach, śmierdzący i wszechogarniający. Pójdą za każdym rabinem czy podrabinkiem, który im coś obieca. A mają tylko rabinów i podrabinków za autorytety, bo Prawdziwe odrzucili już dawno i zdecydowanie.

  Dziwne tylko, że mając świadomość iż są to sprzedajne szuje bez nawet śladów po sumieniu, dalej za nimi idą.

  Nie moja rzecz, Bóg unych na świat dopuścił, niech się więc unymi zajmuje i martwi, co z tym fantem zrobić.

Sorry, the comment form is closed at this time.