Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Wolne tematy (13 – 2021)

Posted by Marucha w dniu 2021-02-16 (Wtorek)

Jorge Mario Bergoglio, którego Duch Święty za nasze grzechy dopuścił do godności papieskiej, wygłosił orędzie z okazji Międzynarodowego Dnia Roślin Strączkowych. Stwierdził w nim, że są one pozbawione dumy i nie odzwierciedlają luksusu, a jednocześnie są niezbędnym składnikiem zdrowej diety.

Ciekawe, co papież wygłosi 25 lutego – w Dzień Masturbacji.

Poprzednie: https://marucha.wordpress.com/2021/02/13/wolne-tematy-12-2021/
Następne: https://marucha.wordpress.com/2021/02/20/wolne-tematy-14-2021/

Gajowy Marucha

Komentarzy 239 do “Wolne tematy (13 – 2021)”

 1. Kura domowa said

  Witam Gajowkowiczow, dziś ok 19 na stacji TVN oznajmiła tzw ekspertka, ze koronawirus roznosi sie przez szczoteczki do zębów. Trzeba je trzymać osobno,zeby wirus nie przeskoczyl z jednej szczoteczki na druga.

  ————
  Boże…
  Admin

 2. osoba prywatna said

 3. osoba prywatna said

  Paweł Bednarz i Janusz Zagórski o filmie „Oczy Diabła” Patryka Vegi
  .https://www.youtube.com/watch?v=K5e00qkcJLI

 4. osoba prywatna said

  Krzyżacy z Malborka, część I
  .https://www.youtube.com/watch?v=6Rr1ySluoEs

 5. Bezpartyjna said

  „Duże zmiany w dowodach osobistych. Będą pobierane odciski palców.

  informuje Business Insider, czekają nas spore zmiany w dowodach osobistych z uwagi na dostosowanie polskiego prawa do wymogów Parlamentu Europejskiego.

  Business Insider uważa, że te nowe regulacje cofną Polskę o kilka lat, a to między innymi dlatego, że wnioski o wydanie nowego dokumentu trzeba będzie składać osobiście w urzędzie. W 2019 roku natomiast wprowadzona została natomiast możliwość wypełniania takich formularzy przez internet.” …

  https://www.fronda.pl/a/duze-zmiany-w-dowodach-osobistych-beda-pobierane-odciski-palcow,157347.html

  I koniecznie należy wszczepić duży kolczyk w nos, żeby poskromić niebezpiecznego i rozsierdzonego obywatela.

 6. Bezpartyjna said

  „Kolejne spięcie na linii Ziobro – Morawiecki. Minister zablokował ważną ustawę.

  Jak ustalili dziennikarze RMF FM, Mateusz Morawiecki bardzo ostro parł do szybkiego przyjęcia ustawy o wielkim unijnym funduszu, którego wartość to 750 miliardów euro, ale nie zgodził się na to Zbigniew Ziobro.

  Politycy Solidarnej Polski tłumaczą, nie mogą zaakceptować wiązania wypłaty pieniędzy z funduszu z oceną praworządności.” …

  https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-kolejne-spiecie-na-linii-ziobro-morawiecki-minister-zablokow,nId,5053559&ved=2ahUKEwj67rqsnO_uAhXJlIsKHZ71A1gQFjAAegQIAxAC&usg=AOvVaw1EdVdfeV-CZasKZG18Pm6k&cshid=1613506641495

 7. Sąd Najwyższy w Pretorii nie przychylił się do odwołania złożonego przez Janusza Walusia. Polski antykomunista zaskarżył bowiem decyzję wydaną przed rokiem przez resort sprawiedliwości Republiki Południowej Afryki, sprzeciwiający się wypuszczeniu go z więzienia. Waluś przebywa w nim od 28 lat, choć wypuszczono już większość osób skazanych za czasy apartheidu.

  W marcu ubiegłego roku do wniosków składanych przez Polaka odniósł się południowoafrykański minister sprawiedliwości Ronald Lamola. Uznał on wówczas, że Waluś nie może opuścić więzienia, bo nie wypełniono by wówczas surowości kary zasądzonej mu w 1993 roku. Warunkowe zwolnienie Polaka blokował zresztą także poprzednik Lamoli, czyli Michael Masutha.

  Polski antykomunista zdecydował się złożyć odwołanie od decyzji podjętej przez południowoafrykański resort sprawiedliwości. Sąd w Pretorii w poniedziałek także nie zezwolił na warunkowe zwolnienie Walusia. Prawnicy Polaka zapowiedzieli już, że zdecydują się w związku z tym na postępowanie odwoławcze.

  Wymiar sprawiedliwości RPA nie zgodził się z argumentami wysuwanymi przez obrońców Walusia. Uznał bowiem za niewłaściwe twierdzenie, że jego dalsze uwięzienie stanowi okrutną i poniżającą karę. Prawnicy przekonywali z kolei, iż Sąd Najwyższy w Pretorii musi raz na zawsze rozstrzygnąć całą sprawę. Waluś miał bowiem odkupić już swoje winy za zabicie komunisty Chrisa Haniego.

  Przedstawiciele ministerstwa twierdzą, że brak zezwolenia na zwolnienie warunkowe leży w gestii Lamoli. Prawnik resortu sprawiedliwości RPA zarzucił przy tej okazji Walusiowi, iż wyraził on skruchę z powodu morderstwa dopiero 20 lat po zastrzeleniu Haniego. On i wdowa po komuniście uważają zresztą ten czyn za odmienny od innych wydarzeń z czasów apartheidu.

  Na podstawie: Autonom.pl

 8. Wielka Kopa Tatry said

  Janusz Walus taki typowy Polak, czyli biały murzyn od czarnej roboty☺

 9. Piskorz said

  !!! Из комментариев: „Намордники нацепили, потому что бояться штрафов. А вакцинация это болезни и смерть в дальнейшем, а для молодежи невозможность иметь потомство. Только борьба за жизнь! Объединение и сопротивление!” …Bez komentarza..! ps Fragment..A szczepienie to choroba i śmierć „na raty”, a dla młodzieży niemożność posiadania potomstwa. Tylko walka o życie..”

 10. MALBORK – https://youtu.be/J01Z56EQRBA

  https://www.radiomaryja.pl/informacje/widowisko-zwienczy-odbudowe-kosciola-zamkowego-w-malborku/
  Gdy 12 lat temu Szwedzi wymieniali pale fundamentowe nad Nogatem to domagałem się badań , ale nie odpisali mi. Dopiero po 10 latach ktoś napisał na blogu MALBORK, że to Najstarszy zamek ceglany w Europie, co odniosłem do tych SZWEDÓW.
  Ja w to oczywiście nie wierzę, bo pierwszym, który budował z Cegły DUŃSKIEJ – wytwarzanej do dziś – był Zelnik z Zelandii w PROMETEOMACHII. Po zamordowaniu Chejrona przez Prometeusza na CHOJNIKU Zelnik zajął Płock, gdzie zbudował MUR obronny Starówki, ale został wygnany przez Posejdona do Rygi. Posejdon zaś budował TYLKO Z CEGŁY DUŃSKIEJ a większość jego kościołów zachowała się jako TARGOWE. Najwspanialszym jego dziełem jest Poznańska Starówka i koszary Pruskie na Cytadeli poznańskiej.
  To kwalifikuje poznańską cytadelę na Najstarszy Zamek Ceglany ??? Trzeba więc przyprowadzić Za Ucho Szwedów i kazać im zbadać dendrologicznie te KOSZARY PRUSKIE.
  ZANTYR w Malborku był budowany sto lat później. To jest architektura NAMIOTOWA, która w średniowieczu nie miała sensu. Zantyr jest Redukcją płockiego A’MAZONA, zbudowanego przez Machaona ze Lwowa i powtórzonego na OVERSBURGU w Kolonii przez Pragę i Foreneusza-FRANCJONA, który stał się Najwspanialszym Zamkiem Cesarskim. Został rozebrany przez mieszczan w roku 1106, gdyż cesarz odpowiedział im CO CESARSKIEGO CESARZOWI… Na co ci: TO WEŹ SOBIE TE KAMIENIE I SPIERDALAJ…
  Kaplicę w Zantyrze zbudowała Anna Prawdzicowa, gdy Bolesław Śmiały był w Turkiestanie, gdzie wysłała męża. Na reliefie widzimy, że SAMA MUROWAŁA, aż jakaś Królowa przysłała jej warsztat murarski. Ta mogła być Jadwiga z Prawdziców, I żona Władysława Hermana. W tytułowym artykule czytamy, że Kaplicę Zamkową zbudowali Krzyżacy w IV ćwierci XIII wieku, co wypada rozumieć, że obudowali kaplicę Anny DRUGĄ WARSTWĄ MURU (BIULETYN HISTORII SZTUKI, 1/2017, str. 6)

  https://marucha.wordpress.com/2021/01/26/wolne-tematy-7-2021/ Ad. 229: https://energia.sl.pl/malbork/land_an_der_weichsel_1943.jpg
  W poście https://marucha.wordpress.com/2021/01/30/wolne-tematy-8-2021/ Ad. 106// wykazałem, że PIERWSZĄ Kaplicę Malborską Św. Anny zbudowała Anna Prawdzicowa w II ćwierci XI wieku a DRUGĄ Krzyżacy w IV ćwierci XIII wieku przez POGRUBIENIE muru kaplicy Pierwszej. To jest dobrze udokumentowane stratygraficznie.
  Otóż tytułowa Madonna z Dziecięciem zdaje mi się być portretem Anny Prawdzicowej PO WYGNANIU BOLESŁAWA ŚMIAŁEGO. Byłbym wdzięczny za stratygraficzne zweryfikowanie tego.
  Z tej strony Maruchy ZNIKNĘŁA Deklaracja Franklina Delano Roosevelta, że POLACY WYWALCZYLI USA. Chodzi to o TRZY Dokonania, które Bez Polaków nie były Możliwe: Dolar Stadnickiego; przesunięcie przez Pułaskiego granicy z Apallachów na Missisipi i aneksja Luizjany Francuskiej przez Tadeusza Kościuszkę przez pozyskanie wszystkich Murzynów i Indian oraz zadanie klęski francuskiej armii kolonialnej na Haiti, która pilnowała Francuskiego Imperium Kolonialnego.
  Jeśli Deklaracja Roosevelta została usunięta po proteście Prezydenta Bidena to GRATULUJĘ zwycięstwa OSZUSTA WSZECHCZASÓW Chaima Salomona nad Ralfem Stadnickim. Agent Stadnickiego z Gdańska Chaim Salomon z Leszna zorganizował Herbatkę Bostońską za pieniądze plantatorów z Południa oraz spalił Nowy Jork rękami gangsterów irlandzkich. Skazany przez Anglików na SZUBIENICĘ wykupił się za pieniędzmi Stadnickiego, którego kapitał ZDEFRAUDOWAŁ.
  Potem paradował w stroju AMERYKAŃSKIM, w kalesonach w pasiaki krakowskie, liliowym żakiecie i cylindrze z flagą USA na otoku a Amerykanie fetowali go jako WUJA SAMA. Po otwarciu giełdy nowojorskiej Zgodził się kandydować na urząd Prezydenta, ale został oskarżony przez swego pryncypała o Defraudację Kapitału i postawiony przed Sądem Senackim, który skazał go na WYWŁSZCZENIE. Ponieważ gmina żydowska uznała wyrok to umarł w Filadelfii jako nędzarz.
  *************************
  Rozbrykały się Bydlęta Masońskie czyli KRZYŻACKIE nałożnika Hitlera Bronisława Geremka. Był dystrybutorem Satelitarnej Detekcji Złota, ale SKRZYWDZONE przez Steve Jobsa i Billa Gatesa kurwy bułgarskie zaczęły PŁAKAĆ, więc załadował mercedesa Eurosami i ruszył do Berlina, żeby ukoić je. Za Poznaniem został jednak zabity przez bułgarskiego kamikadze więc dystrybutorem SDZł została ANDŻELINA. – Mnie ciekawi KTO dał jej Dokumentację SDZł, bo chyba Donald Tusk i Leszek Miller ???

 11. Ad. 4, 10:
  PRZEOCZYŁEM
  https://www.youtube.com/watch?v=6Rr1ySluoEs //

  „Przed nami pierwsza część wspaniałej, zimowej przygody w Muzeum Zamkowym w Malborku. Dzięki dwóm niezwykłym ludziom, Tomaszowi Bogdanowiczowi i Arkadiuszowi Dzikowskiemu z działu edukacji muzeum poznamy całą historię zamku i jego największe skarby…”

 12. zen said

 13. revers said

  Czekac jeszcze na dzien robaczka maacznego, lub stronczkowego – tez jakie miensna roznorodnosc vegetarianska, do czego papa Franek z kosciolem straczkowym daazy.

  A we wrzesniu tego roku rusza agenda zywnosciowa onz, co pasuje do papskich prelekcji agnturalnych, po ktorych 30% populacji globu , chodzic bedzie na glodzie straaczkowym.

 14. Lily said

  Re 5;Bezpartyjna
  NOWY SWIATOWY PORZADEK= NWO.
  NWO,to NIC INNEGO JAK DOMINACJA
  nad SWIATEM, przez oczekujacych NA
  przyjscie ICH MESJASZA.
  KTO OD WIEKOW, oczekuje na TO ?.
  NWO.
  BEZ KLASY SREDNIEJ.
  TYLKO RULES (rzadzacy) i NIEWOLNICY.
  NIEWOLNICY POZBAWIENI WOLNOSCI i
  WLASNOSCI.
  „Maja zapie…..c za MISKE RYZU”.M.M.

  KAZDY NIEWOLNIK, bedzie PRZYPIASNY
  DO SWOJEGO WASCICIELA/PANA swego.

 15. osoba prywatna said

  Zdrowie, medycyna i biznes – 17.02.2021.
  https://zygumntbalas.neon24.pl/post/160394,zdrowie-medycyna-i-biznes-17-02-2021

 16. Peryskop said

  Nie ukrywane cele pandemii i szczepień

  Prof. Maria Majewska mejlem 17.02.2021

  Do 12 lutego 2021 do amerykańskiej bazy danych VAERS (CDC) zgłoszono już 653 zgony po szczepieniach covid-19
  https://wonder.cdc.gov/controller/datarequest/D8

  A do bazy Vigiaccess (Europa/WHO) zgłoszono 922 zgony i 84489 powikłań, włącznie z setkami zachorowań na covid, grypę i zapalenie płuc, zawałami serca, zatorami płuc, udarami mózgu, epilepsjami i innymi poważnymi chorobami
  http://www.vigiaccess.org/

  Ponieważ zgłaszanych jest tylko 1-2% wszystkich powikłań, całkowite liczby tych zgonów liczą się prawdopodobnie w dziesiątkach tysięcy. I są to tylko wczesne powikłania. Odległe, dewastujące dla zdrowia lub zabójcze pojawią się w ciągu kilku do kilkunastu miesięcy. Już dziś widać, że szczepionki covid-19 są najbardziej szkodliwe ze wszystkich stosowanych, bowiem liczby zgonów po nich w ciągu zaledwie 1,5 miesiąca przewyższają roczne liczby zgonów po wszystkich innych szczepionkach razem wziętych.

  Pomimo wszechobecnej propagandy proszczepiennej ze strony covidowych oligarchów, karteli farmaceutycznych oraz skorumpowanych rządów i mediów, niektóre rządy, organizacje i grupy społeczne wyłamują się ze szczepiennego terroru. Np. rząd Tanzanii skasował wszystkie szczepienia na covid w całym kraju, rząd Indii odmówił zatwierdzenia szczepionek Pfizera i Astra-Zeneca, w USA żołnierze masowo rezygnują z tych szczepień i w większości krajów Europy ponad połowa obywateli odmawia ich przyjęcia w obawie przed poważnymi powikłaniami.

  WHO przyznaje, że masowe szczepienia covid-19 nie zatrzymają pandemii, i że ich prawdziwym celem jest globalny reset. https://www.cnbc.com/2020/08/21/who-warns-a-coronavirus-vaccine-alone-will-not-end-pandemic.html

  Coraz bardziej jawnym ich celem jest depopulacja. Samozwańczy i wyjątkowo ignorancki ekspert od klimatu, szczepień i wszystkiego Bill Gates (uważany za jednego z głównych sponsorów pandemii i globalnych szczepień) głosi w swych wykładach: jeśli zrobimy „dobrą robotę” ze szczepieniami, to uda się nam zredukować ludzką populację o 10-15% – czyli planuje zgładzić szczepionkami ok. miliarda ludzi https://www.youtube.com/watch?v=wfstBe1buaA

  Jego plany odnośnie szczepień ludzkości są jednak nie tylko ideologiczno-eugeniczne, gdyż jak przyznał, jest to najbardziej intratny biznes na świecie, który daje mu zyski 20 do 1. Na razie zyskał na nim setki miliardów.
  https://www.infowars.com/posts/bill-gates-deleted-documentary-why-he-switched-from-microsoft-to-vaccines/

  Wszyscy politycy i obywatele świata muszą zdawać sobie z sprawę z tego, że całkiem już jawnym celem pandemii i szczepień jest eksterminacja jak największej liczby ludzi dla gigantycznych zysków garstki oligarchów. Przeraża, że niemiecki parlament ratyfikował agendę ID2020 oraz pakiet szczepień Billa Gatesa w celu globalnego wyludnienia, a Szwajcaria szykuje się do głosowania na ten program w marcu b.r.
  https://www.naturalnews.com/2021-02-14-germany-ratifies-agenda-id2020-bill-gates-vaccination.html

  O pogromach covidowych i szczepiennych w domach opieki dla starszych, niedołężnych osób słyszymy już od jakiegoś czasu. Teraz niepokojące wieści napływają z Wielkiej Brytanii, gdzie rząd podjął decyzję, by nie leczyć i nie ratować osób mających trudności w uczeniu się. To oznacza skazywanie ich (głównie dzieci i młodzieży) na śmierć, jeśli zachorują. Mamy tu do czynienia z sytuacją, gdzie rząd najpierw wymusza masowe szczepienia dzieci toksycznymi szczepionkami, które okaleczają je neurologiczne i czynią niezdolnymi do uczenia się, a potem je eliminuje, jako „kosztowny balast”. Na razie czytamy o takich procederach w UK, lecz można oczekiwać, że zawitają one także do innych „oświeconych” krajów zachodnich. Być może „zaściankowa”, katolicka Polska uchroni się przed nimi przynajmniej przez jakiś czas, choć zaniechanie leczenia schorowanych starszych osób jest w Polsce praktykowane.

  Polacy mieszkający w UK powinni mieć świadomość, co może grozić ich dzieciom. Nie wiadomo jakie są kryteria owej „niezdolności do uczenia się”, kto je ustanowił, na jakiej podstawie, i jak będą egzekwowane. Czy w szkołach i przedszkolach będą działały specjalne brygady selekcjonujące pewne dzieci do eliminacji? Takie praktyki stosowano w nazistowskich Niemczech, wynajdując dla nich „naukowe” uzasadnienia. Wygląda, że w XXI wieku stają się one akceptowalne ponownie.

 17. osoba prywatna said

  Zlikwidujmy rządy covidowych zbirów
  https://wps-neon24-pl.neon24.pl/post/160390,zlikwidujmy-rzady-covidowych-zbirow

 18. Marucha said

  Re 13:
  Panie Revers,
  Pan się módl usilnie, abyś Pan mógł jeść rośliny strączkowe – a nie owady, robaki, larwy albo „żywność” syntetyczną.

 19. osoba prywatna said

  To może być największa polska rodzina na Ukrainie. „My nie żyjemy, my wegetujemy”

  https://kobieta.wp.pl/to-moze-byc-najwieksza-polska-rodzina-na-ukrainie-my-nie-zyjemy-my-wegetujemy-6608885604166496a

 20. revers said

  Jasne p.Gajowy na wiosne groszek i fasolke na europaletach sadze i bedze bronil do ostaniego naboju przed gmo i syntetycznym „zarciem”.

  Na razie somsiedzi zniszczyli mi maly namiocik syntetyczny, chroniacy przed niska temperatura , opryskami z zewnatrz i mszycami.

  takze jest problem, pierw pomodlic sie za somsiadow robiacych porzadek o swojemu i majacy swoj fast foodwy jadlospis , czy za moje paletowe poletka roslin straczkowych pod folia.

  Ostacznie mozliwe jest uzupelnienie diety straczkowej z puszek konserwowych z groszkiem i fasolka, ktore moga do roku czasu lezec na polkach sklepowych lub w spizarrnii.

 21. Piskorz said

  re 19 Mam juź ich namiary. Trzeba im pomóc. Fun. Stud. Wschód.
  Koordynator zrzutki: Artur Sułkowski

  Kontakt: mpoozrelacje.kontakt@gmail.com

  Organizatorem zbiórki jest:

  Fundacja Studio Wschód….Od czerwca mają być w Polsce, czeka na nich dom, ale zabiorą tylko bagaż podręczny. Widziałem filmik..piękna, polska rodzina. A ktoś z Gajówki zainteresuje się ich losem..

 22. Piskorz said

  re 14 TYLKO RULES (rzadzacy)”….raczej chyba..rulers..!!

 23. Katarzyna T said

  ” Ludzie którzy głosują na nieudaczników, złodziei, zdrajców i oszustów, nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami”. George Orwell.
  Ps. Kto tu bez winy?

 24. Boydar said

  „… pierw pomodlić się za somsiadow …”

  Nie, najpierw zakopać. Pomodlić potem.

 25. Yagiel said

  Wandaluzjo Szanowny, ujmę rzecz prosto (zbyt prosto?):
  z Pana tez czy hipotez mi wynika – ale i z tez/hipotez dra Franza Zalewskiego, z odkryć lingwistycznych prof. Szałka – że ukrywa się przed Polakami/Europą kilka/naście?/ tysięcy lat dziejów cywilizowanych, wysoce technicznych w Europie Słowiańskiej, powiedzmy Środkowo-Wschodniej… Uczy się w szkołach o wojnie trojańskiej w wersji HOMER, a nie uczy PRAWDY, np. o wojnie o groblę na Dołęży/Tolensee, równie ważnej, ciut wcześniejszej – co szczegół. Ogólnie rzecz w tym: komu zależy na okradaniu nas z Naszej Przeszłości? Z Tożsamości.

  Dla mnie sprawa jest prosta: zależy na tym żydom. Nawet nie tyle Żydom z Pustyni (gdzież ona?), ile żydom talmudycznym – żeby ta ich WERSJA HISTORII była zgodna z TORA/TALMUD: ma nie być technicznych dziejów nie-Żydów przed 1 rokiem ich wersji… Tymczasem TORA/TALMUD to opowieść plemienna, nie globalna – równie „mądrze” my moglibyśmy opowiadać, że nie było zadnej cywilizacji/techniki przed Mieszkiem czy dębowymi grodami’940… Żadnej Cordoby, Bagdadu, Bizancjum, Rzymu… !
  Jeśli talmudystom/hagadowcom aż tak zależy na okradaniu nas z naszej Technicznej Przeszłości niezależnej od wersji TORA/TALMUD, to pytam, po 1: którym żydom: Hibru pustynnym czy Chazarom nadkaspijskim? a po 2, ważniejsze: w czym im wadzi Cywilizacja Białej Rasy Technicznej -12800 i dawniejsza ?

  Oszustwo bowiem oszustwem – podobnie jak pod-oszustwo FAKEdemii teraz – ale czemu ono służy? czego aż tak się boją w Naszej Przeszłości ? Z Pana tekstów, Wandaluzjo, wynika jasno, że Wielkie Interesy dziś prowadzone (np. SDZł) mają swe korzenie w dawno-dawno przed tzw. początkiem świata wg TORA/TALMUD; i te korzenie są ukrywane, mentalnie nam odcinane – coś jakby plantacja pomidorów na wodzie tylko, podwieszona metr czy dwa nad ziemią, ale bez kontaktu z ziemią ! Jak to pomidory bez ziemi, my zasię bez nóg ?! Jak to Slowianie/Arianie bez Zamków SPRZED TORA/TALMUD/HAGADA ?!
  Jeśli zatem PRAWDA wyklucza żydowskie-talmudyczne pretensje do Skarbów Naszej Przeszłości, nic dziwnego, że tak boją się PRAWDY… Że tak walczą z nią – co nie dziwi u wytresowanych – ba! problem w tym tu: kto walczy O PRAWDĘ ? Kto walczy o swoją Tożsamość, Godność i Własność ? Przy czym Własność ta może być zarówno rzeczowa, jak i Mentalna; prawdę mówiąc, ja mam na względzie raczej Mentalną – te Skarby Ton Złota czy Biżu… Cóż one mi warte wobec PRAWDY, tj. MOWY Naszej Dawnej ?

  Czasem gubię się w Pana opowieściach, kto komu co zabrał, jaką rzeką spławił, gdzie ukrył i za jakim pogrubionym murem czy spadniętym samolo…?
  Meritum sprawy, czyli Istina dla mnie jest w tym, co do czego zgadzamy się: Władza Dziś należy do tego, kto ma Prawdę o Było !
  Kapitał Historyczny! Ponieważ Pan – i dr Franc, i prof. Szałek – ma wiedzę o Było, o Prawdzie, cała ta machina mentalna TORA/TALMUD/HAGADA/MĘDRCY SYJONU W PROTOKOŁACH… FAKEDEMIA dziś – cała ta machina mentalna jest z kartki papieru zrobiona:
  może nie samolocik nawet…
  Po co Panu zatem, Wandaluzjo Szanowny, targać się ze sługami T/T/H/MS/FD w namordnikach i strzykawkach ? Po co walczyć o tony, setki ton Skarbów Złoto/Biżu ? Dla kogo ?
  Jest Jedna Rzecz Ważna: PRAWDA o Naszych Korzeniach, genetycznych i memetycznych/mentalnych – o Naszych Przodkach, kt. walczyli i ulegli (rozproszeniu tylko?) pod bombardowaniem -12800… Talmudyści brzydcy mentalnie odbierają nam Godność Tamtej Walki i Cywilizacji sprzed… dnia ich stworzenia. Znaczy: Walka – Kain vs Abel – nie-skończona? Wandaluzjo? Stały te pra-Zantyry i pra-Ogrodzieńce – Nasi w nich żyli u siebie. Z Prawem Własności. To co Hibru pustynnym daleko-daleko stąd do tego ? Chazarom nadkaspijskim już bliżej… Oszukanym, pominiętym kiedyś przy jakimś Podziale Dóbr ? – Pan to raczej wie.
  Ergo, Wandaluzjo: z kim mamy spór o Prawo Własności na Zantyrach, Ogrodzieńcach, Kijowach/Białych Wieżach i… dalej po Kitaj ? O prawo Tożsamości: przez Pamięć i Godność – Tożsamość Nasza.
  Kto więc My ?

  Prawda, jakie to proste pytanie ? Aż…

 26. https://moto.pl/MotoPL/7,174430,26782166,krol-konstruktorow-byl-sierota-i-synem-ciesli-prawdziwy-ojciec.html#do_w=55&do_v=139&do_a=318&s=BoxCyklImg1//

  Pisałem 20 razy, że najlepszym wykidajłą węgierskim był Emil Jelinek. Był Tak Dobrym wykidajłą, że sam cesarz poprosił go, żeby zajął się hazardzistami węgierskimi w Monte Carlo.
  Otóż KONSUL Emil Jelinek interesował się modnymi wówczas wyścigami samochodowymi. W związku z pewnym Wypadkiem napisał do Daimlera, że chętnie kupił by kilka jego Automobili, gdyby były TAKIE, TAKIE i TAKIE… Ofertę swą Uzasadnił tym, że AUTOMOBIL NIE JEST BRYCZKĄ, wobec czego musi mieć INNE Parametry. Musi mieć NIŻSZY środek ciężkości i SZERSZY rozstaw kół, przez co będzie Bezpieczniejszy. Nonsensem jest BUDA otwierana Do Przodu, która powinna być zastąpiona Blaszanym OSZKLONYM z przodu dachem. Silnik OTTA Dymi, Smrodzi i Hałasuje więc powinien być zastąpiony silnikiem Parowym lub ALKOHOLOWYM, albo na mieszance alkoholu i wody. Zakończył: PANIE DAIMLER, NIECH PAN SIĘ NIE OBRAZI, ALE NAZWA „DAIMLER” JEST NIESTOSOWNA. SAMOCHÓD DLA MNIE POWINIEN SIĘ NAZYWAĆ TAK, JAK MOJA CÓRKA MERCEDES…
  Daimler nie obraził się, a że miał geniusza technicznego Wilhelma Maybacha to dał mu ten list Najlepszego Wykidajły Węgierskiego, który stworzył Pierwszy Funkcjonalny Samochód osobowy PANNA MERCEDES. Otóż ta PANNA MERCEDES zdobyła na salonie samochodowym PARYŻ 1901 WSZYSTKIE nagrody. Poza tym wszyscy byli Zadziwieni, że Nie Dymi, Nie Smrodzi i Nie Hałasuje, a gdy pytano Maybach DLACZEGO to odpowiadał, że JEST PAROWY.
  Obecny na Salonie Winston Churchill przestraszył się bardzo, bo uratował Imperium przed Rozejmem amerykańsko-niemieckim na Morzy Południowochińskim znalezieniem Ropy w Nigerii, bo Imperium LIKWIDOWAŁ silnik Nadrowskiego z Poznania, któremu zapłacono Sabahem, Mozambikiem i Togo. Wobec tego WCh skłonił obecnego na tym Salonie Rockefellera do wykupienia silnika PMr pod Groźbą, że jeśli tego nie zrobi to na Na Samochodzie będzie zarabiał WIĘCEJ od niego Ford, który będzie Rządził Światem – na a jak będzie wyglądał ŚWIAT rządzony przez Gangstera Irlandzkiego ???

 27. Boydar said

  Jak się weźmie w dłoń i mocno ściśnie, cała nasza historia to „ch’uj wielki i bąbelki”, „co było a nie jest nie pisze się w rejestr”. NIE OGARNIEMY WSZYSTKIEGO !
  To co, do kosza ?

  Otóż nie. Zostać ma tylko co dobre i mądre. To co złe i głupie w słoik z formaliną jak Lenina, i dzieciom pokazywać, że be. A dobre i mądre jest tylko to, co po drodze z Chrystusem, bo tylko to ma perspektywę. Pojmowali tą prawdę wszyscy którzy mieli rozum i sumienie. I nie byli zarażeni wirusem egoizmu. Nie wykluczam że także otoczenie Mieszka czy kapłani z Arkony i Łysej Góry.

  Taki podział honoruje wszystkich i wszystko „o co Polska walczyła” od stworzenia.

  A czasy i przodkowie przed ? Starali się jak potrafili. Bóg to oceni i doceni.

 28. Donald Rump said

  Ruskie idut!

  https://zapodaj.net/1ed054b882dfb.jpg.html

 29. ? said

  Big Pharma’s Big Fines

  by Lena Groeger, ProPublica
  Feb. 24, 2014
  In the last few years pharmaceutical companies have agreed to pay over $13 billion to resolve U.S. Department of Justice allegations of fraudulent marketing practices, including the promotion of medicines for uses that were not approved by the Food and Drug Administration. Here are summaries of some recent large settlements.

  https://projects.propublica.org/graphics/bigpharma

 30. Yagiel said

  Wielka twoja racja, Boydarze: NIE OGARNIEMY WSZYSTKIEGO – ale nie MAXIMA.
  Jeśli zostać ma tylko co dobre i mądre, CAŁOŚĆ ma być zrozumiana – bo jak odróżnić ? A jeśli CAŁOŚĆ ma być zrozumiana, to także, myślę, i to:
  Nasza MAXIMA Z CHRYSTUSEM Urodzonym, kt. był – zawężam kontekst – między Żydów niewolą egipską i wypędzeniem i potem niewolą babilońską a potem decyzją Chazarów-żydów, kt. mieli trój-wybór już co najmniej…
  Ukrzyżowanie Jezusa było – w języku interesów typu SDZł – Skwitowaniem Przeszłości. Otóż Żydzi Żydzi nie przyjęli ani Jezusa, ani od Niego Skwitowania; widać mieli już nadzieję (albo rozkaz od Mezopotamitów/Babilonu) użyć Imperium Romanum do swych celów, powiedzmy, TALMUDycznych… Swe krzywdy jakieś i pretensje chcieli/musieli mścić także na nas – !
  I teraz 7 czy 8 wieków po Ukrzyżowaniu/Skwitowaniu Chrystusa akurat Chazarowie wybierają judaizm, tj odrzucenie Jezusa i Skwitowania przez Krzyż – pytam: czemu? To trzeba zrozumieć, by odróżnić i… w słoik.

  Jeśli Chazarowie mieli wybór między głobalnym-chrześcijanskim Skwitowaniem a żydowskimi pretensjami/Zemstami (oraz Islamu Zemstami) i wybrali Semitów Zemsty – sami nie będąc Semitami, będąc zatem raczej Białej Rasy (nie mniej Białej, niż Persowie np.) – to mieli jakiś Ważny Powód odrzucić Skwitowanie – jaki? NIe wiem tego – a ty ?

  O co Polska walczyła – dla mnie to po-Lchska – to już sprawa raczej tych, kt. jej używali i używają do dziś… A o co Chazarowie walczyli, że aż odrzucili Skwitowanie Chrystusa – które myśmy przyjęli jeśli nie 3, to na pewno 2 razy – że aż sprzymierzyli się mentalnie z Żydami Jeruszalaim ? to sprawa pewnie z zakresu Wandaluzji wiedzy…
  Przodkowie przed-polscy co najmniej 2-krotnie przyjęli Chrystusa Urodzonego Skwitowanie; niestety natrafili na wrogów z Pretensjami i Nadzieją – albo Rozkazem – Zemsty na nas: powetowania sobie Krzywdy jakiejś… Czuję w tym analogię do poczucia krzywdy Saxów/Saxonów, doznanej od Karola Wielkiego Katolika: pewnej niedzieli pobitewnej…

  Do dale-pustynnych Hibru Żydów Jeruszalaim’skich mało mi – więcej mi do… Chazarowie nadkaspijscy wrogami mi – ? Czegoś nie wiem: nie rozumiem. A chcę ich zrozumieć… W mowie polskiej nie da się! Zatem w Mowie Wspólnej – o jakiej mówi i pisze prof. Szałek ? Ta Mowa ma 7 tys lat – myślę, że Pretensje/Krzywda Chazarów nie sięga w dawniej… Myślę, że nie sięga nawet w „przed Ukrzyżowaniem”.

  Obaj więc, Boydarze, nie wiemy WSZYSTKIEGO: jakie WSZYSTKO Skwitował Jezus ? I Tego nie dowiemy się… Lecz za jaką Krzywdę swą odrzucili Jezusa, a właściwie Skwitowanie od Niego, Chazarowie – tego może dowiemy się od Wandaluzji ?

  Śnieg tak pięknie spada – przysypuje trawę, drzewa, las: w lesie strumień szerszy, głębszy… Będzie powódź wJo’sną ? Tak czy nie – śnieg spłynie jak tyle już pokoleń ludzkich i słowotoków ludzkich, słowotopów kłamliwych. Odrośnie Trawa – jak PRAWDA – i będą ją jeść nasze konie. Na kt. pogalopujemy w Bój albo Znój niewolny… Nic po nim: ani po Znoju ani po Boju – jeśli bez Zrozumienia: O CO ? Słoików nie starczy ani półek na nie na murze Kremla.

  To tylko Ofiara kolejna – do słoika i z nią! Bo
  była Ofiara Jezusa – Skwitowanie. Kto Jej/Jego nie przyjął, nie przyjmie żadnej – nic po tym. Jak po zwycięstwach św. Jerzego.
  W tym się z tobą, Boydarze, zgodzę.
  A zło będzie trwało, silne. Nie w Smokach czy Smoczycach – w nas. Tzn. w jego niewolnikach płci obojej. Kt. śnieg przysypuje i niepamięć – umrą, jak żyli: po nic. Od tsunami, od namordników, od zastrzyków – cisza śnieżna na nich…
  W Jo’sna sza ! Po Wodzi/e Wysokiej! A choćby i POTOP !
  Takie pozdrowienie z Joly Borg (a może i takie z Mal Borg ?)
  Co spada – to spływa 🙂

 31. Bezpartyjna said

  Panie Piskorz oczywiście należy pomóc polskiej rodzinie z Ukrainy. Dobrze, że podał Pan namiary. Absolutnie nie można pozostać obojętnym.

 32. Boydar said

  https://kuchnia.wp.pl/rozpoznaj-zupe-ze-zdjecia-6608799932606593q

  Się Gajówki nałykali 🙂

 33. Anucha said

  Panie Marucha
  Papierz w dniu masturbacji powie podobnie.

  Masturbacja jest pozbawione dumy i nie odzwierciedla luksusu, a jednocześnie jest niezbędna dla naszego zdrowia psychicznego.
  Bergoglio nie musi marszczyć Freda .
  Robią to ekskluzywne Putany i żydowscy Kardynałowie.

 34. Anucha said

  Pewnikiem to papierz a nie Papież

 35. Boydar said

  Dobrrra afferrrka nie jest zła

  https://ksiazki.wp.pl/ministerstwo-nauki-i-edukacji-koryguje-swoje-bledy-6609097460579200a

  Kto to pisał ? Jakieś nazwisko i imię ma ?

  Jak Czarnek był Wojewodą to potrafił chodzić po pokojach i sprawdzać urzędasom interpunkcję. Miał rację. Wniosek z tego, że chce kogoś wypieprzyć i szuka dobrego powodu

 36. juzio bidak said

  Widzi pan, panie Donald Rump, jak to napis na przyczepie może być antyreklamą. Pan się spojrzy na zdjęcie poniżej. Dobre hasło powinno raczej brzmieć: Dziewczyny supermłode.

 37. Bezpartyjna said

  P. Lilly (14)

  proszę sobie odsłuchać poniższą informację o tym jak to Niemcy, jako pierwsze państwo w Europie wprowadza system NWO. Podobno rząd wysyła aplikacje wraz z listem o planie założenia dla każdego obywatela powiedzmy indywidualnego konta, i które będzie zawierać dane wrazliwe – informatyczne (o stanie zdrowia, preferencjach seksualnych, itp.) danego obywatela. Na tej podstawie będą wiedzieć wszystko o wszystkich zainteresowanych.
  Następna ma być Szwajcaria.

  https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://www.bitchute.com/video/HNJKkLvxbUKP/&ved=2ahUKEwjU-Y2xifHuAhXxs4sKHYbrDcYQFjAAegQIARAB&usg=AOvVaw3PlHhwvm8fcE38OE8YT64O&cshid=1613571703390

 38. Bezpartyjna said

  „Bill Gates: wszystkie kraje zachodnie powinny całkowicie przestawić się na syntetyczne mięso…

  …a jak będą trudności, to użyjemy regulacji aby całkowicie zmienić popyt.
  Miliarder Bill Gates, podczas wywiadu dla pisma MIT Technology Review[1] powiedział, że bogate państwa, takie jak Stany Zjednoczone czy Europa Zachodnia, powinny przestawić się całkowicie na sztuczne mięso, nazwane przez niego “syntetyczną wołowiną”…

  https://www.bibula.com/?p=122985

  Papież Franciszek o papusianiu roślin strączkowych a Bill Gates o papusianiu sztucznego mięsa.

 39. Bezpartyjna said

  Jak to drzewiej bywało, czyli nieznane Popielcowe zwyczaje.

  https://www.bibula.com/?p=94156

 40. osoba prywatna said

  Sytuacja między Rosją a Białorusią.
  https://alfax-2020.neon24.pl/post/160396,sytuacja-miedzy-rosja-a-bialorusia

 41. Przemysław Jakub said

  Re 37:
  Wątpię w to. Szwajcaria zawsze była neutralna i nietykalna i nikt do niej nie miał wstępu. Wiadomo czemu – tam są banki, należące wiadomo do kogo.

  Re 39:
  Da się żyć przez 40 dni bez mięsa, naprawdę. Same korzyści z tego są zarówno dla duszy, jak i ciała.

 42. Bezpartyjna said

  „Śpieszmy się zwiedzać Paryż…

  Oto na naszych oczach rodzi się nowe Państwo. I to nie gdzieś w Azji, Afryce czy też na rajskich wyspach któregoś z Oceanów. Raptem jakieś 6 godzin jazdy samochodem, licząc oczywiście od Zgorzelca…

  Marianna na naszych oczach wciąga na twarz burkę.”

  https://niepoprawni.pl/blog/humpty-dumpty/spieszmy-sie-zwiedzac-paryz

  Akurat to było do przewidzenia.

 43. Piskorz said

  re 31 Naturalnie, dzieci zadbane, dziewczęta uczą się, przyjemnie było obejrzeć ten filmik. Gdzieś na Śląsku D. czeka na nich dom od czerwca. Jedna z dziewcząt zbierając jabłka w Polsce..zarobiła sobie na prawo jazdy. Ta miejscowość to chyba Wińsko. Druga z córek coś studiuje..JAK TAK NIE
  POMÓC…ziarnko do ziarnka a zbiera się miarka.

 44. Piskorz said

  re 42 Marianna na naszych oczach wciąga na twarz burkę.” Już wujek Adolf to przewidywał w swoim Mein Kampf…pisanym tyle lat temu /!!!/.

 45. Bezpartyjna said

  @ Przemysław Jakub,

  primo – pożyjemy zobaczymy, jedynie pewne w naszym życiu są podatki i to, że Ziemia się kręci oraz śmierć,

  secundo – wiem, że się da przez 40 dni żyć bez mięsa. Robiłam sobie głodówk,i przez trzy tygodnie nic nie jadłam, jeno piłam wodę z sokiem z cytryny i klonu i żyję.

 46. Kura domowa said

  Panie Gajowy dziś Dzień Koszki😻🙂

 47. Bezpartyjna said

  „Gdy państwo bierze kobietę za żonę…

  Faceci, ogarnijcie się. Im będziecie dawać więcej przywilejów kobietom, tym One będą Was bardziej nie szanowały, zachowując się jak rozpuszczone smarkule.

  Polscy mężczyźni* nie rozumieją współczesnych kobiet i tego, jak działa rzeczywistość. Fałszywą wizję świata podtrzymują nie tylko lewicowe media, ale także utopijne „białorycerstwo” polskich mężczyzn, rodem z przedwojnia.” …

  https://romualdkalwa.neon24.pl/post/160401,gdy-panstwo-bierze-kobiete-za-zone

  Nooo!

 48. Zdzicho said

  Co do postu to Mój brat mieszka od kilkudziesięciu lat w Toronto ( Toroncie) i przez pierwsze 10 godzin od 7- mej rano, będąc w pracy, pije tylko wodę. A odżywia się wtedy tylko mentalnie tzw. Praną. Wyobraźnia i zapewne wspomnienia smakowe mu wystarczają do przeżycia. Sam pomysł wydaje się very hard dla mnie. Ale jemu taki post nie jest straszny. Mata prana. Poeta K.I. Gałczyński napisał wiersz o tym, że gdyby był rybą w Ukajali i życie by mu zbrzydło od monotonnych dań kucharzy to postanowiłby się na końcu nie widząc cienia niczego nowego, jako ta ryba usmażyć. Tylko komu na zdrowie i czy koszernie dać się zjeść. A ryby? Ryby śpiewają w Ukajali. A my. Niestety myśmy się znowu ukajali przed narodem wybranym. Ciągle. Po 85 latach po drugiej wojnie światowej. Ciekawe czy za sto lat też nasze wnuki będą się kajać. A nam pozostanie nam za to, w nagrodę na starość, patrząc na wysokość wypracowanych niskich emerytur już tylko mieszkanie pod mostem, POST i woda. I Prana.

 49. Katarzyna T said

  „Jorge Mario Bergoglio, którego Duch Święty za nasze grzechy dopuścił do godności papieskiej”
  Ps Panie Gajowy, Duch Św. nigdy nie zwodzi. Może być nieobecny i tak tam mogło być. ,

  ———
  A gdzie ja powiedziałem, że zwodzi??
  Admin

 50. Yagiel said

  Jeśli kogo ciekawią Smoczyce:
  „Samolot szpiegowski Lockheed U-2 o nieoficjalnym przydomku „Dragon Lady” wykonał tajemniczy lot nad Kalifornią. Choć widok maszyny na niebie nie jest nowością dla okolicznych mieszkańców (nieopodal bazy sił powietrznych Air Force Plant 42 w Palmdale), tym razem zaobserwowali oni niezwykle interesujący szczegół.” – Zaobserwowali szczegół w samolocie szpiegowskim? To on taki dostępny oczom zwyklaków? Ale dalej:
  „(…) samolot miał ukrywać swoją prawdziwą tożsamość w systemie śledzenia lotów, co może oznaczać, że nie były to zwykłe testy z udziałem „Dragon Lady”. Nadal nie widzę…
  „(…) Na niesamowicie szczegółowej fotografii widać wykorzystywany przez służby nowoczesny sensor panoramiczny do skanowania powierzchni (…) pozwalający na pokrycie potężnej powierzchni jednym ujęciem [to] najprawdopodobniej Optical Bar Camera (OBC). Jest on wykorzystywany do robienia zdjęć panoramicznych w celu rozpoznania na dużej wysokości lub zwiadu satelitarnego.”
  Smoczyca AF lata zwiadowczo nad Kalifornią – Amerykanie się dziwią czy Kalifornijczycy? Kt. wiedzą, że w Kalifornii dużo jest do pod/glądania…
  Czy ktoś może wyjaśnić, CO TAKIEGO zrobiła ta Smoczyca ?

  (a w W-wie sypie! Taki śniegopad to chyba utrudnia loty Smoczycy? Bo mi nawet na rowerze było trudno z nim w oczy)

 51. osoba prywatna said

  Zmarł lekarz, który wyśmiewał antyszczepionkowców. Zdążył przyjąć dwie dawki
  https://www.popularne.pl/zmarl-lekarz-ktory-wysmiewal-antyszczepionkowcow/

  Paweł Maciaszczyk
  22 godziny temu
  A miał mi załatwić kontakt z debillem gatsem, ale nie fart.

  Ragnar Polbruk
  1 dzień temu
  Kurde.. chciałem się skontaktować z Billem Gatesem poprzez Pana pośrednictwo, ale wyszło na to że Pan podzielił losy ofiar w imię złotego miliarda.

  Polska Racja Stanu
  16 godzin temu
  Umarł na autyzm od 5g? Co za idota, śmierć na 1000 sposobów.

  Double M
  16 godzin temu
  no to doktor ochronil siebie,swoich bliskich,przyjaciol ale tez a moze przede wszystkim pacjentow…..nie ma lepszej reklamy niz ta wlasnie…
  a wysmiewanie sie z ludzi, ktorzy w trosce o swoje zdrowie,swojej rodziny i przyjaciol nie chca sie poddac eksperymentowi medycznemu bylo BARDZO nie na miejscu…..nie wiem czemu ale jakos nie wspolczuje i nie jest mi szkoda,
  przepraszam za brak empatii

  Michal Kowalski
  1 dzień temu
  No cóż jednego nie polaka mniej a taki był kozak kto następny?
  T B
  T B
  11 godzin temu
  Jak ma kontakt niech ściągnie Gatesa do siebie.

  Jolka Jolka
  1 dzień temu
  Niestety tak się kończy ignorancja

  Malgorzata Nowosad
  1 dzień temu
  No i dostał autyzmu na wieki! Pycha i buta Go zabiła

  Jack Jack
  20 godzin temu
  Zabił go zastrzyk terapii genowej od filantropa, który ponoć ma zabijalność na poziomie 95%

 52. bryś said

  Ile osób zdążył namówic do szczepień, zanim sam dostał NOP-a?

 53. Donald Rump said

  Panie Jozio Biedaku, supermlode i super dobre dziewczyny to były w PRL, np. moja Mama i Babcia, teraz jest plaga kurwiszonow z cofnietymi licznikami i nie są to niestety internetowe opowiesci. Ale CHCIELISCIE wolny rynek, teraz wszystko jest na sprzedaż, a wspomnienie o uczuciach wyzszych wysmiewane, nawet tutaj na gajowce przez jakiegos dupka. Gdybym urodził się 30 lat wcześniej, to zaraz po szkole wstapilbym do ZOMO i lał tych wszystkich bolkow, macierwiczow, michnikow do nieprzytomnosci!

 54. Bezpartyjna said

  „Chcąc walczyć z symulantami, rząd utrudni życie wszystkim pracującym? Szykują się zmiany w L4. Niestety, będą one niekorzystne. Projekt ustawy w tej sprawie jest już gotowy. Jeśli wejdzie ona w życie, będzie trudniej o zasiłek chorobowy! Rząd wkrótce zajmie się projektem nowych przepisów. Eksperci jednak pytają: czy pandemia to dobry czas na takie zmiany?” …

  https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://www.fakt.pl/pieniadze/finanse/zasilek-chorobowy-z-zus-trudniej-o-pieniadze-na-l4/9rdlgc8&ved=2ahUKEwjLuNbUyfHuAhUC_CoKHVsBBC4QFjAAegQIAxAC&usg=AOvVaw23WPeSKEAAivD_qz11YZcF

  Nierząd wyleczy nas z wszystkiego.

 55. osoba prywatna said

  TOP 10 PRODUCENTÓW SZTUCZNEGO MIĘSA I INNE PRODUKTY JUTRA
  .https://www.youtube.com/watch?v=2ApkuFDRy4Q

 56. Bezpartyjna said

  Niemcy zamknęli granice. „Łańcuchy dostaw w Europie załamią się w ciągu kilku dni”

  https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://gospodarka.dziennik.pl/news/artykuly/8096910,niemcy-zamkniete-granice-dostawy-towarow-zalamanie-gospodarka-europa-czechy-tyrol-koronawirus.html&ved=2ahUKEwj68fGazPHuAhXSpYsKHaYTCA4QFjAFegQIDhAB&usg=AOvVaw03l2brHxejc8qdNApHM2Rd&cshid=1613588249434

 57. osoba prywatna said

  Justyna Socha: Dr Anna Martynowska kolejna próba przedłużenia zawieszenia wykonywania zawodu lekarza
  .https://www.youtube.com/watch?v=1a_NxfYg6Ew

 58. Jerzy said

  Dr Jerzy Jaśkowski w swoim ostatnim nagraniu wideo raczył powiedzieć o papieżu Bergolio „syn pułkownika SS.

 59. z prowincji said

  skąd To idzie ;
  .https://fraszki.neon24.pl/post/160397,amero-bolszewizm-czyli-pochod-do-chaosu

 60. NICK said

  Idę prosto.

 61. zen said

  ad 49. Pani Katarzyno. Duch Święty nigdy nie zawodzi. Nigdy! Wojtyłę na papieża wybrała masoneria (dziękował Brzezińskiemu), której duch jest innego pochodzenia. Jakiego zatem ducha przywoływał papież będąc w Polsce pierwszy raz, bo wkrótce szlag trafił nasz kraj, zostaliśmy obrabowani w biały dzień przez kolejne rządy? Gdyby Watykanem kierował Duch Święty, byłoby niemożliwym, aby papieże całowali Koran, zdradzając Pomazańca, lub wygadywali bluźniercze słowa, przeczące nauce Pisma! Czy Państwo myślicie, że w przeszłości nie doszło do podobnych wypaczeń nauki Chrystusa, skoro dzisiaj na naszych oczach dokonują gwałtu na Piśmie Świętym? Wtedy było o wiele łatwiej ze względu na powszechny analfabetyzm…. Nie wiem czy można zweryfikować niektóre historie, ale od władzy absolutnej niektórym papieżom przewracało się we łbach……
  Podałbym link dotyczący tych spraw, ale ze względu na biblijną niewiedzę wielu gości na Gajówce, mogę być zrozumiany jako zakamuflowany wróg naszej przeszłości katolickiej, ponieważ sam jestem bardzo ortodoksyjnym chrześcijaninem, stojącym na gruncie Nowego Testamentu – innej prawdy nie ma, są za to nauki niezgodne z kanonem, który został zamknięty przez Hebrajczyków., czyli ostatnich uczniów jak np. Jan, naoczny świadek tamtych wydarzeń. Gdyby jakieś cuda i objawienia współczesne były weryfikowalne na podstawie Pisma, musiałyby być dodane do Biblii jako Słowo Boga!!! Biblia nikogo nie nazywa Żydem, to tłumacze wypisuję brednie na ten temat
  Kościół został przejęty przez siły wrogie Bogu i Chrystusowi, zatem komu służy hierarchia kościelna, czyżby obawiała się syjonistów, ponieważ rola biskupów w ujarzmieniu wierzących skończyła się, mogą stać się syjonistom niepotrzebni, dlatego ich milczenie w wielu sprawach jest wymowne.

  „Po owocach ich poznacie” – najprostsza weryfikacja czynów człowieka – czyny świadczą o zamiarach, nie słowa. „Czy Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie ponownie” Jeżeli człowiek odda swoje życie Bogu i Chrystusowi, Bóg zapewnia takiego człowieka, że nikt nie wydrze go z Jego Bożej ręki, jeśli jest pod skrzydłami Wiekuistego. Psalm 91 i 37. Gdyby Polacy zwrócili się do Boga o pomoc, naszych wrogów wymiotłoby z hukiem z Polski, a tak jesteśmy rabowani i opluwani przez ludzi Lucyfera kłamstwami, ponieważ ich bogiem jest kłamca, morderca i oszust. Żal mi tego pięknego kraju rabowanego przez najgorszych bandziorów w dziejach świata, żal mi dzieci zabieranych i sprzedawanych do burdeli, na „części zmienne” lub na ofiarę dla tchórzliwego diabła – mafia w USA przy nich to igraszka, zaledwie chwilowe mgnienie, najgorsze przed nami, chociaż….. modlitwa (rozmowa z Bogiem) może zmienić wszystko radykalnie – tylko kto oderwie oczy od pudła dla idiotów lub smartfona? Tak więc „bóg tego świata zaślepił umysły niewierzących tak, iż uwierzą kłamstwu”…….

 62. Lily said

  Re 61;Zen
  Sw. JPII.

  Zrodlo; Viktor Link

 63. Lily said

  FILM blokowany w III.R.P,na to wskazuje.

 64. Boydar said

  „Jerzy Zięba, a sprawa żydowska”

  Powiedziane ładnie i dość przekonująco. Jest jedno małe „ale” – panu Ziębie, jak wszystkim dopuszczonym do głosu, przeszkadzają tylko wypaczenia. Dziesięć milionów tasiemców (Pan NICK twierdzi że osiem) panu Ziębie nie przeszkadza.

  Tak swoją drogą to zalegendował się perfekcyjnie, normalnie szacun.

  Można też sobie zadać wysoce drażliwe pytanie, jakim cudem Yad Vashem skłonny był wykazywać bohaterstwo Polaków. I skoro sam Bóg powiedział Kainowi, że o pomyłce nie będzie mogło być mowy, to na co une liczą.

 65. revers said

  Jak juz jestesmy przy modlitwach, to modlmy sie takze za ksiedza Dymera, ktory odszedl nie w blasku chwaly, a ofiary jego czynnosci pedofilskich rowniez nie zyja …, …

  https://szczecin.wyborcza.pl/szczecin/7,34939,26796361,dymer-protest.html?fbclid=IwAR10lWSwzeFgCepy_75Qk0uY4BES0TddYNpGWPsavWXsDDtPMXoNjePD6tw

  Co na to abp. Dziega? zawiadomienie do prokuratury wniosly szalowe i strajkujace vaginki

 66. Greg said

  Fajne nazwisko Dymer, od dymania owieczek !
  Wyborcza pisze, a Dymer to przecież ich środowisko.
  To się sprawdza, wąż pożera własny ogon.

 67. Katarzyna T said

  Ad.49 „dopuścił do godności papieskiej, ” czyli zwiódł.Tak to się czyta,

  —–
  Się nadinterpretuje.
  Admin

 68. revers said

  ad66

  sa juz nastepcy ks.Dymera
  https://szczecin.wyborcza.pl/szczecin/7,34939,26797978,zmarlego-ks-andrzeja-dymera-w-koscielnym-instytucie-zastapil.html?utm_source=facebook.com&utm_medium=SM&utm_campaign=FB_Gazeta_Wyborcza&fbclid=IwAR0cexHFRSSD-vTwBzBt-B1lwJ1SIxblEvGRaJTGNOVsyYMokO7QGcSCV4I

  beda zajmowac sie medycyna klesza, jesli cokolwiek co od lewatywki i ciemnych biznesach na nieruchomosciach po zmarlych pensjonaruszach – medycznego znaczy.

 69. Wielka Kopa Tatry said

  Z zachodu nigdy nic dobrego do nas nie przyszło i nie przyjdzie.

  https://wolnemedia.net/fiut-35/

 70. Wielka Kopa Tatry said

  Rosyjskie procesory mogą konkurować z AMD i Intelem?

 71. Wielka Kopa Tatry said

  https://www.google.com/amp/s/www.vice.com/amp/pl/article/mv879v/zdjecia-z-kabin-dlugodystansowych-kierowcow-ciazarowek

  Ciekawe czy w sklepach walmart można kupić coś co nadaje się do spożycia? Pewnie można, ale zwykłego pracownika na to nie stać, taki american dream.

 72. bart_w said

  Wielka Kopo: Tak, w walmarcie można dostać coś nadającego się do jedzenia, ale po pierwsze wymaga to pewnego zasobu wiedzy o zywności u kupującego, a po drugie niech pan spróbuje zaparkować wielkiego riga na zwykle zatłoczonym parkingu walmartu. Nie, praca operatora tira nie zapewnia wolności, a przeciwnie, człowiek jest niewolnikiem czasu i przestrzeni. W chwilach, które można od biedy nazwać wolnością, kierowca, a zwłaszcza właściciel sprzętu gryzie palce, bo właśnie czeka na ładunek, a jak wiadomo, maszynka do robienia pieniędzy musi robić hałas, a hałas jest wtedy, gdy się kółka kręca.

  Niech pan uwierzy staremu, na szczęście byłemu truckerowi.

  P.S. Zdjęcia z kabin nie przedstawiają typowych sytuacji, bo w budzie musi być porządek. W przeciwnym razie zamiast pracować tracimy czas na szukanie drobiazgów, a one ze swojej strony sypią się nam na łeb w najmniej pożądanych momentach.

 73. juzio bidak said

  Trzeba sobie zadać trud, panie Donald i zapolować na chlubne wyjątki.

 74. osoba prywatna said

  A w Łodzi problemy po szczepieniach nauczycieli szczepionką Astra Zeneca. Nie ma kto pracować.
  https://www.fakt.pl/wydarzenia/lodz-skutki-uboczne-po-szczepionce-astrazeneca-u-nauczycieli/mh2gy2h

 75. Wielka Kopa Tatry said

  Bart w. Kto obgryza ten obgryza paznokcie, ja ściągam buty i czekam na telefon, lub kontakt przez cb od m agazyniera w pozycji leżącej, pełen luz i nie jestem niczyim niewolnikiem. A kto mu kaze podjezdzac pod walmarta zestawem, zakupy można zrobić przed trasą. Czas pracy w Europie jest właśnie po to żeby nie gonić kierowcy przez 20 godzin za kierownicą, choć pewnie w Szatanach Zboczonych to norma. Co do porządku to roznie bywa, zależy od osoby, nie broń Pan Ameryki, bo to syf.

  ——
  Czekam na telefon…niewolnikiem nie jestem… 😉
  Admin

 76. Wielka Kopa Tatry said

  Jozio. Trzeba coś na stałe mieć, żeby temperowala😆

 77. Na odtrutkę i odpoczynek po roślinach strączkowych. Wielki Post.

 78. Katarzyna T said

  Ad.67 Lubi Pan Gajowy matematykę?.

 79. Ad, 25, 30. Yagiel said – 2021-02-17 (Środa) @ 09:21:43

  Dziękuję Panie Yagiel za poświęcenie mi 2 artykułów: 25 i 30. W artykule 30 pisze Pan „Ukrzyżowanie Jezusa było – w języku interesów typu SDZł – Skwitowaniem Przeszłości.” Prezydent Barack Obama nazwałby to ZRESETOWANIEM NIEWOLNICZEGO RZYMU. Ja się tym zgadzam, ale jeśli Ukrzyżowanie było przekwalifikowaniem Imperium Romanum w cywilizację Judeochrzęścijańską to Satelitarna Detekcja Złota jest zamachem na Cały Świat. Dowodem tego jest kupienie przez Batenberga od Rokefelera Folwarku Żydowskiego za Złoto Indii.
  Z cywilizacji Judeochrześcijańskiej z posłannictwem KASTROWANIA RZYMIAN przez Zelotów utworzył cywilizację Chrześcijańską Konstantyn Wielki defraudując kapitały chrześcijańskie w bankach żydowskich, co powołało chrześcijaństwo Antysemickie. PIASTOWIE-Rotszyldy, którzy Zresetowali Anglię zamachem giełdowym byli rzymskimi siepaczami Prawdziców, którzy Nie Uznali kodeksu handlowego Świętego Jakuba, dającego Żydom monopol na skarbowość i ZŁOTO, czym jest ZDZł.
  Cywilizacja ŁACIŃSKA jest formułą Rotszyldów wykupienia Rzymu przez banki aleksandryjskie za Złoto Mojżesza, co nazywa się HIPOTEKĄ RZYMU Aj, Waj Waj… Jak to Pan słusznie zauważył walka z Wielką Lechią jest WOJNĄ O HIPOTEKĘ, nie tylko RZYMU, ale ZANTYRA, OGRODZIEŃCA itd. Katolicy rękami Czechów ZNIWELOWALI Wspaniały Kraków według którego zbudowano najwspanialsze miast w historii, ptolemejską ALEKSANDRIĘ.
  Mnie fajnie Skubią. Obiłem np. Po Mordzie KRZYŻACKI MALBORK (Ad. 10) Oszustem Wszechczasów WUJEM SAMEM, ale na forach wykasowano w II linii DENDROLOGICZNYCH, co osłabiło mój Atak. Wydaje mi się, że zamieszczenie na forum Maruchy deklaracji Franklina Delano Roosevelta, że POLACY WYWALCZYLI NIEPODLEGŁOŚĆ USA było pułapką na Prezydenta Bidena, bo 2 dni po jego Zaprzysiężeniu deklaracja Roosevelta ZNIKNĘŁA. To jest kazus Otrucia Paderewskiego POD FLAGĄ AMERYKAŃSKĄ, co Umożliwiło wystawienie pomnika POJEDNANIA JERZEGO WASZYNGTONA Z CHAIMEM SALOMONEM czyli zastąpienie Stadnickiego Oszustem Wszechczasów.
  Z powodu OKALECZENIA przez Huawei’a forum.wandaluzja.pl/index.php?sid=bd28fb795fe9816edc40afce57073c9b // dziennik prowadzę na https://bialczynski.pl/slowianie-tradycje-kultura-dzieje/kultura/wawel-zaklamany-na-13-kwietnia-w-piatek-piatnice-2/#comment-59475// Wcześniej prowadziłem na https://bialczynski.pl/2015/10/13/wawelskie-wzgorze-w-oficjalnym-renderingu-komputerowym // ale plansza WAWEL 1000 LAT TEMU jest TRUCICIELSKA i Złodziejska, gdyż Hawrot, którego za tą Rekonstrukcję OTRUTO datował ten WAWEL na kulturę łużycką, 2.500 lat WCZEŚNIEJ, co ja poprawiłem HISTORYCZNIE na Jura-Uranosa 5.800 lat Wcześniej. Poza tym mój dziennik jest u Białczyńskiego poza Kluczem blogu i POZA SKOROWIDZEM – że trzeba znać Klucz witryny, żeby TRAFIĆ, choć jest na Pierwszym miejscu Poczytności blogu.
  Serwer ZERUJE mi Licznik przy przekroczeniu 10.000, co sugeruje na małą poczytność, czym niektórzy kierują się – ale licznik ten był nie tylko STO RAZY Zerowany, ale i Zatrzymywany. Poza tym niektóre rzeczy są USUWANE przez Cenzurę Antypolską nie tylko z witryny, ale i SERWERA. Ponieważ Policja Internetowa nie odpowiada mi a kiedyś mnie Lżyła, np. że NIE MOGĄ ZAJMOWAĆ SIĘ BYLE KIM, co znaczy, że to jest Polska Policja Polityczna MOSSAD Kaczyńskich.

 80. Boydar said

  @ Pani Kasia

  referowałem rzecz wielokrotnie –

  „nie ma wśród was najlepszego, ale mogę wam wskazać największego squrwysyna”

 81. ? said

 82. Wielka Kopa Tatry said

  Admin. Pewnie, prawdziwie wolny człowiek, jak jest kolejka w sklepie, to też nie czeka, tylko podchodzi zawsze pierwszy😂

 83. Przemysław Jakub said

  Re 77:
  Dobrze Panią widzieć, Pani Ewelino.

 84. Katarzyna T said

  „nie ma wśród was najlepszego, ale mogę wam wskazać największego squrwysyna”
  Hej Panie Boydar – przebudzony. Wy to kto?

 85. Bezpartyjna said

  „W amerykańskiej debacie publicznej coraz głośniej mówi się o potrzebie wypłaty odszkodowań za niewolnictwo. W środę stanowisko zajął również Biały Dom. Prezydent USA Joe Biden „jest otwarty” na zbadanie kwestii wypłaty odszkodowań potomkom niewolników.” …

  https://www.pch24.pl/rzad-usa-zaplaci-za-niewolnictwo–biden-gotowy-zbadac-sprawe,82116,i.html#ixzz6mpOmf01j

 86. Boydar said

  https://pl.sputniknews.com/polska/2021021813852407-to-kobieta-powinna-decydowac-po-opowie-sie-za-liberalizacja-prawa-do-aborcji/

  Pomijam inne oczywiste aspekty. Po 500+ ręce wyciągają, po darmowe żłobki, przedszkola, szkoły takoż. Żądają od państwa (za podatki wszystkich) różnych „przysług”. A dziecka też same sobie nie wyprodukują. Potrzeba do tego „kawałka” społeczeństwa, jakkolwiek by to nie miało wyglądać.

  Ale zabijać chcą wedle prywatnego uważania/humoru.

  Głupie wredne kurwy.

 87. Bezpartyjna said

  „Chociaż wiadomo, że rozwody wywołują szereg negatywnych skutków społecznych, zostały zalegalizowane w ostatnim stuleciu niemal we wszystkich krajach świata, z wyjątkiem Filipin i Watykanu. Ostatnio Chińczycy, chcąc sobie poradzić z plagą rozwodów, postanowili zmienić prawo. Ze statystyk wynika, że ułatwienia rozwodowe, o które walczyły kobiety w ub. wieku, uderzają przede wszystkim w nie same.” …

  https://www.pch24.pl/to-kobiety-walczyly-o-szybkie-rozwody–dzis-cierpia-najbardziej,82087,i.html#ixzz6mpQIK8AJ

 88. Bezpartyjna said

  „Władze Facebooka zablokowały na terytorium Australii dostęp do wiadomości i możliwość dzielenia się nimi na platformie społecznościowej. Jest to odpowiedź na działania władz państwa-kontynentu, które zapowiedziały wprowadzenie dla platform typu Facebook właśnie „opłaty za rozpowszechnianie treści tworzonych przez inne media”…

  https://www.pch24.pl/facebook-idzie-na-wojne-z-australia–gigant-internetowy-wprowadzil-totalna-blokade-newsow,82104,i.html#ixzz6mpRpeLse

 89. Anucha said

  A mnie w ciężarówce najbardziej podniecają trudne manewry.
  Najlepiej tyłem , na lakier , pomiędzy nieprawidłowo zaparkowanymi osobówkami.
  Nie są to łatwe manewry.
  Proszę wbić na YouTube i zobaczyć jak jeżdżą kierowcy słynnej firmy Amerykańskiej Swift. 😀
  Pozdrowienia dla wszystkich trzymających zaczarowane kółko.

 90. Boydar said

  Kilka słów prawdy której większość nie chce nawet słuchać

  https://kobieta.wp.pl/chazan-o-wyroku-tk-czy-zycie-wiekszego-dziecka-jest-wiecej-warte-niz-malego-6609474069646208a

  bo okazałoby się, że są smętnymi chujami, nawet jeśli są pizdami.

 91. osoba prywatna said

  NOP czy POP?

  Lekarz Bartosz Fiałek, popularyzator wiedzy medycznej, uspokaja: pogorszone samopoczucie nauczycieli to nie NOP, a POP.

  – Około 70 proc. osób po szczepieniu będzie miało POP, czyli pożądany odczyn poszczepienny. To objaw, który można odbierać jako negatywny, wszak nie jest przyjemny, ale w gruncie rzeczy jest pozytywny, bo pokazuje, że układ immunologiczny po wprowadzeniu szczepionki odpowiednio pracuje – wyjaśnia Interii Fiałek. I podaje przykłady. – Z NOP-em mamy do czynienia wówczas, kiedy ktoś umrze, będzie miał porażenie nerwu twarzowego albo tak wysoką gorączkę, że leczyć ją trzeba szpitalnie. NOP-y są wtedy, kiedy organizm reaguje nieodpowiednio na podaną wakcynę. Ból w okolicy wkłucia, gorączka, nudności, ból głowy, to typowe POP-y. One zdarzają się po podaniu szczepionki i to nie tylko tej Oxford-AstraZeneca – dodaje.
  Czytaj więcej na https://wydarzenia.interia.pl/autor/magdalena-raducha/news-szczepienia-nauczycieli-zle-samopoczucie-i-zwolnienia-lekars,nId,5055650#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

  No i jeszcze nowe odkrycie kał-bojskich nałókofcóf
  https://poranny.pl/wilgotna-maseczka-moze-chronic-przed-covid19-naukowcy-wyjasniaja-dlaczego-wada-tej-metody-ochrony-ust-i-nosa-jest-tak-naprawde/ar/c1-15449556

  Horban polecał amantadynę w leczeniu ciężkich przypadków grypy wraz z szefem GIS ponad 10 lat temu!
  http://kontrrewolucja.net/wiadomosci/wazne-horban-polecal-amantadyne-w-leczeniu-ciezkich-przypadkow-grypy-wraz-z-szefem-gis-ponad-10-lat-temu

 92. podczaszy said

  Szczepionkarz lewak dyktator papież Franciszek przymusowo szczepi

  Stolica Apostolska
  papież Franciszek planuje wyciągać surowe konsekwencje wobec pracowników Watykanu, którzy nie zaszczepią się przeciwko COVID-19 bez konkretnego uzasadnienia zdrowotnego. Gubernator Państwa Watykańskiego ksiądz biskup kardynał Giuseppe Bertello wydał dekret w tej sprawie.

  Ogłoszony w czwartek dekret przewiduje, że osoby, które nie zgodzą się na przyjęcie preparatu przeciwko COVID-19 z powodów zdrowotnych, mogą otrzymać inne obowiązki zawodowe bez zmiany pensji.

  Wobec tych, którzy nie chcą się zaszczepić bez ważnej przyczyny, papież Franciszek grozi „konsekwencjami różnego stopnia aż do przerwania stosunku pracy”

  Napisał papież Franciszek i kardynał Giuseppe Bertello, że odmówienie przyjęcia szczepionki może stanowić zagrożenie dla innych i zwiększyć ryzyko dla zdrowia publicznego.

  Szczepienia w Watykanie są dobrowolne:D ale papież Franciszek wyrzuci z pracy matki i ojców za niezaszczepienie się

  Podstawą dekretu gubernatora Państwa Watykańskiego są przepisy sanitarne z 2011 roku o obowiązkach spoczywających na zatrudnionych.

  Ponadto papież Franciszek wprowadził kary w wysokości 25 euro 100zł za brak maseczki i 1500 euro 6000 zł za złamanie zasad kwarantanny. Nad przestrzeganiem tych wymogów czuwa żandarmeria watykańska.

 93. Głos Prawdy said

  Tak zwana pandemia koronawirusa wywoła głód na światową skalę. Już dziś od nas ukrywa się to, co się dzieje w krajach rozwiniętych.

  http://alcyonpleiades-ru.blogspot.com/

 94. https://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/polska/zbroja-zygmunta-ii-augusta-trafi%c5%82a-na-wawel-to-prezent-od-w%c4%99gier/ar-BB1dMUUk?ocid=UE12DHP

  WSZYSTKIE luksusowe zbroje renesansowe były robione Surowcowo w CIESZYNIE, ale zdobiono je na ogół regionalnie.

 95. podczaszy said

  Blitzkrieg na Białorusi poniósł klęskę. W Rosji trwa walka rozłożona w czasie. Próba Zachodu rozerwania przyjaźni i sojuszu Rosji z Białorusią trwa.

  Gdy Łukaszenko się zorientował że jest oszukany i to przez własne służby to w panice i pilnie przywrócił normalne relacje z Moskwą. A Rosjanie, przyjęli go z powrotem jak marnotrawnego syna, zgadzając się pomóc Białorusi i na pilną restrukturyzację pożyczki w wysokości 1,5 miliarda dolarów.
  http://niepodległy.pl/969/sytuacja-miedzy-rosja-a-bialorusia-/

 96. podczaszy said

  Wrzodak podkreśla, że to również jego zasługą było to, że mimo ówczesnych planów sprzedaży Ursusa udało się zakładowi przetrwać pierwszą falę masowej grabieży majątku narodowego w postaci wyprzedaży polskich zakładów za bezcen.
  https://miksa.neon24.pl/post/160404,25-rocznica-mordu-na-krzepkowskim

 97. podczaszy said

  o Andrzeju Krzepkowskim jest publikacja z Rzeczpospolitej sprzed 13 lat.
  http://niniwa22.cba.pl/dobrzy_ludzie.htm

 98. osoba prywatna said

  Łódź zasłynie! „Nie ruszaj się bo strzelam!”
  .https://www.youtube.com/watch?v=Be3pX_652XU

 99. podczaszy said

  Był rok 1996 i rzecznik mgr Andrzej Krzepkowski jako rzecznik Solidarności znaczył mniej niż zero.

  Po pierwszej fazie demokratyzacji a zwłaszcza prywatyzacji, popularność związku spadła do zera.Jakie niebezpieczeństwo dla władzy tej oficjalnej ale i tej cieniowej,przedstawiał Krzepkowski? Żadne.

  Jeżeli mógł być dla kogoś niebezpieczny to dla kolegów z pierwszej Solidarności.

  Mógł za dużo wiedzieć,na przykład o finansach.Idzie rzecz jasna o pieniądze z solidarnościowych funduszy na które składał się cały „cywilizowany świat” z amerykańskimi spec służbami CIA włącznie.

  Dla darczyńców te kilkanaście czy w porywach kilkadziesiąt milionów dolców (zważywszy na oczekiwane zyski) to nie były duże pieniądze.Dla tutejszych solidarnościowych działaczy w realiach PRL-u lat 80-tych, to były niewyobrażalne pieniądze.

  Jeśli któremuś z nich udało się „przytulić” kilkanaście czy kilkadziesiąt tysięcy dolarów,to byli ustawienia na trzy pokolenia.

  A że „przytulali” to pewne.Ale że „przytulanie” nie mogło ujść uwadze „darczyńców” ci którzy „przytulili” jak również ich spadkobiercy po kres świata będą zobowiązani zachodnim specsłużbom CIA.

  Albowiem w przypadku ujawnienia na delikwenta spada nie banalna niesława czy nic już dziś nie znacząca hańba, ale konieczność zwrotu zagrabionego mienia a kto chce się rozstawać z nieruchomościami i biznesami do których zdążył się już przyzwyczaić.

  Pieniądze pochodzące z grabieży solidarnościowych funduszy to tajemnica która stoi za niewyjaśnionymi zgonami znanych kapłanów u schyłki lat 80-tych a także niektórych działaczy Solidarności z Krzepkowskim włącznie.

  Nie wspominając o dziwnych okolicznościach „emerytury” księdza Jankowskiego i pośmiertnej niesławy do której przyczynili się jego niegdysiejsi solidarnościowi przyjaciele.

  Nie mam żadnych możliwości wsparcia mojej tezy jakimkolwiek dowodem ale mam pewność że jest ona poprawna.

 100. podczaszy said

  Z pewną nieśmiałością i lękiem przez oskarżeniem że niczym Macierewicz pragnę połączyć wszystko ze wszystkim aby tylko wesprzeć zwariowaną tezę,ciekawi mnie na czym polegało to „przepędzenie”.
  Tak się bowiem składa że (jak wynika z informacji wikipedycznej) ART B współfinansowało „operację most”.O to dlaczego prywatna polska firma finansowała operację inicjowaną przez Nativ czyli agendę państwa Izrael nikt już nie pyta.A szkoda.
  Gdyby znajomość ballad Wysockiego ( Miszka Fiszman) była powszechna wszyscy wiedzieliby że już od 70-tych lat Żydzi nie mieli trudności z wyjazdem z ZSRR do Izraela.Jeśli tylko mogli udowodnić swą żydowskość przed specjalnymi komisjami dostawali zgodę i wyjeżdżali do swojego Izraela.Po co więc tyle ceregieli,powoływania w Polsce specjalnych służb na okoliczność „operacji most” ,współfinansowania przez szemraną firmę? Po co?
  Po to że „operacja geszer” (most) nie była całkiem legalna,była samowolką.

  A wywożono nie Żydów a dzieci porwane z sierocińców państw WNP.Wokół „operacji geszer” wybuchł w Izraelu głośny skandal który po kilkuletnim śledztwie właśnie w 1996 znalazł finał w sądzie.

  Żadna to tajemnica. Proszę zwrócić szczególną uwagę na podrozdział „dymisja i skandal operacji geszer” https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%9A%D0%B5%D0%B4%D0%BC%D0%B8,_%D0%AF%D0%BA%D0%BE%D0%B2_(%D0%B4%D0%B8%D0%BF%D0%BB%D0%BE%D0%BC%D0%B0%D1%82)#%D0%9E%D1%82%D1%81%D1%82%D0%B0%D0%B2%D0%BA%D0%B0_%D0%B8%D0%B7_%D0%9D%D0%B0%D1%82%D0%B8%D0%B2%D0%B0,_%D1%81%D0%BA%D0%B0%D0%BD%D0%B4%D0%B0%D0%BB_%D0%B2%D0%BE%D0%BA%D1%80%D1%83%D0%B3_%D0%BE%D0%BF%D0%B5%D1%80%D0%B0%D1%86%D0%B8%D0%B8_%C2%AB%D0%93%D0%B5%D1%88%D0%B5%D1%80%C2%BB

  Powracając do kwestii ART B wypędzonego z Ursusa;czy jest możliwe że Krzepkowski posiadał wiedzę co to rzeczywistych celów operacji most? być może trafiła ona (wiedza) do niego przypadkowo albo istniała obawa że może taką wiedze posiadać.Czy to możliwe czy raczej to czysty zbieg okoliczności?
  25. rocznica mordu na Krzepkowskim
  ikulalibal

 101. podczaszy said

  Premier Andrzej Lepper dysponował informacjami które przekazały mu specsłużby rywalizujące ze specsłużbami NATO.

  Być może białoruskie ale to tylko moje przypuszczenie jako że informacja o śmierci Leppera była najbardziej nagłaśniana w Mińsku.Pod polską ambasadą nawet doszło do mitingu z żądaniem wnikliwego śledztwa.

  Mówiąc o „talibach w Klewkach” Premier Andrzej Lepper wysłał sygnał że wie o niejednym sekrecie.

  Jesienią 2011 roku miały się odbyć wybory do sejmu i niewykluczone że Premier Andrzej Lepper z zasobów swej pamięci chciał wydobyć kolejne kompromitujące tajemnice i dlatego musiał umrzeć na początku sierpnia.

  Jeśli Leppera usunęły służby to logika zdarzeń dość wyraźnie pokazuje które.Więc o „walce pod dywanem” nie ma mowy.
  ikulalibal 18.02.2021

 102. podczaszy said

  Oczywiście, że wiedzieliśmy o tej operacji most. Pisaliśmy już wtedy co łączy Art, B z operacją most, kto pomagał całej tej operacji, jaką rolę odgrywał Dziewulski, Czempiński, Jasik, Pilaszczyk itd.
  Ach zresztą wokół Ursusa to cała sieć operacji różnych służb, dlatego min. musiała byc ta fabryka zrównana z ziemią.
  Przecież Bagsik i Gąsiorowski to tylko słupy w operacji ,,most” czy Ursus, Art, B.
  25. rocznica mordu na Krzepkowskim
  Wrzodak Z. 18.02.2021

 103. bryś said

  Władze Facebooka zablokowały na terytorium Australii dostęp do wiadomości i możliwość dzielenia się nimi na platformie społecznościowej. – 88 Bezpartyja – przechodzą do kolejnego etapu.

 104. podczaszy said

  Zdrowie, medycyna i biznes – 17.02.2021.
  https://zygumntbalas.neon24.pl/post/160394,zdrowie-medycyna-i-biznes-17-02-2021

 105. podczaszy said

  W XXI wieku pasożytnicze praktyki nazywamy demokracją!

  A wiec demokracja w XXI wieku – to podbój i zniewolenie narodów
  Demokracja – to masowe mordowanie dzieci pod pretekstem wyzwolenia narodu od niewłaściwego władcy
  Demokracja – to zbrojne zamachy stanu na lokalne rządy
  demokracja – to kupowanie kandydatów do władz – głównie najciemniejszych charakterów
  demokracja – to redukcja populacji świata
  demokracja – to zaprzeczenie człowieczeństwa
  demokracja – to niszczenie pamięci historycznej, burzenie pomników
  demokracja – to niszczenie powszechnej oświaty, kultury, etosu narodowego
  demokracja – to stawianie na piedestał zbrodniarzy, morderców i złodziei ziemi i skarbów w tej ziemi ukrytych
  demokracja – to nabór nowych miłośników ludobójstwa, ‘karania’ bliźnich i skazywania na głód i nędzę całych narodów.
  demokracja – to pasożyty i grzybica i szarańcza planety, które żerują na dobrobycie wypracowanym przez samodzielne niezależne państwa.
  demokracja – to okupacyjne rządy jednookich cyklopów i intelektualnych neandertali

  demokracja XXI wieku – to niszczenie państwa opiekuńczego, które dba o dobro i bezpieczeństwo wszystkich swoich obywateli

  Tichanowska domaga sie pomocy od Atlantic Council – grupy lobbystów NATO (sic!) – żeby USA obaliły zbrojniie Aleksandra Łukaszenka. (tak jak Kadafiego, Miloszewicza, Husseina?)

  Tikhanovskaya tells pro-NATO lobbyists that US must ‘act strongly’ to remove Lukashenko & investigate police brutality in Belarus — RT Russia & Former Soviet Union
  https://www.rt.com/russia/509020-tikhanovskaya-us-remove-lukashenko/
  Sytuacja między Rosją a Białorusią.
  Tiamat 18.02.2021 12:39:52
  https://alfax-2020.neon24.pl/post/160396,sytuacja-miedzy-rosja-a-bialorusia#comment_1760008

 106. JanuszT said

  Najważniejsza książka o Polakach

  http://www.mysl-polska.pl/933

 107. http://wandaluzja.pl/?p=p_115&sName=skarby-synow-nieba//
  Maria Kruczkowska, SKARBY SYNÓW NIEBA, czwartkowiec Gazety Wyborczej, 17 07 03, s. 30-32

  W Berlinie urządzono wystawę TYSIĄCLETNIEJ kolekcji z Zakazanego Miasta w Pekinie. Z Tajwanu przywieziono tylko 400 eksponatów wielotysięcznej Kolekcji Cesarskiej, którą w r. 1933 ewakuowano przed Japończykami na południowy-zachód w 19.557 skrzyniach, a po zakończeniu wojny przewieziono je do Nankinu, stolicy nacjonalistycznych Chin. W trakcie ewakuacji na Tajwan w Nankinie pozostawiono 700 skrzyń.
  W Der Spiegel jest artykuł: Fund am schwarzen Felsen (13/2004, s. 166-75), gdzie jest mowa o znalezieniu między Sumatrą a Borneo arabskiego wraku wyładowanego luksusową ceramiką chińską z darami cesarskimi dla Kalifa z Bagdadu – z czego napis Szesnastego dnia siódmego miesiąca drugiego roku panowania cesarza Jingcong (r. 826) uważam za DEDYKACJĘ.
  Otóż to, że statek z poselstwem został porwany przez burzę i rzucony na skały tłumaczy, dlaczego najazd Ordy Tureckiej na Chazarię był w r. 830, a nie kilka lat wcześniej, jak to przewidywali Polacy. Tabory uratował wódz Seldzuk, który poprowadził je do Szewczenki – dzięki czemu uratował też przy pomocy floty arabskiej Złoto Kalifów – ale Lebediusz podbił nie tylko Fińskie Powołże, ale i wypędził z Mongolii Ujgurów, których zastąpili Kirgizi.
  W Der Spiegel czytamy, że w r. 1132 cesarz Gaosung wydał dekret o budowie floty handlowej i wojennej, która stała się wkrótce najpotężniejsza na świecie. Było to kilka lat po podboju Północnych Chin przez Bolesława III Krzywoustego, co nazywa się najazdem Dżungarów). W r. 1132 Bolesław III poniósł klęskę z Węgrami na Przełęczach Karpackich, z czego wynikało, że atakować Południowych Chin nie będzie. Cesarska kolekcja dzieł sztuki została założona przez dynastię Prawdziców-Sung (907-1280), jedną z wybitniejszych w Państwie Środka. Byli to Kitanowie z KITEŻU dziś Nowogrodu Niżnego. Na stronie tytułowej artykułu czGW mamy portret tronowy cesarza Ningsunga jako młodego blondyna z orlim nosem.
  Jest problem tragedii Chin w l. 1125-27, który przedmiotowy artykuł tłumaczy najazdem Dżurdzenów z Mandżurii. Cesarz wykupił się złotem, ale po roku Dżurdzenowie wrócili i zdobyli Pekin wywożąc cesarza, 3000 dworzan i 2050 wozów ze skarbami. Cesarz umarł w niewoli, ale Dżurdzenowie osadzili nad Jangcy jednego s Sungów jako wasala, który wykupił część kolekcji cesarskiej. Południowe Sung było obciążone trybutem i zagrożone przez Ordę Dżurdzenów, która była pozostałością polskiego systemu okupacyjnego, o którym krążyły w Europie legendy jako Złotym Królestwie Kapłana Jana. W Mandżurii język polski przetrwał do XVII w.
  Podbój Chin w czasie ich potęgi nie mogło być dziełem barbarzyńców, co zauważyli Amerykanie suponując tu Koreańczyków. Chińczycy identyfikowali Dżurdzenów z Gruzinami, którzy jednak blondynami nie byli, co odnosi sprawę do walczącego z Prawdzicami Bolesława Krzywoustego, który już w r. 1114 założył w Mandzurii system okupacyjny, której nazwa pochodzi od Dżurdzenów. Mam amerykański atlas historyczny, gdzie Dżurdzenów nazywa się KIN – jak nazywano w Chinach Bolesława Śmiałego – co mogło pochodzić od ruskiego Palia-ki.
  Cesarstwo Sung zostało założone przez Kitanów, którymi byli Pieczyngowie Prawdziców. Po rozbiciu z ujgurskimi Karachanidami cesarstwa Tang założyli oni w północno-wschodnich Chinach królestwo Liao – prawdopodobnie do Lwa Prawdziców – przekształcone w r. 960 w Cesarstwo Liao, które po najeździe na Chiny Bolesława Śmiałego zaczęto zwać Sung.
  Prawdzice panowali aż do dolnej Wisły, toteż Sungowie wiedzieli, że po zdobyciu Wyszogrodu naprzeciw Bydgoszczy Krzywousty uderzy na Chiny. Wobec tego zawarli pokój z Khmerem oddając mu handel indyjski, co tłumaczy budowę w l. 1113-1150 NAJWIĘKSZEJ I NAJWSPANIALSZEJ ŚWIĄTYNI ŚWIATA, Angkor-WAT. Jacek Pałkiewicz pisze, że Angkor był najbogatszym miastem świata, dwukrotnie większym od starożytnego Rzymu; (ANGKORLAND, Wprost, 08 02 2004, s. 52-55)
  Bez tego wymuszonego polskim zagrożeniem traktatu nie można zrozumieć mocarstwowości Khmeru, która utrzymała się po podboju Południowego Sungu przez Mongołów w r. 1280. Chińskie statki woziły jedwab, porcelanę i inne towary do przewężenia Półwyspu Malajskiego, gdzie nabywali je Khmerowie, którzy sprzedawali je nad Oceanem Indyjskim Hindusom i Arabom z krociowym zyskiem.
  Był to khmerski protektorat nad Indonezją w ramach którego towary chińskie były dostarczane do Afryki Wschodniej przez Jawajczyków, którzy skolonizowali Madagaskar, natomiast Chińczycy musieli pływać do Indii WOKÓŁ AUSTRALII, co powołało CHIŃSKĄ ŻEGLUGĘ WIELOMASZTOWĄ. Ten stan trwał do katastrofy Khmeru w r. 1425 w wojnie z Wietem i Tajem, za którymi stały Chiny – wobec czego żegluga wielomasztowa nie była już Chinom potrzebna.
  Skarbiec Prawdziców był w Tuwie, gdzie zaczynał się Wielki Spław Syberyjski. Twierdzę tą krajowcy nazywają Gliniany Dom. Teren do zamieszkania się Nie Nadaje. Wykopaliska archeologiczne ujawniły tam tylko poza twierdzą Grób Skandynawa. Gdy po śmierci Bolesława III Seldżucy wyruszyli na Podbój Chin to cesarz Południowego Sung obiecał Marszałkowi Pryncypatu Piotrowi Włostowicowi za pobicie Seldżuków skarbiec Prawdziców w Tuwie, czego ten dokonał w bitwie pod Samarkandą w r. 1139, a potem przez 5 lat woził Złoto Prawdziców Wielkim Spławem Syberyjskim do Skarbca Włastów w MODLINIE.

 108. JanuszT said

  Józef Bańka – Krytyka rozumu cyfrowego

  http://www.kulturaswiecka.pl/node/926

 109. JanuszT said

  Palcaty – ulubiona zabawa młodzieży polskiej w XVII-XVIII w.

  http://www.kresy.pl/kresopedia,historia,rzeczpospolita?zobacz/palcaty-ulubiona-zabawa-mlodziezy-polskiej-w-xvii-xviii-w

 110. Piskorz said

  !!!! Wie letztes Jahr: Christliche Feste fallen dem „Lockdown“ zum Opfer, muslimische nicht….Jak w ostanim roku; chrześcijańskie święta padają ofiarą lockdownu”, muzułmańskie natomiast nie..!! Reszta na http://www.zuerst. de

 111. Piskorz said

  re 99 Na A. Krzepkowskiego bandyci czekali na Niego w jego mieszkaniu, wiem to od byłego pracownika Ursusa.

 112. osoba prywatna said

  ZUS chce wiedzieć wszystko
  https://panoptykon.org/wiadomosc/zus-chce-wiedziec-wszystko

  Niemal niezauważona przemknęła przez większe media informacja z USA sprzed kilku dni. Gubernator stanu Nevada Steve Sisolak obwieścił światu swój pomysł na ożywienie gospodarcze, jak na razie tylko w jego stanie.
  https://strajk.eu/swiat-wypozyczony-prywatnym-firmom/

  Z Bretton Woods do dżungli Lacandon (refleksje o globalizacji)
  https://nowyobywatel.pl/2020/08/27/z-bretton-woods-do-dzungli-lacandon-refleksje-o-globalizacji/

 113. osoba prywatna said

  Amerykańska wojna w Somalii po pół wieku się kończy… czy na pewno?
  https://strajk.eu/amerykanska-wojna-w-somalii-po-pol-wieku-sie-konczy-czy-na-pewno/

  Skandal w Irlandii. Producent szczepionek prowadził nielegalne eksperymenty medyczne na dzieciach
  https://naszapolska.pl/2021/02/09/skandal-w-irlandii-producent-szczepionek-prowadzil-nielegalne-eksperymenty-medyczne-na-dzieciach/

 114. osoba prywatna said

  Witt: Pandemia zaostrzyła we Francji zjawisko depresji. Areszt domowy rozdziela małżeństwa pięściami
  .https://www.youtube.com/watch?v=S7-ZoLySvwg&feature=emb_title

 115. osoba prywatna said

  Dr Brzeski: Trump nie odchodzi na polityczną emeryturę. Zaczyna ruch MAGA. Jest wodzem Republikanów
  .https://www.youtube.com/watch?v=yyFZnPVJmiQ

 116. Lily said

  Wedlug Mike Adams.
  „COVID 19 isn’t a pandemic plan,its an
  EXTREMINATION plan for humanity”.
  Zrodlo; UNCENSORED,Issue 62,page 48-50.

 117. . said

  Jak wiadomo, teoria darwinowska jest już przeżytkiem, co udowodnił m.in. prof. Manfred
  Eigen, laureat Nagrody Nobla w dziedzinie chemii z 1967 r. swoim wykładem wygłoszonym
  podczas cyklu seminariów naukowych pn. „Montedison Progetto Cultura”. Podważył on twierdzenie, jakoby pierwsza żywa cząsteczka DNA zdolna do reprodukcji powstała wskutek przypadkowej, szczęśliwej kombinacji pierwiastków chemicznych.

  Eigen, który w przeciwieństwie do darwinistów zna się na rachunku statystycznym, ustalił, że najprostszy gen w ramach DNA jest łańcuchem 300 aminokwasów, którego prawdopodobieństwo
  samoistnego wystąpienia jest jak jeden do 72… (tu należałoby wstawić jeszcze 108 zer!), co kategorycznie wyklucza przypadek jako kluczowy czynnik powstawania życia. I niczego nie zmieni tu
  słynna książka „Przypadek a Konieczność” żydowskiego biochemika Jacquesa Monoda (1910 –
  1976), uznana w swoim czasie (rok 1970) za dzieło na wskroś naukowe. W prestiżowym czasopiśmie amerykańskim przeznaczonym dla inżynierów elektroniki ukazał się artykuł na temat genomu ludzkiego, w którym dosłownie stwierdzono: „Jesteśmy w stanie zmieścić ludzki genom w
  pamięci o objętości 32 KB – co jest fenomenalne, jeśli zważyć, że genom muszki owocówki (Drosophila) zajmuje 20 KB.” („IEEE Spectrum”, listopad 2000, str. 42). Skoro więc dla pospolitej
  muszki reprezentatywna okazuje się informacja tego samego rzędu wielkości, co dla człowieka,
  jak można dalej utrzymywać, że między dwoma żywymi istotami zaszedł proces transformacji,
  który postawił je na dwóch przeciwległych biegunach ewolucji? A zresztą: gdzie w takim razienależałoby umieścić jej „punkt zerowy”? Co do pozostałych „dowodów kopalnych” na poszczególne etapy ewolucji, przytoczmy opinię światowej sławy genetyka Giuseppe Sermontiego, zamieszczoną przez niego w książce obalającej teorię Darwina, napisanej we współpracy z
  paleontologiem Roberto Fondim „Udowodnienie, że tych pośrednich form kopalnych, traktowanych jako ogniwa łączące, systematycznie brakuje w zgromadzonej dokumentacji kopalnej, stanowi zasadniczy wkład, jaki paleontologia
  wniosła do nauk przyrodniczych dwóch ubiegłych stuleci. Ten wkład nic może być w żaden sposób umniejszony przez wskazywanie na niewystarczający charakter posiadanych aktualnie danych.

  Czy to się komuś podoba, czy nie, przyczynek ten pokazuje, że „fenomen kwantowy” obowiązuje
  również w świecie żywych istnień. Tak w przestrzeni, jak i w czasie, naturalny system biologiczny
  jest ustrukturyzowany w formach dyskretnych czyli nieciągłych.

 118. JanuszT said

  M. Nollke, „Asertywność i sztuka celnej riposty”

  Książka bardzo fajna. Zainteresuje każdego, kto chce nauczyć się sprawnie kontrować ataki słowne złośliwych kolegów, szefa czy przypadkowych ludzi na ulicy. Dużo technik, trochę o mowie ciała i sporo ćwiczeń. Nie spodobały mi się niektóre przykłady ripost autora, ale nie o to przecież chodzi. W życiu nie można bazować na gotowych przykładach. Trzeba być oryginalnym i wymyśleć swoje! Ocena: 4/5

  Źródło: http://xoxoxonotatki.blogspot.com/?m=1

 119. podczaszy said

  pandemia szczepionek
  23 nauczycieli nie przyszło do pracy po szczepionce AstraZeneca
  18 lutego 2021
  https://tarnogorski.info/piekary-slaskie-23-nauczycieli/

 120. podczaszy said

  Przedsiębiorcy składają do prokuratury zawiadomienie na premiera Morawieckiego
  18 lutego 2021
  https://tarnogorski.info/przedsiebiorcy-skladaja-do-prokuratury-zawiadomienie-na-premiera-morawieckiego/

 121. podczaszy said

  Nie tylko politycy opozycji krytykują wydanie milionów złotych na szpital tymczasowy. – To nie miało sensu. Chodziło o efekt propagandowy i podtrzymanie psychozy strachu – komentuje jeden z miejskich radnych PiS.
  https://www.dziennikwschodni.pl/zdrowie/radny-pis-tez-krytykuje-szpital-tymczasowy-w-lublinie,n,1000284028.html

 122. osoba prywatna said

  Bandyci w mundurach i z bronią, płatne pachołki kaczysyna i spółki wdzierają się do restauracji kradnąc kasę fiskalną i komputery, zastraszając przy tym personel i klientów.

 123. Katarzyna T said

  „nie ma wśród was najlepszego, ale mogę wam wskazać największego squrwysyna”
  Hej Panie Boydar – przebudzony. Wy to kto?
  Ps.Tyle ma kobiet w otoczeniu (i jeszcze tesciową), a taki nie grzeczny. Nie odpowiedział mi na zapytanie.

 124. podczaszy said

  Dyskusja w sieci, program w internetowej telewizji. Publikacja GŁOSu o śmierci znanego lekarza po szczepieniu, odbija się szerokim echem
  poniedziałek, 15 lutego 2021 23:55

  MEDIA/KORONAWIRUS. Bardzo duży odzew – nie tylko w Zabrzu – ale także w kraju, wywołał nasz ubiegłotygodniowy artykuł na pierwszej stronie GŁOSU „Zabiła go szczepionka?”.

  Bardzo znany zabrzański chirurg, emerytowany już 85-letni lekarz prof. Marian Pardela 40 minut po podaniu mu szczepionki na koronawirusa doznał ciężkiego zawału serca (choć nie chorował kardiologicznie) i karetką został przewieziony do Śląskiego Centrum Chorób Serca z przychodni przy ul. Sienkiewicza.

  Tam zmarł po zaledwie kilku dniach.

  Mimo tego, Sanepid nie odnotował tego przypadku na ministerialnej liście niepożądanych odczynów poszczepiennych ani jako zawału, ani jako zgonu.
  .https://www.youtube.com/watch?v=sWQLazF2WFw

  Od wielu dni figuruje adnotacja jedynie o poszczepiennym omdleniu i konieczności obserwacji szpitalnej…
  http://www.gloszabrza24.pl/wydarzenia/20976

 125. podczaszy said

  szczepionki nie pomogły zamknięte szkoły
  https://www.olsztyn.com.pl/artykul,koronawirus-kolejne-placowki-w-olsztynie-zawieszaja-nauke-lub-przechodza-na-tryb-zdalny,31635.html

 126. ? said

  Nie chcesz się zaszczepić, stracisz pracę. Surowy dekret w Watykanie

  Surowe konsekwencje włącznie ze zwolnieniem z pracy grożą pracownikom Watykanu, którzy odmawiają zaszczepienia się przeciwko koronawirusowi.
  Dekret w tej sprawie wydał gubernator Państwa Watykańskiego kardynał Giuseppe Bertello.

  Szczepienia w Watykanie są dobrowolne. Ogłoszony w czwartek dekret przewiduje, że osoby, które nie zgodzą się na przyjęcie preparatu przeciwko COVID-19 z powodów zdrowotnych mogą otrzymać inne obowiązki zawodowe bez zmiany pensji.

  Wobec tych, którzy nie chcą się zaszczepić bez ważnej przyczyny grożą „konsekwencje różnego stopnia aż do przerwania stosunku pracy” – głosi rozporządzenie kardynała Bertello.

  Napisał on, że odmówienie przyjęcia szczepionki może stanowić zagrożenie dla innych i zwiększyć ryzyko dla zdrowia publicznego.

  Podstawą dekretu gubernatora Państwa Watykańskiego są przepisy sanitarne z 2011 roku o obowiązkach spoczywających na zatrudnionych.

  Ponadto wprowadzono kary w wysokości 25 euro za brak maseczki i 1500 euro za złamanie zasad kwarantanny.

  Nad przestrzeganiem tych wymogów czuwa żandarmeria watykańska.
  https://dorzeczy.pl/swiat/172979/watykan-brak-szczepienia-grozi-zwolnieniem-z-pracy.html

 127. Bezpartyjna said

  „Polski rząd szuka eksperta od wymyślania nowych podatków

  Choć premier Mateusz Morawiecki oraz jego współpracownicy od krajowej ekonomii, to grupa ludzi wyjątkowo kreatywnych w kontekście wymyślania nowych podatków, to jednak ich także dopadła w końcu niemoc twórcza. Dlatego Ministerstwo Finansów prowadzi nabór na stanowisko eksperta, którego rolą będzie m.in. wymyślanie nowych danin i opracowywanie przepisów, które wdrożą je w życie.” …

  https://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/polski-rzad-szuka-eksperta-od-wymyslania-nowych-podatkow

 128. Bezpartyjna said

  „Zima zaatakowałą Stany Zjednoczone. Mróz sięga bardzo daleko na południe, w tym do słonecznego i pustynnego Teksasu. Na skutek opadów śniegu i mroźnej aury doszło tam do serii awarii elektryczności i wody. Miliony ludzi zostało tym samym pozbawionych ogrzewania. Niektózy próbują się rozgrzewać we własnych samochodach.” …

  https://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/dramatyczna-sytuacja-w-teksasie-ludzie-grzeja-sie-w-samochodach-zeby-nie-zamarznac

 129. Bezpartyjna said

  „Jak donosi Fox News, Departament Edukacji stanu Oregon chce, aby nauczyciele zapisywali się na zajęcia poświęcone „demontowaniu rasizmu w matematyce”. Ma on za cel, zapewnienie nauczycielom zasobów, potrzebnych do zniesienia „kultury białej supremacji” na lekcjach matematyki. Całość projektu, została opisana w 82-stronicowym dokumencie.” …

  https://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/czy-matematyka-jest-rasistowska-tak-twierdzi-departament-edukacji-w-usa

 130. Yagiel said

  ad Wandaluzja @79, 107 – dziękuję za tak uprzejmą i ciekawą odpowiedź. Zresztą podwójną. Obie wymagają czasu, bym je przegryzł w „odpowiednim tempie”…
  Teraz tylko dwie uwagi: 1. gdy mowa o Skarbach, chodzi zapewne nie tylko o Złoto/Biżu; w tamtych czasach prowadzono też wojny o Głoskę czy Literę/Runę: bo można policzyć, ile więcej możliwości daje JEDNA SAMOGŁOSKA dodana do powiedzmy 15 GŁOSEK – ! To coś jak Silnia ! A gdy głosek ma się już ze 20 ?! (dziś dziwi mnie, że Ukraincy tak lubią samogłoskę ‚i’ – trochę jak Czesi – tak ją/jej nadużywają, że aż można bi pomiślić, że w słowie ‚UkraIna’ właśnie ‚i’ jest najważniejszą głoską… A przecież nie ma jej w słowie Skarb. Musiałoby być jakieś ‚Skirb’ ?
  Uwaga 2: ta uroda Blondyna z Orlim Nosem 😉 Wie Pan Szanowny, że jestem wzrokowcem – w górach, w sklepach, w mediach: wziąć takich Guta-Polaka i Gauci-Amerykańca… – i czasem coś rzuca mi się w oczy. Np. kiedy widzę i widziałem na ekranie redaktora Gadowskiego, Witolda Gadowskiego, patrzyłem na jego twarz… młodszego Bary Weinstein, nie – Harwey Weinstein! Nie żeby syna z ojcem podobieństwo zaraz, ale może krewnego ? Co jest tylko opisem, nie oceną ! Opisem z piciem herbety koniecznie, kt. to picie wymusza na widzu skojarzenia z Czajna/Czajem/Kitajem – razpachnulis krylia Duszy – z Kitajem Tysiąc czy Dawniej lat temu…
  No i tu kłaniają się ciut Chazarowie i Czeczeni, jedną ziemię zamieszkujący przez kilkaset lat Jakoś Wtedy… Chazarów władza nad Czeczenami czy Czeczenek nad Chazarami ? A jak oni czaj, ci Czeczeni, ciekawie piją – częstowali mnie – jak wtedy pijali ? Może z jednej Filiżanki ? Znaczy Czeczenka i Chazar. Jak tam-wtedy było, tak było, ale zawsze jakoś było… razem.
  Ale ja nie o Czeczenach-Chazarach ani nawet nie o Gadowski-Weinstein – tzn. owszem mogą być pomostem – a o Naszych jako zdobywcach i Władcach w Chin-Cesarstwie, kt. Pan opowiada. Otóż jeśli Blondyn Orlonosy mógł być tam Cesarzem – Chin jakiś dziś może w Polsce być Królem. (Bo demokracja jest dla pospólstwa, a Władzę Dzierżyć musi Ktoś.) I otóż uroda chinska mogłaby razić oczy nawet nie pospólstwa polskiego, a powiedzmy klasy średniej. Ale czy musiałaby? Ale czy Chazarów czy Karaimów naszych ?
  Dziś są takie możliwości chirurgiczne – znane z filmów – że urodzony Chinczyk może wyglądać na Polaka! Nawet może oduczyć się picia Czaju – choć to bardzo trudne! – wszelako czy nauczy się mówić polskie, nasze Głoski Wszystkie ? Pamięta Pan tę zabawę krakowsko-wawelską „soczewica koło miele młyn” czy jakoś tam „Brzęczyszczykiewicz” ?
  Bo jestem wzrokowcem, lecz i słuchowcem – tyle że nie do końca wiem, po co… A właściwie: nie do początku wiem to, nie do korzenia wspólnego, kt… kiedy? 7 tys lat temu żywił nie tylko/tyle krzaczek jakiś pustynny, ale/ile Drzewo jakieś Mnogie, czyli Las Lach Wysokich, znaczy Białej Rasy (prof. Szałek). Dawno to było, dawnym-dawno w tri/diewiat’ – jakby Bajkę kto opowiadał. Toż Pan, Wandaluzjo Szanowny, opowiada o Polakach, o Prawdzicach, o Man-Dżurach, tj. chyba Ludziach-Dzurdzach albo Ludziach-Dzurach ? A te Dzury są w Bajce jak nasze Dziury albo i Jamy, a te Jamy u nas są Dziura w Górze czy Drzewie-Korzeniu (oj, żeby nie w zębie! tfu-tfu-tfu!), a w takiej Japonii/Nippon są Góra, np. Fudżi Jama ! A jak mówią oni na Drzewo ?
  Tak czy Siak mówią, Bajkę zaczynają „Hen-Dzu, Hen-Dzu…” co może łączy nas nie tylko przez ‚Hen’, bo może także przez ‚Dzu’ ?
  Kończę już, bo nie wiem, czy oni chcą pamiętać, że byli u nich Dzu.
  Kilka lat temu w szkole na lekcji z grupą Chinów oglądaliśmy film ich historyczny: armie! sztandary łopoczą jedwabne! mowa ich brzmi! A na jednym ze sztandarów na samej górze widnieje napis – no jak nasz – AS, tylko ciut zawijasowy… To zapytałem takiego Innego China, kt. kulturę miał inną (np. w kosza nie grał) i znał stare Pismo Chin, więc go czasem prosiłem o tłumaczenie – a wtedy inni Chinczycy milkli ciekawie – zapytałem go, co To ? A on cofnął film, popatrzył… i powiedział, że nie wie. Ba! to i nie dowiedziałem się. I nawet bez tego ‚i’ nie wiem.

  I teraz głupi jestem: kt. wymowa ważniejsza: ChIny czy CzAjna ? Czy ‚I’ ? czy ‚Aj’ ? (bo gdyby jednak ‚Aj’, to Chiny/Chajna brzmiałyby blisko naszej ‚Chojna/Choina’ a nawet wyglądałyby podobnie: nasze Wysokie Choiny i ich wielo-dachy domów czy Świątyń – uważa Pan ? – zwanych tam ‚Pagod’ czy ‚Pogoda’…?)
  Żebym ja tyle rozumiał, ile widzę !
  Tyle rozumiał, ile słyszę !
  Słyszał i rozumiał To tylko, Drzewiej Drzewne, co rozumieć warto…

  Kłaniam się, Wandaluzjo Szanowny

 131. osoba prywatna said

  Fałszywa pandemia. Dr Błochowiak: Badania jasno wskazują, że maski na koronawirusa nie działają
  .https://www.youtube.com/watch?v=Leezv5EkUUY&feature=emb_title

 132. revers said

  Tylko nie wszyscy wieddza o tym ze w stanach na Teksas ruszyl arktyczny wir, w Australi akurat na ten temat w mediach istnieje blackout – zadnej wzmianki w glownych dzinnikach i australijskiej prasie.

 133. Bezpartyjna said

  Spurek za zakazem reklamy mięsa, mleka i nabiału. -To co jesz nie jest twoją prywatną sprawą.

  https://www.fronda.pl/a/spurek-za-zakazem-reklamy-miesa-mleka-i-nabialu-to-co-jesz-nie-jest-twoja-prywatna-sprawa,157451.html

 134. osoba prywatna said

  Dogonić ZSRR
  https://www.nowoczesnamysl.pl/2021/01/26/dogonic-zsrr/

 135. Bezpartyjna said

  „Już pod ponad dwóch miesięcy z sukcesami działa w Polsce pierwszy sklep socjalny. Został otwarty w Katowicach na początku grudnia na osiedlu Tysiąclecia. Nazywa się Spichlerz. Ceny produktów w sklepie nie przekraczają 50 proc. wartości rynkowej. Kasza, ryż, makaron, albo mleko kosztują 1 zł, serek wiejski – 50 gr, a masło – 2 zł. Chleb kupimy za 50 gr, natomiast brokuły za 10 gr.” …

  https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://gazetakrakowska.pl/tak-wyglada-pierwszy-sklep-socjalny-w-polsce-chleb-po-50-groszy-kielbasa-za-4-zlote-zdjecia-18022021/ar/c1-15445321&ved=2ahUKEwi079bzmvTuAhVBxIsKHVcfCucQFjACegQIChAC&usg=AOvVaw32VN4xH3z_q9z03wUCmdOr

 136. ? said

  Chińska ekspansja gospodarcza:

 137. Greg said

  Nawet w normalnych sklepach ,,żywność” nie nadaje się do konsumpcji, a co dopiero w tym Spichlerzu.
  Po takich cenach musi być w niej sporo glifosatu.

 138. Piskorz said

  !!! Odnośnie książki „Ostatni rok imperium”. Jeden z carskich oficjeli dobrze powiedział. że Mikołaj II to byłby dobry na ,,gubernatora na prowincji!. Początek 2017, wrzenie w kraju,a on głupie liściki z żoną wymienia. I nabożeństwo i modli się za tego Rasputina..!! A Angole tak kręcili, aby.wszystko wiedzieć, co się dzieję w rodzinie cara i najbliższym otoczeniu. O Niemcach już nie wspomnę. ps Po rewolucji 1905 nazwali go Krwawym Mikołajem i wtedy udało się. A on myślał. że w 1917 powtórzy to samo i weźmie naród za mordę ponownie. I przeliczył się, wtedy nie było wojny, a lata wojny i wszystko- co- z nią związane…działało na cara niekorzyść!!

 139. Piskorz said

  !!!! Po co potrzebna religia w Rosji..o to po co..https://i2.wp.com/markglogg.eu/wp-content/uploads/2017/10/religia-dla-Rosji.jpg?zoom=2

 140. zen said

  https://wrealu24.tv/video/8MUPpymUR3

 141. JanuszT said

  Leszek Żebrowski – Jedwabne 1941

  Temat wałkowany, ale..

  https://www.facebook.com/groups/1562679607309518/permalink/2918262878417844/

 142. revers said

  Nie mial maseczki i mlodego chlopka w Lodzi skula straz miejska

  https://propolski.pl/nie-mial-maseczki-rzucila-sie-na-niego-straz-miejska/?fbclid=IwAR3G3Y-8oDzNy1J45pfooJCUAgVGChjuuowqU8YH6XyxG7FWXjT-mzEwW7A

 143. Wielka Kopa Tatry said

  „Tyle ma kobiet w otoczeniu (i jeszcze tesciową), a taki nie grzeczny.”

  Ale kobiety lubią niegrzecznych☺

 144. Yagiel said

  ad Piskorz@138 – od tego cara nie było co wymagać: jak go wychowali – na Hioba/Joba – taki był i…
  A dziś zupełnie taki sam Mateuszek Morawiecki.
  (a kobiety lubią nie…)

 145. osoba prywatna said

  Rozmowa z Narodową Infolinią Programu Szczepień przeciw …..

 146. Boydar said

  @ Pani Kasia

  Czego Pani nie rozumi ?

  Może informacja nie jest dla Pani przeznaczona, warto rozważyć …

 147. osoba prywatna said

  Jeszcze raz.

  .https://www.facebook.com/lega.artis/videos/1151472455284233

 148. osoba prywatna said

  Ulotka dla sędziów
  https://stolikwolnosci.pl/ulotka-dla-sedziow/

 149. Wielka Kopa Tatry said

  „A mnie w ciężarówce najbardziej podniecają trudne manewry.”

  Np. w Hucie Batory w Chorzowie, dojazd do hali z suwnica jakieś 500m, wyjazd tyłem, a po drodze nie dość, ze nawierzchnią jak po bombardowaniu, to jeszcze poucinane szyny wystają spod sniegu😤

 150. osoba prywatna said

  Taniec z wysoką.
  .https://www.youtube.com/watch?t=3&v=S9IpyQFJynA&feature=youtu.be&fbclid=IwAR3SFkY2J1c9E57y36STTVzC8sZfzRUXsaGsAiuW3y-IbTLbbVHHTveK2lQ

 151. osoba prywatna said

  Takie rzeczy to tylko w Rosji. No może jeszcze w Białorusi…
  .https://www.facebook.com/edward.czarnecki.54/videos/1925349534279831

 152. revers said

  ad149

  trzeba bylo sprobowac na teksaskich haiswejach

  https://www.aljazeera.com/wp-content/uploads/2021/02/Screen-Shot-2021-02-11-at-12.58.33-PM.png?resize=570%2C380

  przy pierwszym sniegu …

  https://www.aljazeera.com/news/2021/2/11/at-least-five-dead-in-massive-texas-crash-after-icy-storm

  jak zawsze propaganda ocieplenia i wiecznego lata dziala na kazdego drogwca, sluzby drogowe i klmatolozkow, nawet w okresie zimowym i na spicbergenie.

 153. osoba prywatna said

  Według rządowego raportu 244 osoby, w tym 8 nienarodzonych dzieci, zmarły po podaniu szczepionki przeciwko COVID-19.
  https://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/polska/ponad-200-os%c3%b3b-w-wielkiej-brytanii-zmar%c5%82o-wkr%c3%b3tce-po-otrzymaniu-szczepionki-przeciwko-covid-19/ar-BB1dDtEE?ocid=sf

 154. Piskorz said

  !!!! Nowe onuce..w drodze..a la chirurgiczne mają być..!a… czy pan Horban wie ile taka dobra maska kosztuje ? i czy wie że taka maska powinna być co jakiś czas wymieniana bo nie jest wieczna ? i czy wie że w Niemczech osoby o niskich dochodach i emeryci dostają takie maski za darmo ? jesli rząd chce cokolwiek narzucać społeczeństwu to powinien za to PŁACIĆ ,bo stanu wyjątkowego ani jakieś klęski NIE MA
  Znalezione w sieci..

 155. osoba prywatna said

  Uwaga! Dementujemy podłe kłamstwa Nawalnego oraz polskich i zachodnich stacji telewizyjnych!
  https://brapolros.ru/2021/01/29/uwaga-dementujemy-podle-klamstwa-nawalnego-oraz-polskich-i-zachodnich-stacji-telewizyjnych/?fbclid=IwAR2nBVi0kCsLFtZXtQORRO-_ZyHtRLtdPDNLEhbuVUPxyUEcJNWGiGF9hk4

 156. Boydar said

  I co, „takie rzeczy to tylko w Rosji – (151)”, to ma być lepsze od lekcji o gender ???

  Pieprzone kacapy, dalej nie wiedzą co dobre. Ja bym im jeszcze jakieś sankcje przywalił.

 157. Boydar said

  Nasz Pan Gajowy ma nadprzyrodzony dar przewidywania co się pojawi, w mediach

  https://wideo.wp.pl/klamstwa-oszustwa-i-zastraszanie-jak-thomas-edison-wykonczyl-swoja-konkurencje-6609541469472385v

  ————–
  Powiem szczerze, że – choć wiedziałem to i owo o Edisonie – nie miałem pojęcia, iż wiem tak mało.
  Kwestia wiarygodności artykułu jest poza obszarem mej kompetencji.
  Admin

 158. Boydar said

  Banalny wręcz sposób na legalne wyprowadzenie kasy

  https://www.money.pl/banki/citigroup-nie-odzyska-500-mln-dolarow-z-przypadkowego-przelewu-gigant-przegral-w-sadzie-6609613249067872a.html

  A Bagsik z Gąsiorowskim musieli kombinować jak mały Edison pod górę

 159. revers said

  re 154
  cos pan P.Piskorz niedoinformowany, skoro z Lotniska w Monachium przysylaja do Berlina kupony na dwie partie po 6 maseczek do odbioru w Aptece, i za kazda partie maseczek z polowki kuponu kaza sobie placic 2 euro, wychodz 0.33 euramaseczka.

  A w Aptece jak to w aptiece i w nowy rok chinski maseczki warte 20 centow , niby z atestami who, czyli chinskimi i chinskiego nietoperza, a mial byc wg. chinskiego horoskopu po malpim roku rok byczy.

  ktos raczej zarabia na partii maseczek pomijajac apteke 6×13 cent 78 cenow i jest cymes, pomijac ze sam druk kuponu na maseczki jako wartosciowy druk moze zabrac z 33 centy, ale to juz inna kasa Bundes-drukarni.

  Na pytanie w aptece czy mozna kupic z kuponem na maseczki maski typu FFP3 z wentylem, odpowiedz pada negatywna.

  Jeden maseczkowy kupon starczy na 48 godzin pobytu w BRD GmbH, Drugi na powrot do drugiej strefy pandemii, rowniez na 48 H i 4 euro emeryt lzejszy z data waznosci na kuponie 15.04.

  A mowi sie ze tylko w PRL byly kupony na zywnosc i spirytualia, wyroby tabakowe a okazuje sie ze nawet w unijnym BRD GmbH
  kupony to tez wazna czesc zycia spolecznego, inaczej nie skorzystasz z sklepow, poczty, urzedow, komunikacji miejskiej i dalekobieznej.

  Za to sklady pociagow na bliska zagranice z Berlina coraz mniejsze z 2 wagownowych skladow , robi sie jeden, i to popoludniu gdy wiele polakow wraca z pacek niemeickich jak i niemcow z pod Berlina, zeby lepiej inkubowaly sie w spolecznosciach podberlinskich i bliskogranicznych wirusy covida z odmiana brytyjska, pld.afrykanska, brazylijska a ostanio nawet odmiana finladzka.

 160. . said

  Edmund Rotschild po II wojnie powiedział:

  „Europa Zachodnia, czyli sześć krajów Wspólnego Rynku plus Wielka Brytania
  i ewentualnie Irlandia oraz kraje skandynawskie – na zasadach, które będą wymagały sprecyzowania – utworzą federacyjną Europę polityczną. Ale ponieważ każdy człowiek czuje potrzebę bycia osadzonym w jakimś lokalnym środowisku, będzie się on identyfikował z regionem – wszystko jedno, czy będzie się ona nazywać Wirtembergia, Sabaudia, Bretania, Alzacja-Lotaryngia czy Walonia. Ważne, że ma zostać
  rozsadzona struktura Narodu państwa narodowego.”

  A później David Spangler z organizacji „Obywatele świata” dodał:

  „„[…] do obszarów działania globalizmu […] należy walka z rasizmem […]; stała
  się ona już jedną z priorytetowych kwestii uwzględnianych w pracach Komisji zaj-
  mującej się edukacją Obywateli Świata.[…]
  Regionalizm i globalizm sytuują się na dwóch szczeblach federalizmu; są one
  względem siebie komplementarne, toteż powinny być przedmiotem równoległych
  działań – co oznacza wyrok na państwa narodowe. Jest to koncepcja zmierzają-
  ca do podziału ich na mniejsze regiony, nad którymi łatwo będzie zapanować w ramach światowej federacji. Wszystko to doskonale współbrzmi z wizją „Mistrza”
  Alice Bailey, „Tybetańczyka”, który akcentował konieczność „zniesienia zasad,
  które wyrządziły światu tyle krzywd, a które można streścić dwoma słowami: suwerenność i nacjonalizm.”

  Takie są plany masoństwa. Teraz już wiecie skąd te Szkocje, Katalonie, RAŚie?

 161. Boydar said

  No paczcie Państwo, jak to „eksperci” potrafią odwrócić kota ogonem

  „… właściciele kotów bardziej narażeni na choroby psychiczne /…/ nowe badania wykazały, że istnieje silny związek między posiadaniem kota a ryzykiem zachorowania na schizofrenię …”

  https://portal.abczdrowie.pl/wlasciciele-kotow-bardziej-narazeni-na-choroby-psychiczne

  Pierwsze kłamstwo dotyczy stosunków właścicielskich – to nie my mamy kot tylko koty mają nas.
  I dalej – ludzie poturbowani na psychice w naturalny sposób szukają oparcia w czymś rozsądnym, trwałym i rzeczywistym. W dodatku, będącym niewątpliwym arcydziełem Boga. Oferują więc kotu wikt i opierunek, i taki kot załatwia wszystkie inne problemy. Czasem tylko nie daje rady, bo głupota ludzka jest nieskończona.

  A tak w ogóle, to kocio-ludzkie relacje stanowią od dawna bardzo interesujące zagadnienie. Z racji jednak wymaganej ostrożności procesowej nawet nie będę próbował ich naświetlać.

 162. Boydar said

  @ Pan Gajowy

  I ja się oceny nie podejmuję. A daru zazdroszczę 🙂

 163. Boydar said

  W ramach dalszego przeglądu prasy oraz klimatu w mediach

  https://www.onet.pl/informacje/krowoderskapl/matematyczny-geniusz-powiedzial-ze-nie-ma-takich-pieniedzy-za-ktore-wyjedzie-z-polski/5gxn5q3,30bc1058

  https://www.onet.pl/informacje/onetlodz/minister-michal-wojcik-po-tekstach-onetu-wstrzasajaca-historia-zlecilem-analize/6mq93ps,79cfc278

  Państwo – społeczeństwo niepotrzebne ? Talibowie w Klewkach ?

  https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/aborcja-jeden-ze-stanow-w-usa-z-niemal-calkowitym-zakazem-aborcji/nchq0fc,79cfc278

  „… prawo kobiety do przeprowadzania aborcji wynika z praw gwarantowanych przez konstytucję USA. Aborcja na terenie całych Stanów Zjednoczonych jest więc legalna …”

  Czy profesor Miet już protestował ? Przypuszczam, że nie zdążył, podobnie jak przeciw wymordowaniu Indian. Które przecież także zgodne było z waszą „konstytucją”

  https://plejada.pl/newsy/jeremi-sikorski-o-depresji-i-wierze-w-boga-nie-kazdy-zrozumie-i-nie-kazdy-powinien/k4dc7le

  i najważniejsza wzmianka, jedna z osiemnastu w temacie kotologii jakie zobaczyłem

  https://www.medonet.pl/zdrowie/zdrowie-dla-kazdego,dlaczego-jeszcze-warto-miec-kota–felinoterapeutka–sam-fakt-kontaktu-z-miekkim-futrem-powoduje-wydzielanie-sie-hormonow-szczescia,artykul,13567463.html

 164. Przemysław Jakub said

  Pan baydurowy Baydur rozbaydurował się.

 165. Boydar said

  Zamiast zazdrościć niech się bierze do roboty, to stajnia Augiasza, sam nie wydolę

 166. Piskorz said

  re 101 Jeśli Leppera usunęły służby”….a tych kilku pozostałych związanych z A. Lepperem bezpośrednio..?! To sami się usunęli..?! Kto wie, ten wie o kogo chodzi..!!

 167. Piskorz said

  re 159 re 154
  cos pan P.Piskorz niedoinformowany…to trzeba uważnie czytać..!! Znalezione w sieci..!!

 168. Bezpartyjny said

  Nie będzie klątwy Bożej na policjantów i Sanepid gnębiących restauratorów

  13 luty (2021), (opublikowane lutego 17, 2021)

  Zapisz dziecko
  – Klątwy na policjantów i Sanepid gnębiących restauratorów nie będzie moje dzieci.

  Bóg nie będzie wpisywał się w plany dążące do wywołania w Polsce zamieszek.
  Nie walczycie razem z Bogiem. Nie walczycie z krzyżem w ręce.
  Akceptujecie kagańce na twarzy i inne rzeczy.
  Zaczęliście otwierać lokale gastronomiczne wbrew prawu narzuconemu przez rząd ( wedle polskiego ustawodawstwa bezprawiu) bo was to dotknęło. I waszych pracowników.
  Nikogo nie winię za otwarcie lokalu gastronomicznego. Każdy ma prawo do pracy i utrzymania siebie i swojej rodziny.
  Lecz klątwy nie pozwolę rzucić swemu synowi.
  – Ale, Panie Jezu legitymują gości w lokalach.
  – Jest to oczywiste bezprawie lecz i tu klątwy nie będzie.
  – Jeśli pozwolić policjantom i sanepidowi tutaj, Panie Jezu Chryste Królu na działanie takie to zastraszą ludzi, odstraszą klientów a przede wszystkim zmuszą do zamknięcia lokali.
  – Nie tędy droga.
  Nie chcecie słuchać Boga i chcecie tylko opierać się na własnych siłach. Tak Warszawa opierała się na własnych siłach choć Moja Matka ostrzegała w Siekierkach.
  I dzięki temu, że Powstanie wielu wydawało się słuszne, przy udziale masonów i agentury, w tym przede wszystkim Okulickiego, który został sowieckim agentem, miasto zostało zrównane z ziemią.

  Jeśli udacie się do Mnie wezmę was w obronę, wasze restauracje, was samych i pracowników.

  Czyż jednak wszystkie lokale są miejscami, które podobają się Bogu? Kluby nocne a także miejsca gdzie pije się dużo alkoholu.

  Zaczyna się Wielki Post.
  Iluż z was go przestrzegało gdy idzie o lokale gastronomiczne, także typowe restauracje, bary.
  Czy staraliście się aby w piątek były dania jarskie ? O alkoholu w Wielkim Poście nie wspomnę, ni o dyskotekach.
  – Tak Panie Jezu.

  Otrzymał Cyprian Polak (Krzysztof Michałowski)

  https://cyprianpolakwiaradodatki.blogspot.com/2021/02/nie-bedzie-klatwy-bozej-na-policjantow.html

 169. revers said

  re167

  trudno mowic o onucach, jak niektorzy maja profesjonalne, laboratoryjne maski np. 3M z okularami i zakrywajace cala twarz maski ochronne z wielowrstwowymi pochlanaiczami i filtrami maski, ale koszta z 160 do ok 300 euro.

  https://www.deutsche-apotheker-zeitung.de/news/artikel/2021/01/15/wie-lassen-sich-gefaelschte-masken-voucher-erkennen

  Do tego powstal juz proceder dodruku kuponow na domowych dukarkach lub semiprofesjonalnych w drukarni samobslugowych.

  Jak rozpoznac falszywy kupon, tego to dopiero aptekarzy ucza ale na wydrukowanych 27 mln kuponach kazdy chce zarobic, z opcja 48 godzin konca waznosci na onuce.

  Juz lekarze zauwazyli ze przybywa coraz wiecej astmetykow,

  Co sie wyleczylo z astmy to wraca spowrotem na rynek pluc z bezobjawowym covidem.

  Reszte moze pan prof. pluc. Grodzki dopowie, ile wzial z grantow krajowych na chirurgiczna transpatacje pluc, moze po transpltantacji grodzkiego w koncu zniknie na zawsze wirus covida, a wyszczepic chce wsie w 2 miesiace.

  ja tam zastanawiam sie czy skafander nurka glebinowego, z metalowa kopula na glowie i szklanymi zakrecanymi bulajami okretowymi nie byly by na miejscu, zeby przejsc sie do bezirksamtu po szain , tyle juz wody i szamba wylanego z laboatorii RKI, Droselow, i SANEPID-ow.

  Poki co ma sie tez awaryjny zamordnik z wydrukowanym I canot breath – nie moge odychac, tez nie pisane w sieci a na onucy.

 170. Bezpartyjna said

  Ooo! Jakaś mi tu konkurencja pod bokiem wyrasta – też bezpartyjny? Toć będzie już koło bezpartyjnych 😱

 171. Bezpartyjna said

  „Sztandarowy projekt walki z niżem demograficznym, polegający na wsparciu rodzin comiesięczną kwotą 500 złotych na każde dziecko, nie przekonał społeczeństwa do większego rozmnażania. Dzieci rodzi się mniej niż przed jego wprowadzeniem. Pandemia sprawiła, że ludzie nie chcą w tych niepewnych czasach komplikować sobie jeszcze bardziej sytuacji życiowej. Jednak rząd PiS ma na to pomysł…”

  https://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/czy-ponad-7-milionow-polek-i-polakow-zaplaci-podatek-od-bycia-singlem

  Jednym słowem „bykowe” chcą wprowadzić?

 172. Bezpartyjna said

  „Podhalańscy przedsiębiorcy donoszą do prokuratury na premiera Morawieckiego. Zarzucają mu, że nawołując przed wyborami prezydenckimi do udziału w głosowaniu, naraził wiele osób na zagrożenie życia i zdrowia. Podważają również zasadność wprowadzonych obostrzeń. Twierdzą, że zamknięcie ich biznesów jest niekonstytucyjne”, informuje RMF FM.

  https://www.pch24.pl/podhalanscy-przedsiebiorcy-donosza-do-prokuratury-na-premiera-morawieckiego,82131,i.html#ixzz6mvYUOTWC

  Ciupagi muszą iść w ruch a nie szydowska prokuratura.

 173. Bezpartyjna said

  „Mimo, że pracują w spółce córce energetycznego giganta PGE, nie zarabiają nawet średniej krajowej. Negocjują z zarządem podwyżki, jednak wciąż nie otrzymali godnej propozycji. Pracownicy Epore zamierzają teraz sięgnąć po stary, sprawdzony środek – odmowę pracy.” …

  https://strajk.eu/narasta-napiecie-w-panstwowych-firmach-pracownicy-spolki-z-belchatowa-maja-dosc-czekania-na-podwyzki-szykuja-sie-do-strajku/

  Dostaną dwa rajskie ptaki, pracodawcy chcą ludzi zwalniać z pracy a nie dawać im podwyżki.

 174. osoba prywatna said

  Na bank inż. Bizon jest w szeregach rycerzy zakonu.
  .https://www.facebook.com/photo?fbid=268054901370744&set=a.208700697306165

 175. Bezpartyjna said

  „Nowa amerykańska administracja pod wodzą Joe Bidena strzeżonego przez dziesiątki tysięcy żołnierzy w Waszyngtonie, pokazuje kły: wysłanie bombowców do Norwegii przeciw Rosji, budowa nowej bazy dla amerykańskich wojsk okupacyjnych w Syrii, a teraz zlecenie dla NATO wzmocnienia swej obecności w Iraku, bez zwracania uwagi na Irakijczyków, którzy przyjęli ustawę o wycofaniu obcych wojsk z kraju.” …

  https://strajk.eu/na-zyczenie-usa-nato-wzmacnia-swe-sily-w-iraku-wbrew-irakijczykom/

 176. Katarzyna T said

  Wicie P.Boydar migowy tyż nie dla mnie.Brawo Wy.

 177. Bezpartyjna said

  A jakiej pci jest koteczek Pana Boydara- można wiedzieć? 😺

 178. osoba prywatna said

  …..Dziadek zawsze tłumaczył, że dom jest jak człowiek. Popatrz, mówił, tu są oczy, i wskazywał na symetrycznie ułożone okna, tu jest buzia, i pokazywał drzwi, tu kręgosłup – chodziło mu o sień na przestrzał, z której wychodziło się do każdego pomieszczenia – a tu mózg. I wskazywał na strych. Jak masz jakiś problem, to idź pod dach i tam pomyśl, tak mawiał. Dziadek uważał, że pod dwuspadowym dachem myśli się lepiej i przestaje boleć głowa, bo tak jak w piramidzie powietrze jest tam odpowiednio zjonizowane. Ale przede wszystkim mawiał, że dom jest naszą twierdzą….
  …..W domu piekło się chleb, wędziło mięso, na strychu składowało żyto, jabłka, siano. W domu zawsze były ziemniaki i zakiszona kapusta. […] Przed domem był sad, a w podwórzu zagon pełen warzyw. I studnia, bo woda była najważniejsza. (s.133)
  https://zcyklu.pl/w-slowach/przeczytalismy/ceglane-dusze/

 179. Bezpartyjna said

  „Trwa totalne i bezpardonowe niszczenie przez IPN, wszelkich pozostałych jeszcze miejsc poświęconych żołnierzom Wojska Polskiego i milicjantom, którzy na Podkarpaciu walczyli z faszystowskimi, ukraińskimi bandami UPA, w obronie polskich mieszkańców tych ziem przed ludobójczym terrorem banderowskich potworów spod znaku tryzuba, którzy w zaplanowanej przez siebie akcji masowego ludobójstwa Polaków, chcieli powtórzyć tam naszym rodakom drugi Wołyń.” …

  https://kresywekrwi.neon24.pl/post/160415,obronca-zbrodniarzy-z-band-upa

 180. osoba prywatna said

  Bill parchaty taką wodę popija.

 181. osoba prywatna said

  Zakopiańska odmiana koronawirusa? Premier ostrzega przed nowymi restrykcjami
  https://paradyzja.com/zakopianska-odmiana-koronawirusa-premier-ostrzega-przed-nowymi-restrykcjami/?fbclid=IwAR3K6RCxNpbbw9aD4u8F0NP6csfwFkmK6E3gBd15Y9gANoEVH9zGXL0ghDM

 182. Bezpartyjna said

  Profanacja figury Matki Bożej w Częstochowie! Wyrwane z pomnika dłonie Maryi zostały rzucony w śnieg. Porozrzucano znicze i kwiaty

  https://wpolityce.pl/kosciol/539906-profanacja-figury-matki-bozej-w-czestochowie-wideo

  Straszliwych czasów dożyliśmy

 183. Bezpartyjna said

  Ardanowski: Spełnienie lewicowych postulatów to koniec rolnictwa. Uderzenie idzie w zwierzęta i produkcję roślinną

  https://wpolityce.pl/gospodarka/539888-ardanowski-spelnienie-postulatow-lewicy-to-koniec-rolnictwa

  Dlatego lewaczka Spurek tyle gada o wegetarianiźmie – wszystko pod faszystowską Unię.

 184. podczaszy said

  A co, jeśli zignorujemy władze…
  Kategoria: Archiwum, Co piszą inni, Filozofia, Polecane, Polityka, Polska, Świat, Ważne
  Autor:
  bloger AlterCabrio
  , 18 lutego 2021

  A jeśli – jak napisał Thomas Jefferson w Deklaracji Niepodległości – nasze prawa do życia, wolności i pogoni za szczęściem są niezbywalne

  ___________________________***___________________________

  A co, jeśli wszyscy zaczniemy powrót do normalnego życia teraz, kiedy rząd twierdzi, że najgorsze z pandemii mamy już za sobą?

  A jeśli ogromna liczba z nas podejmie takie decyzje samodzielnie?

  A jeśli zignorujemy rząd na własne ryzyko? A co, jeśli rząd podepcze nasze prawa, a my zmienimy je lub zniesiemy? A co, jeśli czas na to właśnie się zbliża? A jeśli ten czas już nadszedł? A co, jeśli – jak pisał Jefferson – kiedy ludzie boją się rządu, istnieje tyrania? A jeśli rząd boi się ludzi, jest wolność?

  What If We Ignore the Government?,
  Andrew P. Napolitano, February 18, 2021
  http://www.ekspedyt.org/2021/02/18/a-co-jesli-zignorujemy-wladze/

 185. osoba prywatna said

  Kwarantanna w hotelu i dodatkowe testy na Covid-19 po przyjeździe do Anglii – brytyjski rząd zaostrzył wczoraj przepisy na przejściach granicznych. Osobom, które złamią nowe zasady, grożą wysokie grzywny, a za kłamstwo na granicy grozi do 10 lat więzienia.
  https://paradyzja.com/uk-10-lat-wiezienia-za-podanie-falszywych-informacji-na-granicy-covidowy-absurd/?fbclid=IwAR1Jiul1Rhlp5uYxfC64VMe1-WZ0mdcgsJj-940zlzA6Gvlm50mDbZmVnZM

 186. podczaszy said

  Aha, i te „paszporty immunologiczne”? Pamiętasz, tych paranoicznych teoretyków spiskowych, którzy tak bardzo się tym przejmowali? Cóż, możesz też się tym zainteresować. Oczywiście masz świadomość, że jest to środek czysto tymczasowy, aby ludzie mogli ponownie pójść do kina.
  https://mrenigmatis.wordpress.com/2020/09/10/od-wielu-miesiecy-grypa-zabija-wiecej-ludzi-niz-covid19/

 187. podczaszy said

  W programie Piotra Szlachtowicza „W realu 24”, link:
  .https://www.youtube.com/watch?v=3__wBWAe3qw

  wystąpiła wczoraj prezes Justyna Socha, potwierdzając fakt, że akcja szczepionkowa jest przyczyną śmierci 57 osób, głównie starszych, ale nie tylko. Wśród zmarłych są 3 pielęgniarki i 3 lekarzy. Dane rządowe mówią o zgonach tylko 15 zaszczepionych.

  Pozdrawiam,
  Zygmunt Białas
  https://zygumntbalas.neon24.pl/post/160417,zanim-sie-zaszczepisz-19-02-2021

 188. osoba prywatna said

  UK: Ruszyła zbiórka na adwokata dla polskiego restauratora pobitego przez policję w Manchester
  https://paradyzja.com/uk-ruszyla-zbiorka-na-adwokata-dla-polskiego-restauratora-pobitego-przez-policje-w-manchester/?amp&fbclid=IwAR2rWY_66HcUxIU_Un1lYBR_d6-ADlsOsTcNO7kAbom6Rw2Zker4m_5nf5E

 189. Piskorz said

  !!!! Pomocnicy Putina….https://pdsnpsr.ru/uploads/post/image/1/112/11220/medium_001%D1%816.png..dobrze wyglądają..!

 190. zen said

 191. Boydar said

  Takie śliczne są tylko Kocinki

  https://ibb.co/khfYZRS

  pędzelki jeszcze są mimikre, ale urosną !

 192. NICK said

  Zen.(189).
  Długie. Dobre.

 193. podczaszy said

  Lekarze przeciw covid zakazom rządu

  Jako epidemiolodzy chorób zakaźnych i naukowcy zajmujący się zdrowiem publicznym mamy poważne obawy dotyczące niszczącego wpływu na zdrowie fizyczne i psychiczne dominujących polityk walki z COVID-19, proponując jednocześnie podejście nazwane „Ukierunkowaną Ochroną” („Focused Protection”).

  W dniu 4 października 2020 roku niniejszą deklarację opracowali i podpisali w Great Barrington, Stany Zjednoczone Ameryki Północnej:

  lekarz Dr. Martin Kulldorff, profesor medycyny na Uniwersytecie Harwarda, biostatysta i epidemiolog, specjalizujący się w wykrywaniu i śledzeniu epidemii chorób zakaźnych oraz ocenie bezpieczeństwa szczepionek.

  lekarz Dr. Sunetra Gupta, profesorka na Uniwersytecie Oksfordzkim, epidemiolog specjalizująca się w immunologii, opracowywaniu szczepionek oraz modelowaniu matematycznym chorób zakaźnych.

  lekarz Dr. Jay Bhattacharya, profesor na Wydziale Medycyny Uniwersytetu Stanforda, lekarz, epidemiolog, ekspert w dziedzinie ekonomiki zdrowia i polityki zdrowotnej, zajmujący się chorobami zakaźnymi oraz wrażliwymi grupami społecznymi
  https://gbdeclaration.org/great-barrington-declaration-polish/

 194. podczaszy said

  18 Styczeń 2021
  Prowadzenie restauracji bez kar od SANEPID-u
  Posted by T_Rozanski
  http://www.crisis-consulting.pl/prowadzenie-restauracji-bez-kar-od-sanepid-u/

  12 Styczeń 2021
  Odpowiedzialność majątkowa policjantów za wymuszanie przestrzegania nielegalnych koronawirusowych rozporządzeń rządu pis
  Posted by T_Rozanski

  Podsumowując, policjant – każdy bez wyjątku – który próbuje zmusić kogokolwiek do przestrzegania niemających mocy sprawczej przepisów z rozporządzeń Rady Ministrów lub poszczególnych Ministrów, jak też jeżeli próbuje nałożyć mandat karny za opór przed faszystowskim modelem zarządzania państwem, popełnia kumulatywny zbieg w/w przestępstw.

  W przypadku skazania go prawomocnym wyrokiem sądu karnego, poszkodowanemu i pokrzywdzonemu przysługują roszczenia odszkodowawcze i o zadośćuczynienie egzekwowane z prywatnego majątku sprawcy.

  Autor: Adam Kłoszewski
  Tags:
  covid covid-19 covid- Koronawirus kryzys lockdown pandemia Policja prawo naturalne protest SARS-CoV-2 zamieszki
  http://www.crisis-consulting.pl/odpowiedzialnosc-majatkowa-policjantow/

 195. Bezpartyjna said

  Kocinka śliczna, ale chyba rysiem nie będzie 😉 … z powodu tych pędzelków na uszkach?

 196. Boydar said

  Maaaaaine Kuuuuunem !!!!!!!!

 197. Boydar said

  https://rysiokotek.wordpress.com/kot-maine-coon/

 198. Boydar said

  Wujek drogi ale wciąż na topie

  https://www.onet.pl/kultura/onetkultura/mein-kampf-z-krytycznym-komentarzem-bestsellerem-nie-spodziewalismy-sie/ckx12ds,681c1dfa

 199. Boydar said

  Gdyby zagrali to Queen mielibyśmy szlagier szwiatowy

  https://www.onet.pl/muzyka/onetmuzyka/daj-mi-te-noc-czyli-piosenka-ktorej-wszyscy-sie-wstydza-ale-znaja-tekst/0nbv01n,681c1dfa

  Ale i tak w porównaniu z aktualnymi gniotami to było „coś”

 200. Boydar said

  Takie rzeczy to tylko w Rosji, ewentualnie na Białorusi lub w Wenezueli

  https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/rosja-policjanci-skladaja-zyczenia-14-latkom-i-przypominaja-o-odpowiedzialnosci-za/wn6sc53,79cfc278

 201. Boydar said

  Teraz będzie nas szczepił na Odrę, zapewne też na Nysę Łużycką i zakole Bugu. Czyżby Project Covid się załamał ?

  https://nt.interia.pl/technauka/news-bill-gates-zamiast-leciec-na-marsa-kupmy-troche-szczepionek,nId,5055684

 202. Boydar said

  Chyba tak

  https://wydarzenia.interia.pl/slaskie/news-amantadyna-pomaga-w-leczeniu-covid-19-badania-na-slasku,nId,5060124

  Wygląda, że lokalne tasiemce jednak zwyciężyły te zagramaniczne

 203. zen said

  https://www.gazetawarszawska.com/index.php/okupacja-zydowska-w-polsce/1152-jerzy-zieba-a-sprawa-zydowska

 204. revers said

  re181

  na razie trwa kontrola SANEPIDU, posrednio podleglej intytucji ministra zdrowia i plemielowi

 205. Boydar said

  No jaki kawał chu’ja, bezczelnego i zuchwałego

  https://12345-abcde.neon24.pl/post/160351,upadek-czy-rozwoj

  Jeszcze będzie wył, nie pierwszy i nie ostatni

 206. Boydar said

  Anuszka już olej rozlała …

  https://anthony.neon24.pl/post/160424,selekcja-depopulacyjna-medykow

  ale nie wszędzie; może nie starczyło ?

  https://zakop999pl.neon24.pl/post/160421,dostalem-ze-slowacji-info-jak-w-indiach-zwalczaja-covid-19

 207. Bezpartyjna said

  „Cyfrowe paszporty to część ID2020, czyli tworzenie cyfrowej tożsamości człowieka. Coraz więcej państw to wdraża…

  Cyfrowy dowód szczepień jest uważany za wejście w biometryczną tożsamość cyfrową i jest mocno krytykowany przez obrońców wolności słowa. Cyfrowa karta szczepień jest również częścią organizacji Digital Identity Alliance (ID2020), której celem jest tworzenie tożsamości cyfrowych. Oznacza to spersonalizowaną, przenośną, powiązaną biometrycznie tożsamość cyfrową, która istnieje na całe życie.

  Ustawowe wprowadzenie cyfrowych świadectw zdrowia, takich jak świadectwa szczepień, zaplanowane przez rządy państw „w walce z pandemią COVID-19” mogłoby być pierwszym krokiem w tym kierunku.

  Według Dakoty Gruener, szefa organizacji ID2020 w Nowym Jorku, wymagany jest cyfrowy dowód szczepienia na podstawie odczytu biometrycznego:

  „Kamera na granicy państwa lub przy wejściu na stadion piłkarski może powiedzieć, czy osoba została zaszczepiona”.

  Szczepienie koronne otwiera „wyjątkową okazję do wprowadzenia cyfrowej tożsamości dla miliardów ludzi”.

  Oprócz obaw związanych z ochroną danych, prawie nie zbadano skutków ubocznych i długoterminowych konsekwencji nowego szczepienia mRNA. Na przykład Norwegia w styczniu zmieniła swoje zalecenia dotyczące szczepień po tym, jak 29 osób otrzymało pierwszą dawkę preparatu Pfizer BioNTech i zmarło.

  źródło: de.rt.com

  Ponadto:

  „Dania, Szwecja i Izrael, chcą opracować własne paszporty o podobnej nazwie COVID-19, które, podobnie jak linie lotnicze, mogłyby zostać wykorzystane do ograniczenia krajowego dostępu do miejsc publicznych w oparciu o status badań lub szczepień.

  Istnieje Travel Pass, aplikacja mobilna do hostowania i weryfikowania wymagań dotyczących podróży, takich jak testy, opracowana przez IATA, która również zarządza Timatic. Program jest obecnie używany w wersji próbnej przez wybrane linie lotnicze, w tym loty z Kataru, Singapuru i Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

  Jest też CommonPass, stworzony przez organizację non-profit Commons Project, który wykorzystuje skanowalny kod QR do przechowywania danych testowych pasażera lub dokumentacji szczepionki, oprócz planów podróży. Niektóre loty United i Cathay Pacific testują aplikacje od września.

  W Wielkiej Brytanii istnieje Blok Pass, który koncentruje się nie tylko na podróżach, ale ma na celu zaoferowanie klientom platformy udostępnianie informacji zdrowotnych. Podobnie IBM rozwija swój własny produkt, korzystając z technologii blockchain.

  ID2020 uruchomił Good Health Pass Collaborative, międzysektorową inicjatywę mającą na celu stworzenie standardów dla systemu cyfrowych kart zdrowia.”

  źródło: washingtonpost.com

  Przygotował: Robert Brzoza

 208. Boydar said

  Udusili go poduszką ?

  https://wydarzenia.interia.pl/polska/news-prokuratura-w-szczecinie-wszczela-sledztwo-w-sprawie-smierci,nId,5060131

  Niewątpliwie za dużo wiedział; epidiaskop nie zna się na żartach, przecież to przyrząd

  Poza tym chyba miał pecha, jak Nasza Droga Józia

 209. Bezpartyjna said

  „Miosz i Iwaszkiewicz gejami, Słowacki graczem giełdowym, Reymont krawcem oraz inne wstydliwe sekrety i nieznane zalety polskich pisarzy.” …

  https://www.fronda.pl/a/milosz-i-iwaszkiewicz-gejami-slowacki-graczem-gieldowym-reymont-krawcem-oraz-inne-wstydliwe-sekrety-i-nieznane-zalety-polskich-pisarzy,157496.html

  W takim razie kto z pisarzy i poetów był normalny?

  ————-
  Czy bycie krawcem to wstydliwy sekret? Nienormalność???
  Admin

 210. revers said

  Pan Miet moze miec problemy z przekazem matematyki klasycznej, czy matematyki wyzszej z analiza matematyczna i innymi dzialmi matematyki.

  https://nypost.com/2021/02/12/adding-wokeness-oregon-promotes-teacher-program-to-subtract-racism-in-mathematics/?fbclid=IwAR2lEd9v0vOHCdtOCYHvGRWNzR2il0mWWj1-VZmNOHIJ9C7BWxYggvY7V20

  W stanie Oregon zastrzono przekaz matematyki.

  Okazuje sie ze egzekwowanie matematycznych regul, definicji, wynikow moze byc rasistowskie, tak wiec antysemickie.

  Wiec jak to bylo z Pitagorasem, Talesem i wieloma innymi znanymi matematykami, byli rasistami? a podobno matematyka jest nauka uniwesalna ,obok fizyki i nie zna granic, lub je defiuje w okreslonych przedzialach i dzidzinach liczb, na palszczynie lub w przestrzeniach..

 211. Boydar said

  Jeżeli otwarcie mówią, że Miłosz i Iwaszkiewicz to pedały, znaczy się to wcale nie jest najbardziej ich wstydliwy sekret.

  No ale to już czysty antysemityzm

 212. Bezpartyjna said

  „Czy bycie krawcem to wstydliwy sekret? Nienormalność???”

  Z tekstu zrozumiałam, że nie tylko chodzi o te wstydliwe sekrety, ale też mało znane fakty, ciekawostki z życia pisarzy, np. dotyczące Słowackiego czy Reymonta. A w tych przypadkach nie było nienormalności.

 213. Bezpartyjna said

  „W social mediach pojawiło się ogłoszenie o pracę w Ministerstwie Finansów. Fiskus szuka ludzi, którzy wymyślą i zaprojektują nowe podatki. Prawdopodobnie chodzi o opodatkowanie majątku firm i osób prywatnych. Nie zdziwię się, gdyby rząd zdecydował się na wprowadzenie podatku katastralnego, czego unikał od lat, bo bał się rozwścieczyć ludzi. Mogłoby to oznaczać nawet 60-krotny wzrost podatku od nieruchomości. Szykujcie się na mocne uderzenie fiskusa.” …

  https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://spidersweb.pl/bizblog/podatek-katastralny-nowy-podatek/&ved=2ahUKEwiU883u9fbuAhUSCRAIHRhIArEQFjAAegQIAxAD&usg=AOvVaw2bkDjVOcNrqDHDu2jI7Wk5

  Ludziska kraczą, kraczą i w końcu wykraczą.

 214. Piskorz said

  re 213 oznaczać nawet 60-krotny wzrost podatku od nieruchomości. „…Nie ma co tak od razu z grubej rury..!! Generał Kataster oczekuje na wejście od wielu lat…zobaczymy co będzie dalej..ps W USA mają go…ale jego wielkość zależy przede wszystkim od bogactwa danego stanu…i od innych czynników. o których nic nie wiem.

 215. Boydar said

  „… bo bał się rozwścieczyć ludzi …”

  Ludzie dzielą się (m.in) na tych którzy mają chałupę 40 m² i tyle gruntu co w doniczce oraz tych z 400 m² i więcej. A do ogrodzenia posesji trzeba było kilometrów siatki, najlepiej pod prądem.

  No i ci drudzy faktycznie by się wściekli. Im zresztą piana z pyska to już od urodzenia cieknie.

  Są oczywiście przypadki pośrednie. Np. jak ktoś rezyduje pod mostem to licząc „po dachu” te kilkaset metrów zawsze będzie.

  Ale to nie znaczy że ja jestem za katastrem, uważam go za czysty bandytyzm.

 216. revers said

  „You sent Today at 10:50 PM
  Globalizacja stała się faktem – a to
  z kolei znaczy, że ludzkość znalazła się w globalnym obozie koncentracyjnym typu KL zbudowanym dla ludzi przez tych – co to ich ojcem jest diabeł.
  Wniosek?
  W obozie jak to w obozie – jest tylko dr Mengele i jemu podobni. W takim obozie nie ma komu otworzyć bramy obozowej – ani nie mają gdzie odejść/zwiać obozowi strażnicy.
  Koniec zabawy na Ziemi w ludzi – co to Bóg obdarzył ich wolną wolą. Koniec!”

  ludzie pisza ze diabel zwyciezyl …

 217. Boydar said

  Wniosek jest prosty – maski są dla tych z nieczystym sumieniem. Zawsze tak było i jest

  https://www.o2.pl/informacje/nie-mial-maseczki-pojdzie-do-wiezienia-6609951440038784a

 218. revers said

  FB: Cywilne Biuro Sledcze …

  Wróciła z Anglii. Mieszka w Zgierzu, koło Łodzi. Aby podjąć pracę w aptece na łódzkim Widzewie (niedaleko dworca Łódź-Widzew) musiała przyjąć szczepionkę. Po zaszczepieniu czuła się fatalnie. Na drugi dzień musiała jednak iść do pracy. W aptece zemdlała, straciła przytomność. Trafiła na oddział intensywnej terapii. W krytycznym stanie. Wczoraj odzyskała przytomność. Czekamy na decyzję rodziny, czy chce, aby nagłaśniać temat. W szpitalu robią wszystko, żeby nie przyznawać, iż fatalny stan pacjentki jest związany ze szczepieniem. Mało tego, szpital nie powiadomił o niczym córki kobiety, która nadal przebywa w Anglii. Zrobiła to dopiero przyjaciółka. Córka rozpłakała się. Jest w szoku.
  Bądźcie pewni, że o większości powikłań poszczepiennych nie jesteśmy informowani, że w przypadku śmierci po szczepieniu szuka się każdego powodu, żeby tych faktów nie wiązać ze sobą. Między bajki należy wsadzić opowieści, że do szczepień nikt nie jest zmuszany. Niebawem, żeby mieć pracę trzeba będzie być zaszczepionym. Jeśli zgodzimy się na taki świat dostaniemy go. Nigdy nie dowiemy się, ile tak naprawdę osób zmarło po szczepieniu. Statystyki są i będą fałszowane.
  Zbliża się dziwny świat. I tylko od nas zależy, jak wiele prawdy pozwolimy sobie wydrzeć. Nie twierdzimy, że wirusa nie ma. Jest, będą następne. I nie tylko wirusy. Będzie o wiele większe zamieszanie. Nie wnikamy w to na razie. Sytuacja będzie wielką próbą dla ludzi na świecie. Ale niech przynajmniej mówią nam prawdę. Tyle mamy prawo oczekiwać, PRAWDY.

 219. podczaszy said

  La iglesia vaciada
  por Javier Urcelay

  Opustoszały Kościół Posoborowy rząd i koronawirus

  Koronawirus nie wprowadził niczego nowego*, ale mógł przyśpieszyć pewne procesy, tzn. zmierzanie w kierunku „opustoszałego Kościoła”, i możemy tutaj odkryć pewne prawidłowości.

  Praca kapłanów — uzdrawianie dusz — nie została uznana za „niezbędną” podczas lockdownu,

  a nasi biskupi przyjmowali to wszystko z wielką chęcią i pełnym posłuszeństwem.

  Nie był to też czas na urządzanie modlitw i nabożeństw błagalnych, jak to miało miejsce w przeszłości. Wyższe dobro, zdrowie ludności, usprawiedliwiało wszelkie ofiary, nie wyłączając kultu Bożego.

  Księża musieli odtąd odprawiać swoje Msze św. prywatnie, a wiernym nie sprawiało to kłopotu, ponieważ mogli śledzić Eucharystię w swoich domach, przez telewizję, internet albo przez radio.

  Sytuacja była wyjątkowa i na pierwszym miejscu postawiono zdrowie wszystkich. Ważne było, aby kierować się zaleceniami Ministerstwa Zdrowia — orwellowskiego „Ministerstwa Prawdy” — które stało się wielkim administratorem apostolskim: kiedy można otworzyć kościoły, ilu ludzi może w nich przebywać, w jakich godzinach i z jakim rytuałem: maski, bezpieczne odległości, oznaczenia, odstępy w ławkach…

  Biskupi uzupełnili ten schemat o kolejne wymagania sanitarne: odpowiednia cyrkulacja podczas podchodzenia do Komunii św., wyciągnięcie ramion na bezpieczną odległość z księdzem, przesłony w konfesjonałach (w tych nielicznych, które jeszcze są używane) i zastąpienie znaku pokoju (podania ręki) przez nieznaczny skłon głowy albo mrugnięcie do pani obok.

  W Hiszpanii zabrało głos niezwykle mało księży biskupów, którzy sobie wtedy zdawali sprawę z tego, co to wszystko oznacza, a przesłanie, jakie kierowano do wiernych, kładło nacisk na postawienie zdrowia na pierwszym miejscu i poddanie się rozkazom orwellowskiego rządu.

  Pierwsza sprawa to to, że oczywiście zdrowie jest najważniejsze, a więc wszystko inne musi mu dać pierwszeństwo, nie wyłączając kultu Bożego i praw Bożych.

  Przesłanie takie jest bez wątpienia czymś nowym w dziejach Kościoła Katolickiego, i gdyby znano je wcześniej, ocaliłoby niejednego męczennika w Koloseum i niejedną świętą , opiekującą się umierającymi na choroby zakaźne.

  Druga sprawa to to, że rząd posiada uprawnienia do otwierania i zamykania kościołów oraz ustalania w nich porządku wewnętrznego.

  A jeśli rząd może postanowić, że na katolickie święto Boże Ciało nie wolno urządzać procesji na terytorium kościelnym, to przypuszczam, że tym bardziej będzie się czuł w prawie, aby jutro zadecydować o usunięciu krzyża ze szkół albo zakazać wielkotygodniowych uroczystości na ulicach.

  Trzecia sprawa to to, że w obliczu wyższego dobra, jakim jest zdrowie, internetowe czy telewizyjne transmisje łatwo mogą zastąpić obecność i bezpośrednie uczestnictwo w sakramentach.

  I nie ulega wątpliwości, że będzie to o wiele wygodniejsze: wybieram sobie odpowiednią godzinę, wysłuchuję mszy na kanapie, a nawet przełączam się z jednego kanału na drugi, jeśli ksiądz głosi nudną homilię. Nie mówmy już o tym, jakie korzyści przyniosłoby to, jeśli chodzi o spowiedź!

  * wcześniej mowa jest o coraz mniejszej liczbie osób chodzących na Mszę (zwłaszcza wśród młodzieży) i powołań kapłańskich i zakonnych
  http://caminante-wanderer.blogspot.com/2021/02/la-iglesia-vaciada.html

  sekta świętej maseczki
  https://mundabor.wordpress.com/2021/02/17/the-cult-of-the-mask-and-you/

 220. podczaszy said

  amerykański ksiądz biskup Edmund kardynał Burke nie wprost nazwał papieża Franciszka kłamcą
  Burke Accuses Francis Implicitly As Liar
  https://www.gloria.tv/post/3JUpBnttdzXd4AjaswArgBv1j

 221. W I.WŚ podczas eksploatacji na Kielecczyźnie hałd szlaki hutniczej jako niskowartościowej rudy Austriacy odkryli hałdy szlaki miedzianej, którą zinterpretowali jako Wielką Miedź Kielecką.
  WŁADCA PIERŚCIENI Tolkiena pochodzi od neolitycznej WALUTY miedzianej, nazywanej u nas Kabłączkami Skroniowymi, które kobiety nosiły jako zawieszki przy toczkach-kaszkietach – skąd KASA. Zwyczaj ten przyniosła do nas naddunajska kultura badeńska podczas PODBOJU przez Erychtonsa z Bratysławy. Jego zięć Chejron z Płocka budował STONEHENGE, toteż to on był prawdopodobnie onym Władcą Pierścieni, ale miedź powinna pochodzić nie ze Słowacji, ale KIELC.
  Gdy Erychtonos ŚCIGAŁ Chęsę-Hanysa-Hansę-Hansa-Amfiktiona do Poznania, którego Z Marszu nie zdobył, to Stalownictwo Kieleckie już istniało, bo budował je Chęsa na podstawie konwencji z B(r)achusem na dostawy Żelaza i Stali do Iberii i Berberii. To suponuje, że Erychtonas przywiódł ze sobą metalurgów słowackich, którzy ZNALEŹLI Wielką Miedź Kielecką, co nie było trudne, gdyż była Odkrywkowa.
  Wielkie hałdy szlaki hutniczej świadczą, że hutnictwo kieleckie pracowało na rudzie świętokrzyskiej, ale Stalownictwo kieleckie pracowało na surówce Dowożonej. Świadczą o tym Dymarki Świętokrzyskie, które ZACZYNAJĄ się od zniszczenia przez Hunów Kanału Przemysłowego po bitwie pod Bieżuńcem-Zgorzelcem w roku 407 a KOŃCZĄ na bitwie nad Nedao-Nidą w roku 454, gdy Wandalowie odzyskali metalurgię Powiślańską, która im WYSTARCZAŁA, wobec czego Kanału Przemysłowego nie odbudowano Do Dziś choć jest potrzebny.
  Z tego Wniosek, że po zniszczeniu przez Hunów Kanału Przemysłowego, którym Dowożono na Kielecczyzną surówkę kaszubską, Śmietana Hematytowa była w Górach Świętokrzyskich już WYEKSPLOATOWANA, wobec czego trzeba było syderyty i limonity WZBOGACAĆ w Dymarkach. W średniowieczu rudę na Kielecczyźnę dowożono z TATR, co było konieczne wobec prohibicyjnych Ceł Krzyżackich.
  W Słoniowicach Wielkich k. Kazimierzy Wielkiej okryto duży ośrodek targowy kultury pucharów lejkowatych. Nazwa SŁOŃ znaczyła Fińskiego Zwierza, więc być może przybywali tam Finowie na SŁONIACH, jak do Hiperborei czyli Nowogrodu Wielkiego ???

 222. revers said

  re219
  no kiedys w latach 80-tych z krzyzem sie protestowalo

  dzis wystarczy smartfon kolo doopy, karta kredytowa, i wozek z stajni Mercedes,VWA, BMW, gdzie cos tam wisi podobne do roozanca i krzyzyka-wystarczy tylko BlaBlacar z taka wiaraa pojechac do Reichu, czy na Madere.

  kk tez liczy na jakis podatek 1% z globalnego zamordyzmu i z nwo mix religii..

 223. Lily said

  AKTORZY wynajnuja sie, do ODEGRANIA
  ROLI, a SCENARIUSZE PISZA IM INNI.

  Jonathan PRYCE walijski aktor, maz jednej
  zony, ojciec trojki dzieci.

 224. revers said

  Juliusz.P. napisal: „..Austriacy odkryli hałdy szlaki miedzianej, którą zinterpretowali jako Wielką Miedź Kielecką.”

  A Plemiel Morawiecki sprzedal korzennym kanadyjczykom na slupa wiekszosciowe udzialy w rudach miedzi w lubuskim i wroclawskim, takze nie ma juz takiego czegos jak KGHM Polska, tylko Goldberg inkorporejszyn.

  Nawet nie trzeba mieczy uzywac kutych w gorach swietokrzyskich, wystarcza metodologia zdobycia wladzy opisana w ksiegach medrocow syjonu, czy chinskiego Feng Szu.

  Juz gudlajskie Spryki daja rade nawet Spurek szykuje bezmiesnosc i beznabialowosc pod ideologie gender i teczy, przy ogoolnej mundrosci etapu tubylcow.

 225. Yagiel said

  już myślałem, że padło na mnie jakieś osłabienie woli, bo ze dwa razy dziś zgadzam się z Boydarem – ale nie! Padło na mnie Osłabienie, bo zgadzam się i z Revers@216, 218 !
  Wojna już się odbyła i zamknięcie w KL Glob – teraz dzieje się jawnie konsumpcja tego zwycięstwa wojennego: jesteśmy nie w tempie znaczy się, jakieś 40 lat z zadu… W za/d/mknięciu. Dużo wysiłku kosztowało projektantów KL Glob, byśmy chętnie włazili między druty pod prądem, z początkiem z fanfarami’89 czerwiec! Wejście między druty ogłoszono jako wolność, ba! Wolno nam wybierać między strzykawkami czy smart!fonami – ostatnio nawet wolno między odmianami wirucha ! Noż qrwa postęp wolności ku…!

  Panie Revers – PRAWDA ?
  Na Nią trzeba mieć Pomysł! po-Myśl… Wszyscyśmy po-Myśl i nie-Myśl. A gdzie nam Myśl ? Za zadem gdzieś została…
  PRA-WoDA?
  (wystarczy posłuchać Wandaluzję Pra-Wdzica… Wod’ica /gdzie ‚-ic’ znaczy ‚syn’ a ‚-ica’…/)

  To tak dla uczczenia 13! WOLNYCH Tematów 😉

 226. revers said

  I co im zrobicie? jak nawet z zagrobu maja laacznosc z guru od wirusow i szczepionek exit.

 227. Boydar said

  No paczpan jaki Bezczel …

 228. Boydar said

  @ Pan Revers (226)

  Nawet taki film był kiedyś – „Niech bestia zdycha”

 229. revers said

  Jak tam obywatel S. zadzialal w Czestochowie?

  https://stopprofanacjom.pl/odlupano-dlonie-figurze-matki-bozej-w-czestochowie/?fbclid=IwAR1_Tct8q45U6RVya7PtDYeEKSJtGbw625ILpbGlXDf9oc055mFHHE1BdF8

  czy tyle juz zlotych raaczek wsrod tubylcow sterowanych przez sanhedryny, ze chleba starczy dla kazdego.

 230. Boydar said

  Mógł Pan Jezus darować zamachnięcie na Siebie; ale nie na Matkę. Czarno to widzę.

 231. NICK said

  Nie rozumiem tylko tego wytłuszczonego akapitu z Marią.
  https://www.salon24.pl/u/ignacynowopolskiblog/1114189,pandemia-covida-jako-wynik-najglebszej-deprawacji-czlowieka

 232. osoba prywatna said

 233. osoba prywatna said

  Zamach na państwo opiekuńcze.
  https://alfax-2020.neon24.pl/post/160431,zamach-na-panstwo-opiekuncze

 234. https://epodreczniki.pl/a/kim-byli-i-skad-przyszli-slowianie/DbJWwsNH4
  Kim byli Słowianie? opowiada prof. dr hab. Przemysław Wiszewski
  Contentplus.pl sp. z o.o., licencja: CC BY 3.0, muzyka: istockphoto.com

  Ot i znalazł się TAKI, który twierdzi, że Nad Dolężą SŁOWIAN NIE BYŁO choć uznali to Niemcy. Niemcy datują jednak Bitwę Nad Dolężą na XIV wiek pne, gdy ja na Po Roku 1625 pne. Słowianie NIE WZIĘLI ZIEMI, gdyż było to uderzenie Prewencyjne, wobec czego po bitwie spalili swych poległych i wywieźli ich PROCHY do Szczecina a Skandynawowie pozostali Nie Pochowani DO DZIŚ – być może dlatego, że Słowianie postawili nad Dolężą garnizon okupacyjny Do Zawarci Pokoju, uznającego granice na Pianie-Randawie i w’Odrze.
  To że Niemcy stwierdzili wśród poległych znaczną domieszkę słowiańską jest zrozumiałe z racji biologicznej dominacji w Skandynawii GRECKIEJ kultury pucharów lejkowatych a my według literatury antycznej jesteśmy Synami Posejdona.

 235. Yagiel said

  Konfederacja w Sejmie przedstawia dowód sądowy na nielegalne działania rządu RP:
  .https://www.youtube.com/watch?v=TKBZ3O-Gqxg

  W sprawie z oskarżenia vipów z PiS o to, że 10 kwietnia’20 byli na Wawelu, łamiąc obostrzenia rządowe… Sąd stwierdził
  – nie znam sygnatury sprawy –
  że vipowie ci niczego nie złamali, bo WSZYSTKIE OBOSTRZENIA SĄ NIEKONSTYTUCYJNE . Śmiecie.

  Znaczy to tyle, że od kwietnia ubr. wiadomo jest, że w Polsce rządzi OKUPANT i wykonuje OKUPACJĘ Polski pod pozorem przeciwdziałaniu FAKEdemii. Wszelkie działania tego okupanta w tym zakresie lockdown’owym są BEZPRAWIEM, zatem narzucanie ich siłą jest OKUPACJĄ przeciw zdrowiu i życiu Polaków.

  Czym więc ekipa okupantów-morderców Polaków firmowana przez PiS i manekina/Morawieckiego różni się od okupantów hitlerowskich czy stalinowskich? Tym, że jeszcze mówi po polsku – do Polaków. Bo między sobą w jakim języku rozmawiają? w domach?… W sprawozdaniach składanych na drugi koniec smyczy – ?

  Mamy KONSTYTUCYJNE PRAWO odmawiać wykonywania nielegalnych śmieć-zaleceń/przymusów – mamy obywatelskie prawo honor nie reagować na słowa okupacyjnych władz: od premiera do policjanta na naszej drodze.
  Kto staje nam na drodze „w imieniu FAKEdemii” – sam czyni się zbrodniarzem przeciwko Polakom.
  A za takie zbrodnie… ukarze na pewno Konfederacja u władzy. O ile nie jest krową, kt. dużo ryczy, ale…

  Na wszelki wypadek więc: kto może podać sygnaturę tej sprawy w Sądzie w Krakowie ? Z góry dziękuję (Konfederacji).

 236. osoba prywatna said

  Neofici polscy : materyały historyczne / Teodor Jeske-Choiński.
  https://crispa.uw.edu.pl/object/files/416243/display/PDF

 237. NICK said

  Jak ‚oni’ nienawidzą Matki Chrystusa.
  Nie wiecie?
  Nienawistnicy?
  Że moja MAMA Błogosławiona już teraz nie cierpi?
  Zwłaszcza z powodu waszych jak najniższych pobudek?
  (tak mnie naszło)

 238. osoba prywatna said

  Wszyscy myślą że margines społeczny to złodziejaszki, pijaczki w parku i ulicznice. – I że jest ich góra 3%. Proponuję inne spojrzenie.
  https://miarka-neon24pl.neon24.pl/post/160440,margines-spoleczny-a-globalizacja

 239. osoba prywatna said

  „Trafiłem niedawno na wypowiedź starego lekarza, który w wieku 87 lat stwierdził, że „jeszcze dużo musi się nauczyć.”
  http://zaprasza.net/a.php?article_id=36623

  —Konieczność noszenia szmat ma znaczenie talmudyczne, czyli odwrotne od powodów głoszonych. Jej istotą nie jest ochrona przed wirusem lecz przed nabywaniem zwyczajnej odporności organizmów na wirusy. ODPORNOŚĆ MA BYĆ NABYWANA ODPŁATNIE, JUŻ ZAWSZE. To jak lichwa na życie. Prawda, że to genialne? Procent od oddychania.

  Stąd żydowski nobel dla Fauciego.

  2021-02-19
  hens

Sorry, the comment form is closed at this time.