Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Ale dlaczego? o Największa pułapka pozytywnego…
  Jasnowidz z Jasnej G… o Minister zdrowia i statys…
  osoba prywatna o Wolne tematy (62 – …
  Carlos o Specjalna jednostka zajmuje si…
  Ale dlaczego? o Największa pułapka pozytywnego…
  seler o Wolne tematy (62 – …
  Zenon_K o Największa pułapka pozytywnego…
  Kwal o Unia blokuje Węgrom wypłatę pi…
  Boydar o Wolne tematy (62 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (62 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (62 – …
  bardzo o Największa pułapka pozytywnego…
  JADAM o Izrael wciąż domaga się zmiany…
  NyndrO o Wolne tematy (62 – …
  bardzo o Wiadomo, dlaczego niektórym tr…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 553 obserwujących.

Cele pandemii i szczepień – już nie ukrywane

Posted by Marucha w dniu 2021-02-17 (Środa)

Liczby zgonów po szczepieniach covid-19 w ciągu 1,5 miesiąca przewyższają roczne liczby zgonów po wszystkich innych szczepionkach razem wziętych.

Do 12 lutego 2021 do amerykańskiej bazy danych VAERS (CDC) zgłoszono już 653 zgony po szczepieniach covid-19 (https://wonder.cdc.gov/controller/datarequest/D8), a do bazy Vigiaccess (Europa/WHO) zgłoszono 922 zgony i 84489 powikłań, włącznie z setkami zachorowań na covid, grypę i zapalenie płuc, zawałami serca, zatorami płuc, udarami mózgu, epilepsjami i innymi poważnymi chorobami (http://www.vigiaccess.org/).

Ponieważ zgłaszanych jest tylko 1-2% wszystkich powikłań, całkowite liczby tych zgonów liczą się prawdopodobnie w dziesiątkach tysięcy. I są to tylko wczesne powikłania.

Odległe, dewastujące dla zdrowia lub zabójcze pojawią się w ciągu kilku do kilkunastu miesięcy. Już dziś widać, że szczepionki covid-19 są najbardziej szkodliwe ze wszystkich stosowanych, bowiem liczby zgonów po nich w ciągu zaledwie 1,5 miesiąca przewyższają roczne liczby zgonów po wszystkich innych szczepionkach razem wziętych.

Pomimo wszechobecnej propagandy proszczepiennej ze strony covidowych oligarchów, karteli farmaceutycznych oraz skorumpowanych rządów i mediów, niektóre rządy, organizacje i grupy społeczne wyłamują się ze szczepiennego terroru. Np. rząd Tanzanii skasował wszystkie szczepienia na covid w całym kraju, rząd Indii odmówił zatwierdzenia szczepionek Pfizera i Astra-Zeneca, w USA żołnierze masowo rezygnują z tych szczepień i w większości krajów Europy ponad połowa obywateli odmawia ich przyjęcia w obawie przed poważnymi powikłaniami.

WHO przyznaje, że masowe szczepienia covid-19 nie zatrzymają pandemii, i że ich prawdziwym celem jest globalny reset. (https://www.cnbc.com/2020/08/21/who-warns-a-coronavirus-vaccine-alone-will-not-end-pandemic.html).

Coraz bardziej jawnym ich celem jest depopulacja. Samozwańczy i wyjątkowo ignorancki ekspert od klimatu, szczepień i wszystkiego Bill Gates (uważany za jednego z głównych sponsorów pandemii i globalnych szczepień) głosi w swych wykładach: jeśli zrobimy „dobrą robotę” ze szczepieniami, to uda się nam zredukować ludzką populację o 10-15% – czyli planuje zgładzić szczepionkami ok. miliarda ludzi (https://www.youtube.com/watch?v=wfstBe1buaA).

Jego plany odnośnie szczepień ludzkości są jednak nie tylko ideologiczno-eugeniczne, gdyż jak przyznał, jest to najbardziej intratny biznes na świecie, który daje mu zyski 20 do 1. Na razie zyskał na nim setki miliardów. (https://www.infowars.com/posts/bill-gates-deleted-documentary-why-he-switched-from-microsoft-to-vaccines/).

Wszyscy politycy i obywatele świata muszą zdawać sobie z sprawę z tego, że całkiem już jawnym celem pandemii i szczepień jest eksterminacja jak największej liczby ludzi dla gigantycznych zysków garstki oligarchów.

Przeraża, że niemiecki parlament ratyfikował agendę ID2020 oraz pakiet szczepień Billa Gatesa w celu globalnego wyludnienia, a Szwajcaria szykuje się do głosowania na ten program w marcu b.r. (https://www.naturalnews.com/2021-02-14-germany-ratifies-agenda-id2020-bill-gates-vaccination.html).

O pogromach covidowych i szczepiennych w domach opieki dla starszych, niedołężnych osób słyszymy już od jakiegoś czasu.

Teraz niepokojące wieści napływają z Wielkiej Brytanii, gdzie rząd podjął decyzję, by nie leczyć i nie ratować osób mających trudności w uczeniu się. To oznacza skazywanie ich (głównie dzieci i młodzieży) na śmierć, jeśli zachorują.

Mamy tu do czynienia z sytuacją, gdzie rząd najpierw wymusza masowe szczepienia dzieci toksycznymi szczepionkami, które okaleczają je neurologiczne i czynią niezdolnymi do uczenia się, a potem je eliminuje, jako „kosztowny balast”. Na razie czytamy o takich procederach w UK, lecz można oczekiwać, że zawitają one także do innych „oświeconych” krajów zachodnich.

Być może „zaściankowa”, katolicka Polska uchroni się przed nimi przynajmniej przez jakiś czas, choć zaniechanie leczenia schorowanych starszych osób jest w Polsce praktykowane.

Polacy mieszkający w UK powinni mieć świadomość, co może grozić ich dzieciom. Nie wiadomo jakie są kryteria owej „niezdolności do uczenia się”, kto je ustanowił, na jakiej podstawie, i jak będą egzekwowane. Czy w szkołach i przedszkolach będą działały specjalne brygady selekcjonujące pewne dzieci do eliminacji? Takie praktyki stosowano w nazistowskich Niemczech, wynajdując dla nich „naukowe” uzasadnienia.

Wygląda, że w XXI wieku stają się one akceptowalne ponownie.

Prof. Maria Majewska
nonnocere3@gmail.com
https://www.bibula.com

Komentarze 33 do “Cele pandemii i szczepień – już nie ukrywane”

 1. rycho08 said

  „Wielkiej Brytanii, gdzie rząd podjął decyzję, by nie leczyć i nie ratować osób mających trudności w uczeniu się”

  To u nich nic nowego od zawsze potrafili sobie radzić ze słabszymi w tym z dziećmi; kara śmierci za kradzież przyslowiwej gęsi, zabijanie dla kilku funtów zasiłku pogrzebowego…

  A głupki z Polski podziwiają; bo tam churchil, Bitelsi, Stonsi i skryba od magbeta.

 2. W Wiekiej Brytani tak sie składa mam bratanka którego 6letni syn jest moim chrześniakiem więc od czasu do czasu zawitam do nich w gości i troszkę sobie poobserwuję.Bratanek ma troje dzieci które są inteligentne i ogólnie bardzo fajne .Szkoda mi tych dzieciaków jak nie wiem co, bo tak naprawdę ich tatuś to ignorant jakich mało i nie przyjmuje do wiadomości że coś na tym świecie idzie nie w tą stronę.Ostatni jego wyczyn to namowa mojego 70 letniego brata na szczepienie.Kochani. Ci którzy tam wyjechali to w większości są tak popi..leni że chyba są nie do uratowania.

 3. Voodoosch said

  Trochę histeryczny ten artykuł i wygląda jak te z wp czy z onetu tylko z drugiej strony. Skąd informacja, że zgłaszanych jest 1-2% powikłań i zgonów. W ten sposób tak samo who tłumaczyło zgony covidowe z d**y wziętymi statystykami. „Nie ratowanie i nie leczenie dzieci w UK” To jest na razie tylko jakiś głupi, nie potwierdzony przez nikogo pomysł i chodzi o resuscytację takich osób, a nie o leczenie. Artykuł mija się z prawdą i daje szczerbki realnych informacji. Każda propaganda jest ohydna.
  PS
  Jestem w 100% przeciw szczepionkom na grypę (przeziębienie, kaszel itp.) która po przebranżowieniu nazywa się kowid.

  ——
  Jasne. Kolejne plandemie to tylko teoria spiskowa.
  Admin

 4. JerzyS said

  WYSZCZEPIMY WSZYSTKICH….ANALFABETÓW!

 5. ? said

  Sąd: Politycy PiS mogli złamać obostrzenia, bo są one… niekonstytucyjne
  opublikowano: 17 LUTEGO 2021, 18:41autor: RN MP

  https://lifeinkrakow.pl/w-miescie/2226,sad-politycy-pis-mogli-zlamac-obostrzenia-bo-sa-one-niekonstytucyjne

 6. Greg said

  Najpierw szczepioneczka potem próbóweczka.
  Świąt nie będzie, numerologia, kabała.

  Bardzo ważne !

  .https://www.youtube.com/watch?v=HMHEGS2-Ono

 7. bryś said

  Voodoosch – Prof. Maria Majewska – jasne. To panikara jakich mało. I tytuł dostała za artykuły na łonecie.

 8. bryś said

  3,5 godziny siania paniki – i po co? Chyba pół interii musiała tu odczytać.

  Prof dr hab Maria Dorota Majewska Szczepienia fenomenalna konferencja RZESZÓW 2017

  Pewnie i tak nikt nie obejrzy, ale parę pytań można tu znależć odpowiedzi – np. skąd oszacowanie, że tylko 1% NOP-ów jest odnotowywanych w VAERS. Nie tak jak w Polsce.

 9. Voodoosch said

  Kolejne plandemie będą, to oczywiste, bo pomysł wypalił w 90%. Tylko przez takie artykuły (średnio prawdziwe i mocno zmanipuloeane) nie dziwcie się, że ktoś wrzuca rozsądnie myślących ludzi, którzy wiedzą, że kowyd to ściema, do jednego worka z płaskoziemcami i ufofilami.

 10. revers said

  Wlasnie wrzucilem link z bibuly na fb w grupy tematyczne stop covid, komisja sledcza covid, podobne grupy i odrazu jak z automatu zostalem nie tylko zablokowany, ale wyrzucony z fb.

  jednak cenzura tez swoje robi, przy orzekaniu praffdt ostatecznych.

  Nie trzeba tylko blokowac bylych prezydentow usej, czy wolnosciowcow z klatki na ptaski lub baszaka samochodowego jak JKM.

  Panika Majewskiej? przeciez o tym pisze wiekszosc niezaleznych lekarzy, ostatnio z Irlandii, jeden na tysiace lekarzyn Simonopodobnych pisal o fake pandemii i szkodliwosci szczepien.

 11. revers said

  Sulimski o szczepionych lekarzach …

  teraz zamiast NOP wystawia sie POP – poszczepionkowe powiklania nie zwiazane z szczepionka i statystyka sie zgadza.

 12. revers said

  re1,2,3

  o to chodzi ze najczesciej nie nadarzaja za naukaa osoby, dzieciaki autystyczne wczeniej szczepione masowo na rozne cud choroby – a teraz beda w trakcie pandemii masowo eliminowane fizycznie i bilologicznie.

  Toc to wyrafinowane masowe ludobojstwo, z wyrafinowana selekcja.

 13. bryś said

  Voodoosch, – nie przesłuchał Pan wywiadu Majewskiej, więc nadal nadal zarzuca jej manipulacje z powiodu, jak sądze, niewielkiej, wymuszonej treści artykułu. Ale samemu poszukać skąd ten 1% – to w d… A tego dzieciaka, Evansa to nie w UK przypadkiem zabili? Z niemowlakami nieźle im szło, Alfie miał 2 latka. Co dalej?

  Liverpoolski szpital dziecięcy Alder Hey już raz był na czołówkach wszystkich brytyjskich gazet, a to w związku z tzw. Alder Hey organs scandal. Afera ta polegała na nieuprawnionym usuwaniu, zatrzymywaniu i usuwaniu ludzkich tkanek, w tym narządów dziecięcych, w okresie 1988-1995.

  Do czasu publicznego dochodzenia z 1999 r. opinia publiczna nie była świadoma, że ​​Alder Hey i inne szpitale w ramach publicznej służby zdrowia – National Health Service (NHS) pobierały organy pacjentów bez zgody rodziny.

  Dokument ujawnił m.in., że ponad 104 tys. narządów, części ciała i całych ciał płodów i narodzonych dzieci było przechowywane w 210 placówkach NHS. Ponadto okazało się, że Birmingham Children’s Hospital i Alder Hey Children’s Hospital w Liverpoolu przekazały grasice, usunięte z żywych dzieci podczas operacji serca, firmie farmaceutycznej do badań w zamian za darowizny finansowe.

  https://dzienniknarodowy.pl/szpital-ktorym-lezal-alfie-evans-byl-miejscem-gigantycznej-afery-pobieraniem-narzadow-dzieci-bez-zgody-rodzicow/

 14. Zlikwidujmy rządy covidowych zbirów – https://wiernipolsce1.wordpress.com/2021/02/16/zlikwidujmy-rzady-covidowych-zbirow/

 15. Voodoosch said

  Nie mówię, że rzeczy, jak zabijanie noworodków dla organów w UK nie ma miejsca. To że szczepionkopodobne preparaty na Covida są szkodliwe też wiadomo. Nie spodobała mi się histeryczno-apokaliptyczna forma artykułu.

 16. Adrem said

  Ciekawe,czy na wyspach i w niemczech beżowych i czarnych też szczepią.

 17. Voodoosch said

  ad ADREM

  W UK nie patrza kogo szczepia. Licza sie liczby. Im wiecej tym ci za kurtyna mocniej klepia po plecach. Kolejki wszelkiej masci do dobrowolnego testowania sie na przezieb… na covidioze. Tu juz chyba 16 milionow ludzi zaszczepili…
  To duzo mowi o spoleczenstwie.
  Wychowanie dzieci w takim miejscu to jest prawdziwe wyzwanie.

 18. bryś said

  Voodoosch – jak by nie było COŚ się własnie kończy , i niektórzy, mądrzejsi jak sądze od nas, mogą zdradzać pewne objawy zaniepokojenia.

  Co nie zmienia faktu, że artykuł jest ciężki do obalenia merytorycznie. A przedstawiona w nim wizja, może i trochę przesadzona (dziś), nie jest wykluczona w niedalekiej przyszłości. W Holandii zalegalizowali już eutanazję dla dzieci, a kto będzie decydował za dziecko upośledzone, lub nieuleczalnie chore, jak w śpiączce? Oczywiście rodzice, opiekunowie prawni, a jak takich nie stanie to państwo poprzez lekarzy czy jakichś innych urzędników. W Polsce oddając dziecko np. niepełnosprawne, gdy rodzice nie są juz w stanie się nim zajmować, czy z powodu wieku, materialnych, zdrowotnych, zdaje sie że zrzekaja sie praw rodzicielskich. Moga odwiedzac dzieciaka, nawet już dorosłego, ale nie mają nic do powiedzenia w jego kwestiach. Kto się za takim wstawi, dorosłym już autystą, gdy jego rodzice umrą, a rodzina może mieć inne sprawy na głowie?

  Jak się mylę proszę o sprostowanie, bo nie jestem do końca pewny.

 19. bryś said

  „W Wielkiej Brytanii rząd podjął decyzję, by nie leczyć i nie ratować osób mających trudności w uczeniu się.” – nie ma odnośnika do źródeł, czy to jakaś decyzja, uchwała, rozporządzenie. Przypomina mi się, że widziałem to już kiedś takie coś opublikowane w Guardian – ie. Nie mogę teraz znaleść. Zresztą liczy się też to, co już ma miejsce.

 20. Voodoosch said

  Ad Bryś,

  To, żeby nie udzielać CRP chorym dzieciom to bodajże jakiś lekarz-idiota rzucił i zrobili z tego artykuł, którego już chyba nie ma. Takie coś to sobie każdy może powiedzieć.

  Co do eutanzji dzieci to ona istnieje już od lat 70tych w większości „cywilizowanych” krajów, tylko że pod nazwą aborcja. Ja jestem pesymistą cywilizacyjnym i wiem, że jesteśmy na równi pochyłej od jakichś 50 lat. Nikt tego nie zatrzyma dopóki nie osiągnie punktu zero czyli dna. Do dna nam jeszcze bardzo daleko. Przed nami jeszcze: legalna pedofilia, rządy dzieci, jedzenie zmarłych, późna aborcja na życzenie (tak do 2 lat po porodzie), rozpad instytucji rodziny (popierany jako najlepsza opcja) . Dlatego ja nie mam nadziei na sytuację na ten ziemski padół. Trzeba myśleć szerzej… jak się nie sk***ć i pozostać człowiekiem, żeby dzieci nauczyć no i żeby pójść do Nieba po wszystkim. Tak więc partyzantka i do lasów.

 21. ? said

  Re 16: Ano, ciekawe. Kto ma jakieś wiarygodne informacje na ten temat?

 22. Siekiera_Motyka said

  Ad. 3 – „Skąd informacja, że zgłaszanych jest 1-2% powikłań i zgonów. ”

  Tu jest ten temat poruszony.

  https://thevaccinereaction.org/2020/01/only-one-percent-of-vaccine-reactions-reported-to-vaers/

 23. NICK said

  JerzyS. (4).
  Warto.

  P.S.
  Nikt mnie nie przeprosi za wieloletnią i samotną walkę z Orbanem.
  TU.
  Soros, Orban. Dwa bratanki.

  Teklo.
  Masz ostatnią szansę by prawdę napisać.

 24. NICK said

  Profesor Majewskiej nie „złapałem” na fałszu: ostrożność?
  Tak.
  Ostrożność nie jest zarzutem, wiadomo.

  P.S.
  Wreszcie pojawił się temat. Tam czy indziej.
  Jesteśmy, jako Polska, firmą?
  Jak „państwo” niemieckie?
  Wszystko co ważne zarejestrowane jako firma.
  Policja i Sanepid też.
  Rejestracja we usra-hellu.
  I gdzie indziej też.

 25. . said

  Lada moment będą „przeciw kowid” szczepić dzieci. Przymusowo.

 26. Marucha said

  Opisywanie planów, jakimi skurwysyny niszczą świat i ludzi – to „sianie paniki”…

  Gdyby ktoś rok temu powiedział, że Polacy zostaną zredukowani do bezwolnej, ogłupiałej masy, że będą dobrowolnie nosić szmaty na pysku, poddawać się absurdalnym zakazom i nakazom, pozwalać na odwoływanie największych świąt, na zamykanie cmentarzy, nie móc pożegnać się z umierającymi bliskimi… że bydło w policyjnych mundurach będzie pałować ludzi… że rząd będzie łamał wszelkie prawa włącznie z konstytucją… że ludzie będą donosili na siebie – CZY KTOŚ BY W TO UWIERZYŁ?

  Co macie do zarzucenia profesor Majewskiej?

 27. Zaakceptujmy fakty. Garstka psychopatów morduje ludzi. Załóżmy, że jakieś 10% populacji ym pomaga. To jest najgorszy sort. Oni niegodni są, żeby nazywać ich ludźmi. I marny kres ich czeka w podzięce, bo jeżeli uny zapanują nad światem, to odpłacą im się eutanazją, jeśli zaś ludzkość wróci do jako takiej równowagi i pozbędzie się tej parchatej zarazy i tym razem wypleni to szczurze wszarstwo raz na zawsze, to i zdrajcom nie podaruje powietrza do oddychania. Z pozostałych jakaś połowa (mniemam, że tylko połowa), to zombiaki. Jakieś 80% reszty, to zwykli tchórze i bezradne bidoki. I jest jeszcze jakieś 10% tej całej masy takich, którzy rozpaczliwie, każdy na swój sposób i w miarę możliwości, próbują ratować, kogo się tylko da. Nawet jeśli jest w tej grupie jakiś un czy una, to znaczy, że przeważają u nich wskutek „zapaskudzenia genetycznego” ludzkie cechy i chwała za taką okoliczność. Pamiętajmy, że une za takie coś mordują nawet swoich. Ktoś się tu przejmuje jakimś jednym worem i wspólnym w nim przebywaniem normalnych i nienormalnych. Raz, że już za późno na takie dywagacje i lamenty; dwa, że oddzielenie plusów z minusami nigdy nie było nawet do pomyślenia, aż do teraz. To właśnie teraz nastąpił wyraźny podział na mądrych i głupich. I dalej… że wizja przesadzona? Że artykuł „średnio prawdziwy” i „mocno zmanipulowany”? Ja widzę to tak… Ten artykulik, ze względu na swą objętość, ukazuje zaledwie malutką cząstkę prawdy. Czy zmanipulowany? Chyba że zbyt delikatnie wspomina o okropnościach, jakimi nas raczą i nie dość dobitnie wskazuje na przynależność plemnienną owych zbrodniarzy. Dalej nie piszę, bo już widzę na horyzoncie pierona łognistego, który pewnikiem będzie chciał mnie ustrzelić.

 28. revers said

  Juz biora sie za kobiety w ciazy z wyszczepianiem …

  https://naszapolska.pl/2021/02/18/pfizer-rozpocznie-testy-szczepionki-na-kobietach-w-ciazy/?fbclid=IwAR3QbMZu5zJQ2D55dv6wrLkNV88PWpDpwepUdutWQ9Rggw-_ojznGqQrXmc

 29. revers said

  Plemiel rowniez w czolowce sprzedajacych zdrowie tubycow eksperymentalnie za grosze od embriona poczaawszy …

  „We will be developing new medicines of the kind we offer. And we have found a good university and research base (in Poland – PAP) and from this point of view we assess our investments in Poland very positively. We are looking forward to further successes,” Johansson said.

  https://www.thefirstnews.com/article/global-pharmaceutical-giant-to-invest-ca-eur-035-bln-in-poland-9982?fbclid=IwAR2q-OOKvFgi-PhB6BHdriCPO0sFZwnfyvFbK1vd6nJ2r_TsQyRA5o8WVJM

  Zegnaj „szlachetene zdrowie” juz nikt sie nie dowie ze zlamany szelaag, szekel warte dla jednych nie bylo, nie bylo.

  „W STYCZNIU 2020 w DAVOS ‼
  Inwestycja AstraZeneca w Polsce za 1,5 mld zł. Mateusz Morawiecki przed Forum Ekonomicznym spotkał się w Domu Polskim w Davos z Leifem Johanssonem, prezesem jednej z największych firm biofarmaceutycznych na świecie. AstraZeneca oficjalnie ogłosiła plany inwestycyjne w Polsce na kwotę 1,5 mld zł.
  „Rozmawialiśmy o dalszych inwestycjach w Polsce” – powiedział po spotkaniu Morawiecki. „Dziś bardzo się cieszę, że mogę potwierdzić, że zgodziliśmy się na ogromne, nowe inwestycje w bardzo ważnym dla nas obszarze, jakim są badania, rozwój i wdrażanie” – powiedział dziennikarzom w Davos. „

 30. Nie wiadomo jakie są kryteria owej „niezdolności do uczenia się

  To proste – dziecko, które zadaje pytania jest niezdolne do uczenia się.

 31. Kar said

  – pandemia, srandemia. Kiedy motloch ze strachu robi oddawczo pod siebie, to ichni ekonom nie zaluje sobie. Plucze hulaszczo gardlo. I to ostro i nie byle jakie trunki ida w zaraloczna gudel spragniona czelusc. Nie zaluja sobia trwoniac z pugilaresa podatnika ..swinskie ryje

  https://metro.co.uk/2021/02/19/mps-and-others-spent-133000-in-house-of-commons-bars-last-year-14108420/

 32. Siekiera_Motyka said

  Normalność powraca pomału w niektóry krajach. Ale na jak długo ?

  W Holandii rząd był wzięty do sadu w sprawie domowych aresztów i przegrał.
  .https://twitter.com/HowardSteen4/status/1362548079182938119

  Francja
  .https://twitter.com/JamesMelville/status/1362761213537619969

 33. revers said

  Nie tylko prof.Majewska ma apokaliptyczna wersje szczepien mRNA, ale rowniez dr. Scherri Tenpenny

Sorry, the comment form is closed at this time.