Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  wanderer o Największa pułapka pozytywnego…
  Boydar o Największa pułapka pozytywnego…
  Greg o Wolne tematy (62 – …
  Ale dlaczego? o Największa pułapka pozytywnego…
  Ale dlaczego? o Największa pułapka pozytywnego…
  Jasnowidz z Jasnej G… o Minister zdrowia i statys…
  osoba prywatna o Wolne tematy (62 – …
  Carlos o Specjalna jednostka zajmuje si…
  Ale dlaczego? o Największa pułapka pozytywnego…
  seler o Wolne tematy (62 – …
  Zenon_K o Największa pułapka pozytywnego…
  Kwal o Unia blokuje Węgrom wypłatę pi…
  Boydar o Wolne tematy (62 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (62 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (62 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 553 obserwujących.

Odwet globalistów bronią pogodową na Texasie za decyzję o wyrwaniu się z uścisku prywatnych banksterów z Banku Rezerwy Federalnej

Posted by Marucha w dniu 2021-02-21 (Niedziela)

Drugi co do wielkości i jeden z najbardziej rozwiniętych gospodarczo stanów USA – Texas, rzucił wielkie wyzwanie prywatnemu kartelowi bankowemu globalnej finansjery, pod mylną nazwą Banku Rezerwy Federalnej, który nie jest ani federalny, ani bankiem, ani rezerwą.

Podobna próba prezydenta Johna F. Kennedy’ego w skali federalnej USA, zakończyła się jego zamordowaniem 58 lat temu. W tym przypadku odwetem jest użycie broni pogodowej przez globalnych satanistów z Deep State i spowodowanie nigdy nie notowanych w tym południowym stanie 20 stopniowych mrozów i śnieżyc, oraz wyłączeń elektryczności i ogrzewania. Ta sytuacja z pewnością doprowadza do dużej ilości zgonów z zimna i innych przyczyn.

Wymienione zagadnienia omawiają trzy poniższe artykuły.

Pierwszy przedstawia drogę prawną stworzenia przez Texas własnej waluty zabezpieczonej srebrem i złotem.

Drugi artykuł pokazuje bogato ilustrowany zdjęciami, skutki ataku geoterrorystycznego, dla mieszkańców stanu Texas .

I trzeci omawia rolę stojącego za tym terroryzmem Ukrytego Rządu ( Deep State|), który podobnych ataków pogodowych i bronią skalarną, przeprowadził w przeszłości na wiele stanów USA, w tym Florydę i Kalifornię oraz na wiele krajów świata.

Redakcja KIP


Texas wprowadza zabezpieczony złotem Bank, który jest to wyzwaniem dla Rezerwy Federalnej
Alex Newman Nowy Amerykanin

Stan Teksas ustanawia bank zabezpieczony złotem, który pozwoli deponentom ominąć kontrowersyjny System Rezerwy Federalnej i jego walutę fiducjarną w bankowości i handlu, który jest autorem niedawno uchwalonego prawa. Zgodnie z przepisem, przyjętym w przeważającej mierze przez ustawodawców i podpisanym w połowie czerwca przez republikańskiego gubernatora Grega Abbotta, urzędnicy stanu Lone Star utworzą i będą obsługiwać Texas Bullion Depository dla każdego, kto chciałby zdeponować i handlować metalami szlachetnymi. Konsekwencje są tak duże, jak w Teksasie.

Podczas gdy niektórzy analitycy twierdzą, że posunięcie to może być kolejnym sygnałem zwiastującym ostateczne odłączenie się Teksasu od unii lub przygotowania do finansowego Armagedonu, jego zwolennicy twierdzą, że depozytariusz ma po prostu sens finansowy. Wśród innych korzyści, instytucja zapewni więcej opcji konsumentom zmęczonym coraz bardziej problematycznym tradycyjnym systemem bankowym i monetarnym, który jest postrzegany przez opinię publiczną z rosnącą podejrzliwością. Eksperci twierdzą, że ułatwienie korzystania z solidnego pieniądza w handlu może mieć daleko idące skutki.

Wśród innych bezpośrednich skutków, prawo ustanawiające pierwszy w kraju bank zabezpieczony złotem na szczeblu stanowym, House Bill 483, będzie obejmować repatriację około 1 miliarda dolarów teksańskiego złota z Nowego Jorku.

Sprzeczne doniesienia prasowe i oficjalne oświadczenia mówią, że stanowe zapasy metali szlachetnych są przechowywane albo przez HSBC w Nowym Jorku, albo przez potężny nowojorski Bank Rezerw Federalnych, prywatny oddział okryty tajemnicą i mający ogromną władzę nad gospodarką USA. Najpierw jednak urzędnicy będą musieli wybrać dom dla depozytu w Teksasie.

„W dniu dzisiejszym podpisałem HB 483, aby zapewnić stanowi Teksas, agencjom stanowym i obywatelom Teksasu bezpieczne miejsce do przechowywania złota w sztabkach i innych metali szlachetnych” – głosi oświadczenie wydane po uroczystym podpisaniu przez gubernatora Abbotta, popularnego konserwatywnego gubernatora. „Wraz z przyjęciem tej ustawy, Texas Bullion Depository stanie się pierwszym tego typu obiektem na poziomie stanowym w kraju, zwiększając bezpieczeństwo i stabilność naszych rezerw złota i powstrzymując fundusze podatników przed opuszczeniem Teksasu w celu uiszczenia opłat za przechowywanie złota w obiektach poza naszym stanem ”. Prawo chroni również aktywa przed zajęciem przez federalnych lub inne siły.

Zdaniem zwolenników, będzie też wiele innych korzyści. Podczas gdy inne stany w ostatnich latach przyjęły przepisy uznające złoto i srebro za prawny środek płatniczy, analitycy twierdzą, że nowy depozytariusz w Teksasie może pomóc w przyspieszeniu rosnącego ruchu na rzecz uczciwego i rozsądnego systemu monetarnego opartego na prawdziwych pieniądzach, a nie na papierowych banknotach opartych na zadłużeniu, wyczarowanych do istnienia przez prywatny kartel bankowy. Rzeczywiście, jednym z głównych celów zwolenników złota i srebra jako waluty jest przywrócenie zdrowego pieniądza – a prawo teksańskie może pomóc utorować drogę.

Szef Dziesiątej Poprawki, Michael Boldin, którego organizacja promuje prawa stanów do powstrzymania FED na mocy dziesiątej poprawki do konstytucji Stanów Zjednoczonych, nazwał tę ustawę „ważnym pierwszym krokiem w kierunku złota i srebra jako powszechnie używanego prawnego środka płatniczego w stanie”. Powiedział, że posunięcie to może otworzyć rynek na solidne pieniądze, nawet w codziennych transakcjach. „Udostępniając złoto i srebro w regularnych, codziennych transakcjach ogółowi społeczeństwa, nowe prawo może przynieść daleko idące skutki” – dodał Boldin.

Centrum Dziesiątej Poprawki zwróciło również uwagę na konsekwencje konstytucyjne. Odnotowując, że Artykuł I, sekcja 10, Konstytucji Stanów Zjednoczonych zakazuje rządom stanowym składania czegokolwiek innego niż złoto i srebro jako środek przetargowy na spłatę długów, Boldin powiedział, że ustawa to krok Teksasu w kierunku wypełnienia tego od dawna ignorowanego obowiązku konstytucyjnego. „Taka taktyka podważyłaby monopol Rezerwy Federalnej poprzez wprowadzenie konkurencji do systemu monetarnego” – powiedział.

[Jeszcze lepsze byłoby użycie metody Żukowa-Kulikowa – admin]

Inni eksperci również podkreślali te efekty. „Z biegiem czasu, gdy mieszkańcy tego stanu będą używać zarówno banknotów Rezerwy Federalnej, jak i srebrnych i złotych monet, fakt, że monety zachowują swoją wartość bardziej niż banknoty Rezerwy Federalnej, doprowadzi do efektu „odwrócenia prawa Greshama”, gdzie dobre pieniądze (złote i srebrne monety) wypędzą złe pieniądze (banknoty Rezerwy Federalnej) ”– wyjaśnił ekspert ds. przetargów konstytucyjnych William Greene w artykule dla zorientowanego rynkowo Instytutu Ludwiga von Misesa.

„Kiedy to się dzieje, może rozpocząć się kaskada wydarzeń, w tym przepływ realnego bogactwa do skarbu państwa, napływ biznesu bankowego spoza stanu – gdy ludzie w innych stanach realizują swoje pragnienie bankowości za pomocą zdrowych pieniędzy – i ewentualne oburzenie przeciwko wykorzystywaniu banknotów Rezerwy Federalnej do jakichkolwiek transakcji ”– dodał Greene, który również zeznawał na rzecz prawa jako prywatny obywatel.

Nowe prawo może również pomóc chronić deponentów przed innymi wadami obecnego reżimu monetarnego – na przykład ryzykiem nieodłącznym w bankowości opartej na rezerwie cząstkowej – jednocześnie zapewniając wiele udogodnień związanych z kontem bankowym. Rzeczywiście, depozytariusz będzie pełnił wiele funkcji związanych z tradycyjną bankowością: zdolność do przechowywania majątku na przechowanie, możliwość wypisywania czeków na depozyty w celu transferu środków i tak dalej.

Ale pod innymi względami instytucja będzie funkcjonować zupełnie inaczej niż tradycyjny bank. Na przykład, zgodnie z prawem, rachunki depozytowe nie będą płacić odsetek, ani też depozyty nie będą pożyczane pożyczkobiorcom w ramach dominującego systemu bankowego opartego na rezerwie cząstkowej.

W wywiadzie dla popularnego programu radiowego TruNews, stanowy ustawodawca celebruje sposób, w jaki instytucja będzie działać, stanowiąc istotną korzyść dla potencjalnych klientów.

„To różni się od tradycyjnego banku – tradycyjny bank pożycza pieniądze” – powiedział przedstawiciel Teksasu Giovanni Capriglione, który jest autorem i sponsorem przepisów. „Zwłaszcza jeśli jesteś teraz w Grecji, wiesz, że jeśli pójdziesz do banku i wszyscy pójdą do banku, aby spróbować wypłacić swoje depozyty, nie ma wystarczającej ilości papierowych pieniędzy, aby to pokryć. To powoduje wiele obaw. To, co robi ten depozyt, to nie zezwala na to – jeśli jest tam 5000 sztabek złota, będzie tam 5000 sztabek złota, a ty będziesz mieć dostęp do swoich depozytów bezpośrednio na żądanie ”.

Deponenci będą również mogli wystawiać czeki na swoje depozyty w złocie, aby płacić innym, kontynuował przedstawiciel Capriglione, nazywając ten środek „wielką sprawą”. „Możesz wypisywać czeki osobom, które mają rachunki depozytowe złota, a także będziesz mógł wystawiać czeki osobom fizycznym i korporacjom, które nie mają rachunków depozytowych złota” – wyjaśnił. „Stworzyliśmy system agentów depozytariuszy, dzięki czemu można mieć dowolną korporację, dowolną grupę, w zasadzie założyć agenta depozytowego, a oni mogą wysyłać i odbierać za pośrednictwem tego systemu depozytowego, poza Systemem Rezerwy Federalnej”. Udział będą miały również podmioty publiczne.

Z nowych opcji skorzystają nie tylko obywatele Teksasu, rządy, agencje i firmy. „Nie mówimy o Fort Knox”, powiedział Capriglione gazecie Star-Telegram. „Ale kiedy po raz pierwszy to ogłosiłem, otrzymałem wiele e-maili i telefonów od ludzi dosłownie z całego świata, którzy powiedzieli, że chcą przechowywać swoje złoto… w depozycie w Teksasie. Ludzie postrzegają Teksas jako wielki i potężny… więc dla wielu ludzi jest to dokładnie miejsce, w którym chcieliby się udać ze swoim złotem ”.

Niektórzy konserwatywni i nastawieni na wolność działacze wyrazili obawy dotyczące prawa, ponieważ tworzy ono kolejną agencję państwową. Jednak pisząc w zorientowanym rynkowo Instytucie Ludwiga von Misesa, ekonomista Ryan McMaken argumentował, że w tym przypadku korzyści przeważają nad wadami.

„Chociaż depozyt w Teksasie jest przedsiębiorstwem należącym do rządu, niemniej jednak jest to postęp, ponieważ jest to przypadek decentralizacji (i prawdopodobnie zniweczenia), która zapewnia alternatywę dla kontrolowanych federalnie systemów monetarnych i bankowych” – powiedział. „Jak Hayek i inni Austriacy zauważali od dziesięcioleci, decentralizacja systemu monetarnego jest kluczowym pierwszym krokiem w kierunku bardziej solidnego pieniądza”.

Depozyt będzie prowadzony przez administratora wyznaczonego przez Texas Comptroller, którego biuro będzie nadzorować instytucję. Szef depozytu w Teksasie będzie musiał zostać zatwierdzony przez różnych urzędników wykonawczych i ustawodawczych. Wszelkie wypracowane zyski zostaną przekazane do ogólnego funduszu dochodów, co może przynieść podatnikom korzyści wykraczające poza oszczędności związane z repatriacją złota państwa. Pełny tekst ustawy dostępny jest tutaj.

Podobna ustawa została wprowadzona w 2013 roku, ale nie zyskała na popularności. Jednak w tym roku prawodawcy zatwierdzili to z marginesem osuwiska, z 140 do 4 w Texas House i 27 do 4 w senacie stanowym. Teraz energiczni aktywiści w innych stanach mają nadzieję, że podobne środki zostaną zastosowane w całym kraju – a ostatecznym celem jest przywrócenie zdrowych pieniędzy i uczciwej gospodarki wolnej ze szponów Rezerwy Federalnej.

Posted on February 17, 2021 by State of the Nation
Opublikowano za: https://stateofthenation.co/?p=52981

Dalszy ciąg na:
>http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2021/02/odwet-globalistow-bronia-pogodowa-na-texasie-za-decyzje-o-wyrwaniu-sie-z-uscisku-prywatnych-banksterow-z-banku-rezerwy-federalnej/

Tamże wiele zdjęć.

Komentarzy 9 do “Odwet globalistów bronią pogodową na Texasie za decyzję o wyrwaniu się z uścisku prywatnych banksterów z Banku Rezerwy Federalnej”

 1. NC said

  „…odwetem jest użycie broni pogodowej przez globalnych satanistów z Deep State i spowodowanie nigdy nie notowanych w tym południowym stanie 20 stopniowych mrozów i śnieżyc, oraz wyłączeń elektryczności i ogrzewania”

  Bezsensowny bełkot w googlowej wersji języka polskiego.

  ———
  Może czegoś nie widzę – ale gdzie tu są błędy językowe?
  Admin

 2. Boydar said

  Obawiam się niestety, że to kolejna piwnica. Bo to nie może być tak, żeby „obywatele Teksasu bezpiecznie przechowywali złoto w sztabkach i inne metale szlachetnych” w … domu. W domu może zgnić, wilgoć i takie tam różne inne.

  Prezydent Bidet we współpracy z Kongresem podpisze w swoim czasie stosowne rozporządzenie likwidujące tą niesłychaną samowolę. Tylko niech najpierw się uzbiera co trzeba.

 3. JerzyS said

  Konfiskata

  Miesiąc po wprowadzeniu wakacji bankowych Roosevelt podpisał Rozporządzenie wykonawcze nr 6102, które zakazywało obywatelom USA gromadzenia złotych monet, złota oraz certyfikatów złota. Mieli oni dostarczyć swoje złoto do Rezerwy Federalnej i wymienić je na dolary po obowiązującym kursie 20,67 dolara za 1 uncję. Niedostosowanie się do nakazu groziło karą 10 lat więzienia lub grzywną w wysokości 10 tys. dolarów (ponad 180 tys. dzisiejszej wartości dolarów). Możliwość posiadania oraz handlu złotem została przywrócona dopiero w 1975 r.

  Z zakazu wyłączeni zostali posiadający złoto o wartości nieprzekraczającej 100 dolarów, co odpowiadało 5 uncjom. Rozporządzenie nie dotyczyło również złota wykorzystywanego w przemyśle, sztuce, do innych celów zawodowych, a także rzadkich i nietypowych monet kolekcjonerskich.

  W dniu wydania rozporządzenia Franklin D. Roosevelt napisał, że po ponownym otwarciu banków do Systemu Rezerwy Federalnej trafiło złoto o wartości ponad 600 tys. dolarów – to ok. 30 mln uncji (933 tony). Była to wg niego oznaka odzyskanego zaufania dla systemu bankowego.

  Jednak wg statystyk opracowanych przez Miltona Friedmana i Annę Schwartz w „Historii monetarnej Stanów Zjednoczonych 1867-1960”, ilość złota w obiegu zmniejszyła się tylko o 3,9 mln uncji, tj. 21,9 procent. Reszta złota pozostała w rękach dotychczasowych właścicieli. Część z nich ochroniła swoje złoto, wysyłając je do Europy. Inni natomiast kwalifikowali się do grupy osób posiadających złoto o wartości nie większej niż 100 dolarów, dlatego mogli sobie pozwolić na ich zatrzymanie. Rząd był raczej świadom, że, ustanawiając taki limit, nie zbierze większości złota. Musiał mieć więc w tym inny interes.
  całość:
  https://goldenmark.com/pl/mysaver/0008-czy-mozliwa-jest-powtorna-konfiskata-zlota/

 4. bryś said

  Poszczególen stany mają jakąs tam autonomię. Jako że ustawe mają może troche pociągną z zaskoczenia. Ciekawe, nie mieli zymianie tam swoich patriotów w pogotowiu?

  Aczkoliek zestawienie – złoty pieniądz i teorie spiskowe (nawet jeśli są prawdziwe). Skąd my to znamy? Gdzie zostały zestawione razem te artykuły? Czy zostały one (te o deep state i broni pogodowej) też podpisane przez aktualne władze stanu?

  Czy ta strona źródłowa: SOTN: Alternative News, Analysis & Commentary – to taki nasz Zagórski?

 5. bronek said

  Tę zimę w Teksasie odbieram jako wynik niezwykle skutecznej walki z ociepleniem klimatu niejakiego All Gore’a i oczywiście Grety ze Szwecji. Czyż nie należy się cieszyć? Dlaczego Teksańczycy się nie cieszą!

 6. Greg said

  ,,BNezsensowny bełkot w dziwnym jezyku”
  Bełkot ?
  Może dla NC dziwny bełkot, dla ludzi rozumnych NIE!

 7. NICK said

  Miej se Chałkę, miej ucz-ciwość,
  miej se nawet sprawiedliwość.
  Żydzie.
  To nie do Grega.

 8. . said

  Ciekawe za co une ukarały Hiszpanię, Liban i Meksyk? Tam ostatnio też śnieg.

 9. guła said

  z zaprzyjaźnionej witryny, tak sobie
  https://wyborcza.pl/1,75399,18362646,czy-barack-obama-posle-armie-by-zajela-teksas.html?disableRedirects=true

Sorry, the comment form is closed at this time.