Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Greg o Wolne tematy (62 – …
  Ale dlaczego? o Największa pułapka pozytywnego…
  Ale dlaczego? o Największa pułapka pozytywnego…
  Jasnowidz z Jasnej G… o Minister zdrowia i statys…
  osoba prywatna o Wolne tematy (62 – …
  Carlos o Specjalna jednostka zajmuje si…
  Ale dlaczego? o Największa pułapka pozytywnego…
  seler o Wolne tematy (62 – …
  Zenon_K o Największa pułapka pozytywnego…
  Kwal o Unia blokuje Węgrom wypłatę pi…
  Boydar o Wolne tematy (62 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (62 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (62 – …
  bardzo o Największa pułapka pozytywnego…
  JADAM o Izrael wciąż domaga się zmiany…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 553 obserwujących.

Lewica i prawica, fałsz i prawda

Posted by Marucha w dniu 2021-02-22 (Poniedziałek)

Kilkanaście lat temu świetny publicysta Piotr Skórzyński prowadził seminarium poświęcone definicji takich pojęć jak lewica i prawica, w którym miałam zaszczyt i przyjemność uczestniczyć.

Referowałam wydaną właśnie w Polsce książkę „ Intelektualiści” Johnsona. Niewątpliwie poszłam na łatwiznę. Banalna, po doświadczeniach III RP teza, że drogowskaz nie biegnie w kierunku który wskazuje zaprzątała wówczas niepotrzebnie moją uwagę.

Pozostali uczestnicy spotkań starali się doprecyzować te trudne pojęcia. Prawicę od lewicy różni jak wiadomo przede wszystkim stosunek do własności i do wolności, których ograniczanie obecnie nas dotyka. Tymczasem od lat usiłuje się nam wmówić, że pojęcia prawicy i lewicy straciły zupełnie sens. Wiele lat temu o ile dobrze pamiętam Małgorzata Dziewulska postawiła tezę, że nie istnieje prawica i lewica tylko ludzie przyzwoici i nieprzyzwoici. A o tym kto jest przyzwoity decydują zapewne ona i jej środowisko. To samo twierdzi obecnie Trzaskowski. Nie ma prawicy i lewicy tylko ludzie wybierający pomiędzy prawdą i kłamstwem. Po stronie prawdy jest Trzaskowski bo to on przecież decyduje co jest prawdą, a co kłamstwem.

Nie sposób oprzeć się historycznym skojarzeniom. Erchard Milch niemiecki lotnik, feldmarszałek, członek NDSAP, hitlerowski zbrodniarz był synem Niemki i naturalizowanego w Niemczech Żyda. Göring rozwiązał problem niewłaściwego dla hitlerowców pochodzenia marszałka, zmuszając matkę Milcha do podpisania oświadczenia, iż jej mąż nie jest biologicznym ojcem Erharda. Przy okazji miał się podobno wyrazić: „O tym, kto w Luftwaffe jest Żydem, decyduję ja” i ten jego bon mot przeszedł do historii. Można powiedzieć, że Göring był prekursorem definicji prawdy Trzaskowskiego.

Uśmiercenie naszego rodaka w brytyjskim szpitalu skłania do głębszej refleksji właśnie nad problemami wolności i własności. Kto na przykład jest właścicielem naszego ciała? Kiedyś ofiarni ludzie zapisywali swe ciało po śmierci medycynie. Teraz taki zapis jest właściwie zbędny. Kto jest właścicielem naszego życia? Były czasy gdy nie tylko morderstwo lecz nawet samobójstwo było karane przez prawo gdyż za właściciela naszego życia uważano Boga, a tylko ciało należało do nas. Żaden lekarz nie dokonałby również operacji okaleczającej nasze ciało nawet na wyraźne życzenie.

Te kryteria zostały całkowicie rozchwiane. Angelina Jolie kazała profilaktycznie amputować sobie w obawie przed nowotworem obie piersi. Złośliwi internauci radzili jej profilaktycznie amputować głowę jako organ najbardziej zagrażający jej życiu.

O naszym życiu mogą zadecydować trzy osoby z komisji stwierdzającej śmierć mózgową. To, że słynny profesor Talar wybudził że śpiączki ponad 500 osób, które uznano za zmarłe, nie ma dla tych ekspertów żadnego znaczenia.

Przy okazji trochę na temat logiki. W pierwszej klasie liceum uczymy młodzież, że twierdzenia opatrzone tak zwanym dużym kwantyfikatorem można obalić podając jeden kontrprzykład. Jeżeli twierdzimy na przykład, że „wszystkie kruki są czarne” wystarczy pokazać jednego kruka białego aby wykazać, że to twierdzenie jest fałszywe ( jego wartość logiczna wynosi 0) Aby obalić twierdzenie: (pierwiastek z każdej liczby rzeczywistej jest nie mniejszy niż dwa ) wystarczy wskazać, że  (pierwiastek z 1 równy jest 1).

Tymczasem definicji śmierci mózgowej nie obala w oczach ekspertów nawet przeszło 500 przypadków „wskrzeszenia” (czyli wyprowadzenia ze śpiączki i przywrócenia normalnemu życiu) przez profesora Talara pacjentów zakwalifikowanych jako martwi.

Kto jest właścicielem naszych dzieci? Konstytucja teoretycznie zapewnia nam możliwość wychowywania ich w zgodzie z nasza wiarą i naszymi przekonaniami, tymczasem blondynka w todze, należąca do kasty urodzonych z racją, może nam pod lada pretekstem odebrać dziecko i skazać je na dom dziecka. Oczywiście uważa, że robi to dla dobra dziecka, choć trudno wyobrazić sobie większe dla niego nieszczęście niż wyrwanie z własnej nawet niezamożnej czy niezaradnej rodziny. W przedszkolu mogą nasze dziecko poddać przymusowej edukacji seksualnej na przykład uczyć masturbacji (szkoda, że nie dłubania w nosie i głośnego puszczania bąków) a niezgoda na te praktyki może się również stać przyczyną odebrania nam dziecka.

Kto wreszcie jest właścicielem naszych zwierząt? Banda nawiedzonych paniuś może odebrać nam kochanego, zadbanego konia tylko dlatego, że ma rzepy w grzywie oraz szczęśliwego psa, który ma niezbyt czyste posłanie i miskę.

Oczywiście zdarzają się poważne przestępstwa przeciwko dzieciom, zdarza się również okrutne traktowanie zwierząt na przykład praktyka zagładzania ich na śmierć w prywatnych schroniskach ustanowionych teoretycznie dla ich ochrony, a praktycznie będących źródłem łatwego zarobku (czemu się dziwić, jeżeli zagłodzenie na śmierć lekarze i prawnicy mogą uznać za śmierć godną człowieka).

Takie przestępstwa powinny być ścigane przez prawo, zwykłe prawo bez specustaw, które są z natury kryminogenne. Podobną specustawą jest przepis pozwalający wyrzucić z mieszkania właściciela na podstawie oskarżenia czy pomówienia o przemoc. Udowodniona przemoc powinna być karana na mocy odpowiedniego paragrafu KK. Nieudowodniona tym bardziej nie może naruszać prawa własności.

Takich nonsensów i nielogiczności prawnych jest więcej. W budynkach zdjęto listy lokatorów ze względu na prawną ochronę ich danych, natomiast anonimowy donos złośliwych sąsiadów może spowodować założenie niebieskiej karty czyli wpisanie kogoś do niejawnego rejestru potencjalnych przestępców.

Nie można wyrwać nikomu zęba bez zgody na zabieg natomiast można człowieka siłą zatrzymać w szpitalu aby wyrokiem sądu, bez popełnionego przestępstwa, skazać na śmierć głodową. Na śmierć nie skazuje się natomiast nawet najbardziej zwyrodniałych przestępców.

Obecny stosunek do prawdy i fałszu do wolności i własności na pewno nie charakteryzuje jakkolwiek rozumianej prawicy.

Izabela Brodacka Falzmann
http://www.ekspedyt.org

Dla mnie jednak ważniejszy jest podział na ludzi przyzwoitych i kanalie, niż na lewicę i prawicę – i nie zmieni tego nawet fakt, że Trzaskowski czy inny łajdak uważają się publicznie za ludzi jak najbardziej przyzwoitych.
Admin

Komentarzy 10 do “Lewica i prawica, fałsz i prawda”

 1. bronek said

  Terminy prawica i lewica powstały po antyfrancuskiej rewolucji. Jest to podstawa demokracji i zarazem takie swoiste perpetuum mobile do skłócania narodu w danym państwie. Jest zawsze jeden optymalny sposób w rozwiązaniu danego problemu dla wszystkich a reszta od Złego pochodzi.

 2. Ychni wizerunek szwiata.

  Une som w szrodku szrednicy, która siem krenci pod ychnie zachcianki na okrongło i we wszyztkie strony jezd obracana. U góry som doliniarze, na dole górniki, po lewej prawiczki, po prawej lewusy, z przodźku i na zadźku dupa, bo jakby siem une nie obkrencały to zawszeć na niej trzymają gały. Szlag ych już chce trafić, bo normalnie nie dają rady grawitacji. Nie mogom tysz szyć wiecznie. Cienszko ym tysz kupić albo ukraść inteligencję, honor, talent. Urodem tysz muszom cienszko operować. Z tychże to powodów pojebało ych już całkowicie. Teraz bendom chcieli, bo bendom musieli, pstryknonć szwiatowom wojnem.

  Zbaw ich Panie wreszcie od tej mordęgi i doprowadź ich do życia wietrznego w obrębie ogrodzonych dla ychniego bezpieczeństwa 12-oma pirścieniami koronadrutowymi dziewiczych plaż Sahary po wiki wikiw. Amiń.

 3. . said

  Tacy korwinowcy uważają się za jedyną prawicę na świecie a są lewicą tyle, że kapitalistyczną. Są lewicą, bo stawiają prawo ludzkie wyżej Boga, popierają ćpanie, imigrantów i inne anarchistyczne goovna.

 4. abc said

  OT ale odnośnie szczepień zaszczepiła się 96 letnia staruszka i ładują propagandę

  Najlepszy cytat:
  „Życzymy Pacjentce wiele zdrowia oraz spełniania wielu marzeń”
  Jakie można mieć w tym wieku marzenia do spełnienia? Podróż dookoła świata, liczyć na zrobienie kariery zawodowej, wygraną w totolotka, znalezienie drugiej połówki, spełnienie się? Przecież w tym wieku to właśnie już tylko podsumowanie życia oraz ewentualnie czy cele jakie mieliśmy i gdy nawet zostały spełnione to czy były słuszne, a droga do nich warta tego.

 5. . said

  Może strasza pani poleci w kosmos eksploratować Marsa? Po szczepionce to całkiem możliwe.

 6. AnDzej said

  Jak to co można życzyć?Dożycia do drugiej dawki.

 7. Przemysław Jakub said

  Definicja lewicy i prawicy:
  lewica – lewa ręka
  prawica – prawa ręka

  Dziękuję za uwagę.

 8. W said

  ” nie istnieje prawica i lewica tylko ludzie przyzwoici i nieprzyzwoici.” –

  – podział na lewicę i prawicę jest interesowny i ma za zadanie napuszczać na siebie gojów poprzez organizowanie i naganianie ich na fałszywe ideolo- barykady.
  Przyzwoitość lub jej brak nie jest obarczona ideologią.

 9. rasta said

  dla mnie ten podział to
  ‚prawiczki’ vs ‚lewusy’
  wg ‚leksykonalnego’ rozumienia tych terminów.
  A branie udziału w seminarium nt „lewica’ „prawica’
  to strata czasu

 10. Obecny stosunek do prawdy i fałszu do wolności i własności na pewno nie charakteryzuje jakkolwiek rozumianej prawicy.

  Co ta kobieta plecie?? Jaka „prawica”?? 🙂

Sorry, the comment form is closed at this time.