Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  bryś o Krystian Kamiński: „Zimnowojen…
  Dario61 o „Fantazja polityczna”: MSZ Ros…
  Pejot o AfD dostała wiatru w żagl…
  bryś o „Fantazja polityczna”: MSZ Ros…
  Maverick o Sława i chwała
  Peryskop o Wolne tematy (68 – …
  Zbyszko o Kard. Stanisław Hozjusz: Pismo…
  Wywrotowiec o Na trupie Polski wejdziemy do…
  Mietek o Na trupie Polski wejdziemy do…
  Listwa o Dugin: nowa epoka
  Wywrotowiec o AfD dostała wiatru w żagl…
  Vis o Najgroźniejszy wróg ukraińskie…
  kolejarz o Krystian Kamiński: „Zimnowojen…
  Włodek o W 1982 roku USA dokonały sabot…
  Listwa o Zakłady zbrojeniowe Bumar-Łabę…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 620 obserwujących.

Ponad milion Polaków z depresją. Dramatyczne pogorszenie zdrowia psychicznego w czasie lockdownu.

Posted by Marucha w dniu 2021-02-24 (Środa)

Ponad milion Polaków zmaga się z depresją. Liczba osób z zaburzeniami psychicznymi rośnie w czasie lockdownu, który trwa już od wielu miesięcy i zapewne jeszcze będzie trwał.

Liczba osób, które zmagają się z problemami psychicznymi rośnie w czasie mniemanej pandemii. Jak wynika z badania UCE RESEARCH i SYNO Poland 42,2 procent Polaków zaobserwowało u siebie pogorszenie zdrowia psychicznego w czasie wiosennego i jesiennego lockdownu.

Główny powód podawany w badaniu too izolacja społeczna. Wskazywała na to ponad połowa osób, których stan zdrowia psychicznego się pogorszył. Do depresji Polaków przyczyniły się też media siejące panikę.

Na drugim miejscu niepokojów Polaków znalazła się bowiem obawa przed osobistym zachorowaniem na koronawirusa lub kogoś bliskiego [sic!!! – admin]. Co ciekawe jedynie dla co dwunastej badanej osoby problemem jest praca zdalna.

Danych za 2020 rok jeszcze nie mamy, jednak patrząc na kolejne badania widać, że trwający lockdown znacznie przyczynił się do pogorszenia zdrowia psychicznego Polaków. Jeszcze w 2017 roku w naszym kraju z depresją zmagał się milion osób.

W 2018 roku świadczenia z rozpoznaniem depresji udzielono ponad 630 tysiącom osób. W tym samym roku recepty na leki przeciwdepresyjne, stosowane nie tylko w depresji, ale też w zaburzeniach lękowych, zrealizował już blisko 1,3 miliona osób.

W praktyce liczba ta jest zapewne o wiele wyższa, gdyż wiele osób nie zgłasza się do lekarza i np. korzysta z leków dostępnych bez recepty. Odsetek ludzi chorych na depresję w Polsce wynosi 2,8 procent, przy czym w UE wynosi on 4,2 procent.

Rośnie także liczba prób samobójczych w Polsce. – Aż o 40% zwiększyła się liczba prób samobójczych w Polsce między 2013 a 2020. W 2020 12 013 osób podjęło próby samobójcze – pisze Alicja Defretyka z portalu ciekaweliczby.pl. Ponad 5 tysięcy osób zmarło.

Źródło: rp.pl/nczas.com/ciekaweliczby.pl
https://nczas.com/

Komentarze 24 do “Ponad milion Polaków z depresją. Dramatyczne pogorszenie zdrowia psychicznego w czasie lockdownu.”

 1. NICK said

  Depresja.
  Wierzchołek góry lodowej. Jej etapy i następstwa.
  Miejsce pierwsze.
  Zatem.
  Artykuł zakłamany. (więcej nie wykażę)

  Obawa.
  Strach dotyczący niemal wszystkich.
  [nie dotyczy tych co mają wiedzę, rozum, logikę a nade wszystko Wiarę z Duszą nie opętaną]

  Za tymi… .
  Ech.

 2. rycho08 said

  https://nczas.com/ – sobie a jego właściciele sobie.

  Co zrobili: Brauny, Korwiny, Sośnierze i Bosaki??? – możliwości jako posłowie mają duże.

 3. Ok. 6 tys. osób rocznie popełnia samobójstwa (tak dramatyczny skok samobójstw – o 50% – nastąpił po zwycięstwie zachodniej demokracji). Do tego można dodać ok. 3 tys. osób/rok zabitych w wypadkach drogowych. Mamy więc rocznie 9 tys. zgonów Polaków z innych przyczyn niż naturalne.

  W powstaniu w warszawskim getcie zginęło ok. 6 tys. Żydów – i ten dramat świętujemy każdego roku.

 4. Isreal said

  i tak ma być …

 5. Kwal said

  Ad.4. Panie Israel swoje zdanie napisał Pan w odniesieniu do głównego artykułu czy w odniesieniu do ostatniego zdania w ad.3…?

 6. AlexSailor said

  ad 3 @Rzeczpospolitapolska (za krótki nick)

  My świętujemy????
  A w ogóle chyba wie Pan, jak z tym „powstaniem” było?
  I w ogóle, jak to z tym gettem było?

  Ba, jak to z II WŚ było, w szczególności jak dobrze uzbrojona, jedna z najsilniejszych na świecie,
  nie zdemoralizowana i broniąca się na swoim rozległym terytorium, dysponująca jako jedyna na świecie i to dużą liczbą broni przeciwpancernej armia, przegrała wojnę w kilka tygodni – też Pan wie?
  Obecnie na obronę przeznaczane jest ok. 3% PKB w II RP nawet 50%.

 7. Voodoosch said

  To się zrobiło z dzisiejszych Polaków (i nie tylko). Kiedyś miesiące, czasem lata na wojnie, albo głód i prawdziwe choroby i nie pamiętam, żeby mój dziadek, czy jego znajomi mieli zniszczona psychikę. Dzisiaj nowocześni i postępowi Polacy boją się wyjść z domu, bo mandat lub kaszel. Z takim człowiekiem można zrobić wszystko i taki człowiek na to zasługuje. Bóg dał rozum i wolną wolę nie na darmo.

 8. Przemysław Jakub said

  Depresja to jest owoc życia bez sakramentów świętych, bez wiary katolickiej.

 9. Zbyszko said

  „Ponad milion Polaków z depresją. Dramatyczne pogorszenie zdrowia psychicznego w czasie lockdownu.”

  A czy nie o to chodzi, jako skutek wcale nie uboczny, ale zamierzony, obok przejęcia już teraz majątku indywidualnego Polaków, który dokonuje się na różne sposoby, m.in tzw hipoteką odwróconą? Przecież wszystko idzie zgodnie z planem…

  Ale to i tak w powszechnym przekonaniu, wszystkiemu winna jest komuna, czyli… Gierek.

 10. JanuszT said

  Miałem depresję…
  z myślami samobójczymi. Energia, optymizm, śmiech, pasje zamieniły się w emocjonalną pustkę, wegetację, nic nie cieszyło, nic nie dawało radości, nie potrafiłem zapłakać. Dwóch psychiatrów ze swoimi psychotropami nie dało sobie rady. Nie miałem cukrzycy, Hashimoto, guza mózgu, czyli chorób podpowiadanych przez Google, jako możliwe przyczyny depresji. Wróciłem do kościoła, modliłem się, pościłem, czytałem biblię i niewiele się zmieniło.

  Pewnego dnia czytając książkę Pocałunek nieba Bóg do mnie powiedział: dlaczego po prostu do mnie nie przyjdziesz?

  Odpowiedziałem: przecież cały czas przychodzę, modlę się, poszczę, chodzę do kościoła, czytam biblię…

  Bóg na to: przychodzisz do mnie, aby zostać uzdrowionym. Dlaczego po prostu do mnie nie przyjdziesz bez oczekiwań, jak do najlepszego przyjaciela, aby z nim porozmawiać?

  Wtedy zrozumiałem, że wszystko, co robiłem, robiłem po to, aby zostać uzdrowionym. Tam, gdzie Bóg chciał, abym postawił kropkę, ja stawiałem przecinek: Bóg chce mieć ze mną relację. Bez żadnych warunków. W jednej chwili zostałem całkowicie uzdrowiony. W miejsce pustki zagościła paleta emocji: czysta, dziecięca, obfita radość, niezmącony spokój, łzy szczęścia. Razem z depresję odeszły w zapomnienie problemy ze spaniem, choroba lokomocyjna, lęk przed wysokością. Jezus naprawił mój mózg.

  Chcesz doświadczyć prawdziwego życia i zdrowia? Oddaj swoje życie Jezusowi, który jest Panem panów i Królem królów. Z powodu grzechu zasłużyliśmy na śmierć „jak przez jednego człowieka grzech wszedł na świat, a przez grzech – śmierć, tak też na wszystkich ludzi przeszła śmierć, ponieważ wszyscy zgrzeszyli” (List do Rzymian 5:12). Jednak Jezus umarł za nas i wziął na krzyż cały przeszły, obecny i przyszły grzech całego świata „I on jest przebłaganiem za nasze grzechy, a nie tylko za nasze, lecz także za grzechy całego świata” 1 List Jana 2:2. Za darmo, z łaski, żaden dobry uczynek nie da nikomu zbawienia „łaską bowiem jesteście zbawieni przez wiarę, i to nie jest z was, jest to dar Boga. Nie z uczynków, aby nikt się nie chlubił.” List do Efezjan 2:8-9

  Czas powtórnego przyjścia Jezusa na ziemię jest bliski. Zacznij wołać z serca prostymi słowami: Boże, przepraszam za mój grzech, który oddziela mnie od Ciebie i powoduje pustkę w moim sercu. Wierzę, że Twój syn Jezus umarł za mnie na krzyżu, wziął cały mój grzech i po trzech dniach zmartwychwstał, abym mógł żyć. Przyjmuję ten dar. Jezu, bądź moim Panem, chcę żyć dla Ciebie, chcę abyś był w moim życiu najważniejszy.

  „Jeśli ustami wyznasz Pana Jezusa i uwierzysz w swoim sercu, że Bóg wskrzesił go z martwych, będziesz zbawiony. Sercem bowiem wierzy się ku sprawiedliwości, a ustami wyznaje się ku zbawieniu.” List do Rzymian 10:9-10

 11. Ad. 9

  Depresja to jest owoc życia bez sakramentów świętych, bez wiary katolickiej.

  Takie poglądy, to owoc histerii, która toczy kościół jak rak.

  ——
  Nie rozumiem.
  Admin

 12. Boydar said

  Czego Pan Gajowy nie rozumie, że dywersant niejedno ma imię ?

 13. Marucha said

  Re 13:
  Nic nie rozumiem. O jaką histerię chodzi? O jakie poglądy?
  Kościół jest toczony przez raka, ale to nie jest żadna „histeria”.

 14. Boydar said

  Można to nazwać rakiem a można owocem dywersji. Z tym, że rak jako taki narodowości nie posiada a i wyizolować go byłoby trudno. Natomiast zaczyn raka to już jak najbardziej – i to jest właśnie dywersant. Ma imię i narodowość, To właśnie miałem na myśli – imiona mają różne – Józef, Atanazy, Krzysztof … jak tam na prze-chrzcie się zdarzyło.

 15. NICK said

  RP.
  5000 samobójstw to popełniali Polacy około roku 2015.
  To dane oficjalne były.
  A teraz?

  Nie mam dostępu do poufnych.
  Oficjalne mnie nie interesują.

 16. NICK said

  Pp. (8,9,10).
  Tak. Mniej więcej.

 17. NICK said

  Janusz T. (11).
  Czy to jest autorskie?

 18. NICK said

  Gospodarz.
  Lubelak.

  KrzysztofM jest populistycznym ateistą.
  Nic nie wnosi poza zabieraniem „czasu”.
  Wytłuści zdanie i odniesie się we zdaniach dwóch.
  Nic nie wnosząc.
  Nie pokazał „kawa na ławę” swych poglądów.
  Nie zdobył się na, nieco dłuższy, autorski komentarz.
  Nigdy nie zacytował nawet; wiarygodnego linku.
  Coś tam pisze.

 19. Ad. 14

  W skrócie „Módl się, a będzie ci dane”. Więc: nie myśl, nie pracuj, nie krytykuj, nie zmieniaj (w wersji ludowej „nie filozofuj”) – módl się.

 20. Ad. 19

  Pan też chętnie by się mnie stąd pozbył? Śmiało! 🙂

 21. . said

  Psychicznie chorzy to są psychiatrzy. To są chuje i gnoje.

 22. NICK said

  Tak.
  Bardziej zdrowi by tu byli.
  Bez obawy.

 23. Ad. 23

  No to wniosek do Admina! 🙂

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: