Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Boydar o Wolne tematy (67 – …
  Boydar o Katolicyzm, kapitalizm i …
  Adrian o Wolne tematy (67 – …
  Adrian o Wolne tematy (67 – …
  Mg-42 o Katolicyzm, kapitalizm i …
  Marek Rogalski o Operacja na Ukrainie a globaln…
  revers o Operacja na Ukrainie a globaln…
  revers o Operacja na Ukrainie a globaln…
  NICK o Wolne tematy (67 – …
  NICK o Wolne tematy (67 – …
  NICK o Wolne tematy (67 – …
  NICK o Operacja na Ukrainie a globaln…
  Kura domowa o Wolne tematy (67 – …
  Piotr B. o Operacja na Ukrainie a globaln…
  Yagiel o Wolne tematy (67 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 621 obserwujących.

Westerman: Zmienianie przeszłości jako destrukcja intelektu

Posted by Marucha w dniu 2021-02-24 (Środa)

Manipulując przeszłością możesz kontrolować teraźniejszość. Sowiecki dyktator, a zarazem masowy morderca, Józef Stalin, wyczuł istnienie tej prawidłowości i zastosował ją w celu depersonalizacji swoich pokonanych politycznych rywali; stali się oni jednostkami, których istnienie zepchnięto w niepamięć.

George Orwell, w napisanej w 1949 roku powieści 1984, poniósł stalinowską koncepcję depersonalizacji kilka poziomów wyżej. Jedna z głównych postaci, Winston Smith, pracujący dla Ministerstwa Prawdy, zmieniał dokumenty i zapiski w celu dopasowania podlegającej ciągłym zmianom przeszłości do bieżących celów partii. Obecnie pojawia się coraz więcej dowodów na to, że nasze szkoły, uniwersytety i media kontynuują dzieło Winstona Smitha.

W ciągu pokolenia religia (a zwłaszcza Kościół Katolicki), wolny rynek i same Stany Zjednoczone stały się obiektami bezlitosnej krytyki w obrębie systemu edukacji, bez przestrzeni na jakikolwiek sprzeciw. Jednostki takie, jak zmarła niedawno Phyllis Schlafly i organizacje w rodzaju National Association of Scholars, przez lata głosiły ostrzeżenia, te jednak pozostawały ignorowane i zbywane przez dominujące mass media.

Dziesięciolecia wypełnione wrogością wobec Boga i kraju wycisnęły piętno na umysłach młodych Amerykanów. Powyborcze zamieszki nie są skierowane wyłącznie przeciw Trumpowi, lecz wyrażają instynktowne przerażenie rządem pozbawionym cech socjalistycznych.

Jedna z przeprowadzonych niedawno ankiet dokumentuje ignorancję młodych ludzi w odniesieniu do jednej z najbardziej zdradliwych teorii politycznych, jakiej poddano rodzaj ludzki: komunizmu, a także jego mniejszego brata – socjalizmu.

Ustalenia ankiety dowodzą między innymi, że millennialsi wierzą, że George Bush zabił więcej ludzi niż Stalin, 21% respondentów deklaruje gotowość do głosowania na komunistów, a wielu z nich zgadza się bardziej z Marxem niż z Biblią.

Jakkolwiek alarmujące, ustalenia te stanowią proste potwierdzenie rezultatów trwającego dziesiątki lat ataku na fundamentalne prawdy i samą rzeczywistość. Widzimy teraz jasno, że młodzi ludzie dryfują dziś po gorzkich, nieprzewidywalnych wodach ignorancji, propagandy i ordynarnych kłamstw. Życie w świecie kłamstw powoduje niepewność, poczucie zagrożenia, depresję, bezpodstawny gniew i uzależnienie od tych, którzy wymyślają owe kłamstwa.

Jedną z pierwszych ofiar ataku na ludzki umysł jest Bóg. Wygnany z dyskursu politycznego, został on zamknięty w murach kościołów. Może tam nie być bezpieczny na długo, istnieje bowiem ruch domagający się od księży błogosławienia małżeństw homoseksualnych, jakże przeciwnych wierze. Zależni od humorów sędziów Sądu Najwyższego, katoliccy duchowni mogą też zostać zmuszeni do płacenia za aborcję.

Atak na tych, którzy wierzą w Boga, jest bezlitosny; dla doktryny komunistycznej / socjalistycznej pozostaje to sprawą fundamentalną.

Ci, którzy przylgnęli do zasady religijnej, nagle stali się „wrogami ludu”, wstecznikami chcącymi wprowadzić ucisk różnych grup i szerzyć przesądy celem ściągnięcia społeczeństwa na powrót w wieki ciemne. Wieki ciemne, lub też średniowiecze – a zatem okres w przybliżeniu od upadku Cesarstwa Rzymskiego na zachodzie do roku 1500, są zresztą jedną z pałek, wznoszonych przeciw religii, a zwłaszcza wierze katolickiej.

To kłamstwo zostało zinstytucjonalizowane. Tymczasem wbrew twierdzeniom o wyłącznie brutalnej i barbarzyńskiej epoce, wieki średnie stały się świadkiem niebywałego rozkwitu miast i wzrostu liczby ludności, w znacznej mierze będącej efektem postępu w zakresie produkcji rolnej, zainicjowanego przez mnichów-rolników. Kościół Katolicki ponownie wprowadził prawo rzymskie, które zastąpiło różne barbarzyńskie praktyki dowodzenia winy lub niewinności, a także stworzył uniwersytet, który znamy do dziś.

To, co wiemy o Rzymie i jego literaturze, zawdzięczać należy wysiłkom średniowiecznych uczonych. O ile przemoc istotnie stanowiła problem, Kościół starał się ją ograniczyć wprowadzając Pokój Boży i Rozejm Boży, ograniczając zarówno miejsca, jak i czas, w których mogło dojść do wybuchu konfliktu.

Europa epoki średniowiecza ucierpiała nie tylko na skutek konfliktów wewnętrznych. Stała się obiektem ataków plemion nomadów z północy i wschodu, podczas gdy muzułmańscy najeźdźcy atakowali z południa (a potem również ze wschodu). Jakkolwiek grupy barbarzyńców zostały ostatecznie pokonane i nawrócone w połowie wieku X, muzułmańskie próby podboju ciągnęły się jeszcze w czasach nowożytnych, a ostatnią większą ofensywę zatrzymano w 1683 u bram Wiednia.

Kłamstwa szerzone przez socjalistów i komunistów tworzą świat, w którym funkcjonowanie produktywnej istoty ludzkiej staje się bardzo trudne. Bóg naprawdę istnieje, ale wmawia się nam, że nie istnieje. Religia uwzniośla społeczeństwa, my jednak słyszymy, że jest odwrotnie. Nawet niedawne wydarzenia historyczne zakłócają realizm ludzkiego doświadczenia. Mówi się nam, że czarni nie mogą odnieść sukcesu z powodu konsekwencji niewolnictwa, podczas gdy wyzwoleni niewolnicy zostawali żołnierzami, rolnikami i przedsiębiorcami. Słyszmy, że obecna kondycja czarnych rodzin to efekt niewolnictwa, lecz aż do wprowadzenia zasady no man in the house[1] w latach 50-tych XX wieku czarne rodziny były równie trwałe, co białe.

Winston Smith został aresztowany przez Policję Myśli, która u Orwella stanowi odniesienie do sowieckiej tajnej policji (KGB). Dla propagandystów, niezależnie od tego, czy nazywają się komunistami, socjalistami, liberałami lub zwolennikami postępu, istnieje jedno tylko nieodwołalne żądanie: dostosuj się do wszystkiego, co wchodzi w skład dzisiejszej politycznie poprawnej linii politycznej, albo…

Amerykańska młodzież zasługuje na więcej, aniżeli propaganda przebrana za instrukcję. Propagandyści mają prawo wolności wypowiedzi, ale nie mają prawa być opłacani [z publicznych pieniędzy]. Nienawiść, oczywiste fałszerstwa i nietolerancja wobec oponentów nie powinny być finansowane przez podatników. Donatorzy muszą zdawać sobie sprawę z rzeczywistości, jaka panuje w collegach i na uniwersytetach, których przyszłość chcą zabezpieczyć. Podręczniki szkół średnich powinny być dostępne publicznej kontroli, a od zwykłych obywateli nie wolno oczekiwać, by płacili za własny upadek.

Ponad wszystko jednak życie prawdą stanowi najlepsze antidotum przeciwko propagandzie, w tym ponowne wprowadzenie Boga w życie społeczne.

Toby Westermann
Tłum.: Mariusz Matuszewski

[1] Zgodnie z zasadą no man-in-the-house (żadnego mężczyzny w domu) dziecko, które normalnie kwalifikowało się do objęcia programami pomocowymi, mogło zostać ich pozbawione w przypadku, gdy matka dziecka żyła ze zdolnym do małżeństwa mężczyzną lub utrzymywała z takowym relacje osobiste. Takiego mężczyznę automatycznie uznawano za zastępczego ojca, nawet, gdy nie łożył on na utrzymanie dziecka.

https://myslkonserwatywna.pl

Komentarzy 21 do “Westerman: Zmienianie przeszłości jako destrukcja intelektu”

 1. rycho08 said

  Niech tem cały Westerman poszuka komnizmu siebie w kraju a odwali się od Stalina – i nie sprzedaje nam historii w żydowskiej wersji.

  Jeśli pominąć własność to komnizm najbardziej „rozkwita” u koniokradów.

 2. Regulator said

  Prawdą jest natomiast iż młodzież szkolna chodząca do szkół państwowych (tzw. tam publicznych) nie może przynosić książek szkolnych do domu. Tak to jest, że rodzice nigdy nie wiedzą czego się ich dzieci uczą.

 3. Regulator said

  Mówię o szkołach w USA. W szkołach żydowskich jest na pewno inaczej ale trudno jest coś sprawdzić bo nie ma dostępu. Nie wiemy tez czy mają one dotacje finansowe od rzadu, czy to stanowego czy też federalnego.

 4. z prowincji said

  no, to my mamy dokładnie przeorany przez IPN intelekt .a nasi Ipn-owscy histerycy pogrązyli w niesławie intelektualnej stalinowskich rywali .Dobrze że nie zyją bo mogli by się od naszych wiele nauczyć.

 5. bart_w said

  Bzdura, panie Regulator. Miałem zawsze wgląd w to co moje dzieciaki robiły w szkole publicznej i nieraz udawałem się na interwencję, na szczęście nauczyciel historii był na poziomie i uznawał wersję historii, jaką dzieciaki wyniosły z domu. Także złożyłem zażalenie na wychowywanie młodych ludzi na posłuszne jednostki zamiast na świadomych obywateli. Oczywiście pani wicedyrektorka wykręciła się programem ustalonym przez school board (coś w rodzaju kuratorium).

  Nie tylko w Ameryce ludzie uważają, że jak wyślą dzieci do szkół to odpowiedzialność z ich strony się kończy.

  P.S. Także miałem incydent w parafii z siostrą przełożoną od nauki religii, gdy podręcznik nakazywał tolerancję wobec pedałów.
  Szkoła szkołą, ale rodzice muszą mieć oczy dookoła głowy.

 6. Ale dlaczegi? said

  Stalin to jeden z największych ludobójców w historii. Nic tego nie zmieni.

 7. Regulator said

  Ad. 5. Bart_W. Gratuluje Panu, że był Pan taki dociekliwy i wychowywał swoje dzieci na prawych ludzi. Ale jak Pan sam zauważył, trzeba większych wysiłków aby coś uzyskać, ale to tylko tymczasowo in na mała skalę. Ale i tak Pan jest wyjątkiem! I za to brawa! Ale ilu jest takich co tak zrobi jak Pan?
  A problem z tym szkolnictwem nadal istnieje. Nie byl Pan wstanie naprawić całego systemu. Wiec proszę nie komentować, ze ja piszę bzdury.

 8. AlexSailor said

  Ad 6 @Ale …

  Niewątpliwie ponosi odpowiedzialność za śmierć przez zamęczenie i upodlenie kilkudziesięciu milionów ludzi.

  Jednak jest to postać zakłamana do szczętu.
  Na jego temat wyprodukowano sterty kłamstw.
  Na pewno nie było z nim tak, jak nam się dziś wpaja.

 9. Regulator said

  Ad 8 AlexSailor.
  Tak. Psy wiesza się na Stalinie na każdym kroku. Ale coś cicho o Trockim, Leninie, Swierdłowie no i oczywiście o kominternie.
  To właśnie Stalin zlikwidował Trockiego, zanim ten założył IV Międzynarodówkę nad która pracował już w Meksyku.
  No i formalnie to właśnie Stalin zlikwidował komintern w 1943 roku! A dlaczego dopiero w 1943 roku? Ano dlatego, ze w 1943 roku Armia Czerwona po raz pierwszy zaczęła wygrywać z Niemcami na wschodnim froncie. Ja bym bardziej winił właśnie komintern wraz z jego aparatem terroru i śmierci tj. NKWD za te miliony zamordowanych (Rosjan, Polaków, Białorusinów itd.)
  Stalin musiał się bardzo liczyć z kominternem i w wielu względach mial związane ręce. Ale na ten temat trzeba jeszcze dużo poczytać aby zrozumieć lepiej co tam sie działo. A najciekawsza jest prawda!

 10. A ja tylko na temat Orwela i jego książki „Rok 1984”.Pamięta ktoś jak miał na nazwisko ten wróg systemu co to go opluwali go podczas „tygodnia nienawiści”? Bo to też ciekawa sprawa.

 11. JerzyS said

  Stalin
  ” Do 1944 roku otworzono 200 nowych cerkwi”

  „Śmierć
  Józef Stalin zmarł 5 marca 1953 próbując wytrzeźwieć w saunie po długiej libacji z Nikitą Chruszczowem[149][150]. Według oficjalnego komunikatu nastąpiło to o godz. 21:50[151]. Publikowane w prasie propagandowej za agencją TASS oświadczenia, podały że w nocy 1/2 marca 1953 w swoim mieszkaniu doznał wylewu krwi do mózgu (do lewej półkuli) na tle choroby nadciśnieniowej i miażdżycy, w wyniku którego nastąpiło porażenie prawej połowy ciała i trwała utrata przytomności, wobec czego w kolejnych dniach był poddawany leczeniu[152][153][154]. Pogrzeb odbył się w poniedziałek 9 marca 1953 o godz. 12[”

  od 9 marca 1953 zaczęto w ZSSR rozładowywać łagry!

  Natomiast w Polsce od śmierci Stalina czekano aż do 25 września 1953 ( 200 dni) czekano na to by aresztować:

  „Późnym wieczorem 25 września 1953 Wyszyński został zatrzymany w tzw. małym salonie papieskim, znajdującym się na parterze Domu Arcybiskupów Warszawskich[48][49]. Z rzeczy osobistych zabrał ze sobą tylko różaniec i brewiarz[49]. Był przetrzymywany w katolickich klasztorach z siostrą zakonną Marią Leonią Graczyk i księdzem Stanisławem Skorodeckim[50].

  Cela Stefana Wyszyńskiego w Kościele św. Józefa w Prudniku-Lesie

  Klasztor nazaretanek w Komańczy – ostatnie z miejsc odosobnienia Stefana Wyszyńskiego
  Przebywał w następujących miejscach odosobnienia:

  Rywałd (25 września 1953 – 12 października 1953),
  Stoczek Klasztorny (12 października 1953 – 6 października 1954),
  Prudnik (6 października 1954 – 27 października 1955),
  Komańcza (27 października 1955 – 26 października 1956).”

  dopiero

  „W czasie październikowego przesilenia politycznego w 1956 został zwolniony z internowania i powrócił 28 października do Warszawy”

  Dopiero w ponad 3 lata po śmierci Stalina zwolniono ST. Wyszyńskiego!

 12. rycho08 said

  A.S. (8)

  „Niewątpliwie ponosi odpowiedzialność za śmierć przez zamęczenie i upodlenie kilkudziesięciu milionów ludzi”

  A potrafisz podać żródła swojej „wiedzy” czy tylko dzielisz się z nami swoimi sennymi urojeniami.
  Tylko pomiń żydowskie żródełka prawdy objawionej.

  Śmiało: kiedy, gdzie, kto był wykonawcą? (jak nie – to na przyszłość morda w kubeł)

 13. Ale dlaczegi? said

  Rycho.
  Nie ośmieszaj się.
  Stalin to było truchło prowadzone przez szatana.
  Mogę się założyć. Ludobójcy, szczególnie tego kalibru mają „gorącą linię” z samym piekłem.
  Ktoś kto broni takich potworów, staje się ich wspólnikiem.
  A na pewno wspólnikiem bezczeszcxàcym miliony ofiar.

 14. rycho08 said

  Ty jesteś za głupi, żeby próbować Ci cokolwiek wytłumaczyć – poddaję się.
  Módl się o zdrowie… Pozdrawiam.

 15. Boydar said

  I Lenina w strasznym więzieniu trzymali, i Ziuka, i Jakuba Franka …

 16. Ale dlaczego? said

  Rycho.
  Kto co objawił te „prawdy” o „ojcu narodów”?

  Wiesz kurwa czym jest zbrodnia, ludobójstwo, zło, szatan?

  Nic nie wiesz. Jesteś tylko narzędziem zła.

  Bo każdy wybielający czy relatywizujący zbrodnie czy ludobójstwo jest narzędziem zła.

  Stalin stworzył piekło na Ziemi.
  Nie zabijaj. Jest powiedziane.
  Nie wiesz PO CO?

  Antychryst, jeśli przyjdzie, też zrobi kilka dobrych rzeczy.
  Rozumiesz? Nie, zapewne nie rozumiesz.

 17. JanuszT said

  Re 16:
  „…Stalin stworzył piekło na Ziemi”? Polemizował bym z tą tezą, prędzej sqrw….yny, jak Kaganowicz, Beria czy Jagoda…

 18. Ale dlaczego? said

  AD. 17
  Oczywiste że nie sam.
  Ale on rządził. I powiedzieć o tym „rządy dgktatorskie” to nic nie powiedzieć. Wystarczy pamiętać, jak wykańczał wszystkich „towarzyszy” po kolei.

 19. Boydar said

  No ale że „… wykańczał wszystkich „towarzyszy” po kolei …” to dla nas dobrze czy źle ?

  A może „ale dlaczego” nie ogarnia tych pojęć ?

 20. Ale dlaczego? said

  AD. 19

  Dla nas?
  To tylko bestia wykańczała inne bestie, gdy już nie były potrzebne lub były zagrożeniem.
  Dla nas? Bez znaczenia.

 21. Boydar said

  „… Dla nas? Bez znaczenia …”

  Nie tylko dziwna ale dość odosobniona opinia.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: