Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Piotr B. o Operacja na Ukrainie a globaln…
  NICK o Operacja na Ukrainie a globaln…
  revers o Operacja na Ukrainie a globaln…
  Greg o Wolne tematy (67 – …
  NICK o Operacja na Ukrainie a globaln…
  Emilian58 o Operacja na Ukrainie a globaln…
  Piotr B. o Operacja na Ukrainie a globaln…
  NICK o Wolne tematy (67 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (67 – …
  Jack Ravenno o Wolne tematy (67 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (67 – …
  Yagiel o Wolne tematy (67 – …
  maxi o Co się stanie po referendum w…
  Emilian58 o Korzenie ukraińskiego neonaziz…
  osoba prywatna o Wolne tematy (67 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 621 obserwujących.

Nie możemy stać się sektą

Posted by Marucha w dniu 2021-02-25 (Czwartek)

W ostatnim czasie wiele osób dyskutuje nad linią programowej Myśli Polskiej. Pismo jest również atakowane w sekciarskich środowiskach, głównie prawej strony. Pretekstem do tego było zamieszczenie tekstu pani profesor Marii Szyszkowskiej „Globalizacja i Konfucjusz”.

Rozumiem pewien dystans osób utożsamiających się z tradycyjną linią endecji do ekumenizmu Myśli Polskiej. Postaram się przedstawić swój punkt widzenia. Muszę jednak napisać, że jestem bardzo zdziwiony atakiem na tekst jeszcze przed jego przeczytaniem. Był taki dobry stary zwyczaj omawiania artykułu po jego przeczytaniu. Warto odchodzić od narzucanych schematów. Często bywa tak, że osoby nam dalekie ideologicznie mówią rzeczy słuszne i prawdziwe. Nie należy negować wszystkiego co mówi lub pisze osoba spoza naszego środowiska.

Po drugie, nie potrafię zrozumieć dlaczego część środowiska chce za wszelką cenę zawęzić i ograniczyć czytelników do grupy przez nich uznawaną za spadkobierców jedynej prawdy. To nie działa i pokazały to kolejne dziesięciolecia. Obserwowałem przez długie lata dogmatyczno-izolacyjną postawę pewnych środowisk i liderów – jestem przekonany, że jest ona jałowa i bezowocna. A nam potrzeba przekonywać, że warto mądrze kochać Polskę, osoby z zewnątrz. Trzeba założyć, że nie jeden raz się pomylimy. I jakiś autor nas kiedyś zawiedzie. To jest naturalne jak piszemy o różnych środowiskach i osobach. Lepiej jednak przyjąć w strategii formułę otwartą na dyskusję, niż formułę zamkniętej sekty jedynej prawdy.

Niskonakładowe pisma środowiskowe – a są wśród nich te naprawdę warte czytania – nie docierają na zewnątrz, a ja nie za bardzo widzę sens przekonywania już przekonanych. Myśl Polska dzięki mądrej polityce redaktora naczelnego Jana Engelgarda przyjęła zasadę skupiania a nie odpędzania ludzi dobrze myślących o Polsce. Dlatego w Myśli Polskiej można znaleźć autorów od prawa do lewa. Jest spór, dyskusja, ścierają się różne poglądy to właśnie jest wartością naszego pisma. Trzeba odrzucić fałszywy elitaryzm.

Misją Myśli Polskiej jest uświadamianie, to jest formułowanie poglądów i postaw. Jest to sposób walki z siłami, które demontują nasz naród i nasze rodziny. Jest to sprzeciw wobec sił, które niszczą nasz świat propagując chore pomysły i cywilizację śmierci, sieją fałszywy strach i niezgodę.

W Myśli Polskiej znajdujemy ludzi o różnych poglądach, których łączy rozumienie tego czym jest naród. Trzeba działać w ten sposób by jednoczyć jak największą liczbę Polaków. Trzeba uświadamiać. Nas jest więcej niż ich. Nie ułatwiajmy zadania Przeciwnikowi, dając się dzielić. To między innymi dzięki Myśli Polskiej stajemy się mądrzejsi. Nasza siła jest coraz większa. Jest nią rzetelna wiedza a z niej pochodzi wolność. Tę wiedzę każdy z nas zdobywa dzięki swej indywidualnej inicjatywie.

Jeżeli chcemy być naprawdę wolni, musimy szukać sami prawdy i nie wolno nam się zamykać na Polaków mających inne poglądy w tej czy innej sprawie. Warto pamiętać o czym pisał nasz senior kol. Stanisław Kozanecki: „W działalności politycznej od poglądów ważniejsze są postawy, a od klasyfikacji intelektualnych te moralne. Potrzeba nam odrzucenia fałszywego elitaryzmu i przekonania o nieomylności”.

Jeżeli chcemy więcej rozumieć, czytajmy i propagujmy Myśl Polską. Dyskutujmy, piszmy, polemizujmy – od tego mamy ostatnie pismo narodowo-demokratyczne na rynku prasowym.

Łukasz Marcin Jastrzębski
Myśl Polska, nr 9-10 (28.02-7.03.2021
https://myslpolska.info/

Cenię artykuły Myśli Polskiej. Natomiast założona na Pejsbuku grupa jej zwolenników – to DNO. Aroganccy, by nie rzecz chamscy moderatorzy, zniechęcają do niej skutecznie.
I jeszcze jedno: Kościołowi ekumenizm się nie przysłużył.

Admin

Komentarzy 7 do “Nie możemy stać się sektą”

 1. bryś said

  Walczmy z wirusem!!! I foliarzami!!!! O tej lini programowej się nie dyskutuje? To już nowy dogmat?

  https://myslpolska.info/2021/01/05/kanalizacja-i-szczepienia/

 2. Zbyszko said

  Najwyższy czas, by ktoś w końcu zajął się sprawami chyba najważniejszymi dla nas Polaków i nie tylko, a mianowicie związkiem ostrzeżeń dawanych nam Polakom (i nie tylko) w czasie tzw objawień prywatnych(?) przeważnie przez Matkę Boską i późniejszymi zapowiadanymi w tych objawieniach wielkimi tragediami narodowymi. Nasz historia pełna jest takich przykładów.
  Myślę, że mogłaby z tego powstać niejedna praca naukowa, a nawet profesura. Zachęcam więc „Myśl Polską”, do podjęcia tego tematu. Zachęcam do przeczytania tego posta :
  https://gibson.neon24.pl/post/160336,wielkie-tragedie-odrzucania-tzw-objawien-prywatnych

 3. . said

  Co koorva? Ja jestem świadkiem Jehowy i foliarzem bo nie chcę się zaszczepić?
  Pier-cie się myślo izraelska.
  Nie czytam już was.

  I oczywiście te plany Planed Parenthood, Klubu Rzymskiego oraz nagrania wypowiedzi Gatesa to wszystko kłamtwo?

  Dziękuję panie Bryś za link.

 4. Zbyszko said

  . @3
  Tak to jest myśl polska, jak ze mnie kosmonauta międzygalaktyczny. Zwykli, przeciętni uczeni w piśmie (przez małe „p”) jak cała zgraja innych przemądrzałych faryzeuszy

 5. Boydar said

  „… jest to sprzeciw wobec sił, które niszczą nasz świat propagując chore pomysły i cywilizację śmierci …”

  no no; wypaczenia nie

  Najbliższe nam Yellowstone to zdaje się zlokalizowano u żydoszkopa, w „okolicach” Laacher See

  Bardzo ładne, prawda ? Prawie jak artykuły w MP.

 6. błysk said

  Pomijając już rozważania o przeszłości i teraźniejszości Myśli Polskiej jest wiele tematów przez to pismo nie podjętych np. o początkach skutecznego ataku masonerii na Kościół /wiek 18-ty/ , opanowanie Rosji przez żydostwo chyba do dnia dzisiejszego czego dowodem aborcja ,pijaństwo i jak się wydaje ,pewna współpraca z Niemcami , a ściślej z siłami rządzącymi Niemcami , wreszcie – spuścizna ideowa Dmowskiego ; tu nie będę wymieniał ,niech sami redaktorzy MP starają się dojść.

 7. Szyszkowska Polką! O Matko Boska… 🙂 🙂

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: