Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Lily o Wolne tematy (67 – …
  Us o Operacja na Ukrainie a globaln…
  Emilian58 o Fiskus coraz częściej zagląda…
  Piotr B. o Operacja na Ukrainie a globaln…
  NICK o Operacja na Ukrainie a globaln…
  revers o Operacja na Ukrainie a globaln…
  Greg o Wolne tematy (67 – …
  NICK o Operacja na Ukrainie a globaln…
  Emilian58 o Operacja na Ukrainie a globaln…
  Piotr B. o Operacja na Ukrainie a globaln…
  NICK o Wolne tematy (67 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (67 – …
  Jack Ravenno o Wolne tematy (67 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (67 – …
  Yagiel o Wolne tematy (67 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 621 obserwujących.

USA vs Rosja; Ukraina jako narzędzie USA.

Posted by Marucha w dniu 2021-02-25 (Czwartek)

By storpedować NS’2. Waszyngton jednoznacznie prowokuje Rosję !. Po porażce z Tichanowską i Nawalnym oraz presją na europejskich wasali, USA używa do swoich celów Ukrainę.

Prowokacja i niszczenie Rosji trwa – by storpedować za wszelką cenę budowę NS’2.

Nie powiodły się oszczerstwa prowokacje przecieko Rosji używając Nawalnego, Tichanowską by zwiększyć presję i izolować Rosję oraz móc nakładać nowe sankcje, bo Rosja i tak nie ustępuje zorganizowanej bandzie państw zrzeszających się w zbrodniczym pakcie NATO pod dowództwem głównego herszta, Stanom Zjednoczonym.

Stanowisko Rosji w kwestii pomocy ze strony Rosji i obrony DRL i ŁRL jest jasne, gdy prezydent Rosji Władimir Putin oznajmił że Rosja nie zostawi tych Republik na pastwę banderowskiej ideologii.

Jak się okazuje to wszelki amerykański agresywny szantaż sankcjami, także na firmy kooperujące w budowie NS2, też nie jest wstanie zastopować dokończenia budowy NS2, ponieważ Rosja jest samowystarczalna i układa obecnie rurociąg już całkiem samodzielnie.

W tej sytuacji Waszyngtonu postanowili wydać rozkaz swojej marionetce w Kijowie Zelenskiemu by ta marionetka rozpoczęła intensywne prowokacje zbrojne i zaatakowała z ciężkiego sprzętu miasta w Donieckiej i Ługańskiej Republice – i cel ten jest realizowany po przez ostrzeliwanie z ciężkiej broni dużego kalibru Doniecka, Gorlovki, Ługańska i innych zamieszkałych przez ludność cywilną miejscowości. Są już dziesiątki zabitych i straty infrastruktury.

Te zaplanowane w Waszyngtonie i w NATO zbrodnicze działania przeciwko Donieckiej Republice i Ługańskiej mają sprowokować Rosję do bezpośredniego aktywnego militarnego zaangażowania się w obronie życia mieszkańców Donbasu tak by można było to wykorzystać i jeszcze bardziej potęgując histeryczne akcje przeciwko Rosji jako agresorowi i doprowadzić tym sposobem do storpedowania NS2 oraz całkowitej izolacji Rosji ze strony państw wasali USA.

A ponieważ sprawy zaszły już tak daleko to rosyjski dyplomata ostrzegł 24.02.2021 Kijów o „najbardziej negatywnych konsekwencjach dla Ukrainy”

Kijów ryzykuje utratę DPR i LPR, jeśli nie zatrzyma geopolitycznych awantur, militarnych prowokacji i nie zacznie wdrażać porozumień mińskich – powiedział na posiedzeniu Zgromadzenia Ogólnego ONZ Dmitrij Polyansky, pierwszy zastępca przedstawiciela Federacji Rosyjskiej przy ONZ.

We wtorek Zgromadzenie Ogólne ONZ odbyło posiedzenie poświęcone sytuacji w Donbasie. Szereg delegacji zachodnich wzywało Rosję do przestrzegania porozumień mińskich, podczas gdy Federacja Rosyjska wielokrotnie zwracała uwagę, że nie jest stroną porozumień.

Polyansky zwrócił uwagę, że „przestrzeganie” przez Kijów porozumień mińskich to „tylko piękny i wygodny mit dla Zachodu, który nie ma nic wspólnego z rzeczywistością”. Jednak wypowiedź ukraińskich władz świadczy o stosunku ukraińskich władz do porozumień mińskich. Wspomnę tutaj wymowne słowa prezydenta Zełenskiego.

Cytuję: „Porozumienia mińskie są niezbędne nie do uregulowania, ale do utrzymania sankcji wobec Rosji”. Koniec cytatu – powiedział pierwszy zastępca przedstawiciela Federacji Rosyjskiej w ONZ.

Według niego na arenie międzynarodowej przedstawiciele Kijowa, przy wsparciu państw zachodnich, deklarują, że Ukraina wypełnia porozumienia mińskie, „Rosja ich nie wypełnia” , o czym w umowach nie ma ani słowa.

„Taka lekkomyślna gra Kijowa i jego zachodnich kolegów może mieć najbardziej negatywne konsekwencje dla samej Ukrainy. Wielokrotnie ostrzegaliśmy przed tym”- podkreślił Polyansky.

„Kijów w swoim czasie poprzez dokonany przez skrajnych nacjonalistów zamach i obalenie demokratycznie wybranej władzy odepchnął Krym i Donbas od siebie bezdusznymi i zbrodniczymi działaniami. Ludność Krymu dokonała wyboru i nie można się temu dziwić.

„Mieszkańcy Doniecka i Ługańska wciąż czekają na spełnienie przez Kijów umowy zawartej w Mińsku i zatwierdzonej przez ONZ i podpisanej przez prezydenta Poroszenko rządzącej junty. Aby zapobiec całkowitej utracie Donbasu, Ukraina musi jak najszybciej zakończyć swoje gry geopolityczne i wreszcie przystąpić do wdrażania porozumień mińskich – punkt po punkcie, tak jak były one formułowane i podpisywane” – powiedział dyplomata.

– Po prostu nie ma innego wyjścia i z innym scenariuszem dla Ukrainy – dodał.

Polyansky przypomniał, że ostatecznym celem realizacji porozumień mińskich jest powrót Donbasu na Ukrainę. „Warunkiem tego jest jednak bezpośredni dialog między Kijowem a Donieckiem i Ługańskiem za pośrednictwem OBWE i Rosji, a także wypracowanie specjalnego statusu dla obszarów obwodów donieckiego i ługańskiego. Ukraina od początku odrzucała taki dialog między DRL/ŁRL i Kijowem – powiedział. Jednocześnie to z Kijowa trwa ostrzał osiedli mieszkaniowych, sabotaż, blokada gospodarcza i infrastrukturalna. Polyansky przypomniał, że na Ukrainie weszła w życie ustawa o języku ukraińskim, „zgodnie z którą za mówienie po rosyjsku w miejscu publicznym grozi kara”.

W obecnej Ukrainie „wybielanie i pochwały nazistowskich popleczników, którzy pomagali nazistom, w tym w masowej eksterminacji Żydów, osiągnęły niespotykane dotąd rozmiary. Łamana jest wolność słowa i mediów ”- podkreślił Polyansky. Stacje telewizyjne które podają fakty krytyczne o działalności junty i sił zbrojnych Ukrainy są zamykane, dziennikarze są represjonowani. A członkowie opozycyjnych partii oczerniani i stosuje się przeciwko nim bez wyroków sądowych sankcje.

Pytanie. „Jak myślisz, gdy na Ukrainie są prześladowania, represje i jest terror, to czy w takim scenariuszu ludzie z Doniecka i Ługańska będą chcieli jak najszybciej wrócić na banderowsko-nazistowską Ukrainę. Powstaje uzasadnione pytanie, jaka jest motywacja i sens dla mieszkańców Doniecka i Ługańska, aby wrócić na taką Ukrainę, Ukrainę, która na co dzień wprowadza w błąd społeczność światową i rozpowszechnia na temat Republik dezinformację, a obrońców nazywa okupantami na własnym terenie ”- powiedział Polyansky.

Dla przypomnienia.

12 lutego 2015 r. W Mińsku odbyły się wielogodzinne negocjacje między przywódcami państw czwórki normandzkiej. Jednocześnie odbyło się spotkanie grupy kontaktowej ds. Rozwiązania sytuacji na Ukrainie. W wyniku spotkań przyjęto szereg środków służących realizacji porozumień mińskich. Dokument składający się z 13 punktów przewiduje w szczególności zawieszenie broni w Donbasie, wycofanie ciężkiej broni z linii demarkacyjnej między kijowskimi siłami bezpieczeństwa a obrońcami Donbasu, a także inne środki służące długofalowemu politycznemu uregulowaniu sytuacja w Donbasie.

W kwietniu 2014 r. Władze ukraińskie rozpoczęły operację wojskową przeciwko ŁRL i DRL, które ogłosiły swoją niepodległość po zamachu stanu na Ukrainie w lutym 2014 r. Według najnowszych danych ONZ ofiarami konfliktu padło ok. 13 tysięcy osób.

O rozwiązaniu sytuacji w Donbasie dyskutowana jest m.in. podczas spotkań w Mińsku grupy kontaktowej, która od września 2014 r. Przyjęła już trzy dokumenty regulujące kroki deeskalacji konfliktu. Jednak strona ukraińska uparcie nie realizuje żadnych uzgodnionych punktów a po „zawieszeniu broni między stronami konfliktu” ze strony nazistowskich formacji sił zbrojnych Ukrainy strzelaniny trwają, przeprowadzane są dywersje, jak niszczenie stacji wodociągu, instalacji gazowej, stacji zasilania energetycznego i zamachy na członków ruchu oporu, obrońców Donbasu.

Alfax
http://niepodległy.pl

Komentarzy 9 do “USA vs Rosja; Ukraina jako narzędzie USA.”

 1. revers said

  W Syrii nie lepiej, wracaja isismani do bojowych akcji …

  https://vk.com/video-94004123_456246270

  Niech Macierewicz i jego dzidowa generalicja z jego 1000-cem zebranych dronow na procach i katapultach na obwod kalingradzkich, trzesie doopa bo iskandery M i K serii pakuja celnie i zmieniajacymi sie marszrutami przed obrona pplot przeciwnika

  A na granicy z Noworosja na razie widac ze chochly ukrinskie wymacuja ogniem klasycznym teren i obrone noworosjan przed decydujacym uderzeniem floty.

  http://eu.eot.su/2021/02/25/zelensky-discusses-with-stoltenberg-a-plan-for-ukraines-accession-to-nato/?fbclid=IwAR2DMzA6y03Dyd_AUMp7dkV31DIqR6jxORkJA3OEqzcHAIYIcvJpS8taFiI

  Zielinski chce wejsc do NATO.

 2. bart_w said

  „Warunkiem tego jest jednak bezpośredni dialog między Kijowem a Donieckiem i Ługańskiem za pośrednictwem OBWE i Rosji,”

  Przepraszam?

  P.S. Redaktorze, temat jest zbyt poważny żeby można było czytelnika traktować przez nogę.

 3. Maverick said

  Co naprawdę zwykły amerykanin myśli o swoich rodakach.

  Po angielsku ale warto posłuchać:

  https://the-quash.captivate.fm/episode/the-entire-system-is-a-scam-a-fake-ah

 4. NICK said

  https://www.bing.com/videos/search?q=wojenka&docid=608048502064155840&mid=8CE9FFFCF2140C8CFA908CE9FFFCF2140C8CFA90&view=detail&FORM=VIRE

 5. Pinio said

  „USA vs Rosja”…

  Dobrze jest widzieć sprawy tak jak się rzeczywiście mają – USA już dawno nie ma, ostał się jeno chazarski Golem.
  Majdan, Cichanowska, Nawalny… nawet z zamkniętymi oczami widać czyje to są operacje.
  Zresztą to samo można powiedzieć o „naszej” ekipie.

 6. assasello said

  jesteśmy świadkami spektakularnego upadku imperium jakim było usa

  nie potrwa to tydzień lub dwa ale proces się już rozpoczął i przekroczył punkt zwrotny

  usa potrzebowało Rosji do rozprawy z Chinami ale zrobiły wszystko by Rosja powiedziała – nie

  świat jest już zmęczony bezkarnością stanów i bandy gudłajów którzy nimi trzęsą

  do piekła!

 7. osoba prywatna said

  Kmieć 12:29:36
  Wydaje mi się że kmieciowe nierozumienie wynika z nieznajomości ostatnich trendów.Co do adam54 nie wypowiadam się bo nie znam człowieka.

  Otóż pańska pewność wyrażona w opinii //rząd kraju, w którym istnieje trójpodział władzy//

  należy uznać za anachronizm a może nawet zabobon.Idzie nowe.
  Stało się bowiem tak że prezydent niemałego państwa w centrum Europy
  W.Zeleński całkiem oficjalnie kilkanaście dni temu przejął na siebie funkcje władzy sądowniczej.
  Nie czekając na sądowe wyroki a nawet nie uruchamiając procedur przewidzianych konstytucją,prezydent Zeleński podjął decyzję o zamknięciu opozycyjnych mediów więc podpisał stosowny nakaz i koniec
  Zdumione społeczeństwo jeszcze nie zdążyło ochłonąć po tym bezprawiu jak prezydent Zeleński kilku opozycyjnych obywateli obłożył sankcjami które ograniczają ich obywatelskie i ludzkie prawa.Wszyscy oniemieli i z drżeniem serca czekali co na to powie Zachód.Zaś Zachód w osobie starca Bidena i herszta UE całkowicie poparł działania prezydenta Zeleńskiego.
  Tym sposobem szef największej legalnej opozycyjnej partii Miedwiedczuk nie może korzystać z własnych kart płatniczych ponieważ decyzją prezydenta zostały one zablokowane.Nie może też sprzedać domu czy samochodu bo jego prawa zostały zawieszone czyli obłożone sankcjami.Nie decyzją sądu poprzedzoną wnikliwym śledztwem a decyzją urzędnika którego główną funkcją jest stanie na straży konstytucji.
  https://censor.net/ru/news/3249126/zelenskiyi_podpisal_ukaz_o_vvedenii_sanktsiyi_protiv_medvedchuka_i_ego_soratnikov_obnovleno
  Więc niech Kmieć przestanie wierzyć w zabobony o trójpodziale władzy i zacznie się mieć na baczności (ja już sie mam), bo jak się narazi to wójt gminy czy inny wojewoda nałoży na niego „sankcje” i będzie udupiony
  nadużycie link skomentuj
  ikulalibal 25.02.2021 13:09:36

 8. Olo said

  Nie ma żadnej różnicy pomiędzy banderowską Ukrainą a żydobanderowskim Polin. Reżim dobrej zmiany z powodzeniem realizuje probanderowską, faszystowską, antyrosyjską i antypolską politykę. Zbudowanie parku rozrywki w Trzciance na kościach 56 żołnierzy radzieckich czy niszczenie pomników polskich żołnierzy poległych i zamordowanych w walkach z UPA świadczy tylko o jednym – reżim dobrej zmiany zdecydowanie stoi po stronie Hitlera i Bandery. Na razie Poliniacy nie mają czym ostrzeliwać Rosji, chyba że Kaczyński, Macierewicz, Duda, Dworczyk i inni zjedzą podwójną porcję grochówki, ale pamiętajmy o tym, że anglosasi mogą im w każdej chwili dostarczyć droższe zabawki i ci psychopaci na odchodne z pewnością ich użyją. Dlatego też Rosja powinna patrzeć na Polin i Banderland jako na jeden żydobanderowski twór, który w każdej chwili może zacząć militarną agresję. I oczywiście zawczasu podjąć takie działania, które uniemożliwią kolejną krwawa i wyniszczającą wojnę w Europie.

 9. revers said

  re6

  noblowscy zandarmii swiata, Biden ktory kontynuje polityke Obamy, ma sie dobrze i bedzie bombardowal polnocna Syrie, Irak jak za dawnych lat, smierc Sulimana to malo, teraz tylko pozostaly pokojowe bomby.

  https://www.rp.pl/Prezydent–USA/210229584-Biden-rozkazal-armii-zbombardowac-cele-w-Syrii.html?fbclid=IwAR0qrMQYx0LMgj76RS2L5X-49T0mh9Q36ZRKKRpGAxyrAvI-Hit8w3ZepuI

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: