Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  wewewe o Wolne tematy (52 – …
  Robert o Rosja: odizolowanie Runetu od…
  UZA o Czy pan profesor Rafał Broda s…
  Olo o Rosja: odizolowanie Runetu od…
  Olo o Czy pan profesor Rafał Broda s…
  Boydar o Herbert, czyli skąd się w…
  Boydar o Wolne tematy (52 – …
  bryś o Czy pan profesor Rafał Broda s…
  wewewe o Reminiscencje z niedzieli covi…
  wewewe o Czy pan profesor Rafał Broda s…
  Leo o Rosja: odizolowanie Runetu od…
  I*** o Czy pan profesor Rafał Broda s…
  Dziadzius o Sosnowe zdrowsze, dębowe trwal…
  Zenon_K o Wolne tematy (52 – …
  NC o Czy pan profesor Rafał Broda s…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 548 obserwujących.

Baza USA nie zapewnia już wystarczającej efektywności

Posted by Marucha w dniu 2021-02-26 (Piątek)

Baza USA w Redzikowie nie zapewnia już wystarczającej efektywności

W zeszłym miesiącu w mediach pojawiły się informacje, że Stany Zjednoczone zamierzają zmienić status instalacji antyrakietowej pod Słupskiem. Według głównodowodzącego US Navy admirała Michaela M. Gildaya, baza Aegis Ashore w Redzikowie zostanie przekazana innej formacji wojskowej.

Zgodnie z oficjalnymi planami, Marynarka Wojenna Stanów Zjednoczonych zamierza się pozbyć tradycyjnych możliwości, które nie zapewniają już wystarczającej efektywności w walce. Lista działań obejmuje sprzedaż eksperymentalnych kadłubów Littoral Combat Ship, starszych krążowników i statków dokujących, oraz pozbycie się misji niezwiązanych z podstawą Marynarki Wojennej, takich jak Aegis Ashore w Redzikowie.

Oczekuje się, że przeniesienie lądowych obiektów obrony przeciwrakietowej do innego dowództwa umożliwi marynarzom skupienie się na ich podstawowych misjach na morzu i uwalnia zasoby, aby zwiększyć skuteczność US Navy.

Taka zmiana może oznaczać, że zamiast marynarzy pod Słupskiem zobaczymy żołnierzy US Army.

O prawdziwych celach takiego przekwalifikowania możemy się tylko domyślać. Może jest to konsekwencja przeniesienia interesów geopolitycznych Stanów Zjednoczonych z regionu Europy do Azji Południowej, co oficjalnie ogłosił Departament Stanu USA.

Może to być kolejny zamaskowany krok w celu wzmocnienia wysuniętego dowództwa V Korpusu Sił Lądowych USA w Polsce i nadania mu możliwości uderzeniowych. W końcu nie jest tajemnicą, że Amerykanie przewidzieli możliwość korzystania z uniwersalnych wyrzutni MK.41, zainstalowanych w Redzikowie do wystrzeliwania pocisków manewrujących Tomahawk, co zostało wielokrotnie zademonstrowane.

Ciekawe w całej tej historii jest też to, że o zamiarach Amerykanów wobec bazy antyrakietowej pod Słupskiem przedstawiciele polskiego Ministerstwa Obrony Narodowej dowiedzieli się z publikacji w mediach. Takie zachowanie naszych sojuszników spowodowało zdumienie polskich generałów. I to nie pierwszy raz, kiedy o planach i zamiarach wojskowych Stanów Zjednoczonych w Polsce w naszym resorcie obrony dowiedzą się z Twittera i FB wysokich rangą Amerykanów.

Mimo że instalacja antyrakietowa pod Słupskiem jeszcze w pełni nie jest ukończona, Amerykanie zastanawiali się już nad jej skutecznością i koniecznością. Niezależnie od tego jaki status będzie miała ta baza w przyszłości, Polacy z tego powodu, że nasz rząd zaniedbuje interesy i bezpieczeństwo własnego narodu, będą nadal narażeni na niebezpieczeństwo w przypadku prawdopodobnego konfliktu.

Z militarnego punktu widzenia bazа Aegis Ashore w Redzikowie jest obiektem strategicznym, który zostanie zniszczony przez przeciwnika jako jeden z pierwszych. W ten sposób na poważne zagrożenie automatycznie narażone są polskie miasta i zamieszkująca je ludność zarówno w przypadku użycia broni konwencjonalnej, jak i tym bardziej jądrowej.

Jan Nowak
http://ndp.neon24.pl

Komentarzy 6 do “Baza USA nie zapewnia już wystarczającej efektywności”

 1. Generałowie od zdumienia

  ” Takie zachowanie … spowodowało zdumienie polskich generałów. I to nie pierwszy raz, „, o roli tych błaznów w mundurach stanowi stanowisko Wolnej Polski w globalnym imperium:

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/globa/#Polska

  W miejscu 3 kropek użyto fantazyjnego terminu „naszych sojuszników”, co jest kolenym przykładem zaświnionej semantyki języka, jakim Polacy pod okupacją dość bezmyślnie się posługują, o czym pisano

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/slowni/

  znajdując przy tym nawet pewne upodobanie, jak niektórzy w trakcie onanizowania się, czy w wysyniu gender samogwałtu.

  „Quo vadis ?” zbaraniała czeredo, określająca się mianem Polaków.

 2. Wladca said

  Polska Armia potrafi tylko bic Kobiety gwalcic dzieci Np. Za Brak „maseczki“ lub gonic pijaczkow wokol pawilonow z piwem w malym miasteczku.Wy nie jestescie wojskiem tylko Banda eunuchow.Wladca

  ———-
  To wojsko to robi? Zajmuje się pijaczkami i gwałci dzieci?
  Szczegóły poproszę.
  Admin

 3. Vis said

  Baza Aegis Asshole?

 4. Ck said

  Proszę bardzo Panie Marucha.Polskie wojsko ma na sztandardach morderców dzieci i gwalcicieli kobiet. Oddaje im honory i stawia sobie za wzór. Mowa o takich postaciach jak Bury, Łupaszka i wielu innych. To ich imieniem nazywa się dzisiejsze formacje Wojska Polskiego.

 5. revers said

  walizeczka z kodami atomowymi przejeta przez „demokratow inaczej” , teraz Bidenowcy beda koncentrowac sie na instalacjach atomowych w Iranie i Korei Pln. , oraz na Wenezueli.

 6. Martin said

  „Takie zachowanie naszych sojuszników spowodowało zdumienie polskich generałów”
  To my mamy sojuszników?

Sorry, the comment form is closed at this time.