Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Boydar o Tożsamość Ukrainy
  Zenon_K o Wolne tematy (48 – …
  How Too Ansys (@Ansy… o Tożsamość Ukrainy
  niepostepowyoszolom o Prawdziwa Europa szuka azylu w…
  Piskorz o Wolne tematy (48 – …
  maxie o Wolne tematy (48 – …
  Lily o Tożsamość Ukrainy
  Lily o Tożsamość Ukrainy
  bronek o Tożsamość Ukrainy
  Lily o Wolne tematy (48 – …
  Lily. o Wolne tematy (48 – …
  Lily o Wolne tematy (48 – …
  Yagiel o Wolne tematy (48 – …
  Sebastian o Wolne tematy (48 – …
  Boydar o Tożsamość Ukrainy
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 616 obserwujących.

Proces Norymberski – antypolskie matactwa Anglo-syjonu.

Posted by Marucha w dniu 2021-02-26 (Piątek)

Proces Norymberski to nie była taka „wstrząsająca” bajka, jaką przedstawiło Hollywood. To była farsa kryjąca kryminalistów przez zleceniodawców! A powieszono marionetki. Za karę, że nie wykonali z powodzeniem rozkazu…

Podczas przeglądania starych polskich powojennych dzienników prasy drukowanej natknąłem się na artykuł zamieszczony w „Głosie Robotniczym” z dnia 10 listopada 1945 roku. Był to czas przygotowań do osądzenia niemieckich zbrodniarzy wojennych (marionetek, bo właściwi pozostali bezkarni) faszystowskiego reżimu.

Artykuł ten mną odrobinę wstrząsnął. Tylko odrobinę, bo już od lat mam wewnętrzne przekonanie, że II Wojna Światowa Hitlera, to była próba (jedna z wielu) rozprawienia się judeoanglosasów ze światem słowiańskim.

Cele ta wojna miała dwa: pierwszy – pokonanie św. Józefa Stalina, który ośmielił się zniszczyć i zastopować proces eksterminacji świata słowiańskiego; eksterminacji przeprowadzanej za pomocą syjonistycznej „rewolucji” bandy żydowskich zbrodniarzy-ludobójców pod przewodnictwem sponsorowanego przez nowojorskich żydów Lejby Bronsztajna (pseudonim operacyjny: „Trocki”), i drugi cel – ostateczne rozwiązanie „Kwestii Polskiej”.

Anglosyjon przygotowując wstępny akt oskarżenia mataczył i umniejszał skalę niemieckiego ludobójstwa, szczególnie na ziemiach zamieszkanych przez Polaków, co w sposób zadziwiająco bardzo delikatny uwypukliła poniższa treść publikacji w owego artykułu „Głosu Robotniczego” z końca 1945 roku.

Skan, wydania „Głosu Robotniczego” z którego pochodzi poniższy tekst, znajduje się pod poniższym odnośnikiem:
>https://bc.wbp.lodz.pl/dlibra/show-content/publication/edition/67864?id=67864

P.S. Edycja już po publikacji. Zmieniłem powyżej odrobinę zdanie dotyczące „Trockiego”, bo pierwotnie użyta przeze mnie forma nie była jednoznaczna.

*                        *                         *

„Rzeczpospolita”, omawiając akt oskarżenia przeciwko zbrodniarzom wojennym, którzy sądzeni będą w Norymberdze, stwierdza, że w akcie oskarżenia brak danych o zbrodniach niemieckich, popełnionych na terenie Polski:

„O Grudziądzu, Warszawie, Palmirach, Sobiborze, Zamojszczyźnie itp. Ani słowa. O krwawych ofiarach Serbów, Chorwatów, Słoweńców tylko jedno zdanie: „W Jugosławii zostało zamordowanych wiele tysięcy osób cywilnych”.

Pod literą B przytoczono wypadki deportacji ludności cywilnej do pracy niewolniczej. Z „krajów zachodnich” jest znów szczegółowa lista transportów z Francji. Z krajów wschodnich – jedno krótkie zdanie o 4.918.000 o deportowanych z ZSRR, dłuższe zdanie o 750.000 obywateli czeskich i notatka o zarządzeniach deportacyjnych w Jugosławii.
O Polakach ani słowa.

Pod literą C przykłady „mordowania i szykanowania jeńców wojennych” dają znów obraz tragedii francuskiej, jeśli chodzi o ”kraje zachodnie”. W ”krajach wschodnich” – niepełna lista sowiecka. O Polsce tylko to, że „we wrześniu 1941 zostało w lasku katyńskim w pobliżu Smoleńska zamordowanych 11 tysięcy polskich oficerów – jeńców wojennych”.
O wrześniu 1939 i sierpniu 1944 nic.

Pod literą D znajdujemy przykłady mordowania zakładników.
O Polsce ani słowa.

Pod literą E – przykłady „rabunku własności publicznej i prywatnej”. Z ”krajów zachodnich” Francja znów dała szczegółowe zestawienie, nie pomijając nawet 49.000 ton sera i 87.000.000 flaszek szampana. Z „krajów wschodnich” pominięto całkowicie przykłady z Polski. Natomiast jest oskarżenie czeskie tej treści:

„Po obsadzeniu Czechosłowacji 15.3.39 skonfiskowano i skradziono wielkie zapasy surowców, miedzi, cynku, żelaza, bawełny i środków żywnościowych, spowodowano wywóz wielu wagonów kolejowych i wielu maszyn, aut, parowców, autobusów, obrabowano biblioteki, laboratoria, muzea, kradnąc książki, obrazy, dzieła sztuki, aparaty i urządzenia naukowe, rabując wszystkie rezerwy złota i dewiz, w tym 23.000 kilogramy złota, o wartości nominalnej 5.265.000 funtów szterlingów uzyskując w sposób podstępny kontrolę nad czeskimi przedsiębiorstwami czeskimi, ograbiając je i wywłaszczając w rozmaity sposób czechosłowacki majątek prywatny i publiczny. Ogólną sumę gospodarczej ekspropiacji Czechosłowacji w latach 1938-1945 ocenia się na 200.000 milionów czeskich koron”.

Pod literą F idą przykłady nakładania na społeczeństwa kar pieniężnych.
O Polsce ani słowa.

Pod literą G przykłady „złośliwego zniszczenia większych i mniejszych miast oraz wsi i spustoszenia dokonywane bez uzasadnionej konieczności wojskowej”. Przykłady z Norwegii, Francji i Holandii, jeśli chodzi o ”kraje zachodnie”, a z Grecji, Jugosławii, i Czechosłowacji, jeśli chodzi o „kraje wschodnie”.
O Polsce i Warszawie nic.

Pod litera H są przykłady przymusowej rekrutacji robotników cywilnych. Przykłady z Francji i Luksemburgu oraz z Rosji i Czechosłowacji.
O Polsce nic.

Pod literą J (przykłady „germanizacji okupowanych terenów”) około 100 wierszy petitem zajmuje opis germanizacji wschodniej Francji.
O Polsce nic.

W ostatnim wreszcie punkcie oskarżenia, „o zbrodni przeciwko humanitarności”, znajdujemy już tylko oskarżenia ogólne, z wyjątkiem sprawy wymordowania Żydów. I tu jednak przytoczone przykłady pomijają najpotworniejsze fakty, jak zniszczenie getta warszawskiego i łódzkiego.

Jest widoczne, że akt oskarżenia mimo kilkumiesięcznych przygotowań nie opiera się na szeroko ujętym rejestrze zbrodni niemieckich (wytł. – Kmieć) w Europie lecz na przypadkowym(? – znak zapytania: Kmieć) – wyborze faktów.

Wobec tego „Rzeczpospolita” domaga się uzupełnienia aktu oskarżenia.

„Historyk procesu zdziwiony będzie zapewne, jak my, że jako zbrodnie przykładowe w historycznym akcie oskarżenia figurowały kradzieże 49.000 ton srebra i 87 milionów flaszek szampana, natomiast nie figurowały kradzieże dzieci polskich z Zamojszczyzny, ani wymordowanie 200.000 kobiet, mężczyzn i dzieci w powstaniu warszawskim, ani zburzenie Warszawy w dwóch fazach – po powstaniu żydowskim i po powstaniu polskim – ani zbezczeszczenie cmentarzy, ani zniszczenie pomników Chopina i Kopernika , ani itd. Itd.”

I dodaje („Rzeczpospolita” – przyp. Kmieć) słusznie:

Od konferencji poczdamskiej tj. od czasu określenia linii granicznej Odra–Nissa, wyczuć można w pewnych kołach tendencje do tuszowania bohaterskiej przeszłości Polski, a wysuwania cierpień niemieckich Prusaków wysiedlanych z Nadodrza. Byłoby niepokojące, gdyby te tendencje pomniejszania ofiar Polski dla pokoju świata wkradły się do Trybunału Norymberskiego.
Jesteśmy przekonani, że dotąd to nie nastąpiło i że niefortunny akt oskarżenia jest dziełem przypadkowej kompilacji, a nie pracowitego zestawienia głównych zbrodni wojennych. Nie mniej uważamy za konieczne sporządzenie przez rząd polski rejestru zbrodni niemieckich (wytł. – Kmieć) w Polsce i zarządzenie włączenia tego rejestru do aktu oskarżenia. Uzasadniać poszczególne punkty powinien prokurator polski, który więcej ma do powiedzenia w Norymberdze, niż prokurator brytyjski czy amerykański.

https://kmiec.neon24.pl

Komentarzy 55 do “Proces Norymberski – antypolskie matactwa Anglo-syjonu.”

 1. plausi said

  „Drôle de guerre” czyli wojna pełna uciechy

  Powtórka z historii:

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/kiedy-prze/#Drole

  tym razem w postaci „pandemii” pelnej uciech. No i „sojusznicy” są znowu ci sami, patrz też link na tej stronie do „« Baza USA nie zapewnia już wystarczającej efektywnośc”

  Jakaż to łatwa rzecz udała się pastuchowi Polaków

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/06/usmiech-sw-jana-pawla/#Usmiech

  że 10 milionów z nich wsparło dzisiejszych okupantów w tzw. NSZZ „S” w podboju Polski, prowadząc dywersję kraju w którym i z którego żyli. Zupełne szaleństwo zdaje się być tu jedynm rodzajem pojmowania polityki. Społeczeństwo szaleńców nie powinno oczekiwać, że kiedykolwiek wyzwoli się spod okupacji tylko założyć sobie psie kagańce już na stałe.

 2. z prowincji said

  no i współczesny wkład anglosyjonu w polityke unicestwienia narodu polskiego przy udziale naszych -głosem blogera z NEON 24 …..https://anthony.neon24.pl/post/160509,wedrowni-sztyletnicy

 3. Siekiera_Motyka said

  „Wiesz, jak gardziłem antysemityzmem. Wiesz, jak mocno czuję wobec tych, którzy głoszą jakąkolwiek nietolerancję. Mając tę wiedzę – zrozumiesz, kiedy powiem ci, że ten personel to około siedemdziesięciu pięć procent Żydów. Chodzi mi teraz o to, aby Żydzi trzymali się z daleka od tego procesu – dla ich własnego dobra. Bo – zaznaczcie to dobrze – zarzut „wojny dla Żydów” wciąż się toczy, a w latach powojennych będzie powtarzany. Jako dowód tego zarzutu zostanie przytoczony zbyt duży odsetek żydowskich mężczyzn i kobiet. Czasami wydaje się, że Żydzi nigdy się o tym nie dowiedzą. Wydaje się, że są zdeterminowani, aby sprowadzić na swoje głowy nowe trudności. Nie lubię pisać o tej sprawie – jest to dla mnie niesmaczne – ale niepokoi mnie to. Przepychają się, tłoczą i konkurują ze sobą i ze wszystkimi ”.

  Część listu ojca U.S. Senatora Chris Dodd do swojej żony kiedy był w Norymbergi jako jeden z prawników Amerykańskich.
  .https://www.jta.org/2007/10/09/culture/too-many-jews-at-nuremberg

 4. Marcin said

  Był tu kiedyś w gajówce artykuł jak to „nasi sojusznicy” byli oburzeni faktem, że Polsce przypadną Ziemie Odzyskane, z całym dobrodziejstwem tych ziem. Ta żydozachodnia hołota twierdziła, że Polacy nie wykorzystają potencjału tych ziem bo są zwyczajnie za głupi.
  Szkoda, że Czerwonoarmiści nie zatrzymali się conajmniej na Renie.

 5. zasmucony głupotą rodaków said

  > Cele ta wojna miała dwa: pierwszy – pokonanie św. Józefa Stalina, który ośmielił się zniszczyć i zastopować proces eksterminacji świata słowiańskiego

  Po co powielać takie śmieci?! Autor tekstu chyba na głowę upał i to ciężko!? Święty Stalin?

  To za Stalina dokonywało się największe ludobójstwo, czy weźmiemy Hłodomor, czy wywózki do łagrów, czy czystki w tym etniczne. Stalin dopiero w trakcie wojny się trochę opamiętał, bo zrozumiał, że jego własne bezpieczeństwo zależy od armii sowieckiej, nie da się więc wszystkich wymordować nie narażając jego samego.

  Ale tak to jest, z jednej skrajności i głupoty, tej polegającej na bezkrytycznym wspieraniu Anglosasów w drygą polegającą na robieniu świętego ze Stalina. Cóż, poglądy się zmieniają, a głupota pozostaje.

 6. Maverick said

  O Polakach wiele nie mówiono i nie mówi się. Bo masoństwo miało zaplanowane 6 milionów starszych i mądrzejszych że niby zginęło już w I wojnie światowej, ale po wielu publikacjach te liczby nie zgadzały się i zaprzestano propagawania tych bredni. Zaczęto to samo po II wojnie i porzyjęło się, a teraz im chodzi o stworżenie religi holocaustycznej, która ma zastąpić wszystkie inne.
  Tak oto dzieci lucyfera powoli wylywają na nową arystokraję świata.

  Kękuś nadmienia o tym w swoim osattnim odcinku:

 7. Maverick said

  Tora i Czabad Lubowitz czyli kabalarze powoli zbliżają się do siebie.

  Posłuchajcie co sami mówią o swojej numerycznej magii.

  https://www.bitchute.com/video/UkfFfXEihsDD/?list=notifications&randomize=false

 8. Marucha said

  Gdzieś mi się obiło o uszy, że Stalin nie odpowiada za Hołodomor, bo były to czasy wyjątkowego nieurodzaju…
  Już wiem:
  >https://marucha.wordpress.com/2018/12/23/holodomor-nie-tylko-ukrainska-tragedia/

 9. Katarzyna T said

  Ad. 5. Kto czyta nie bładzi.https://dziennikpolski24.pl/prof-smaga-lew-trocki-zgotowalby-swiatu-apokalipse-w-koncu-ta-wiara-w-marksizm-go-zgubila/ar/3876733

 10. rycho08 said

  Katarzyna (9).

  Tekst, który Pani poleca jakoś dziwnie zalatuje solidarnością „narodową” a prawdy historycznej jak na lekarstwo.

 11. rycho08 said

  Zasmucony głupotą zasmuconego mimo to zapytam:

  – ilu to ludzi zmarło na Ukrainie z głodu i skad ta wiedza – czy słyszał, że to przekaz jakiegoś przestępcy amerykańskiego, który nawet nie był na Ukrainie?
  – ilu amerykanów w tym czasie zmarło z głody pomimo okradania ZSRR ze zboża?
  – na czym polegały czystki etniczne – czy wogóle rozumie to pojęcie?

 12. Katarzyna T said

  Ad.10.Zdumiona jestem odbiorem. To Pan nie widzi po dzień dzisiejszy toczącej się wojny pomiędzy tymi dwoma obozami?

 13. LeonPlichta said

  Covid 19 tak zwany to tez ich wymysl;;;No oczywiscie zwala wszystko na Chinczykow.No jakze by nie ..Oni sa zawsze swieci I poszkodowani.GOIE swiata calego laczcie sie By powstrzymac ;;;;;;;;;;;;;zydowskich psychopatow .Tak oni sie tylko podaja za zydow .Ale nimi nie sa Gdyz sa ;;;;;;;;;;;;SYNAGOGA SZATANA;;;;;;;;;;;Powiedzial Pan Jezus Chrystus Na stronach Nowego Testamentu

 14. revers said

  re5

  Glod to zaczal sie w stanach, i na zachodzie po wielkiej recesji w 1929 roku. A czosnki kremlowskie, nie Stalin sprzedawali w Londynie ukrainskie zboze i na rynkach zbozowych w stanach zboze ukrainskie jak leci.

  W indiach podobny glodomor byl jak na ukrainie jak nie wiekszy, zboze wysylano do krolewskiej Anglii z indii imperilanych.

  patrz pan czy po wielkiej pandemii i wielkim resecie nie zostanie sztuczny plastyk zbozowy do zarcia i gmo-odchody zamiast zboza.

 15. WI42 said

  @5 Z…@8 Marucha

  Niezależnie od urodzaju napewno S. odpowiada, to nie znaczy, że odpowiada przed każdym kto chce na tej tragedii rozgrywać politykę.
  Fakty są następujące:
  1. Rosja zaciąga znaczne długi (na owe czasy dla niej – lata 20-te) od W. Brytanii i USA aby jakoś rozruszać zrujnowaną gospodarkę.
  2. Spłaca je złotem, lasem i zbożem.
  3. Wierzyciele uznali, że na wyrąbie lasu pracują więźniowie, więc zaprzestano brać las.
  4. Uzywając podobnych argumentów zaprzestano brać złoto, pozostało tylko zboże
  5. Był to okres tzw. kolektywizacji i taka polityka niewątpliwie miała na celu destabilizację kraju i w jakimś sensie to osiągnęła
  6. Do tego wszystkiego doszło 2 lata nieurodzaju, w kraju w którym wojna domowa pochłonęła ok. 10+ mln. ofiar i który nie doszedł do jakiejkolwiek stabilności.
  7. Sekretarzem partii na Ukrainie był Stanisław Kosior (Polak)

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Stanis%C5%82aw_Kosior

  8. Głód niestety był też w kilku innych regionach Rosji – np. Powołże, Kazachstan.
  9. Odrzucając skrajne cyfry ilość ofiar głodu na Ukrainie szacuje się na 2-3 mln.
  10. Pomimo tych tragicznych przeżyć demografia z wyjatkiem jednego roku była pozytywna, w odróżnieniu od obecnej Ukrainy w której demografia leci w dół przez ostatnie 30 lat, ok. 0.5 mln co roku, czyli co kilka lat Ukraina odczuwa skutki demograficzne porównywalne z głodem lat 30-tych

  https://en.wikipedia.org/wiki/Demographics_of_Ukraine

  KTO ODPOWIADA ZA Tą depopulację? – Panie zasmucony. Nie wie Pan?
  Mówiąc o Ukrainie i Rosji trzeba wiedzieć, że wielkie tragedie rozgrywały się w owym czasie w wielu krajach, chociażby w USA. Wszyscy wiemy, że było bezrobocie i kataklizmy przyrodnicze (dust ball) i ludzie umierali tak jak w innych krajach.
  Ile ich zmarło w latach 1930-33 – proszę znaleźć gdziekolwiek – nie znam żadnego źródła które to omawia – w odróżnieniu od głodu na Ukrainie na temat którego są tysiące różnych publikacji.
  Z linku poniżej:

  https://www.thoughtco.com/us-population-through-history-1435268

  widać, że w latach 1930-40 jest „deficyt ludności” ok. 9 mln w porównaniu z poprzednią i następną dekadą. W tym okresie imigracja była mniejsza o ok. 3 mln – ciągle mamy deficyt 6 mln. Takie są „suche” fakty.

 16. Maverick said

  W maju 2019 zanim wybuchła pandemia znana okulstyczna kabalistka Madonna zaśpiewała to Eurowizji w Izraelu.

  Zróćcie uwagę, na zemstę na naszej wiarze kościoły zniszczone obrócone do góry nogami. Jedno oko symbol okultystów i illuminatów. Zapowiedź zniszczenia kościoła poprzez templetariuszy w ciemnych kapturach no i te maski gdy nic przeciętny zjadacz chleba nie wiedział o nadchodzącej pandemii.

  No i te słowa, które same mówią za siebie dla kogo ona pracuje i ko,u sprzedała duszę.

  Oni smieją się nam prosto w oczy, a większość spi.

 17. Maverick said

  Słowa po polsku:
  Mambo, Huncho
  Mambo, Huncho
  Nie wszyscy zbliżają się do przyszłości
  Not everyone is coming to the future

  Nie wszyscy uczą się z przeszłości
  Not everyone is learning from the past

  Nie każdy może przyjść w przyszłość
  Not everyone can come into the future

  Nie wszyscy, którzy tu są, będą trwać (będą trwać)
  Not everyone that’s here is gonna last (gonna last)

  Nie wszyscy zbliżają się do przyszłości
  Not everyone is coming to the future

  Nie wszyscy pochodzą z przeszłości
  Not everyone is coming from the past

  Nie każdy może przyjść w przyszłość
  Not everyone can come into the future

  Nie wszyscy, którzy tu są, będą trwać (będą trwać)
  Not everyone that’s here is gonna last (gonna last)
  Nie obudziłeś się
  You ain’t woke

  Chodź się obudzić i usłyszeć złamane
  Come here woke and hear the broken

  Przyjdź, daj nadzieję, przyjdź, daj życie
  Come give hope, come give life

  Zdobądź tylko jeden, więc musimy żyć dobrze (musimy żyć dobrze)
  Only get one, so we gotta live it right (gotta live it right)

 18. lewarek.pl said

  Święty Józef Stalin mordował Słowian aż miło. Przede wszystkim Rosjan, ale też Polaków, Ukraińców, Białorusów… Nikt ich tylu nie wymordował, co ten święty. Nawet nieświęty Hitler go nie doścignął.

 19. PK said

  ja nie wiem, czy śmiać się – czy płakać nad takimi „artykułami”. wybielanie szwabów – to raz. uny dobrze chciały (te szwaby) ale ‚anglo-syjon’ im zbombardował linie kolejowe. dwa – stalin – święty??? (a może miało być świętej??? pamięci). obrońca Słowian? nikt tylu nie zagłodził, nie zakatował, nie rozstrzelał, nie wykończył na mrozie i pod batem i nie wysłał pod rozgrzane do czerwoności lufy MG 42 co ten ludobójca. szkoda słów!

 20. rycho08 said

  Lewarek, PK, Zasmucony.

  Nie spodziewam się żebyście byli w stanie cokolwiek pojąć – nie rozum wami kieruje a wdrukowana w wasze zakute łby zydowska obsesja na pnkcie Rosji.

  Wszystkim polecam rzeczowy, oparty na żródlach wpis WI42 (15)

  Dodam, że ukraiński I sekretarz Kosior został za swoią działalność roztrzelany w 1939 r.

 21. Marucha said

  Można się załamać…

  Artykuł NIE WYBIELA Niemców, nie neguje ich zbrodni wojennych – a jedynie ustawia na właściwej płaszczyźnie bezczelne żydowskie hagady.

 22. Katarzyna T said

  Ad.18.”Nikt ich tylu nie wymordował, co ten święty. Nawet nieświęty Hitler go nie doścignął”.
  Powielacze kłamstw mają taki sam ciężar gatunkowy co ich twórcy. Prewencyjnie i wokół naszych podwórkowych tematów
  polecam Panu: Fragmenty książki Sławomira Kopra „Życie prywatne elit władzy PRL”https://gazetawarszawska.com/index.php/historia/2821-tajemnice-boleslawa-piaseckiego .

 23. karlik said

  Ad.4 „Ta żydozachodnia hołota twierdziła, że Polacy nie wykorzystają potencjału tych ziem bo są zwyczajnie za głupi.” –
  Ja pochodzę z Warmii i widziałem zaniedbane ziemie naszych Ojców, wypędziliście ich z własnych ziem, a sami nie potrafiliście ich zagospodarować, dopóki były PGR-y jeszcze to jakoś kulało, ale teraz to tragedia..

  O wojnie można powiedzieć, że od 1942 roku było wiadomo, że Niemcy przegrają i ta wona, była już kontrolowana nie tylko przez Niemców, Kara śmierci szefa wywiadu Canaris -a (niewykluczone, że Canaris wiedział o tajnych negocjacjach Himmlera z aliantami) jest tylko tego potwierdzeniem .

  ” W roku 1942 za stwierdzenie, że Niemcy przegrają wojnę, musiał odejść z Instytutu. Nastąpiło wtedy zdarzenie, które zmieniło jego los, a które biografowie najczęściej przemilczają. Erhard został wezwany przez SS-brigadeführera Otto Ohlendorfa – szefa Urzędu III RSHA (Głównego Urzędu Bezpieczeństwa Rzeszy). Urząd kierowany przez niego nosił nazwę “Dziedziny Życia w Niemczech”. Oprócz wielu innych dziedzin nadzorował on także życie gospodarcze. Od czerwca 1941 do w czerwca 1942 roku Ohlendorf dowodził dodatkowo działającą na Ukrainie Einsatzgruppe D – Grupą Operacyjną D. Podlegający mu SS-mani zamordowali w tym czasie około 90 tysięcy ludzi. Erharda nie miał jednak zamiaru zabijać, wręcz przeciwnie. Co do przyszłych losów wojny podzielał całkowicie jego pogląd. Polecił mu prowadzenie badań nad tym, w jaki sposób po klęsce Niemiec i w warunkach okupacji najlepiej zabezpieczyć interesy niemieckiej gospodarki, i zapewnił mu warunki do prowadzenia pracy. Przy jego cichym poparciu Ludwig Erhard zorganizował Instytut Badawczy Przemysłu, którego pracę finansowały największe niemieckie koncerny, ponieważ ich szefów również interesował problem, jak przetrwać po przegranej wojnie. W marcu 1944 roku Erhard opracował memoriał “Finansowanie wojny i konsolidacja długów”, w którym zajmował się problemem odbudowy Niemiec po nieuchronnej, jak stwierdzał, klęsce. Przesłał go między innymi Carlowi Goerdelerowi – przywódcy spisku, który stał za zamachem na Hitlera dokonanym 20 lipca 1944 roku. Gdyby zamach się udał, Goerdeler zostałby nowym kanclerzem, ale Hitler przeżył i rozpoczęło się wielkie polowanie na spiskowców. Zginęło kilka tysięcy rzeczywistych i domniemanych konspiratorów, Erhardowi jednak włos z głowy nie spadł. Trudno znaleźć inne wytłumaczenie tego faktu niż opieka Otto Ohlendorfa. ” – ten tekst jest cały czas usuwany z internetu.

 24. WI42 said

  @22 K.

  Jakie wnioski płyną dla Pani z fragmentu powołanej książki?
  Nie jest jasne co ma do omawianego tematu Piasecki?

 25. Katarzyna T said

  Ad 24. O rety! Ile to wiosen Pan liczy? Jeżeli z autopsji Pan nie zna powojennej historii aż do dziś , to obowiązkiem jest ją przyswoić i krytykować tych ,którzy zawinili.Piasecki prowadził cały czas dywersyjna politykę wobec Prymasa Wyszyńskiego. Po śmierci Prymasa , kto przejął stery,co stało się z KK i Narodem?. Ostateczny cios w plecy KK (2006) ,to było nie dopuszczenie do ingresu abp Wielgusa. Niektórzy aktywiści jeszcze próbują szukać winnych upadku KK i wiary. (belka i źdźbło)Dziś w KK więcej jest Judaszów niż Apostołów. Mówią o sobie wierzący katolik, a w efekcie najbardziej niszczą wiarę.
  Jest mi przykro to pisać.Proszę pamiętać „niewiedza nie jest usprawiedliwieniem”. Gonić sumienie !!!

 26. Korzeni drugiej wojny światowej należy szukać nie w latach 30-tych, kiedy Hitler (syn syna żyda z nieprawego łoża) został doprowadzony do władzy w Niemczech, ale nieco wcześniej, ponieważ Hitler nie jest przyczyną, ale nieuniknioną konsekwencją wydarzeń wcześniejszych.

  Rozważanie wydarzeń poza kontekstem historycznym nie ma sensu. Tylko rozumiejąc ogólne znaczenie tego, co się dzieje, możesz zrozumieć poszczególne fragmenty tego procesu. Tylko rozumiejąc znaczenie całej wypowiedzi mówionej, można zrozumieć znaczenie jej poszczególnych fragmentów. Dlatego rozważajmy wszelkie wydarzenia w kontekście ogólnego procesu historycznego.

  I jeśli spojrzeć na procesy norymberskie z tego jedynego słusznego punktu odniesienia, to zaskakujące jest to, że w ogóle kogoś tam skazali.

  „… najlepiej byłoby strzelać do głównych przestępców, gdy tylko zostaną złapani”.

  Stwierdził to Churchill (syn żydówki) 9 lutego 1945 r. Na konferencji w Jałcie.

  Przyszły prezydent Stanów Zjednoczonych, a wówczas głównodowodzący alianckich sił ekspedycyjnych w Europie, generał armii Dwight David Eisenhower (z rodziny o dość niejasnym pochodzeniu) również zaproponował rozstrzelanie całego niemieckiego przywództwa „podczas próby ucieczki”.

  Powyższe nie jest zaskakujące. Przecież zarówno Wielka Brytania, jak i Stany Zjednoczone w szczególności były bezpośrednio zainteresowane „zatarciem śladów”, żeby ich uszy tam gdzieś nie wystawały z powodu postaci strasznego psychopaty, który zdecydował się zapanować nad całym światem. Żeby nie daj Panie Boże, nie wyszły na jaw fakty bliskiej współpracy kapitału przemysłowego (wiadomo w czyich łapskach), a zwłaszcza bankowego (też bardzo wiadomo czyjego) Stanów Zjednoczonych z tzw. nazistami, i żeby nie ustalono przypadkowym przypadkiem, że to bankowa stolica Stanów Zjednoczonych doprowadziła Hitlera do władzy i go uzbroiła. Trzeba by cofnąć się do dokumentów Traktatu wersalskiego, przejrzeć księgi Bank Rozrachunków Międzynarodowych. Przecież tzw. uprzemysłowienie ZSRR (zarządzanego przez unych) jak też III Rzeszy (zarządzanej takoż) to dwie części jednego planu.

  Ale Józefowi Dżugaszwli (z osetyńskich żydów, którego zaetykietowali jako Gruzina) udało się obronić swoją inicjatywę powołania Międzynarodowego Trybunału i oddania najwyższego kierownictwa Niemiec pod sąd w zamian za wejście Związku Radzieckiego do wojny z Japonią. ZSRR podpisał porozumienie ze Stanami Zjednoczonymi, Wielką Brytanią i tymczasowym rządem Francji o utworzeniu IMT na dzień przed przystąpieniem do wojny z Japonią. Dlaczego kontrowersje wokół głównego fałszerstwa XX wieku nie osłabły przez tyle lat? I dlaczego mnie to nie dziwi?

  W tych wszystkich okolicznościach wielką naiwnością było liczyć na bezstronną pracę całego składu Międzynarodowego Trybunału Wojskowego. A skład „etniczny” owegoż nie pozostawia złudzeń. I nie ma znaczenia, że niektórzy piszą o 75% żydów w tym IMT, a inni nawet o 97%.

  Niemniej jednak zgodnie z porozumieniem o utworzeniu IMT podpisanym 8 sierpnia 1945 r. podczas konferencji londyńskiej, powstał Komitet Prokuratorów Naczelnych, w skład którego weszli: Roman Rudenko [z rodziny kozaczej] (ZSRR), Robert Jackson (USA), Hartley Shawcross [urodzony w Niemczech] (Wielka Brytania) i Francuz François de Menton (później zastąpiony przez Champetiera de Ribes).

  Oczywiście „waga” ZSRR w tym przedsięwzięciu nie była zbyt duża, bowiem wszystko jest związane bezpośrednio z lipcową konferencją 1944 roku w Bretton Woods i utworzeniem tam Międzynarodowego Funduszu Walutowego oraz Międzynarodowego Banku Odbudowy i Rozwoju. Większość udziałów w owych bankach, a za tym decydujący głos miały USA. Czyje to banki? Pytanie retoryczne.

  Kiedy powstał Międzynarodowy Trybunał, „sojusznicy” postanowili nie wynajdywać koła na nowo i postąpili według podobnego schematu.

  Stronniczość „śledztwa katyńskiego” została potwierdzona przez głównego prokuratora Stanów Zjednoczonych, Roberta Jacksona, który przyznał, że otrzymał odpowiednie polecenie z Waszyngtonu. Dlaczego ZSRR nie odwołał się od decyzji Trybunału Norymberskiego o nieuwzględnieniu Katynia w wyroku? Pytanie retoryczne.

  Karty rozdawali i rozdają ci, którzy przy pomocy ukradzionych pieniędzy rządzili wówczas i rządzą dziś kukłami porozsadzanymi przy jednym stoliku jako „gracze” w grze znaczonymi kartami.

 27. Katarzyna T said

  Ad 26. Wielką Trójką rozgrywajaca II WŚ byli Gen. MacArthur, .Roosevelt i Churchill. Reszta postaci to marionetki .

 28. Katarzyna T said

  P.Lewarek, ja myślę ,że to był błąd pisarski.Zamiast śp. wkradło się św. ku radości Pana i podobnym. Współczuje precyzyjnej percepcji.

 29. Piskorz said

  re 26 P. Hulaj… Tylko rozumiejąc ogólne znaczenie tego, co się dzieje, możesz zrozumieć poszczególne fragmenty tego procesu”” . Dobra uwaga .
  Trzeba widzieć wpierw las…a dopiero potem…drzewa.!! Zaczynamy od ogółu do szczegółu..

 30. WI42 said

  @26 H.
  Bardzo dobre podsumowanie…

 31. WI42 said

  @25 K…
  Dzieki za wyjasnienie i sugestie. Obawiam się, że jednak nie osiągnę sugerowanej głębi wiedzy w poruszonym temacie…

 32. plausi said

  Parę uwag

  23, Karlik

  „Ja pochodzę z Warmii i widziałem zaniedbane ziemie naszych Ojców, wypędziliście ich z własnych ziem, a sami nie potrafiliście ich zagospodarować, dopóki były PGR-y jeszcze to jakoś kulało, ale teraz to tragedia..”

  Co prawda wiele animozji wobec Polaków, ale niestety mało zrozumienia czy znajomości rzeczy.

  a. „sami nie potrafiliście ich zagospodarować” racja, że ludzie przesiedleni ze Wschodu, głównie czarnoziem, nie mieli pojęcia o sposobie gospodarowania na ziemiach zirygowanych i wymagających odpowiedniej orki i obsługi. Niestety gospodarze/administracja, rekrutowani z byłych żydowskich krawców czy handlarzy drobiu też nie mieli pojęcia, jak się gospodarzy. Polska po II. Wojnie, w której lockdown szkół trwał nie miesiące ale 5 lat, zupełnie nie miała kadr fachowych, technicznych czy inżynierski a ludność pochodząca z drobnych gospodarstw rolnych też nie posiadała kwalifikacji. Ten stan rzeczy był bezspornie także zasługą okupacji.

  Jeśli porównać ten punk wyjścia z punktem wyjścia w okupowanych ziemiach niemieckich, to sytuacja kadrowa była diametralnie różna. W tych ziemiach było zatrzęsienie wysoko wykwalifikowanych kadr, z których co lepsze zabrał sobie okupant także patenty, znacznie poprawiając swą technologię i produkcyjność.

  b. „ale teraz to tragedia”, być może trudno to jest zrealizować, ale w Polsce nie ma żadnego polskiego gospodarowania, za to bardzo dużo obcego, jak nie z USRAela, to UERFN. Tego nie można nazwać polskim gospodarowaniem, raczej chodzi o obcy sabotaż polskiej gospodarki. Polska jest w praktyce krajem okupowanym, ostatnio nawet przez obcą armię:

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/globa/#Polska

  wnoszę, że Karlik jest mieszkańcem/obywatelem (właściwie należy do personalu) RFN, i jako taki posiada legitymację personalu tego kraju tzw. Personal Ausweis. RFN jest też krajem okupowanym przez ok. 50-60 tys. wojska z bronią atomową, na co zwracałem już parę razy uwagę, tu wypowiedź ministra finansów RFN:

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/oszalamiajaca/#CzegoPolacy

  albo nawet byłego wicekanclerza o pani Merkel: „my nie mamy żadnego rządu federalnego, pani Merkel jest dyrektorem pewnej nowegj organizacji nierządowej w Niemczech, niczym więcej”

  https://www.youtube.com/watch?v=-PX8Jyp7cRk

  szczególnej wymowy nabiera przymiotnik „nierządowej”, bliskie polskiemu słowu „nierząd”, które jest synonimem prostytucji.

  Jak z tego widać, jest sytuacja w Polsce i RFN dość podobna, chociaż w Polsce wystawiono ludziom konstytucję, Niemcom w RFN siły okupacyjne nawet tego zabroniły. Pani Merkel powinna najpóźniej w roku 2015 zostać postawiona przed trybunałem. Byłoby rozsądnie gdyby zarówno Polacy jak Niemcy zrozumieli te podobieństwa i pojęli, że z wzajemną wrogością, podsycaną przez obce elementy, nie zajadą daleko, to samo dotyczy Rosjan.

  26, Hulajdusznik

  Ten tekst jest w pewnym stopniu powiązany z omówionym wyżej:
  „Rozważanie wydarzeń poza kontekstem historycznym nie ma sensu. ” i poza kontekstem finosowo-ekonomicznym.

  „Żeby nie daj Panie Boże, nie wyszły na jaw fakty bliskiej współpracy kapitału przemysłowego (wiadomo w czyich łapskach), a zwłaszcza bankowego (też bardzo wiadomo czyjego) Stanów Zjednoczonych z tzw. nazistami, i żeby nie ustalono przypadkowym przypadkiem, że to bankowa stolica Stanów Zjednoczonych doprowadziła Hitlera do władzy i go uzbroiła. Trzeba by cofnąć się do dokumentów Traktatu wersalskiego, przejrzeć księgi Bank Rozrachunków Międzynarodowych. Przecież tzw. uprzemysłowienie ZSRR (zarządzanego przez unych) jak też III Rzeszy (zarządzanej takoż) to dwie części jednego planu.”

  Bank Rozrachunków Międzynarodowych, BIS w Bazylei odegrał kluczową rolę w sprawnej organizacji takich przedsięwzięć jak II. Wojna, która była jednym z większych. Termin BIS (nazywany też bankiem centralnym banków centralnych) należy do podstawowych terminów politycznych, został założony na czas w roku 1930.

  http://www.bis.org/

  „Dlaczego kontrowersje wokół głównego fałszerstwa XX wieku nie osłabły przez tyle lat? I dlaczego mnie to nie dziwi? ”

  „tzw. uprzemysłowienie ZSRR (zarządzanego przez unych) jak też III Rzeszy (zarządzanej takoż) to dwie części jednego planu. ” zresztą jakże przewrotnego, jeśli zważyć

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/17/texnc/#WojEur

  II. Wojna miała m.in. ten potencjał zneutralizować i jak Breton Wood dowiodło, udało się.

  Godna uwagi spostrzeżenia autora, które może pozwolą nieco inaczej spojrzeć na wydarzenia, n.p. Powstania Warszawskiego 1944., które miało pozbawić Polski znacznej części jej inteligencji, ta uwaga też dla Karlika.

  Nic tak nie utrudnia zrozumienia wydarzeń, jak emocje i uprzedzenia.

 33. leśnik said

  @23
  Mieszkam na Pomorzu. Znam osoby o niemieckich korzeniach, mieszkające na wsi od wielu pokoleń. Nikt ich nie wypędził a one widocznie nie miały powodu żeby uciekać.A pan jeszcze nie zapłacił rachunków za swoich ojców. Sumienie pana o tym nie poucza? Dopiero potem można rozmawiać, bo tak naprawdę ze zbrodniarzami nie powinno zasiadać się do jednego stołu. Urąga to zasadom sprawiedliwości.

 34. plausi said

  Utrudnienia

  33, Leśnik

  Kim jest 23, Karlik, to nie mamy pojęcia, dlatego nie ma wielkiego sensu im to czy co innego zarzucać. Jak już pisaliśmy:

  „Nic tak nie utrudnia zrozumienia wydarzeń, jak emocje i uprzedzenia.”

  Przeczytalśmy 26, Hulajdusznik z pewnym zadowoleniem, dlatego odważamy się ten tekst polecić do przeczytania ze zrozumieniem. „Sumienie … nie poucza? ” Co tam sumienie, wystarczyłoby gdyby Polacy zrozumieli co było błędem w ich działaniu, tak całkiem bez ich udziału nie znaleźlibyśmy się dziś w d..e.

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/06/kolonia-usa/

  Czas skończyć z cyrkiem w rodzaju, jak tenże blog przytacza:

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/polacy-bojkotuja-wybory/

  ale aby skończyć, trzeba najpierw zrozumieć wydarzenia i o co w nich chodzi, zwykle „świat jest inny” jak utrzymuej pewien lekarz. Czasem przeraża nas naiwność rodaków, przeraża. Także przy okazji operacji „Pandemia” nie wykazali zbyt wiele rozsądku, o rozumie to nawet nie wspominamy, zachowują się jak stado owiec.

 35. karlik said

  Ad,33 Ja jestem Warmiakiem od 400 lat. nie jestem Niemcem . Z Babcią rozmawiałem po polsku lub polsko-podobnym. moja ciocia otrzymała od władz polskich medal. za prowadzenie polskiej szkoły w Niemczech w czasie wojny. nie wiem co to był za medal. ale mówili o nim „chlebowy”, Nie będę udowadniał nikomu kto jest bardziej polski. ale nikomu nie udało się tak zgermanizować mojej Rodziny jak Polakom _(albo polskojęzycznym – jak ktoś woli).

 36. leśnik said

  Może pan napisze coś w swoim narodowym języku. Ciekawy jestem.

 37. leśnik said

  Ten pan jedzie po Polakach świadomie przekręcając fakty, bo na pewno doskonale rozumie że Polacy po wojnie niewiele mieli do powiedzenia a za to jak kraj wygląda gospodarczo aktualnie to już bardziej Niemcy odpowiadają niż Polacy. Podobnie manipuluje faktami gdy twierdzi że Polacy ich (?) wypędzili. A teraz pisze jeszcze że zgermanizowali. Dlaczego? Przecież mogli zostać Chińczykami skoro im Polska nie odpowiada.

 38. leśnik said

  To do pana Plausi było.

 39. plausi said

  Nieuważnie przeczytany tekst

  Plausi, panie 37,38, Leśnik, doprowadził Pana do tych błędnych tez. Jeśli ma Pan jakieś konkretne zarzuty, które Pańską tezę potwierdzają, to proszę je artykułować, jeśli będziemy w stanie, ustosunkujemy się do nich, a także przyznamy Panu rację, jeśli są słuszne, nic tak nas nie cieszy, gdy krytyka pozwoli nam nasze błędy usunąć, ale takie ogólne blabla nie pozwala na to.

  „Nic tak nie utrudnia zrozumienia wydarzeń, jak emocje i uprzedzenia.”

 40. Kowalski3 said

  Warmia – bardzo obrazowo streścił problemy tej Ziemi i jej Mieszkańców Melchior Wańkowicz w ”Na tropach Smętka” – ta książka warta jest osobnej dyskusji, bo bardzo odstaje od biegających bezkarnie po świecie Mitów. Zresztą i wiele innych jego opisów realiów RP z pobojowiskiem po Iei Wojnie Św. czy losy Rodziny Korzeniewskich-idealny scenariusz dla filmów opisujących światu losy Narodu Polskiego, czy budowa Gdyni. Zanim zaczniemy wywarzać drzwi, może naciśnijmy klamkę, wielu już zrobiło konieczną robotę, mamy ją kontynuować a nie zaczynać jak Syzyf, wciąż u podstaw Góry . . .

 41. leśnik said

  Jakie błędne tezy ma pan na myśli panie Plausi? I proszę sobie darować te wytłuszczone akapity skoro nie ma pan pojęcia o stanie mojego ducha. Pan Karlik nie czuje się Polakiem bo pisze o Polakach – WY. Jak napisał nie czuje się też Niemcem. Z jego wpisów na blogu pamiętam że mieszka i pracuje w Niemczech i nie darzy sympatią szczególną Polaków. Gdyby przynajmniej napisał: Polska wypędziła, to dałoby się ten wpis zaakceptować.

 42. WI42 said

  @41 L
  Zbyt daleko i bezpośrednio wykracza Pan poza temat do ocen osobistych. Nie tędy droga w normalnej dyskusji, nawet internetowej – sprowadza ją Pan do pyskówki

 43. leśnik said

  @42
  Możliwe. Niemniej po takim wpisie: „Ad.4 „Ta żydozachodnia hołota twierdziła, że Polacy nie wykorzystają potencjału tych ziem bo są zwyczajnie za głupi.” –
  Ja pochodzę z Warmii i widziałem zaniedbane ziemie naszych Ojców, wypędziliście ich z własnych ziem, a sami nie potrafiliście ich zagospodarować, dopóki były PGR-y jeszcze to jakoś kulało, ale teraz to tragedia..” Polacy nieudacznicy powinni się spakować i wyp…lać..Ewentualnie poddać się jakiemuś mądrzejszemu obcemu zarządowi..Czyli Adolf miał rację. Pan też uważa że ta tragedia to wina Polaków?

 44. revers said

  Plausi napisal „Jak z tego widać, jest sytuacja w Polsce i RFN dość podobna, chociaż w Polsce wystawiono ludziom konstytucję, Niemcom w RFN siły okupacyjne nawet tego zabroniły. Pani Merkel powinna najpóźniej w roku 2015 zostać postawiona przed trybunałem. Byłoby rozsądnie gdyby zarówno Polacy jak Niemcy zrozumieli te podobieństwa i pojęli, że z wzajemną wrogością, podsycaną przez obce elementy, nie zajadą daleko, to samo dotyczy Rosjan.”

  Niemcy juz mowia jednym glosem o unijnej EU „Europe Untergang”, po polsku angielska wersja UE Upadek Europy, raczej polakom daleko do rozszyfrowania niektorych skrotow nowych nazw wlasnych organizacji kasacyjnych europy gospodarczo i spolecznie przez naplyw nachodzcow, gendryzm , podobne pandemie – Upadek ….

 45. Piskorz said

  re 44 Byłoby rozsądnie gdyby zarówno Polacy jak Niemcy zrozumieli te podobieństwa i pojęli, że z wzajemną wrogością, podsycaną przez obce elementy, nie zajadą daleko”” DOKŁADNIE TAK JEST..NAPISAŁEM CHYBA
  2 X NA PORTL.NIEMIECKIM, że mamy wspólnego wroga na karku….to tego nie puścili..!!!

 46. Piskorz said

  re 40 „Na tropach Smętka” warto/trzeba przeczytać, ale nie wszystko jest tam super zgodne z prawdą. Są pewne nieścisłości/ogólniki itp. Ale w sumie lektura prawie obowiązkowa.

 47. Marucha said

  RE 45:
  Taaaa… licz Pan, że Niemcy „zrozumieją”.
  Byli, są i będą wrogami Polski. Nie trzeba tu żadnych obcych elementów do podsycania niechęci. Wystarczy te parę milionów trupów.

 48. Brawo, Panie Marucha!

  Wtrącę tylko swoje trzy grosze. Niemcy… Jacy Niemcy? Strasznie chcieliby być rasą i to nie byle jaką, ale prawda jest taka, że to zwykłe kundle. Genetyka – na nią nie było dotąd sposobu. Une, znaczy się mieszańce szczególne, bo pochodzące od innego gatunku, postanowiły to „naprawić”, a raczej owo ychnie „naprawianie” przyśpieszyć. No… multikulti, GMO, ostatnio szczypionki i te rzeczy. Otóż w przyrodzie pewne procesy są długotrwałe, znacznie dłuższe niż przeciętna pamięć ludzka. Wszystko, co jest z chowu wsobnego i wszystko, co pochodzi z nadmiernego skundlenia, czyli wszelkie pokraki genetyczne są prędzej, czy później eliminowane. Szkoda tylko, że zajmuje to aż tyle czasu, że nam to już chyba nie sprawi radości. A może… Może ziarno i plewy zostaną oddzielone niebiańską wialnią na naszych oczach?

 49. revers said

  Oficjalnie to Niemcy zostali wypedzeni z ziem sprzed roku 1937, chwilowo maja zastepczaa konstytucje i unijne hamulce, napewno to wypedzenie nie odpuszcza tym bardziej ze polacy coraz wiecej stawiaja pomnikow , placow dla Niemcow i nazywaja je np. rondo Hakena.

  Pan pejs Zootechnik Zygi zauwazyl ze w Lubuskim przyzwyczaili sie krajanie do socjalow niemieckich.

  Tak samo duzo sieci wchodzi na teren Polski np. Kaufland, tzn Kup kraj do ktorych chetnie biegaja polacy, nawet jak juz coraz mniej miejsc dla polakow, nie zostaje nawet na kasach.

  Kasjerki z Polski zastapione zostaja przez zautomatyzowane kasy kupna-sprzedazy bezobslugowej.

  Sami Niemcy dziwia sie wrogosci polkow do rosjan, bo raczej nikt inny nie potrafil by utrzymac granicy na Odrze i Nysie, a tak w drocze regionizacji, kultowych przegrupowan typu gendryzm, lbtq moga szybko stracic to co mieli po wojnie, co moze przspieszyc selektywna pandemia i wielki reset, czyli wielka sprzedaz-kupno pod nowymi regionalnymi zarzadami.

 50. AlexSailor said

  Już w 1945r., między innymi przy okazji procesu norymberskiego, było wiadomo, że mamy samych wrogów po wojnie z wyjątkiem okupującego nas ZSRR.
  Proszę bardzo;
  – Niemcy, wschodnie i zachodnie wiadomo,
  – Litwa, republika radziecka, ale wcześniej pokazali co z nami chętnie zrobią,
  – Ukraina,
  – nawet Rusini na Białorusi wcale nam nie byli przychylni,
  – Słowacja napadła na Polskę 1 września do spółki z Hitlerem,
  – Czechy, Czechosłowacja, w 1945r. niemal nie doszło do wojny, a Stalin dał im jeszcze Śląsk Cieszyński,
  – Stany, UK – wiadomo, chcieli nas okroić z Ziem Zachodnich i Północnych, oszukali nas i obrabowali, a poza tym byli zainteresowani wieczystym burdelem u nas, najlepiej wojną domową,
  – Francja – no może w tym momencie nie wróg, ale dogadana z ZSRR,
  – Dania, Szwecja, Finlandia, neutralne i mające nas głęboko.

  Zaś ZSRR był tylko dlatego zainteresowany Polską, gdyż uważał ją za łup i własną dzierżawę, o które należy dbać.

 51. leśnik said

  Muszę coś wyjaśnić.
  Bo zarzucono mi że nie prowadzę normalnej dyskusji, może ktoś oczekiwał z mojej strony analizy tego do czego się odniosłem, szeregu argumentów na poparcie swojej postawy, podania źródeł, linków, itp. A także więcej szacunku dla drugiej osoby. To nieporozumienie.
  Nie miałem zamiaru prowadzić żadnej dyskusji.
  Tylko wskazać bezczelność podniesionej sprawy. Po prostu z Niemcem albo Ukraińcem który prezentuje postawę roszczeniową nie dyskutuję.
  Gdyby ktoś był gościem w moim domu i zaczął ze mną rozmawiać przy użyciu takich zdań jakie padło w tym wątku, to wyleciałby za drzwi bez słownego uzasadnienia.
  Punktem założycielskim tych spornych spraw są potworne zbrodnie i od nich zawsze należałoby zacząć rozpatrując kwestie które są wobec nich pochodne. Pomijanie ich jest zniewagą bo ta krew jeszcze wciąż krzyczy. Nie było odpowiedniej pokuty, nie było zadośćuczynienia. Ale są absurdalne roszczenia. Dlatego absurdalne, bo tak jest wtedy gdy ci którzy sami mordowali i rabowali bez żadnych zasad, gdy ponoszą szkodę odwołują się do sprawiedliwości, wtedy ważne są kodeksy, deklaracje, zasady prawa. Coś mi to bardzo przypomina. Oczywiście przykład Kaina. Owszem z kimś kto się nad tymi sprawami uczciwie pochyli trzeba rozmawiać. Ale w sytuacji gdy ktoś na wstępie napluje w twarz i na tej podstawie oczekuje rozmowy nie ma sensu rozmawiać. Przynajmniej ja nie rozmawiam.
  Jeśli chodzi o kształt granic powojennych to Polacy nie mieli na to wpływu, a w sprawie przesiedleń ogólna zasada była taka że sympatycy Niemiec wyjeżdżają. Moim zdaniem słuszna.
  Nie było hurtowego wysiedlenia ale weryfikacja. Sam znam osoby które zostały po wojnie, to znaczy następne pokolenie, jestem z nimi w przyjacielskich relacjach, pamiętam jeszcze ojca kolegi, zmarł z dwadzieścia lat temu, który był wcielony pod przymusem do werhmachtu. Nie dane mi było rozmawiać z nim o tych sprawach. Czego teraz żałuję. To był po prostu sąsiad. Brat opowiadał mi o Niemcu który został po wojnie, i z którym pracował, twierdził że był to wspaniały człowiek. Mam przyjaciółkę która odwiedza groby przodków kilka pokoleń wstecz. Jak zostały wykonane te przesiedlenia i kto je organizował to osobna sprawa. Nie czuję wobec tej sprawy osobistego związku i odpowiedzialności bo to był narzucony ustrój, sami Polacy nie mieli w nim decydującego zdania, a poza tym nie jestem w stanie utożsamić się z tym co ludzie po horrorze wojny czuli i czym się kierowali oraz ocenić ich działań. Ich moralne granice były poddane presji tego czego doświadczyli. Jeśli zagłębimy się w szczegóły zapewne odszuka się w tym wszystkim morze cierpienia, dramatów, być może niesprawiedliwości. Wtedy każdy przypadek należałoby rozpatrywać osobno. Mrowisko. Tylko Bóg to rozwikła. Być może pan Karlik doznał niesprawiedliwiści. A być może nie. W każdym razie wpis wykonał z pozycji roszczeniowych. I zapewne w celach prowokacyjnych..

 52. plausi said

  Kogo to może cieszyć ?

  że Polacy żreją się z Rosjanami, Rosjanie z Polakami, Niemcy z Polakami i Polacy z nimi, ….

  Kogoż to może cieszyć ? Spróbuj czytelniku odpowiedzieć sobie na to pytanie, bo jak widać z dyskusji, także wielu tu hołdują tej nienawiści czy nieufności wzajemnej. Ale możemy czytelników pocieszyć, także Rosjanie i Niemcy w swej większości dają się na to nabrać.

  Ad 51, Leśnik

  „ojca kolegi, … , który był wcielony pod przymusem do werhmachtu ”

  Takich wcielonych do Wehrmachtu nazywali sami Niemcy „Beutesoldaten” (żołnierze z łupu), częstokroć nie mówili oni po niemiecku, a jeśli to z obcymi naleciałościami, co sami Niemcy nazywają do dziś „Wasserdeutsch” (rozwodniony Niemiecki), odpowiednio n.p. polska wersja dialektu śląskiego to „Wasserpolnisch”, naturalnie jest też niemiecka wersja tego dialektu. O przynależności dialektu decyduje gramatyka nie słownictwo.

  „Nie było hurtowego wysiedlenia ale weryfikacja. ” Obawiamy się, że to nie całkiem odpowiada prawdzie, przeprowadzono po części weryfikację, jeśli fachowcy byli niezbędni, to raczej pozostali w Polsce. Później o wyjazdach decydowała ustawa, tam były odpowiednie artykuły, które pozwalały uniemożliwić emigrację z Polski, bez jakiegokolwiek uzasadnienia.

  Należy przy tym uwzględnić, że w okresie powojennym, było bardzo dużo bezprawia z wielu zresztą względów:
  1. wysoki poziom emocji i żądza zemsty
  2. państwo po okupacji nie posiadało instytucji, które byłyby w stanie prawo zdefiniować
  3. nie było wyszkolonych kadr, które by znały prawo a cóż dopiero były w stanie je respektować, było wiele samowoli
  4. kadry wystawione w organach centralnych były zainstalowane z zewnątrz i nie były zainteresowane w jakimś prawie, korzystając raczej z możliwości samowoli i rabunku

  Naszym zdaniem był to stan normalny, tak jest bowiem zawsze po wojnie, szczególnie w kraju okupowanym, i nie będziemy tymi, którzy „rzucą pierwszy kamień” i będą się wymądrzać na temat powojennej sprawiedliwości. To dotyczy także aktów zemsty, n.p. wobec ludności niemieckiej. Te akty zemsty były o tyle pozbawione sensu, że odpowiedzialni zadbali o to, aby znaleźć się poza zasięgiem mścicieli wszelkiego rodzaju, niektórzy otrzymali paszporty argentyńskie, tzn. mszczono się, także mordowano, tych, którzy niewiele albo wcale ze zbrodniami nie mieli wspólnego, ale spróbował by kto rozwścieczonej czeredzie to wytłumaczyć. Niejako w cieniu tych doraźnych aktów zemsty odpowiedzialni mogli zniknąć z pola zainteresowania, bo doraźna żąda zemsty została zaspokojona, ale przecież obowiązuje:

  ”Nic tak nie utrudnia zrozumienia wydarzeń, jak emocje i uprzedzenia”

  Odpowiednia gra na emocjach Polaków, Rosjan i Niemców, o czym mowa na wstępie, funkcjonuje niezawodnie do dziś.

  „Brat opowiadał mi o Niemcu który został po wojnie, i z którym pracował, twierdził że był to wspaniały człowiek.”

  Są porządni Niemcy, Rosjanie i Polacy, jak też kanalie Polacy, Rosjanie, Niemcy, wystarczy przypomnieć o istnieniu tzw. gojów szabasowych. Zarówno w administracji, jak w kościele i innych funkcjach naprawdę nie wszyscy są żydami. A funkcjonuje to tak jak wiemy i ci Polacy współdziałali w rabunku mienia polskiego w ramach soroszowej „prywatyzacji im. Balcerowicza”.

  Przypuszczamy, że proces norymberski jak i proces Eichmanna, miał za zadanie m.in. zamknąć mordę żydom wschodnim (Aszkenazim), którzy sobie myśleli, że ich pobratymcy na Zachodzie zrobili ich w durnia.

 53. Boydar said

  „… są porządni Niemcy, Rosjanie i Polacy, jak też kanalie Polacy, Rosjanie, Niemcy …”

  A co na to ciotka Statystyka ?

  Pewnie nic, bo np. taki żydoszkop wcale nie jest kanalią, znamy gorszych. Żydoszkop jest po prostu popier’dolony na punkcie naszych terenów. I tego za wyjątkiem kałacha niczym innym mu ze łba nie wybije. Poza tym, uważa się za kogoś znacznie lepszego od Polaka. Zapewne więc nie może znieść, że takie „coś” jak Polacy siedzą od niepamiętnych czasów na takich pięknych terenach i nic mu za bardzo nie idzie z tym zrobić.

  Wy, Plausi, cóś za aktywnie ostatnie orędujecie za „polsko niemieckim pojednaniem”. Jeszcze chwilę a znowu przeczytam, że „wybaczamy i prosimy o wybaczenie”.

  To my jesteśmy od zawsze kąsani do krwi, to Chrystus i Jego Matka podstępnie wykorzystywani byli do przykrycia haniebnych czynów, wreszcie to żydoszkop ostatniemi czasy przewodzi bandzie rabującej Polskę.

  A Wy, Plausi, chcecie się z nimi jednać ? Najpierw niech się te kur’wy bezczelne a zuchwałe ochrzczą, bo nie przypominam sobie aby taki fakt miał miejsce. Potem niech zapłacą za wyrządzone krzywdy. A potem zobaczymy, o ile będzie jeszcze na co potrzeć, bo jak słychać tu i ówdzie, Matka Natura ma jakieś własne plany wobec tej bandy.

 54. Piskorz said

  re 47 P. Marucha o tym zrozumieniu to p. Revers pisał nie ja..patrz chyba 44.

 55. Ad: 47

  https://wolnemedia.net/gdyby-nie-niemcy-polacy-mieszkaliby-w-jaskiniach-i-biegali-na-golasa/

  Żadnych procesów! Nigdy więcej! Jedna sztuka amunicji na jedną taką sztukę jak wyżej.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: