Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Liwiusz o Zielone ludziki
  Liwiusz o USA nastawiają przeciwko sobie…
  revers o Wolne tematy (24 – …
  B o USA nastawiają przeciwko sobie…
  mironik o Wolne tematy (24 – …
  Greg o Wolne tematy (24 – …
  Boydar o Zielone ludziki
  revers o Hillary Clinton: Konflikt na U…
  Greg o Wolne tematy (24 – …
  Marek o USA nastawiają przeciwko sobie…
  Boydar o Rcchiladze: Dla Gruzinów Kaczy…
  Boydar o Wolne tematy (24 – …
  revers o Wolne tematy (24 – …
  Boydar o Wolne tematy (24 – …
  minka o USA nastawiają przeciwko sobie…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Rzeczniczka MSZ Rosji komentuje śledztwo Amnesty International w sprawie Nawalnego

Posted by Marucha w dniu 2021-02-27 (Sobota)

Rzeczniczka rosyjskiego MSZ Maria Zacharowa skomentowała plany przeprowadzenia przez międzynarodową organizację praw człowieka Amnesty International (AI) wewnętrznego śledztwa w sprawie decyzji o odmowie uznania Aleksieja Nawalnego za „więźnia sumienia”.

„Szukają, u którego pracownika sumienie nie wytrzymało hipokryzji? Och, ten wspaniały świat zachodnich zasad i ich równie fundamentalnego nieprzestrzegania” – napisała Zacharowa na Facebooku.

Jak powiedziała wcześniej sekretarz generalna Amnesty International Julie Verhaar, wewnętrzna kontrola przyjrzy się „procedurze podejmowania decyzji” o uznaniu Nawalnego za „więźnia sumienia” oraz „wewnętrznej decyzji, aby przestać go tak nazywać”. Verhaar podkreśliła, że w tej sytuacji „zawiodły” procedury i systemy, „przede wszystkim pozwalając, by wewnętrzne rozmowy wpadły w ręce kontrolowanych przez Kreml mediów Russia Today”.

Sekretarz generalna Amnesty uważa za „oczywiste”, że organizacja ta „stała się celem oszczerczej kampanii rosyjskiego rządu”. Verhaar nie przedstawiła dowodów na to, że rosyjskie władze prowadzą kampanię przeciwko Amnesty i że RT weszła w posiadanie poufnych materiałów.

O tym, że Amnesty International nie uważa już Nawalnego za „więźnia sumienia”, poinformował kanadyjsko-amerykański dziennikarz Aaron Mate. Zamieścił on na Twitterze odpowiedź, którą otrzymał od AI na swoje zapytanie. W piątek dziennikarz napisał w serwisie społecznościowym, że zwrócił się do organizacji o komentarz po tym, jak „zwolennik Amnesty International” wysłał mu korespondencję z AI.

​Jak podkreślił, ze względu na to, że był „pierwszym, który o tym poinformował”, teraz podejmowane są próby wplątania go w „wymyślony spisek RT”. Dziennikarz uważa, że „zamiast uporać się z faktem, że heroizowali zatwardziałego ksenofoba, fani Nawalnego zdecydowali, że to był jakiś tajny spisek RT”.

Z informacji przekazanych przez brytyjską gazetę „Times” wynika, że międzynarodowa organizacja zdecydowała się na zmianę statusu Nawalnego bez konsultacji z biurem w Moskwie. Według gazety „decyzję podjęła centrala w Londynie na prośbę osób związanych z RT”. Gazeta nie podaje dodatkowych informacji na ten temat ani dowodów. „Times” twierdzi, że Nawalny został pozbawiony statusu „więźnia sumienia” z powodu wypowiedzi o migrantach sprzed 14 lat.

Wcześniej Amnesty International odmówiła dalszego uznawania Nawalnego za „więźnia sumienia” (ten status nadano mu półtora miesiąca temu). Przyczyną tej decyzji były wypowiedzi rosyjskiego blogera i opozycjonisty z połowy lat dziewięćdziesiątych. Organizacja ogłosiła później, że decyzję o statusie Nawalnego podjęła nie pod naciskiem z zewnątrz, ale po wnikliwej analizie jego wypowiedzi.

Wielu rosyjskich działaczy społecznych, w tym założyciel partii Jabłoko Grigorij Jawlinski, już kilka lat temu zwracało uwagę na nacjonalistyczne wypowiedzi Nawalnego i jego udział w marszach nacjonalistycznych w pierwszej dekadzie XXI wieku.

2 lutego Simonowski Sąd w Moskwie uchylił Nawalnemu wyrok w zawieszeniu w sprawie „Yves Rocher” i zamienił na wyrok rzeczywisty – 3,5 roku kolonii karnej. Nalegała na to Federalna Służba Więziennictwa (FSIN), według danych resortu,

Nawalny wielokrotnie łamał warunki zwolnienia warunkowego i do zatrzymania był poszukiwany listem gończym. Zarzuty, że Nawalny jest prześladowany wyłącznie za swoją działalność polityczną, zostały odrzucone przez Europejski Trybunał Praw Człowieka: Strasburg nie uznał motywów politycznych w sprawie „Yves Rocher”, chociaż przyznał odszkodowanie za areszt domowy, które zostało w całości wypłacone przez rosyjskie władze.

https://pl.sputniknews.com/

 

Komentarzy 8 do “Rzeczniczka MSZ Rosji komentuje śledztwo Amnesty International w sprawie Nawalnego”

 1. Antares said

  Kurcze, ta Maria prezentuje się bardzo ładnie. No no.

  ———
  Nie tylko prezentuje się ładnie, jest osobą ciepłą i sympatyczną, do której wszyscy lgną.

  Admin

 2. Jabo said

  To, że Maria Zacharowa jest ładna i sympatyczna to jej dodatkowe atuty, ale najważniejszą dla stanowiska, które zajmuje, jest jej inteligencja. Nie zawsze idzie to w parze, gdy weźmie się pod uwagę tabuny celebrytek z ładnymi buziami, ale „ptasimi móżdżkami”, nie obrażając ptaków. Jest jeszcze gorzej, gdy porównamy Zacharową z jej amerykańskimi odpowiedniczkami. Nie dość, że marne jak noc, to jeszcze głupie, czego dobitnym przykładem była nie jaka Psaki. My jednak nie powinniśmy mieć kompleksów. Mamy przecież doktor Spurek. Aby nie doszło do nieporozumienia, oświadczam, że to żart.

 3. Marucha said

  Re 2:
  Fakt, Maria Władymirowna jest przykładem niezbyt częstego połączenia atrakcyjnej powierzchowności, charyzmy, uroku osobistego, inteligencji i rozumu.

  Jakże żałośnie wyglądają przy niej takie „wyselekcjonowane z najlepszych absolwentów najlepszych uczelni” amerykańskie dupencje z kurzym móżdżkiem…
  Eurodupencje zresztą nie lepsze.
  Do tego wszystkie one to są złe kobiety. Złe. Podłe. Paskudne. Wredne,

 4. JanuszT said

  Pan Marucha

  Są kobiety bardzo brzydkie, wredne, podłe, fałszywe, obłudne, ale są i bardzo piękne jak Maria Zacharowa, księżniczka na Kremlu.

  ————-
  Ja do tych wrednych, głupich i brzydkich zaliczyłem amerykańskie i jewropejskie dupencje i prukwy, pchające się do eksponowanych stanowisk.
  W żadnym wypadku p. Zacharowej.
  Admin

 5. JanuszT said

  Oczywista oczywistość drogi Panie Gajowy❤️.

 6. ist said

  Panie Marucha, a dodaj Pan jeszcze do tych europejskich ślicznot te zza oceanu jak:
  Nancy Pelosi
  Dionne Feinstein
  Lis Murkowski
  czy
  Ann Applebaum
  czy
  Madeleine Albright
  czy ostatni wybór joe ‚crash test dummy’ bideta na sekretarza zdrowia:
  Ms (exMr) Rachel Levine
  .https://www.nytimes.com/2021/02/25/us/rachel-levine.html
  czy
  Ms (exMr) Jennifer Pritzker ex US Army colonel (hihi)
  .https://en.wikipedia.org/wiki/Jennifer_Pritzker

 7. Carlos said

  zapomnial Ist o zonie sikorskiego

 8. Carlos said

  sorry, nie zapomnial

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: