Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Boydar o Wolne tematy (48 – …
  Głos Prawdy o Wolne tematy (48 – …
  Boydar o Tożsamość Ukrainy
  Zenon_K o Wolne tematy (48 – …
  How Too Ansys (@Ansy… o Tożsamość Ukrainy
  niepostepowyoszolom o Prawdziwa Europa szuka azylu w…
  Piskorz o Wolne tematy (48 – …
  maxie o Wolne tematy (48 – …
  Lily o Tożsamość Ukrainy
  Lily o Tożsamość Ukrainy
  bronek o Tożsamość Ukrainy
  Lily o Wolne tematy (48 – …
  Lily. o Wolne tematy (48 – …
  Lily o Wolne tematy (48 – …
  Yagiel o Wolne tematy (48 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 616 obserwujących.

Muchołapka w Ludwikowicach – czy była lądowiskiem dla tajemniczych spodków?

Posted by Marucha w dniu 2021-02-28 (Niedziela)

Muchołapka w Ludwikowicach Kłodzkich pobudza wyobraźnię wielu osób. Dlaczego została wybudowana i do czego służyła? Na ten temat powstało już wiele teorii.

Czy był to plac testowy dla Die Glocke, komin chłodniczy dla elektrowni, silos, zbiornik przeciwpożarowy, a może miejsce kultu?

Czym jest Muchołapka?

Muchołapka to żelbetowa budowa, która została wzniesiona przez Niemców podczas II wojny światowej. Postawiono ją na terenie fabryki amunicji Dynamit AG w Ludwikowicach Kłodzkich.

Jeśli chodzi o konstrukcję Muchołapki, to jest to betonowy okrąg, który jest wsparty na 12 filarach o średnicy 30 metrów i wysokości około 10 metrów.

Okoliczni mieszkańcy mówią, że zaraz po wojnie na spodzie tej budowli znajdowała się głęboka wybetonowana wnęka. Do tego z tej wnęki wystawało kilkadziesiąt betonowych słupków oraz żelaznych prętów.

Poza tym oryginalnie posiadała barwy maskujące w odcieniach brązu i zieleni, a do tego z góry była pokryta siatką i w związku z tym wyglądała jak muchołapka – i stąd wzięła się jej nazwa.

Kiedy latem zalewano ją wodą, to okolicznym mieszkańcom służyła jako  basen. Jednak zdarzył się tam nieszczęśliwy wypadek, ponieważ w tym basenie utonęło dziecko, więc zdecydowano, aby zasypać ten prowizoryczny basen.

Do czego służyła Muchołapka?

Istnieje wiele teorii na ten temat, ale taka najpopularniejsza głosi, że była ona wykorzystywana przez niemieckich naukowców nie tylko jako poligon doświadczalny, ale również jako lądowisko dla tajemniczych latających maszyn pionowego startu.

Badacz sensacji II wojny światowej, ale też autor książek o tajnych nazistowskich broniach, którym jest Igor Witkowski, twierdzi, że w Ludwikowicach znajdował się tajny hitlerowski ośrodek badań.

Zgodnie z jego teorią prowadzono tam prace nad napędem antygrawitacyjnym do latających statków, tzw. Dzwon (Die Glocke).

Napęd, który zainstalowany w latających spodkach, pozwoliłby im na poruszanie się z ogromną prędkością, ale też mógłby pozwolić na pionowy start oraz lądowanie. Lądowiskiem dla tych tajemniczych spodków miała być właśnie Muchołapka.

Teoria ta stała się bardzo popularna, więc do Ludwikowic zaczęli przyjeżdżać badacze amatorzy i to nawet zza granicy. Przeprowadzali oni różnorodne pomiary, np. mierzono tutaj poziom promieniowania radioaktywnego i podobno nawet stwierdzono podwyższony poziom radioaktywnego kobaltu-60, ale nie był to jakiś bardzo duży poziom.

Z kolei sceptycy tej teorii mówią o innym wyjaśnieniu.

Znawcy techniki przemysłowej uważają, że jest to podstawa tzw. chłodni kominowej.


Zostały zachowane różne zdjęcia, na których widać, że w czasie wojny istniał przynajmniej jeden taki obiekt przy znajdującej się niedaleko elektrowni.

Do tego takie podobne elementy chłodni kominowych można spotkać również w innych miejscach w Polsce, np. przy elektrowni we wrocławskich Siechnicach.

Wszystkiemu tajemniczości dodaje fakt, że w okolicach Muchołapki oraz w lasach, które są dookoła Ludwikowic, znajduje się wiele wejść do bunkrów oraz tuneli.

Jednak większość z nich została zalana albo zamurowana, a przez to ich eksploatacja nie jest możliwa albo bezpieczna.

Poza tym niektórzy świadkowie mówią, że w 1942 roku teren wokół dawnej kopalni i Muchołapki został zamknięty, gdyż wtedy zaczęły w tamtym kierunku zjeżdżać się ciężarówki ze sprzętem laboratoryjnym.

To, co było później, pozostaje już tajemnicą.

Ponadto w 1959 roku Ludwikowice Kłodzkie znalazły się na liście miejscowości, które w przypadku wybuchu III wojny światowej, miałyby zostać zbombardowane z wykorzystaniem bomb nuklearnych przez Armię USA.

Jednak miłośnicy tajemnic i historii zadają sobie różnorodne pytania:

Dlaczego Niemcy zbudowaliby drugą większą chłodnię obok tej, która już istniała, jeżeli nie było w planach rozbudowy istniejącej już elektrowni?
Dlaczego pod Muchołapkę zostały doprowadzone grube kable zasilające, gdyż przeważnie przy takich chłodniach tego się nie robi?
Do czego służył „basen”, który był nietypowy dla takich konstrukcji?
Dlaczego badania wykazały, że w tym miejscu jest podwyższone promieniowanie?

Wiele z tych pytań nadal pozostaje bez odpowiedzi.


Inna teoria mówi, że Muchołapka miała służyć jako silos.

Wtedy powstał Projekt Riese (a był to kryptonim największego projektu górniczo-budowlanego hitlerowskich Niemiec, który został rozpoczęty i niedokończony m.in. w Górach Sowich w latach 1943 – 1945), który mógł być wielkim labiryntem pomieszczeń oraz korytarzy.

Miały one służyć jako schronienie w przypadku wojny nuklearnej.

Z kolei Muchołapka miała być głównym silosem na zboże albo zbiornikiem wodnym, który miał zapewnić zapas żywności bądź wody na długie lata.

Jeszcze inna teoria sugeruje, że był to zbiornik przeciwpożarowy.

Pracowano tam nad różnymi technologiami, ale też z różnymi materiałami oraz substancjami. Jednak wielkość tego zbiornika była zbyt duża, aby ta teoria była prawdziwa.

Niektórzy sądzą także, że mogły tutaj odbywać się jakieś rytuały albo obrzędy nazistów, gdyż obiekt ten wydawał się bardzo dziwny.

Do czego tak naprawdę służyła Muchołapka?

Można mieć tylko nadzieję, że ktoś kiedyś rozwiąże tę zagadkę.

https://www.tajemnice-swiata.pl

Komentarzy 11 do “Muchołapka w Ludwikowicach – czy była lądowiskiem dla tajemniczych spodków?”

 1. Żuraw said

  Muchołapka.. tia… https://polska-org.pl/6849303,foto.html?idEntity=5731207

 2. Leo said

  Załamujący tekst. Przywodzi na myśl Murzynów tworzących niesamowite legendy o ruinach budynków pozostawionych przez białych. Nie rozumiejąc ich przeznaczenia opowiadają straszne historie o tym, jak to niby wieża podająca wodę do parowozów, służyła złym białym do patroszenia Murzynów etc.

 3. Martin said

  Zazdrościli anglikom stonehenge.

  Albo projekt kościoła pod wezwaniem świętego Adolfa z Austrii🤣

 4. . said

  To całe Riese jest dość interesujące.
  Proponuję sprawdzić na mapie takie miejscowości jak Ludwikowice, Soboń. Głuszyca, Sajdak. Sieć tuneli mogłaby mieć sporo kilometrów. Co tam budowano?

  Ponoć w drugiej połowie wojny do Głuszycy przyjechały szwaby z czymś, nie wiadomo czym. Wszsycy mieszkańcy musieli mieć pozasłaniane okna. Coś schowano w podziemiach?

  Ktoś słyszał o tej historii?

 5. Wladca said

  Mucholapka jest obiektem do testowania helikopterow,Nazwa pochodzi z ksiazki I.Witkowskiego : Prawda o Wunderwaffe cz.III.W Ludwikowicach Sl.mogl byc to Objekt do testowania Silnika do generowania antygrawitacji.Elektrownia miala swoje Chlodnie i nie potrzebowala takiej jak mucholapka.Rteciowy silnik wirowy ,ktorym byl Dzwon jest genialnym urzadzeniem wykorzystujacym fakt,ze pincz plazmy Rteci(diamagnetyczny),wprawiony w ruch obrotowy(naprzemienny,bo byly2 bebny obrotowe ,wytwarzarzaly skoncentrowany ruch lonow rteci w ukladzie bozonowym(jak Fotony w laserze).To wymusilo specjalna podluzna ( nie poprzeczna!!)Fale grawitacyjna w ksztalcie traby orkanu.To wystarczy do uzyskania zaburzenia nie-homologicznego ukladu grawitacji (Lokalnie) i w efekcie prawdopodobnie zmniejszenia Masy inercjalnej dzwonu .Odpowiednikiem doswiadczenia z dzwonem jest doswiadczenie E.Podkletnowa z nadprzewodzacym krazkiem.
  Dalsze szczegoly techniczne sa bardziej skomplikowane.
  Kompletny Pojazd z silnikami dzwonow Widac z Lotu ptaka w Borobudur na wyspie Jawie w Indonezji.Tam dzwon nazywa sie Stupa.Wladca.

 6. . said

  wyżej @

  Jankesiory robiły podobne badania w Los Alamos niedaleko słynnej strefy. Tak twierdzi jeden były naukowiec stamtąd. Nie będę podawał nazwiska. Koleś jest uważany za świra. Tylko taka ciekawostka, może ktoś zastanowi się nad tym, że te wszystkie ufo widywane od ponad 70 lat na niebie to sprzęt ziemski, wojskowy. Nie jakieś zielone stwory.

 7. Wladca said

  Nie twierdze,ze mucholapka byla specjalnie zbudowana do testowania dzwonu,ale gdybym byl Kammlerem ,to bylbym ja wykorzystal.Wtedy wlasnie bylby to idealny kamuflaz do tego Celu.Nawet gdyby stala Ona juz wczesniej.Basen mogl sluzyc do zebrania rteci w razie awarii.Duze promieniowanie dzwonu i efekty uboczne (np.efekt Hutschinsona)Powodowaly Testy w kopalni ,Pod ziemia.A moze testowany byl juz gotowy „Kugelblitz“-automatyczny pojazd podobny do „Haunebu“?Wladca

 8. Wladca said

  Przepraszam :Nieholonomicznego a nie:niehomologicznego.Wladca

 9. gnago said

  To ruiny chłodni kominowej natomiast czemu służyła i co chłodziła pewnie pod ziemią tkwi

 10. Ale dlaczego? said

  Brzytwa Ockhama to naprawdę ważna zasada.
  Widać to bardzo wyraźnie w tym tekście…

 11. walthemar said

  Byl taki pan Kwiecien ktory prowadzil nawet bloga .Riese. Co z nim sie stalo?

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: