Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  I*** o Abp Viganò prosi katolików o w…
  revers o FDA – agencja firm farmaceutyc…
  revers o Wiarygodny scenariusz – Biskup…
  Maverick o Abp Viganò prosi katolików o w…
  Piskorz o Wolne tematy (64 – …
  Zenon_K o Abp Viganò prosi katolików o w…
  podczaszy o Wolne tematy (64 – …
  Zenon_K o Abp Viganò prosi katolików o w…
  Maverick o Abp Viganò prosi katolików o w…
  podczaszy o Wolne tematy (64 – …
  podczaszy o Wolne tematy (64 – …
  Piskorz o Wolne tematy (64 – …
  podczaszy o Wolne tematy (64 – …
  podczaszy o Wolne tematy (64 – …
  podczaszy o Wolne tematy (64 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 555 obserwujących.

Pitoń: Nie trzeba być Nostradamusem, by przewidzieć, gdzie będzie kolejne „wielkie ognisko” koronawirusa

Posted by Marucha w dniu 2021-02-28 (Niedziela)

Lider „Góralskiego Veta” Sebastian Pitoń zwrócił się z apelem do przedsiębiorców z Mazur, aby nie dali się okraść z majątków i firm.

Województwo warmińsko-mazurskie zostało bowiem zamknięte przez rząd pod pretekstem mniemanej pandemii, a region żyjący głównie z turystyki znalazł się w katastrofalnym położeniu.

Jak podkreślał Sebastian Pitoń, „działa, które były wymierzone” w Podhale, teraz się obróciły w stronę Mazur.

– Jaka jest logika tego, to jest chyba oczywiste. Chciano nas okraść z majątków tutaj na Podhalu i na południu Polski. To się do końca nie udało, w związku z tym kolejni do okradzenia są ludzie z Mazur. To też jest perła polskiej turystyki – wskazał.

Jak podkreślał, Mazurzy jednak nie są pierwsi w tym boju, więc mogą wyciągnąć wnioski z doświadczeń górali.

– Mazury mają dodatkowe szczęście, mianowicie burmistrz Mikołajek, pan Piotr Jakubowski, okazał się człowiekiem, który stanął po stronie ludzi. Niestety nasi wójtowie i burmistrzowie, mimo że wahali się, to koniec końców po naszej stronie nie stanęli – wskazał. Zaapelował też, by mieszkańcy Mazur „przycisnęli” swoich włodarzy i przypilnowali, aby wytrwali oni w swoim postanowieniu stania po stronie ludzi.

– Nie trzeba być Nostradamusem, by przewidzieć, gdzie będzie kolejne „wielkie ognisko” koronawirusa. Myślę, że kiedy zbliży się lato, to koronawirus zaatakuje polskie wybrzeże, ponieważ to jest kolejna naturalna enklawa turystyki. Miejsce na tyle ważne, ciekawe i atrakcyjne, że warto byłoby je po prostu okraść – wskazał lider „Góralskiego Veta”.

Jak podkreślił, po przejściu mniemanej pandemii Polska będzie doskonałym miejscem dla rozwoju branży turystycznej. Teraz jednak należy robić wszystko, by ochronić tę branżę przed katastrofą i przejęciem jej obiektów w atrakcyjnych regionach Polski, jak Podhale czy Warmia i Mazury.

Dobre wiadomości

Pitoń przekazał także „dobre wiadomości”.

– Jeśli chodzi o kwestie medyczne, o kwestie pandemiczne, to można powiedzieć, że sytuacja jest już opanowana. Jak wiemy, na koniec roku 2020 miała miejsce wyjątkowa fala umieralności. Umarło dodatkowo 70 tys. Polaków i to były śmierci nie „covidowe”, tylko spowodowane paraliżem służby zdrowia. W tej chwili z danych GUS i ministerstwa cyfryzacji wynika ewidentnie, że umieralność w Polsce obniżyła się już, osiągnęła wyniki mediany. Znaczy to, że w roku 2019 umarło w pierwszych dwóch tygodniach lutego więcej osób niż w roku 2021 – mówił.

[Czy to ma jakiekolwiek znaczenie dla skurwysynów z rządu? – admin]

Bezsens maskowania

– Polski rząd uznał, że maseczki i przyłbice, które nosiliśmy do tej pory, nic nie dają. I okazuje się, że jest to prawda. Właśnie tak się składa, że wychodzi książka dr. Błochowiaka. Dr Błochowiak jest fizykiem, którego CV jest imponujące i z pewnością jego warsztat naukowy, jego kompetencje naukowe są niepodważalne – kontynuował dobre wiadomości Pitoń.

– Ta książka jest zebraniem wielu badań naukowych, poważnych, randomizowanych, potwierdzonych badań naukowych przeprowadzanych na dużych próbach, nazwijmy to ludzkich. Wynika z nich, że maseczki – różnego typu – (…) nie tylko te, które nosiliśmy do tej pory, jako urządzenie, które ma przeciwdziałać zakażeniu się czy też zakażeniu innych, nie działają. Ale też te (maseczki – przyp. red.), które są w tej chwili nam narzucane, czyli maseczki produkowane przez pana Kulczyka, one również, jako narzędzie, które ma nas zabezpieczać przed rozprzestrzenianiem się wirusów typu grypowego, są nieskuteczne – dodał.

– W związku z tym muszę powiedzieć, że moja postawa – osoby, która nie chodziła w maseczce – w żaden sposób nie okazała się groźna dla zdrowia publicznego – wskazał.

Presja ma sens

Jak mówił, „mnóstwo ludzi” pracuje w tej chwili na Podhalu, ponieważ otwarto wyciągi. – A czemu te wyciągi są otwarte? Wydaje mi się, że baliśmy się tego, że rząd nam te wyciągi po tych dwóch tygodniach próby zamknie. Ale najwyraźniej decyzja o zamknięciu tych wyciągów byłaby gorsza dla rządu niż decyzja o otwarciu – stwierdził.

Zdaniem Pitonia wynika to z tego, że kilka stacji na Podhalu otworzyło się już przed 12 lutego, czyli datą odmrożenia przez rząd. – Z tego, co słyszałem, gdyby rząd zakazał w tej chwili jeżdżenia na nartach i działania stacji narciarskich, to tych stacji, które by mimo tych zakazów były cały czas otwarte, byłoby jeszcze więcej – mówił. Jak dodał, „opór ma sens”. – Działanie tego typu, jak nasze, przynosi skutek – wskazał.

Źródło: 24tp.pl
https://nczas.com/

Komentarzy 165 do “Pitoń: Nie trzeba być Nostradamusem, by przewidzieć, gdzie będzie kolejne „wielkie ognisko” koronawirusa”

 1. Blisko, coraz bliżej.

  Strzały padną, gacie opadną.

  https://watch.wave.video/603b76c646e0fb0001d12daf

 2. To nie jest żadne państwo… tym bardziej polskie… a tzw. władze to zwykli bandyci w garniturkach kupowanych za kradzione. Rozpiździaj jest już tak wielki, że nikt z tego bagna nie da rady zrobić jakiegoś normalnego państwa, jeśli kanalie pozostaną przy dobrym zdrowiu, wspaniałym samopoczuciu i dalej będą czuć się bezkarni.

 3. bryś said

  Facet chodzi w tym na codzień? Dlaczego oni to robia? Jak ten aktor w rogatywce.

  Co nie zmienia faktu, że trzeba działać puki można coś utrzymać w ręce i nie słaniać się na nogach (np. z głodu). Na razie nie ma u nas rozwiązań australijskich, może za mało najemników i za dużo ludzi na kilometr? Oczywiste jest też, że nie poprzestaną na pojedynczych branżach.

  ————-
  Bo to ich strój.
  Admin

 4. Antek said

  Przeżyłem trochę lat w komunie i moim zdaniem tamte rządy to był pikuś w porównaniu z tym, co teraz nami rządzi. Najgorsze, że toto powołuje się na wiarę katolicką i tak ludzi oszukuje.

 5. Olo said

  Żydobanderowska skurwysyneria z dobrej zmiany plus obstawiająca mordy i grabież jankeska soldateska i los Polski niczym się nie różni od Iraku, Libii czy Syrii.

 6. Lily said

  „STAPIL DUCH, i ODNOWIL OBLICZE
  ZIEMI.TEJ ZIEMI”.
  To byl pierwszy (1) CUD.

 7. So sty 09, 2021 10:18 pm

  “Rzecz-pospolite żerowisko kurwiarzy, sekciarzy i lichwiarskich karczmarzy”…

  Pazerność żmijowego plemienia jak i nasza narodowa głupota jest jak niekończący się wszechświat, którego fundamentem jest jak zawsze „nadzieja” na końcu umierająca, ale śmiertelnie opodatkowana i suto oprocentowana przez „pospolitych” lichwiarskich bankowych kramarzy nie doprowadzi w żadnym wypadku do tego, aby ktorykolwiek „goj” pobierał za darmo powietrze do oddychania, a co dopiero pisać o reszcie, która jest już oprocentowana i opodatkowana…

  I jak tu w takim „kurwo-żydołku” przeżyć? Zapierdalać na cztery etaty? Wyjechać na Zachód za chlebem? Czy może świadczyć wszelkie usługi za gotówkę unikając żydowsko-lichwiarskiego „fuckZUS’a” i potajemnie bez żadnych opłat odbywać stosunek płciowy z żoną czy mężem za zasłoniętymi oknami przed „wścibskimi” dronami i israelskim urzędem skarbowym???…

  A nasze kobiety wciąż swe „szpony” malują lakierami z oczętami wpatrzonymi w niekończącą się telAvizyjną „sagę rodu nowobogackich” przeżuwając kolejną rozpakowaną paczkę „precelków”, a wprost proporcjonalnie rosnące dupsko po zakończeniu ostatniego tasiemcowego serialu w orgaźmie przeżyć z ledwością przeciska się do bieżących „klatkowch” wiadomości na „łosiowym” folwarku od „wszystko wiedzących” dłużników w oczekiwaniu na swoją „smartfonową” bezstressową „pizdusiową” latorośl powracającą z symptomem „zilbersztajna” z niecierpliwością oczekującego na swoją emeryturę pod „skrzydlami” kochającej mamusi „podgrzewanej” elektrycznym kocem…utrzymywania „temperatury życia”…i ciągłości dostarczania środków emerytalnych.

  I tak od 666 lat oblazły nas „żmijowe pluskwy”, które bez żadnego miłosierdzia „eksploatują” Nas Polaków zdzierając ostatnią koszulę z naszych grzbietów oplatając nas pajęczynami talmudycznych przepisów i ustaw włącznie z „pozwoleniem” płatnego skorzystania z własnego „porcelanowego sraczyka” w spłacanej na procent betonowej „jaskini”…w celu „wypróżnienia” się z promocyjno glifosatowo-monsantowej „papki” przytarganej z pobliskich korporacyjnych „biedronek”…

  I zbudowało sobie „żmijowe plemie” folwark z „podatkowo-kredytowego” zapierdalającego „certyfikowanego mięsa” z „wielkich miast”, a z małych wsi również na „części” zamienne wprost do „i-sra-hell’a” dla „wiecznych cierpiętników” mojżeszowych.., by dodatkowo „zadośćuczynić” ich niekończących żądaniom ku „pokrzepieniu” i przedłużeniu ich chciwego żywota na „ziemi przeklętej…robiąc przy okazji eutanazyjny „interes” na bezproduktywnych „gawiedziowych bydlątkach”…

  Po czym to diabelski pomiot „wdrapał” się do władzy zarządzania bez żadnej nałożonej odpowiedzialności karnej, finansowej, materialnej ani nawet bez przejścia testu na prawdomówność i przyssało się do „kasy” krzycząc przy tym „żyjemy w wolnej Polsce” z trybun dla gawiedziowego opodatkowanego durnego motłochu ze „smartphonowego” idiotyzmu nowoczesności „plazmowej” z „babilońskimi naryjnikami”…

  I potulne „zamaskowane” i dziś stojące gawiedziowe „bydełko” stoi w długiej kolejce po „działkę cudu ocalenia” zawartego w strzykawce bezpośrenio kierującego do „elektronicznego” i bezzasiekowego obozu koncentracyjnego i do bezprzewodowej „krainy wiecznej szczęśliwości” w jurysdykcji międzynarodowych lichwiarskich kryminalistów z „jewropejskiego kołchozu” w pierwszej lini…przy „akompaniamencie” cyfrowo-opodatkowego „judeEkumenizmu”…

  Od kiedy, to „żmijowe” kurwy polityczne i złodziejskie bazarowo-karczmarczne skurwysyny nie przypełzały do Naszej bogatej Ojczyzny 666 lat temu na wakacje, ani na jakąkolwiek kuracje zdrowotną, ale na lukratywne, naiwne i głupie „żerowisko” mieszczańskich „zapierdalaczy” i „ciułaczy” oślepianych blaskiem kredytowych „srebrników”, by Nas „ogolić” z ziemi, własności i przyszłości jaką rozkładaliśmy sobie w marzeniach…, a pozostaliśmy dzisiaj i to na własne życzenie jako swego rodzaju dobrym rezerwuarem materiałowym dla miedzynarodowych burdeli, uciech rytualnych i na „giełdy części zamiennych” w szpitalnych korporacjach… Czy nie jest to najwyższy czas zakończyć ten długotrwały burdel „lucyferańskiego plemienia” w naszej Ojczyźnie naszymi rękami???.

  Jestem, jak „cyklon B” do odwszawienia naszego polskiego kołnierza ze „żmijowych kurew”, które Nas Polaków obsiadły jak „egipska szarańcza”, a „puste lodówki” i „inwazja komorników” niewątpliwie przyspieszy dokonanie tego cudu, który bardzo szybko doprowadzi do „wyleczenia” słusznej większości naszej „polskiej gawiedzi” od sponad 666 letniej głupoty, ignoracji, naiwności, zawiści i pychy jak również z innych diabelskich „chorób”, które boleśnie muszą zostać „wyleczone” raz na zawsze z naszego Narodowego życia rodzinnego…

  I reasumując: Jesli na Polityku (i na żydzie również) i na Urzędniku (na wszystkich poziomach władzy admnistracyjnej) reprezentujący Interes Narodowy nie ciąży kara 25 lat pozbawienia wolności i calkowity przepadek mienia i całej jego rodziny, to taki polityk jest zwykłym (delikatnie pisząc) „karierowiczem” przy korycie publicznym, a każde słowo wypowiadane publicznie z czystym sumieniem można sobie wsadzić w dupę, lub najlepiej wrzucić do „sraczyka”…

  Pytanie tylko: Czy oszust, złodziej i dyletancki kombinator zdobędzie się na odwagę podjęcia Misji służenia Narodowi Polskiemu i wszystkim Obywatelom na terenie Polski i poza jej granicami???… Jest okazja do sprawdzenia swoich kompetencji, wiedzy, inteligencji i mądrosci pod pręgieżem karno-materialnej odpowiedzialności…, bowiem Nam Polakom są dzisiaj potrzebne „Tegie Głowy, a nie chciwe i lepke łapy…na które w chwili obecnej piszemy skargi do „strassburga” z główną siedzibą w „TelAviwie”…

  Wybór każdy z Nas Polaków ma, albo „państwo zilbersztajnów” Nas wykończy podatkami i lichwiarskimi kredytami, albo My się tego „państwa AmberGoldów” szybko pozbędziemy wybierając spośrod Nas dziesięciu Apostołów Wolności, którzy wyrażą ZGODĘ na odpowiedzialność karną i materialną do Tymczasowego Zarządzania Komisarycznego na okres 90 dni sprawowania władzy???
  A może jednak powinniśmy poczekać na los jakim została „obdarowana” od Samego Boga „Sodoma i Gomora???”…

  „jasiek z toronto” Jan Ogonowski (na którego NIKT nie znajdzie żadnych „kwitów”)…
  http://polskawalczaca.com
  (Niezależny Uniwersytet Internetowy)
  E-mail: jasiek80@outlook.com

  Odpowiadam na wszystkie i wszelkiego rodzaju pytania…

  P.S. Motto: …”I czyż to nie najlepsza jest śmierć za prochy naszych przodków, których droga do Wolności mierzona była cmentarnymi krzyżami i gorącą wiarę w Pana Boga???”…

 8. Mano Negra said

  -> 3 To jego strój służbowy.

 9. bryś said

  Strój – jasne, to może wszyscy zaczniemy się przebierać za piasta dobrodzieja, nosić rozchłestane koszule, kontusz i żupłany? Ewentualnie mundur szwoleżerów? Ni dydy tego nie kupuję. Był zespół Mazowsze także, dlaczego inni sie tak nie ubieraja?

  ———–
  Proszę Pana, w pewnych krajach nosi się stroje ludowe, nawet oficjalnie.
  To nie jest żadne „przebieranie się”.
  Góral przebiera się, gdy założy garnitur i krawat.
  Ale to chyba coś, czego Pan nie zrozumie.
  Admin

 10. bryś said

  Znaczy się, nie przebierają?

 11. Marek said

  Brawo dla Pana Pitonia.
  To jest prawdziwy polski harnaś.

  Ma swój kanał na YT. PitonTv.

 12. Maverick said

  Moje wideo zablokowane na youtube z powodu użycia fragmentów występu Madonny. Ale z tego linku można chyba zobaczyć.
  https://www.youtube.com

 13. Maverick said

  Nie załączyło więc spróbuję jeszcze raz,

 14. . said

  o czym ten pitoń bredzi??
  On – jak to u Górali – tak na trzeźwo czy po pijaku.
  .
  A na co idą te nasze ‚tarcze anty-covidowe” czy teraz ‚odbudowę postpandemii’?
  .
  A na co żeśmy dostali i dostajemy kasę z EU ‚na odbudowę postpandemii’??
  Kiedyś p. Masny na swoim jutiubie kanale Masny Kryzys szoł>
  a całkiem niedawno
  p. Modrzejewski na kanale Chrobry Szlak>
  ZJECHALI cały content czyli ‚przekaz’ Pitonia jako nie trzymający się żadnej ‚kupy

  ————–
  Pan coś chyba nie kuma… jeśli nie jest Pan wtyczką.
  Admin

 15. bryś said

  Gajowy – występuje jako obywatel Polski – w sprawie administracyjnej, przestrzegania prawa Polskiego, w całej Polsce. Nie jako góral zwracający się do mitycznego Króla Gór. Wiele nacji przebiera sie na festyny, imprezy, dla turystów. Nie kupuje tego. Podobnie jak gość od agro unii. Jak był w pisie – ogolony i pod krawatem. Jak zaczął od drugiej strony – przestał sie golić i rozchłestał koszule. Nawet fryzure zmienił. Albo ten przedsiębiorca protestowy – tanajno. Dla mnie to jakiś cyrk.

  Jak szedł do drugiego przebierańca, tego aktora w mundurze, to się nie przebrał.

  ———–
  Panie Bryś, odwal się Pan od górala, który nosi swój strój regionalny.
  Jakoś to Panu cholernie przeszkadza…
  Admin

 16. . said

  Tego to w kinie nie grali, żeby się pode mnie ktoś podszył. Zawsze było odwrotnie 😱

 17. . said

  W Teksasie nawet szeryf, lokalni politycy i biznesmeni noszą kapelusze i kowbojskie obuwie. Choć Teksas powstał zaledwie 200 lat temu to w pewnym sensie są to elementy ich stroju ludowego.
  W Afryce prezydenci państw często też się nie ceregielą i noszą swoje ludowe ciuchy.

 18. bryś said

  Może i przewrażliwiony jestem. Przez tego aktora w rogatywce. Dlaczego on takie straszne miny robi? Czy on gra?

  . – kowbojki maja rację bytu, zwłaszcza podkute, ale spróbuj Pan iść w nich po śniegu.

 19. Przemoc, jako jedyna skuteczna forma komunikacji z administracją

  Teza Pitonia, że celem operacji „Pandemia” jest ograbienie ludności z tego co posiada, leży na dłoni, na samym początu ekscesów można było czytać najskutecznijeszą metodę zakończenia tzw. „pandemii”

  https://pppolsku.wordpress.com/2020/03/25/jak-najskuteczniej-zwalczyc-pandemie-who/

  ważną częścią operacji „Pandemie” jest spowodowanie zadłużenia i bankructwa, aby umożliwić zagranicznym „inwestorom”, tym samym, którzy rozkradli mienie społeczne w operacji „Prywatyzacja im. Balcerowicza”, w podobny sposób przejąć zadłużony/zbankrutowany stan posiadania. Bankruci mają też dostarczyć tanią siłę roboczą. To można było odczytać już na początku wiosny 2020.

  Państwo, a właściwie jego struktury administracyjne, tworzące PPZ (państwową przestępczość zorganizowaną), jest w pierwszym rzędzie organem przemocy, to jest jego najważniejszy atrybut:

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/slowni/#Panstwo

  organizacja funcjonowania społeczeństwa, jest jedynie funkcją dodatkową, zresztą w celu wyciągnięcia jak najwyższych korzyści z opersjonowanego przez państwo społeczeństwa. Bandyci z PPZ znają i uznają jedynie jeden argument, przemoc. Jest rzeczą jasną, że posiadają jedynie na tyle sił przemocy, które wystarczą do likwidacji mniejszych ognisk protestów czy manifestacji, wobec powszechnych protestów są bezradni, ale to wymaga odpowiedniej koordynacji działań, pojedyncze czy małe akcje są bez znaczenia i skutuku. PPZ jest jedynie w stanie wykorzystać swą przemoc, gdy społeczeństwo działa chotycznie i opieszale. Przy organizacji akcji należy zadbać o wyłączenie elementów radykalnych, chcących spowodować jakieś zniszczenia, administracja będzie usiłowała wprowadzić swych prowoktatorów, których zadaniem będzie doprowadzenie do zniszczeń i niekontrolowanych ekscesów.

 20. Wojtek. said

  Ja tam nic do góralskiego stroju nie mam,nawet jak witali Hansa Franka to w swoim stroju góralskim.Do stroju nic nie mam,do mentalności,jak najbardziej.Zdradzili,harnasie p.Marku.Temat trzeba przypominać i nie zapominać.Wojciech Szatkowski, Goralenvolk. Historia zdrady, Firma Księgarsko-Wydawnicza Kanon, Zakopane 2012 r.

 21. Dziadzius said

  @ 7 Jasiek Z Toronto said……
  Polacy juz sa tak zapchani i zatopieni tymi wypisami o ich nieszczesciu politycznym i ekonomicznym i spolecznym i religijnym i historycznym i narodowym ze juz nie chca tego sluchac i zamiast brac takie opisy do serca i na kazdym kroku starac sie walczyc z tymi oszustami, z tymi starszymi bracmi jak ich brat wojtyla nazwal, to siedza cicho jak mokre myszy i czekaja zmilowania nie wierzac w angielskie powiedzenie ze **God helps them who help themselves** albo moze lepsze z Talmudu, wersetu juz nie pamietam, ** ty zacznij to bog dokonczy, ale bog nie zacznie**. Polacy juz nie slysza przestrog .Juz nie slysza porad. Slysza tylko cichy dzwiek i to z dalekiej odlegosci, pieniedzy, jakie starsi bracia od nich zabrali i zabieraja bez oporu i zdaje mi sie ze juz nawet bez narodowej wiedzy.

 22. Andy said

  Witam,
  Jeśli można, proszę zaznajomić się z następującym wywiadem ujmującym w całości temat świrusa Covid-19.
  Na obecnym etapie totalnej cenzury i ludobójstwa prowadzonego przez satanistów rozpropagowanie prawdy jest niezwykle istotne:

  https://rumble.com/vdxnux-msom-featuring-dr.-mikovits-northrup-madej-nass-fauci-the-fraud-beware-the-.html
  Pozdrawiam,
  Andy

 23. Re: 20 Dziadzius.
  Dla mnie jest bez znaczenia, co nasza polska „gawiedz” widzi i slyszy w chwili obecnej, ale ja w dalszym ciagu widze mala szanse i male swiatelko w tym „tunelu” zydowskiego „jazgotu” do uwolnienia i pozbycia sie zydowskiej szaranczy…nawet wtedy, kiedy juz nic nie bedzie nalezec do Nas Polakow na naszej Ziemi…
  ====================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com (Niezalezny Uniwersytet Internetowy)…

 24. Grace said

  Panie Brys, odwal sie pan od Pana Sebastiana Pitonia. Do piet mu nie dorastasz. Nie podoba ci sie jego goralski stroj, to tylko swiadczy o tym zes nie Polak. Wara takze od tego w rogatywce. Pokaz co ty robisz dla Polski czy Polakow, oprocz nasmiewania sie z nich. Wracaj do siebie, nic tu po tobie.

 25. bryś said

  Grace – oj więcej robie, więcej. A pokazywałem jak byłem mały. A skąd Grace wie, że tak na prawdę to oni nie szkodzą? Że to nie pacynki hodowane na kolejne zapchajdziury? Juz widzę jak aktorzy w szkołach filmowych pochylają sie z troską nad Rzeczpospolitą i wieczorami zakuwają historię. Nie ufam nikomu, kogo znam mniej niż 50 lat, i nie pozbęde sie tego zdrowego nawyku.

  Proszę popatrzeć na Witosa np. – czy chodził w rozchłestanej koszuli jako premier? Albo Leppera – dlaczego nie zakładał gumowców do sejmu? Cyrk powiadam.

  Albo poziom odbiorców coraz nizszy. Właściwy ubiór to znak szacunku dla odbiorcy.

 26. bryś said

  Z miłą chęcią dam się przekonać i wszystko odszczekam, dajcie mi tylko coś konkretnego!

 27. bryś said

  Grace- o mam – proszę mi pogratulować – w naszej wiejskiej szkole, mam nadzieję ,że także dzieki mojemu namolnemu i ciągłemu, od lat, poruszania tematu wstrzykiwań dziwnych substancji, zaszepiło się TROJE nauczycieli!!!! To jest około 10 %. Gdzie znam szkoły gdzie karnie pomaszerowali wszyscy.

 28. bryś said

  Co ciekawe – idący na szczepienia, nauczeni doświadczeniem, z góry biorą sobie trzy dni chorobowego! Złe samopoczucie to znak, że szczepionka działa według nich!

 29. revers said

  O Konfederacji to marnie slychac, ustawa o SN przeszla jednoglosnie, i tak oto Konfederacja w liczbie 10 głosów pomogla dokonaćczamachu na Wolne Saady w Polsce, Od teraz dzieeki konfederacji jak i innym partią Prezydent będzie wybierał prezesa Saadu Najwyższego. Przeciw był tylko jeden poseł konfederacji.

  Mam nadzieje, że to nie zostawi złudzen, że konfederacja nie ma nic wspolnego z wolnossciaa…

  A w medich glownego nurtu Piton nie istnieje, predzej w mediach uslyszy sie gorola Malysza i jego godzinowe opowieci i mlodych skoczkach narciarskich, lub o najnowszych wyczynach mlodych skoczkow narciarskich jak o zamordyzmie na stokach i masowych wywlaszczeniach.

  https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/sejm-uchwalil-prezydencka-nowelizacje-ustawy-o-sn/4b0w783,79cfc278?fbclid=IwAR3lwp6Ohl_mzld6yFFmZyk6RR8y_Jxnrs0WQY0vlJ1O8jwbB0DzyJRwkJo

  Wyglaada na kolejny wentyl bezpieczenstwa pod kontrolaa Pejsow i szabasgojow po nwo.

  W Rybniku pod dyskoteka podobne wyrzucanie przez wlascicieli paragrafow 241 z kk , a nawet paragrafow o odmowie wziecia udzialu w akcjach wywlaszczania, czy zamykania lokali przez policje bez skutkoow, wszyscy wiedza ze medilane zarzuty w saadach nie saa dowodami w sprawach.

  Do saadow i tak nic nie wplynie , a jak wplynie to odrzucaa.

  To samo Socha z NOP-ami juz zapowiadaja dyzurni lekarzyny we wrzesniu 4 fale pandemie i 3 fale szczepien.

  W Norwegii zablokowano z powodu kowida cale Oslo.

 30. gnago said

  Towarzyszu Bryś Tse Tung po ojcu macie? Że urawniłowkę w ciuchach nam wprowadzacie , jeszcze i do fryzur się doczepicie? Robolowi ma starczyć w życiu strój roboczy wygodny i darmowy. Jak ma ochotę to niech i w trzcinach biega byleby przyrodzenie miał zakryte

  Zróbcie doświadczenie i spróbuj się zorientować w obcych miejscach gdzie nie bywaliście takich typowo mieszkalnych . Po ciuchach ciężko się połapać urawniłowka komercji, czy w tropikach czy w Grenlandii podkoszulek z anglosaskimi napisami i portki.

  Logiki i sensu więcej mają stroje regionalne

 31. bryś said

  https://www.zakopane.pl/zawartosc/archiwum-sesji-rady-miasta/2014-2018

  Zadanie: Na załączonym materiale filmowym znajdź kapelusik i kierpce.

 32. Katarzyna T said

  Ad.23 Nie spełnił sie jako wykładowca no to dostał szansę pitonienia do szerszego audytorium. A strój? Nie szata człowieka …

 33. Zbyszko said

  Bryś…! a skąd żeż Ty się wziął? przyjechałeś dopiero co, do Polski!? że Cię rażą polskie zwyczaje, polskie stroje!?
  Chwała Panu Bogu, że Górale chodzą jeszcze w strojach swoich przodków, czym świadczą o bogatej kulturze NARODOWEJ, nie jakiejś dziczy, a KULTURZE NARODOWEJ…

  Dlaczego przeszkadza Ci polski strój góralski? Skąd żeś Ty się w Polsce wziął!?
  Jakżeś taki mądry to powiedz to gdzieś na Podhalu, np w Nowym Targu, czy właśnie w Zakopanem!

 34. Olo said

  Brysie noszą chałaty i mycki, a górale swoje stroje. Tak było, jest i zawsze będzie, a jak Bryś czegoś nie rozumie, to niech zapyta swojego rabina.

 35. ? said

  No i wykrakał Pitoń z tym Pomorzem:

  MZ: pomorskie, lubuskie podążają za woj. warmińsko-mazurskim w liczbie zakażeń
  26.02.2021 Aktualizacja: 28.02.2021, 19:47
  https://samorzad.pap.pl/kategoria/aktualnosci/mz-pomorskie-lubuskie-podazaja-za-woj-warminsko-mazurskim-w-liczbie-zakazen

 36. UZA said

  Stroje ludowe czy historyczne, podobnie jak mowa z rodzinnych stron, to szukanie ratunku przed cywilizacyjnym zatraceniem . Dobrze, że polscy górale szanują swoją tradycję – ona pomaga im w utrzymaniu wspólnoty. To właśnie trzeba teraz robić. Powinniśmy się skupiać wokół tego co nas łączy i decyduje o naszej tożsamości, zwłaszcza, że nieprzyjaciel ewidentnie dąży do przekształcenia ludzi w zbiór wyobcowanych, prawie identycznych, biologicznych robotów.

  Swoją drogą, jest taka grupa etniczna, której przedstawiciele od wieków ubierają się i zachowują tak samo (bez względu na to, gdzie się znajdują) i nikt im nie ma tego za złe, chociaż strój wydaje się archaiczny i niepraktyczny. Nasz góral też ma święte prawo do swojej guni, swojego kapelusika i swoich kierpców. Może je sobie nosić kiedy chce i gdzie chce. To jest strój elegancki (tak ubierano się do kościoła) i przyzwoity – nie żadne gumowce, czy rozchełstana koszula – więc nikogo nie obraża.

 37. UZA said

  Ad. 33) „No i wykrakał Pitoń z tym Pomorzem”

  Owszem, ale od razu widać jaka to ściema. Wystarczy spojrzeć na dzisiejszą (1.03.) liczbę zgonów (24/6). Nie odbiega ona in minus od innych lutowych poniedziałków – jest nawet lepsza niż 1.02. (41/9) czy 8.02. (45/11), a porównywalna z 15.02. (25/5). Na dzisiejszej mapce , publikowanej w ramach codziennych ministerialnych komunikatów, najbardziej „zapowietrzone” powiaty oznaczono intensywną czerwienią . Otóż w tych najczerwieńszych pomorskich powiatach – Gdańskim i Lęborskim – liczba zgonów z powodu samego kowida wynosiła 0. Inaczej mówiąc, w szczycie sezonu grypowego nikt tam nie umarł na niewydolność oddechową (dzięki Bogu !) . Taka to i „pandemia” (testowo-wymazowa).
  Bardzo możliwe, że jak się poddusimy w tzw. maseczkach ( zwłaszcza tych solidnych, dopasowanych), zgony skoczą w górę. Pan Minister przewiduje, że miesiąc wystarczy – szczyt ma nastąpić na przełomie marca i kwietnia.

 38. ikarek said

  Ja tam jestem chorowitym cherlakiem, to z zomowcami się bić nie będę. Proszę każdego o różaniec i jakiś mały, kilkugodzinny chociaż post. Pan Jezus powiedział, że post i modlitwa mogą dużo. Tyle chociaż to każdy może zrobić, żeby ratować Polskę przed satanistyczną masonerią.

 39. JerzyS said

  Cel pandemii?

  TRESURA!

  Marian Mazur – Niesamowity Polak naukowiec z okresu PRL

  Film PREKURSOR (1988) Grzegorza Królikiewicza, Cybernetyka Mariana Mazura.
  „Film poświęcony nieżyjącemu profesorowi Marianowi Mazurowi, światowej sławy cybernetykowi. Prezentując jego cybernetyczną teorię charakterów, twórca snuje rozważania na temat dramatycznych często losów wybitnych indywidualności w naszej nauce. Prace profesora Mazura nie doczekały się popularyzacji, ani wdrożenia w życie społeczne. Teoria Mazura w Polsce Ludowej została zignorowana, a jej twórca zmarł niedoceniony w 1983 roku (…)”.

 40. Katarzyna T said

  Co robić? Zachować spokój i stanowczość, otwierać masowo biznesy, ignorować rządowe „obostrzenia” i ścigać urzędników, policjantów oraz gang Morawieckiego sądownie. Robić swoje. Ale nie mniej. https://gazetawarszawska.com/index.php/historia-2/5646-falszywa-pandemia-covid-19-czyli-wszystko-zgodnie-z-zapisami-protokolow-a-i-geszeft-pierwsza-klasa

 41. ? said

  Re 35: Czyli wiadomo o co chodzi. Ale bezmózgi i tak będą trąbić o srandemii.

 42. Marek said

  Gdy góral i góralka ubiera swój regionalny strój, to oznacza, że ubiera się w najlepsze, co posiada, wyraża w ten sposób szacunek miejscu i ludziom, w szczególności w Kościele, ale nie tylko.
  Trzeba mieć nieźle nasrane do głowy, by wyśmiewać kogoś za używanie stroju regionalnego, tym bardziej, że Pitoń to góral z dziada pradziada.

 43. Kris said

  Bryś! Do budy i nie szczekaj!

 44. ? said

  Re 38: Zgoda. Tylko skończony dureń mógłby nasrać na górala ubranego w swój strój. Dla nich to jest punkt honoru być w stroju góralskim podczas wszystkich ważnych uroczystości.

 45. Re: 40…

  Wszystkim qurwom, zlodziejom, oszustom i kombinatorom przeszkadza Polskosc w Polakow… I jest to zrozumiale dlaczego i w jakim celu…
  =========================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com (niezalezny uniwerystet internetowy).

 46. bryś said

  Oficjalnie przepraszam wszystkich urażonych, oraz Pana Pitonia za całkowite niezrozumienie jego intencji.

 47. JanuszT said

  Bryś nie jest Żydem, tylko pogubił się co do Seby Pitonia. Pitoń na premiera RP, Moravitzki spier…j!

 48. Ale dlaczego? said

  Pisiory robią co JarKacz im każe. A temu rozkazują z Waszyngtonu, Izraela i Brukseli.
  Jak Niemcy każą to, to JarKacz też. Nie mówiąc o Usraellu…

  Bydaki nadal nie stosują żadnych leków.
  DLACZEGO?
  Bo są SZCZEPIONKI!
  Ile JarKacz z przydupasami dostali pod stołem? Za te kikadziesiąt mld o bigpharmy?
  Wykonywanie rozkazów, jak na agenturę przystało to jedno. A sprzedawanie Polski i Polaków za grube srebrniki to druga sprawa.

 49. Zbigniew Kozioł said

  Mój pomysł:

  Ciupagi Pitonia

  Do rozwieszania po stronach. Ja na swych prywatnych zrobiłem już to. Może do noszenia w klapie? Potrzebaby jednak grafika z wyczuciem, także spraw, aby dostarczył dobrego wzorca. Napisałem o tym w komentarzu pod rozmowa z Sebastianem Pitoniem w CEP:

 50. Marucha said

  Re 46:
  Panie Bryś, do tej pory pisał Pan na ogół rozsądnie, dlatego zdumiała mnie Pańska napaść na noszenie strojów ludowych.
  A zwłaszcza ich porównanie do rozchełstanej koszuli, czy zakładania gumowców, co każe powątpiewać w Pańską polskość i zrozumienie naszych tradycji.

  Czy Pan wie, ile kosztuje strój góralski, który zakłada się na specjalne okazje jako wyraz szacunku dla innych, bo to jest najlepsze, co można na siebie włożyć?.

  Tak, przeprosił Pan zarówno samego Pitonia, jak i inne osoby urażone. Zakładając nawet, iż owe przeprosiny były szczere, zostawił Pan po sobie smród i fetor.

 51. Boydar said

  AD … anno Domini … Advocatus Diaboli … lubię tą robotę 🙂

  Nie znajduję w komentarzach Pana Brysia nawet cienia braku szacunku do stroju (strojów) ludowego, wręcz przeciwnie – „… to może wszyscy zaczniemy się przebierać za piasta dobrodzieja, nosić rozchełstane koszule, kontusz i żupany? Ewentualnie mundur szwoleżerów? …”. Bo my wkładając taki przyodziewek uzurpujemy sobie. Na ogół całkiem bezprawnie.

  Skąd więc wziął się problem ? Otóż stąd, że Pan Bryś jest cykor. Zamiast powiedzieć że uważa Pitonia za przebierańca podejrzanej proweniencji, kulturalnie zaczął o strojach. No i wyszło jak wyszło.

  Niestety dla mnie oraz Pana Brysia, ja uważam podobnie. Znaczy się nie wierzę Pitoniowi tak jak Kuroniowi czy Michnikowi. Taki obywatel Wałęsa, nie dość że pochodził od starożytnego rodu Waldensów to jeszcze Matka Boska przypięła go do swojej sukienki. I tego nikt „w owym czasie” nie zakwestionował. Za wyjątkiem jednej ukraińskiej suwnicowej o proweniencji jeszcze bardziej podejrzanej.

  ——
  Gdy będę szukał argumentów za tym, że klimat się ociepla bo zimy są coraz bardziej mroźne, udam się do Pana.
  Admin

 52. bryś said

  Może i ma to sens. Pochodzę z regionu gdzie są głównie przesiedleńcy, większość teraz to mieszańcy i ciężko zlokalizować swoje korzenie. A co dopiero Tradycję.

 53. Boydar said

  No przecież już pisałem, ze Gross Jan Tomasz to dla mnie cienias.

 54. bryś said

  Panie Boydar, niech się Pan nie ładuje. Ja nawet tego Pitonia nawet za dokładnie nie przesłuchałem, tylko że jest taki problem, że teraz wszyscy mówią prawdę.

  A z tymi strojami to naprawdę nic do tego nie mam. To naprawdę miłe. Tym bardziej że facet naprawdę jest góralem. Po prostu strasznie dużo przebierańców, nawet fryzury ludowe wracajały do łask w niektórych krajach kresowych. Traktuję to trochę jako chłopomanię, anachronizm. Mamy problem na poziomie NARODU, ale jeżeli czerpie ktoś siłe do działania ze swoich korzeni? Jak najbardziej OK.

 55. Zbigniew Kozioł said

  Ja nawet tego Pitonia nawet za dokładnie nie przesłuchałem

  Świetne zobrazowanie poziomu dyskusji. Kompletnej ignorancji.

  Ktoś, kto nie ma zdania śmie wogóle zabierać głos. Jak baba na jarmarku. Prymitywizm.

 56. Boydar said

  Quod scripsi – scripsi …

  A Pan Gajowy ma u mnie bezpłatny karnet 🙂

 57. Boydar said

  Nie wiem jak Pan Zbigniew, ale przeważający procent homo sapiens czasem używa także oczu.

 58. revers said

  re32

  Piekne archiwum krawaciarz w gajerkach, udajacych gorali, gdzie widac jak na dloni Grupe Trzymajaca Wladze GTW w Zakopcu.

  Wlasci sobie nie szczeedzaa nagrod i wsrod nagrodzonych widac komisarzy z Policji, co to dutki w nagrodach lubia, nie z zaradnosci malej turystki, czy z sprzedazy osypkow z trade markiem (TM) i kopy rajt praw (C).

  Zamykac wlasci nadal bedaa goralskie restauracje i stoki.

  A Pan Sebastian P. na fali pandemii nie chce byc stratny i juz zaprojektowal kolekcje spinek goralskich pod chaftowana narzute gorlalska. Bedzie goralski cymes.

  Kazdy che zarobic na pandemii, szkoda ze wiekszosc trwalych srodkow podrozala od buleczki, po parking z pokojem na samochod.

 59. Zerohero said

  Lubię Pitonia i Jabłonowskiego. Znam ich z YT od lat. Nie podoba mi się podsrywanie im pod pretekstem „przebieranek”.

 60. JanuszT said

  Ad. 56. Pan Boydar

  Quod scripsi – scripsi … (z łaciny)

  Co napisałem, napisałem…

 61. ojojoj said

  zgadzam sie z panem Pitoniem w 100%, chce tez nadmienic ze to wlasnie Jablonowski wlal w dusze organizowanie sie od dolu takiemu jak Piton i wielu innym, Jablonowski jaki jest kazdy widzi, ale wyniki juz sa namacalne, takim wynikiem jest Sebastian Piton, pancerni organizujacy sie w calej Polsce i wielu innych (ostatnio pancerni przyszli do kobiety ktora otworzyla restauracje mimo zakazu zeby ja bronic przed sanepidem), wiec co niektorzy co tu pluja sie na Jablonowskiego, uj wam w dupsko

 62. Anucha said

  Olszański vel Jabłonowski mówi
  -Nie jest aktorem, jestem reżyserem.
  Do tej pory widziałem wszystkie programy z nim.
  Ciągle wypatruję w nim żyda czy zadaniowca i ni chu..ja nie widzę.
  Stary już jestem i wzrok ci..pką zarósł.
  Może Bryś otworzy mi oczy.

 63. I*** said

  Najwyraźniej (chłopski) zdrowy rozsądek nakazuje Panu Brysiowi zachowywać dystans – i nie można brać mu tego za złe!

  Czy obywatel Sebastian Pitoń jest koncesjonowanym zadaniowcem a jego strój góralski sztafażem? Na to pytanie niech każdy odpowie sobie sam – w oparciu o wlasną wiedzę i rozeznanie. Znając realia polskie – boydarowski komentarz ma swoje uzasadnienie – tak, tak! :)))

  Natomiast ten kubeł pomyj – wylany na Pana Brysia w sprawie stroju góralskiego – to jakieś nieporozumienie… albowiem ani jednym słowem nie postponuje on pięknego, ludowego stroju góralskiego!
  Jak wszyscy słusznie podnoszą, strój ten (a także inne polskie ubiory ludowe) to element naszej tożsamości i kultury. I Pan Bryś temu nie przeczy!

 64. Ola said

  Panie i Panowie, szabelka w dlon i na kon, na kon! W obronie polskich majatkow i firm od Mazur po Podhale!!!

  PS. no nie, jest w deche. Za moich czasow walczylo sie o kielbase dla robotnika, obecnie broni sie majatkow i firm!. I ten wylew turystow od morza do gor! Superancko! Kraina miodem i mlekiem plynaca w dwoch slowach. Wiec po co to narzekanie i pozeranie zydkow? I gdzie ta komuna? Gdzie nie spojrzysz , tylko majatki i firmy. No w deche jest, bogato ,nie siermieznie.

 65. bryś said

  „Może Bryś otworzy mi oczy.” – sam nie wiem. Może i trochę sprowokowałem, ale potrzebowałem opinii innych, Pozwoli mi to na spojrzenie z innej perspektywy, poprzez własne uprzedzenia, za co winnienem podziekowania.

 66. bryś said

  Ola – broni sie grupa najbardziej świadoma jak widać, z możliwościami, czasu, wygadania, jakiegos pojęcia o prawie. Niby wielu rodziców izolowanych i duszonych dzieci też jest majętna i wygadana – ale chyba sa w mniejszości. A i samym dzieciakom zaczyna się robić wygodnie. Jak wczesniej było, moze zostawisz już komputer? To teraz hulaj dusza.

  Maszerowanie po Stolicy, jak widać po wcześniejszych protestach nic nie daje, ale opór lokalny jest w stanie ukazać słabość systemu – niedostatek służb do dyscyplinowania obywateli. Przy większej ilości punktów oporu wydaje się mieć to sens. Na gminę 7 tysięcy mieszkańców mamy 2 posterunkowych i 3 strażaków wiejskich. No i z setka urzędników. Tyle że ludzi obszmaceni aż miło.

  Od lat piszę że należy tez tworzyć jakieś organizację samoobronne, w dosłownym znaczeniu, inaczej 10 sprawiedliwych pana Jaśka skończy jak Lepper. Nie darmo tak wiele uwagi przywiązują do rozbrojenia Polaków.

 67. Choć mówio ze lepiyj nie bedziy
  Choć mówio ze lepiyj jus było
  To wiym ze jesce łostała
  Jedynie wielko miyłość
  I musis panocku to wiedziyć
  I weź se do serca głymboko
  Ze braknie miyjsca dlo ciebie
  Jak Polska długo syroko

  Z góry lepiyj syćko widać
  A jak zyjdzie z Giewontu lawina
  Łobocys wozny panocku
  Nik jus jyj nie zatsymo

  I nie śmiyj sie z nos ze my głupie
  Ze my nie dzisejse Polaki
  Ty tego nie zrozumiys
  Bo my łostaniemy takie
  I musis panocku to wiedziyć
  Ze nawet jak holny wieje
  My jesce momy wiare
  My jesce momy nadzieje

  Z góry lepiyj syćko widać
  A jak zyjdzie z Giewontu lawina
  Łobocys wozny panocku
  Nik jus jej nie zatsymo

 68. Marucha said

  Re 58:
  Jasne, górale (m.in Pitoń) powinni położyć uszy po sobie i pogodzić się z niszczeniem ich dorobku życiowego. Taki to chytry narodek.

  Re 63:
  To jest „dystans”? Pan Bryś „nie postponuje stroju góralskiego”? Porównując go do rozchełstanej koszuli albo gumiaków na salonach? No kurwa mać… to jest bezczelność coś takiego pisać.

  Re 64:
  Głupia babo, teraz to żeś pojechała…
  Nie obchodzi cię, szkopówo, że rzydy wykupują teraz polską własność za psie grosze?
  Ech, taką jak ty to tylko ogolić na łyso i wytarzać w smole i pierzu.

  Mam chęć wypierdolić z gajówki obrońców Brysia, którzy lepie od niego wiedzą, co chciał powiedzieć.
  A powiedział to, co powiedział.

 69. bryś said

  Nie słusznie się Pan denerwuje. Część mojej rodziny pochodzi z Bieszczad. To niby gorsi górale? A ze mieli jedną pare butów na 3 to i ze strojami ludowymi tez u nich było ciężko. Większość z nas to nie potomkowie szlachty, jak by się czasem wydawało, ale właśnie potomkowie chłopów, czy robotników potem. I jak Pan pisze że dla górala to strój codzienny – to w czym Witos chodził za młodu w siebie na wsi? na pewno nie miał asfaltu i chodzików, a jesienią zimą i wiosną ziemia potrafi być grząska.

 70. bryś said

  Kiedyś mój sąsiad – pracownik PGR – dostał nowy przydziałowy strój – granatowy drelich i nowe gumiaki – i co? – do kościoła w nim poszedł i szanował. 🙂 Historia prawdziwa. Kiedyś sie z niego podsmiwywaliśmy.

 71. bryś said

  Dla ludzi biedniejszych – którzy doszli do wiedzy, pozycji społecznej czy polityki, czy po prostu dobrze i uczciwie żyli – taki strój jest po prostu ekstrawagancją, folklorem, moąe i zasługa to władzy ludowej która stworzyła ramy zachowań w przestrzeni publicznej. Nie wiem czy słusznie, czy nie. Na defiladach zawsze każdy czekał na podhalańczyków i nikomu nie przyszło do głowy ich wyśmiewać. Piszemy tylko o strefie zachowań w strefie publicznej, wywieraniu nacisków, sprawianiu wrażenia, tworzenia wizerunku. I kto lepiej się sprawdzi, będzie bardziej wiarygodny dla odbiorców. Przeciez to miały być tylko teoretyczne dywagacje?

 72. Kar said

  –>66/Brys

  – panie Brys, daj pan z laski swojej wiecej jezyka na temat „rozbrajania”. Polakow. ? Co mial pan na mysli. Polak juz od dawna nie „chodzi” w soldaty.

  Stal sie jalowym, jalowka zlopiaca piwo na kanapie. I aresenalu pod zadna postacia-null. Procz rozczochranej baby siedzacej na przyzbie. Wiec co i z czego niby rozbrajac..?

 73. Ola said

  Problemy Polakow, czyli co wydarzylo sie na Kropowkach? Analiza i komentarze.

 74. bryś said

  Kar – chociażby: http://www.forum-bron.pl/viewtopic.php?t=175151

 75. Kar said

  –>74

  czarny proch – to sa sporadyczne nic nie znaczace przypadki. Hobby.

  Polakgolodupiec/bezbronny nie stanowi zagrozenia dla milosciwie panujacego systemu..!

 76. bryś said

  Kar – daje umiejętności i namiastkę.

 77. bryś said

  „dobrze i uczciwie żyli” – nie miałem na myśli że ktoś konkretny kradnie czy malwersuje. Miałem na mysli za PRL – nie kraść, nie pić za dużo, nie myśleć za dużo. Dziś jest trudniej, bo trzeba coś sprzedawać, a nie zawsze jest to „первый сорт”.

 78. Ale dlaczego? said

  Ważne co kto sobą reprezwntuje, a jeszcze bardziej co czyni.
  Ubiór czy generalnie wygląd to sprawa drugorzędna.

 79. . said

  Olszańskiemu wielu zarzuca, że ubiorem i zachowaniem robi z siebie wariata. Wiem, że dużo mówi mądrze ale tak pomyślcie czy „sram na Biblię” i udawanie z Osadowskim przez pół minuty wycie wilka albo odgłos lokomotywy to dobry pomysł na przyciągnięcie ludzi do kanału i budzenie Polaków? Takich zachowaniem tylko się ośmieszy i nic nie zdziała. Myślę, że gdyby nie dawał się prowokować i inaczej się zachowywał to byłoby o wiele lepiej i może więcej ludzi coś by tam się dowiedziało.

  Przez to co się dzieje i przez zachowaniem Polaków też mogę dostać kurwicy ale gdbym chciał przekazać swoje myśli i poglądy, budzić naród to czy dawałbym się sprowokować i robiłbym takie rzeczy? No nie.

 80. I*** said

  (68) Nie ma co rozdzierać szat, Panie Gospodarzu!

  Gwoli wyjaśnienia… Pan Bryś z dystansem podchodzi do osoby (Sebastiana Pitonia) – ma do tego prawo. Nie wszyscy muszą byc od razu hurraentuzjastami góralskiego Gaudiego. Cóż, chłopska natura… :)))

  Poza tym, przy odrobinie dobrej woli, można zrozumieć Pana Brysia – zna on wieś od podszewki, wie jak wygląda codzienny przyodziewek chłopski (czyli gumiaki, portki etc.), a jak wygląda ubranie świąteczne. I o tym właśnie pisze… gdzież tu obraza góralskiego stroju ludowego?!

  Mamy wszyscy na jedną nutę ćwierkać, Panie Gajowy??? Bo inaczej trza nam dudy w miechy i wynosić się za drzwi… :)))

 81. JanuszT said

  Panie Wacławie nikt Pana tu nie chciał obrazić, nie ma się co od razu pieklić. Pan Bryś przeprosił, przyznał się do błędu, to mamy go ukamienować, powiesić. Wojna nikomu jest niepotrzebna z nas, „zgoda buduje, niezgoda rujnuje”. Bez obrazy Pana, Wacławie😗. Uważam Pana Wacława za człowieka światłego, o ogromnej wiedzy życiowej. Chciałbym mieć takiego brata starszego.

 82. Re: 81 JanuszT.

  Dlaczego sluszna wiekszosc nie zwraca uwagi na pochodzenie Czlowieka? W jaki sposob sie wypowiada i co chce przekazac, a qurwa zwraca uwage na „ubior” i „uczesanie z aparycja???”…
  Takie podchodzenie do tematu, to zawsze zakonczy sie tragedia…I sie pytam: „Tylko po co ma to konczyc sie rozczarowaniem???…
  =====================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 83. JanuszT said

  Panie Jaśku, Bryś nie był świadomy do końca, co czyni. Nie chcę się babrać już w tym, bo Pan Marucha wywali mnie stąd, a tego nie chcę. Gajówka to jedyna witryna katolicka w Polin, nie chcę jej stracić.

 84. UZA said

  „Pan Bryś z dystansem podchodzi do osoby (Sebastiana Pitonia) – ma do tego prawo. Nie wszyscy muszą byc od razu hurraentuzjastami góralskiego Gaudiego.”

  To, jaki kto ma stosunek do Pana Pitonia, jest sprawą osobistą i w gruncie rzeczy mało istotną. Problem w tym, że ten człowiek występuje publicznie w sprawie walki z koronaterrorem. Wiele osób zauważa, że lekarstwo jest gorsze od choroby – mamy bezsensowne a dokuczliwe nakazy i zakazy, które nic nie dają w sensie epidemicznym (kolejne „fale” są zupełnie niezależne od poziomu obostrzeń – Minister z góry wie kiedy nadejdą i jakie będą) , a niszczą ludziom życie. Górale, których twarzą jest Pan Pitoń, proponują opór przeciwko terrorowi, obywatelskie nieposłuszeństwo. Warto się zastanowić, czy to ma sens, czy można by coś zrobić lepiej, czy są inne rozwiązania. To jest teraz ważne. Jeżeli ktoś wie coś o Pitoniu, co mogłoby podważać Jego wiarygodność, to, oczywiście, powinien to ujawnić, ale konkrety a nie sugestie i wrażenia, że gość jest jakiś taki podejrzany albo, że ma śmieszny kapelusik czy źle mu z oczu patrzy. Także ewentualne zaprojektowanie spinek nie jest żadną zbrodnią.

 85. Zenon_K said

  Ad 79. said
  „Olszańskiemu wielu zarzuca, że ubiorem i zachowaniem robi z siebie wariata. Wiem, że dużo mówi mądrze, ale tak pomyślcie czy „sram na Biblię” i udawanie z Osadowskim przez pół minuty wycie wilka…”

  Słuchałem dość długo tego Olszańskiego. Jego towarzycho jest niezmienne dziwne. Osadowski (od Korwina M.) jest tego b. dobrym przykładem: taki tam dzieciak, z lizakiem w gębie, zadeklarowany ateista = antykatolik= antypolak. Olszanskiemu to absolutnie nie przeszkadza (pewnie byle by się kasa zgadzała i by sławy trochę urosło).

  Śmieszne są opinie przypisujące mu sekwantyzm. Jest to człowiek, według jego wystąpień, kiepskiej wiary. Z niego taki sekwantysta jak i rowerzysta (jeździ na damce z prędkością starszej babci). Przypisuje sobie też jakieś wiejskie pochodzenie. Ma on zaś maniery i styl życia, poglądy, zwykłego mieszczucha, warszawiaka oczywiście post-wojennego. Niestety taki to nasz „niezależny Internet”. Mógłbym nawet się na to nabrać, gdybym nie był: wierzącym, patriotą, wiejskiego pochodzenia no i trochę kolarzem.

 86. Marucha said

  Re 80:
  Nikt nie „rozdziera szat”, a jedynie zwraca uwagę na skandaliczne czepianie się strojów ludowych, będących jednym z przejawów polskości.
  „Pan Bryś z dystansem podchodzi…” – można się uśmiać z tej figury retorycznej. Opinia p. Brysia na temat Pitonia mniej mnie obchodzi, niź jego porównania stroju ludowego do wejścia w gumiakach na salony. Nie wiem, z jakiej wsi pochodzi p. Bryś., ale na pewno z jakiejś pozbawionej tożsamości.
  „Ćwierkanie z jednego klucza” – wyjątkowo durne określenie. Wy nawet nie wiecie, za jakie głupstwa są wywalani ludzie z forów i grup dyskusyjnych.

  Re 81:
  Oczywiście, że nikt mnie nie obraził i nigdy nawet nie zasugerowałem czegoś podobnego, po co więc te wyjaśnienia?

  Re 83:
  „Bryś nie był świadomy do końca, co czyni…”.
  Czy p. Bryś jest człowiekiem z ograniczoną odpowiedzialnością? Nie wie do końca co pisze?

 87. Boydar said

  Wpisałem wujkowi hasło [górale], i kliknąłem grafikę. Wysypało się jakieś 1100 różnych fotografii, tak ca.

  I tylko jeden obywatel Pitoń wygląda jak stary żyd 🙂

  Dlaczego zatem bacowie go tolerują/akceptują ? Przecież wiedzą lepiej niż ja. Bo wyciąga za nich kasztany z ognia. W dodatku jakby miał pewność, że się nie poparzy.

  A cepry i tak się nie zorientują, to jaki karabin.

 88. bryś said

  Wszystkim nam czasami puszczają nerwy. Ciągły stres nawet jak się nie przyznajemy – jest i działa. Wygadałem sie i juz mi lepiej. Przepraszam wszystkich.

  Z tymi strojami to dość dziwne. Znajoma kiedyś robiła reportaż, z ludźmi którzy jako pierwsi przyjeżdżali na „ziemie odzyskane”. Czasami były to całe rodziny obok siebie, niektóre wioski były z podobnych rejonów. Ale nic ze „starych” tradycji się nie przechowało. Przynajmniej ja nic nie pamiętam, może mnie to nie interesowało. Może dlatego że w większości to była biedota?

 89. JanuszT said

  Panie Wacławie szkoda pańskiego cennego zdrowia, jak dla mnie, na te przepychanki.
  Pan Bryś, no niefortunnie to ujął, co do stroju ludowego Pana Pitonia i na tym zakończyłbym niepotrzebny spór. Nie ma powodu sobie do oczu skakać. Jesteśmy cywilizowanymi ludźmi, a nie barbarzyńcami. Oczywiście Pan Szanowny Wacław rozdaje tu karty i podejmuje decyzje. Ja się im chce podporządkować i ich przestrzegać.

 90. Re: 83 JanuszT
  Stare przyslowie mowi: „Piorem zaciagniesz, to wolem nie wyciagniesz”…
  Jest bardziej zrozumiale, jest ktos cos powie niewlasciwego, lub poprostu sie „przejezyczy” majac zupelnie cos innego w myslach, anizeli na ustach, to zawsze moze przeprosic za niezamierzona pomylke…

  Nie tak dawno, pewien „troll” zarzucil mi moja koncepcje kary 25 lat pozbawienia wolnosci i calkowity przepadek mienia materialnego calej rodziny Polityka (Urzednika Narodowego) na wypadek korupcji, spekulacji czy zwyklego oszustwa, ze ja tylko tak „pisze” bo mnie i tak nie bedzie dotyczyc…
  Odpisalem krotko: „Bedziesz ch…ju pierwszy jak wszyscy Urzednicy Narodowi beda skladac taka Deklaracje przed Niezawislym Sadem i w pierwszym programie Telewizji Polskiej”…
  (i jesli ja zostane powolany do zlikwidowania lichwiarskiego kartelu finansowego, to oczywiscie, ze Tak, zloze taka Deklaracje – 25 lat pozbawienia wolnosci i calkowity przepadek mienia materialnego calej mojej Rodziny, ktora nota bene bedzie mnie „pilnowala” abym jakis „glupstw” nie narobil”…:))))
  ==========================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com (Niezalezny Uniwersytet Internetowy)…

 91. JanuszT said

  🔥Strong Mr.Jasiek and?🙂…

 92. revers said

  I tylko jeden obywatel Pitoń wygląda jak stary żyd 🙂

  Really?

  ta zaprojektowana przez obywatela Pitonia sprzaaczka na piersich to tez jakas taka odwrocona chanuta? ALE MOZE SIE PODOBAC

  Tylko dlaczego naowluje obywatel Piton do obrony wlasnosci wlaszczej gminy, jak wlasnosc goim?

 93. Boydar said

  Widać tak właśnie ma wyglądać. Ja nie upieram się, że wiem w co grają i z kim, ja tylko mam pewność jak wygląda i dokładnie to napisałem. Wspomniałem również o kasztanach, ale to z żabojadzkiej tradycji.

 94. Re: 91 JanuszT
  Nie wiem co oznacza: (….)…and ???.. (co Janusz mial na mysli???)..

  A oto:

  Replika Joshe danielsa w wersji polskiej…

  Polecam uwaznie ogladnac i skrupulatnie porownac:

  ===========================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com (niezalezny uniwersytet Internetowy)…

 95. JanuszT said

  Ad. 94.
  … I jak to się ma do Pitonia?

 96. I*** said

  (86) Z jakiej wsi Pan Bryś? – z biednej, Panie Gajowy, z biednej (wpis 86)… takich wsi było wiele, gdzie jeszcze długo po wojnie chodziło się boso na codzień, a buty zakładało się od święta (przy czym często taka jedna para butów służyła na zmianę kilku osobom w rodzinie)! Ale syty głodnego nie zrozumie…

  Nie uważam, aby użycie sformułowania „Pan Brys z dystansem podchodzi do osoby…” było godne wyśmiania a nawet pogardy – w końcu Pan Bryś do szkół chodził i taka retoryka nie jest mu obca!

  Oj, zmartwi się red. Michalkiewicz, gdy dowie się, że jego sławne powiedzonko – „ćwierkać z jednego klucza” – to (pańskim zdaniem) „wyjątkowo durne określenie”. Co prawda, moje – „ćwierkanie na jedną nutę” – jest podobnego chowu… ale nic to, na frasunek dobry trunek! :))) Jak polec to tylko w doborowym towarzystwie! :))) Na zdrowie, Panie Gajowy…

 97. I*** said

  (96) Przepraszam – wpis Pana Brysia (69)…

 98. revers said

  Konfederacja
  ·
  Grzegorz Braun
  : Polska jest zagrożona, Polacy giną. Nie na skutek pandemii, ale pod pretekstem walki z pandemią. W ubiegłym roku ludzie niezdiagnozowani na wiosnę, nie leczeni latem, zaczęli umierać na jesień. Mieliśmy nadmiarowe 60 tysięcy zgonów. Mamy do czynienia nie tylko z kłamstwem i manipulacją, ale również ze zbrodnią i działaniem na szkodę Polaków, dybaniem na ich zdrowie, życie i majętność. Trzeba to powiedzieć wyraźnie: to jest wszystko łajdactwo, bezprawie i kryminał. Cała ta zreorganizowana grupa przestępcza Morawieckiego powinna stanąć przed sądem!
  #ZamknąćRząd #OtworzyćGospodarkę
  Dołącz do zbiórki podpisów pod obywatelskim projektem ustawy #Otwieramy gospodarkę! Wspólnie uwolnijmy naszą gospodarkę i przywróćmy normalność!

  Jeszcze jedna incjatywa szczesc bosze, jakosc dziwnie brzmi gdy przez sejm przechodzaa gladko z poparciem Konfederacji kolejne ustawy o saadzie najwyzszym, a wyslani z pisu negocjatorzy uzgadniaja w kuluarach kolejna hagade na polakach, co by opodatkowac, zamknac na zawsze gojski interesik.

 99. Re: 95 JanuszT…

  Nic nie wspominalem o Sebastianie Pitoniu, a jedynie dalem pewne podobienstwa (prawie lustrzane) dwoch facetow, ktory jeden z nich mowi dobrze po polsku…a drugi troche mniej.
  I nic ponad to..A wnioski to prosze sobie samemu wyciagnac w kwestii porownawczej ku przypomnieniu z kim od od 666 lat mamy do czynienia…
  ==================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com (Niezalezny Uniwersytet Internetowy)…

 100. bryś said

  Ciąg dalszy: „Nie wiem, z jakiej wsi pochodzi p. Bryś., ale na pewno z jakiejś pozbawionej tożsamości.”

  Stroje

  Tak ważne zjawiska sygnalizujące zróżnicowanie grup etnicznych, jak stroje regionalne, uległy w XIX wieku na Pomorzu Zachodnim kompletnemu zanikowi. Z opisów a i to niepełnych, znamy zaledwie kilka cech dawnego stroju Słowińców, nadłebskich Kaszubów i mieszkańców regionu pyrzyckiego. Nie znamy jednak zupełnie historii tych ubiorów i czynników, przy udziale których tworzyły się one i przeobrażały. Strój pyrzycki opisała A. Dobrowolska (Strój pyrzycki. „Atlas Polskich Strojów Ludowych” – Wrocław 1954).

  http://www.folklor.biz/ludowa_kul.htm

  Proszę zauważyć że mowa tu już o wieku XIX. Do tego dodajmy ludność napływową i mamy bigos. Kompletny.

 101. I*** said

  Piękne, polskie dziedzictwo narodowe!

  Na terenie Polski można wyodrębnić niemal 100 odmian stroju ludowego – najbardziej znane stroje:
  krakowski, podhalański, kurpiowski, łowicki, kujawski, górali Beskidu Śląskiego, Lachów sądeckich, krzczonowski (lubelskie), biskupiański (Wielkopolska)…

 102. I*** said

  (101) cd.

  I te mniej znane polskie stroje ludowe (równie piękne), o których należy wiedzieć:
  warmiński, rzeszowski, sieradzki, szamotulski, opoczyński, żywiecki, lubuski, orawski, kaszubski, podlaski, biłgorajski, bytomski, cieszyński, dolnośląski, górali łąckich, Lachów szczyrzyckich, z okolic Kacwina i Trybszo, z Tomaszowa…

 103. . said

  Wyżej @

  Ponoć jest jeszcze jeden. Chociaż twierdzi się, że to tylko ówczesny twór.

  https://borytucholskie.net/borowiacy/

 104. Olo said

  Firmy i majątki to nie wszystko. Żydobanderowski reżim rozpoczął konfiskaty prywatnych kolekcji.

  https://innpoland.pl/166435,zbiera-monety-od-lat-panstwo-mowi-zabytki-i-zabiera-kolekcje?fbclid=IwAR008l2mgVa6HsR5ZN4bz0ItwtITh5qt2tHDwcWD4Ti1qPjvOYf8fksAx3s

 105. bryś said

  Też górale. Wiadomo, Zagórski jest dziwny, jak by się uprzeć wysoce szkodliwy poprzez tematy inne które porusza i promuje, ale ma czas kamerę i telewizję z niemałym zasięgiem . Nie tylko gdzie trzech Polaków 5 zdań, ale jak widać gdzie 3 górali też 4 partie.

 106. Adrem said

  Uważam, ze powinniśmy już skończyć sami ten cyrk z izolacją i zakrywaniem twarzy.
  Nie nośmy masek i już.

  Na początek trzeba się rozprawić z gloryfikacją tchórzostwa, która się na raz objawiła.

  Zaczęła panować taka opinia: No ja noszę maseczkę, bo inni się boją,
  albo: noszę maseczkę, bo się boję zakazić.

  Rozejrzyj się. Nie ma jakichś masowych zakażeń, jest niewielka ilość zakażeń grypopodobnych.

  I to banie się , czyli tchórzostwo usprawiedliwia niewolnicze zachowanie w postaci noszenia tej szmatki na twarzy !

  No żesz k..a!

  Bać się bez wstydu mogą tylko małe dzieci i mocno zgrzybiali staruszkowie !

  LUDZIE którzy się boją i postępują zgodnie z tym, co im strach dyktuje, to TCHÓRZE !!!

  Dorosłemu CZŁOWIEKOWI przystoi ODWAGA a nie TCHÓRZOSTWO !!!

  Trzeba też mieć na uwadze, że tchórzostwo niczemu nie zapobiega ani przed niczym nie chroni.
  Przeciwnie.

  W ostatecznym rozrachunku tchórzostwo kosztuje najwięcej .

  Przestańmy gloryfikować tchórzów i tchórzostwo, bo obudzimy się z reką w nocniku.
  I to szybko.

 107. bryś said

  Gość w bluzie ma potężny tatuaż na szyi. Dawniej do wojska by go nie wzięli, ale po złości by dostał pewnie inny, mniej widoczny przydział zapewne.

 108. I*** said

  (103) Bardzo ciekawy materiał o Borowiakach (z Borów Tucholskich) – te haftowane przepięknie kobiece czepce, domy drewniane z podcieniami (przy wejściu)… to kultura ludu zamieszkałego w rozległym kompleksie leśnym, z poczuciem wolności i starymi, wspaniałymi tradycjami! Warto przeczytać i obejrzeć załączone filmiki.

  A tutaj film o polskich strojach ludowych, tych mniej znanych…

 109. Zbigniew Kozioł said

  @106 (Adrem)

  Mój pomysł prosty z @49 ma sens.

  Uważam, ze powinniśmy już skończyć sami ten cyrk z izolacją i zakrywaniem twarzy. Nie nośmy masek i już.

  Tia… W pracy? Jestem w dużej instytucji. Mam młodego szefa ktorego sam lubię ogromnie i wszyscy jego lubią. Mam się jemu stawiać? Gardłować? On sam zagubiony. Ostatecznie będzie jednak po stronie przełożonych swoich, nie podwładnych.

  Pod @49 pokazałem pomysł: nosić symbol sprzeciwu. Ciupagi góralskie pasują.

  Gdy wchodzę do sklepu, patrze na sprzedawczynie. Czasem mnie opierdzielają, czasem lekko traktują. Z wieloma ludźmi (mimo, że jestem obcy w środowisku) jakby rozumiemy sie bez słów.

  Potrzebny jest symbol sprzeciwu. Coś, co rzuca się w oczy bez słów, jako wyraz myślenia i postawy. Coś, co nie jest prawnie zabronione, a co pokazuje kim jesteśmy. Stąd były oporniki w klapie.

  Wiem, zaraz rzucą się na mnie Brysie, Śmysie, Boydary. Zechcą uzasadnić coś…

  Symbol sprzeciwu pomoże nam identyfikować się. Jest niejednoznaczny, do sądu nie wystarcza jako dowód czegokolwiek, ale pozwala ludziom zbliżyć się.

 110. Aspera said

  dyskusja skierowała się na strój i wygląd Pitonia. A mnie niepokoi/ zastanawia dlaczego Pitoń chce brać przykład z cywilizacji chińskiej? Jest tak zapatrzony w chiński wzorzec ze aż niezrozumiały, przynajmniej dla mnie

 111. bryś said

  Zbigniew Kozioł – niech Pan zacznie patrzeć ludziom w oczy.

 112. bryś said

  Co oczywiście nie zmienia faktu że symbole są potrzebne i pożyteczne (ku pamięci). I liderzy. Ciupaga może być.

 113. Zbigniew Kozioł said

  @111

  Nie każdemu da się. Mógłbym Marusze. Najpewniej Pani UZA. Pana oczy przyjemne mnie nię będa więc i zechce ich inikać.

 114. Adrem said

  Zbigniew Kozioł ad 109

  To nie szefowi masz się przeciwstawić.
  To nie on wymyślił pandemię.

  Ale sam jeden to rzeczywiście trudno.
  Musielibyście to zrobić wszyscy albo zdecydowana większość.

  Nie przejmuj odpowiedzialności za swojego szefa.
  On jest dorosły i sam zdecyduje jak ma się zachować.

  A tak ogólnie, to jest już źle z naszą ludzką psychiką.
  Skoro proste upomnienie się o swoje prawo do swobodnego oddechu, wydaje się być aktem niepotrzebnej brawury.
  Czyż nie ?

 115. revers said

  ad99

  pan Sebastian P. jest wielo obrotowy medialnie, ostatnio nawet dal sie sfotografowac w Szczecinie z rzeczniczkaa Komendy Wojewodzkiej Policji, pania Seemann tuz u wejscia do Komendy a za muzeum przelomow lat 80-tych.

  Co tam robil, trudno powiedziec, ale jakos te „Veto” coraz bardziej rozmywa sie miedzy morzem Baltyckim a gorami Tatrami.

  ——
  No i co z tego wynika?
  Admin

 116. Zbigniew Kozioł said

  To nie szefowi masz się przeciwstawić.

  A pieprz się pan z pouczaniem mnie, komu mam się sprzeciwiać. Nie pana sprawa. Odrobinę wyczucia proszę. Bezczelność. Zarozumialec.

  Jakieś nie wiem co to jest. To nie ma już ludzi myślących? Na Gajówkę wpędzono najmądrzejszych inaczej?

  Jesteście jak dzieci. Jak kobiety (przepraszam, emocje, kobiety też bywają bardzo mądre). Mówią, aż trudno opędzić się, myśli mądre, tylko nic z tego nie wynika.

  Podsuwam pomysł dobry – też nikt tego nie chwyta.

 117. Zbigniew Kozioł said

  @114 (Revers)

  A chuj pana obchodzi co Pitoń robił z rzeczniczką policji.

  Co to ma do rzeczy? Do sprawy sprzeciwu?

  Pisz pan nieco mniej z błędami, bo pana niechlujstwo wqurvia.

 118. Adrem said

  Zbigniew Kozioł ad 115.
  Z rady o pieprzeniu nie skorzystam.

  Rada o noszeniu symboli ( ciupag, oporników itp) jest nic nie warta.

  Można tez sobie dreptać na manifestacjach choćby codziennie, do us… smierci.
  To niczego nie zmieni.

  Ich to już po prostu nie obchodzi.
  Robią swoje.
  Bo nie napotykają na rzeczywisty opór.

  Pozdrawiam.

 119. Zbigniew Kozioł said

  @118

  Zrób se durniu rzeczywisty opór.

  Wyjdź z granatem i wrzuć w tłum.

  Wyjdź z karabinem, którego nie masz (i dobrze) i zacznij strzelać.

  Zacznij strzelać do otumanionych, niewinnych ludzi. Do dzieci. Strzelać po omacku. Do ludzi, którzy głupi.

  Jakieś to nie wiem, albo eunuchowate wszystko wokół, albo czysta prowokacja.

 120. Marek said

  Matyja o słowach ministra zdrowia: To nieprawdziwa informacja

  https://wydarzenia.interia.pl/raporty/raport-koronawirus-chiny/polska/news-prof-matyja-o-slowach-ministra-zdrowia-to-nieprawdziwa-infor,nId,5083848

  Matyja powiedział, że „nie wie, skąd minister wziął informacje, że 98 proc. lekarzy jest wyszczepionych”. – To nieprawdziwa informacja. Wczoraj dostałem z Ministerstwa Zdrowia dane, że zaszczepionych jest prawie 15,4 tys. lekarzy dentystów – to jest 40 proc. i niecałe 65 tys. lekarzy na 142 tys., czyli niecałe 50 proc. – podał.

  ===
  hehe, coś qoorva zaczynaję się plątać w kłamstwach i wyłazi na wierzch.

  Apropos masek, ludziskom wydaje się, że jakoś to będzie, za chwilę odwieszą maski na kołek.
  Jeszcze tylko troszeczkę pocierpimy, zaszczepimy się i będzie ok.
  Takiego!

  Byłoby ok, gdyby do szczepienia zgłosiło się góra 20%.
  Durne ludki nawet nie wiedzą, że mniej niż połowa lekarzy zaszczepiła się. Uwierzyli w 90% plus. I pobiegli do kolejki po trutkę na szczury. Barany nie chcą wiedzieć, kto akcję zaplanował, kto stoi za fajzerami itd.

 121. Marek said

  Co do wyglądu pana Pitonia.
  Zapomniało się, że patrzymy na owoce, a nie na ryj przede wszystkim?

  Gość jest przeciw zamykaniu gospodarki, przeciwko szczepieniom, przeciwko usraelowi, przeciwki neokonom, banksterom, przeciwko dewiantom, wierzy w Boga w Trójcy.

  Ale ma krzywy ryj i zapewne dlatego zakrywa go brodą.
  Ładnie. Na pal z nim.

  Wystarczy posłułuchać, co ma do powiedzenia, jest od groma filmów na jego kanale YT, PitonTV.

 122. NICK said

  Nnnoo.
  Panie Zbig-nie-wie.

  Jako naukowiec wiedzący winien Pan wiedzieć.
  Co.)
  Teraz zrobić.
  Żeś się wpisami spaskudził.
  Żeś sponiewierał. Podle. Wielu.
  .
  Ot okazał się język ‚naukowca’.
  „Mieta?” to mata.

  KOZŁA.
  Matematyki i nano (nomen omen) FIZYKI.

 123. Zbigniew Kozioł said

  NICK,

  Umiesz rozmawiać normalnie?

  Spaskudził. Ubrane w jakoby poetykę.

  A kim Ty NICK naprawde jesteś? Masz swoją prawdziwą stronę w internecie? Masz prawdziwy zawód i pracę? Adres email? Kim Ty jesteś?

  Kim jest tak naprawdę Boydar? Możesz pokazać się Boydar na choćby FB albo na linkedin? Numer telefonu nic nie znaczy.

  A kim jest Revers? Nic konkretnego na ten temat.

  Dziekuje za uwagę.

 124. NICK said

  Oj. FB.
  Internet. Strona. Zawód. Praca. AD-RES. Revers. Boydar. Pozostali uczestnicy… . I ja.
  Oj… .

 125. Greg said

  Zwratajta uwaga na ,,Sayanim”, oni się teraz ujawniajta !

 126. Jacek said

  Re 119 Z.Kozioł
  Jakie granaty, jakie karabiny? Panu najwyraźniej się coś pozajączkowało. Te ciupagi to taka sama dziecinada jak rysowanie kredkami na asfalcie. Puknij się Pan w ten swój arogancki cymbał.

 127. Greg said

  Ilu ich jest?
  LEGION!

 128. revers said

  ad115
  Co tam robil, trudno powiedziec ?_ tez bym chcial wiedziec co z tego wynika.

  Zapewne jeszcze wiecej demokracji, chocby mnie 2 razy radiowioz policyjny, rozjechal na krawezniku przechodzacego w poblizzu Komendy bez maseczki na najblizszym skrzyzowaniu, oboje nie mieli maseczki.

 129. Zbigniew Kozioł said

  Umarł parę lat temu Kafel, Roman. Z Texasu. Pisywał tutaj.

  Umarł pare lat temu Wilhelm Głowacki z Kanady. Pisywał tutaj.

  Nikt nie zauważył.

  A ja zastanawiałem się: dlaczego ich nie ma? Dlaczego wszyscy zamilczeli? Zastanawiałem się przez lata. Jakieś pięć lat, zanim zauważyłem, że ich nie ma… i być nie może.

  Nie wszystko jest w porządku.

 130. NICK said

  Zbigniewie.
  MY zauważyliśmy.
  Ich Życie i Śmierć,
  [kto? jak nie my? tutaj]

  Bóg, wiadomo, oceni.
  My to możemy coś zrobić.
  Oni już nie… .

  Nawróć się Pan.
  TO im pomożesz.
  Są sposoby.
  Dobranoc.

 131. bardzo said

  Panie Zbigniewie, pan Roman odszedł w ubiegłym roku, a nie kilka lat temu. Konkretnie 31 lipca.
  Pan Wilhelm pisywał ale w końcu się zniechęcił.

  P.S. Aby móc sobie pozwolić na wypowiadanie się pod własnym nazwiskiem, trzeba być kimś, albo jeszcze lepiej, Kimś.

 132. Zbigniew Kozioł said

  Do mnie możecie pisywać pod własnym nazwiskiem. OK… wciąż jakby odrobinę wierzyć… Nie cierpię, normalnie nie cieprię skrywania się. Aż mnie ponosi. Ludzie powinni otwarcie rozmawiać.
  W moim przypadku przynajmniej nie ma możliwości, w zasadzie, abym mógł oszukać. Chcę rozmawiać prywatnie. Chyba znacie albo umiecie znaleźć mój adres email? Od osób których nie lubie dostawać poczty nie chce.

 133. Re: 131 „Bardzo”…
  Czyli mam rozumiec, jesli ktos nie wypowiada sie pod swoimi imieniem i nazwiskiem jest „NIKIM” i w zasadzie nie powinno sie brac jego tekstow publicznych pod uwage…

  A moze do wypowiadania sie publicznie pod swoim imieniem i nazwiskiem jest potrzebna zwykla elementarna odwaga???… (Nawet w przypadku, gdyby piszacy pisal glupoty czy wyjawial swoje zdanie lub opinie…).

  ===========================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com (Niezalezny Uniwersytet Internetowy)…

 134. Kar said

  –>129/Wilhelm Glowacki

  – znalem osobiscie. Nie wiedzialem, ze umknal..Swiec Panie

 135. I*** said

  (121) Marek

  „… wierzy w Boga w Trójcy.”

  Uczestniczył także w proaborcyjnych „strajkach kobiet”! Nawet doszukał się w tych bezbożnych pseudomanifestacjach jakichś racji!

  Zwolennik Konfederacji – jak wiadomo, rządzonej przez żydów – w wyborach prezydenckich głosował na Bosaka.

  Taki to góral (Pitoń) spod samiuśkich Tater!

 136. Zbigniew Kozioł said

  @134

  I co my qrva jesteśmy na wojnie aby .. nie wiedzieć kto z kim romawia? Pseudonimów używać?

  Pojebało wszystkich? Jak Świrus?

  Wilhelm Głowacki zostawił mi dużo swojego pisania. Ja bym nie powiedział, że to było wysokiego lotu. Raczej naprawdę nie. Ale to nie ważne – to jest świadectwo czasu tamtego i jego duszy.

 137. Marek said

  Uczestniczył także w proaborcyjnych „strajkach kobiet”! Nawet doszukał się w tych bezbożnych pseudomanifestacjach jakichś racji!
  ===
  Manipuluje pan.
  On tam poszedł nie po to, by popierać aborcję, nie ściemniaj pan.
  Proszę przytoczyć cytat, że Pitoń popiera aborcję.

 138. bardzo said

  Nie, panie Jaśku. Można być Kimś i też pisać pod przykrywką. Ale żeby móc sobie pozwolić na pisanie pod nazwiskiem, trzeba być Kimś. Inaczej w proch się obrócisz po dwóch wpisach. I rodzinie zaszkodzą.

  Odwaga? Proszę na ten przykład zauważyć, że męstwo jest ostatnią z cnót wymienianych przez Katechizm. Pierwszą jest roztropność.

  Odwaga już nieraz zgubiła nas jako naród.

  P.S. Jak Pan zapewne pamięta, kiedyś u Burmistrza przez chwilę podpisywałem się nazwiskiem. Wyleczyłem się z tej przywary skutecznie, gdy jakiś złamas wybebeszył publicznie prywatny rekord pana Romana. Zadał sobie trud i wykasłał $19.99 na szpiegujący serwis.

 139. I*** said

  (136) Pitoń (deklarujący się jako katolik) jest za cwany, by jednoznacznie (za lub przeciw) wypowiedzieć się w sprawie aborcji – cytuję jego załganą, publiczną wypowiedź na temat aborcji: „temat aborcji wymaga głębokiego nachylenia się nad nim”. I tylko tyle… ale wystarczająco, aby wyrobić sobie zdanie o wierzącym w Boga góralu!

  Obywatel Pitoń pojawił się na lokalnym „strajku kobiet” – zorganizowanym przez tamtejsze aktywistki – pod bulwersującym, wyeksponowanym wielkimi literami, hasłem: WYDUPCAC!
  I stojąc nad tym hasłem przywitał ludzi słowami: „niech będzie pochwalony Jezus Chrystus”… komentarz zbyteczny!

  A jak ocieplał wizerunek organizatorek tego spędu: „to są sympatyczne, normalne, polskie dziewczyny”, „to nie są czarownice, aborcjonistki lewackie” – i dalej w tym duchu przekonywał do jedności z takimi „przeciwniczkami systemu”… trzeba być wyjątkowo naiwnym, by nie dostrzec manipulacji miejscowego Gaudiego!

  To tyle, w skrócie rzecz jasna, o osobie, która swego czasu (startując do samorządu) postulowała likwidację Tatrzańskiego Parku Narodowego, oddanie Tatr góralom i w końcowym efekcie utworzenie Królestwa Podhalańskiego!

 140. bar dzo said

  Panie Jaśku. Nie tak to trzeba rozumieć. Można byś Kimś i też zdecydować się pisać pod przykrywką.

  Napisałem na ten temat odrobinę więcej, ale poczekajmy aż system przepuści, jeśli uzna to za stosowne.

 141. Boydar said

  Jak byłem w podstawówce to się w takich okolicznościach mówiło – „o curwa, ale kirk”. Oraz różne inne, jak ktoś akurat miał wenę.

  Pan Gajowy skrętu kiszek dostanie, ze śmiechu, bo On wie. Ale tak naprawdę przecież to wszystko nie jest śmieszne.

 142. . said

  Idzie dysc, idzie dysc, idzie pizgawica!

  Uleje usiece, uleje usiece, uleje usiece janickowe lica!

 143. bryś said

  Jeszcze co mnie gryzło jakoś podświadomie, za nim skojarzyłem, i to nie jest ubliżanie nikomu. Zestawienie jak my wyglądamy, jako patrioci, czy prawicowcy, z zestawieniem ze światem sprzed 200 lat, przedstawionym w cylku Mariana Brandysa „Koniec świata szwoleżerów”. Jest to bardzo szczegółowa i w miarę rzetelna jak mi się wydaje pozycja, a jednocześnie bardzo kompletna.

  Z całego świata został nam chyba tylko internet. I parę wynajmowanych sal wykładowych. I robienie burzy w szklance wody.

  Za: wiki

  Koniec świata szwoleżerów – cykl książek autorstwa Mariana Brandysa, publikowanych w latach 1972-1979. Cykl jest kontynuacją książki Kozietulski i inni, w której autor przedstawiał biografie szwoleżerów 1 Pułku Gwardii Cesarskiej w czasach wojen napoleońskich. Tematem cyklu Koniec świata szwoleżerów są dalsze losy bohaterów tej książki już po upadku Napoleona Bonaparte, kiedy to dawni żołnierze stali się obywatelami nowo utworzonego Królestwa Polskiego. Byli żołnierze w rozmaity sposób odnaleźli się w nowej sytuacji. Wielu powróciło do swoich majątków. Niektórzy zostali politykami, urzędnikami, działaczami społecznymi, mecenasami literatury, pionierami przemysłu. Autor ukazuje ich nie tylko z perspektywy ich działalności publicznej, ale także jako zwykłych ludzi z ich wadami i zaletami.

  Jest wiele na pewno podobnych pozycji, odnoszę się do niej bo znam, powierzchownie, bo ogrom powiązań , opisów, miejsc, nazwisk, jest ogromny.

  Ciekawa też pozycja którą zapamiętałem to zestawienie i opinie przełozonych pisanych przy awansach o generałach Polski w którymś z powstań – Listopadowym raczej, wraz ze stanem posiadania, sympatiami politycznymi, zarobkami, opisem charakteru, stosunku do podwładnych, słuzby, itd.

  Są to obazy ówczesnych elit, ich znacznej części, drugiego planu, częsci mechanizmów władzy, wpływu cech charakteru jednowstek na wydarzenia. No ale to mamy przewałkowane wielokroć. Do czego zmierzam. Jak w czarnej dziurze dziś jesteśmy.

 144. NICK said

  Ooo, Nie.
  P. Bardzo.
  (138).?

  Znasz Pan ARCHANIOŁÓW?

 145. Marek said

  A jak ocieplał wizerunek organizatorek tego spędu: „to są sympatyczne, normalne, polskie dziewczyny”, „to nie są czarownice, aborcjonistki lewackie”
  ===
  Niczego pan nie udowodnił. Miał pan pokazać, że Pitoń jest zwolennikiem aborcji.
  Oczywiście nie jest.
  Bardzo dobrze, że wkleił pan filmik Pitonia, bo sam bym to zrobił w przeciwnym razie. Wszystko tam detalicznie wyjaśnił.

  Tak, to NIE są sympatyczne, normalne, polskie dziewczyny.
  To SĄ czarownice, aborcjonistki i żydówki, zadowolony pan?

  A Piton to żyd, jak Braun. Ale jeszcze gorszy, bo zamiast „szczęść Boże” przywitał czarownice ze strajku kobiet „niech będzie pochwalony Jezus Chrystus”

 146. NICK said

  Weź. Nie Pitoń.

 147. I*** said

  (145) Widać z pana taki „nowoczesny” katolik, jak i z obywatela Pitonia. :)))

  Najwyraźniej nie mierzi i nie zniesmacza pana góralskie WYPIERDALAC – jakże „nośne i bogobojne hasełko”, pod którym można odwoływać się do Jezusa Chrystusa – ani antyaborcyjna „ideologia” tego szemranego ruchu pod nazwą „strajk kobiet”, pod którego sztandarami występowały te „sympatyczne, normalne, polskie dziewczyny”! Brawo, panie katoliku… :)))

  Ja niczego nie muszę udowadniać – jaki koń jest każdy widzi… i słyszy! :))) A międlenie i kołowanie „pobożnego” obywatela Pitonia, w temacie zabijania nienarodzonych dzieci, każdemu katolikowi wystarczy za odpowiedź!

  Swoją drogą, dziw bierze, że są jeszcze tacy naiwni (jak pan), którzy wciąż nabierają się na takie, oklepane już i prymitywne, socjotechniczne sztuczki… wykorzystywane, przez różnych politycznych macherów w rodzaju koszernego Brauna, do zdobycia poklasku wśród pobożnej gawiedzi! :))) Inna sprawa, że te polityczne kukły wycierają sobie gęby Panem Bogiem i nadużywają imienia Pańskiego…

 148. Martusia said

  To poszukajcie kogos bardziej od Brauna wiarygodnego? Moze maskowego Bosaka, ukozonego Winnickiego, Dziambora szczepionkowego, ktorzy juz dali siedzenie. Akurat nie ma znaczenia czy popieram czy nie Brauna, ale skoro koszerny i w sposob przekonywujacy stara sie zdobyc zaufanie protestujacych w slusznej sprawie przeciwniko absurdom narzucanych przez lajdackie wladze, nie oszczedza zdrowia to tym samy pozytywnie wyroznia sie z tlumu ukladnych gadow. Tak to wyglada.

 149. Martusia said

  Bardzo sobie cenie p.Pitonia i to juz od dawna zdobyl moja akceptacje. Ale raz zdziwil mnie , wtedy gdy wierzyl, ze Du.a wesprze go w budowaniu ruchu sprzeciwu na Podhalu. Ja na takiego sponsora bym nie liczyla i p.Piton niestety ale sie w tym wypadku przeliczyl co bylo z gory wiadome. Reklama ekscentryka Tanajno tez mi sie wydaje, ze to byl niewypal, bo podwazyl znaczenie wypowiedzi p.Pitonia. Ale tak czy inaczej p.Piton zasluguje na kciuka, zasluzyl, bardzo pozytywnie wyroznia sie z grona ukladaczy pod poprzeczke. On walczy aktywnie i to ma znaczenie w dzisiejszych podlych czasach.

 150. revers said

  https://www.mallorcamagazin.com/nachrichten/immobilien/2020/11/27/85765/dutzende-hotels-stehen-auf-mallorca-zum-verkauf.html

  Co tam zakopiec, jak za grosze wykupuje sie od listopada zeszlego roku hotele i nieruchomosci na majorce, Kanarach,Maderze innych znanych kurortow.

  Trwa niezla zamiana wlascicieli dobr ziemskich, zapewne BlackRock Rotszylda dba o to by nic nie uszlo z pandemii nie wyszczepione, i nie ogolocone z perelek ziemskich w nieruchomosciach, w kazdym zakaatku ziemskim..

 151. Marek said

  I****
  Być może ma pan sporo racji, ale powiem panu na ucho, że Pitonia stawiam dużo wyżej od Brauna.

 152. NICK said

  Policzki wieprzowe są smaczne.
  Wieprze konfederacyjne?
  Weź nie pitoń, marku.

 153. Zbigniew Kozioł said

  Pokaż się, NICK, nam wszystkim. Pokaż jakie masz policzki. Dupę. Nos. Może są lepsze od tych Pitonia. Pokaż swoje nazwisko.

 154. Boydar said

  Mając nieco doświadczeń to ja bym na Pana miejscu Panie Zbigniewie aż tak obcesowo Pana NICK’a nie postponował. On nie ma tyle cierpliwości jak np. ja, nawet kota zastrzelił jak Go wqurwił. Pana nie zastrzeli, ale głupich chu’jów erotomanów nawkładać może, albo „fizyków” którzy udają fizyków a zajmują się czymś zgoła odmiennym. Pan NICK jest po prostu nerwowy, ludzka rzecz. I po co to Panu ?

  Występowało gościnnie tu kilku takich, co koniecznie chcieli nasze imiona i nazwiska, jednemu to nawet Kibic było (tfu!). I też podobno „szachista”.

 155. Zbigniew Kozioł said

  Boydar, w przeszłości pisywałem parę razy na temat tego, jak odnoszę się do używania, nomen-omen NICKów. Krótko: liberalnie i to bardzo.

  Ale niechaj będzie też pewne wyczucie z drugiej strony.

  Po ch*j mnie tutaj, na ten przykład, czytywać wynurzenia jakiegoś psychopaty, najwyraźniej? Skoro kota zastrzelił, to i człowieka może. A to juz poważna sprawa…

 156. Boydar said

  Ja też mogę, nawet bez wqurwienia się. Ale rozumu i cierpliwości mi starcza żeby „problemy” rozwiązywać politycznie. Znaczy się uwzględniając zarówno rolę Colta jak i kanonierki, w poważniejszych przypadkach.

  Ale to wszystko nie przesądza, że wokół mnie trup ściele się gęsto, u Pana NICK’a też zresztą nie.

  Sztuka nie polega aby wyrżnąć wszystkich przeciwników. Trzeba działać tak, żeby albo wykorzystać ich własną siłę dla naszych potrzeb albo na dzień dobory wybić ze łba głupie pomysły. Przy pewnej wprawie okazuje się ta sztuka wcale nie jest taka trudna.

 157. bryś said

  Pisanie pod nikami – na grzyba mi czyjeś dane osobowe? I po co mam podawać swoje? Przecież nigdzie nie kandyduję. Od ludzi na przystanku też mam brać dane?

  Jakiś angol mi kiedyś wytknął (przepraszam że sie powołuję, ale czasem z boku lepiej widać) – patrzycie na osobę – ten to, ten tamto, ale co oni mówią to już mniej. Wiadomo że kłąmią, ale próbując oceniać metytorycznie wypowiedzi i polemizować z nimi rozwijamy sie trochę.

  No i się pogrążyłem do reszty.

  ———–
  Nie w moich oczach, Panie Brys.
  Admin

 158. bryś said

  Oczywiście Gajówka to nie przystanek – forum z Gospodarzem, ale można kogoś poznać ile trzeba. A czy on Grzegorz czy Alicja…

 159. bryś said

  „Wiadomo że kłąmią” – próbowałem rozmawiać w obcym języku o polityce.

 160. bardzo said

  Panie Zbigniewie, jeszcze raz pozwolę sobie wygłosić swoja opinię w materii pisania pod przykrywką. Ukrywanie się za winklem w celu bezkarnego opluwania czy też innego rodzaju krzywdzenia innych uważam za wysoce naganne i oczywiście nieetyczne. Występowanie anonimowo nakłada na autora wypowiedzi zwielokrotnioną odpowiedzialność za słowo. To sztuka mniejszego kalibru, choć jednak sztuka, dążyć do rzetelności pod własnym nazwiskiem, to taki rodzaj powiedzmy przymusu – chcę być poważnym człowiekiem, bo się wszyscy na mnie patrzą. Ale rozmawiać poważnie i szczerze będąc niczym, osobą wirtualną, człowiekiem-powietrze, to bardzo trudna sprawa, bo w wielu okolicznościach straszliwie korci, żeby bluznąć słowem grubym a sprośnym i nazwać kogoś tak jak na to w naszym mniemaniu może zasługiwać. Bardzo więc cenię takich, którzy ukrywając się za przezwiskiem na Sieci, pozostaja normalnymi, takimi, z którymi można porozmawiać ludzkim językiem, nawet różniąc sie światopoglądem czy opinią.

  Zdaję sobie sprawę, że powyższy wywód może być przesłanką do uznania mojego małego ja za jednostkę obarczoną przywarą pychy, jako że od ćwierćwiecza sadzę się na rzetelność, ale wyjaśniam, iż to wcale ze nie po to, aby się wywyższyć we własnych oczach, ale głównie po to, aby zredukować konieczność powoływania się na wielkie autorytety przy najdrobniejszej sprawie. Vulgo, przez prozaiczne lenistwo.

  Jeszcze jedna uwaga, przepraszam za szczerość. Wirtualna postać jaka pozwoliłem sobie utworzyć jest prawie że zaprzeczeniem charakteru twórcy. To ma być w skrócie powiedziawszy dobry człowiek, którym w życiu materialnym być nie potrafię.

 161. NICK said

  Lubelaku.
  Nie upraszczaj.
  Cyklopa zastrzeliłem bo był GROŹNY dla mych gości na mojej działce.
  (on uważał, że to jego działka).
  Podrapał i pogryzł moją Mamę doczesną.
  (potem „rozszarpały go kruki i wrony” ale łeb oszczędzając, jak koniowi; ku przestrodze?)
  Nie zmuszaj mnie do korygowania Twych wpisów we temacie powyższym.

  P.S.
  Inni (?) Panowie.
  Nie zauważam istotnych różnic we podpisach NICK’iem (jestem) czy też „moja godność to … ).
  P. Zbig-nie-wie; jeśli ma Pan ochotę to proszę upublicznić mój adres e-mail.
  Zna go Pan.
  Pozwalam by Pan mnie upublicznił.

  P.S. II.
  Moja ostatnia kocica, wychowywana od 8 tygodnia życia, poszła na wieś w dobre ręce.
  Jest największym łowcą Myszów ze skrzydłami z błonami i corona-świrusami.
  Nigdy nie miałem/hodowałem tchórzofretek ni norek… .
  Są ważniejsze Sprawy niż Nasze ‚personalia’.
  Uff… i ech… .

 162. Anucha said

  Ale tu się jeden rozbrykał.
  Musi uważać co by nóżki nie złamał.
  Przysłowia mądrością narodów.

  Kozioł
  Cytać umisz, pisać umisz, żaden porządny chłop ani cytać ani pisać nie umi

 163. Boydar said

  „… bo był GROŹNY dla mych gości na mojej działce …”

  Czy Pan NICK uwzględnił możliwość, że Cyklop się „czymś” zaraził od gospodarza działki ? 🙂

  ————-
  Ja w ogóle nie rozumiem, jak kot może być „groźny”.
  Żeby to był rottweiler…
  Admin

 164. NICK said

  Chcesz?
  Był cytaty.
  Cyklop, znaczy.
  Czytywał Lubelaka.
  Zaraził się.
  „Jesteś winny”! 🙂 .

 165. Boydar said

  To niestety też możliwe

Sorry, the comment form is closed at this time.