Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  JanuszT o Wolne tematy (41 – …
  JanuszT o Wolne tematy (41 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (41 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (41 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (41 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (41 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (41 – …
  Siekiera_Motyka o Rosyjscy eksperci będą szukać…
  Maria o Rosyjscy eksperci będą szukać…
  bryś o Rosyjscy eksperci będą szukać…
  Bezpartyjna o Wolne tematy (41 – …
  Witold o Rosyjscy eksperci będą szukać…
  Bezpartyjna o Wolne tematy (41 – …
  Chyba jakieś inne Pi… o Wolne tematy (41 – …
  JanuszT o Wolne tematy (41 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 546 obserwujących.

Smartfony z truflami

Posted by Marucha w dniu 2021-03-01 (Poniedziałek)

Kiedy prezydentem Francji był Valery Giscard d’Estaign, pewnego razu wpadł na pomysł, by zbliżyć się do obywateli również na gruncie towarzyskim. Wykombinował sobie, albo jacyś doradcy mu podszepnęli, że najlepszym sposobem będą wspólne posiłki. Wobec tego prezydent zaproponował, by obywatele zapraszali go do swoich domów na śniadanie.

Żeby nie wprowadzać ich w konfuzję co do menu, Giscard ogłosił, że najlepiej lubi jajecznicę. Pismo „Le Canard Enchaine”, czyli „uwiązana kaczka”, które wychodzi od 1915 roku, a w podtytule ma napis: „Journal bete et mechant” (pismo głupie i złe), natychmiast tę jajecznicę skomentowało słowami: „on myśli, że wszyscy jedzą ją z truflami” – co było aluzją do arystokratycznych fumów prezydenta.

Wypadki chodzą po ludziach, więc tak się przytrafiło, że od 27 lutego zostaliśmy poddani przez Sanepid 17-dniowej kwarantannie z powodu zbrodniczego koronawirusa. Najpierw zadzwoniła do mnie miła pani z Sanepidu, która poinformowała mnie, że rozmowa jest nagrywana, a następnie – powołując się na faszystowskie rozporządzenie Unii Europejskiej w sprawie ochrony danych osobowych – zapytała, czy „wyrażam zgodę” na „przetwarzanie” moich personaliów.

Ponieważ uważam że bezpośrednia recepcja unijnych rozporządzeń stanowi uszczuplenie suwerenności Polski, po drugie – uważam to prawo za faszystowskie, a po trzecie – że podejrzewam, iż to „przetwarzanie”, to nic innego, tylko jedna z form inwigilacji, zapytałem, czy mogę tej zgody nie wyrazić. Miła pani powiedziała, że mogę, więc oświadczyłem, że w takim razie nie wyrażam. Na to miła pani odparła, że w takim razie nic już dla mnie nie może zrobić i na tym rozmowa się skończyła.

Następnie z taką samą propozycją zwróciła się do żony, która uznała, deklarację miłej pani , iż „nic już nie może dla mnie zrobić”, za zapowiedź odmowy leczenia w razie czego, od razu zgodę na „przetwarzanie” wyraziła. Jakie było jej przerażenie kiedy usłyszała, że „wobec tego” zostaje poddana 17-dniowej kwarantannie – a tymczasem akurat wtedy ma wyznaczone zabiegi rehabilitacyjne, na które długo czekała i które w tej sytuacji jej przepadną. Próbowała tę zgodę wycofać, ale gdzie tam! Odsyłano ją od Annasza do Kajfasza i skończyło się na niczym – ale potem i ja dostałem zawiadomienie, że kwarantanna obejmuje również mnie, więc sprawa „wycofania” przestała w tej sytuacji mieć znaczenie.

W związku z tym otrzymałem wkrótce wiadomość treści następującej: „Jesteś na kwarantannie. Masz ustawowy obowiązek używania aplikacji Kwarantanna domowa jest dostępna w AppStore i Google Play.”. W ten oto sposób zostałem osobą podejrzaną nie tylko o zbrodniczego koronawirusa, ale i o przestępcze złamanie „ustawy”, bo – po pierwsze – mam telefon starego typu, na którym żadnych „aplikacji” nie da się uruchomić. Po drugie – nie wiem, czym jest ta cała „aplikacja” ani – jak się ją uruchamia – bo telefonem posługuję się tylko do rozmów. Po trzecie – co mają w takiej sytuacji zrobić obywatele, którzy nie mają nawet takiego telefonu komórkowego i tym bardziej nie wiedzą, gdzie mieliby te „aplikacje” instalować i jak z nich korzystać? Nie prowadziłem żadnych badań, ale wydaje mi się, że co najmniej zwłaszcza ta starsza, połowa obywateli nie ma telefonu komórkowego, ani nie ma też pojęcia o żadnych „aplikacjach”. Co w sytuacji skierowana na kwarantannę mają zrobić, żeby zadośćuczynić „ustawowemu obowiązkowi”?

Okazuje się, że Umiłowani Przywódcy, którzy ten „ustawowy obowiązek” ustanowili, zachowują się podobnie, jak Valery Giscard d’Estaing, z tą różnicą, że nie myślą, że wszyscy jajecznicę jedzą z truflami, tylko – że wszyscy, nie wyłączając stojących nad grobem starców, mają smartfony i w dodatku wiedzą, jak się nimi posługiwać.

Tymczasem, o ile mi wiadomo, nie ma w Polsce ustawowego obowiązku posiadania smartfona, ani w ogóle telefonu komórkowego, nie mówiąc już o umiejętności korzystania z aplikacji i to w dodatku dlaczegoś tylko AppStore i Google Play. Widać, że od Umiłowanych Przywódców, którzy te „ustawowe obowiązki” ustanawiają, nie możemy oczekiwać poczucia rzeczywistości, a to oznacza, że – podobnie jak to bywało za pierwszej komuny – „partia utraciła więź z masami”. „Idąc przodem przed narodem odbiliśmy mimochodem i przewagi mamy z milę, bo się masy wloką w tyle” – pisał podówczas poeta,

Ponieważ w tej sytuacji nie zadośćuczynię „ustawowemu obowiązkowi”, to tylko patrzeć, jak pojawi się policja, która już nauczy mnie rozumu po swojemu.

Stanisław Michalkiewicz
http://michalkiewicz.pl/

Komentarzy 19 do “Smartfony z truflami”

 1. Cep said

  pan Michalkiewicz nie musi sie podpisywac bo jego blyskotliwy styl i argumenty sa nieprzescignione!! Milej wiosny!

 2. Dziadzius said

  Powinnismy z bezradna czarna zaloba obchodzic ten dzien, kiedy obcy ludzie, skierowali Polske w niewole Unii Jewrupejskiej i my bez oporu stracilismy i suwerennosc i wolnosc i prawo i dorobek i kulture i religie a zostaly nam plewy po zabranych nam przedsiebiorstwach i wolnosci. Kto bedzie obchodzil zalobe po Polsce, jak obecne plemie wymrze, a nastanie plemie, teraz w kraju juz rosnace, pelne glupoty i papuzej bezmyslnej sluzebnosci..

 3. Zerohero said

  Czytałem artykuł jakiegoś informatyka i on zwracał uwagę, że nakaz instalowania apki pociąga z automatu nakaz zgodzenia się na warunki umowy np. z Google (tego typu umowy klika się szybko i zapomina a mają po 50 stron) a to już jest nielegalne. Rząd nie może zmuszać mnie do wchodzenia w umowy z firmami prywatnymi.

 4. yogi said

  Cóż, jak widać można ustawą zagwarantować bezpłatną „służbę zdrowia”, która jest bezpłatna tylko dla bezdomnych (od kilku ładnych lat dzięki PIS mają prawo być leczeni w szpitalu do 90 dni). Ta bezpłatność kosztuje mnie kilkaset PLN miesięcznie i mogę sobie za tę kwotę porozmawiać z lekarzem przez telefon. A jak chce się wykorzystać pandemiczne ustawy to szantażuje się odmową leczenia. Na c…(o) mi taką opieka medyczna, taki rząd, takie państwo jak i tak muszę płacić za wizyty i diagnostykę w komercyjnych lecznicach!
  Panie Michalkiewicz, to tylko areszt domowy z codziennymi wizytami radiowozu. W następnym etapie będą wyrazić nieoznakowanym za miasto i żegnać kopami w krzakach, no a potem skierowania na psychiatryk, no i ostatecznie „stan wojenny”?
  Tylko że teraz mamy „wolnom Polskem”, jak to mówił Kukuniek, więc… ach, Pan sam dobrze wie jak to się historia kołem toczy.

 5. Yagiel said

  Też mam telefon nie-tego truflowego (żeby mnie nie można było namierzyć celownikiem co do 10 cm), żadnych funkcji poza sms i rozmo nie praktykuję, więc z przyjemnością należę do tej samej co Felietonista społeczności POZASYSTEMOWO ZDROWYCH.
  Pozasystemowość uważam za podstawowy warunek zdrowia. Resztę to już sobie z Felietonistą+ dogadamy 😉

 6. revers said

  No tak, kto nie wysczepi sie to nawet nie znajdzie miejsca na slonecznej plazy, lawce w parku, teatrze, kinie, tramwaju, pociagu, w lini lotniczej, , kawiarni, a co dopiero w sieci kawiaranek Covix z Izraela na Polin.

 7. LeonPlichta said

  Czyli zachipowanych. Cyborgow anie juz ludzi………..Rozumiecie to POlacy

 8. NC said

  „Masz ustawowy obowiązek używania aplikacji Kwarantanna domowa jest dostępna w AppStore i Google Play.”

  W takim razie ustawodawca ma obowiązek dostarczenia osobom skazanym na kwarantannę tak zwanego „inteligentnego telefonu”. Dopóki nie dostarczy, to nie mogą niczego wymagać.

 9. UZA said

  „Powinnismy z bezradna czarna zaloba obchodzic ten dzien, kiedy obcy ludzie, skierowali Polske w niewole Unii Jewrupejskiej”

  Ale to przecież żadni obcy tylko tutejsi – nasi znajomi, sąsiedzi, nawet krewni – głosowali za tzw. akcesją w referendum. I nawet nie trzeba było niczego fałszować – sama nieraz słyszałam osoby w dojrzałym wieku, tokujące z przekonaniem : „ja tam będę głosować za Unią, żeby oni (dzieci, wnuki) mieli lepiej”. Teraz uszczęśliwieni potomkowie na pewno wgrają rodzicom czy dziadkom stosowną aplikację i do wyszczepień zawiozą…

  „Cóż, jak widać można ustawą zagwarantować bezpłatną „służbę zdrowia”, która jest bezpłatna tylko dla bezdomnych (od kilku ładnych lat dzięki PIS mają prawo być leczeni w szpitalu do 90 dni). Ta bezpłatność kosztuje mnie kilkaset PLN miesięcznie…”

  Ja nie mam nic przeciwko temu, żeby leczono bezdomnych – wręcz przeciwnie , będę zadowolona jeśli pieniądze z mojej składki zostaną wykorzystane w tak pożyteczny sposób. Nie należy myśleć, że bezdomny to jakiś degenerat, który wybrał życie na ulicy, bo nie chciało mu się pracować. Tak mogło być w PRL- u , gdzie na każdego czekała jakaś praca i istniały hotele robotnicze. Dzisiaj bezdomnymi mogą się stać porządni ludzie, którym zlikwidowano zakłady pracy czy zredukowano etaty, a oni ze względu na wiek nie są już atrakcyjni dla korporacyjnych pracodawców. Wkrótce szeregi bezdomnych zasilą pewnie przedsiębiorcy, zrujnowani przez lokdauny i lichwę, a później może emeryci, którzy nie chcieli się szczepić.

 10. Piskorz said

  re 6 …i do siebie do mieszkania też nie będzie mógł wejść..! Bo nie szczepiony.!

 11. Piskorz said

  re 5 Spec od telefonów powiedział mi wyraźnie, że jeszcze trochę i tych…starych tel /tylko sms + rozmowy/ nie będzie.! ps Zresztą policjant poinformował delikwenta, że musi….mieć smartfona.!!

 12. Krzysiek1956 said

  Ciekawe, czy „ustawowy nakaz „korzystania z „aplikacji” AppStore i Google Play wynika z niedouczenia, wręcz debilizmu naszych Ukochanych Przywódców, czy też kryją się za tym konkretne kwoty i niemniej konkretne zobowiązania?

 13. Boydar said

  Jak dzieci … żyjecie swoimi wyobrażeniami

  USTAWA
  z dnia 31 marca 2020 r. o zmianie niektórych ustaw w zakresie systemu ochrony zdrowia związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-191 (Dz.U. Poz. 567)

  Art. 15

  część 4

  Art. 7e. 1. Osoba podlegająca na podstawie przepisów o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi obowiązkowej kwarantannie w związku z podejrzeniem zakażenia wirusem SARS-CoV-2 instaluje na swoim urządzeniu mobilnym udostępnione przez ministra właściwego do spraw informatyzacji oprogramowanie służące do potwierdzania realizacji obowiązku przestrzegania kwarantanny oraz używa go do potwierdzania realizacji tego obowiązku.
  2. Obowiązek zainstalowania i używania oprogramowania, o którym mowa w ust. 1, nie dotyczy osoby z dysfunkcją wzroku (niewidzącej lub niedowidzącej), osoby, która złożyła oświadczenie, że nie jest abonentem lub użytkownikiem sieci telekomunikacyjnej lub nie posiada urządzenia mobilnego umożliwiającego zainstalowanie tego oprogramowania.

 14. . said

  Moje brat jak mu wymyślili kowida to powiedział psom i sanepidowi, że nigdy tego gówna nie zainstaluje może co najwyżej w oknie ssię pokazać jak przyjadą. I tak też robił.
  Nic mu nie zrobili.

 15. AlexSailor said

  Nikt nie ma prawa nakazać instalowania aplikacji, bo jest to sprzeczne z prawem naturalnym i konstytucją.
  Jeśli chcą, by ktoś z takiej aplikacji korzystał, to niech dostarczą telefon z zainstalowaną aplikacją.
  I koniec.

 16. AlexSailor said

  Ad 14 @said

  No właśnie.
  Szemrane przepisy, a ludzie z radością je wykonują.
  Dlatego mendy tak się szarogęsią, bo nie napotykają żadnego, dosłownie żadnego oporu.

 17. revers said

  ale pszporty zdrowia juz sa p.Aleks, a to juz nowa jakosc prawna.

  Sprobuj pan przekroczyc granice w pociagu DB relacji Polin-BRD, na zarzut nie moge oddychac w maseczce, pada odpowiedz ale my konrolerzy musimy sluzbowo 12 godzin nosic maseczke i wymagac.

  Ewentualnie doszlo by do ceny biletu 12.70 EUR, plus 300 euro na wezwanie policji na najblziszej stacjii wyproszenie ze skladu pociagu.

  A bedzie ze tylko dla zaszczepionych, nawet jak warszawski tramwaj z pustym wagonem tylko dla Niemcow.

 18. UZA said

  „Szemrane przepisy, a ludzie z radością je wykonują.”

  Z żadną radością . O ile wiem, to biedne ofiary testów instalują tę aplikację, żeby Policja nie podjeżdżała pod dom, bo wtedy wzbudzają nieżyczliwe zainteresowanie sąsiadów. Ludzie potrafią być okropni i głównie z tego powodu jest tak strasznie ciężko.

 19. yogi said

  Ad 14, 9,18
  Ja w kwietniu 2020, po „powrocie”, miałem kwarantannę z aplikacją co i tak nie uchroniło mnie od codziennych wizyt po blokiem radiowozu.

  Co do leczenia bezdomnych. W maju 2019 leżałem w szpitalu w jednej sali z bezdomnym. Miesiąc wcześniej ratowali go bo miał ponad 5 promili. A tym razem 2 trasfuzje bo mało czerwonych krwinek. Palił kilkanaście papierosów dziennie i nie miał żadnego zadęcia by przejść spirometrię a w sali postawili mu inhalator, bo takie wskazanie. Pytam dlaczego tu trafił. – Bo nie jadłem. Jak wychodził to miał pretensje, że jeszcze ma za mało czerwonych krwinek. Argument że 1 papieros to tania bułka nie przemówił. Szpital nie może wypisać takiego na ulicę (skąd go zabrano) tylko zwraca się do OPS o zagwarantowanie wolnego miejsca w jakimś towarzystwie pomocy. Jego brat nie chciał z nim mieszkać przez nałóg. Wychodził z 2 torbami wypranych ubrań z darów, które szpital organizuje dla takich pacjentów.
  Pierwszy raz życiu leżałem w szpitalu i już wiem na co idą składki „chorobowa” i NFZ.

Sorry, the comment form is closed at this time.