Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  UZA o Rosyjscy eksperci będą szukać…
  Wladca o Rosyjscy eksperci będą szukać…
  zen o Rosyjscy eksperci będą szukać…
  ? o Wolne tematy (41 – …
  Voodoosch o Sztuczna inteligencja ma rządz…
  I*** o Sztuczna inteligencja ma rządz…
  Olo o SKANDALICZNE słowa eksperta.…
  I*** o Rosyjscy eksperci będą szukać…
  Cyngiel o Sztuczna inteligencja ma rządz…
  Niedźwiedź o Wolne tematy (41 – …
  revers o Wolne tematy (41 – …
  flathead o Rosyjscy eksperci będą szukać…
  Ale dlaczego? o Rosyjscy eksperci będą szukać…
  Olo o Dlaczego Biden wyprosił spotka…
  Marcin o Wolne tematy (41 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 546 obserwujących.

Jak Polacy, Niemcy i Żydzi Ukraińców mordowali…

Posted by Marucha w dniu 2021-03-04 (Czwartek)

Około tysiąca Polaków, mieszkańców tej miejscowości, położonej w województwie tarnopolskim, zostało wtedy bestialsko wymordowanych przez, złożony z Ukraińców, 4 Pułk Policji SS (Galizisches SS Freiwilligen Regiment 4), także przy udziale sotni UPA, jak i miejscowych nacjonalistów z OUN oraz ludności z okolicznych wsi.

Spośród pomordowanych, kilkaset osób żywcem spalono w miejscowym kościele. W Hucie Pieniackiej zginęli wtedy także Żydzi, których ukrywali tam polscy mieszkańcy. Fakty, co do tego strasznego, jednego z największych jednorazowych aktów ludobójstwa na Polakach, dawno są znane.

Jednak okazuje się, że nie wszyscy je akceptują. 10 dni temu, w Łucku odbyła się promocja książki „Загибель Гути Пеняцької”, napisanej przez niejakiego Dmytro Czobota, w której twierdzi on, że mordu w Hucie Pieniackiej dokonali wyłącznie Niemcy, bez żadnego udziału UPA i SS Galizien. Oficjalnego charakteru prezentacji tych przekłamań nadała obecność tam zastępcy przewodniczącego rady wołyńskiego rejonu, którym jest przedstawiciel partii Swoboda.

Wielu ukraińskich pseudohistoryków, dla uzasadniania swoich wysiłków wybielania działalności UPA, powołuje się na zapisy tzw. Latopisu UPA, wydanego przez Narodową Akademię Nauk Ukrainy. Jest to rodzaj obszernej kroniki zawierający zbiór wszelkiego rodzaju zapisów, najczęściej propagandowych, które powstawały w kręgach ukraińskich nacjonalistów. Nie znajdziemy tam oczywiście żadnych treści, które mogłyby wskazywać na popełniane zbrodnie, a tylko te sławiące ich „bohaterskie” czyny.

Niektóre z tych zapisów zawierają tak absurdalne treści, że aż dziw bierze, że za gromadzenie tego i udostępnianie wzięła się ichnia Akademia Nauk.

I tak, dla przykładu, w tomie 13 nowej serii Latopisu UPA, na stronie 485, można znaleźć taką notatkę: „29.6.44 wielka banda Polaków, folksdojczów, Żydów i Niemców z polskiej wsi Biłka napadła na sąsiednią ukraińską wieś Zucharowiczi. Samoobrona wsi Zucharowiczi okazała zdecydowany opór i dzielnie odpierała wrogie ataki przez cztery dni. …. Niemcy zostali poinformowani o tym, że w Biłce znajduje się duża uzbrojona polska banda, gdzie znaleźli schronienie polscy bandyci i Żydzi, że ta banda z Niemcami i folksdojczami napada i grabi ukraińskie wsie. Jednak niemieccy okupanci zakrywają na to oczy i dają bandom swobodę …”.

Gdyby przyjąć te rewelacje za dobrą monetę, to wynikałoby z nich, że Niemcy, razem z Żydami i Polakami, napadali na ukraińskie wsie. Obraz Niemców, którzy wraz z Żydami, napadają na ukraińskie wsie, to już jest ta skala absurdu, której chyba nie da się pobić. O czym rozmawiać i jak traktować ludzi, którzy wierzą w takie brednie.

Stanisław Lewicki
https://myslpolska.info/

Komentarze 4 do “Jak Polacy, Niemcy i Żydzi Ukraińców mordowali…”

 1. Przemysław Jakub said

  Metody tortur UB i NKWD są bardzo podobne do metod mordowania stosowaną przez UPA i ukrainną czerń.

 2. reves said

  i co tego ze mowi sie, stawia sie pomniki hucie Pieniakiej jak juz podczas uroczystosci otwarc pod miejscami kazni padajaa sonzzniste wyzwiska pod adresem zyjacych i zakatowanych polakow.

  A ile miejsc kazni czeka na ekskumacje?bedzie ze niedlugo zapomninych.

 3. Boydar said

  „… niektóre z tych zapisów zawierają tak absurdalne treści, że aż dziw bierze, że za gromadzenie tego i udostępnianie wzięła się ichnia Akademia Nauk …”

  Panie Lewicki, nawet z Pańskim talentem, sam by Pan „tego” nie wymyślił, bo to już trzeba fachowców z wyższej półki. I ta wyższa półka tak się właśnie u nich nazywa – Украинская академия наук

  Alle. U nich jest teraz terror, podobno co każą to się robi, żeby jakoś przeżyć. Ludzka rzecz i idzie zrozumieć, co nie znaczy akceptować. Proszę jednak zwrócić uwagę, kto, kiedy i z jakimi intencjami stworzył „język ukraiński”. I to przecież też była Akademia, całkiem słynna zresztą.

  Żadne to dla nas pocieszenie, że historia lubi się powtarzać, i że ci skończą tak samo jak tamci.

 4. revers said

  A tak wygladal pomnik poswiecony polakom w styczniu 20`7 roku …

  O czym pisalo szeroko radio maryja

  https://www.radiomaryja.pl/informacje/ukraina-wysadzono-pomnik-poswiecony-polakom-zamordowanym-hucie-pieniackiej-oun-upa/

  brakuje tylko opisu dwoch pomnikowukraqinskich na ktorym jednych z nich wygrawerowano chwale herojom upa ktore bohatersko pomordowalo badytow polskich zamiszkujacych Hute Pienniacka i bandytow z AK..

  No i oczywiscie wynaturzenia p. marszsalek Gosiewskiej z podpomnika, wybielanie UPA i Ukraincow, ktore nijak maja sie do faktow …

  https://dobry-duch.blogspot.com/2021/03/do-pani-marszaek-magorzaty-marii.html?fbclid=IwAR05eNao9aT7s8RtLysFbyBlDzsycr9pechGqymV2__-zv7EGKlHcln1xcY

Sorry, the comment form is closed at this time.