Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  I*** o Sztuczna inteligencja ma rządz…
  Olo o SKANDALICZNE słowa eksperta.…
  I*** o Rosyjscy eksperci będą szukać…
  Cyngiel o Sztuczna inteligencja ma rządz…
  Niedźwiedź o Wolne tematy (41 – …
  revers o Wolne tematy (41 – …
  flathead o Rosyjscy eksperci będą szukać…
  Ale dlaczego? o Rosyjscy eksperci będą szukać…
  Olo o Dlaczego Biden wyprosił spotka…
  Marcin o Wolne tematy (41 – …
  Zenon_K o Rosyjscy eksperci będą szukać…
  Maria o Rosyjscy eksperci będą szukać…
  Maria o Lekarz czy zbrodniarz?
  Prowokator o Sztuczna inteligencja ma rządz…
  podczaszy o Wolne tematy (41 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 546 obserwujących.

Co dzieje się na Ukrainie? Janukowycz zwrócił się z apelem.

Posted by Marucha w dniu 2021-03-05 (Piątek)

Obalony były prezydent Ukrainy Wiktor Janukowycz, skierował do Ukraińców apel w 2021 r.

Janukowycz skrytykował decyzję Rady Najwyższej w sprawie tzw. Rewolucji Godności.

„Drodzy Rodacy ! Rada Najwyższa podjęła uchwałę w sprawie tzw. rewolucji godności, a w rzeczywistości – zbrojnego krwawego zamachu stanu w 2014 roku.

Ta skandaliczna uchwała po raz kolejny dzieli ukraińskie społeczeństwo na zwycięzców i przegranych. Majdan nazywany jest „kluczowym momentem w budowie państwa ukraińskiego i rzecznikiem narodowej idei wolności”.

Biorąc pod uwagę ciągłe represje i wydarzenia ostatnich 7 lat w historii Ukrainy, sformułowanie „wolności ” brzmi wyjątkowo cynicznie i szyderczo!.

Co więc po krwawym przewrocie zostało zbudowane w tym kraju w tym czasie? Jaką wolność mają obywatele?

Są prześladowania! Są więzieni za poglądy polityczne! Media TV które podają fakty zgodne z prawdą są zamykane na rozkaz prezydenta ,który bezprawnie uprawia rolę sędziego zamiast stać a straży konstytucji Ukrainy.

Jaka jest obecnie Ukraina? Jest niezależna Ukraina?

Państwo w którym ponad połowa ludności żyje poniżej progu ubóstwa, z którego ponad 10 milionów obywateli wyjechało w poszukiwaniu lepszego życia, w którym ludzie nie czują się bezpieczni, w którym panuje bezprawie, w którym istnieją prześladowania i zabijanie, oraz przestępcy mogą swobodnie chodzić.

Na Ukrainie przestępcy stanowią prawo bo mają władzę.

O jakiej narodowej idei „wolności” możemy mówić, skoro cudzoziemcy dyktują „władzom ukraińskim” swoje warunki: jakie mają być sądy, kto powinien być ministrem lub prokuratorem generalnym, kogo zwolnić, a kogo mianować ?

Obcy dyktują nam ile szpitali i szkół powinno zostać zamkniętych, o wyprzedaży obcym ziemi i czy należy podnieść taryfy opłat, podatków, czy nie.

Po 7 latach Majdan nadal dzieli nasz kraj kryminalna zbrodnicza władza.

Działania od 2014 r. poprzednich i obecnych władz wywołują i pogłębiają podział naszego państwa.

Ukraińcy, którzy nie zgodzili się z zamachem stanu z 2014 r., nadal są obcy we własnym kraju. Są prześladowani i mordowani.

Tak jak poprzednio, radykałowie mają monopol na prawdę i narzucają całemu społeczeństwu swoją wersję najnowszej historii Ukrainy. Wychwalając morderców i przestępców, organizują pokazowe procesy dysydentów – i stało się to normą.

W tym samym czasie ukraińska gospodarka została zniszczona, ludność pogrążyła się w biedzie i przygnębieniu. Ludzie stracili wiarę w sprawiedliwość, rządy prawa, wolność słowa – te podstawowe zasady demokracji, które były hasłami „rewolucji”.

[Ale za to Ukraina zbliżyła się do Europy… – admin]

Mówiąc o „aneksji” Krymu i wojnie w Donbasie, większość Ukraińców od dawna wie, kto jest winny tych tragedii i tej kryminalnej agresji na Donbasie i popełnianych tam przez ukraińskie wojsko strasznych zbrodni. Winni tych zbrodni znajdują się w Kijowie!!!.

To właśnie Majdan, a raczej jego przywódcy – Turczynow, Jaceniuk, Poroszenko i inni zrobili wszystko, aby ludność Krymu poczuła się zagrożona i odrzucona po zbrojnym krwawym zamachu na „nowej” Ukrainie.

A zamachowcy którzy przejęli rządy w Kijowie spotkali się ze sprzeciwem ludności Donbasu, która jest przeciwko krwawej ideologii banderowskiej na Ukrainie i w Donbasie.

Ta krwawa junta w Kijowie skierowała przeciwko ludności, mieszkańcom Donbasu przemoc, czołgi i samoloty – wybrali bombardowania miast i ludności, wybrali wojnę.

Turczinow podpisał kryminalny dekret o rozpoczęciu działań wojennych w regionie.

To ta szumowina, która doszła do władzy krwią Majdanu, która już tam poczuła smak krwi i bezkarność, wysłała przeciwko broniącym się mieszkańcom ciężką artylerię, wielokrotne wyrzutnie rakiet, czołgi i samoloty wojskowe.

Tragicznym tego skutkiem są dziesiątki tysięcy śmiertelnych ofiar i miliony poszkodowanych. Dopóki wyrządzone zło i prawda o zbrodniczych wydarzeniach ze strony przemocą przejętej władzy w 2014 roku nie zostanie uznana na Ukrainie i na Zachodzie, to ta tragedia zawsze będzie przeszkodą na drodze do pełnego pojednania narodowego.

[Zachód NIGDY nie uzna żadnych ukraińskich zbrodni. Braterstwo krwi  między Chazarami i tzw. Rzydami odgrywa tu decydującą rolę. – admin]

Za te zbrodnie to prawdziwi sprawcy tragedii z lat 2013–2014 i w dalszym ciągu popełnianych zbrodni przez 7 lat po dzień dzisiejszy przez obecnie rządzących, muszą ponieść najcięższą karę.

” W środę 17 lutego posłowie rozpatrzyli skandaliczną uchwałę w sprawie Majdanu, jeszcze za którą nie zdecydowali się za głosować w 2020 roku ze względu na kontrowersyjne momenty historyczne Minął rok, a po tamtej dyskusji i krytycznych uwagach na ten temat nie pozostał ani ślad.

Obecnie za uchwałą głosowało 295 deputowanych (w tym 200 ze „Sługi Ludu” ). W samym dokumencie stwierdza się, że za to, co działo się na Majdanie i później, winni są były prezydent Wiktor Janukowycz i stróże prawa z Berkutu, ale przywódcy krwawego protestu i krwawego zamachu stanu, zamachowcy, mordercy w tym Petro Poroszenko, sądząc po dokumencie, nie mają z tym nic wspólnego.

To uwidacznia całkowitą pogardę dla sprawiedliwości i jacy ludzie stanowią obecnie na Ukrainie prawo oraz prawdę o zbrodniarzach i kryminalistach, którzy reprezentują obecną Ukrainę i ich postępowaniu na przyszłość.

Czy gdziekolwiek na świecie ludzie chcieliby mieć taką wolność i taki wolny swój kraj? Z krwawą kryminalną juntą sterowaną z Zachodu i mordującą ludność w Donbasie, która nie życzy sobie władzy  zdobytej w krwawym zamachu o ideologii niegodnej cywilizowanych ludzi – banderowskiej.

Monaco
https://fakty-kontra-news.neon24.pl/

Komentarzy 10 do “Co dzieje się na Ukrainie? Janukowycz zwrócił się z apelem.”

 1. osoba prywatna said

  A niech go szlag trafi śmiecia !
  Apele będzie teraz pisał!! Pisz se teraz na Berdyczów!!!

  Ostatnio,przy okazji protestów ludu nowalnego i dyskusji na temat „jednej z kremlowskich wież” która od lat wspiera tę chucpę,była mowa o prezydencie Janukowyczu który robił toczka w toczkę to samo (co owa wieża)
  Jak się okazuje W.Janukowycz przez wiele lat podkarmiał tę bande rezunów i złodziei.Miał możliwość rozpędzić ich w jasną cholerę to nie rozpędził ale po cichutku wspierał.Kalkulował sobie że gdyby spadły jego prezydenckie rankingi to wówczas pokaże elektoratowi „alternatywę” złożoną z aktywistów partii Svoboda,prawosektorowców oraz inne zwierzęta i przerażony wyborca na raz dwa trzy zagłosuje na drugą kadencję Janukowycza.Ponoć jeszcze na początku Majdanu nie pojął powagi sytuacji i prowadził swoje gierki.Potem sprawy wymknęły się spod kontroli i stało się co się stało.
  nadużycie link skomentuj
  ikulalibal

  —————
  Wszakże ten śmieć zlikwidował (niestety, chwilowo) kult bandery.
  Admin

 2. osoba prywatna said

  @Monaco 10:19:35
  re:
  ‚Dziwne jest bierne, milczące zachowanie w tej sytuacji Putina i Rosji.’

  ‚Trudno jest zrozumieć bierność Putina?’
  Nie trudno. Putin nie nadaje sie do mordobicia.

  Putin radził Janukowiczowi, żeby zaczęli wreszcie na Ukrainie płacić robotnikom za wykonaną pracę. Ludzie miesiącami nie mieli płaconych zarobków. Był bałagan.
  Tymczasem, Ukraina zdaje sie zapomniała jak sobie pogrywali z Rosja i z gazem.

  Putin sie nie nadaje do bijatyki.
  Każda awantura Rosji w rejonie może spowodować eskalacje draki zbrojnej.

  Przecież chyba wszyscy pamiętamy, ze gdy Putinowi zarzucano ‚brak inicjatywy’ i wręcz naciskano na atak na Kijow, bo wiadomo, było , ze Rosja moze zająć Kijow w ciagu 24 godzin, Putin odpowiedzial:
  ‚Przecież w Kijowie sa kobiety i dzieci’.

  W publicznym wywiadzie, Soros przyznaje, ze zachodnie zakusy na Ukraine były jeszcze przed utworzeniem Ukrainy i przed zniszczeniem ZSRR.

  W kazdym normalnym układzie, rola o przyszłość państwa należy do narodu.
  Ani Polacy, ani Ukraińcy nie bardzo wiedzą co to takiego państwo i dalej nie wiedza co to jest naród.

  Ani Putin ani Unia ani USA nie sa od robienia porządku w kraju, który kocha burdel i hoduje stare mołojeckie tradycje mongolsko-tatarskie.

  To juz nikt nie pamięta, ze Ukraińcy raz chcieli byc poddanymi cara a innym razem prosili Turków o przyjecie?
  Ukraina nie jest narodem i poszczególne ludy zamieszkałe teren obecnej Ukrainy nie maja wspólnej historii.
  Dlatego Ukry chcą być Amerykanami, Niemcami, Rosjanami , Kanadyjczykami, Żydami – byle nie Ukraińcami.

  I dopóki Ukry szczerze, serdecznie i publicznie nienawidzą Rosjan i Putina, dotąd Rosja nie prosi sie do Kijowa z żadną ‘wizytą przyjaźni’.

  Rosja nie weszła do Afganistanu bo jej sie tak podobało. Prosił legalny rząd Afganistanu o pomoc.
  Rosja nie pomaga Syrii z własnego poczucia obowiązku. Assad poprosił Rosje o pomoc. Podobnie Azerbajdzan i Armenia.

  A w 1939 roku, Sowieci weszli do Brzescia, który wtedy nie należał do Polski!- bo tam byly wojska hitlerowskie.
  I Rosja nie wejdzie do Donbasu, bo oficjalnie Donbas jest częścią Ukrainy,
  Rosjanie proponowali federacje Ukraińską , na co sie żadna ze stron nie chciała zgodzic – a i Donbas, jak pamiętamy, nie bardzo Rosji sprzyjał.

  Natomiast:
  Krym miał własny parlament i specjalny status, i od lat ludność Krymu protestowala i demonstrowala swoja niechęć do Ukrainy. O tych demonstracjach i problemach na Krymie milczala cala zachodnia prasa i propaganda.
  Przeważnie ruskojęzyczny Krym miał autonomię i specjalny status …od 300 lat.
  Natomiast władze Ukrainy złamały różne porozumienia i umowy jakie miały z Rosją. Chodzi o dzierżawę Sewastopola, za którą Ukry pobierały miliardy dolarów rocznie i …kradły rosyjski gaz. No i łamały zasady umowy dzierżawy.
  Ukry tak zgłupiały, ze nawet obywatelom rosyjskim zabronili mówić po rosyjsku. Rosjanie nie byli emigrantami na Krymie. Byli tubylcami.
  Dlatego Parlament na Krymie skorzystal z prawa miedzynarodowego -zatwierdzonego przez ONZ o rozpisaniu referendum.

  Każde łamanie prawa wywołuje tzw. ‚domino effect’.
  Wiedzą o tym Rosjanie. Wiedzą Chiny, wiedza w Iranie…

  A Ukraina?
  Soros przecież sie publicznie przyznaje , ze to jego finanse poszły na rozwalenie Ukrainy. Przyznała sie i Wiktoria Nuland i obecny prezydent USA.

  I Ukraina sie chetnie zgodzila. Nie prosili Rosjan o wsparcie.
  wiec Rosja tu ‚ni pri cziom’.

  Natomiast cieszyły sie tłumy nie tylko na majdanie, ze wreszcie Ukraina zostanie członkiem Unii Europejskiej. I ze będą mieć wizy do wszystkich państw Europy, i ze Unia im wybuduje drogi za unijne pieniądze…

  Ukraina zostala członkiem Unii Europejskiej:
  Украину взяли в Евросоюз | Дизель Шоу – YouTube

  Bezwizowy system dla Ukrainy:
  Безвизовый режим для Украины | Дизель шоу – YouTube

  nadużycie link skomentuj
  Tiamat

 3. osoba prywatna said

  @Monaco 15:34:33
  Ja sie zgadzam i osobiscie nie widze szybkiego rozwiązania problemów Ukrainy, bo wiele rzeczy nie umiem.
  Rosjanie twierdza, z nie ma na Donbasie armi rosyjskiej.

  Wiadomo, ze Ukraina w czasach sowieckich byla centrum przemysłu zbrojeniowego ZSRR. I poostał w Donbasie nie tylko arsenał i zaklady zbrojeniowe ale tez wyksztalcone kadry wojskowe.

  Oficjalnie podawali, ze zaraz po referendum na Krymie, niemal połowa ukraińskiego wojska na Krymie poprosiła o rosyjskie obywatelstwo i zwyczajnie zwiała z Krymu. Dlatego Ukry nie broniły Krymu, bo zwyczajnie nie mial kto bronic. Dezerterzy zas ci, co paszporty rosyjskie dostalii poszli pomagać na Donbas..

  I tak jak ja to rozumiem i dawno temu Lawrow wyjasnial, ze rzeczywiscie w Donbasie sa Rosjanie i rosyjscy zolnierze. Ale nie jest to regularna armia Federacji Rosyjskiej tylko ochotnicy, właśnie wojskowi rosyjscy, ktorzy maja bardzo bliskich krewnych na Ukrainie, czy w Donbasie albo wojska z Krymu, ktore juz teraz sa obywatelami Rosji.
  Ale rosyjska armia oficjalnie nie zostala wysłana przez wladze rosyjskie do Donbasu.
  Wiec tak jak ja to rozumiem, a mogę sie mylic, to Rosjanie sa w Donbasie ale ich oficjalnie nie ma.

  A czemu tak mi sie wydaje? Be gdyby oficjalna armia rosyjska byla w Doniecku to zachodnia prasa bylaby bardziej wokalna i podawaliby oficjalne wrzaski, ze Federacja morduje Ukraine .Albo, ze wręcz napadła na Ukraine.
  Rosjanie przyznaja sie ze w Donbasie sa rosysjscy doradcy.
  Putin zapewnial, ze w Donbasie sa ochotnicy rosyjscy.
  Prawnie jednak, nie mozna stwierdzic, ze armia rosyjska wkroczyla na teren Ukrainy. I ochotnicy nie sa pod oficjalna komenda rosyjskiego dowodztwa armii.
  Pokazywaliby fotki. A oni nawet podrabianych zdjec nie pokazuja.

  I jest problem: Kto ma prawo uznac te republiki?
  One juz sa uznane przez USA (rezolucja o ‚Captive nations’ z 1959 roku.)
  Ukraina i obecnie USA sie sprzeciwiaja rozpoznaniu republik bo uwazaja, ze Donbas to Ukraina.
  Wiec Rosja nie moze uznac niepodległego Donbasu bo nie ma mandatu
  Rosja – to nie USA.
  USA ma teraz problem, bo nie moze odwolac rezolucji Captive Nations. Ukraina tez nie moze. A ONZ ma gdzies i prawo i zasady.

  A to wszystko jest bardzo powiklane:

  US Uznalo Donieck i Lugansk jako niezalezne kraje
  US ‘recognized’ E. Ukrainian regions of Donetsk, Lugansk as independent (57yrs ago…) — RT America

  http://www.rt.com/usa/312029-us-recognized-donbass-independence/
  nadużycie link skomentuj
  Tiamat 05.03.2021 16:30:27

 4. Olo said

  Gdyby poliniacka żydo-banderownia nie wspierała UPAdliny, to ta już dawno temu by zdechła. Ale przecież jeżdżą tam z walizkami pieniędzy, Polaków wyganiają z kraju i mordują ekonomicznie, a w ich miejsce ściągają ukrów do roboty i na uniwersytety, cały czas liżą im tyłki, pewno też w tajemnicy szkolą i zbroją. Dlatego Polin i UPAdlina to naczynia połączone. Zdechnie jedno, to zdechnie i drugie. Oby jak najszybciej!

 5. zKanady said

  Autentyczne!
  Rozmawiają dwaj młodzi Kanadyjczycy pochodzenia ukraińskiego na temat ich wspólnego znajomego. Jeden mówi o tym trzecim:
  – Jaki z niego ukraiński nacjonalista jak on mówi tylko po angielsku!? I ani słowa po ROSYJSKU!!!

 6. Carlos said

  Ukraincy, Niemcy i Anglosasi to zawsze wrogowie to byli,sa i beda wrogami Polakow. Pojedyncze pozytywne przypadki- w wymienionych nacjach- sa wyjatkami potwierdzajacymi regule.

 7. revers said

  „Objęcie prezydentury przez Bidena skutkuje oczywiście napięciami na Ukrainie. USA właśnie ogłosiły sankcje przeciwko jednemu z głównych oligarchów Igorowi Kołomojskiemu. Biden mści się za to, że Benia zbierał haki na jego syna Huntera, który robił przekręty na Ukrainie. Te haki wykorzystywał w swojej kampanii Trump. Sytuacja Kołomojskiego robi się nieciekawa, bo Jankesi pewnie będą chcieli go teraz wykończyć, dlatego ponoć próbuje się wkraść w łaski Putina. Problem polega na tym, że Kołomojski był w latach 2014-15 głównym katem Noworosji i Donbasu, więc trochę ma na Kremlu przechlapane. Paradoksem jest, że Jankesi formalnie obłożyli go sankcjami właśnie za korupcję w tym okresie, gdy sprawował funkcję gubernatora obwodu dniepropietrowskiego i mocno pracował w ich interesie. Będzie wesoło jak się zbiesi i zrobi jakiś kolejny pucz w Kijowie.”

  https://strana.ua/news/321227-sanktsii-protiv-kolomojskoho-chto-oni-oznachajut.html?fbclid=IwAR2IzVdMA_ZqWlclSOGDI5uG2Y3WYwLikOlr6S7RH8eGyUC1cb8iudjf1Ao

  Jakos dziwnie splata sie apel Janukowicza z trudnosciami Kolomojskiego na Ukrainie, ktory teraz szuka na Kremlu poparcia.

  Janukowicz wiecej apeli wyglosil, bez odzewu, a na Ukrainie stosunki wlasnosciowe i ustrojowe polaczone z zamordyzmem i kontrola ludnosci, zmainy tak daleko zaszly ze zaden apel, odezwa nie pomoze, lacznie z mozliwoscia wejscia do NATO.

  Soldateska z polski tez tam macza swe palce, w tzw operacjach specjalnych, czyli mordowania ludnosci cywilenej Nowejrosji z duzego kalibru lub precyzyjenj bronii..

 8. Olo said

  @ Carlos said

  „Ukraincy, Niemcy i Anglosasi to zawsze wrogowie to byli,sa i beda wrogami Polakow”.

  To nie przypadek, gdyż właśnie w tych państwach mieszka najwięcej chazarów, którzy wybitnie nienawidzą Polski i Polaków. Rosjan zresztą także.

 9. NICK said

  Nie trzeba Wam przypominać.
  Kto, kiedy i w jaki sposób tworzy(ł) „ukrainę”.

 10. łatwo policzyć !( przy zalozemiu tylko 4 dzieci obojga płci u ( białych !chrystowiercow i ich licznych odprysków wiary abrahamowych (około 42 ) ze….gdyby nie bylo rewolucji Francuskiej ,potem 1 wojny światowej ,następnie rewolucji bolszewickiej w Rosji i 2 wojny światowej ? TO w Polsce winno bym obecnie ZYWYCH około 200 milionów białych Ludzi(Araian) !!! a w Rosji ….500 milionów białej rasy Arian. łatwo tez zauważyć ! ze w tych rewolucjach i wojnach światowych wyżej wymienionych …..nie zginelo więcej jak 1% wyznawców Allacha i ciut więcej wyznawców Jahwe:):):) czy mam dalej pisać ??? masz rozum to myśl SLOWIANINIE! a nie patrz i wierz w skrzynkę dla idiotów!!!!

Sorry, the comment form is closed at this time.