Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Marucha o Zrozumieć Prymasa Wyszyńskiego
  Marucha o Jak przeciwdziałać „podstępnym…
  gnago o Czy bitwa pod Wiedniem doprowa…
  gnago o Naukowcy planują wypuścić mamu…
  Carlos o Specjalna jednostka zajmuje si…
  Boydar o Wolne tematy (62 – …
  NC o Półgłówek Bush dał głos…
  393829&:&; o Papież Franciszek, Conan i mro…
  UZA o Jak przeciwdziałać „podstępnym…
  Boydar o Wolne tematy (62 – …
  revers o Wolne tematy (62 – …
  Boydar o Zrozumieć Prymasa Wyszyńskiego
  UZA o Ten kraj sąsiaduje z Polską i…
  rzeczpospolitapolska o Specjalna jednostka zajmuje si…
  rzeczpospolitapolska o Specjalna jednostka zajmuje si…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 553 obserwujących.

Omenaa czyli jak żyć?

Posted by Marucha w dniu 2021-03-05 (Piątek)

„W kraju, w którym tak bardzo nasilają się postawy nacjonalistyczne i ksenofobiczne, nie jest łatwo zebrać na szkołę dla afrykańskich dzieci, niestety w Polsce ksenofobia i nacjonalizm są na coraz wyższym poziomie”

Na zdjęciu: groźby karalne, wzywające do eksterminacji Murzynka Bambo.

Jak przeczytałem na portalu Pomponik.pl (obok Pudelka bardzo porządny serwis, podający wiadomości z halo-halo wielkiego szwiata, nie mniej istotne dla jego zrozumienia od tych w głównych, polskojęzycznych serwisach informacyjnych), że pan Rafał Brzoska (InPost) z przytupem powrócił na ścisłą listę najbogatszych rodaków (Partner Omeny Mensah 7. na liście).

Serdecznie gratuluję, a jego pieniędzy nie jestem sobie w stanie nawet wyobrazić (dżentelmeni o pieniądzach nie rozmawiają, bo je mają, a ja niestety do nich wzdycham zdychając na obczyźnie).

Prywatnie jest on mężem TVN-owskiej pogodynki (kto bogatemu zabroni) tworząc razem – cytuję – „power-couple” polskiego show-biznesu. (Media liberalne używają słowa „partner”, ale ja staram się w mowie odróżniać związek sakramentalny, a choćby i cywilny, od relacji wynikającej z pracy na tym samym policyjnym patrolu).

Znakomitego debiutu na amsterdamskiej giełdzie małżonka pogratulowała mu na Instagramie – szanuję, ale domyślam się, że nie jest to w takim razie wiadomość poufna, a wręcz przeciwnie, stąd pozwolę sobie przytoczyć jej fragment:

„Ukochany moj!
Chciałam w tym wyjątkowym dniu kiedy ze swoją spółka debiutujesz na Amsterdamskiej giełdzie z genialnym historycznie The best wynikiem złożyć Tobie i Twojemu Teamowi ogromne gratulacje i szacunek za wytrwałość w pracy”.

Przyłączam się do gratulacji, a tak swoją drogą, język polska nie tylko trudna, ale i uboga, ale na szczęście możemy sztukować jego braki angielszczyzną typu „the best” czy „team” – ja osobiście nauczyłem się angielskiego w wieku mocno dojrzałym i dziś nie mogę uwierzyć, że przez tyle dekad porozumiewałem się z innymi Polakami bez angielskich pożyczek z listy Swadesha.

TVN-owska pogodynka zwróciła moją uwagę wcześniej, a to za sprawą założonej przez siebie fundacji budującej szkołę w Ghanie. Bardzo szanuję, choć zdziwiła mnie jej wypowiedź:

– W kraju, w którym tak bardzo nasilają się postawy nacjonalistyczne i ksenofobiczne, nie jest łatwo zebrać na szkołę dla afrykańskich dzieci, niestety w Polsce ksenofobia i nacjonalizm są na coraz wyższym poziomie – mówi Omenaa Mensah agencji informacyjnej Newseria Lifestyle. (dziennik.pl, lipiec 2017).

Nieporozumienie wiąże się zapewne z pojęciem „fundacja” – np. wg mnie fundację zakładam, jeśli sam dysponuję pieniędzmi i chcę je przeznaczyć na jakiś zbożny cel. Czym innym jest natomiast żądanie na ten cel pieniędzy od innych, pod emocjonalnym szantażem, ze jak nie wpłacą, to są nacjonalistami i ksenofobami (a antysemityzm to niby pan Pikuś?).

Inne, zebrane ad hoc wypowiedzi tej pani:

„Chciałabym, żeby Polska była takim krajem, którego nie będę się wstydzić, żeby nie było w niej ksenofobii, rasizmu”. („Jestem arystokratką, choć nie przekłada się to na majątek” – Omenaa Mensah o swoich korzeniach, styczeń 2016).

Ktoś mógłby jej pozazdrościć urody, zdrowia i pieniędzy, ale co z tego, kiedy na co dzień żyje ona z palącym wstydem za Polskę i jej mieszkańców.

„Prosta zasada: zajęcia z religii powinny wrócić do Kościoła”, powiedziała Mensah i dodała kilka zdań o tym, jak inne przedmioty mogą uczyć tak ważnej dziś tolerancji. „W szkołach powinny być zajęcia z etyki i koniecznie edukacja seksualna, w której też się wyjaśnia, że czasami jest tak, że mężczyzna kocha mężczyznę albo kobieta kocha kobietę i to nie znaczy, że któraś z tych osób jest złym człowiekiem. Albo, że ktoś ma czarny albo żółty kolor skóry i to też nie znaczy, że jest złym człowiekiem”, argumentowała gwiazda.
(za „Religia powinna wrócić do Kościoła. W szkołach brakuje edukacji seksualnej” wrzesień 2020).

Serio, jak ktoś jest czarny lub żółty to niekoniecznie jest złym człowiekiem? W życiu bym nie pomyślał. A co do tzw. edukacji seksualnej (np. wg wytycznych WHO pod rządami etiopskiego komunisty) zalecana jest masturbacja dla czterolatków, rzecz jasna w szkołach dla hołoty, bo dzieci elity maja się uczyć matematyki, fizyki, chemii, języków i zarządzania, a nie nakładania kondona na banana.

Badania przeprowadzone w szkołach pokazują (zgodnie ze zdrowym rozsądkiem), że zbyt wczesne rozbudzanie popędu płciowego, m.in. przez tzw. edukacje seksualną, prowadzi do coraz częstszych nieplanowanych ciąż i chorób wśród nastolatek, więc zgodnie z demoliberalna logiką należy rozpoczynać tę pseudoedukację jeszcze wcześniej i w jeszcze większym wymiarze.

„Skandalem jest, że prokuratura umarza śledztwo wobec działaczki ONR, która w trakcie manifestacji nawoływała do nienawiści na tle rasowym. Nie stwierdzono znamion przestępstwa. Jak zatem nazwać coś takiego? – mówi Omenaa Mensah, córka Polki i Ghańczyka.(…)

I może jeszcze zamiast wrzucić księdzu na tacę dać tobie na szkołę w Afryce?

– Tak bym wolała. Dla porządku uściślijmy – jestem katoliczką i współpracuję z salezjanami.

Katoliczką tak zwaną niepraktykującą?

– Ja jestem właśnie tą praktykującą katoliczką. Uważam, że pokazuję to swoją postawą. I po prostu staram się być OK. (…)Czasa mi zamiast pójść na niedzielną mszę lepiej poświęcić ten czas na medytację, zastanowić się, jak komuś faktycznie pomóc, być po prostu dobrym”

(Przyzwolenie na rasizm jest większe. A polski rząd i Kościół nic z tym nie robią )

Wzruszające. Jak widać celebryci żyją dziś w swoich bańkach towarzyskich, jeden potakiewicz słucha drugiego i największe brednie wysłuchiwane są z powagą.
[Pomijam, że nasi neo-Słowianie też zamiast na mszę świętą woleliby skakać bez majtek przez ognisko pod rozłożystym dębem gromowładnego Perkunasa. Bo jak zaraz wyjaśnią udający Polaków dekonstruktorzy polskości, msza święta, a już szczególnie w rycie trydenckim, to jak sama nazwa wskazuje obyczaje bliskowschodnich nomadów].

„Omenaa Mensah jest zwolenniczką przyjęcia uchodźców z Syrii w Polsce. Boli ją negatywne podejście Polaków do tej kwestii. Prezenterka uważa jednak, że konieczne jest wypracowanie planu pomocowego, którego wdrożenie zapewni uchodźcom możliwość asymilacji z polskim społeczeństwe”
(Omenaa Mensah: trzeba przyjąć uchodźców)

Zaraz, zaraz, to ilu z mężem przyjęła tych uchodźców do siebie czy też ich nie stać? A może to „Polacy” mimo swego rasizmu i ksenofobii mają ich tu przyjmować, bo ona sama – jak się definiuje – jest Europejką i obywatelką świata?

Cytując zrujnowanego paprykarza – jak żyć? Rasizm, ksenofobia, polski kolonializm (pani Olga od Ksiąg Jakubowych) … i pomyśleć, że za komuny byłem ledwo warchołem.

https://macgregor.neon24.pl

Rasizm to też piękna idea…
Admin

Komentarzy 14 do “Omenaa czyli jak żyć?”

 1. . said

  Jak w lewackiej i rządzonej przez żydów i ukraińców Polsce jest rasizm, nacjonalizm i ksenofobia to ja jestem Panem Bogiem.

  Skąd się k. tacy biorą???

 2. . said

  A może to:

  https://wolna-polska.pl/wiadomosci/talmud-obnazony-wedlug-czcigodnego-i-b-pranaitis-2015-11

 3. Antares said

  Na zdjęciu dosłownie parunastu debili

 4. Ale dlaczego? said

  Tępa dzida. Zresztą w Polsce ( i reszcie świata) ukształtowała się cała klasa takich przygłupów. I jeszcze większa pretendujàca do ichniego grona celebrowników głupoty…

 5. NC said

  Mentalność lewactwa:
  Przyjeżdżają do kraju, bo jest on o niebo lepszy od Trzeciego Świata jaki pozostawili za sobą, i natychmiast chcą zmieniać ten nowy kraj tak, by pasował do ich przyzwyczajeń i stał sie swojskim Trzecim Światem.
  Paszli won!

 6. jok said

  „w Polsce ksenofobia i nacjonalizm są na coraz wyższym poziomie”

  Też to zauważam. U pewnej mniejszości :).
  Wprawdzie czasem szermują, jakby zasłoną dymną (bo to raczej do ukrywania mysli) albo bronią destrukcyjną (bo to godzi w innych ) hasłami uniwersalizmu i ” dobra ludzkości”, ale często wręcz otwarcie- odnoszę wrażenie – niektóre kręgi zwłaszcza, nie ukrywają swego grandioznego poczucia wyobcowania wobec innych, „wyższości” i chęci sterowania innymi…

 7. Leo said

  To Żymianie nas atakują używając techniki (rasizm) która pozwoliła im zwyciężyć na zachodzie. Tam już się wstydzą białej skóry, są bezkarnie dyskryminowani, wyrzucani z pracy, wsadzani do więzienia za „rasizm”. Czy nas też to czeka? Jewreje pracują nad tym usilnie. Nie winię tej Omeny, nie jest wystarczająco inteligentna aby pojąć co robi. Zresztą… nie istnieją rasy ludzkie. Istnieją odrębne garunki człowieka.

 8. Marcin said

  I pomyśleć, że jakbyśmy nie weszli do UE to takie barachła mogłyby co najwyżej uczyć masturbacji w jakiejś szkole w Ganie. O ile tam by ją nie wynieśli na kopach.

 9. I*** said

  (5) To córka „Polki” z Jeleniej Góry i Ghańczyka, urodzona i wychowana w Jeleniej Górze – jej rodzice poznali się we Wrocławiu, podczas studiów, i zapałali do siebie „wielką miłością”… obecnie mamusia Omeny Mensah mieszka w USA, znów zakochana, ale w innym rzecz jasna! Sama celebrytka także ponownie ułożyła sobie życie – nie z byle kim, ale z bogatym (a jakże) właścicielem firmy InPost (paczkomaty) Rafałem Brzoską. Cóż, niedaleko pada jabłko od jabłoni… a multi kulti kwitnie… :)))

  Swoją drogą „głębia” myśli pogodynki z TVN powala z nóg – może powinna przenieść się do ojczyzny tatusia? :))) W końcu nawet zaręczyny (z aktualnym mężem) urządziła sobie w Afryce… :)))

 10. I*** said

  Kulisy „kariery” Omeny Mensah – zaczynała od programów erotycznych…

  https://m.youtube.com/watch?v=i1nvqr_ajR0

 11. NC said

  Re 9: A gdzie jest teraz tatuś?

 12. I*** said

  (11) Cóż, „wielka miłość” skończyła się po 19 latach rozwodem – tatuś kardiochirurg (studiował we Wrocławiu medycynę) przeniósł się do Niemczech i tam ułożył sobie życie na nowo… mieszka w Berlinie.

  Ten – trzeba przyznać, niecodzienny w Polsce, żeby nie powiedzieć szokujący – związek rodziców celebrytki, przypomina mi (podobnej proweniencji) mieszane stadło rodziców Baracka Obamy… :)))

 13. AlexSailor said

  Wystarczyło bojkotować prognozę pogody w TVNie.
  Ale mój naród naród nie dorósł do takiego działania?

 14. UZA said

  „Przyjeżdżają do kraju, bo jest on o niebo lepszy od Trzeciego Świata jaki pozostawili za sobą, i natychmiast chcą zmieniać ten nowy kraj tak, by pasował do ich przyzwyczajeń i stał sie swojskim Trzecim Światem.”

  Abstrahując od miejsca urodzenia Pani Omeny, zacytowana powyżej uwaga jest niezwykle słuszna. Zresztą, jeśli dobrze zrozumiałam, tatusia bohaterki diabli przynieśli do Europy prosto z Czarnej Afryki. Przekazał on osiadłej u nas latorośli swoje afrykańskie geny, więc mamy do czynienia z egzotycznym importem.

  To zdumiewające, że rozmaite czarnoskóre osobistości, którym w Europie czy w Ameryce brakuje chyba tylko ptasiego mleka, ciągle narzekają na swoich białych dobrodziejów, wszystko krytykują i oczywiście są dumne ze swojego murzyństwa. Dlaczego więc nie przeniosą się do wspaniałej Afryki ? Po co się tu tak męczą ?

  „Sama celebrytka także ponownie ułożyła sobie życie – nie z byle kim, ale z bogatym (a jakże) właścicielem firmy InPost (paczkomaty) Rafałem Brzoską.”

  Celebrytce nie można mieć za złe, że skorzystała z okazji, żeby się w życiu „ustawić”. Mężowi też właściwie nie można się dziwić – od wieków Polacy woleli obce od swojego, a im bardziej obce, tym lepiej…

Sorry, the comment form is closed at this time.