Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Za mgłą tajemnicy

Posted by Marucha w dniu 2021-03-06 (Sobota)

Wprawdzie niezawisłe sądy wydają swoje orzeczenia “w imieniu Rzeczypospolitej Polskiej” – ale znaczy to tylko tyle, że Rzeczpospolita Polska, to znaczy – rzesze podatników – składają się na wynagrodzenia niezawisłych sędziów, na utrzymanie budynków sądowych, koszty procedur i utrzymanie infrastruktury, podczas gdy tak naprawdę, to przypuszczam, że niezawisłe sądy ferują swoje orzeczenia albo na zamówienie zagranicznych central wywiadowczych, które z Rzecząpospolitą Polską mają tyle wspólnego, że penetrują to państwo wywiadowczo i dywersyjnie, albo w imieniu zleceniodawców korupcyjnych, albo – w najlepszym razie – w imieniu własnym, pod wpływem partyjniackiego zacietrzewienia, albo jakiegoś kapryśnego impulsu.

Jeśli chodzi o zagraniczne centrale, to mogą komunikować się z niezawisłymi sędziami pośrednio, to znaczy – poprzez tubylcze bezpieczniackie watahy, które w swoim czasie przeszły na służbę zagraniczną i tak już zostało.

Podejrzewam bowiem, że około 10 procent niezawisłych sędziów ma swoich oficerów prowadzących, którzy wyznaczają im zadania i za ich pośrednictwem realizują polityki, które – ma się rozumieć – nie mają nic wspólnego z polityką państwa, ani z polską racją stanu. Zlecenia korupcyjne też mogą od tych oficerów pochodzić, jeśli akurat kręcą oni sobie jakieś lody, które wymagają ochrony sądowej, ale znacznie częściej – od obrotnych mecenasów.

Któregoś razu, w sytuacji towarzyskiej, pewna pani mecenas w niepojętym przypływie szczerości powiedziała, że rolą adwokata jest dzisiaj wynegocjowanie z niezawisłym sędzią stosownej łapówki i w zależności od tych negocjacyjnych umiejętności, adwokat jest dobry, albo niedobry. Nie ma żadnego powodu, by jej nie wierzyć tym bardziej, że wiele orzeczeń niezawisłych sądów ma taki osobliwy charakter, że niczym innym, jak zleceniem wytłumaczyć tego fenomenu nie można.

Wprawdzie niezawisłe sądy powinny kierować się prawem i nawet to robią – ale tylko w tym znaczeniu, by znaleźć w systemie prawnym jakiś pozór legalności dla krętactwa, na którym osobliwe orzeczenie się opiera.

Wreszcie – partyjniackie zacietrzewienie. Od kiedy Nasza Złota Pani w lutym 2017 roku proklamowała walkę o praworządność w naszym bantustanie, niezawiśli sędziowie z ochotą stanęli na pierwszej linii frontu w charakterze mięsa armatniego, tworząc nawet organizacje partyjne w rodzaju stowarzyszenia “Iniuria”, czy jakoś tak, wskutek czego środowisko podzieliło się politycznie na partię niezawisłych sędziów rządowych i partię niezawisłych sędziów nierządnych. Ten podział wygląda na trwały, bo o tym, do której partii taki niezawisły sędzia należy, zależy od przetasowań na politycznej scenie. Jeśli scena obrotowa się obróci, to obecni niezawiśli sędziowie rządowi staną się niezawisłymi sędziami nierządnymi i odwrotnie – dzisiejsi niezawiśli sędziowie nierządni, staną się rządowymi – ale niezawisłość zostanie zachowana.

Ten nieco przydługi wstęp pozwoli nam lepiej zrozumieć przyczyny zapadłych niedawno wyroków w niezawisłych sądach. Oto niezawisła pani sędzia Agnieszka Warchoł z niezawisłego sądu rejonowego w Płocku zawyrokowała, że pani Elżbieta Podleśna, która, wraz z innymi damami, ponalepiała wokół jednego z tamtejszych kościołów obrazki z wizerunkiem Matki Bożej Pedalskiej, jest niewinna.

Ludzie, jeden przez drugiego, przyglądają się pani Podleśnej, żeby na własne oczy zobaczyć, jak wygląda człowiek, a zwłaszcza – kobieta niewinna, co w dzisiejszych czasach stanowi rzadkość wielką i obrosłą mitem. Wizerunek na rozklejanych obrazkach wzorowany jest na obrazie Matki Bożej Częstochowskiej, z tym, że aureole wokół głowy Madonny i Dziecięcia są w kolorach tęczy, która dzisiaj symbolizuje wszystkie możliwe zboczenia płciowe.

Wprawdzie ojczykowie z tak zwanego “kościoła otwartego”, zwerbowani na odcinek teologiczny twierdzą, że chodzi o to, jakoby Matka Boża szczególnie umiłowała zboczeńców, ponieważ są oni “stygmatyzowani” i w ogóle – ale bardziej prawdopodobna jest przecież aluzja, że Matka Boża, a nawet Dzieciątko, oddają się jakimś zboczeniom i to w dodatku – z uwagi na prawdopodobny wiek Dziecięcia – przestępczym.

Pewne światło na przyczyny wyroku uniewinniającego rzuca uwaga Janusza Korwin-Mikke, że kobieta z reguły przyjmuje poglądy mężczyzny, z którym sypia. W jaki sposób poglądy przechodzą wtedy z organizmu na organizm – tajemnica to wielka. Fenomen ten oczywiście godzien jest rozbiorów, ale nie o to w tej chwili chodzi, tylko o okoliczność, że niezawisła pani sędzia Agnieszka Warchoł prywatnie “związała się” z panem Mariuszem Pogonowskim, który ze środowiskiem zboczeńców ponoć sympatyzuje. W rezultacie pani Elżbieta Podleśna została uniewinniona wraz z koleżankami, co się nazywa, że “sprawiedliwość zatriumfowała” nad “katotalibanem”.

Ciekawe, jaki wyrok wydałaby niezawisła pani sędzia Agnieszka Warchoł, gdyby pani Podleśna porozlepiała na ulicach obrazki z wizerunkiem Waginy Uskrzydlonej Gwiazdą Dawida? Bardzo możliwe, że wtedy wyrok byłby przykładnie surowy, chociaż możliwość, że pani Elżbieta dopuściłaby się takiego świętokradztwa jest czysto teoretyczna. Już tam ona dobrze wie, z czego wolno sobie dworować, a z czego nie.

Tak czy owak, wygląda na to, że wiekopomne orzeczenie niezawisłej pani sędzi Agnieszki Warchoł, dzięki któremu powiększy ona grono autorytetów moralnych, może być motywowane partyjniackim zacietrzewieniem. Co to ma wspólnego z Rzecząpospolitą Polską? Chyba tylko tyle, że to się właśnie tutaj dzieje, podobnie, jak działo się w wieku XVIII.

Inne z kolei podejrzenia wzbudza orzeczenie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie, który “uchylił postanowienie” o wydaleniu z Polski rosyjskiej, albo też ukraińskiej obywatelki – bo to nie jest do końca jasne – Ludmiły Kozłowskiej.

Pani Kozłowska wraz z mężem, obywatelem polskim Bartoszem Kramkiem, prowadzi fundację “Otwarty Dialog”, która nawet z pewną ostentacją angażuje się politycznie po stronie tubylczych folksdojczów. Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego, jakby niepomna na surowe przykazania Naszego Najważniejszego Sojusznika, by Ukraińcom w niczym się nie sprzeciwiać, spowodowała nie tylko wydalenie jej z Polski, ale też wydanie zakazu wjazdu do “strefy Schengen”.

Ale od kiedy to decyzje naszego bantustanu robią wrażenie na państwach poważnych, które w dodatku, na polecenie Naszej Złotej Pani, prowadzą tu nieubłaganą walkę o praworządność? Te decyzje nie robią wrażenia na nikim, toteż pani Ludmile Kozłowskiej Niemcy i w ogóle – europejsy – urządziły prawdziwy festiwal, któremu z czeluści naszego bantustanu basują tubylczy folksdojcze, na rzecz których fundacja “Otwarty Dialog” z takim poświęceniem się angażuje.

Ciekawe, czy niezawisły Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie orzekł z własnej, ochotniczej inicjatywy, czy też dostał w tej sprawie jakieś rozkazy, a jeśli tak, to czy bezpośrednio, czy pośrednio? Tego oczywiście nieprędko się dowiemy, albo w ogóle nigdy, bo niezawisłość sędziowska osłonięta jest mgła tajemnicy i to mgłą w jak najlepszym gatunku.

Stanisław Michalkiewicz
https://prawy.pl/

Komentarzy 9 do “Za mgłą tajemnicy”

 1. Robin said

  https://babylonianempire.wordpress.com/2021/03/05/najnowsze-szalenstwo-globalnego-lewactwa-nadciagaja-lockdowny-klimatyczne/

 2. kulikow said

  Narodzie POLSKI jakze ty glupi jestes.
  Nigdy sie nie wyzwolisz Gdyz jestesmy intelektualnym ;;;dnem w Europie;;;Przecierz to jawnie widac jak rzad a raczej rzady ktore zostaly nam narzucone przez naszych wrogow.Totalnie nas niszcza .Tylko ze w INTELIGENTNY sposob I pomalu OD 1944 roku ba nawet od 1926 roku Gdzie ten diabelny ;;;;;;mason I agent niemiecko=zydowsko=angielski ;;;zwany rzekomym wodzem Pilsudzkim.Wpuscil do naszego domu.Zydowska=masonksa 5-kolumne.By zniszczyc NAS POLAKOW=czyli WSZYSTKICH SLOWIAN.
  I wyczyscic ten teren Pod nowych osadnikow ;;;;ukraincow tak zwanych (samych zydow)=(niemcow zydow)=(anglikow zydow)=(francuzow zydow)=(amerykanow zydow) itd.No co nie widac K..a tego.Ja wypowiadam ;;;SWIETA WOJNE ;;;;;;;DZIHAD;;;;;;;TEJ smiercionosnej naccyji Jakimi jest ;;;;;zydostwo swiatowe…Narodzie do BRONI do BRONI do BRONI.
  no co K…aa niepodoba sie komus ten wpis…Bo niemasz w sobie GENOW czysto SLOWIANSKICH.Gdyz zrobili z ciebie PAJACA do roboty za niskie pieniadze Bys wszystkiemu przyklaskiwal I bys plodzil;;;;glupkowate dzieci By mialy taki sam zasrany los jak ty….DOSC DOSC DOSC K….A tego

 3. Bezpartyjna said

  A gdzie pana można zobaczyć z tą bronią – chętnie bym popatrzyła 🔫

 4. bardzo said

  Panie Kulikow. Siły antypolskie pracują od wielu dekad, a powiedzieć można nawet od kilku stuleci (ponieważ już na kongresie wiedeńskim te politykę oficjalnie usankcjonowano – jeśli wierzyć źródłom), otóż owe siły pracują bardzo intensywnie nad całkowitym zlikwidowaniem polskości. Gdy już ostatni genetyczny Polak będzie mówić wyłącznie po niemiecku, wtedy une te siły powiedzą finis coronat opus i zajmą się unicestwianiem pozostałej części Słowiańszczyzny. Przeto, nie obwiniałbym rodaków o znalezienie się w tej sytuacji. Bo kiedy ludu kupa to kontra plures.

  Droga pani Bezpartyjno. Jeśli życzy sobie Pani obejrzeć konterfekt mojego małego ja, no dobrze, specjalnie dla Pani bez makatki na ryju, otóż konterfekt z bronią, proszę dać znać prywatnie. Pan Gajowy niech Pani ujawni kontakt. Rodzaj broni do wyboru – krótka, długa, śrutowa, gwintowana, nawet czarnoprochowiec się znajdzie, zdejmę znad kominka. Broni białej niestety nie posiadam, ponieważ to byłby ewidentny rasizm.

 5. kulikow said

  Oczywiscie ze bronia sie niczego nie zalatwi.Ba pogorszyc sie tylko moze.Ale dla wyprancow roznej masci ;;;politycznych chotsztaplerow pseudo =bizmesmenow=bankierow ktorzy maja w sobie =zlodziejska zylkie Do okradania innych.Tak tak to mozemy uzyc ;;;broni;;;I to jak najbardziej uzyc amunicji specjalnej ;;;DUM DUM DUM.Gdyz ta cholota robi wojny kryzysy zapascie gospodarcze Niszczy zycie ludzkie na Ziemi.W mysl postepu by zylo sie lepiej ale (tylko nam zydom) Ktorzy podaja sie za zydow Ale nimi nie sa Gdyz sa ;;;;;synagoga szatana;;;;WOJNA jak najbardziej I to …..BIC W NICH

 6. plausi said

  Niezawisłe sądy

  są jednym z trzech filarów organizacji państwa, w demokracji naszego typu, i niezbędnym elementem państwowej organizacji PPZ:

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/slowni/#PPZ

  Ważnym jest, że te sądy, mają tę wartościową własność, nadać moc prawną wszelkeigo rodzaju rozbojom, rabunkom (podatek jest formą rabunku) i innym czynom o charkterze przestępczym. W systemie tej demokracji organizacja państwa ma jeden cel:

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/slowni/#Cel

  Potwierdza to jej zbrodnicze działanie w ramach operacji „Pandemia”

  https://pppolsku.wordpress.com/2020/04/12/jak-dokonac-internowania-pol-miliarda-ludzi#Skowyt-19

  wynikające z zadań postawionych przez organizatorów operacji zadządcom ustanowionym nad Polakami w tzw. „wolnych i niezależnych wyborach”.

 7. Bezpartyjna said

  Panowie,

  tylko tak sobie zażartowałam z tą bronią 😊

 8. Krzysiek1956 said

  Panie „Kulikow” #2

  Napisane przez pana bzdury można jedynie pominąć litościwym milczeniem.

  Tym niemniej – niech pan się nauczy pisać polskie znaki diakrytyczne, popracuje nad polską ortografią („przecież” piszemy przez „ż”) i interpunkcją, a dopiero potem obraża Polaków i Naród Polski. Doskonale wiem, że na przykład przecinek nie jest powszechnie stosowany w językach azjatyckich ale, skoro pisze pan tutaj o Polakach, to wypadałoby chyba używać polskiego języka literackiego??

 9. kulikow said

  Przez takich krzysiow mamy to co dzis dzieje sie w Polsce okupacje Przez wyksztalconych idiotow ktorzy wmawiaja wszystkim ze jest ;;;pandemia;;;Rzadza wszystkim I wmawiaja ;;;;;ciemnemu ludowi ze mamy kryzys w ;;;Gospodarce w Gornictwie w Szkolnictwie w Rolnictwie w Kulturze itp……….A kto to wszystko robi no kto.? panoczku ty nie mysl sobie ze to co napisal jakis tam Kulikow jest bzdura.Nie nie nie W POLSCE dawno powinny byc mordy polityczne I wielu wielu wielu takich rzekomo politykow powinno byc zabitych za to co robia.zydostwo to wszystko robi czy to z wschodu czy z zachodu..Jeden jest tylko problem ;;;;;;;;;Glupkowate Spoleczenstwo Ktoremu mozna wmowic wszystko I w swoim zasranym zyciu jest ”’Bierne pasywne tchorzliwe byle sie tylko najesc H…owego zarcia I to zatrutego I charowac od 7.00 rano do wieczora I brac nedzne grosze .Gdyz to Spoleczenstwo jest poprostu ma Genny Niewolnika.
  A kto to zrobil? Nasi sasiedzi z wschodu czy z zachodu I H..e zydowskie podajace sie za Polakow.Ktorzy rzadza do dzis tym Glupkowatym Spoleczenstwem.
  Wiesz pan zmien pan plyte I otrzyj pan te swoie zaropiale oczka Ktore nic nie widza.

Sorry, the comment form is closed at this time.