Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  revers o Wolne tematy (5 – 2…
  JerryRoberts o Wolne tematy (5 – 2…
  revers o Antyludzki projekt PiS ma obow…
  revers o Bandy UPA powrócą na Podkarpac…
  Dziadzius o Bandy UPA powrócą na Podkarpac…
  Rejan o 17 stycznia 1945 – wkroczenie…
  revers o Wolne tematy (5 – 2…
  Andzia o Wolne tematy (5 – 2…
  ZBiR o Wolne tematy (5 – 2…
  cedric o Wolne tematy (5 – 2…
  revers o Minister pandemii „grozi”, że…
  cedric o Wolne tematy (5 – 2…
  Marucha o Kogo jebać, jak i w co?
  baca o Kogo jebać, jak i w co?
  revers o Kogo jebać, jak i w co?
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 583 obserwujących.

„W pustyni i w puszczy” i rasizm

Posted by Marucha w dniu 2021-03-07 (Niedziela)

Kadr z filmu „W Pustyni i w puszczy” (1973) – Fototeka.

Political Correctness (PC), czyli tzw. polityczna poprawność już kilka dekad temu stała się hasłem i postulatem o fundamentalnym znaczeniu dla przekształcającej gruntownie postchrzescijański świat Zachodu rewolucji cywilizacyjnej i dla Nowej Lewicy, nurtu ideologicznego, który zniszczył tradycyjną lewicę z jej pryncypiami.

Mając, podobnie jak inne idee tej rewolucji, oficjalnie jak najbardziej słuszne założenia o wyeliminowaniu z komunikacji międzyludzkiej słów i wyrażeń obraźliwych, sprawiających komuś przykrość, PC stała się szybko karykaturą samej siebie i współczesną cenzurą.

Nie tylko cenzuruje jednak teraźniejszość, ale wzięła się za przeszłość. Wg bieżących kryteriów wykreśla ludzi, wydarzenia, obyczaje itp. z historii, a w niektórych sytuacjach nadpisuje je nową, zmanipulowaną treścią. Celem ataku jest Zachód – domena ludzi białych – i jego cywilizacja, z jej historią, religią, tradycjami.

Metodą – odrzucenie podstawy nauk historycznych – poznania i zrozumienia kontekstu epoki, którą się opisuje. Stosując współczesne rewolucyjne pryncypia dokonuje się potępienia przeszłości i napiętnowania poczuciem winy obecnie żyjących. Skutkuje to wytworzeniem u ludzi białych postawy samoodrzucenia, nienawiści do samych siebie, poczucia pustki ideologicznej i tożsamościowej – bo co prawda stoi za nami bogata historia, ale została ona potępiona, zatem przestajemy wiedzieć kim jesteśmy, do czego mamy się odwoływać itd.

Pod pręgierzem „poprawności” stajemy się tabula rasa, którą zapisuje się nowymi ideami. Rozszalała na zachodzie Zachodu PC jest ochoczo przenoszona na grunt polski przez adeptów Neo-Lewicy znad Wisły.

Oto poseł Lewicy Maciej Gdula, dr hab. nauk społecznych i nauczyciel akademicki wstrząsnął się „rasizmem” sienkiewiczowskiej „W pustyni i w puszczy”. Jego zdaniem, to bardzo szkodliwa lektura, przesycona rasizmem, rasistowskim językiem (użycie słowa „murzyn”), rasistowskimi kliszami i postuluje usunięcie je z listy lektur szkoły podstawowej.

Wzór przychodzi z Zachodu – tam już nie ma „Dziesięciu małych murzynków” („Ten little niggers”) Agaty Christie, nie ma „Murzyna z załogi Narcyza” („Nigger of the Narcissus”) Josepha Conrada (w 2009 r. usunięto słowo na „n” z całego tekstu), w przygodach zarówno Tomka Sawyera jak i Hucka Finna Marka Twaina w 2011 r. zastąpiono słowo „nigger” słowem „slave” („niewolnik”), w 2008 r. z hymnu stanu Floryda „Old folks at home” (z 1851 r., inaczej „Swanee River”) autorstwa ojca muzyki amerykańskiej Stephena Fostera, usunięto słowo „plantation” oraz „darkeys”, chociaż to drugie używane było w czasach Fostera jako delikatne i grzeczne określenie czarnych.

Także słowo „nigger” w angielskim amerykańskim nie zawsze i nie wszędzie w USA miało wydźwięk pejoratywny, a nie miało go zupełnie w Wlk. Brytanii, stąd neutralne użycie go przez Christie, czy Conrada oraz przetłumaczenie na polskie neutralne „murzyn” (w odróżnieniu od obraźliwego „czarnuch”). Dziś PC w USA doszła do tego, że tamtejsi czarni to już nie Afroamerykanie (Afro-American), ale afrykańscy Amerykanie (African American), czyli w trosce o ich dobro, daje im się w nowomowie odczuć, że „nie są stąd” i przypomina niewolniczy los…

Pan Gdula znany jest również, co dzisiaj oczywiste, z poparcia dla LGBT, które – jak mówi – „nie jest ideologią”, chociaż przecież ideologia to m.in. zbiór poglądów wyrażających interesy jakiejś grupy, mobilizujących ją do walki w celu przekształcenia rzeczywistości zgodnie z interesem tej grupy i jej widzeniem świata, a z przekształcaniem rzeczywistości na niespotykaną skalę mamy właśnie dzisiaj do czynienia.

Paradoksem jest też to, że zdaniem PC rasa biologiczna w przypadku człowieka nie istnieje, jednak istnieje rasizm. Zresztą walka z naturą, biologią człowieka, to dziś wyższy poziom „poprawności” niegdyś spalającej się w banalnej walce z religią i tradycją. Fakty naukowe (tym gorzej dla nich) muszą zostać odrzucone.

James D. Watson, słynny genetyk, odkrywca łańcucha DNA, noblista, został nazwany rasistą a instytucje naukowe zerwały z nim współpracę po tym, jak powiedział, że badania wskazują, że różnica (na niekorzyść czarnych) średniej mierzalnej IQ pomiędzy białymi a czarnymi, ma podłoże genetyczne. A jednak w każdym ustandaryzowanym teście czarni w USA uzyskują średnio dużo gorsze wyniki od białych, nad czym ubolewają autorzy licznych tekstów dostępnych w sieci.

Czy to oznacza, że nie ma czarnych mądrzejszych od białych a białych głupszych od czarnych? A czy od dziesięcioleci nie obserwujemy dominacji czarnych w sprintach i biegach długich? Czy nie świadczy to o genetycznych predyspozycjach?

Cały czas mówimy o średniej, która nie wyklucza w żadnym wypadku jednostek wybijających się ponad przeciętną. Dyskusji na argumenty jednak brak, w zamian mamy wrzask i potępienia. Pos. Gdula zamiast stosować w Polsce klisze oszalałej amerykańskiej PC, powinien bronić nauki przed ideologizacją. Inaczej za chwilę będzie zwalczał Koziołka Matołka (i Makuszyńskiego), który miał do czynienia z czarnymi ludożercami i „strasznym królem murzyńskim”, czy małpkę Fiki-Miki, która wszak podróżowała ze stereotypowym Murzynkiem Goga-Goga.

Spectator
https://myslpolska.info/

Komentarzy 11 do “„W pustyni i w puszczy” i rasizm”

 1. Ale dlaczego? said

  To jest wstęp do ludobójstwa.
  Komuna zawsze tak zaczynała. Od zakazywania mówienia prawdy. Następnie po wyeliminowaniu prawdy nadchodzi czas eliminowania ludzi. Bolszewizm był tego najlepszym przykładem.
  Dziś nowa komuna jest promowana przez zgoła innych piewców. Finansjerę i kapitalistów właścicieli wielkich monopoli-korporacji, ostatniego etapu kapitalizmu. Przez globalistów w celu przekształcenia świata w obóz koncentracyjny. Gdzie mają rządzić na zawsze. Wg ich zamysłu…
  Wstęp do Apokalipsy…

 2. revers said

  Na Netflixie juz pokazuja filmy czarnymi zolnierzami armii czerwonej ktorzy jak wadomo podczas drugei wojny swiatowej dotarli do Berlina.

  faktycznie jak w Berlinie pryjrzc sie najnowszej populacji to coraz wiecej afrykanskich czerwonoarmistow, tylko uszatki dorzucuc, biale korzuszki syberyjskie.

  URRA! europa nasza i afrykanskiego szefa.komunistycznego Tedros Adhanom Ghebreyesus szefa WHO, ktory wprowadzil porazajaaacaa bialych pandemie w luty-marzec 2020 roku.

 3. – Kiedy Kali ukraść krowa to dobzie, to bardzio dobzie.
  – A jak Kalemu ukraść krowa?
  – Oj, kujwa mać! To dupa blada! To bardzio niedobzie!

  ___________________________________________

  Porównanie czaszek murzyna, mongoła i białego (nie wiedzieć, dlaczego zwanego kaukazoidem).

  https://qph.fs.quoracdn.net/main-qimg-f3e04e1694358f7694b9db71ab5aafd7.webp

 4. A tu inny rasistowski skullowy podział znaleziony dawno temu w sieci:

 5. . said

  Tak teraz te psory uczą studentów: Że rasy nie istnieją. Nic tam, że murzyn jest silniejszy, szybszy i wyższy od Chińczyka. Nic tam, że różnią się kolorem skóry, grupami krwii, kształtami oczu i nosów, długością fiuta, przystosowaniem do życia w innych częściach świata i klimacie. A są jeszcze i biali przecież, też zupełnie inni od dwóch wyżej wymienionych. Nic to. Dziś studia to wylęgarnia debili.

 6. . said

  A i jeszcze dodam, że w obrębie jednej rasy było więcej naukowych odkryć i postępu, a wśród innych mniej albo wcale.

 7. tras said

  to nie jest żadna ‚political correctness” ani ‚ludobójstwo’ etc tylko to się dzisiaj nazywa:
  WOKEism
  DIVERSITY
  BLACK LIVES MATTER (#BLM)
  WHITE SUPREMACISM
  i w szap np. mówią (te ‚środowiska’ gdulowe), że matematyka jest jest ‚biała’ czyli rasistowska
  czyli ANTIFA rules

  i w post1989 rpjakiśtamnumer przerobiliśmy ‚podobne’:
  > rozwalanie ‚niesłusznych’ pomników, > dezubekizacja, dekomunizacja, etc>to są wszysko lewackie numery.
  .
  bo to jest klasyczne OPUS OPERANDI
  imperializmu amerykańskiego
  a w przypadku tego Gduli to najbardziej mi się podoba to, że:
  gostek jest PROFESOREM jak Szczerski, Hartman, Zybertowicz, Czernek (ten od edu wyższej), Szumowski, etc, etc
  .
  i najbardziej mi się podoba to, że Gduli ‚patenty’ mają rodowód w USA, które są krajem upadłym (tak jak ‚Polin’) a co mówi:
  Rabbi Shmuel Eliyahu, the Chief Rabbi of Safed and a member of the Israel’s Rabbinate Council,
  vide>
  As America Declines, Will Israel Become the New Superpower? February 8,2021
  .https://www.israeltoday.co.il/read/as-america-declines-will-israel-become-the-new-superpower/
  bo
  nie jest tajemnicą poliszynela (ale nie między bugiem a odrą: bo ‚political correctness’)
  że
  obecny gabinet Joe ‚crash test dummy’ bideta aka ‚sleepy Joe’ zawiera ‚nadreprezentację’
  „US President Joe Biden filled the months before Inauguration Day lining up a slate of Cabinet secretaries, assistants and advisers, many of them Jewish.
  Biden’s choices reflect a diverse cross-section of American Jewry and possess expertise gleaned from decades of experience in government, science and medicine and law. ‚
  („Times Of Israel” )
  i uzupełnieniając:>
  It’s time to stop counting Jews in the Cabinet
  Jewish News Syndicate „JNS”
  Jewish Democrats are celebrating this week and with good reason. Their party is about to take back power in Washington and end the presidency of the man they all love to hate: President Donald Trump…….touchdown dances is the number of Cabinet members, and other officials and personalities, within the new First and Second families who are Jewish. But it’s 2021, not 1921. Having Jews in positions of great influence is no longer such a big deal; in fact, it’s quite commonplace. ‚
  .
  I ciekaw jestem co by Gdula powiedział na dictum, że niejaka Albright „walczy z faszyzmem’ razem z Wałęsą i Balcerowiczem
  śmierć 500 000 dzieci w Iraku skomentowała:
  WORTH IT>>warto było
  a przede wszyskim co by Gdula powiedział o więzieniu CIA w Szymanach (za drobne 30 mln USD ) załatwione przez Kwacha-Millera- Siemiontkowskiego
  i o tym wszyscy MORDA W KUBEŁ.
  Sorki że się rozpisałem ale
  QRWAAAAAAAAA
  kiedy mamy albo cepów albo kanalie
  i wali mi to>niech się kaczor z dudexem z moraverem z maciarenkąi gowinem +czarnek
  ‚męczą'” za coś im płacimy,
  .
  PS kiedyś pod rządami rzymian w Judei wybuchło powstanie Bar Kochby>
  cesarz Hadrian wydał w 131 roku edykt zakazujący obrzezania, wyświęcania rabinów, nauczania Tory oraz publicznych spotkań.
  >>to taki ekwiwalent dzisiejszego ‚political correctness’ ale wtedy Judejczycy
  ‚podnieśli głowę’ znane jako powstanie Bar Kochba
  i tu se proszę doczytać>
  http://stanislaw-orda.szkolanawigatorow.pl/vera-cruz
  i była to już druga wojna rzymsko-judejska:
  (1sza>>70>71 sykariusze>masade, etc)
  i piszę dlatego:
  ALBO SIĘ BRONIMY albo zajmujemy ‚political correctness’ gduli.

 8. revers said

  „Tu na razie jest ściernisko, ale będzie San Francisco”… A w San Francisco 44 szkoły zostały właśnie pozbawione niegodnych patronów. Za niegodnych uznano ‚Ojców Założycieli’ Stanów Zjednoczonych i autorów amerykańskiej Konstytucji: George’a Washingtona, Thomasa Jeffersona, Jamesa Madisona, Abrahama Lincolna. Na liście hańby znaleźli się też m.in. wynalazca Thomas Edison i prezydent Roosevelt.
  W 12-osobowej komisji weryfikacyjnej znaleźli się uczniowie, rodzice i wychowawcy, ale historyka nie było. I być nie miało, bo chodziło o „osąd moralny”. W efekcie nikt nie wiedział, czy ‚Roosevelt Middle School’ została nazwana ku czci Theodora czy Franklina, bo Stany miały dwu prezydentów Rooseveltów: Theodora w latach 1901–1909 i Franklina Delano od roku 1933 do 1945. Delibaracje zakończyły się salomonowym wyrokiem: żaden z Rooseveltów nie jest godny, by szkoła nosiła jego imię: Theodor nie chciał by Afroamerykanie dostali prawa wyborcze, a Franklin w 1942 r. zgodził się na internowanie 130 tysięcy Japończyków na czas wojny japońsko-amerykańskiej.
  Trzeba teraz szukać nowych patronów szkół. Mówi się o Michelle Obamie, czarnej pisarce Mai Angelou albo… Myszce Miki. Inni chcą szkoły po prostu ponumerować.
  Rzadko kto odważy się to krytykować. Tylko bezczelny Antonio Garcia Martinez mający w karierze lata pracy dla Goldman Sachs, Twittera i Facebooka, nazwał całą akcję absurdalną operacją w stylu Związku Sowieckiego.
  Przez świat przechodzi tsunami dekolonizacji AD 2021 – oddawania sprawiedliwości wszystkim, którzy czują się wykluczeni, dyskryminowani, rasizowani. [nowe słowo]. Rasizujący to biali mężczyźni a rasizowani, to dyskryminowani teraz lub w przeszłości. Dla nich nadszedł czas rewanżu.
  Pozostaje mieć nadzieję, że fala ta się zracjonalizuje. A na razie?
  Przypomnę stary dowcip o ambasadorach radzieckim i amerykańskim. Rosjanin mówi: zarzucacie nam antysemityzm, a w naszej Filharmonii gra 5 Żydów. Amerykanin na to: chodzi o to, że
  my Żydów nie liczymy i nie mam pojęcia ilu ich jest w orkiestrze”.
  Bo w najlepszych orkiestrach muzyków zatrudniano po przesłuchaniach w ciemno. Jednak ostatnio okazało się, że muzyków czarnych, Latynosów i Azjatów jest mniej niż białych.
  Wg. szefa działu muzycznego New York Timesa Anthony’ego Tommasiniego tak dłużej być nie może: „orkiestry muszą brać pod uwagę rasę i płeć.”
  Czy ja się mylę, że wygrywa model sowiecki?
  Na uniwersytetach jest gorzej. Nahema Hanafiz z uniwersytetu w Angers w książce ‚naukowej’ „Przekręty nigeryjskie: spam, stosunki postkolonialne i rozbój społeczny” opisuje proceder wyłudzania pieniędzy przez rozmaite fałszywki, po czym stawia tezę, że oszuści są bojownikami dekolonizacji (!) Okradając Europejczyków odwracają dawny układ sił, w którym to biały był inteligentniejszy i silniejszy.
  Kto nie wierzy, że chodzi o pozycję naukową, ten nie wie, że nauka musi zmienić chrakter. W pracy doktorskiej „ Ciała queer jako miejsca kreacji i oporu” znajdziemy wezwanie do kształtowania „ekologii wiedzy” poprzez „wyjście poza wiedzę naukową i
  tworzenie dlań alternatywy w postaci wiedzy nienaukowej”.
  Tendencje będące obrazą rozumu rosną w siłę.
  Jest jednak i druga strona medalu. Choć ma charakter historyczny, nie pozwala o sobie zapomnieć. Jak słynny eksperyment z Tuskegee w Alabamie, gdzie od r. 1932 do 1977 publiczna służba zdrowia
  prowadziła badania na syfilisem. Wybrano 399 czarnych farmerów chorych na kiłę. Choć pojawiła się penicylina, nie leczono ich, bo celem była obserwacja skutków nieleczonej kiły. Haniebny eksperyment trwał ponad 40 lat. Chorym nie powiedziano nawet na co chorują; zarażali więc kobiety i płodzone dzieci. Po ujawnieniu tej makabry rodziny otrzymały wysokie odszkodowania ale wszyscy pamiętają, że eksperymentem rodem z horroru objęto wyłącznie
  czarnych.

  Cos Golec orkiestra przyspiewywal o San Francisco na Podhalu? oby nie zminili koloru skory wykonawcow i puscili w mediach.

 9. Dziadzius said

  Tak kiedys slyszalem taka opowiastke-
  Na jednym z takich eleganckich wieczorow w Hollywood dla chwalenia Bob Hope , on i James Cagney wykonali wspanialy „tap dance” . Po tym tancu Oprah spotkala Bob Hope i ze smarem winszowala mu taki talent ale tez i przy okazji wspomniala ze „tap dance” to murzynski wynalazek ktoren oni w 1621 roku przywiezli do AMeryki jak tam wyladowal pierwszy okret z niewolnikami. Bob Hope bardzo po dzentelmensku wysluchal tej opowiesci i tak odchodzac zapytal Oprah ** czy pani wie kiedy murzyni wynalezli buty.**

 10. bardzo said

  Tras: Trzecie powstanie,a nie drugie. Zapominamy o powstaniu po śmierci Heroda Wielkiego, stłumionym przez generała Warusa.

  Dziadziuś: Murzyni mają tap dance bez żadnych butów, za to w gaciach w paski.

  Służę przykładem:

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: