Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Szwedzkiej parze znudziło się adoptowane dziecko więc… odesłali je z powrotem do Rosji

Posted by Marucha w dniu 2021-03-10 (Środa)

Jak donosi portal rmf24.pl para z Jönköping w Szwecji półtora roku od adopcji dziecka, rozmyśliła się. Odesłała je więc z powrotem do Rosji.

O tym skandalu pisze szwedzka prasa, przytaczając słowa urzędników: „adopcji dziecka nie można uchylić”.

„To przedziwne. Ani ja, ani żaden z moich kolegów z czymś takim wcześniej się nie spotkaliśmy” – mówi przedstawiciel gminy w rozmowie z lokalną telewizją.

Sprawą zajmuje się także opieka społeczna i służby odpowiedzialne za wsparcie rodzin.

„Władze gminy zawiadomiły nas w lutym, nie wiedziały same, jak mają zareagować. Adopcji nie można uchylić. Skierowaliśmy ich do ministerstwa spraw zagranicznych, ponieważ chodzi o dziecko, które zaginęło” – powiedział Per Sundberg w rozmowie z gazetą „Dagens Nyheter”.

Przedstawiciel MSZ Mats Samuelsson przyznał, że sprawa jest mu znana. Nie chciał jednak wypowiadać się w tej sprawie. „Nie możemy ujawnić, co w tej sprawie robimy” – oświadczył.

Zgodnie ze szwedzkim prawem adopcją dzieci zajmuje się odpowiednia instytucja. Możliwe jest jednak jej obejście, jeśli dziecko i adoptujący je rodzice są ze sobą spokrewnieni.

Nie wiadomo, czy tak było w tym przypadku.

Skandal.

Autor: Joanna Potocka
Źródło: rmf24.pl
https://www.magnapolonia.org/

Komentarzy 7 do “Szwedzkiej parze znudziło się adoptowane dziecko więc… odesłali je z powrotem do Rosji”

 1. jok said

  Nie wiem jak było, czy para jest szwedzka-szwedzka, czy może raczej pochodzą z Rosji, więc tylko skomentyuję bardzo oględnie (dlaczego np. odesłano do Rosji, a nie np do miejscowego domu dziecka/Jugndamtu, co oni tam uwielbiają chyba)

  Odesłali dziecko do Rosji? Gdyby para chciała odesłać adoptowane dziecko nigeryjskie, to nawet bałaby się o tym pomysleć. No chyba że para homos, to może tym więcej można, ale dziecko z pewnością trafiłoby do miejscowego sierocińca

  ——
  Zrobiłem naprędce przegląd szwedzkiej prasy… żadnych nowych informacji.
  Admin

 2. JW said

  Przeczytałem o tym na szwedzkich stronach i nie znalazłem wzmianki o tym, czy ci „rodzice” to przypadkiem nie para zboczeńców. Już sam fakt, że chcą wyrzucić dziecko jak przedmiot, którym się znudzili, stawia ich w koszmarnym świetle, a skoro postępacka prasa nie podaje ich płci, to coś może być na rzeczy, że nie chce jeszcze bardziej pogarszać złego wizerunku ewentualnych tęczowych.

 3. Zbigniew Kozioł said

  Nie bardzo rozumiem, w czym problem.

  Skoro własne dziecko można wypierdolić z macicy (zabić), to dlaczego cudzego nie odesłać w siną dal?

 4. NICK said

  Można?
  A dali nie dali?

 5. Boydar said

  A może nietrafnie ich oceniamy. Zorientowali się (lepiej późno niż wcale), że na rodziców się nie nadają.

  Mogli dzieciaka oddać muzułmanom, albo na narządy. A oni odesłali do Rosji. To źle ?

 6. Martin said

  „Mogli dzieciaka oddać muzułmanom, albo na narządy. A oni odesłali do Rosji. To źle ?”

  „ponieważ chodzi o dziecko, które zaginęło”

  Skoro zagineło, t w sumie nie wiadomo, czy nie zostało pokrojone na części zamienne(prawie nowe, mało używane, więc cenne), albo na mace.

  Od powietrza, głodu, ognia i wojny…

 7. Boydar said

  Panie Martin, pomylił mnie Pan chyba z kimś innym – ja nie prowadzę śledztwa. Przyjmuję jako prawdziwy parametr – „odesłała je więc z powrotem do Rosji”. I tylko względem tego skomentowałem.

  Gdyby powierzono mi dochodzenie, zajęłoby ono góra tydzień, bez względu na stopień komplikacji. Pierwszego dnia odstrzeliłbym pierwszych pięciu z wyższej półki. Po dobie, gdyby sprawa się nie wyjaśniła, następnych dziesięciu, i tak dalej. Zaczynając w poniedziałek, mam pewność, że zostałby mi czwartek i piątek na sporządzenie wiarygodnego raportu.

Sorry, the comment form is closed at this time.