Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  revers o Sądy coraz bardziej zamykają s…
  walerianda o Męczarnie szpiegów i nie …
  walerianda o Chore struktury ochrony z…
  Boydar o Wolne tematy (64 – …
  revers o Wolne tematy (64 – …
  Boydar o Wolne tematy (64 – …
  Kura domowa o Wolne tematy (64 – …
  Wladca o Męczarnie szpiegów i nie …
  Wladca o Męczarnie szpiegów i nie …
  Piskorz o Sądy coraz bardziej zamykają s…
  Piskorz o Męczarnie szpiegów i nie …
  Piskorz o Męczarnie szpiegów i nie …
  Zdzicho o Sądy coraz bardziej zamykają s…
  Dziadzius o Sądy coraz bardziej zamykają s…
  wewewe o Wolne tematy (64 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 555 obserwujących.

Wojna domowa na Ukrainie – 2087 dzień od nowego rozejmu.

Posted by Marucha w dniu 2021-03-10 (Środa)

„Niemy krzyk”– dzień 359.

Do bezpośredniej rozmowy Wołodymira Zełenskiego z Joe Bidenem jeszcze nie doszło, bo szef Białego Domu nie utworzył jeszcze swojej administracji.

W ten sposób sekretarz prasowa prezydenta Ukrainy Julia Mendel wyjaśniła brak bezpośrednich kontaktów między przywódcami. Według niej negocjacje odbędą się, ale do tego konieczne jest „dobre przygotowanie wspólnej platformy”. Jednak po prawdzie, milczenie Waszyngtonu jest na tyle nieoczywiste, że aż trudne do wytłumaczenia z przyczyn technicznych.

Wytłumaczenie tego fenomenu może być tylko to, Biden prawdopodobniej celowo zamroził tymczasowo (do dalszego wyjaśnienia) relacje z Kijowem. Oczywiście musi to bardzo niepokoić prezydenta Zełenskiego i jego ekipę, ponieważ taki bojkot ze strony Stanów Zjednoczonych poważnie podważa jego pozycję polityczną.

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenskij nie rozmawiał jeszcze nawet bezpośrednio z 46 prezydentem USA Joe Bidenem, ponieważ trzeba przygotować „platformę” do negocjacji, o czym poinformowała sekretarz prasowa prezydenta Ukrainy, Julia Mendel w rozmowie z ukraińskim dziennikarzem Alesem Batsmanem.

„Rozmowa jest dobra. A żeby doszło do działania, trzeba na to przygotować platformę”– powiedziała Julia Mendel, dodając, że Joe Biden „ma również zamiłowanie do wydajności, jak Wołodymir Zełenski”.

„Będziemy prowadzić bardzo efektywne i zasadnicze negocjacje. I tutaj nie mówimy tylko o rozmowie telefonicznej. Tyle, że platforma musi być do tego dobrze przygotowana”– podkreśliła przedstawicielka ukraińskiego prezydenta.

Według Mendel niewiele osób zwraca uwagę na to, że Biden jeszcze „nie utworzył swojej administracji”, dodając, że „to znaczy, że tam nie było wielu osób, z którymi można się skontaktować„.

„Mimo to biuro Zełenskiego nawiązało już kontakty ze służbą prasową Białego Domu”– wyjaśniła Julia Mendel.

„Kontakty na pewnym poziomie nieustannie mają miejsce i nie ma w tym absolutnie nic negatywnego. Myślę, że już niedługo dojdzie do sytuacji, kiedy zdamy sobie sprawę, że w Stanach Zjednoczonych wszystko jest w porządku. Rzeczywiście, między dyplomatami a różnymi służbami wykonuje się dużo pracy. Odbyła się wymiana listów od prezydentów. I były całkiem jasne komunikaty, które pokazywały, co się dzieje”- powiedziała przedstawicielka prezydenta Zełenskiego.

Wcześniej sam Zełenski wyjaśnił, że nie odczuwa napięcia w relacjach ze stroną amerykańską, mimo braku osobistych relacji z prezydentem Joe Bidenem, zaznaczył przy tym, że kontakty z administracją Bidena odbywają się na szczeblu szefów resortów spraw zagranicznych.

„Minister spraw zagranicznych Kuleba rozmawiał z panem Blinkenem. Wiem o jego szczegółowej zawartości. Zgodnie z tą rozmową nikt nie odczuwa napięcia ani jakiegoś nieporozumienia. Wręcz przeciwnie, potwierdza się wsparcie naszego strategicznego partnera. Na razie tak”– powiedział Zełenski na konferencji prasowej, odpowiadając na pytania dziennikarzy.

Na początku lutego szef ukraińskiego MSZ Dmitrij Kuleba powiedział, że termin rozmowy telefonicznej prezydentów Ukrainy i Stanów Zjednoczonych nie został jeszcze ustalony, ponieważ amerykański przywódca jest „bardzo skoncentrowany” na innych sprawach.

„Jeśli nie szukasz teorii spiskowych, ale po prostu podążasz za amerykańską polityką, jasne jest, że prezydent Biden koncentruje się teraz na sprawach krajowych w Ameryce, a liczba jego kontaktów ze światowymi przywódcami jest bardzo ograniczona”– powiedział wtedy Kuleba.

Jednak optymistyczne wypowiedzi ukraińskich polityków z najbliższych kręgów prezydenta Ukrainy budzą poważne zaniepokojenie.

Otóż, biorąc pod uwagę, że ukraiński system polityczny zależy od wsparcia zachodnich partnerów, brak bezpośredniego dialogu między przywódcami negatywnie wpływa na autorytet ukraińskich władz w tym kraju. Jeśli okaże się, że Zełenski nie ma dobrych powiązań z Białym Domem, może to skłonić jego przeciwników do rozpoczęcia nowego procesu zmiany władzy. Na razie sytuacja jest daleka od tego, ponieważ od inauguracji Bidena minęło niewiele czasu, ale jest już zaczyn spodziewanych poważnych problemów.

Dlatego też najbliższe otoczenie Zełenskiego, jak i on sam, jest zaniepokojone tą sprawą. I są ku temu powody, skoro Biden mógł już dawno rozmawiać przez telefon ze swoim ukraińskim odpowiednikiem pomimo licznych zachęt ze strony ukraińskiej, ale tego nie zrobił.

Nie dość tego, dotychczas gabinet prezydenta Zełenskiego nie był nawet w stanie nawiązać bezpośredniego kontaktu z administracją Joe Bidena.

Jest to wyraźny sygnał Białego Domu w stronę władz Ukrainy, że najpierw trzeba spełnić wymagania zachodnich partnerów, bo inaczej przygotują nowego kandydata na głowę państwa. A Zełenski nie tylko nie dostanie żadnych pożyczek, ale też nie będą z nim rozmawiać.

Decyzja Zełenskiego o zamknięciu opozycyjnych kanałów telewizyjnych miała również związek ze stanowiskiem nowej administracji amerykańskiej

Jeszcze w grudniu 2020 roku Wołodymyr Zełenskij rozgłaszał , że liczy na pomoc prezydenta-elekta Joe Bidena w rozwiązaniu konfliktu w Donbasie.

„Wydaje mi się, że Joe Biden zna Ukrainę lepiej niż poprzedni prezydent”– powiedział wówczas Zełenski w sławnym już wywiadzie dla The New York Times.

Ukraiński przywódca przypomniał, że Joe Biden jeszcze przed udziałem w kampanii prezydenckiej miał bliskie związki z Ukrainą i „dobrze rozumie Rosjan i rozumie różnicę między Ukrainą a Rosją”.

Zdaniem Zełenskiego pomoże to rozwiązać konflikt w Donbasie i „zakończyć okupację” terytorium Ukrainy.

Dodatkowo ukraińscy przywódcy z zadowoleniem przyjęliby wejście prezydenta USA do formatu normandzkiego, ponieważ Biden „dobrze rozumie kwestię Ukrainy i Rosji”, powiedział w wywiadzie Wołodymyr Zełenski.

Zełenski przypomniał także, że Biden utrzymywał bliskie kontakty z nowymi władzami Ukrainy. Na przykład to on nalegał na odwołanie ukraińskiego prokuratora generalnego Wiktora Szokina. Sam Biden wyjaśniał, że według jego wersji, rezygnacja Szokina była podyktowana motywami antykorupcyjnymi. Aby zmusić ukraińskie władze do zwolnienia prokuratora generalnego, Biden zagroził wówczas zamrożeniem dużego kredytu dla chylącej się ku upadkowi Ukrainy.

Jednak w 2019 roku ta historia zaczęła się ukraszać całkowicie nowymi kolorami: na krótko przed ogłoszeniem przez Bidena udziału w wyścigu prezydenckim gazeta The Hill opublikowała artykuł, w którym ujawniono, że za zwolnieniem Szokina stały zupełnie inne motywy. Podobno powodem były plany prokuratora generalnego dotyczące wszczęcia śledztwa w sprawie udziału syna amerykańskiego wiceprezydenta Huntera Bidena w programach korupcyjnych. W 2014 roku Biden Jr. dołączył do zarządu firmy energetycznej Burisma działającej na Ukrainie. Według doniesień medialnych prokuratura generalna Ukrainy podejrzewała go o przyjęcie łapówki od kierownictwa spółki.

Dlatego też, jeszcze jako prezydent- Donald Trump wielokrotnie zarzucał rywalowi udział w korupcji podczas kampanii wyborczej. Polityk chciał nawet, aby ukraińskie kierownictwo wszczęło śledztwo przeciwko rodzinie Bidenów. Tak się jednak nie stało, Wołodymyr Zełensky postanowił zachować neutralność wobec obydwu kandydatów na urząd amerykańskiego prezydenta.

„Moje podejście było i pozostaje takie samo: nie dopuścić do zaangażowania Ukrainy lub któregokolwiek z Ukraińców w sytuację polityczną w Stanach Zjednoczonych. Mają swój kraj i sami decydują, co z nim zrobić. Nie chcę, aby angażowali nas w jakiekolwiek sprawy związane z ich polityką wewnętrzną”– wyjaśnił jakiś czas wcześniej Zełenski w też głośnym wywiadzie dla The Times of Israel.

Jednak mimo to relacje Zełenskiego z nową administracją Białego Domu nadal nie są łatwe. Zełenski starał się zachować neutralność podczas walki Bidena z Trumpem. Ponieważ jednak ekipa Obamy-Bidena stała u początków obecnego państwa ukraińskiego, 46 szef Białego Domu liczył na zdecydowaną lojalność Kijowa.

Na początku marca Stany Zjednoczone nałożyły sankcje na ukraińskiego oligarchę Igora Kołomojskiego, zarzucając mu korupcję podczas pełnienia funkcji szefa administracji obwodu dniepropietrowskiego w latach 2014-2015. Według władz amerykańskich biznesmen brał udział w działaniach podważających praworządność

Jednocześnie ukraińskie media niejednokrotnie wiązały osobę Kołomojskiego z Wołodymyrem Zełenskim, nazywając oligarchę nieoficjalnym patronem polityka.

Jednak, choć ostatnio Zełenski praktycznie nie polegał już na oligarsze, znaczną część frakcji jego partii w Radzie reprezentuje grupa Kołomojskiego.

Sankcje USA wobec Kołomojskiego pokazały, że Stany Zjednoczone niezależnie wyznaczą jako skorumpowanych na Ukrainie tych, których sami uznają, co stało się bezpośrednim uderzeniem w Zełenskiego .

Chodzi o to, że Stany Zjednoczone nałożyły sankcje na Igora Kołomojskiego z jednym celem- dalszym osłabieniem wpływu oligarchy na prezydenta Ukrainy.

Gdy zostanie osiągnięty ten cel, Zełenski nie będzie miał żadnej możliwości ignorowania żądań amerykańskich partnerów, którzy bezpośrednio kierują je w stronę Kijowa. Sprawę wobec Zełenskiego komplikuje fakt, że Joe Biden i Petro Poroszenko utrzymują przyjazne stosunki, a to też może również wpłynąć na stosunki między Białym Domem a Zełenskim. Co więcej, Poroszenko nie ukrywa swojej gotowości powrotu na stanowisko głównego rozgrywającego, czyli w najgorszym razie premiera.

Dlatego też, można jednoznacznie przyjąć, że brak bezpośrednich negocjacji administracji Bidena z Zełenskim jest formą nacisku nowej administracji amerykańskiej na Kijów.

Można to również postrzegać jako przejaw niezadowolenia z tempa reform, a także z roli oligarchów w ukraińskiej polityce. A także jako znak dla Zełenskiego, że powinien ponownie ocenić swoją politykę kadrową i być bardziej wrażliwym na życzenia zachodnich partnerów.

Z punktu widzenia Władimira Żarichina chłód amerykańskiej administracji wynika z tego, że Biały Dom rozważa możliwość zastąpienia Zełenskiego inną postacią polityczną.

Można powiedzieć, że teraz aby zastąpić słabego Zełenskiego jest prowadzony intensywnie casting na nowego kandydata na odegranie roli prezydenta Ukrainy. Kijów to czuje, martwi się i próbuje wymusić kontakty z Białym Domem. Jest to konieczne, by w Stanach Zjednoczonych pojawiły się minimalne oznaki uwagi uznania Zełenskiego przez zespół Joe Bidena jako pełnowymiarowego podmiotu politycznego.

Na zakończenie dodam, że dokładnie ten sam problem, ale w innym kontekście dotyczy rządzącej w Polsce formacji politycznej PiS, w raz z jej emanacją na stanowisku prezydenta oraz innych przywódców krajów Europy Środkowo-Wschodniej, którzy weszli w za bliskie relacje z administracją prezydenta Donalda Trumpa.

Tak kończą wasale, gdy stają się zbędnym elementem gry politycznej hegemona.

A na ługańskim odcinku frontu Ukraińskie Siły Zbrojne, przygotowując się intensywnie do kampanii wiosenno-letniej, rozmieściły kolejne pojazdy opancerzone w rejonie miejscowości Szczastie.

Poinformowała o tym służba prasowa Wydziału Milicji Ludowej ŁRL:

„W rejonie odpowiedzialności 80 samodzielnej powietrznodesantowej brygady szturmowej Ukraińskich Sił Zbrojnych w pobliżu miejscowości Szczastie odnotowano rozlokowanie jednego bojowego wozu piechoty BMP-1 i jednego bojowego wozu opancerzonego.”

Ponadto, najemnicy z Polski i Litwy przybyli do strefy tzw. Operacji Połączonych Sił, aby szkolić ukraińskich snajperów do prowokacji

Poinformował o tym podczas briefingu Iwan Filiponenko, przedstawiciel służby prasowej Wydziału Milicji Ludowej ŁRL:

„Według naszych źródeł w rejon odpowiedzialności 80 samodzielnej powietrznodesantowej brygady szturmowej w rejon osady Giejewka przybyła grupa zagranicznych wojskowych. Głównym zadaniem cudzoziemców jest wyszkolenie snajperów z jednostek powietrznodesantowych Ukraińskich Sił Zbrojnych do przeprowadzenia prowokacji zaplanowanych na wiosnę tego roku przez ukraińskie dowództwo.”

Filiponenko wyjaśnił, że są „to rodowici mieszkańcy Polski i Litwy, w latach 2014-2015 brali czynny udział w operacjach karnych w Donbasie. Dziś najemnicy służą w tzw. Brygadzie litewsko-polsko-ukraińskiej pod dowództwem płk. Dmitrija Bratiszki, regularne podróże służbowe do Donbasu to główna działalność brygady międzynarodowej.”

Dodał, że „systematyczne angażowanie władz Kijowa zagranicznych najemników i instruktorów wojskowych NATO” komplikuje proces pokojowego rozwiązania konfliktu w Donbasie.

Poza tym, na donieckim odcinku frontu, Ukraińskie Siły Zbrojne umieściły ponad 1700 min przeciwczołgowych w pobliżu wioski Piszczewik na linii frontu.

Wywiad DRL otrzymał informacje o zainstalowaniu ponad 1700 min przeciwczołgowych przez ukraińskie formacje zbrojne w pobliżu położonej na froncie wioski Piszczewik, na północ od Mariupola.

„Odnotowujemy eksploatację obszaru minami przeciwpancernymi TM-62 w ilości 1770 min, w pobliżu osady Piszczewik”– poinformowała Służba Wywiadu ML DRL.

Według dalszych informacji, żołnierze 36 brygady Ukraińskich Sił Zbrojnych prowadzili działania mające na celu tworzenie kolejnych pól minowych.

Zgodnie zaś z wczorajszym raportem SMM OBWE, na donieckim odcinku frontu obserwatorzy odnotowali obecność sprzętu USZ poza wyznaczonymi obszarami składowania oraz w strefie bezpieczeństwa, w tym w pobliżu osiedli i bezpośrednio na obszarach mieszkalnych:

– ️1 szt. zestawu rakietowego 9K35 „Strieła-10” w obiekcie w okolicy wsi Mangusz,

–  6 szt. zestawów rakietowych 9K35 „Strieła-10” na stacji kolejowej w miejscowości Konstantinowka,

– ️ 4 samobieżne haubice i 6 czołgów T-72 na stacji kolejowej we wsi Alieksiejewo-Drużowka,

– ️ 5 czołgów T-64 na dworcu we wsi Krasnoarmiejsk (ukraiński Pokrowsk),

– ️ 1 BMP w pobliżu wsi Bogdanowka,

– ️ 1 transporter opancerzony (MT-LB) w obiekcie w dzielnicy mieszkalnej w Pawłopolu.

Ponadto, na donieckim odcinku frontu, USZ w ciągu minionej doby przeprowadziły 5 ostrzałów: pierwszy o godzinie 05:40, z kierunku Leninskoje w stronę terenu osiedla mieszkaniowego przy kopalni im. Gagarina na obrzeżach Gorłówki, przy użyciu broni maszynowej, następnie o godzinie 07:22, z kierunku Krasnogorowki w stronę Staromichajłowki- w rejonie Doniecka, przy użyciu opancerzonego wozu bojowego BMP-2 (3 wystrzały), później o godzinie 14:25, z kierunku Wodianoje w stronę Wiesiełoje- na południowym odcinku frontu, przy użyciu moździerza kaliber 120 mm (12 min), kolejny o godzinie 18:05, z kierunku Krasnogorowki w stronę Staromichajłowki- ponownie w rejonie Doniecka oraz w tym samym rejonie ostatni ostrzał o godzinie 18:07, z kierunku Piasków w stronę Wiesiełoje, przy użyciu moździerza kaliber 120 mm (10 min).

Tym sposobem USZ w ciągu minionej doby, na donieckim odcinku frontu, 5 razy naruszyły warunki rozejmu, w wyniku czego na terytorium DRL spadło 37 pocisków, co spowodowało uszkodzenie w 4 domach w Staromichajłowce znajdujących się przy ul. Czkałowa nr. 26, 28, 30 i 32.

Poniżej jeszcze filmowa relacja przedstawiająca aktualną sytuację na ługańskim odcinku frontu:

https://adnovumteam.wordpress.com

Raport (w jęz. ukraińskim) sporządzony przez centrum prasowe ukraińskiego sztabu generalnego prowadzącego operację pacyfikacyjną przez „połączone siły” – znajduje się w oryginalnym artykule.
Admin

Komentarzy 7 do “Wojna domowa na Ukrainie – 2087 dzień od nowego rozejmu.”

 1. trs said

  jako uzupełnienie>zgodnie z amerykańską ‚tarczą post-covidową’
  ‚Joe Biden’s $1.9 trillion stimulus package would benefit the rich..’ tj. 1,9 BILIONA USD
  .https://www.zerohedge.com/political/biden-stimulus-shower-state-and-local-govts-350-billion-aid-make-changes-medicaid
  i z tej kwoty
  ca 400 mln USD idzie na Ukrainę
  i
  ca 450 mln USD idzie na Izrael (oprócz 23 mld USD jakie załatwił jeszcze Obama+43 mld USD na ‚oswajanie świata’ tzn. ‚świat’ uznał, że Izrael to największe dobrodziejstwo świata
  .
  A co do tego 1,9 BILIONA USD to:
  ‚OECD Believes Biden Stimulus Will Boost World GDP” to sama dobroć (ROZWÓJ czy ODBUDOWA dzięki ZADŁUŻANIU>palce lizać)
  .https://austrian.economicblogs.org/zerohedge/2021/durden-oecd-believes-biden-stimulus-gdp/
  i tylko nie wiedzieć czemu miłośnicy ‚szkoły austriackiej’ (misesy, Korwin vel Mikke, Mentzeny, ) mają wąty>
  ROZWÓJ czy ODBUDOWA dzięki ZADŁUŻANIU i nie zważają, ze OCED (jak WEF Schwab, IMF) CHWALI
  czego Ruski i Chinole nie pochwalają>i slusznie.
  Zacząłem od ‚dupy’ a skończyłem na ‚kasie’><ale chyba zawsze jest to LINKOWANE
  jak świat światem.

 2. Olo said

  Cisza, bo poliniacy i bandersyny szykują się do wojenki na Białorusi, przejęcia kontroli nad Białorusią, Bramą Smoleńską i dalszej agresji na Rosję. Nie udało się z „protestami”, to przygotowują akty terroru.

  https://www.nawschodzie.eu/aktualnosci/spiecie-miedzy-minskiem-i-kijowem-poszlo-o-bron/?utm_content=buffer8e460&utm_medium=social&utm_source=facebook.com&utm_campaign=buffer&fbclid=IwAR3o5WIC-vOIdCIrHNX2oh_hFfJyKlu9Vxt2R2itCxMJgMIgpwB5oTjwmWw

 3. błysk said

  Nie rozumiem polityki rosyjskiej wobec Ukrainy. Nie było dostatecznego wsparcia dla dwóch buntowniczych republik , nie było także akcji służb tajnych w różnych częściach Ukrainy. Tymczasem władze Ukrainy dążą do NATo i UE .

 4. Olo said

  Re 3. Błysk

  Wystarczyłoby, żeby Rosja wyzwoliła Polskę od żydobanderowskiego i anglosyjonistycznego jarzma, to UPAdlina sama zdechłaby w pół roku, a Białoruś byłaby bezpieczna jak osesek przy piersi matki. Nie mówiąc już o wdzięczności Polaków.

  ——
  Rosja Polski nie będzie wyzwalać. Na ich miejscu zrobiłbym tak samo.
  A liczyć na „wdzięczność” Polaków?
  Tych samych, którzy oklaskują dewastację pomników żołnierzy sowieckich?
  Tych, którzy nienawidzą Rosja?
  Którzy mają wobec Rosjan poczucie wyższości?
  Admin

 5. Olo said

  Re. 4 Admin

  Oklaskuje dewastację pomników, nienawidzi Rosjan, ma poczucie wyższości zaledwie hałaśliwa mniejszość, która stała się Polakami w ciągu ostatnich dwustu pięćdziesięciu lat albo i krócej, głównie za sprawą frankijskiej hucpy. Prawdziwi Polacy, których jest jeszcze większość w tym kraju, żyje pod ich butem i tylko czeka na wyzwolenie, bo sami są już bezsilni, żeby walczyć o swoją wolność. Ale pewno ma Pan rację – nie doczekają się…

  —————
  Przykro mi, ale nawet prawdziwi, genetyczni Polacy nienawidzą „ruskich”, co wiem z własnych obserwacji.
  Polaków w ogóle trudno teraz odróżnić od rzydów.
  Admin

 6. revers said

  Do Baku niedaleko, juz wczesniej tam Adolf. dzielil torty nakaspijskie zz europejskimi elitami, teraz powtarza sie ale wspol IV Eurorzesza i faszyzujaacaa-korporacyjnaa ameryka.

  Turcy rowniez niezawodni, wycieli czesc Armenii.

 7. revers said

  Wojna wisie na wlosku …

  „Na wschodzie Ukrainy znów pachnie wojną, na Donbasie giną ludzie, grzmią działa.
  Raporty Misji Obserwacyjnej OBWE, nie mówiąc o mediach społecznościowych z regionu, nie pozostawiają złudzeń. Od kilkunastu dni zawieszenie broni na Donbasie staje się fikcją. W użyciu jest już artyleria kalibru 120 mm, a wczoraj już 152 mm. Każdego dnia giną żołnierze i cywile.
  Strona rebeliancka i media rosyjskie publikują zdjęcia i filmy ciągnących na front wojskowych transportów kolejowych z ciężkim sprzętem armii ukraińskiej.
  Według raportu Misji Obserwacyjnej OBWE za zeszły tydzień, z monitorowanych przez OBWE magazynów broni w strefie konfliktu należących do Siły Zbrojnych Ukrainy znikło w nieznanym kierunku:
  Czołgi:
  T-72 – 19 jednostek
  T-64 – 64 jednostki
  działa :
  2S3 „Akacja” kalibru 152 mm -3 jednostki
  2S1 „Goździk” kalibru 122 mm -6 jednostek
  Haubice kalibru 152 mm:
  „Msta B”, „Msta S” i dalekonośne ciężkie działa „Hiacynt B” – 98 jednostek. (8 pełnych dywizjonów)
  Nastąpiła duża koncentracja jednostek armii ukraińskiej wzdłuż linii rozgraniczenia. W/g norm podręcznikowych, do operacji ofensywnej potrzebna jest przewaga nad przeciwnikiem w proporcji 1:3. Na dziś, Ukraińcy mają przewagę na froncie w ludziach 1:5, a w ciężkim sprzęcie i artylerii 1:8.
  Władze Ukrainy na przestrzeni ostatnich tygodni: ogłosiły bezcelowość negocjacji w ramach tzw. porozumień Mińsk II. Prezydent zatwierdził ustawę o mobilizacji powszechnej ogłaszanej w ciągu 1 dnia, a Sztab Generalny ogłosił szkolenie wojsk w walkach w mieście.
  Może to kolejne przesilenie, a może po zimnej zimie, nadejdzie „gorąca wiosna”. W/g wielu analityków wojna wisi na włosku. Kijów może chcieć rozwiązać kwestię Donbasu, tak jak Azerbejdżan po 30 latach , w błyskawicznej wojnie jesienią 2020 rozwiązał sprawę Górskiego Karbachu.
  Oficerowie ukraińscy pełni są entuzjazmu, tym bardziej, że armia ukraińska ma już 20 słynnych tureckich uderzeniowych bezpilotowców Bayraktar TB2 , którymi Azerowie roznieśli w pył armię Armenii.
  A co nas to obchodzi powie wielu Was. Może i tak, ale jeśli dojdzie do eskalacji konfliktu, to będzie to wojna pełnowymiarowa, a działania bojowe będą się toczyły na całej głębokości nie tylko wzdłuż linii frontu na Donbasie. Będą się toczyły do naszych granic. A to powinno nas już interesować.

  Czyli realizuje sie plany Bidena i Petagonu, nie jakies tam minskie porozuminia, przy ktorych do dzisiaj nie wiadomo czy uzycie granaty mozdziezowe maja byc calowe , czy mierzone w jednostkach SI powyzej 80 mm.

  przejrzsciej by bylo od 3 cali, lub najblizszy odpowiednik SI, a tak od samego poczatku konfliktu latwy rozejm do obejscia, w dodatku zarobkowy bo wodzz Poroszenko zarobil kupe pieniedzy na zamowieniach 3 calowych pociskow.

  Ale widac ze Zelenski ma dlug do splacenia wzgledem nowych wlascicieli Ukrainy, zwlaszcza ze reformy ziemskie i uwlasczajace nowych wlascicieli ukrainy, czesto z zagranicy przeszly jak splatka.

Sorry, the comment form is closed at this time.