Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  zen o Rosyjscy eksperci będą szukać…
  ? o Wolne tematy (41 – …
  Voodoosch o Sztuczna inteligencja ma rządz…
  I*** o Sztuczna inteligencja ma rządz…
  Olo o SKANDALICZNE słowa eksperta.…
  I*** o Rosyjscy eksperci będą szukać…
  Cyngiel o Sztuczna inteligencja ma rządz…
  Niedźwiedź o Wolne tematy (41 – …
  revers o Wolne tematy (41 – …
  flathead o Rosyjscy eksperci będą szukać…
  Ale dlaczego? o Rosyjscy eksperci będą szukać…
  Olo o Dlaczego Biden wyprosił spotka…
  Marcin o Wolne tematy (41 – …
  Zenon_K o Rosyjscy eksperci będą szukać…
  Maria o Rosyjscy eksperci będą szukać…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 546 obserwujących.

Józwiak: Ustawa o broni i amunicji powinna wylądować na śmietniku

Posted by Marucha w dniu 2021-03-11 (Czwartek)

– Ustawa o broni i amunicji od dawna powinna wylądować w śmietniku. Z jednego podstawowego powodu. Jest ustawą, która daje policji dowolną możliwość interpretacji zapisów w tej ustawie zawartych, tudzież ich ignorowania – ocenił dr Bartosz Józwiak, były poseł, prezes Unii Polityki Realnej.

– Niestety, pozostawiono cały szereg elementów, które mają być interpretowane. Natomiast niestety po drugiej stronie, czyli po stronie policji nie znaleziono jak widać do dzisiaj osób odpowiedzialnych – podkreślił dr Józwiak. – W aktualnej sytuacji, w tym, co obserwujemy po działaniach policji, to należy odebrać policji absolutnie w ogóle kwestie wydawania pozwoleń na broń i przekazać to do starostw powiatowych – stwierdził.

– Oczywiście pewnie będzie wielki problem, bo starostwa powiatowe nie są elementem administracji rządowej, więc nasze państwo, które chce wszystko odgórnie czapą okryć, nie będzie się chciało zgodzić. Dobrze – niech robią to urzędy wojewody, nie ma problemu. W każdym razie musi to być organ cywilny i z pełną procedurą odwoławczą, jak w każdej innej sprawie administracyjnej – podkreślił.

– Druga rzecz to przejście na system, który jest praktycznie w całej Europie, że nie ma broni do celu (łowieckiego, sportowego itd.), tylko są cztery kategorie broni, w zależności od jej specyfiki. Ta pierwsza kategoria, najprostsza, podstawowa powinna być wydawana po prostu na zwykłą kartę posiadacza broni – zaznaczył.

Przedstawił też warunki, jakie jego zdaniem powinny pozwalać na posiadanie broni. – Trzy warunki: adres, gdzie ta broń będzie przechowywana, oświadczenie od lekarza rodzinnego o braku przeciwwskazań, tj. braku jednostek chorobowych z listy wymienionej konkretnie w ustawie, a nie jakiejś tam fikcyjnej. Trzecia rzecz to niekaralność za przestępstwa wymienione w ustawie. Też literalnie wymienione, konkretne przestępstwa – powiedział.

https://medianarodowe.com

Komentarze 3 do “Józwiak: Ustawa o broni i amunicji powinna wylądować na śmietniku”

 1. Marek said

  A po co ustawa jakaś?
  Czy młode żydki odwiedzające Polin i uzbrojona po zęby eskorta owych wycieczek korzysta z jakiejś ustawy o dostępie do broni i jej użyciu na terenie Polin?
  Na pewno.

 2. NICK said

  Marku.
  +
  ci z UPA-iny.

 3. JanuszT said

  Okupant w Polin nigdy nie da obywatelom dostępu do broni palnej!
  Zgadzam się z autorem artykułu o pozbawieniu Policji w uznaniowości, w wydawaniu na pozwolenie na broń palną ludziom.
  Dostęp masowy do broni palnej powinien być w zamian, byłej, obowiązkowej służby wojskowej, bo w razie wojny ludzie są absolutnie rozbrojeni i bezbronni do cna!
  W razie wojny wojsko, bo to nie jest wcale armia, absolutnie nie obroni cywilów, co było w przeszłości pogromem polskiego narodu.
  Dostęp do broni palnej powinien być bez jakichkolwiek pozwoleń od 18 roku życia, bez żadnych badań lekarskich i na każdą kieszeń. Każdy obywatel pełnoletni powinien posiadać broń palną przy sobie, w celu odparcia bezpośredniego ataku na siebie i rodzinę, jeżeli ją posiada.
  Tylko państwa totalitarne zabraniają broni palnej obywatelom bez jakichkolwiek warunków. Polin przoduje w tych… obostrzeniach, zakazach. W Europie niewiele lepiej jest w tym temacie.

Sorry, the comment form is closed at this time.