Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Tanzania – drugi „kovidowy” zamach stanu?

Posted by Marucha w dniu 2021-03-16 (Wtorek)

Zniknął prezydent John Magufali.

Kazał swoim pracownikom przedłożyć pięć nieoznakowanych próbek do testów – kozę, olej silnikowy, papaję, przepiórkę i chlebowiec – a kiedy cztery dały wynik pozytywny, a jedna „niejednoznaczny”, zakazał stosowania zestawów testowych i wezwał do zbadania ich pochodzenia i produkcji. .

John Magufuli, prezydent Tanzanii  zniknął. Nie widziano go publicznie od kilku tygodni i narastają spekulacje, gdzie może się znajdować.

Opozycja wielokrotnie oskarżała prezydenta o hospitalizację z „Covid19” w Kenii lub w Indiach , chociaż nie ma na to dowodów.

Aby dodać trochę kontekstu, John Magufuli jest jednym z głów państw „Covid denier” z Afryki.

Jego słynny test: kazał swojemu biuru przedłożyć pięć nieoznakowanych próbek do testów – kozę, olej silnikowy, papaję, przepiórkę i chlebowiec – a kiedy cztery dały wynik pozytywny, a jedna „niejednoznaczna”, zakazał stosowania zestawów testowych i wezwał do zbadania ich pochodzenia i produkcji. .

W przeszłości kwestionował również bezpieczeństwo i skuteczność rzekomych „szczepionek przeciwko wirusowi” i nie zezwalał na ich stosowanie w Tanzanii.

W zachodniej prasie Magufuli był przedstawiany jako „antynaukowy” i „populistyczny”, ale nie jest sprawiedliwe sugerowanie, że zdrowie mieszkańców Tanzanii jest dla prezydenta niskim priorytetem. W rzeczywistości jest zupełnie odwrotnie.

Po wygraniu pierwszych wyborów w 2015 r. obniżył pensje rządowe (w tym własną), aby zwiększyć finansowanie szpitali i kupować leki na AIDS. W 2015 roku odwołał obchody Święta Niepodległości i przeznaczył pieniądze na rozpoczęcie kampanii przeciwko cholerze. Opieka zdrowotna była jednym z głównych priorytetów jego administracji, a średnia długość życia w Tanzanii wydłużała się z każdym rokiem, gdy sprawował on urząd.

Negatywne relacje o prezydencie Magufuli to bardzo niedawne zjawisko. Na początku swojej prezydentury otrzymał nawet entuzjastyczne opinie od zachodniej prasy i ośrodków analitycznych wspieranych przez Sorosa, chwalące jego reformy i nazywając go „przykładem” dla innych krajów afrykańskich.

Wszystko się zmieniło, kiedy powiedział, że Covid jest oszustwem.

Kiedy został ponownie wybrany w październiku 2020 roku, typowe zachodnie oskarżenia o „tłumienie wyborców” i „oszustwa wyborcze” pojawiły się w zachodniej prasie, która wcześniej podawała jego aprobatę sięgającą 96%.

Kampania przeciwko Magufuli nabrała rozpędu w nowym roku, a Mike „skłamaliśmy, oszukaliśmy, ukradliśmy” Pompeo zainicjował sankcje wobec tanzańskich urzędników państwowych jako jeden z jego ostatnich aktów na stanowisku sekretarza stanu. Sankcje były teoretycznie spowodowane „nieprawidłowościami wyborczymi”, ale oczywista rzeczywistość jest taka, że ​​wynika to z odmowy podporządkowania się Covidowi przez Tanzanię.

W zeszłym miesiącu „The Guardian”, który zawsze był ostry, jeśli chodzi o „progresywną” zmianę reżimu, opublikował artykuł zatytułowany :

Czas, aby Afryka powstrzymała antyszczepionkowego prezydenta Tanzanii

Artykuł nie wspomina o kozie, papai i oleju silnikowym pozytywnym na koronawirusa, ale pyta – w bardzo bezstronny, dziennikarski sposób:

„Co jest nie tak z Prezydentem Johnem Magufulim? Wiele osób w Tanzanii i poza nią zadaje to pytanie ”.

Zanim przejdę do zakończenia:

Magufuli napędza antyszczepionkowców, gdy pandemia i jej nowe warianty wciąż się rozwijają. Trzeba mu otwarcie i bezpośrednio stawić czoła. Patrzenie na to obojętnie naraża miliony ludzi w Tanzanii i w całym regionie wielkich jezior w Afryce – a także społeczności na całym świecie – na tego śmiertelnego i niszczycielskiego wirusa.

Autor nie mówi dokładnie, w jaki sposób Magufuli powinien być „otwarcie i bezpośrednio kwestionowany” , ale nie po to są te artykuły. Istnieją po prostu po to, by przedstawić człowieka jako złoczyńcę i stworzyć klimat, w którym „coś trzeba zrobić”. Czym jest to „coś” – i rzeczywiście, czy jest to legalne, czy nie – nie jest sprawą publiczności czytającej Guardiana, a większości z nich tak naprawdę to nie obchodzi.

Aha, artykuł jest częścią sekcji „Globalny rozwój” Guardiana, sponsorowanej przez Fundację Billa i Melindy Gatesów . Tak, żebyś wiedział.

Tak więc w ciągu dwóch tygodni od opublikowania przez The Guardian artykułu sponsorowanego przez Gatesa wzywającego do zrobienia czegoś w sprawie prezydenta Magufuli, zniknął, rzekomo z powodu Covida. Zabawne, jak to działa.

Nawet jeśli Magufuli w cudowny sposób przeżyje walkę z „podejrzanym o Covid19”, jego kariera polityczna jest już naznaczona. Rada Stosunków Zagranicznych opublikowała ten artykuł zaledwie wczoraj; posunięto się w nim zbyt daleko, argumentując, że prezydent stracił wszelką władzę, i stwierdza:

„odważna postać w partii rządzącej mogłaby wykorzystać tę sytuację, aby zacząć odwracać bieg wydarzeń ”.

Nie jest trudno odczytać tam podtekst, jeśli w ogóle można to nazwać „podtekstem”.

Jeśli zbliżamy się do nagłej śmierci i / lub zamiany prezydenta Tanzanii, nie będzie on pierwszym afrykańskim przywódcą, którego spotka taki los w erze Covida.

Zeszłego lata prezydent Burundi, Pierre Nkurunziza, odmówił „współpracy” z Covidem i poinstruował delegację WHO, aby opuściła jego kraj, potem zmarł nagle na „atak serca” lub „podejrzenie Covid19”. Jego następca natychmiast odwrócił całą jego politykę odnośnie Covida, m.in.  zaprosił WHO z powrotem do kraju.

To był nasz pierwszy zamach stanu Covid i wygląda na to, że Tanzania może być następna.

Gdybym był prezydentem Turkmenistanu lub Białorusi, nie robiłbym żadnych długoterminowych planów.

Kit Knightly

Tekst oryginalny:
>https://off-guardian.org/2021/03/12/tanzania-the-second-covid-coup/
Tłumaczenie automatyczne. Wybór, redakcja i korekta J.R

http://niepodległy.pl/

Komentarzy 15 do “Tanzania – drugi „kovidowy” zamach stanu?”

 1. Maverick said

  Bill Gates pewnie podesłał nożowników.

 2. bronek said

  „Zniknął prezydent John Magufali.”
  —————
  Z tego wnisek, że une i na takie zdarzenia są przygotowani i natychmiast działaj. Plandemia jest hucpą globalną – więc ne może byc żadnych wyłomów – bo nastąpi efekt domina – i świrusową hucpę szlag trafi.

 3. walthemar said

  Juz to w komentazach pisalem ze dyplom ma chemika

  Diploma in Education Science, majoring in Chemistry, Mathematics and Education.[5]
  Ten moj informator to nawet podobny do prezydenta

  Ps
  w tytule literowka

  John Magufuli [wiki tak podaje]

 4. NICK said

  Ab-strachując.
  Ludzie ‚znikają’ a karawan idzie dalej.
  Ano.
  Kremówki.
  Nie kojarzę by Św. Tomasz z Akwinu zajadał się kremówkami, zwłaszcza pod koniec żywota i wzbudzał ‚śmiech na sali’.
  Widowiskowej i wado-w-icki. EJ… .

 5. Tanzania’s president admits country has Covid-19 problem…Czyli juz go ustawili do pionu.
  https://www.news24.com/news24/africa/news/tanzanias-president-admits-country-has-covid-19-problem-20210222

 6. revers said

  Na yahoo pisza ze prezydent Tanzanii zdrow i zywy jest.

  A tego co puscil kaczke dziennikarska, i fake news na temat zdrowia i kondycji zdrowotnej prezydenta dopadla policja.

  ——
  1. Nasz fake news ani słówkiem nie wspomniał o stanie zdrowia prezydenta Tanzanii, a jedynie skonstatował, iż (na pewien czas) zniknął z życia publicznego, o czym donosiły m.in.
  >https://www.africanews.com/2021/03/16/where-is-tanzania-s-president-magufuli-the-opposition-wants-answers/
  Więc nie wiem, co za „fake news” zdementowano.
  2. Zastanawiająca jest nagła zmiana zapatrywań prezydenta Magufuli na „pandemię”.
  3. Czy śmierć prezydenta Burundi to też „fake news”?
  Admin

 7. revers said

  Prime Minister Kassim Majaliwa said last week that Mr Magufuli was „healthy and working hard”.

  https://www.bbc.com/news/world-africa-56405313

 8. Wielka Kopa Tatry said

  I znowu okazuje się, że jestesmy sto lat za murzynami 🙂

 9. bardzo said

  Pan prezydent dokonał ważnego posunięcia. Udowodnił mianowicie, że kowit może się rozchodzić przez olej silnikowy, papaje i kozy. Z olejem nie ma kłopotu, raz się pojedzie do sklepu i śmiercionośny wirus unieszkodliwiony termicznie. Kozie można nałożyć maseczeczkę na obydwa końce, wlot i wylot znaczy się. Gorzej z tą papają, ale tu może pomóc dystans społeczny, zresztą na co komu papaina.

 10. Sprawa „zalatwiona”…..i mamy kolejna, tym razem takze prawdziwa ofiare „Covid”. Jak widac publicznego kpienia z „Covid” sie nie wybacza !!
  Tanzania’s Covid-denying president, John Magufuli, dies aged 61
  https://www.theguardian.com/world/2021/mar/17/tanzanias-president-john-magufuli-dies-aged-61

 11. revers said

  Tylko inni pisza ze zmarl na choroby serca, zawal serca.

  O rana trabia w niemieckeich gebelskowkach , w opinitworczej ZDF tv ze umarl korona oszust, ze zle ze kazal ludziom sie modlic, zamiast falszywe testy pcr brac na serio i placic w $$$$$.

  ——-
  Zmarł na Covid, a kto by myślał co innego, zostanie spałowany.
  Admin

 12. revers said

  Do tego podobnie jak straszny dyktator Lukaszenko, Mr. Magufuli odmowil wziasc od uni 27 mln euro, od IMF, Banku Swiatowego nie piszaa ile mieli w Tanzani wziasc pieniedzy za wprowadzenie pandemii i testow.

  https://greatgameindia.com/tanzania-president-john-magufuli-assassinated/?fbclid=IwAR1Kcuy29qmbNY2VQVANDrgqcQs2KsOLMZJyzjrLSp2vlzfM7bQL3yJA41I

  Lukaszence IMF, WB proponowal ok 750 mln. usd. za wprowadzenie pandemii.

  R.I.P.

 13. revers said

  Inni z 10 tansanczykow z listy smierci …

 14. revers said

  ad13

 15. revers said

  ad13

Sorry, the comment form is closed at this time.