Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  I*** o Abp Viganò prosi katolików o w…
  I*** o Abp Viganò prosi katolików o w…
  revers o FDA – agencja firm farmaceutyc…
  revers o Wiarygodny scenariusz – Biskup…
  Maverick o Abp Viganò prosi katolików o w…
  Piskorz o Wolne tematy (64 – …
  Zenon_K o Abp Viganò prosi katolików o w…
  podczaszy o Wolne tematy (64 – …
  Zenon_K o Abp Viganò prosi katolików o w…
  Maverick o Abp Viganò prosi katolików o w…
  podczaszy o Wolne tematy (64 – …
  podczaszy o Wolne tematy (64 – …
  Piskorz o Wolne tematy (64 – …
  podczaszy o Wolne tematy (64 – …
  podczaszy o Wolne tematy (64 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 555 obserwujących.

Rosja mówi o „pragnieniu polskich generałów, by znaleźć się z powrotem w epoce kamienia łupanego”

Posted by Marucha w dniu 2021-03-17 (Środa)

Różne ośrodki badawcze co jakiś czas robią symulacje potencjalnych nowych konfliktów zbrojnych, w tym III wojny światowej. Konkluzje zawsze są takie same: Europa w starciu z Rosją nie ma szans.

Tym razem mowa o analizie szwedzkiej Agencji Badań Obronnych. Wykazała ona, że kraje bałtyckie są bez szans w ewentualnym konflikcie z Rosją. Rosjanie z kolei podchwycili temat i stwierdzili, że inicjatorem konfliktu zbrojnego może być Polska!

Symulacja zakłada wariant, w którym Rosja atakuje Litwę z terytorium Białorusi. W starcie miałyby być zaangażowane wszystkie państwa NATO. Jednak wykluczono, że ktokolwiek zdecyduje się na użycie broni jądrowej.

Dlaczego Rosja wygra taką potyczkę?

Kluczem ma być szybkie odcięcie państw bałtyckich od pozostałych sojuszników NATO. Rosja ma działać z zaskoczenia, jej atutem ma być liczba żołnierzy oraz zasięg pocisków artyleryjskich.

Podobne konkluzje przedstawił polski generał Waldemar Skrzypczak. Skonstatował on, że rosyjskie wojsko może zająć Litwę, Łotwę i Estonię w ciągu zaledwie dwóch dni.

Dla rosyjskiej propagandy to świetne wieści, dlatego do tematu symulacji odniósł się gubernator obwodu kaliningradzkiego Anton Alikanow. Odrzucił on prowokacyjnie twierdzenia, że Kreml szuka okazji do sprawnego podboju innych państw, jak miało to miejsce w przypadku Krymu. Dodał, że Rosja „nie chce krzywdzić swoich sąsiadów”

Dodał jednak coś jeszcze bardziej istotnego. Według niego NATO powinno zakończyć zabawę w „kto, kiedy i gdzie dokona inwazji”..

Alikanow zwrócił się też do naszych wojskowych:

– A Polacy znowu mówią o jakichś czołgach. To podżeganie do wojny. To pragnienie polskich generałów, by znaleźć się z powrotem w epoce kamienia łupanego.

Swoją drogą to ciekawe, że niektórzy odczuwają jakąś masochistyczną przyjemność z odkrywania ciągle tej samej prawdy o braku szans w militarnym starciu z Rosją. Może lepiej po prostu się do niego należycie przygotować, a nie tworzyć symulację, w których z góry wiadomo, kto wygra.

[A może, do ku*wy nędzy, zamiast „przygotowywać się” do ataku rosyjskiego, nawiązać normalne dobrosąsiedzkie stosunki z sąsiadem i przestać nieustannie szarpać go za nogawki?
Admin]

Komentarzy 40 do “Rosja mówi o „pragnieniu polskich generałów, by znaleźć się z powrotem w epoce kamienia łupanego””

 1. aro said

  jakie normalne stosunki?najpierw niech oddadzą wrak rządowego samolotu. który przetrzymują od przeszło dziesięciu lat twierdząc, że nadal prowadzą śledztwo.

  ————-
  Jasne. Niech oddadzą.
  By już następnego dnia polscy śledczy znaleźli we wraku odciski palców Putina albo i jego paszport.
  Przetrzymywanie wraku przez Rosjan to jedyna szansa, byśmy kiedyś, może, dowiedzieli się prawdy. A nie macierewiczowskich pierdołów i matactw.
  Admin

 2. JMP said

  Ad #1 (Aro) Człowieku, zanim coś napiszesz, pomyśl, błagam Cię!

  ————
  Jak on ma pomyśleć, kiedy to idiota?
  Admin

 3. AlexSailor said

  Niewątpliwie dobrym początkiem naprawy stosunków byłoby wywiązanie się Rosji ze zobowiązań Traktatu Ryskiego i wypłacenie Polsce uzgodnionych tam 5 milionów rubli w złocie.
  100 lat opóźnienia to trochę dużo i Rosja wygląda niepoważnie.
  Chociaż pora tej wypłaty też byłaby trochę nie tego, bo wiadomo, że kasa by zaraz została rozkradziona.

 4. Tadeusz said

  do Aro. Po co nam ten złom ? Na medaliki?

 5. Dziadzius said

  Ja sie na polityce i strategii wojennej nie znam, ale widze, ze nie sposob straszyc slonia, kiedy on trzyma swoja ogromna stope nad nasza glowa.
  Jest jakas angielska opowiastka, ktorej tez dokladnie nie wiem, ale ona opowiada, ze slon [Rosja] boi sie myszy [Polska] i takie podejscie ma obecna „bez-polska” Polska. Fakt, ze Finlandia mogla sie oprzec Rosji w Drugiej Wojnie nie zmiena sily obecnej Rosji .
  Ja bylem Gosciem Rosji w latach 40 i nie mam do Rosji przyjazni ,ale wydaje mi sie, ze lepiej byc po stronie silnego, niz popychanym do walki z nim przez slabego— a nas Allianci juz kilka razy bolesnie o s z u k a l i [ enigma, odkrywacz min,Narwik, Parada w Londynie, Sikorski w Gibraltarze, Monte Cassino. Tobruk, Reparacje Wojenne, Linia Curzona, Plebiscyt Slazka] aby tylko kilka wymienic.

 6. lewarek.pl said

  Samolot jest własnością Polski i powinien do Polski wrócić. Los tego samolotu jest, w świetle prawa międzynarodowego i praktyki, kuriozalny. Tak naprawdę nie zwraca się tylko samolotów przeciwnika strąconych w czasie działań wojennych, a tu taka sytuacja chyba nie zachodzi.

  ————-
  Jego los jest taki, jaki powinien być. Na jaki Polska zasłużyła swym bydlęcym zachowaniem wobec Rosji, swymi kurewskimi oskarżeniami.
  Admin

 7. cep said

  ja uwazam ze polska niezwyciezona armia powinna zaatakowc Rosje od Koreji Polnocnej, zajac Wladywostok, a pozniej pojdzie jak z platka, w tym celu Macierewicz powinien rozpoczac rozmowy z Kimem i jego siostra, wynajac u Kima jego uzbrojenie najwyzszej klasy oraz jego armie i uderzyc nimi (za drobna oplata) na Rosje,

 8. JOIGNAC said

  Panie Podnośniku!
  Już kiedyś w odpowiedzi Panu napisałem: Pan nic nie rozumiesz…
  Pan Gajowy wytłumaczył chyba jasno, dlaczego m.in. Rosja nie zwraca wraku samolotu III RP. Zastanawiam się, gdzie Pan żyje. Myślenie ma przyszłość…

 9. Marek 03 said

  Wrak jest własnością Rosjan, bo pochodzi ze złomowiska samolotów znajdującego się nieopodal słynnej polanki samosiejek.

 10. bryś said

  Moglibyśmy wyremontować ten wrak i wysłać nim drugiego brata z tą sama misją?

  ——
  No… to jest jakiś pomysł…
  Admin

 11. bryś said

  A tak przy okazji. Parę razy juz ten materiał wrzucałem z prośbą o objaśnienie. Młody były ksiądz, żarliwy narodowiec, nie do końca rozumiem jego intencje w tym filmie? Co prawda sprzed 3 lat, ale nadal mnie to gryzie. Może mnie ktos objaśnić, albo naprowadzić z grubsza? Dziękuję.

  Smoleńsk 2010-2018, czyli pamięć i szacunek oraz przemysł pogardy i dezinformacji, j. Międlar

  https://www.cda.pl/video/2162816d4

 12. karlik said

  Ad.3 (…)wypłacenie Polsce uzgodnionych tam 5 milionów rubli w złocie (…)
  Wikipedia podaje nieco inaczej, ale na pewno kłamią.
  „Polskie roszczenia finansowe obejmowały pierwotnie kwotę 85 mln rubli w złocie, podczas gdy Rosjanie byli skłonni oddać 30 mln rubli. Rosja miała przeprowadzić reewakuację do Polski państwowego majątku kolejowego, rzecznego i drogowego o wartości 29 mln rubli w złocie. Traktat nie przewidywał żadnych sankcji na wypadek niewykonania postanowień”

  Chciałbym jedynie dodać, że ustalenie wspólnej granicy było nielegalne, bo Polska zrzekła się tego prawa w Traktacie Wersalskim i te granice miały bardzo słabe „umocowanie prawne”

 13. bryś said

  Cda muli. To lepiej działa:

  https://gloria.tv/post/tHP7AkYBtzX62AdHoQyUGPjDo

  To ten sam film Międlara.

 14. Ad. Admin

  może, do ku*wy nędzy, zamiast „przygotowywać się” do ataku rosyjskiego, nawiązać normalne dobrosąsiedzkie stosunki z sąsiadem i przestać nieustannie szarpać go za nogawki?

  Polecenia są inne. Polska racja stanu wymaga, żeby na czele państwa stali ludzie dbający o nią. No to jeszcze poczekamy…

 15. Ad. 6

  Samolot jest własnością Polski i powinien do Polski wrócić.

  Nie daje się broni w ręce wariata.

 16. axel said

  Rosja wie że okupanci Polski zrobią wszystko żeby skłócić Polaków i Rosjan.

  ———–
  Ale Rosja nie będzie tego polactwu tłumaczyć, bo się tylko narazi na bełkot i bluzgi ze strony, ch.i.w.d. patridyotów.
  Admin

 17. JaskoBezwzgledny said

  POLACY pobudka .Nami nie rzadza polacy tylko ;;Agentura masonsko=zydowska z zachodu.Covidy-19 to ich project I inne wymysly chorego tak zwanego w cudzyslowie czlowieka.Rothild Gatese Sorosy I innne imitacje ludzkie.POLSKO OBUDZ SIE PROSZE.

 18. Olo said

  A po co anglosyjon utrzymuje w Polsce żydobanderowską dobrą zmianę? Skrajnie antyrosyjski, antysłowiański i antypolski twór. Ano po to, żeby posłużyć się nim jak starym narzędziem w swojej agresji na Rosję. W tym samym celu wyhodował dla Syrii ISIS, a na Ukrainie wskrzesił OUN-UPA. Żydobanderowska dobra zmiana ma nie tylko być agresorem na Białoruś i Rosję, działając ramię w ramię z banderowską UPAdliną i faszystowską Litwą, a także lub może przede wszystkim ma doprowadzić od masowej depopulacji uwalniającej przestrzeń osadniczą dla nowych osadników z tworu syjonistycznego położonego w okupowanej Palestynie. Rosjanie nie są naiwni, wiedzą o co chodzi sługom belzebuba.

 19. Jan said

  A jak tam spadł nie samolot, tylko półtora samolotu?

 20. Boydar said

  Gdyby oddali wrak to nawet Maciora bez pomocy komisji czy okularów stwierdziłby, że to nie ten aeroplan co wylecieli z Okęcia. O ile w ogóle wylecieli.

  Jeżeli Rosja wyraziła zgodę na lokalizację tej pięknej „katastrofy” oraz wynikające konsekwencje, to nie widzę powodu aby niektóre inne państwa biorące udział w tej chucpie nie podjęły się udzielenia bezterminowego azylu swoim najlepszym agentom.

  Tutką nr 101 to przyleci do Polski Putin, jak już ten cały burdel będzie się miał ku końcowi. A nie wiadomo kogo jeszcze przywiezie ze sobą. I np. kto będzie pilotował.

  Tak w ogóle, to Macierewicz nic nie musi stwierdzać, bo tkwi w tym mieżdunarodnym projekcie od samego początku a być może znacznie wcześniej.

 21. JanuszT said

  Myślę że siła armii rosyjskiej jest nie taka duża, jak w 1945 r. Mają pobór, ale wojsko z poboru jest do d…y, trzeba jasno to sobie uzmysłowić. Rosjanie mają broń atomową, i to jest ich psychologia wojenna. W polu ich wartość bojowa drastycznie spada, co widać na wschodzie UPAdliny, która dostaje dostawy broni palnej między innymi z Polin i wojna wcale tamże nie jest na korzyść Rosjan.

  ——
  Jaka wojna?
  Admin .

 22. Nikop said

  „dobrosąsiedzkie stosunki” ? Szytek nie pozwoli. Zlota zasada – dziel i rzadz.

  ————
  To MY pozwalamy jewrejowi, by nami rządził.
  Admin

 23. Boydar said

  Panie Januszu (21), zadziwił mnie Pan brakiem profesjonalizmu. Skąd wziął Pan taką „dziwną wiedzę” o realiach ? Albo o celach Rosji ?

 24. JanuszT said

  Re 23:

  Z obserwacji wydarzeń na wschodzie Ukrainy, gdyby było inaczej Rosjanie nie zawachaliby się by zająć całej Ukrainy. Udało im się zająć z zaskoczenia Krym, ale to chyba na razie (na 100 lat) im wystarczy.

  ————
  Nie z żadnego zaskoczenia. Krym był rosyjski. Tamtejszych trzeba było szybko ratowac przed ukropatami.
  Admin

 25. Po co im ta Uk- ruina? Może tylko Donbas i Ługańsk. Resztę trzeba by było odbudować od samej ziemi. I bandersynów wytępić. A bandersyny to nie Polacy, zaraz by się podniósł jazgot w całym nowym szwiecie. Na co Rosji taki wrzód na de? I jeszcze w dodatku graniczyliby z Polin na długim odcinku. Krym musieli przyłączyć, czy raczej odebrać z powrotem, bo w przeciwnym razie mieliby potężną bazę wrogich sił pod samym nosem.

  Chyba że w ramach panslawizmu chapnąć wszystko, aż do Łaby. Byłbym tak trochę za.

 26. Boydar said

  Nie. Rosjanie BYLI PEWNI udziału procentowego (98%) opcji prorosyjskiej (a może antybanderowskiej ?) na półwyspie krymskim. I dlatego postąpili szybko i uczciwie. Powodów że szybko było oczywiście więcej.

  Czego niestety nie da się stwierdzić w Donbasie. Tam opcja militarna nie wchodzi zbytnio w grę z wielu przyczyn. Po pierwsze nie odsieje ziarna od plew, po drugie „tam są kobiety i dzieci”, i po trzecie gdzie niby Rosja ma się spieszyć. Byłoby to też niekorzystne politycznie, mimo że Rosja szczekaniem szwiata za bardzo się nie przejmuje. Weźmy też pod uwagę, ze Donbas to klucz do Ukrainy, co nie wszyscy pojmują.

  Pewien rosyjski marszałek (skrezola, nie pamiętam który, ale chyba z czasów wojny napoleońskiej) powiedział kiedyś – „czas zrobi wszystko, za mnie i za moją armię”.

 27. JanuszT said

  Re 25:

  Wszystko przed nimi, oni to lubią, tylko, że ziemia u nich (bardzo dużo) nie rodzi, bo leży odłogiem. Zagospodarować rolniczo to już im się nie chcem

 28. pomyliło in się do czego służą narzędzia rolnicze i gospodarskie. Kosy, sierpy, widły, piły i co tam jeszcze.

 29. JanuszT said

  No wiemy jak było, pamięci, jeszcze, nam nie wymazali. Kto wie, co będzie dalej? Na razie od 20 marca do 9 kwietnia „miękki lockdown” w Polin, co potem, może wprowadzą stan wyjątkowy?.

 30. bryś said

  Boydar – Kutzow?

 31. Boydar said

  Może tak być, chyba nawet na pewno. Dzięki !

 32. Ad. 19

  A jak tam spadł nie samolot, tylko półtora samolotu?

  Co na IŁ-a załadowali, to i spadło. W czym problem? Zwłok nie ma, wraku nie ma, nic nie ma. Ludzi, którzy lepiej, żeby Polską nie rządzili też nie ma. Szkoda, że nie wszystkich.

  PS. Było parę ekshumacji. I lakoniczne info w mediach było zawsze takie „szczątki w trumnie nie pasują do zwłok osoby, które rzekomo w niej się znajdują”. Ale CZYJE to są szczątki, tego nikt nigdzie nie podawał.

  Wniosek: zwłok nie ma.

  PS2. Kaczyński wcale nie wyglądał, jakby brata stracił. I to bliźniaka!

  PS3. Putin prawie natychmiast po wydarzeniu powiedział „wszyscy zginęli”. A skąd wiedział? – jeszcze służby na miejsce nie dojechały. Gdyby rzeczywiście Rosja miała ich na sumieniu, to byłby ciężkim idiotą wyjeżdżając z takim tekstem.

  PS.4 Gdyby nie wydarzenie smoleńskie, po PIS-ie juz dawno by ślad zaginął, bo sondaże leciały w dół na łeb na szyję. Smoleńsk uratował i umocnił PIS. A to było konieczne dla zachowania status quo.

  ———-

  „Ten jest sprawcą, kto skorzystał.” – A kto skorzystał? To wielowątkowa i wielowarstwowa intryga… Nie tykajmy tego… To zajęcie dla służb… I TYLKO DLA NICH.

 33. Ad. 22 (Admin)

  To MY pozwalamy jewrejowi, by nami rządził.

  Przeciętny człowiek jak nie widzi pesjów, to nie widzi jewrejów. Pejsów nie ma. Za to są Potoccy, Nowakowie, Radziwiłłowie…

 34. Ad. 21

  Niech się pan zdecyduje. Co decyduje: walka w polu, czy broń atomowa? 🙂

 35. Boydar said

  Panie Krzysieńku, czyżby zmienił Pan aspartam na stewię ? No no …

 36. JanuszT said

  Ad.34. Pan Krzysiu

  I to i to Panie Krzysio, ale wolałbym żeby atom wykorzystać do celów pokojowych.

  Ad.21. Pan Admin Marucha

  No nie czarujmy się Rosja prowadzi nieoficjalną wojnę na UPAdlinie w Donieckiej Republice Ludowej i Ługańskiej Republice Ludowej. Bojownicy tych nieoficjalnych republik są prorosyjscy, wspierani bronią rosyjską i dostawami wojskowymi dla nich z Rosji, wspierani są także „zielonymi ludzikami (regularnym wojskiem) z Rosji, a także snajperami, artylerią rakietową (BM -21), czy lotnictwem. Brakuje czołgów, ale to kwestia czasu, że zostaną włączone do walki.

  —————
  Wie Pan co… jak zobaczyłem te „zielone ludziki”, to mi się odechciało rozmawiać.
  Admin

 37. Jan said

  Ad 24:
  „Z obserwacji wydarzeń na wschodzie Ukrainy, gdyby było inaczej Rosjanie nie zawahaliby się by zająć całej Ukrainy”.
  Tymczasem w Donbasie nie ma żadnej wojny, tylko jest poligon, ale taki z ostrym strzelaniem, rozlewem krwi i prawdziwymi trupami, gdzie testuje się nowe rodzaje uzbrojenia i nowe taktyki prowadzenia walki „na żywo” (albo raczej „na martwo”). Oczywiście, że terenu poligonu nie wolno opuszczać, dlatego „wojna” nie przenosi się poza ten obszar. W Donbasie napuszczeni na siebie Rosjanie i Ukraińcy w dzikim zapamiętaniu mordują się nawzajem, a ich właściciele obserwują z uwagą, jak nowe sposoby prowadzenia wojny sprawdzają się w praktyce – w warunkach europejskich, a nie gdzieś na pustyniach Syrii czy Iraku albo w górach Afganistanu.
  Bardzo to wszystko bolesne – i fizycznie i duchowo…

  ———–
  … „napuszczeni na siebie Rosjanie i Ukraińcy”…
  Jak można coś podobnego wysmrodzić??
  Admin

 38. JanuszT said

  Nie chciałem Adminie Pana urazić, ja nie jestem wcale za banderSSynami, bo to nasi wrodzy śmiertelni, ale spójrzmy na to jak jest. Tam nie mamy przyjaciół i nie mieliśmy nigdy, jako rdzenni Polacy. I chyba nie będziemy mieli.

  ————
  Po co Pan mi powtarza rzeczy banalne?
  Admin

 39. JanuszT said

  Ad.37. Jan
  Ma Pan także rację, jest to w pewnym sensie poligon do wypróbowania pewnych technik walki i uzbrojenia. UPAdlińcy są wspierani nowoczesnym sprzętem wojskowym, by wypróbować go, w starciu z rosyjskim, i trwa pat. Ludzie się tam nie liczą po obu stronach walk.

 40. Marucha said

  Re 37:
  No co, Panie Janie?
  Jak to jest z tym wzajemnym napuszczaniem Ukraińców i Rosjan na siebie?
  Zatkało?

Sorry, the comment form is closed at this time.