Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  lewarek.pl o 3:0 dla Łukaszenki
  lewarek.pl o 3:0 dla Łukaszenki
  revers o 3:0 dla Łukaszenki
  lewarek.pl o 3:0 dla Łukaszenki
  lewarek.pl o 3:0 dla Łukaszenki
  revers o Koniec świata
  Maverick o Naziści to byli swoi ludzie dl…
  Krzysztof M o Wpieriod – do socjalizmu
  Krzysztof M o Lekarz czy zbrodniarz?
  Krzysztof M o Lekarz czy zbrodniarz?
  Krzysztof M o Lekarz czy zbrodniarz?
  Marcin o Dlaczego Biden wyprosił spotka…
  Krzysztof M o Lekarz czy zbrodniarz?
  Wielka Kopa Tatry o Wpieriod – do socjalizmu
  Wielka Kopa Tatry o Wpieriod – do socjalizmu
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 546 obserwujących.

Agresywna polityka USA przeciwko Rosji.

Posted by Marucha w dniu 2021-03-19 (Piątek)

Różnica kultury prezydenta Putina i prezydenta Bidena.

Biden w typowy dla ordynarnej anglosaskiej-syjonistycznej arogancji sposób, obrzucił prezydenta Rosji epitetem „zabójcy”.

Putin w typowym dla siebie stylu wyższej kultury słowiańskiej życzy Biden’owi zdrowia i zaprasza go na rozmowę.

[Zdaniem niektórych felietonistów, a także gajowkowiczów, dowodzi to słabości Putina, a nawet zbrodniczej współpracy z globalistami. – admin]

18.03.2021 W związku z 7 rocznicą powrotu Krymu do Rosji do macierzy w udzielonym interview dziennikarzom przybyłym na tą uroczystość odpowiedział online na zadawane mu pytania między innymi o chamskiej wypowiedzi Bidena na temat Putina.

Putin odpowiedział Bidenowi na temat „zabójcy”

Prezydent Rosji Władimir Putin – życzył zdrowia swojemu amerykańskiemu odpowiednikowi Joe Bidenowi, który wczoraj nazwał rosyjskiego przywódcę „zabójcą”.

Putin powiedział. „Ja znam jego ingerencje w przewrót na Ukrainie i osobiste mieszanie się się w wewnętrzne sprawy Ukrainy i inwestowanie w zamachowców, którzy obalili legalne władze w Kijowie” …

Co bym mu odpowiedział? Powiedziałbym mu: „Bądź zdrowy”.

„Życzę mu dobrego zdrowia. Mówię to bez ironii, bez żartów” – powiedział Władimir Putin.

„Zawsze przekazujemy innej osobie to, czym w istocie jesteśmy. Jako dziecko mawialiśmy: „Nie życz nikomu tego co tobie niemiłe ” lub „nie jesteś tym za którego ty sam się uważasz, chociaż masz bogactwo i władzę a tylko jesteś tym jak ciebie inni uważają” i nie jest to tylko dziecinny żart.

Zawsze widzimy nasze własne cechy w innej osobie i myślimy, że jest taki sam jak my ale nie jesteśmy naiwni.

Jednak jeśli chodzi o establishment amerykański, to tam klasa rządząca… – jej świadomość ukształtowała się pod pewnymi warunkami:

Podbój i rozwój kontynentu amerykańskiego przez Europejczyków wiązał się z eksterminacją rdzennej ludności Indian, bezpośrednim ludobójstwem plemion indiańskich.

Potem nastąpił bardzo trudny, okrutny okres niewolnictwa, prześladowań i skrajnego wyzysku człowieka przez człowieka …

Stany Zjednoczone są jedynym krajem na świecie, które użyły broni jądrowej, ponadto przeciwko państwu niejądrowemu, Japonii, mordując setki tysięcy cywilów, nie zwracając żadnej uwagi na dokonane w tym samym momencie straszne ludobójstwo …

Chociaż wydawać się nam może, że jesteśmy tacy sami jak oni, ale jesteśmy różnymi ludźmi, my Rosjanie mamy inny kod genetyczny i kulturowo-moralny! …

My wiemy, jak bronić swoich interesów i będziemy z nimi współpracować (USA), ale tylko na tych obszarach, którymi my Rosjanie sami jesteśmy zainteresowani i na naszych warunkach, które uważamy za korzystne dla siebie”.

„Czy Amerykanie tego chcą czy nie chcą to i tak będą musieli się z tym liczyć” – podkreślił Putin, Prezydent Rosji.

Każdy człowiek mający swój niezależnie myślący rozum widzi różnicę w podejściu do problemów w kwestiach polityki i relacji obu stron, Rosji i USA.

________________

AROGANCJA która dominuje w amerykańskiej polityce w stosunkach międzynarodowych w odniesieniu do innych państw – i nie tylko do wrogów ale i sojuszników USA – jest odczuwalna na każdym kroku.

Dla przypomnienia. Snowden ujawnił że amerykański wywiad szpiegował sojuszników USA i podsłuchiwał Macrona i Merkel, oraz jaki był stosunek urzędnika w randze prezydenta USA do gości w Białym Domu. Jak Trump potraktował ostentacyjnie Dude przy swoim biurku? Jak jakiegoś lokaja na stojąco, gdy Trump sam siedział rozparty za biurkiem. To świadczy bardzo wyraźnie o braku podstaw kultury wśród amerykańskich jelit i o ich butności i chamstwie. Skandalicznym zachowaniu typowym dla anglosaskiej – syjonistycznej o tradycjach kolonialnych obcowania i okazywania braku szacunku i przyzwoitości, braku podstaw dobrego wychowania i kultury.

A jaka była innych reakcja na chamstwo Bidena?

Kadyrow zaprosił Bidena do Czeczenii

Szef Czeczenii Ramzan Kadyrow nie mógł nie zareagować na wypowiedź Joe Bidena, który wczoraj nazwał rosyjskiego prezydenta „zabójcą”.

„Reżimy w Ameryce się zmieniają, ale żaden z jej przywódców nie wycofuje się z roli światowego bandyty szeryfa.

Nowy przywódca USA Joe Biden negatywnie wypowiadał się o Rosji, a w szczególności o prezydencie Rosji Władimirze Putinie we wczorajszym wywiadzie.

Szczerze mówiąc, wyobrażałem sobie Bidena jako polityka bardziej rozumnego, wykształconego. Myślałem, że ma własne trzeźwe poglądy na dalszy rozwój stosunków z resztą świata. Myliłem się. Okazało się, że to kolejny stary strach na wróble, który na miejscu swojego poprzednika siedzi i bredzi.

Możliwe jest, że na polecenie byłego prezydenta Donalda Trumpa Bidenowi wstrzyknięto środki halucynogenne, ale niech wyspecjalizowane służby się tym zajmą i go leczą…

Proszę administrację Białego Domu o bardzo dokładne monitorowanie Bidena. W przeciwnym razie może nie tylko wypowiadać się nieodpowiedzialnie i opowiadać  brednie, ale także, nie daj Boże, taki niezrównażony człowiek sprawując funkcje prezydenta może przecież nacisnąć czerwony przycisk i pożegnać się z amerykańskim snem … a USA znikną całkowicie z mapy swiata.

Oczywiste jest, że Bidena trzeba leczyć, a nie żeby taki nieobliczalny prezydent mógł rządzić krajem.

Co to za prezydent i osoba, która nie zna nazwiska swojego Sekretarza Obrony USA, nazwy struktur władzy, taka osoba jako prezydent jest naprawdę niebezpieczna dla społeczeństwa .

Myślałem, że on stwarza dla nas zagrożenie jedynie sankcjami, ale jak już teraz widzimy i jesteśmy przekonani, Biden jest niebezpieczny dla całej ludzkości .

Biden po chamsku ocenia Rosję i krytykuje Władimira Putina .

Należy zwrócić uwagę, że przywódcy USA, kraju który tak w XX wieku jak i w XXI wieku jest winowajcą wojen na dużą skalę w kilkudziesięciu krajach, w tym we Wietnamie, Kambodży, Laosie, Iraku, Syrii, Libii, Afganistanie, Somalii, Haiti, Jemenie i innych oraz przygotował krwawy przewrót na Ukrainie, ma dziś czelność i śmiałość nazwać prezydenta Rosji zabójcą.

W końcu sam Biden jest po gardło zanurzony w ludzkiej krwi i kontynuuje politykę, która przynosi tylko śmierć, zniszczenie i cierpienie milionom ludzi.

W tym samym czasie ten obłąkany Biden nazywa zabójcą człowieka, który zrobił wszystko, co konieczne, aby powstrzymać rozlew krwi w regionach i na świecie, w których to Ameryka zainscenizowała prawdziwy terror, wojny i zrównała z ziemią całe miasta i bombardowaniami mordowała ludność cywilną niszczą cały dorobek pokoleń.

Nie ma więc bardziej znanego mordercy i zabójcy na świecie niż byli amerykańscy prezydenci i ten obecny prezydent Stanów Zjednoczonych Joe Biden wśród wszystkich przywódców państw na świecie.

I jeszcze jedno: chociaż Biden znalazł się na mojej liście sankcyjnej, biorąc pod uwagę, że medycyna amerykańska jest całkiem bezsilna wobec jego choroby, to zapraszam prezydenta Stanów Zjednoczonych do odwiedzenia nas w Groznym.

Wyleczymy Joe Bidena, a przynajmniej spróbujemy przywrócić mu rozum i pamięć”  -napisał Kadyrow na swoim blogu w Telegramie.

Monaco
http:/niepodległy.pl

Komentarze 22 do “Agresywna polityka USA przeciwko Rosji.”

 1. jazmig said

  Putin subtelnie dał prztyczka Bidenowi, który jest chory na Alzheimera, stąd życzenia zdrowia dla tego nieszczęśnika.

 2. Carlos said

  https://www.paulcraigroberts.org/2021/03/18/an-open-letter-to-president-putin/ P.C. Roberts pisze list otwarty do Putina , zeby przestal sie cackac z bandytami z USA

 3. Stary ZWAPNIALEC 90 letni OSZUST i bezkarny GANGSTER "biden" już NIE ma siły chodzić !!! said

  Ten śmierdzacy 90-letni komunista ZWAPNIALC i oszust „biden” w funkcji prezydenta bankruta USA już od dawna NIE ma siły, aby nawet normalnie chodzić, PRZEWRACA się wszędzie:

  ten 90-o letni ŚWIR zwapnialec „biden” też systematycznie coś tam sobie PIER*OLI , miele jęzorem jak ALKOCHOLIK sobie pod nosem i opowiada same GŁUPOTY . . .

  Ten OSIOŁ absolutnie NIE nadaje się na ten urzad bo jest też NIE poczytalny i publicznie opowiada KŁAMSTAW, jakieś BREDNIE, ale także, nie daj Boże, bo taki niezrównażony ZWAPNIALEC po dwóch operacjach muzgu sprawując fumkcje prezydenta MOŻE przecież nacisnąć CZERWONY przycisk w przenośnej walizeczce bo coś POYE*IE się jemu w tym wodogłowiu STARUCHA i uruchomi rakiety z ładunkami NUKLEARNYMI . . .

  I wtedy cało stado 300 milonów amerykanskich BARANÓW się pożegna się z amerykańskim MITYCZNYM snem … a USA zostaną WYMAZANI całkowicie z mapy swiata . . .

 4. Anucha said

  Ta arogancja Usa to
  szyld
  Powiem więcej,to
  Czerwony szyld

 5. Maverick said

  Amerykańska arogancja, brak kultury i manier, oraz kunsztu dyplomatycznego jest widoczna gołym okiem. Ale ci wyjątkowo upośledzeni ludzie lubią sobie przypisywać wyjątkowość, a jak wiadomo gdy Bóg chce ukarać jakiś kraj to daje im niegodziwych przywódców. Biden jest uosobiebniem Lucyfera. Ten głupek i arogant niedługo zapląta się we własne sidła. Bo tak Bóg karze takich zbrodniarzy i morderców. Ten czubek przewrócił się na schodach do Air Force One nie jeden raz ale aż trzy razy. Czyżby to miało sygnalizować impotencję umysłową tego durnia?

  Własnie dzisiaj wznowili bombardowanie Libii. To jest prawdziwy killer. Bo lucyferianie kogo o coś posądzają sami to czynią.

  Co ciekawe ci Lucyferianie nie respektują praw bożych i nadużywają zwrotu God bless America, gdy to coraz bardziej przypomina napis na paskach nazistów Gott ist mit uns.

 6. Krzysiek1956 said

  Artykuł jest niewątpliwie bardzo interesujący, ale wręcz humorystycznie w kontekście jego treści wygląda użycie w nim takich słów, jak: „interview”, „online” i „establishment” 🙂

 7. Boydar said

  Potknięcie na schodach nie dowodzi impotencji umysłowej. Dowodzi warzywności fizycznej, czyli de facto bezwolności.

 8. bryś said

  Przecież to cyrk. Ludziom za kulisami inteligencją i wiedzą do pięt nie dorastamy. Możemy próbować analizować, wnioskować, ale nie łapmy sie na lep.

 9. Boydar said

  Teoretycznie ma Pan Bryś rację. Nie bierze Pan jednak pod uwagę, że to my stanowimy cel. I teraz spróbuj Pan się wstrzelić jak zygzakiem kluczy.

  Im my jesteśmy bardziej inteligentni tym bardziej ich system jest podatny na błędy.

  .https://www.youtube.com/watch?v=hiF8H2yQ0v0

 10. bronek said

  Ja bym wcale nie był zaskoczony – gdyby wyszło, że i Biden a potem Putin mówili dokładnie to – co im wcześniej napisał jeden i ten sam – sufler. W dzisiejszym świecie – gdzie wielkie media znajdują się pod batuta jednego dyrygenta – jest to całkiem możliwe. Pośrednim dowodem jest także karność poszczególnych państw w podporządkowaniu się globalnej hucpie świrusowej i zwązanymi z nia – restrykcjami.
  Po prostu une trzymają mocno ludzkość w śmiertelnym ucisku za gardło.

  ——
  A kto kontroluje tego dyrygenta?
  Admin

 11. xyz said

  CIA chroniło współodpowiedzialnego za rzezie Polaków na Ukrainie

  11 minut temu KLe / PAP

  Amerykański raport ujawnia, że jeden z przywódców OUN, współodpowiedzialny za rzezie na Ukrainie, Mykoła Łebed, był po II wojnie światowej chroniony przez CIA i wykorzystywany m.in. do pracy wywiadowczej przeciwko ZSRR – pisze „Independent on Sunday”.

  W artykule pt. „Ujawnione: Jak CIA chroniła nazistowskich morderców” brytyjski tygodnik nie wymienia z nazwy ukraińskiej organizacji nacjonalistycznej, w której Łebed odgrywał kierowniczą rolę, ale zaznacza, że współpracowała ona z Niemcami w eksterminacji Żydów i że ma także na swym koncie zabójstwa tysięcy Polaków na Ukrainie.

  Polacy mieszkający na Ukrainie byli ofiarami tzw. rzezi wołyńskiej uznawanej za masową zbrodnię dokonaną przez nacjonalistów OUN-UPA. Jej kulminacja przypada na lato 1943 r. Liczbę ofiar szacuje się na 30-60 tys.

  „Independent on Sunday” powołuje się na doniesienia zawarte w raporcie (Hitler’s Shadow: Nazi War Criminals, US Intelligence, and the Cold War) opartym na odtajnionych przez CIA materiałach i aktach wywiadu wojskowego USA i sporządzonym przez dwóch badaczy pod nadzorem Narodowego Archiwum USA.

  W 1949 r. CIA ściągnęła Łebeda do Nowego Jorku, gdzie nie groził mu zamach na życie – pisze „Independent on Sunday”, nie wyjaśniając, gdzie był on i co robił między zakończeniem wojny a przyjazdem do USA. W Stanach Zjednoczonych kierował finansowaną przez CIA organizacją Prolog zbierającą dane wywiadowcze przeciw ZSRR aż do końca lat 60.

  Jeszcze w roku 1991 uchodził za cennego współpracownika CIA. W tym czasie agencja amerykańskiego wywiadu chroniła go przed FBI, które ścigało zbrodniarzy hitlerowskich i z czasem go zidentyfikowało. Nigdy jednak nie stanął przed sądem. Zmarł w 1998 r.

  Inny rozdział raportu opisuje, w jaki sposób Amerykanie wykorzystywali po II wojnie światowej dawnych gestapowców, w tym Rudolfa Mildnera, który nadzorował operacje Gestapo w Danii w 1943 r., gdy Niemcy nakazali aresztowanie i wywiezienie do Auschwitz blisko 8 tys. duńskich Żydów. Operację tę udaremnił duński ruch oporu, dowiedziawszy się o niej zawczasu.

  Mildner uniknął dochodzenia w sprawie roli, którą odegrał w II wojnie, ponieważ CIA uznała, że ma dużą i pożyteczną wiedzę o działalności wywrotowej komunistów.

  W latach 1945-55 ponad 500 naukowców i innych specjalistów współpracujących z hitlerowcami zostało sprowadzonych do USA i odegrało ważną rolę w pracach nad broniami rakietowymi i programem kosmicznym.

  – To trudny i pod pewnym względem karygodny rozdział w historii Stanów Zjednoczonych – powiedziała cytowana przez tygodnik Elizabeth Holzman, była członkini Kongresu ze stanu Nowy Jork, która zabiegała o odtajnienie dokumentów, i chwali rząd za odwagę i gotowość do „profesjonalnego i poważnego zmierzenia się z prawdą”.

  http://ivrozbiorpolski.pl/index.php?page=opinie-internautow

 12. xyz said

  Mykoła Łebed, ps.Maksym Ruban, Marko, Jewhen Skiba (ur. 1909 w Polsce, zm. 18 lipca 1998 w USA) – jeden z największych zbrodniarzy okresu II wojny światowej. Był zastępcą i następca Stepana Bandery oraz faktycznym przywódcą OUN-UPA SB-SKW, które dokonywały masakry ludności polskiej, ukraińskiej, Żydów, Rosjan, Czechów.

  http://ivrozbiorpolski.pl/index.php?page=lebed

  Przypomnienie:
  https://marucha.wordpress.com/2011/01/30/stany-zjednoczone-i-kat-polakow-mykola-lebed/

 13. xyz said

  Operacja Spinacz, czyli jak hitlerowcy wysłali Amerykanów w kosmos!

 14. bronek said

  „A kto kontroluje tego dyrygenta?
  Admin”
  —————-
  Dobre pytanie. Kto go kontroluje, wytycza mu zadania,inspiruje, determinuje?
  Oto jest pytanie!
  Cóż – wiemy tylko w czyich rekach jest forsa tego świata i związana z nią szeroko pojęta polityka. Forsa ta z koleii stanowi krwiobiego tego świata, który ostatnio wyraźnie schodzi na psy.

 15. Piskorz said

  re 5 Wszystko racja, co pan pisze, ale nie Gott ist mit uns…tylko Gott mit uns. ps Zresztą rozmawiałem z byłym z Wehrmachtu /w okolicach Bad Harzburga/, był pod Stalingradem, ocalał, bo- mu koledzy odstrzelili 2/3 palce. Powiedział krótko..”piekło na ziemi”. Sympatyczny facet, byłem jego gościem, zginął w wypadku samochodowym.

 16. Piskorz said

  re 14 Było 12 apostołów, teraz mamy 12 najbogatszych złodziejskich rodzin
  świata! I tyle w tym temacie. Oto dyrygenci.

 17. Ryotaro said

  It takes one to know one.

  Biden jak i Putin są jak zwykle marionetkami Chabad Lubavitch i GlobHomo. Nie ma nikogo w oficjalnej „pozycji siły”, kto nie byłby realizatorem Protokołów „Mędrców” Syjonu

  ——-
  Skąd Pan czerpie tę unikalną wiedzę?
  Admin

 18. wywrotowiec said

  Po co uzywac slow Amerykanie w stosunku do rzadzacych ? Chyba kazdy wie ,ze to sa konkretne osoby z konkretnym pochodzeniem ?
  Szatany Zjednoczone to jest blizsze prawdy.
  W stanie wojny od poczatku swego istnienia do nadal.

 19. Piskorz said

  re 17 Protokołów „Mędrców” Syjonu „….kolega /mój/ bez pojęcia gada, że to starocie te PMS. !!! Ciekawe, ale jak się czyta, to- widać, że te starocie są…teraz realizowane! ps Tylko data powstania…nieco młodsza od tej nazwijmy ją „oficjalną”.

 20. tracz said

  pozwolę sobie zrekapitulować krótko wszystkie posty:
  YANKEE GO HOME
  albo posługując się językiem ‚lemparcicy’ (człowiek roku 2020 wg The Economist) ze strajku ‚kobiet’
  WY…………….LAĆ
  ++
  WY…………….CAĆ
  i bardzo przepraszam, ale to nie jest antysemityzm
  .
  PS. #3: ‚Stary ZWAPNIALEC 90 letni OSZUST i bezkarny GANGSTER „biden” już NIE ma siły chodzić !!!
  to samoprezentacja szanownego postowicza sądząc po treści postu>>
  joe ‚test crash dummy’ bidet jest
  KOMUNISTĄ !!

 21. El Brus said

  Powiedzial Kadyrow:

  ‚Wyleczymy Joe Bidena, a przynajmniej spróbujemy przywrócić mu rozum i pamięć”.

  Kadyrow wie co mówi. To przeciez Biden patronował wojnie w Czeczeni.
  I warto byłoby choćby popróbować ‚przywrócić’ temu ludobójcy pamięć.

  Powinni Czeczeńcy zdjąć Bidenowi pampersy i publicznie do wszystkich kamer świata (metoda kowbojska) sprać gołą dupe sękatym kijem tak, żeby usiąść nie mógl do Dnia Sądnego.

  Pamięci temu zboczeńcowi nic nie wróci, ale może świat przypomnialby sobie pare kaukaskich epizodów wyreżyserowanych przez ludojadów znad Hudson. .

 22. revers said

  Barış Doster, turecki politolog i ekspert ds. stosunków międzynarodowych z Uniwersytetu Marmara, skomentował w rozmowie ze Sputnikiem politykę zagraniczną USA po niedawnym dojściu do władzy Joe Bidena.
  Tylko w XX wieku Stany Zjednoczone przeprowadziły setki zamachów stanu w krajach Ameryki Łacińskiej, a liczba zamachów stanu i prób obalenia aktualnych władz na całym świecie, okupacji, ataków, prowokacji i spisków przekroczyła tysiąc. Biorąc to wszystko pod uwagę, możemy śmiało powiedzieć, że Stany Zjednoczone są ostatnim państwem na świecie, które może instruować kogoś w zakresie ochrony praw człowieka, praworządności, wolności i demokracji. A ostatnią osobą, która może o tym mówić, jest prezydent Stanów Zjednoczonych
  – powiedział Doster.

Sorry, the comment form is closed at this time.