Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  zen o Rosyjscy eksperci będą szukać…
  ? o Wolne tematy (41 – …
  Voodoosch o Sztuczna inteligencja ma rządz…
  I*** o Sztuczna inteligencja ma rządz…
  Olo o SKANDALICZNE słowa eksperta.…
  I*** o Rosyjscy eksperci będą szukać…
  Cyngiel o Sztuczna inteligencja ma rządz…
  Niedźwiedź o Wolne tematy (41 – …
  revers o Wolne tematy (41 – …
  flathead o Rosyjscy eksperci będą szukać…
  Ale dlaczego? o Rosyjscy eksperci będą szukać…
  Olo o Dlaczego Biden wyprosił spotka…
  Marcin o Wolne tematy (41 – …
  Zenon_K o Rosyjscy eksperci będą szukać…
  Maria o Rosyjscy eksperci będą szukać…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 546 obserwujących.

Święte prawo własności ukradzionej albo banalność zła

Posted by Marucha w dniu 2021-03-20 (Sobota)

Dowiedzieliśmy się, że niezależny sąd RP ostatecznie zdecydował, że jedyną prawowitą spadkobierczynią willi przy ulicy Ikara 5 na warszawskim Mokotowie zostaje Monika Jaruzelska córka generała Jaruzelskiego.

Willa przy ul. Ikara 5 została zbudowana przed II wojną światową. W 1938 r. od Spółdzielni Mieszkaniowej Oficerów Lotników willę kupiło małżeństwo Przedpełskich- Lidia oraz Wiktor, bohater wojny polsko-bolszewickiej oraz powstań śląskich, odznaczony Virtuti Militari.

Po wybuchu II wojny światowej Lidia i Wiktor Przedpełscy wyjechali do Rumunii, a potem do USA. W Warszawie została córka Lidii z pierwszego małżeństwa – Halina Martin. Halina była w AK, pomagała ukrywającym się Żydom. Willa była używana przez AK gdyż Halina Martin pracowała w Biurze Informacji i Propagandy AK. Potem jako żołnierz Batalionu Zośka walczyła na Powiślu. Po wojnie wydostała się za granicę.

Nieruchomość przy ul. Ikara 5 w 1945 r. przejęło Ministerstwo Obrony Narodowej, na mocy dekretu Bieruta w 1972 r. W 1973 r. wprowadził się do niej gen. Wojciech Jaruzelski, a po sześciu latach odkupił ją od Skarbu Państwa za grosze. Nie ma sensu dyskutować czy było to jak podają niektóre media 42 tys. 992 zł i 67 gr z 93% bonifikatą czy jak inne 650 000000 (przed denominacją). Tak czy owak za podobną kwotę można byłoby co najwyżej wyremontować sobie kuchnię i łazienkę w bloku.

Ul. Ikara 5

Ustanowiono również na rzecz małżeństwa Jaruzelskich użytkowanie wieczyste gruntu odmawiając tego samego przedwojennej właścicielce, pani Przedpełskiej.

W 1989 r. spadkobiercy przedwojennych właścicieli rozpoczęli starania o odzyskanie domu a 18 sierpnia 1998 r. Samorządowe Kolegium Odwoławcze (SKO) wydało decyzję stwierdzającą nieważność decyzji z roku 1971 odmawiającej im prawa do wieczystej dzierżawy.

W 2000 r. Kolegium zawiesiło jednak postępowanie w tej sprawie, a decyzją z 25 czerwca 2012 r., Zarząd Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy, przekształcił prawo użytkowania wieczystego gruntu ustanowione na rzecz małżeństwa Jaruzelskich w prawo własności, choć postępowanie przed SKO się nie zakończyło.

Najprościej mówiąc willa Przy ulicy Ikara 5 została ukradziona prawowitym właścicielom czyli Przedpełskim przez komunistyczne państwo, a Jaruzelski odkupił ją za grosze od pasera jakim było to państwo w pełni świadomości, że kradnie kradzione jak mu i jego podobnym rekomendował kiedyś towarzysz Lenin. To, że aby podarować willę Jaruzelskim zarówno komunistyczne państwo jak i wolna ponoć RP zrobiły wszystko co mogły wydaje się bezsporne.

Pomimo że SKO uznało za nieważną decyzję odmawiającą Przedpełskim prawa do ustanowienia ich wieczystymi dzierżawcami gruntu działki przy ulicy Ikara 5, w 2012 roku a więc już w wolnej Polsce Zarząd dzielnicy Mokotów bezprawnie przekształcił prawo użytkowania wieczystego w prawo własności na rzecz Jaruzelskich choć postępowanie w tej sprawie zawieszone w 2000 roku (a więc też już w wolnej Polsce) nie zostało zakończone. Na podstawie bezprawnie obliczanego okresu użytkowania wieczystego została też wyliczona wysoka bonifikata. Stalinowska grupa interesu trzyma się jak wiadomo mocno i ma swoje macki wszędzie, a przede wszystkim w sądach.

Informację na ten i wiele innych ważnych tematów czerpię z arcyciekawych listów wiekowego pana Jana Przedpełskiego z Richmond Hill, które w razie potrzeby mogę udostępnić historykom i prawnikom.

Widać wyraźnie konsekwencje braku komunistycznej Norymbergi, braku jednoznacznego potępienia komunistycznych zbrodni. Wyobraźmy sobie, że córka hitlerowskiego dygnitarza dziedziczy po ojcu dom odebrany kiedyś przez hitlerowski reżim wypędzonym Żydom. Jakie oburzenie wywołałby podobny fakt. Tymczasem fakt zajmowania przez dzieci komunistycznych notabli domów i mieszkań ukradzionych przez komunistyczny reżim nie wywołuje podobnych emocji.

Zło wyrządzone przez ten reżim wydaje się być zbanalizowane ( przypomnijmy tezę Hannah Arendt o banalności zła), czasami można i nawet wypada z niego żartować. Monika Jaruzelska (jeżeli nadal o niej mówimy) była 17 lutego gościem Roberta Mazurka w „Porannej Rozmowie” na antenie RMF FM. Rozmówcy żartowali sobie z wyrywania „za tatusia” paznokci.

Jaruzelska jest wykształconą elegancką kobietą i doskonałą dziennikarką. Nie jest możliwe, żeby nie zdawała sobie sprawy z wymowy podobnych żartów choćby dla osób którym naprawdę wyrywano paznokcie. „ Oj tam, oj tam” wydaje się mówić jak w znanym, wulgarnym dowcipie. Oswaja w ten sposób i banalizuje zło, popełnione przez formację jej ojca. Zło z którego teraz ona czerpie profity.

Monika Jaruzelska jest radną miasta stołecznego Warszawy. Ma poglądy na każdy temat. Jest za, a nawet przeciw powstaniu „ronda praw kobiet” gdyż jest przeciwko zdegradowaniu w ten sposób ronda Dmowskiego, natomiast za nazwaniem „rondem praw kobiet” placu na Rozdrożu, z którym jak mówi czuje się uczuciowo związana.

Jak wiele innych „towarzyszek panienek” zajmuje mieszkanie w osławionej kamienicy przy Szucha 16. Jaruzelska kupiła je (jak sama twierdzi) na wolnym rynku od potomków generała Krzemienia. Tyle, że potomkowie generała Krzemienia odziedziczyli te mieszkanie po rodzicach, którzy najpierw otrzymali ukradzione prawowitym właścicielom mieszkanie jako mieszkanie służbowe, a potem wykupili je za grosze od skarbu państwa.

Co ci to przypomina?

Potomkowie generała Krzemienia to mili, wykształceni ludzie. Podobnie jak wykształcona i podobno miła jest Monika Jaruzelska. Cóż oni mieli wspólnego z wyrywaniem komukolwiek paznokci poza tym, że na tym wyrywaniu skorzystali? To nie prawda, że w Polsce stare grzechy rzucają długi cień. Cóż to za cień, którego nikt nie widzi? To nie prawda, że jak pisze Miłosz „co nie ma cienia, istnieć nie ma siły”.

Zwolennikom ustawienia na Rozdrożu pomnika praw kobiet, w tym pani Monice, rekomenduję przeniesienie tu z Rzeszowa słynnego pomnika walk rewolucyjnych, którego pomysłodawcą był I sekretarz KWPZPR w Rzeszowie Władysław Kruczek, a wykonawcą rzeźbiarz Marian Konieczny.

Izabela Brodacka Falzmann
https://naszeblogi.pl/

Komentarzy 61 do “Święte prawo własności ukradzionej albo banalność zła”

 1. jest przeciwko zdegradowaniu w ten sposób ronda Dmowskiego

  Rondo Dmowskiego niech się nazywa jak chce. Mianem „Dmowskiego” winna być nazwana najważniejsza ulica w Warszawie.

 2. Maverick said

  Znowu planują nas wyrolować z wszystkiego co posiadamy.

 3. Roman B said

  Dziś JARUZELSKA jako „towarzyszka panienka” jest na linii całego komunistycznego betonu robiąc słuchowiska-który za nasze się uwłaszczył a dziś słucha „swoich” na drogich francuskich kanapach w swych apartamentach za miastem ,lub na strzerzonych osiedlach z basenami i strefami fitness do dyspozycji. W JARUZELSKĄ jako znakomitą dziennikarkę wierzą i łaszą się i „prawicowcy” -żenujący prostak ROLA i lewicowcy jak IKONOWICZ ,który snuł na kanapie u cioci JARUZELSKIEJ przegląd całego życia a mówiąc o internowaniu za Stanu Wojennego nie zająknął się o PAPIE, nie zająknął się rownież gdy mowimy o roku 85, 86 (wizyty PAPY GENERAŁA u Sorosa i Rotschylda-po prostu sprzedanie Polski w zamian za wpływy dla „swojaków”), 89 -zdrada i oddanie Polski Żydom (dawny KOR) i kolejne lata przyklepywania snu Balcerowicza-który powinien być ROZSTRZELANY!
  Towarzyszka Panienka córka zbrodniarza i kata ekonomicznego Polski, który zdradził komunizm (w tym momencie nie interesuje mnie Stan Wojenny i akcja amerykańsko żydowskiego powstania przyśpieszającego późniejsze procesy-tyle że w wersji krwawej!)-dziś jest jak cała reszta pod parasolem Prezesa i innych kapciowych z PO, PSL, KUKIZÓW i innych IZÓW…
  Zło wygrało!

 4. jazmig said

  Przedpełscy to są Żydzi. Na budowę tej willi zaciągnęli kredyt w banku państwowym, którego nie spłacili. Oni wyjechali do USA i otrzymali tam obywatelstwo, a ich nieruchomości w Polsce objęła umowa polsko-amerykańska o spłacie roszczeń obywateli USA wobec PRL. Budynek o którym mowa amerykańska komisja wykreśliła z roszczeń dlatego, że Przedpełscy nie spłacili ani jednej raty kredytu. Był on zatem własnością państwowego banku i państwo mogło z nim robić, co chciało. Przedpełscy nie mają do niego żadnych praw poza bezczelnością i prawem Kaduka. Nie wiem jakim bohaterem był Przedpełski w wojnie polsko-bolszewickiej, ale wg historii Żydzi sabotowali polskie działania, dlatego usunięto ich z szeregów WP i internowano.

  ————–
  To ciekawe. Skąd Pan ma tę wiedzę?
  Admin

 5. Carlos said

  Dlatego wkurwiaja mnie Michalkiewicze, Brauny, i Kukizy, co boja sie zapytac panienke o Ojcowskie grzechy, bo ona jest uprzejma. fuck z wami pseudointeligenty.

 6. jok said

  Ciekawe info i w artykule i w komentarzu 4.

  Informacja ciut mało precyzyjna:
  „Nieruchomość przy ul. Ikara 5 w 1945 r. przejęło Ministerstwo Obrony Narodowej, na mocy dekretu Bieruta w 1972 r. „

 7. Piskorz said

  re 4 ale wg historii Żydzi sabotowali polskie działania, dlatego usunięto ich z szeregów WP i internowano.” ALE OGÓLNIENIE.!! WSZYSTKICH USUNIĘTO ??!! Radzę przeczytać książkę Chwalby..! Tam jest na ten temat…kawa na ławę..!! Nawet zgłaszali się żydzi na ochotnika ..6/7 % ogółu..!! A dlaczego tak mało..? A JAKIE ONI MIELI POJECIE O WOJACZCE ? O BRONI. O WOJSKU ITP. ? Żadnych tradycji, prof Chwalba wyjaśnia to dokładnie i inne sprawy jak np rozstrzelanie
  jeńców bolszewickich przez gen K /?/, bo katowali i mordowali naszych !! Pod
  Zadwórzem zwłoki Polaków były tak zmasakrowane, że…tylko 30/35 % osób można było zidentyfikować. ps Tyt. książki „Przegrane zwycięstwo”..

 8. Pi_i_Sigma said

  Monika Jaruzelska nie jest „doskonałą dziennikarką”, ona w ogóle nie jest dziennikarką. On czyta z kartki pytania napisane przez komentatorów jej kanału na YouTube.

 9. Piskorz said

  re 5 Uzupełnienie…Zostawmy żydów w spokoju /wojna z bolszewią/..Przypatrzmy się lepiej /Chwalba dobrze to robi/…jak nasi rwali się
  do wojaczki, podaje w % z którego- regionu ile było ochotników. Najmniej chyba z lubelskiego.! Jak młode kobiety w stolicy…z kawiarń wyciągały młodych byków /Polaków !!/ , aby szli bronić kraju, jak one agitowały itp.! Jak zachowywało się społeczeństwo, gdy bolszewicy byli daleko…a potem jak byli pod Warszawą!

 10. Pi_i_Sigma said

  I nie jest prawda, że brakuje „komunistycznej Norymbergi”. Po pierwsze w Norymberdze sądzone były płotki i leszcze, a po drugie nie ideologie popełniają przestępstwa tylko ludzie.

  Potrzebna jest prawda, m.in taka, że USA, Niemcy i cały tzw Zachód czyli Wielki Kapitał od razu postawił na aparat państwa (jego zdegenerowaną, antynarodową cześć), który rzekomo obalała finansowana przez ten zachód (również z pomocą kościoła katolickiego) „opozycja antykomunistyczna”. Szybko, tanio i skutecznie ogłupieni Polacy sami zniszczyli swoje własne państwo w głębokim przekonaniu o uczestniczeniu w jakiejś wiekopomnej dziejowej misji.

  A co do MJ to ponoć jej matka była ukorzeniona.

 11. Carlos said

  to innym wolno bluzgac?

 12. Art. said

  Jak się buduje autorytety? Wystarczy spojrzeć na „gości” programów ww. pani.

 13. karlik said

  Ad.6 „Dekret z dnia 26 października 1945 r. o własności i użytkowaniu gruntów na obszarze m. st. Warszawy.” jest nadal aktualny

  .https://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/DocDetails.xsp?id=WDU19450500279.

  Skoro ten dekret jest prawem Polsce,To nie rozumiem w czym jest problem Trzeba zmienić prawo jak złe.

  Problemem ważniejszym jest – przynajmniej tak się wydaje -, uporządkowanie polskich granic, bo np. Olsztyn czy Gdańsk są w Polsce jak Krym w Rosji.
  Jeżeli myślicie, że zapomnieli od min. 1.30 jest ciekawe.
  .https://www.youtube.com/watch?v=j8pkH0SEX9U

 14. Martin said

  Mnie to się wydaje, willa była mieniem porzuconym, skoro właścicielka wyjechała i przez kilkadziesiąt lat się nie pokazywała, a teraz nagle jej spadkobiercy przypomnieli sobie.
  To całkiem jak jakiś osiemdziesięcioletni dziad z irlandi, co po siedemdziesięciu latach, ni z gruszki, ni z pietruszki, przypomniał sobie , że jak miał dziesięć lat i był sierotą, to go w kościelnym sierocińcu ksiądz molestował. Ksiądz oczywiście od dawna nie żył, więc można było go bezkarnie oskarżyć o wszystko, bo nie mógł się bronić, a Kościół musiał dziadowi odszkodowanie zapłacić, na podstawie samych tylko zeznań „poszkodowanego”.

  %*^@!!?’/-=$#*

 15. kenig said

  Opisywac pwyzsze historiiki O prawowitych wlascicielach czy o nowym wlascicielu jaruzelskim ktory byl a juz go nima Bo gnije w ziemi I slusznie .Bo to nie byl Polski oficer.Nosil tylko Polski mundur ktory go z plamil Swoimi antypolskimi dzialaniami.Ja za to wszystko winie nasz ;sanacyjny rzad W ktorym bylo mnustwo pasozydow ciemniakow ale inteligentnych I pospolitych zdrajcow Ktorych powinno sie rozstrzelac..Oni wszyscy byli agentami domu (Rothildow)Przez ktorych zginal General Sikorski .Nasza zguba jest na Zachodzie I panoszenie sie zydostwa w Naszym Kraju.A jest nasza wina ze sie tak dzieje.Pewne sprawy dotyczace Panstwa Narodu Powinno sie stawiac na ostrzu Noza.Ale my dobroduszni ;;;;frajerzy dajemy sie obrabiac w wlasnym kraju.Polacy my musi WYGONIC zydow z naszego Panstwa To oni wszystko robia zyd zawsze jest zydem chocby przeszedl na Katolicyzm On I tak cie wykreci..I szybciej sie ustawi w zyciu Bo swoiy go poznaja.A Goi zawsze bedzie Goiem .I bedzie pchal swoi wozek zawsze pod gore….
  zydostwo MUSI BYC USUNIENTE Z POLSKI.Inaczej ty POLAKU/POLKO bedziesz klepal biede w swoim wlasnym kraju.DO ROBOTY POLACY.

 16. AS said

  Stworzycielu Świata zabij wszystkich wrogów Polski i Polaków i tych co nas okradają.

 17. Być może prawo do willi tatusia

  wynika z jego spotkania.

  https://www.salon24.pl/u/wawel/804981,spotkanie-jaruzelski-rockefeller-stenogram

  i pźńniejszych poczynań zarówno tatusia jak też innych zdajców ojczyzny.

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/06/kolonia-usa/

  Za zgodność linkowanego stenogramu z rzeczywistożcią nie daję żadnej gwarancji, być może chodzi o fikcję literacką, jednakże wydarzenia po a nawet przed należy nieco dokładniej przeanalizować i nadać im być może nną interpretację.

 18. Boydar said

  Pan Bóg: no dobrze, As, a co mam zrobić tym którzy im pomagali ?

 19. Piskorz said

  re 15 Inaczej ty POLAKU/POLKO bedziesz klepal biede w swoim wlasnym kraju.”….Geremek wyraźnie powiedział. że Polak musi być biedny.!! A drugie ścierwo, że….Polaków wypierdolimy i sami będziemy rządzić”.!!

 20. Czaruś said

  ad.4/ Skoro Przedpełscy przedostali się po wybuchu II w.św. przez Rumunię na zachód – to kim byli? Takimi samymi tchórzami jak inni z rządzących! Zwiali pozostawiając Naród na pastwę losu!

 21. AS said

  Re 18. Skoro pomagali okradać i zabijać to też okradali i zabijali i są wrogami Polaków i Polski. Niech umrą, proszę Cię o to Stworzycielu Świata.

 22. Boydar said

  Pan Bóg: no więc dobrze, skoro tak uważasz … ale, zastanowię się jeszcze, choć znajomy rabin mówi Mi żeby nie zwlekać

 23. PK said

  a to ciekawostka. żołnierz (podobno odważny) zamiast walczyć, zmyka przez Zaleszczyki do Rumunii, a potem jeszcze ‚wydostaje się’ do USA …. aj waj! no i naprawdę zainteresowała mnie historia Jazmiga. jeśli umowy indemnizacyjne objęły ten majątek – to NIC się spadkobiercom nie należy! kopa w zad! tym bardziej, jeśli przedpełscy nigdy nie byli prawowitymi właścicielami ! tym bardziej!

 24. Ryotaro said

  Ty kurwo jebana, śmieciu pierdolony odpowiesz za to. Gnido. Obym Cię nie spotkał, pierdzie przefermentowany. Gnido pierdolona bądź przeklęty, w imie Jezusa Chrystusa i Boga jedynego, prawdy jedynej i trójcy przenajświętszej, kurwo cenzurująca dostanę Cię i połamię.

  ——
  Życzenia „w imię Jezusa Chrystusa” dla gajowego.

  Admin

 25. Boydar said

  Dziwne, tyle lat było względnie normalnie, a teraz nagle …

  To musi covid, ani chybi.

  Tak po katolicku – wyrazy współczucia, Panie Ryotaro, szkoda że na Pana padło.

 26. pros said

  właśnie wczoraj o….łem jednego ‚patostreamera’ za to, że czepiał się Generała Jaruzelskiego
  a tym samym
  o……….lam panią Falzman>>
  za ‚święte prawo własności’!!
  jest takie powiedzenie:
  Kalemu ukraść krowę, to źle
  ale jak Kali ukraść>to dobrze
  i niech się pani FALZMAN czepia sądów w rpjakiśtamnumer tak jak czepia się np. posrana unia europejska czy USA z act447
  .
  Ja rozumiem, że zjednoczonej prawicy leje się do tyłków >bidet do dzisiaj nie zadzwonił do dudexa
  a wręcz przeciwnie>
  Polska została zrównana..co do przestrzegania ……’praw człowieka’ z Białorusia!!palce lizać
  .
  ##17:prostopopolsku>
  ze spotkania gen. Jaruzelskiego z Rockenfellerem jest notatka płk Zbigniewa Załuskiego, który był ‚blisko’ gen. Jaruzelskiego (nie pamiętam funkcji) ale pełnił w trakcie wizyty funkcję note-takera czyli zapisującego treść rozmów jak się zwykle czyni – w rozmowach osób oficjalnych.
  Piszę ‚czyni’ bo post1989 jestem święcie przekonany, że takich zapisów się nie czyni
  a wręcz media amerykańskie z rozbawieniem opisywały jak Waszczykowski zebrał ‚op…..l’
  od z-cy US sekretarza stanu za ‚ustawę Jakiego’
  Na linkach podanych są produkty propagandy ‚zjednoczono-prawiczkowej’

 27. AS said

  Re 22 Żaden rabin nie jest znajomym Stworzyciela Świata. Wszyscy rabini i my wszyscy jesteśmy niczym wobec niego. Niech nas wszystkich dosięgnie zasłużona kara wedle postępków. Proszę Cię o to Stworzycielu Świata, zacznij wymierzać karę. Jeśli zasłużyłem to obetnij mi głowę, jeśli inni zasłużyli to obetnij im głowy. Godzę się na wszystko, niech wszystko wróci do początku.

 28. Kar said

  ..duch sfalszowanego statutu kaliskiego wciaz grasuje.. po Polin. Na nieruchomosciach zdobyli krocie. Za wieczne uslugi dziekczynienia dla wypierda ksiecia Poboznego..

 29. AS said

  Powtarzajcie tą prośbę codziennie wszyscy. To jest uczciwa prośba i zostanie wysłuchana. Zobaczycie jak szybko można zmienić ten świat z pomocą naszego Stworzyciela. Uwierzcie.

 30. AS said

  Życie tutaj to chwila. Wstaje dzień rodzimy się, żyjemy, nadchodzi noc umieramy. Żeby nasz dzień był dobry. Każdy umrze, jutro, za rok, za 100 lat, bez znaczenia. Prowadźmy prawdę ze sobą. To co dostaliśmy przy narodzinach musimy oddać po śmierci. Zobaczcie co dzieci dostają i to macie zwrócić w nieskazitelnym stanie.

 31. Anucha said

  @24
  Panie Marucha
  Takiego to tylko kopnąć w święconkę, jak taki religijny.

 32. Piskorz said

  re 30 Życie tutaj to chwila…..jest taka książka /Szwed, Moberg/…”Twoja chwila na ziemi” !. Niestety nie czytałem, ale tytuł b. wymowny!!

 33. Maverick said

  Towarzyszka Panienka nie nawet wyrzutów sumienia i nierozumie podłości swojego tatusia. To że trzymał strach nad Polską mocną ręką, i był oportunistą a nie czowiekim kierującym się zdrowym rozsądkiem jest oczywiste, to że wydał rozkaz zestrzelenia samolotu uciekającego pilota to mały pikuś, przy tym jak spłaszczył się przed Rockerfellerem. Tym faktem upodlił cały naród i podporządkował wpływom Rothschild. Tacy potrafią tylko wykonywać rozkazy jak kabalarzy z Moskwy to potem z City of London.

 34. Reakcjonista said

  Czy przypadkiem na fotografii nie ma nieruchomości adresowanej na Ikara 6? Tak, tylko pytam…

 35. Reakcjonista said

  …a raczej Idzikowskiego 25?

 36. Marucha said

  Re 25, 31:
  Pan Ryotaro się nie poddaje i dzielnie walczy o wolność słowa, tak jak umie.

  Oto kolejny przykład, nie wpuszczony do gajówki (bo gajówka to nie gnojówka).
  Nie muszę autora ośmieszać, bo sam to robi najlepiej. 🙂

  ~Ryotaro 21.03.2021 o 19:05
  [email i adres IP – litościwie usunięty]

  Śmieciu ludzki, rodzynie z dupy. Gnidy takie jak Ty są częścią problemu, powodem dla której umęczona Polska wciąż nie może się podnieść z kolan. Śmieć niedopuszczający wolności słowa, niedopuszczający wolnego dyskursu na swojej stronie, bojący się, że straci kontrolę. Bo jest leniwy, nie zna języków, nie chce mu się czytać. Jest zwyczajnym przygłupem, katobetonem, pierdołą, która zagubiła się całkowicie nigdy nawet nie przeczytawszy Biblii. Żenujący gnom, który projektuje problemy swojej podświadomości i swoją własną nieumiejętność na innych, gówno ludzkie, które żydokomuna globalna rozniesie na butach, potem zaś zajmie się ludźmi dobrej woli, niszcząc ich i okradając do cna. Gnojówka Gnojowego. Puść to, ludzki ścieku. Czy może nie masz jaj, bo ich -owszem – nie masz. Nie znasz nawet wroga z którym się mierzysz, bo to Polak jest dla Ciebie wrogiem- jeżeli jest tylko zbyt inteligentny. Puść ten komentarz, gnido. Ciekawe, czy zdołasz.

 37. Maverick said

  Żeby chociaż coś merytorycznie napisał, ale jest sporo wulgaryzmów i osobistych insynuacji.
  Mozna się niezgadzać, ale odrazu wyzywać i ublizać. Polska nie podniesie się z kolan tak długo jak nie będą Polską rządzić Polacy, którzy na pierwszym miejscu stawiają nasze ineteresy i nie będą się po wasalsku umizgiwać, i próbować przypodobać kabalarzom.

  ——
  Aby się z czymś/kimś nie zgadzać, trzeba mieć jakieś poglądy, a nie tylko wylewające się z jamy gębowej odchody/
  Admin

 38. Carlos said

  re Maverick ale towarzyszce panience ,nikt z tzw. prawicowcow w/w nie zadal pytan , chocby w uprzejmej formie ,o zbrodnie tatusia

 39. Anucha said

  @36
  Jak na mój nos, to Polak czegoś takiego nie napisałby. Tym bardziej na założyciela i prowadzącego Gajówkę

  Zawsze powtarzam: dwóch jest prawdziwych patriotów w tej Rzeczypospolitej: ja w Koronie i Marucha w Szwecji 🙂

 40. piwowar said

  Czy pamięta Pan Ciemnogród, panie Gajowy? To była ekskluzywna grupa, zwana wówczas listą dyskusyjna, z czasów przedjunijnych. Owo zgromadzenie skupiało ludzi będących potencjalnymi kandydatami do utworzenia zalążku polskiej elity intelektualnej w nowej Polsce. Gdy począwszy od tak zwanej akcesji coraz bardziej wychodziło na jaw, że o żadnej nowej Polsce nie będzie mowy, a tym bardziej o polskiej elicie intelektualnej, ferwor rozpraw Ciemnogrodowych gasł aż wreszcie elita rozpierzchła się na wszystkie sześć stron świata. (sześć, bo jest jeszcze góra i dół). Piwowar poczytywał sobie za niebywały zaszczyt, graniczący z grzechem pychy, że tak światli i kulturalni ludzie pozwalali mu stać obok nich, a czasami nawet odezwać się i być wysłuchanym, choćby z życzliwym pobłażaniem.

  Otóż na Ciemnogrodzie agresywna pogarda okraszona wulgaryzmami, a zwłaszcza stek wulgaryzmów nie mógł mieć miejsca. Nawet ten, komu wypsnął się przypadkowo „argument” ad personam, otrzymywał od Gremium, rzadziej od Burmistrza, upomnienie (nawet nie ostrzeżenie) i w razie uporczywego trwania w błędzie mógł zostać usunięty ze środowiska, a wrócić się nie dało, bo należało się tam zapisywać. Oczywiście, różnice poglądów były na porządku dziennym, ale można było rozmawiać i w nawet ekstremalnym przypadku rozejść się bez osobistej animozji.

  Czasy się zmieniły. Dyskusja jako taka, nie mówiąc już o jakiejś rozmowie konstruktywnej, stała się niemożliwością. Piwowar nie ma bladego pojęcia, w imię jakiej idei Gajowy prowadzi Gajówkę. To jest tytaniczna robota, niestety zdaje się że syzyfowa i skutkująca groźbą pojawienia się niedyspozycji fizycznej i nerwowej. Ileż tak można. W naszym wieku, panie Gajowy, potrzeba zająć się czymś radosnym, relaksującym. Szanowną Małżonką, wnukami (Piwowar też ma piękną i dobrą Żonę, która niestety regularnie podczytuje Gajówkę). A odbieranie i odsiewanie takich przesłań jak w p. #36 nie należy do miłych atrakcji. Cóż, Piwowar wierzy, że Gajowy wie, co robi, ale ciekawość go jednak zżera.

  Piwowar przeprasza Gajowego i Gremium za zwracanie się do Gajowego publicznie z osobistymi uwagami, ale wydaje mu się, że nie on jeden ma takie pytania i wątpliwości. Oczywiście, Piwowar nie oczekuje odpowiedzi na nurtujące go kwestie, stawiane, nie zadawane. Jak wiadomo niejednemu gościowi Gajówki, Piwowar nie obamia sie selektywnej dewirtualizacji w celu prowadzenia spokojnej i jak najrzeczowszej konwersacji.

 41. Maverick said

  Panie Piwowar jak zawsze piszesz wyważone i kulturalne wypowiedzi, bo tylko czlowiek nieumocjonujący się potrafi sensownie i z taktem odpowiedzieć kążdemu.

  Niestety żyjemy w starasznie dziwnych czasach, arogancja, pycha, pomawianie stają się normą. Przykład dają demokratycznie wybrani jak porąbany Biden, który nazwał Putina killerem.

  To wszytsko przewidział Orwell w 1984, jesteśmy trochę opóżnieni, ale czasy resetu który planują nam SanHandrin-owcy mogą być zakłócone resetem bożym, wtedy on oddzieli chwasty od zboża i wrzuci ich do wiecznego ognia.

 42. piwowar said

  Panie Maverick, Bidakowi akurat tę wadę warto wybaczyć, bo na dzień dzisiejszy nieszczęśnik trochę nie wie co się dookoła niego dzieje. On siedzi na stołku jedynie jako parawanik, zza winkla którego strzelają krańcowo niebezpieczne Trzy Gracje (aktualnie chyba na razie tylko dwie, ale just wait). On ma poważniejsze rzeczy na sumieniu z czasów większej świadomości. Chodzi na ten przykład o dywanik, pod który zamiatał ukraińskie ekscesy swojego potomstwa. KIller się z Bidaka w rękaw zaśmiał w odpowiedzi na jego wynurzenia.

  A Orwell, proszę pana, nawet nie wyobrażał sobie że jego przewidywania to pikuś w stosunku do tego co nas może czekać.

 43. Anucha said

  Ja tylko jedno wiem zamieniliśmy prezydenta
  Jaruzelskiego

  na prezydentów

  Wałęsę (sam głosowałem -mea culpa)
  Kwaśniewskiego
  Kaczyńskiego
  Komorowskiego
  Dudę
  Na tę hołotę już nie oddałem swojego głosu.

 44. Anucha said

  Jak szedłem głosować na Wałęsę.
  Ojciec powiedział:
  -Synu co ty robisz?
  Ja powiedziałem:
  -Tato będziemy mieli zachód. Wreszcie będę mógł pójść do burdelu.

  I faktycznie ,Wałęsa zrobił burdel z całej Polski.

 45. revers said

  pani Monika rzuca wyzwanie kazdemu opurtuniscie, nidowirkowi o niewnosci towarzyszki panienki, ale za co, o co? skoro juz miala u siebie w studiu tylu zacnyc ludzi i wolnosciowcow, liberalow.

  https://www.facebook.com/MonikaJaruzelska?__cft__%5B0%5D=AZXrRO9Qs7eDtu9DK2hS0FAl_BYpCTrlQzKW7sotb7ini8IwqykDu9XxjdOqw_a74cYBnfZ9sfw00EIRCI4rA_amZdfrr1s8IUlCGVGR8lp2HdP_hK5hEyAmHZdzrQEDiDvG6UDEsSVWzuuwuRikvfJu_ei_d9MbEipxa6Wwz2MqKqXBkyWFE7iXZxYRWGR7iuo&__tn__=-UC%2CP-R

  Nawet JKM dlugo, dlugo zaniechal akt maseczki na sejmowej mownicy, gdy teraz rasko w maseczce oklada lockdown epitetami, zamienianymi przez pis w lokalne kolejne kagance, kreowanie bogatych pisowcow typu Obajtek.

 46. tracz said

  #33:Maverick said
  a czy ty misiu ptysiu zastanowiłeś się na podłością swojego tatusia, że takiego cepa-oportunistę
  wydmuchał, który pisze takie pierdy!!
  Jakieś wyrzuty sumienia czy trywialny syfilis intelektualny!!
  .
  Miej pretensje do tych co się przed 1989 i po 1989 płaszczyli przed USA, Izraelem, NATO, EU, IMF
  czyli kaczory -olszewscy-dudexy-kwachy-balcerowicze-waszczykowscy-moravery-maciarewicze-czaputowicze-gowiny-karnowscy-
  niekiedy biorąc za to kasę od USA-Izraela-Nato-Eu
  .
  Leje się pisiorom aka patrioci aka ‚obalacze komuny’ aka ‚odzyskiwacze niepodległośc’
  aka ‚wschodnia flanka NATO’ aka ‚przedmurze chrześcijaństwa
  do tyłków ile się tylko zmieści
  Załuż se misiu ptysię maseczkę ‚covidową’
  na mózgownicę albo jeszcze lepiej
  WYSZCZEP się.

  Śmiszne>
  w 2015 gross Polaków głosowało na dudexa i ‚zjednoczoną prawicę’
  bo mieli ABS dość ‚po’
  tak dzisiaj-ad2021- gross Polaków ma
  DOŚĆ
  ‚zjednoczonych prawiczków’ bo się okazało
  że
  robią to co PO-PIS-SLD
  i jedyna satysfakcja>
  to za czasów rządów jarkacza pod kierunkiem moravera
  albo moravera pod kierunkiem jarkacza
  nabiera znaczenia stare greckie powiedzenie
  (leciutko zmodyfikowane)
  NEC LOCUS UBI POLONIA FUIT
  czyli
  nie ma miejsca gdzie kiedyś Polska była
  + „Żydzi wracajcie w dowolnej ilości’
  ACT 447+ustawa 1066+oddanie resztek zasobów polskich (polska miedź) w obce ręce czy zniszczenie polskiego górnictwa bo musimy kupować LNG od cepów amerykańskich, etc
  .
  i se wysłuchaj – ze zrozumieniem- prelekcji prof. Wielomskiego
  „schwabus’
  na konserwatyzm.pl

 47. Miet said

  Re.40.
  Dzięki Piwowarze za ten wpis.
  Moja Żona też dziękuje – podobnie jak Twoja zagląda do Gajówki.
  Kiedyś myślałem, że Gajówka to będzie nawet coś „wyższego” niż Ciemnogród.
  Teraz pozostało mi jedynie mile wspominać Ciemnogród.

  ——
  No cóż, gajówka nie będzie lepsza, niż my…
  Admin

 48. AS said

  Re 36
  Ale czemu Ryotaro użył tych słów? Są wynikiem bezradności i nieszczęścia. Nie obrażajmy się, ale dowiedzmy się dlaczego tak postąpił. Skoro jesteśmy Polakami, możemy sobie wszystko powiedzieć, jak w rodzinie, by na końcu dojść do porozumienia. Nie możemy się obrażać tylko dociekać prawdy, bo inaczej zginiemy.

  ——
  O czym Pan pisze?? Dociekać jakiej prawdy? Jaka rodzina? Jakie porozumienie? Z kim?
  Admin

 49. Miet said

  Re.47.
  Admin

  To absolutna prawda Panie Wacławie.
  Tak jest, jak jest.

 50. Martusia said

  Niestety drogi Piwowarze nasz ciemnogrowy swiat odplynal w sfere marzen, podobnie jak i otaczajacy nas dawny pelen czarow i urokow jak nam sie teraz wydaje, nasz swiat. Piekno zostalo zastapione brzydota, slowa z wyzyn slownikow encyklopedycznych no niestety dosadnym slownictwem ukorzenionym w obecnej rzeczywistosci, napikowanej forsowanymi absurdami dzieki celowo i perfidnie edukowanej – glupocie ludzkiej, ktora kazda brednie potraktuje jako prawde objawiona.

  Podziwiam p.Gajowego, ze rak nie zalamal robi co moze, zeby nasze szare komorki pobudzic do walki z atakujacymi wirusami, ma zdrowie, nerwy ze stali i to cieszy. Oby tak dalej! Zasluzyl na dziekuje z calego serca powiedziane.
  Politycznie nic nie napisze bo lepiej zostawic ten temat na dzien w ktorym slonce rozsjasni mroki. Nic sie niestety nie zmieni bez ………………., kazdy z nas po swojemu to rozumie.

 51. Boydar said

  Znacie profesorze bajkę o kolorach ? Ja znam. I tą drugą też.

 52. Przemysław Jakub said

  Ten Ryotaro to taki przykład troglodyty, których dziesiątki musi Pan Gajowy tutaj blokować.

 53. Boydar said

  Panie Przemysławie … tu nie ma troglodytów. Może jeden Pan Rycho 🙂

  ——
  Są, są, większość za drzwiami…
  Admin

 54. piwowar said

  Panie Gajowy: Jest coś takiego jak synergia. Gajówka będzie lepsza niż my wszyscy razem wzięci, jeśli my będziemy razem.

  Już ponad czterdzieści lat temu Piwowar usłyszał od pewnego korzonka: Najgorzej jak się Polacy zbiorą do kupy.

  No pewnie, że dla wielkiego szwiata najgorzej.

  Dlatego……. ech, po co strzępić klawiaturę na pośmiewisko gawiedzi. A mądrej głowie dość dwie słowie.

 55. piwowar said

  Martusiu, czy słońce kiedykolwiek jeszcze rozjaśni mroki, jak piszesz? Nie po to się zasłaniało, żeby teraz rozjaśniać.
  A Gajowy robi robotę bo z jakichś sobie znanych przyczyn chce to robić. Piwowar szanuje jego intencje i motywacje, ale w imię starej znajomości żal patrzeć jak rujnuje sobie zdrowie i nerwy szarga.

 56. Marucha said

  Re 54:
  Tak, istnieje zjawisko synergii… podobno, gdzieś…

 57. Marucha said

  Re 50, 55:
  Obecnie gajowemu doskwiera pogorszony wzrok, co na szczęście nie boli.
  Operacja oczu – mniej więcej za cztery miesiące…

  A nawiasem mówiąc… gdzie się podziejecie bez gajówki?

 58. Maverick said

  Żydki nadzorujące każdy kawałek sieci nawet tutaj zaglądają. Pewnien ublizający Polakom na naszej klasie twierdził że wstawiam plagiaty z gajówki, gdy były to moje własne posty. Oni węszą i szukają antysemityzmu.

  https://www.bitchute.com/video/lCp4AMVSMLMx/

 59. Boydar said

  Przeważnie po zakończeniu szkoły jest egzamin. No to pójdziemy.

  Nawet gdyby wzrok się nie poprawił, to i tak Pan zobaczy.

 60. Anucha said

  @57

  Jeszcze jest dużo do zrobienia.
  Trzeba być dobrej myśli.
  Musi Pan jeszcze zobaczyć wschód słońca nad Tartarem

 61. revers said

  Przykre, znowu w pyl kosmiczno-bitowy obroocenii.

  Podobno biednemu piasek w oczy, jaskry, bielma, odklejanie siatkowek po drodze.

  Rzucone w zabawach wapno w kawalku tynku w oku mieli i wychodzili jakos z opaska pirata na oku, ale krwiste plamy pozostaly na galce ocznej.

  Byly tez inne fora polonijne ktore po rozwinieciu sie przejely gudly.

  Na kazdej wojnie informacyjnej prawda podobno pierwsza ginie.

  Nadchodzaa dodatkowe pejsounijne podatki cyfrowe.Entriopia informacyjna tez swoje robi lub ginie.

Sorry, the comment form is closed at this time.