Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Przedstawiciel UE: Rosja zajęła konfrontacyjne stanowisko wobec wspólnoty

Posted by Marucha w dniu 2021-03-23 (Wtorek)

Przedstawiciel Unii Europejskiej po słowach ministra spraw zagranicznych Rosji Siergieja Ławrowa o braku stosunków powiedział w rozmowie ze Sputnikiem, że to Rosja jest nastawiona konfrontacyjnie do wspólnoty.

Stosunki Moskwy z Unią Europejską jako organizacją nie istnieją, zostały zniszczone przez Brukselę, powiedział wcześniej Ławrow.

Według ministra Europa „zerwała te stosunki, po prostu niszcząc wszystkie mechanizmy, które były budowane przez wiele lat i naszymi partnerami są poszczególne kraje europejskie, które chcą kierować się swoimi interesami narodowymi  – powiedział rosyjski polityk.

Nie komentujemy komentarzy. Stosunki Unii Europejskiej z Rosją opierają się na pięciu zasadach i nasza jedność w tych ramach jest naszym najważniejszym osiągnięciem. Przewodniczący Rady Europejskiej Charles Michel rozmawiał z prezydentem Rosji Władimirem Putinem nie dalej jak wczoraj i bardzo wyraźnie dał do zrozumienia, że jest to podejście UE do Rosji – powiedział przedstawiciel wspólnoty.

Rosja zajęła konfrontacyjne stanowisko wobec Unii Europejskiej. Kiedy Rosja łamie prawo międzynarodowe i prawa człowieka, musimy reagować i jest to to, co robiliśmy i będziemy robić nadal, kierując się wartościami i interesami bezpieczeństwa UE – powiedział przedstawiciel UE.

Jak dodał rozmówca agencji, liderzy państw Unii Europejskiej omówią stosunki między Unią Europejską i Rosją na szczycie w tym tygodniu.

Wczoraj poinformowano, że szefowie ministerstw spraw zagranicznych UE porozumieli się ws. przestrzegania pięciu zasad wobec Rosji, które zakładają współpracę w kwestii utrzymania sankcji do czasu wypełnienia porozumień mińskich.

https://pl.sputniknews.com

Człowiekowi brakuje wystarczająco wulgarnych słów, aby określić tych bydlaków, jacy rządzą Unią Jewrejską. To nie Rosja zaczęła okładać Unię sankcjami,  to nie Rosja walczy o „prawa człowieka” na Zachodzie posługując się prostackimi kłamstwami. 
Że też tym skurwielom nikt nie rozłupie czerepów siekierą…
Admin

Komentarze 4 do “Przedstawiciel UE: Rosja zajęła konfrontacyjne stanowisko wobec wspólnoty”

 1. pras said

  ADMIN>>BB celne określenie tych pacanów
  z EU
  i głos z Ameryki>gdzie jest rozpierducha na potęgę i P.C. Roberts (‚robił’ u Reagana)
  Does Europe Stand with Biden Against Russia?
  .https://www.unz.com/proberts/does-europe-stand-with-biden-against-russia/
  pisze:
  ‚“President” Biden, who stole a presidential election and murdered American democracy, accuses the President of Russia of being “a killer.” Do Europe’s politicians agree? ”
  czy Lendman (tyż z USA)
  Rising Tensions in Eastern Ukraine
  .https://stephenlendman.org/2021/03/rising-tensions-in-eastrn-ukraine/
  „US-installed puppet rule in Kiev planning to resume aggression on Donbass along Russia’s border?”
  czy
  Sino/Russian Criticism of Hostile US Actions
  .https://stephenlendman.org/2021/03/sino-russian-criticism-of-hostile-us-actions/
  i coś co należy PODKREŚLIĆ
  udział polski-
  BIPARTISAN
  czyli ‚zjednoczone prawiczki”+totalna opozycja’+lewactwo (SLD)
  w tych szopach a szczególnie w EUparlamencie
  czyli
  ADMIN winien – jak sądzę- rozszerzyć swój komentarz o tych cepów z Polin.

 2. revers said

  Lawrow odpowedzial brukselskim idiotom, torzy wczesniej zaczeli histerie i propagande wokol Nawalnego …

  https://www.rt.com/russia/515345-lavrov-breaking-off-relations-eu-borrell/

  a kto nie rozumie, to jego sprawa, niech porozmawia z Nawalnym o Nawiczokach w czopkach do doopy lub z bulgarska mafia, tez maja na stanie nawiczok ktory chetnie sprzedaja sluzbom zachodnim.

 3. revers said

  M.Piskorski pisze: „Wychodzi na to, że:
  1) osoby komentujące polską skrzeczącą rzeczywistość lub publikujące korespodencje nie zawierające pochwał pod adresem „geniusza Niziny Środkowoeuropejskiej”, „mózgu Trójmorza” i towarzyszy z NATO oraz jakiegoś Zachodu (cokolwiek autor ma na myśli) powinny wiedzieć, że za to boleśnie odpowiedzą;
  2) punkt 1) nie dotyczy dziennikarzy, dyplomatów, polityków będących obywatelami krajów NATO i „Zachodu”, bo im wolno do woli używać sobie na Polsce, Polakach, a nawet „geniuszu”.
  A zupełnie poważnie: jak długo jeszcze Polska utrzyma się po takich wybrykach w Systemie Informacyjnym Schengen (SIS), którego bezpodstawnie i notorycznie nadużywa do ograniczania wolności przemieszczania się osób, które naraziły się politycznie Warszawie?”

  Juz jednego rosyjskiego dziennikarza na mocy donosu nasiej abw zbanowano na strefe szengen do roku 2025.

  https://www.pap.pl/aktualnosci/news%2C838557%2Cna-wniosek-abw-leonid-swiridow-ma-przedluzony-zakaz-wjazdu-do-strefy?fbclid=IwAR1OPjrwMLsOZWy4d87HlEc8L4tf4lscdAmo7r6T9qiTfnPB3H_3CqtK8dc

 4. z prowincji said

  dzis słucham TOk-fm i uszom ni wierze ;dziennikarka zadaje pytanie Pani prof. z .UJ ;czy czasem zła passa i zła opinia Polaków o Astra-Zeneka nie wynika z rosyjskiej propagandy medialnej ?
  Gotuje się we mnie gdy słyszę o tym fałszywym stosunku mediów
  i nie tylko , wobec naszego sąsiada .

Sorry, the comment form is closed at this time.