Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  zen o Rosyjscy eksperci będą szukać…
  ? o Wolne tematy (41 – …
  Voodoosch o Sztuczna inteligencja ma rządz…
  I*** o Sztuczna inteligencja ma rządz…
  Olo o SKANDALICZNE słowa eksperta.…
  I*** o Rosyjscy eksperci będą szukać…
  Cyngiel o Sztuczna inteligencja ma rządz…
  Niedźwiedź o Wolne tematy (41 – …
  revers o Wolne tematy (41 – …
  flathead o Rosyjscy eksperci będą szukać…
  Ale dlaczego? o Rosyjscy eksperci będą szukać…
  Olo o Dlaczego Biden wyprosił spotka…
  Marcin o Wolne tematy (41 – …
  Zenon_K o Rosyjscy eksperci będą szukać…
  Maria o Rosyjscy eksperci będą szukać…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 546 obserwujących.

Koniec gry Zełenskiego

Posted by Marucha w dniu 2021-03-25 (Czwartek)

Gdy Joe Biden nazwał Władymira Putina „zabójcą” – zostało to przez co bardziej zapalczywych komentatorów uznane za początek co najmniej nowego etapu zimnej wojny, a może nawet zapowiedź wojny gorącej.

A jak wiadomo, gdyby do takowej doszło – Ameryka będzie jej prowadzić do ostatniej kropli krwi: Polaków, Bałtów i Ukraińców…

Oczywiście, dla schyłkowej obecnej kabaretowo-oligarchicznej ekipy w Kijowie taki wzrost napięcia objawił się jako szansa przedłużenia swego namiestnictwa nad ukraińskim terytorium powierniczym i zaskarbienia łask amerykańskich panów. I równie bezdyskusyjnym jest, że sama Ukraina, już rozkradana właściwie z dnia na dzień – w przypadku całkowitego ucięcia wymiany gospodarczej z Rosją po prostu padnie z głodu.

I tak, jak Wielki Hołodomor to dziś mit ideologiczny – tak jeśli Ukraina weźmie udział w zaostrzonych sankcjach przeciw Rosji prawdziwym sprawcą Hołodomoru będzie Wołodymyr Zełeński.

Napoleon w klozetowej skali

Aktor ten podobno ze swoich dawnych skeczy najbardziej lubi ten, w którym był Napoleonem. A raczej – biednym obłąkanym udającym francuskiego cesarza. Może dziś uroił sobie, że jest nie tylko Napoleonem, ale i Hitlerem i postanowił zakończył swą karierę równie efektowną klapą, jak tamci dwaj, pobici właśnie przez…. Rosjan?

Nie, oczywiście słabości intelektu i osobowości prezydenta Ukrainy są znane, nie w tym jednak rzecz, że aż tak zwariował, by się rzucać na Rosję dla chwili sławy. To raczej nadgorliwość kijowskich sponsorów tych żałosnych niby-rządów, rozumiejących, że tylko nadskakiwanie najbardziej ekstremalnym siłom w USA może przedłużyć czas namiestnictwa w ukraińskiej kolonii.

W końcu przecież jeśli jednak uda im się sprowokować pełnowymiarowy konflikt – to nie oni będą ginąć, tylko zwykli Ukraińcy. Ci, którzy wymyślili Zełeńskiego już dawno będą wtedy w swych zagranicznych pałacach, nie tylko zresztą w USA, ale w bardziej… śródziemnomorskim klimacie.

Gdzie przywitać armię rosyjską

Przy tej okazji można by oczywiście powtórzyć stary dowcip o tak dziwnej wojnie ukraińsko-rosyjskiej, w której Ukraina straciła już trzy swe dawne obwody, tysiące sprzętu, miliony dolarów – a Rosja… Rosja nawet jeszcze nie weszła.

Można też przypomnieć co, to co powtarzaliśmy od Euromajdanu Polakom straszonym antyrosyjską, wojenną propagandą: gdyby rosyjskie wojska naprawdę wkroczyły na Ukrainę, ledwo zdążylibyśmy na przejścia w Dorohusku i Medyce, żeby je przywitać kwiatami (choć oczywiście lepiej, rozsądniej i przyjemniej byłoby te same jednostki w duchu braterstwa broni przyjąć na granicach Rzeczypospolitej, gdzieś koło Zbrucza i Bohu…).

O tym wszystkim przecież Ukraińcy wiedzą i to nie tylko politycy, ale zwłaszcza wojskowi. Militarnie Ukraina jest w sytuacji nie do obrony, a faktycznie, mimo kolejnych miliardów marnowanych na dosprzętowienie – ukraińskie Siły Zbrojne nie oparłyby się dzisiaj nawet ochotniczym obrońcom Republik Ludowych.

Tego rozkradzionego, oszukanego kraju nie ma kto bronić, może poza garstką nazistów i najemników. Zdecydowana większość narodu jest rozczarowana, zmęczona, przejrzała na oczy i wygląda tylko prawdziwego zakończenia tego tragicznego cyrku, obecnie z Zełeńskim w roli małpy na katarynce. Ukraińcy chcą pokoju – ale takiego prawdziwego, a nie z opowieści polityków. I Rosja może i powinna im taki pokój przynieść.

Oklasków nie będzie

Jako jedni z nielicznych nigdy też nie mieliśmy złudzeń odnośnie Zełeńskiego i jego obłudnych deklaracji. Od początku było jasne, że za projektem politycznym „Sługi Narodu” stoją wyjątkowo plugawe interesy oligarchiczne i międzynarodowe, a sama pokojowa frazeologia wynikała jedynie z prawidłowego rozpoznania nastrojów społecznych.

Sponsorzy Zełenskiego zrozumieli, że może on wygrać tylko obiecując pokój, reset w stosunkach z Rosją i pojednanie ogólnoukraińskie. No więc kazali mu to wszystko obiecać, nawet chwili przecież nie zamierzając niczego dotrzymywać. W dodatku zaś działali pod presją rosnącego poparcia dla Bloku Opozycyjnego, a więc formacji niejednorodnej bynajmniej, ale na pewno łączącej wielu ukraińskich patriotów i ludzi chcących szczerze rozwiązać problemy Ukrainy.

Trzeba więc im ukraść najpierw program, a potem i zwycięstwo. Oczywiście jednak, nawet wówczas, mimo kombinacji wyborczych – prezydent teoretycznie miał szansę urwać się sponsorom, zaproponować dialog i uzyskać realne rozwiązania dzięki pomocy środowisk, które były i są do tego przygotowane. No ale do tego musiałby być kimś, a nie Pinokiem okłamującym wszystkich, że jest prawdziwym chłopcem nie bacząc, że nos wciąż mu rośnie.

Dziś zresztą sytuacja jest już inna. Zełeński ostatecznie się skompromitował i chyba najbardziej nawet naiwnym jego fanom musiały spaść łuski z oczu. Jest takie polskie przysłowie: „O 11 – powiada aktor – sztuka jest skończona”, tzn. kończy się udawanie, sztuczki, opada kurtyna i albo słychać brawa, albo gwizd widowni i na scenę lecą pomidory i zgniłe jaja. Rola Zełeńskiego się kończy – a oklasków na pewno nie będzie.

Wyzwolić Ukrainę

Popatrzmy zresztą na to z polskiej perspektywy. Co na Ukrainie dochodziło do jakiejś prozachodniej ruchawki, jak choćby prezydentura Juszczenki czy potem „pomarańczowa rewolucja” – już amerykańscy agenci ogłaszali „Wyzwolenie! Ukraina odzyskała niepodległość!” (w domyśle – oczywiście od Rosji).

A po paru latach do żłobu w Kijowie dopychał się ktoś nowy i znowu okazywało się, że teraz Ukraina będzie jeszcze bardziej niepodległa.

Ile razy jeszcze ten Majdan Niepodległości będzie się wyzwalać? – podkpiwaliśmy. A tymczasem biednych Ukraińców wyzwolono w międzyczasie z zarobków, pracy, znacznej części przemysłu, wkrótce ziemi, a przez cały czas również pozbawiono godności i dobrego imienia na świecie, skażonego wzrostem banderowskiego nazizmu. Taką to „wolność” przynoszono Ukrainie z Zachodu…

Ale ta upiorna logika czy raczej jest brak – jest wpisana nie tyle w samą ukraińskość, co w obce, imprintowane jej ideologie. Takie właśnie, jak banderyzm a wcześniej myśl Dymitra Doncowa sprowadzające się do narzucania Ukraińcom wiary i przekonania, że mają wyłącznie wrogów. Taki naród popada w efekcie w paranoję, nabywa skłonności do zachowań patologicznych (stąd m.in. straszliwa Rzeź Wołyńska), rzuca się na wszystkich wokół i nawet wśród swoich.

Przede wszystkim zaś – jest zupełnie, tragicznie osamotniony. A wiadomo, takiego samotnika łatwiej potem okraść, napaść, do końca ogłupić i obłupić, bo przecież pozbył się dawnych przyjaciół. Bo przecież tak Rosja, jak Polska i Białoruś to dla Ukrainy naturalni i racjonalni przyjaciele. Oczywiście, gdy nie jest siedliskiem nazizmu i gdy nie stanowi igraszki złodziei i oligarchów.

Niestety jednak, na razie szaleństwo trwa, a każda taka schizofrenia u całego państwa ma też swoją nieuchronną fazę schyłkową i nieuchronny finał. Samobójstwo. I właśnie do niego dążą ci wszyscy, którzy Ukrainę zarazili. Na to zaś już nie pomoże żadna kwarantanna. Ukrainę trzeba pilnie wyleczyć. Ukrainę trzeba uratować – nawet przed nią samą.

Konrad Rękas
https://myslkonserwatywna.pl/

Komentarzy 10 do “Koniec gry Zełenskiego”

 1. xyz said

  A kto niby ma ową Ukrainę wyleczyć? Chyba nie polskojęzyczna władza w Polsce, godząca się ciągle na ustępstwa względem Ukrainy.

  http://suozun.org/dowody-zbrodni-oun-i-upa/n_na-zadanie-prezydenta-ukrainy-pomnik-dla-zbrodniarzy-holokaustu-w-polsce/

 2. xyz said

  http://suozun.org/dowody-zbrodni-oun-i-upa/n_niesiono-na-widlach-zamordowane-polskie-dzieci/

 3. xyz said

  Mrożące krew w żyłach zdjęcia.

  http://suozun.org/ten-dzien-w-historii/i_prace-ekshumacyjne-na-wolyniu-gaj-wrzesien-2013/

 4. plausi said

  Ukraina, czyli śmiech do rozpuku

  Istotnie „sama Ukraina, już rozkradana właściwie z dnia na dzień”, szczególnie jej tzw. święta ziemia

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/17/texnc/#Geneza

  Podobnie jak Polacy

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/06/kolonia-usa/

  także mieszkańcy tej krainy postanowili zniszczyć podstawy swej egzystencji i oddać co tylko można gangsterom finansowym. Banderowskie matołki też nie są w stanie pojąć, czemu ich działalność służy, a wystarczyło spojrzeć do sąsiadów. Nie jest wszakże przywilejem pospolitego ludu dostrzegać a cóż dopiero rozumieć sens wydarzeń. Lud zawsze czeka na kogoś, kto go będzie wodził za nos i okradał, czeka na wodza, nawet niech będzie to zwykły błazen.

  A jeśli chodzi o błaznów, to Polacy też otrzymali takie, Bolka. Błazen na prezydenta, to najlepszy znak, że teraz nastąpi rabunek na całego.

 5. Maverick said

  A w Polin cwiczyli napad na Kalingrad.

  Chyba znowu rzydziany i masoni chcą ofiarować jako frajerów na ołtarzu swojego bożka Lucyfera.

 6. GŁUPTAS Zełenski ma tak samo POPIER*OLONY łeb jak KRYMINALISTA zwapnialec ŁAPÓWKARZ biden . . . said

  Dzisiaj tzn. w czwartek 25 marca 2021r ten stary 90-o letni retoryczny OSZUST zwapnialec „biden” był po mraz PIERWSZY wystawiony na konferencji prasowej, aby dzienikarze „zadawania” po raz PIERWSZY zadawali jemu pytania, na które ten stary TREP miał odpowiedzić . . .

  Co ciekawego to każdy dziennikarz „azproszony” na tą „konferencję” . . . SIĆ musiał dostarczyć swoje pytania do tego głupka ZWAPNIALCA na PIŚMIE z WYPRZEDZENIEM nie później niż 24 godziny przed tą „konferencją prasową” . . . czyli aby ten zwapniały PRZYGŁUP mógł sobie przygotować odpowiedzi. Zobaczicie jak ten stary PAJAC odopwiadał na te wcześniej jemu dostarczone pytania :

  Jak widać temu staremu zwapnialcowi oprócz tego, że bezczelnie cynicznie KŁAMIE to też NAOCZNIE widać, że jego mózgownica się już dawno ZLASOWAŁA.

  Przecież to EWIDENTNE, że ten 90-letni ZWAPNIALEC absolutnie NIE NADAJE się na to stanowisko, na które jego postawili SIŁĄ ci co SFAŁSZOWALI „wybory” w tym DURNOWATYM zbankrutowanym USA tego zakłamanego śmierdzacego GÓWNA co się nazywa : tzw. „demokracja amerykańska” czyli żydo-mafijne bezkarne FAŁSZERSTWA i „dymanie” każdego z pieniędzy jeśli jest taki OGRANICZONY umysłowo . . .
  jak na przykład te cyniczne SQRWYSYNY złodzieje z anty-polskiego PRZESTĘPCZEGO gangu tzw. „PiS” . . .

 7. gnago said

  Bozia miłosiernie karze za życia tego seryjnego mordercę cudzymi rekami

 8. Boydar said

  Ruscy szachiści jak zwykle bezbłędni 🙂

 9. poors said

  no fajnie
  ALE
  nasi rulers>
  zjednoczone prawiczki (kaczory, maciarewicz, gowin, morawer, dudex,etc)+totalna opozycja (tusek-sikorski-schetino,olechowski, trzaskower, wałęsa, etc) -+lewica (kwachu, zandbergi, senyszyny,miller, cimożko,etc)
  realizując wypełniając zlecenie suwerena tj.
  Deep Jewish State>US-IZRAEL-EU-NATO etc
  wypełniamy rolę mięsa armatniego i np. daliśmy Ukronazi 1 mld EURO kredytu bo prof. Żurakowski vel Grajewski (pisior pełnym ryjem)
  stwierdził „powstrzymywanie rosji musi kosztować’
  .
  My se tutaj p…….imy ale świat stoi w dość nieciekawej sytuacji, oczywiście spowodowanej przez ‚covidiotów’.
  Ostatnio Blinken (szef US state dept) o słusznych korzeniach w Brukseli na spotkaniu NATO foreign ministers i po spotkaniu Borell (‚min. sp. zagranicznych’ w EC) powiedział
  “We agreed to coordinate our efforts in addressing Russia’s confrontational behavior (sic) and encourage Russia to abandon this path (sic). ”
  A hostile joint statement by Blinken and Borrell said the following:
  .
  They’re “determin(ed) to further address, in a coordinated manner, Russia’s challenging behavior (sic), including its ongoing aggression against Ukraine and Georgia (sic); hybrid threats, such as disinformation (sic); interference in electoral processes (sic); malicious cyber activities (sic; and military posturing (sic).”
  a resztę sobie przeczytajcie w relacji
  Żyda z USA:
  US/EU Russia Bashing
  https://stephenlendman.org/2021/03/us-eu-russia-bashing/
  i oczywiście te pacany to ‚walka z dezinformacją’,’rozwój społeczeństwa obywatelskiego, INTERFERENCE w procesy wyborcze, wrogie cyber wars, etc, etc
  .
  „If global war 3.0 is launched, it’ll be made-in-the-USA, a major threat to humanity that could happen by willful design.”
  Borrell operates as a US imperial tool, bending to its will. (borrell działa jako narzędzie US imperium, naginając się do woli USA)
  A MY W TYM>rulers
  bierzemy udział.

 10. Poors said

  #9>ad vocem, z Hameryki:
  US Weapons to Kiev for Shelling Donbass
  .https://stephenlendman.org/2021/03/us-weapons-to-kiev-for-shelling-donbass/
  czyli raczej bym nie przesądzał ‚Koniec gry Żeleńskiego’
  a bardziej martwiłbym się
  KOŃCEM gry kaczorów-morawerów-dudexów-maciarewiczów-blaszczaków
  etc, etc
  bo jakie by małpie ruchy nie robili to u Bidena mają przesrane!!!

Sorry, the comment form is closed at this time.