Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  bryś o Rosyjscy eksperci będą szukać…
  Bezpartyjna o Wolne tematy (41 – …
  Witold o Rosyjscy eksperci będą szukać…
  Bezpartyjna o Wolne tematy (41 – …
  Chyba jakieś inne Pi… o Wolne tematy (41 – …
  JanuszT o Wolne tematy (41 – …
  Jack Ravenno o Wolne tematy (41 – …
  Jack Ravenno o Wolne tematy (41 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (41 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (41 – …
  Przestań tu wklejać… o Wolne tematy (41 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (41 – …
  podczaszy o Wolne tematy (41 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (41 – …
  podczaszy o Wolne tematy (41 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 546 obserwujących.

Pechowy dzień

Posted by Marucha w dniu 2021-03-25 (Czwartek)

W szkole, w której pracowałam za komuny, 8 marca wszystkie kobiety dostawały po jednym goździku i musiały podpisać u księgowej „goździk raz”. Kiedy zniecierpliwiona odmówiłam księgowa prawie się rozpłakała, więc przez litość ustąpiłam.

Polonistka Pola wprowadziła obyczaj odnoszenia kwiatów do pobliskiego Kościoła Zbawiciela. Nie wiem jakie były intencje innych koleżanek, mi wystarczyła schadenfreude na widok miny partyjnego dyrektora.
8 marca w 1968 roku mieliśmy również w menu (jak mówił popularny dowcip) bitki studenckie z moczarkami.

W tym roku z okazji 8 marca znowu na ulice stolicy wypełzły aborcjonistki. „Walczymy o prawo swobodnego wyboru” mówią uczestniczki strajków kobiet. Postarajmy się uściślić to hasło -chcą swobodnie wybierać czy zabić czy pozostawić przy życiu swoje własne dziecko. Nie należy się dziwić, że mają problem ze zrozumieniem implikacji swoich haseł.

Współczesny świat stał się zupełnie nielogiczny, irracjonalny. Współczesny świat stanął na głowie. Obecnie każdy ma prawo arbitralnie wybrać sobie płeć zupełnie niezależnie od tak zwanych pierwotnych i wtórnych cech płciowych. Ma prawo chodzić do dowolnie wybranej toalety czy przebieralni na basenie nie licząc się z innymi, którzy mogą przecież czuć się molestowani seksualnie (to też modne). Ma prawo startować w zawodach sportowych w kategorii arbitralnie wybranej płci.

Na przykład mężczyzna może poczuć się kobietą gdy chce wygrać z kobietami rzut młotem. Jeżeli tak- to dlaczego profesor matematyki nie ma prawa poczuć się dzieckiem aby wygrać konkurs „Kangurek” przeznaczony dla uczniów młodszych klas szkoły podstawowej, albo dlaczego dorosły dżokej nie może na tej samej zasadzie wygrać na folblucie wyścigu przeznaczonego dla dzieci do lat ośmiu na kucykach?

Jeżeli swobodny wybór jest prawem podstawowym to dlaczego uczeń nie może wybrać sobie zadań maturalnych, a dorosły człowiek ministerialnego stanowiska?

Wbrew pozorom to nie są żarty. Identyfikacja płciowa jest jednym z fundamentów organizacji życia społecznego, a problemy z tą identyfikacją były zawsze traktowane jako choroba. Hermafrodytyzm biologiczny, czyli dublowanie narządów płciowych, jest chorobą ciała natomiast brak identyfikacji z biologiczną płcią jest chorobą umysłową.

Brak właściwej identyfikacji płciowej, choć w przeszłości też się zdarzał, był co najwyżej tolerowany a nie jak obecnie forsowany, propagowany i traktowany jako norma. Zdarzał się nawet w najlepszych rodzinach. Ta dolegliwość dotknęła poetkę Marię Komornicką. W czerwcu 1907 roku pani Anna z Dunin-Wąsowiczów Komornicka wybrała się z chorowitą córką Marią do nadbałtyckiego uzdrowiska Kolberg (dziś Kołobrzeg) lecz tam nie dotarły. Po drodze zatrzymały się w poznańskim hotelu Bazar gdzie Maria spaliła wszystkie ubrania, oświadczyła, że jest mężczyzną i kazała się odtąd nazywać Piotr Odmieniec Włast. Publikowała pod nazwiskiem Piotr Włast, bez adekwatnego do jej sytuacji zawołania Odmieniec. Potem z nieznanych przyczyn usunęła sobie wszystkie zęby. Można uznać, że usunięcie własnych zębów to faktycznie kwestia wyboru. Dzisiaj uczciwy dentysta odmówiłby jednak wykonania takiego okaleczającego zabiegu, poleciłby kontakt z psychiatrą albo wręcz wezwał pogotowie. Wówczas ludzie byli dla aberracji wyższych sfer bardziej tolerancyjni jednak Maria Komornicka i tak zakończyła życie w zakładzie.

Jak jednak można porównywać usunięcie z wyboru zębów z usunięciem z wyboru ciąży czyli zabiciem innego człowieka, co gorsze własnego dziecka?. Z wyboru można wyrwać własne zęby, usunąć jak Angelina Jolie piersi, czy nawet popełnić samobójstwo. Nie można jednak z wyboru wybić zębów sąsiadowi czy go zabić nawet jeżeli bardzo nam przeszkadza, na przykład słucha głośno disco polo.

A przecież tak zwany argument społeczny, czyli fakt, że dziecko będzie przeszkadzało matce w życiu ma być zdaniem walczących o swe rzekome prawa kobiet jedną z poważnie traktowanych przesłanek do bezkarnego przerwania ciąży. Inną, jeszcze bardziej poważnie traktowaną przesłanką miałby być defekt płodu.

Na szczęście jak dotąd we współczesnym świecie nikomu nie przychodzi do głowy zabijanie inwalidów. Wręcz przeciwnie – organizuje się rejsy żeglarskie i konkursy tańca dla pacjentów na wózkach, zawody narciarskie dla pozbawionych nóg, wizyty w filharmonii dla niesłyszących i wizyty w muzeach dla niewidomych. Do każdej instytucji musi poza tym prowadzić podjazd dla inwalidów niezależnie od tego czy jakikolwiek inwalida zdecyduje się kiedykolwiek tę instytucję nawiedzić. I bardzo dobrze, to wyraz empatii, szacunku dla życia i szacunku do człowieka.

Tylko Hitlerowi, jego poplecznikom oraz współczesnym zwolennikom eutanazji mogło przyjść do głowy zabijanie osób chorych i starych czyli nieproduktywnych społecznie. Czy współcześni zwolennicy „dobrej śmierci” nie widzą w czyje ślady idą, za kim podążają?

Dowodem skrajnej hipokryzji współczesnego świata jest prawo surowo zabraniające wymierzenia dziecku klapsa natomiast pozwalające to dziecko zabić w okrutny sposób, krojąc je na kawałki w łonie matki. Aby usprawiedliwić tę hipokryzję i brak logiki nienarodzone dziecko nazywa się płodem. Jakby język usprawiedliwiał zbrodnię.

Stygmatyzowanie przez język było charakterystyczną cechą zbrodniczych totalitaryzmów XX wieku. W obozach mordowało się i torturowało podludzi nie ludzi, za pomoc podczłowiekowi czyli Żydowi groziła kara śmierci. Z ciała matki usuwa się płód a nie człowieka, a obrońcy życia w USA i Kanadzie są obecnie karani za pikietowanie pod klinikami aborcyjnymi.

Za nazwanie aborcji morderstwem został w Polsce ukarany przez sąd redaktor katolickiego pisma. Sąd pouczył go, że prawidłową nazwą tego morderstwa jest „terminacja ciąży”. Podobnie jak prawidłową nazwą hitlerowskiego ludobójstwa było „ ostateczne rozwiązanie” a prawidłową nazwą ludobójstwa komunistycznego była „walka klasowa”.

Podsumowując- jednostka ma wolną wolę czyli może wybrać zło licząc się z poniesionymi konsekwencjami.

Społeczeństwo aby przetrwać nie może wybierać zła.

Izabela Brodacka Falzmann
https://naszeblogi.pl/

Komentarze 4 do “Pechowy dzień”

 1. bronek said

  „Czy współcześni zwolennicy „dobrej śmierci” nie widzą w czyje ślady idą, za kim podążają?”
  ———————-
  To jedni i ci sami – uwgledniając oczywiscie – wymianę pokoleniową.

 2. Ale dlaczego? said

  Poźyteczni idioci są tylko tym jak ich się nazywa. Natomiast kierujący tymi zmianami są globaliści (Sorosy, Rothschildy, Gatesy i inni).
  Ich cel jest oczywisty. Stworzyć nowego człowieka sowieckiego2, snowe społeczeństwo. Zagubionych, zatomizowanych jednostek bez historii, rodziny, celu w życiu. By się nie mnożyli i powoli robili miejsce dla uzurpatorów. Bo ludzie w swej masie nie są już globalistą potrzebni. Są tylko zbytecznym balastem zjadwjącym zasoby i zatruwającym Ziemię…
  Pienkędzy więcej uzurpatorzy już nie potrzebują. Siły roboczej też nie. Nuż teraz prawie wszystkie lrace mogą zastąpić komputery i roboty. Do ich obsługi i uzurlatorów będzie potrzebna jedynie garstka niewolników.

  O NWO jest głośno co najmniej od lat ’90. A jednak nadal większość ludzi nie che temu dać wiarę. Choć wystarczy porównać świat sprzed 30 lat, gdzie ruch antyglobalistyczny narodził się (i został rozbity),z dxisiejszym… Wszystko zgodnie z planem…

 3. Zbyszko said

  Wielu z ówczesnych studentów, który 1968 roku robili za pożytecznych idiotów i wyszli na ulice gdy władze UW relegowały Michnika, twierdzi dzisiaj, że popełnili wtedy kardynalny błąd. Ale, jak widzę, autorka tego posta nie była wtedy pożyteczną idiotką.

  ——
  Była wtedy dzieckiem.
  Admin

 4. gd-ap said

  Ad Zbyszko

  … Panie Zbyszko , Pan nie ma bladego pojęcia kim jest autorka tego tekstu. To nie jest byle kto , wiec niech Pan nie komentuje w ironiczny sposób jej artykułu. Bardzo Pana o to proszę.

Sorry, the comment form is closed at this time.