Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  kontra o Wolne tematy (82 – …
  kontra o Wolne tematy (82 – …
  Novy o Obowiązek szczepień, przymus i…
  Marek o Obowiązek szczepień, przymus i…
  Głos Prawdy o Wolne tematy (82 – …
  kontra o Wolne tematy (82 – …
  Marek o Arcybiskup Viganò o NWO, o zna…
  Piotr B. o Polskie przyczółki Józia …
  Krzysztof M o Google: algorytmy czy pol…
  Krzysztof M o Nauka dowodzi, że rudowłosi po…
  trybeus o Obowiązek szczepień, przymus i…
  UZA o Google: algorytmy czy pol…
  zen o Obowiązek szczepień, przymus i…
  UZA o Sondaż: Tożsamość płciowa, can…
  Zbyszek z Warszawy o Google: algorytmy czy pol…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 564 obserwujących.

Refleksje Abp. Viganó o Wielkanocy 2021 w czasach pandemicznej tyranii

Posted by Marucha w dniu 2021-03-25 (Czwartek)

W zeszłym roku, po raz pierwszy w erze chrześcijańskiej, hierarchia katolicka podjęła decyzję na tyle niepojętą co pożałowania godną, a polegającą na ograniczeniu uroczystości wielkanocnych, idąc w ślad za oficjalną propagandą pandemiczną.

Wielu wiernych, ograniczonych restrykcjami, które okazały się nieskuteczne i szkodliwe, zostało zmuszonych do duchowej wspólnoty z Najświętszą Ofiarą wyłącznie za pośrednictwem komputera.

Minął rok, nic się nie zmieniło i znowu słyszymy, że musimy przygotować się do kolejnego lokdałnu aby tym razem pozwolić ludzkości na poddanie się szczepieniom eksperymentalnymi środkami o potwierdzonej szkodliwości, narzuconymi przez lobby farmaceutyczne. Wiele krajów wprowadza zakaz ich stosowania z powodu podejrzanych zgonów po ich zastosowaniu.

Pomimo terroryzmu medialnego, coraz bardziej widać skuteczność prostych środków, skutecznych w zwalczaniu wirusa, które zapobiegają hospitalizacji i w konsekwencji zgonom.

Jako katolicy, jesteśmy zobowiązani do uświadomienia sobie, że pomimo wmawianego nam od ponad roku stanu zagrożenia, śmiertelność nie wzrosła w porównaniu z latami poprzednimi. Musimy myśleć, nawet zanim uwierzymy, ponieważ Pan obdarzył nas inteligencją. Uczynił to po to, abyśmy byli w stanie zrozumieć i ocenić otaczającą nas rzeczywistość. W akcie Chrztu nie odrzucamy naszej racjonalności na rzecz bezkrytycznej wiary lecz akceptujemy to, co Pan Bóg nam objawia, skłaniamy się przed autorytetem Boga, który nas nie oszukuje i który sam jest Prawdą.

Nasza zdolność do “wewnętrznego rozeznania” zjawisk, chroni nas światłem Łaski przed nieracjonalnym wyborami, które jeszcze wczoraj kazały “ubóstwiać” naukę jako konieczne antidotum przeciwko “przesądom religijnym”, a które dzisiaj każą nam “ubóstwiać” samozwańczych ekspertów jako kapłanów pandemii, odrzucając wszystkie elementarne zasady współczesnej medycyny.

Dla chrześcijan, prawdziwą plagą jest konieczność wezwania do nawrócenia i pokuty skierowana do jednostek i całych narodów, ekspiacji za agitatorów nowej religii sanitarnej, którzy wmawiają nam, że uleczalny wirus grypy jest krzykiem matki-ziemi, udręczonej przez ludzkość. Matki-ziemi, macochy do której zwracają się słowami Giacomo Leopardiego “dlaczego nie oddajecie tego co zabraliście, czy aż tak oszukujecie wasze dzieci ?”

Zdajemy sobie sprawę, że to plemienne okrucieństwo, że ta prymitywna siła czyli ten ogólnoświatowy wirus który nas zamierza wytępić, nie zamieszkuje w Naturze, której zadziwiającym architektem jest Stwórca, lecz jest to elita służąca ideologii globalistycznej. Elita, która z jednej strony chce nam narzucić tyranię Nowego Porządku Świata, a z drugiej, w celu zachowania swoich przywilejów, sowicie wynagrodzić tych którzy oddają jej swoje usługi. Buntownicy, ci którzy stawiają opór, pozbawiani są majątku, wolności, zmuszani do testowania podejrzanych szczepionek w imię większego dobra, bez możliwości sprzeciwu czy krytyki.

Kilka dni temu pewna kobieta przekonana o tym, że jest obdarzona zdrowym rozsądkiem, powiedziała że należy poddać się obowiązkowi noszenia maseczek i dystansu społecznego – nie tyle z powodu skuteczności takich zabiegów ale dla okazania wsparcia naszym przywódcom politycznym, którzy w zamian poluzują dotychczasowe obostrzenia. Tak powiedziała: Jeśli założymy maski i pozwolimy się zaszczepić, być może pozwolą nam znowu żyć”.

W odpowiedzi na to, pewien starszy człowiek powiedział, że tak mógł też pomyśleć Żyd w hitlerowskich Niemczech, przyszywając na rękaw gwiazdę Dawida i licząc na to, że zaspokoi to urojenia Hitlera i uratuje go to przed deportacją i śmiercią w obozie koncentracyjnym.

Po wyrazie twarzy tej kobiety można było wyczytać, że nagle zrozumiała podobieństwo naszego współczesnego szaleństwa pandemicznego z sytuacją w hitlerowskich Niemczech, sytuacją w której można zaprowadzić tyranię, wykorzystując strach milionów ludzi. Niemcy pozwolili sobie wmówić posłuszeństwo, nie reagowali na łamanie praw swoich współobywateli, których jedynym przestępstwem było to, że byli Żydami, mało tego, stali się donosicielami informującymi o takich “przestępcach” w ich otoczeniu.

Zapytuję więc: jaka jest różnica pomiędzy tymi którzy denuncjowali swoich żydowskich sąsiadów a tymi którzy obecnie denuncjują swoich sąsiadów dlatego, że ci nie stosują się do niekonstytucyjnych i łamiących swobody jednostki, restrykcji pandemicznych?

W obu przypadkach, donosiciele nie szanują prawa i obowiązujących zasad, gdy jednocześnie te same normy łamią prawa tej części populacji, która została wyjęta spod prawa, wczoraj w oparciu o kryteria etniczne a dzisiaj o sanitarne. Czyżby nie wyciągnęliśmy żadnych wniosków z przeszłości?

Głos Kościoła wzywa Bożą Opatrzność do odstąpienia od “flagella tuae iracundiae, quae pro peccatis nostris meremur” (“bicza Bożego na który zasłużyliśmy naszymi grzechami”). Te bicze Boże objawiały się przez wieki poprzez wojny, plagi, głód, dzisiaj objawiają się tyranią globalizmu zdolną do pociągnięcia za sobą większej ilości ofiar niż wojna światowa i zniszczenia gospodarki światowej bardziej niż największe trzęsienie ziemi.

Musimy też zrozumieć, że gdyby Pan Bóg zezwolił architektom światowej pandemii na realizację ich zamierzeń, uczyniłby to dla naszego większego dobra. Byłoby tak, ponieważ współcześnie już niewiele pozostało na ziemi z cywilizacji chrześcijańskiej, a to co jeszcze wczoraj traktowaliśmy jako rzecz oczywistą, dzisiaj jest nielegalne: nasze podstawowe prawa obywatelskie, modlitwa w kościele, spotkanie z przyjaciółmi, obiad z najbliższymi, otwarcie sklepu lub restauracji, pójście do szkoły czy wycieczka.

Jeśli ta pseudo-pandemia jest biczem Bożym, to nietrudno zrozumieć, za które grzechy Niebo nas karze: przestępczość, aborcja, morderstwa, zabójstwa, rozwody, przemoc, zboczenia, nałogi, kradzieże, oszustwa, zdrady, kłamstwa, profanacje, okrucieństwa. Grzechy publiczne i indywidualne. Grzechy nieprzyjaciół Pana Boga jak i Jego przyjaciół. Grzechy świeckich i duchownych, ludzi prostych jak i wykształconych, rządzonych i rządzących, młodych i starych, kobiet i mężczyzn.

Mylą się ci, którzy twierdzą, że gwałcenia prawa naturalnego, które ma miejsce na naszych oczach, nie ma nadprzyrodzonych konsekwencji i że nasz współudział w tym procederze nie jest istotny. Pan Jezus jest Panem Historii i ktokolwiek chciałby usunąć Księcia Historii ze świata, który On stworzył i odkupił Swoją Najdroższą Krwią, ten nie akceptuje nieodwracalnej porażki szatana, wiecznego potępieńca.

Zatem w tym delirium, które nosi wszelkie cechy pychy, słudzy szatana zachowują się jakby jego zwycięstwo było już pewne, podczas gdy w rzeczywistości jest to tylko mrzonka i chwila. Nemesis jakie jest im gotowane przypomni nam przejście Izraelitów przez Morze Czerwone oraz to, że Pan Bóg nie pozwolił faraonowi na nic, co nie było zgodne z Jego wolą.

Wielkanoc – prawdziwa Pascha, w której starotestamentowa Pascha jest zaledwie alegorią tego co dokonało się na Golgocie na błogosławionym drzewie Krzyża. Jezus Chrystus jest doskonałym Ołtarzem, Kapłanem i Ofiarą tego Poświęcenia. Baranek Boży zapowiedziany przez tego co wołał nad brzegiem Jordanu, wziął na siebie grzechy tego świata aby ofiarować Siebie jako ludzką i Boską ofiarę dla Ojca, przywracając Swoją Krwią Porządek naruszony przez pierwszego Rodzica. To tam, na Kalwarii, nastąpił prawdziwy Reset, dzięki któremu niespłacalny dług dzieci Adama został spłacony nieskończoną zasługą Męki i Odkupienia, wykupując nas z niewoli grzechu i śmierci.

Bez żalu za grzechy, bez intencji poprawy naszego życia i bez poddania się woli Bożej, nie możemy liczyć na to, że konsekwencje naszych grzechów, które obraziły Boży Majestat, zostaną załagodzone naszą pokutą i znikną.

Nasz Pan ukazał nam właściwą, królewską drogę takiego odkupienia “Na to bowiem powołani jesteście, gdyż i Chrystus cierpiał za was, zostawiając wam przykład, abyście wstępowali w jego ślady” (1P, 21) Weźmy swoje krzyże i zapierając się samych siebie, podążajmy za Boskim Mistrzem. Oczekujmy Wielkanocy ze świadomością, że Pan na nas spogląda “Byliście bowiem zbłąkani jak owce, lecz teraz nawróciliście się do pasterza i stróża dusz waszych” (1P 2,25). Pamiętajmy, że w Dniu Gniewu, to On będzie naszym Sędzią lecz dzięki Chrztowi zasłużyliśmy sobie na prawo nazywania Go naszym Bratem i Przyjacielem.

Prosimy Najwyższego Sędzię słowami Pisma Świętego “Osądź mnie, Boże, i rozstrzygnij sprawę moją z narodem bezbożnym, od człowieka niesprawiedliwego i zdradliwego zabierz mnie”. Do Litościwego Ojca, który przez Swego Syna uczynił nas dziedzicami swojej wiecznej chwały, zwracamy się z pokorą słowami Dawida “Obmyj mnie zupełnie z winy mojej I oczyść mnie z grzechu mego. Ja bowiem znam występki swoje I grzech mój zawsze jest przede mną”.

Prosimy Ducha Pocieszyciela “Daj zasługę męstwa, Daj wieniec zwycięstwa, Daj szczęście bez miary”.

Jeśli naprawdę chcemy aby ta pseudo-pandemia rozpadła się jak domek z kart, tak jak zawsze bywało w przypadku jeszcze gorszych plag, gdy Pan zarządził ich koniec, pamiętajmy aby zawsze Jemu i tylko Jemu przyznawać Powszechne Panowanie, które sobie przypisujemy gdy grzeszymy, odmawiamy Mu posłuszeństwa, czyniąc się tym sługami szatana.

Jeśli zaprawdę pożądamy pokoju Chrystusa, to Chrystus musi królować, i Jego Królestwa musimy pożądać, zaczynając do siebie, naszych rodzin, naszych przyjaciół i znajomych, naszej wspólnoty religijnej. Przyjdź Królestwo Twoje. Jeśli pozwolimy na ustanowienie nienawistnej tyranii grzechu i buntu przeciwko Chrystusowi, szaleństwo Covid będzie tylko początkiem piekła na ziemi.

Przygotujmy się do spowiedzi Wielkanocnej w duchu zadośćuczynienia i pokuty za nasze grzechy a także grzechy naszych braci, ludzi Kościoła oraz rządzących nami. Prawdziwe i święte “nowe Odrodzenie” do którego wszyscy powinniśmy dążyć powinno polegać na Łasce i przyjaźni z Bogiem i wierności Jego Najświętszej Matce oraz wszystkim Świętym. Prawdziwe “nic nie będzie takie same” nastąpi wtedy, gdy wstaniemy od konfesjonału z postanowieniem nie grzeszenia więcej, ofiarując nasze serce Królowi Eucharystycznemu, zasiadającemu na tronie z którego błogosławi każde nasze działanie, każdą myśl i oddech.

Niech to będą nasze życzenia na nadchodzące Święta Zmartwychstania Pańskiego, za łaskawym wejrzeniem naszej Królowej i Pani, Współodkupicielki i Pośredniczki Wszelkich Łask.

Karol Maria Viganó, Arcybiskup
6 marca 2021

Źródło: “Abp. Viganò reflects on Easter 2021 in light of coronavirus tyranny” – Lifesitenews.com (Mar 22, 2021)
Tłum. Sławomir Soja

https://www.bibula.com

Komentarzy 11 do “Refleksje Abp. Viganó o Wielkanocy 2021 w czasach pandemicznej tyranii”

 1. revers said

  Oficer piechoty morskiej ostrzegł Kongres przed klasyfikowaniem chrześcijan w wojsku amerykańskim jako „religijnych ekstremistów”.
  Mowa jest o podręczniku szkoleniowym Departamentu Obrony (DOD), który opisuje katolików i ewangelicznych chrześcijan jako „religijnych ekstremistów” i stawia ich na równi z członkami Ku Klux Klanu, Al-Kaidy i Hamasu. – poinformował Michael Berry Komitetowi Służb Zbrojnych Izby Reprezentantów podczas przesłuchania 24 marca, które dotyczyło ekstremizmu w wojsku.
  Berry jest radcą prawnym w First Liberty Institute (FLI), kancelarii prawnej interesu publicznego z siedzibą w Plano w Teksasie, która specjalizuje się w sprawach dotyczących Pierwszej Poprawki i wolności religijnej.
  Berry jest również oficerem w piechoty morskiej w rezerwie.
  Podręcznik szkoleniowy, o którym wspomniał Berry, jest używany w niedawno wydanym przez Sekretarza Obrony Lloyda Austina zarządzeniu w celu zidentyfikowania i wykorzenienia ekstremizmu w armii USA. Rozkaz Austina nadszedł w następstwie wydarzeń na Kapitolu 6 stycznia, w którego oblężeniu brali też udział weterani armii amerykańskiej.
  37 osób z aresztowanych w związku z natarciem na Kapitol 6 stycznia było albo weteranami albo rezerwistami armii USA.
  „Jest 18 milionów amerykańskich weteranów wojskowych. Trzydziestu czterech było buntownikami. Oznacza to, że 17 999 966 z nas nie było. To jeden na 529 000 ” – powiedział Fallon podczas przesłuchania.
  Dwie kwestie były szczególnie widoczne w zeznaniach świadków i komentarzach członków komisji to brak wiarygodnych danych na temat zakresu jakiegokolwiek ekstremizmu w szeregach armii oraz brak tego, co stanowi niedopuszczalne wyrażanie poglądów i działań w imię tych poglądów.

  a tak poza tym chrzescianie juz saa terrorystami, obok hamasu, alkaidy, isis, kuklux klanu

  https://www.theepochtimes.com/marine-officer-warns-congress-against-classifying-christians-in-military-as-religious-extremists_3748121.html?utm_source=morningbrief&utm_medium=email&utm_campaign=mb-2021-03-25&fbclid=IwAR25YhDPEPCRPkR-n0E1U0Bl38Tbo3sTtqnMznCwEgBIjMRzQD3Q_t7akck

  to mozna zamykac im swieta pod kazdym pozorem jak pandemia, i biernosci watykanu, episkopatow i kurii.

 2. Wara wam od naszych świątyń i miejsc naszego kultu religijnego! Ku wolności wyswobodził nas Chrystus!

  Władza świecka nie ma prawa do wchodzenia ze swoimi zakazami i nakazami do naszych świątyń i miejsc naszego kultu religijnego! Grożenie wiernym i proboszczom sankcjami karnymi jest bezczelnym nadużyciem władzy cywilnej akceptowanym przez KEP i sprawującego urząd Przewodniczącego KEP – przy milczącej aprobacie sprawującego urząd Prymasa Polski. Obowiązkiem i wręcz nakazem katolików jest sprzeciwić się temu. …

  Więcej pod

  Wara wam od naszych świątyń i miejsc naszego kultu religijnego! Ku wolności wyswobodził nas Chrystus!

 3. plausi said

  Czy Kościół może mieć sumienie ?

  Jeśli może, to arcybiskup Vigano jest tego uosobieniem, ale czy my wierni mamy jeszcze coś takiego jak sumienie ?

  https://marucha.wordpress.com/2021/03/14/spisek-przeciwko-kosciolowi-katolickiemu-prawdziwi-papieze-mowia/#comment-946575

  Jak tak obserwować, co my wyznawcy nauki w ostatnich dziesięcioleciach nabroiliśmy

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/06/usmiech-sw-jana-pawla/#Usmiech

  to można mieć niejakie wątpliwości. Za zdradę idei Jezusa otrzymaliśmy sowite rachunki, tzw. „pandemia” jest jednym z nich, bowiem dlaczego pozwoliliśmy zbrodniarzom zhańbić nasze świątynie, ostatnio nawet bandyckimi maskami ?

  Co prawda „Pan obdarzył nas inteligencją ”, jednakże nie w tłumie,

  https://marucha.wordpress.com/2021/03/24/psychologia-tlumu-czym-jest-i-z-jakimi-zjawiskami-sie-wiaze/

  a to po toi, aby każdy sam się zastanowił nad swymi czynami, i tak

  „można zaprowadzić tyranię, wykorzystując strach milionów ludzi” przed uosobieniem zbrodni:

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/slowni/#Rotsz

  Oni nie występują sami, od tego mają swe złowrogie demony, które wykreowali

  https://pppolsku.wordpress.com/2020/11/14/demon-tzw-pandemii-bill-gates/

  czy tych ze zbrodniczego klanu Rock…., który tyle wysiłku włożył w przygotowanie odpowiedniej infrastruktury tej tzw. „pandemii”:

  https://pppolsku.wordpress.com/2020/04/12/jak-dokonac-internowania-pol-miliarda-ludzi#Prehi

 4. bryś said

  Artykuł doskonały, jednak zmienił bym fragment tytułu – „pandemicznej tyranii” – na „tyranie sprzedajnych rządów”. Lub podstawionych, jak kto woli. Bo to nie żadna pandemia nas tyranizuje.

 5. Boydar said

  Żaden artykuł nie miałby prawa się ukazać gdyby nie korelował z planem.

  Ja nie wiem jaki jest plan.

 6. Glock said

  Pisze krutko Brac sie I to ostro za ””””””’zydow;;;;;tych wichrzycieli I globalnych terorystow.No co K..a ? Nie wierzycie ze to oni wszystko robia ten balagan na swiecie.Co tu studiowac mendrkowac polemizowac dyskutowac z ;;;;;;;;;;zlem;;;;;;;;;;;;;Gdyz oni sa zlem tego swiata. KONIEC ich to poczatek NASZEGO WYZWOLENIE.

 7. NICK said

  Ty nie wiesz… ,
  Szkoda.
  (5).

 8. Boydar said

  Ooooo, Pan NICK się obudził. Dzieńdobrywieczór Panowi.

 9. NICK said

  Zawsze jestem trzeźwy.
  Poza nietrzeźwością?
  Mówi się-Panu.

 10. Boydar said

  Witamy, tak czy tak.

 11. NICK said

  Z czyjej mańki?

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: