Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  I*** o Abp Viganò prosi katolików o w…
  revers o FDA – agencja firm farmaceutyc…
  revers o Wiarygodny scenariusz – Biskup…
  Maverick o Abp Viganò prosi katolików o w…
  Piskorz o Wolne tematy (64 – …
  Zenon_K o Abp Viganò prosi katolików o w…
  podczaszy o Wolne tematy (64 – …
  Zenon_K o Abp Viganò prosi katolików o w…
  Maverick o Abp Viganò prosi katolików o w…
  podczaszy o Wolne tematy (64 – …
  podczaszy o Wolne tematy (64 – …
  Piskorz o Wolne tematy (64 – …
  podczaszy o Wolne tematy (64 – …
  podczaszy o Wolne tematy (64 – …
  podczaszy o Wolne tematy (64 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 555 obserwujących.

List otwarty do prezydenta Putina

Posted by Marucha w dniu 2021-03-26 (Piątek)

Autor: Paul Craig Roberts (Były doradca prezydenta Reagna, doktor nauk ekonomicznych i zarządzania, profesor uniwersytecki, kawaler francuskiego odznaczenia Legii Honorowej)

Wystarczy wziąć pod uwagę ostatnie cztery lata prezydentury Trumpa. Trump zadeklarował zamiar normalizacji stosunków z Rosją i dlatego jego prezydentura została zniszczona przez amerykański Establishment.Czy opis Putina jako zabójcy przez Bidena w końcu rozwiał nadzieje Kremla na dobre stosunki z USA?

Nie ma szans, by Rosja miała normalne stosunki z USA i ich imperium. Zniszczenie prezydentury Trumpa i kradzież jego reelekcji jest dowodem na to, że amerykański establishment nie będzie tolerował prezydenta, który zamierza nawiązać normalne stosunki dyplomatyczne z suwerenną Rosją.

Ten jeden zamiar wystarczył, aby zniszczyć prezydenturę Trumpa. Trump został natychmiast skonfrontowany z trzema latami zaaranżowanego „Russiagate”, po których nastąpiły dwie próby oskarżenia Trumpa z fałszywych powodów, a jego reelekcja została skradziona. Amerykańskie sądownictwo odmówiło nawet spojrzenia na przytłaczające dowody skradzionych wyborów.

Czy Kreml naprawdę wierzył, że Biden powtórzy samozniszczenie Trumpa i zaprzyjaźni się z Rosją?

Pomimo całej jasności oskarżenia Bidena, popartego przez rzeczniczkę Białego Domu Jen Psaki, że „Rosjanie zostaną pociągnięci do odpowiedzialności”, rzeczniczka rosyjskiego MSZ Maria Zacharowa potwierdziła zainteresowanie Rosji „zapobieganiem nieodwracalnej degradacji” rosyjskich stosunków dwustronnych z USA.

Niesamowite. Wygląda na to, że Kreml nie jest w stanie uznać rzeczywistości. W 2016 roku Hillary Clinton, która miała zostać następnym prezydentem USA, nazwała Putina „nowym Hitlerem”. Czym się to różni od nazwania Putina przez Bidena mordercą? Demonizowanie Putina i Rosji jest oficjalną polityką Zachodu. Demonizacja Putina i Rosji trwa od lat.

Wytrwałość Putina jest niezwykła. Traktuje te wykalkulowane obelgi, jakby były wodą na grzbiecie kaczki. Ale odpowiedź Putina nie służy pokojowi ani rosyjskim interesom.

Drogi Prezydencie Putinie, proszę pozwolić mi wyjaśnić zagrożenie, przed którym stoi Pan i cały świat. Waszyngton i establishment amerykańskiej polityki zagranicznej nienawidzą Ciebie za Twoją prawdę. Nienawidzą Cię, ponieważ przywróciłeś suwerenność Rosji, a tym samym postawiłeś potężne państwo na drodze amerykańskiej hegemonii.

Pamiętaj o doktrynie Wolfowitza (1992):

„Naszym pierwszym celem jest zapobieżenie ponownemu pojawieniu się nowego rywala, czy to na terytorium byłego Związku Radzieckiego, czy w innym miejscu, który stanowiłby zagrożenie na poziomie dawnego Związku Radzieckiego. Jest to dominująca kwestia leżąca u podstaw nowej regionalnej strategii obronnej i wymaga od nas, abyśmy starali się zapobiec zdominowaniu regionu przez wrogie mocarstwo, którego zasoby, pod skonsolidowaną kontrolą, byłyby wystarczające do wytworzenia globalnej potęgi ”.

Ty, prezydencie Putin i tylko Ty, jesteś odpowiedzialny za „ponowne pojawienie się nowego rywala. . . wystarczającego do „wytworzenia globalnej mocy ”. Wy, Rosjanie, jesteście niewybaczalnym ograniczeniem amerykańskiej hegemonii, a „naszym pierwszym celem” jest usunięcie ograniczeń, które nakładacie na amerykańską hegemonię.

Ta neokonserwatywna polityka nadal obowiązuje. Nie pojawiła się żadna alternatywa. Niedawno dwaj rosyjscy analitycy z hegemonicznej Rady Atlantyckiej zasugerowali, że Waszyngton będzie miał mniej wrogie podejście do Rosji. Zostali natychmiast potępieni przez pozostałych 22 członków rady ds. Polityki zagranicznej. Można to zobaczyć i można było wyraźniej stwierdzić, że Rosja staje na drodze Waszyngtonu. Czy na Kremlu brakuje osób znających język angielski?

Washington Has Resurrected the Specter of Nuclear Armageddon – PaulCraigRoberts.org

Kto doradza Kremlowi, jest idiotą. Za każdym razem, gdy Kreml odpowiada na obelgi i fałszywe oskarżenia ze strony Waszyngtonu, Kreml włącza całe zachodnie media – ministerstwo propagandy, które nigdy wcześniej nie istniało na ziemi i można je znaleźć tylko w science fiction, jak to pisał George Orwell w „1984 roku” – mają możliwość powtórzenia zarzutu:- „Dziś rzecznik Kremla zaprzeczył, że Putin jest zabójcą”.

Jeśli mogę udzielić rady, prezydencie Putin, wyjaśnij Pieskowowi i Zacharowej, aby nie odpowiadali na oskarżenia i zniewagi. Należy je ignorować. Nie należy nic mówić. Przestańcie apelować do Waszyngtonu i jego marionetek NATO. Fakt, że Rosja uważa, iż fakty są istotne, jest postrzegany przez Zachód jako oznaka wielkiej słabości. Na Zachodzie fakty nie mają znaczenia. Russiagate to Wam udowodniła.

Prezydencie Putin, zajmij się swoim biznesem, w którym jesteś mile widziany i uważany za potencjalnego obrońcę przed Waszyngtonem, takim jak Iran. Zawrzyj wyraźny pakt o wzajemnej obronie z Chinami. Nawet szalony zbrodniczo Waszyngton nie podejmie walki z Rosją i Chinami. Dodaj Iran i Talibów. Najlepszym sposobem na powstrzymanie islamskiego terroryzmu z dala od Federacji Rosyjskiej jest zaprzyjaźnienie się z nimi i zwrócenie ich przeciwko Waszyngtonowi. Pokonaj Waszyngton w jego własnej grze. I jak najbardziej, przestańcie zezwalać Izraelowi i Waszyngtonowi na atakowanie terytorium Syrii.

Dopóki nie pokażesz potęgi Rosji, nie będziesz traktowany poważnie. Im dłużej nie jesteś traktowany poważnie, tym większe jest prawdopodobieństwo, że groźby pod adresem Rosji będą rosły do ​​czasu nadejścia wojny nuklearnej.

Oczywiście Rosja nie jest traktowana poważnie, kiedy przywódcy amerykańskich demokratów opisują prezydenta Rosji jako „nowego Hitlera” i „mordercę”. Żaden amerykański prezydent nie odważył się mówić w ten sposób o sowieckim przywódcy, w przypadku gdy rzeczywiście istniało uzasadnienie tego zarzutu.

Daję tę radę nie dlatego, że jestem pro-rosyjski i antyamerykański, ale dlatego, że współpracowałem z prezydentem Reaganem, aby osiągnąć cel zakończenia zimnej wojny i groźby nuklearnego armagedonu. Ludzie mogą mówić wszystko, co chcą, o zmianach klimatycznych i Covid, ale wojna nuklearna to koniec czasów.

Amerykański neokonserwatywny zamiar przejęcia światowej hegemonii przyniesie wojnę nuklearną, chyba że odwrócisz Rosję plecami do dekadenckiego, skorumpowanego i umierającego Zachodu i nie ochronisz z decydującą siłą interesów Rosji i jej przyjaciół.

Waszyngton odmawia Wam przyjaciół w Europie. Znajdźcie ich gdzie indziej. Stawką jest pokój na świecie.

An Open Letter to President Putin | The Vineyard of the Saker

http://an40na.neon24.pl

Komentarzy 13 do “List otwarty do prezydenta Putina”

 1. NAACP - Krajowe Stowarzyszenie na rzecz Rozwoju Ludzi Kolorowych w USA po stronie KORUPCJI w USA ?? said

  Organizacja z USA o nazwie:

  National Association for the Advancement of Colored People – NAACP (Krajowe Stowarzyszenie na rzecz Rozwoju Ludzi Kolorowych) w USA

  złożyła pozew sądowy w Washingtonie przeciwko D. Trampowi i jego adwokatowi Rudy Giuliani, oskarżając ich od PODŻEGANIE do „obalenia demokracji” w USA w styczniu 2021r:

  https://naacp.org/latest/naacp-files-federal-lawsuit-accusing-trump-and-giuliani-of-inciting-u-s-capitol-riot/

  „WASHINGTON DC – kongresman z Mississippi Bennie Thompson złożył dziś federalny pozew, w którym oskarża Donalda J. Trumpa, Rudy’ego Giulianiego, o spiskowanie w celu wzniecenia gwałtownych rozruchów na Kapitolu Stanów Zjednoczonych 6 stycznia, w celu uniemożliwienia Kongresowi wydawania zaświadczeń certyfikacyjnych, że wybory prezydenckie w 2020 roku były w pełni legalne i zgodne z obowiązujacym prawem …

  W pozwie zarzuca się, że uniemożliwiając Kongresowi wykonywanie jego oficjalnych obowiązków, a Trump, Giuliani razem z grupami nienawiści wzorujacych sią na zasadach Ku Klux Klan z 1871 roku” . . . itd

  – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –

  W ten to sposób AKTYWIŚCI komunistyczego przestępczego gangu tzw. „partia demokratyczna” zatrudnili organizację NAACA czyli Krajowe Stowarzyszenie na rzecz Rozwoju Ludzi Kolorowych , która UDAJE, że skupia JAKOBY wszystkich kolorowych obywateli w USA, a jest FAKTYCZNIE tylko organizacją skrzykująca do „kupy” wszystkich czarnych obywateli(murzynów) w USA, aby przeciwstawili się tzw. „białej supremacji” w USA i całym Świecie.

  W ten sposób organizacja NAACP czyli Krajowe Stowarzyszenie na rzecz Rozwoju Ludzi Kolorowych, która liczy 1.6 miliona członków WYGENEROWAŁA potężny konflikt „rasowy” w USA do którego właczyły organizacje Antifa i BLM – Black Live Matter, które zdominowały KRWAWE rozruchy i pochody na wiosnę i latem 2020r w największych aglomeracjach miejskich całego USA, w których zgineło od 50 do 100 osób, a skutki rozbitych, OBRABOWANYCH i spalonych sklepów oraz domów prywatnych w wiekszosci BIAŁYCH obywateli USA, a to STRATY były i są większe niż 1.8 miliarda dolarów USA w której to sprawie NAACP nie wyrażą swoich opini.

 2. Martusia said

  PCRoberts jest jednym z moich autorytetow w dziedzinie analizy sceny politycznej. Nie zawsze pochlebnie pisal o decyzjach Putina. Uwazal, ze jest za bardzo tolerancyjny w stosunku do swoich przeciwnikow, uwaza, ze takie postepowanie spoteguje agresywne zachowania Waszyngtonu i kto wie czy efektem tej spolegliwosci nie bedzie wojna jadrowa. Wolalabym zeby nsie mylil w swojej ocenie a Putin zastanowil sie nad trescia, w zasadzie sensem publicystyki Robertsa.

 3. Martusia said

  Putin widocznie niestety ale nie ma takiej wladzy jak jego chinski sojusznik, ktory sie nie cyka tylko ostro reaguje na najmniejsze uchybienia pod swoim adresme waszyngtonskiej dyplomacji. Nie wiem czy ktos z opiniodawcow poinformowal, ze szef chinskiej dyplomacji z osobami towarzyszacymi zlozyk dzis wizyte w Iranie, Iranie oskarzanym przez Izrael o dziurawienie ich okretow. Podobno to Iran wczora podziurawil nastepny kurnikowy okret cargo. Z kolei Israel Shamir ( moze klamal?)napisal, wyjasnial w swoim artykule opublikowanym na UNZecie, ze to brawurowi komandosi golabkowego mocarstwa na B.W. ta praca sie trudnili. I tak w tym zapale wykuli za duze dziury w zardzewialym, wlasnym tankowcu, ze nastapila niespodzianka, niekontrolowany wylew ropy i to ich plaze zostaly zapaskudzone tym lepikiem. Tak czasami bywa, ze chce sie dobrze, a partaczy sie robote a ropa wyplywa, na wierzch. Temperatura izraelskich oskarzen poid adresem Iranu wzrasta i ma to zwiazek z chinska wizyta na bardzo wysokim szczeblu w Iranie. Zgodnie z informacja opublikowana na Global Times chinska misja jest ZAPROWADZENIE pokoju w regionie, a to oznacza, ze Chiny podkreslaja role wlasna w tym zapalnym regionie. Czyzby to oznaczalo, ze Chiny uznaly, ze dotychczasowy sponsor golabkowy nie ma juz nic do powiedzenia w pokojowych pertraktacjach?

 4. Marucha said

  Re 3:
  Wyciąganie wniosków z pozornie ugodowego (a raczej – cywilizowanego) podejścia Putina do żydoamerykańskich zjebów, jakoby oznaczało to, iż nie ma wystarczającej władzy – to rzecz ryzykowna, by nie rzec naiwna.

  A w ogóle największą wadą i słabością Putina jest to, że nie pędzi w podskokach spełniać życzenia różnych blogerów.

 5. Nauczcie tego Robertsa grać w szachy. 🙂

 6. Carlos said

  re 5 Krzysztof M super komentarz , zreszta Putin juz powiedzial swoje

 7. Ad. 6

  Podobno najbliższy sztab Putina, to 2.000 osób. Proszę sobie wyobrazić natężenie synergii…

 8. WI42 said

  @5KM
  Szachy dobre, ale judo też pomaga…Putinowi.

  @4 M „Wyciąganie wniosków z pozornie ugodowego….”
  Dotychczas to było ugodowe, nawet tam gdzie to nie było potrzebne.
  Np. Finansowanie tzw. niezależnych mediów typu „Echo Moskwy” – Sobczak, Sobol i inne „elity” medialne, kurtuazja z Nawalnym, popuszczanie banderowcom…..
  Może jednak w tym jest też metoda?

 9. Martusia said

  Byc moze nie wladza jest problemem ale liczba wrogow, proatlantyckich w kregu Putina. W kazdym badz razem Roberts moim zdaniem wierzy w Putina, zyczy mu jaknajlepszych sukcesow i jest nawet w stanie nawiazac kontakt z Putinem. Jakis rok temu napisal , ze pragnie wyjechac do Rosji i skierowal bezposrednio pytanie Putina: czy mu ulatwi ten wyjazd. na drugi dzien byla odpowiedz samego Putina- Przyjedzaj. Roberts pdziekowal Putinowi za odpowiedz, wyjasnil, ze sprawdzal jakie ma szanse.
  Ale zastanwiajace jest dlaczego cesarz Xi, ktory zdaniem Zachodu morduje Ujgurow nie zostal nazwany tak jak na to zasluzyl. No, wlasnie. Nawet szef autonimicznego regionu w Xinjiang, jednoczesnie czlonek rzadzacej kasty mandarynow w Pekinie, nie zostal objety sankcjami przez Zachod. Nie odwazyli sie tak pisza sami kitajce. Nie wyobrazam sobie reakcji Cesarza Chin na taka zniewage. jaka zostal sponiewierany i to bezzasadnie – Putin. Policja Chinska, ktora jak sie ostatnio wydalo kontroluje niewlasciwe postepowanie Chinczykow wszedzie chyba na swiecie, moglaby byc operatywna. Tutaj u nas wyczyscili konto Chinczyka, oszuci, ktorzy powolali sie na Chinska Policje, ofiara tego nalotu ze strachu o malo nog nie wyciagnela i podala migiem wszystkie interesujace ich informacje. Pozniej sie okazalo, ze to nie byla prawdziwa Chinska Policja, lecz oszusci, ktorzy oskubali konto struchlalemu ze strachu rodakowi Oznacza to, ze Chiny maja dlugie szpony i siegaja poza granice wlasnego kraju. Diaspora chinska chyba wie kim sa i z jakiego nadania i ich najbardziej sie leka.

 10. Ad. 8

  Szachy, to strategia. Judo to taktyka.

 11. . said

  #1:> NAACP – Krajowe Stowarzyszenie na rzecz Rozwoju Ludzi Kolorowych w USA po stronie KORUPCJI w USA ??
  jeżeli dla ciebie te organizacje/osoby jakie wymieniasz określasz mianem ‚komunistów’
  to tak
  jakbyś Bidena, Blinkena,Pimpka pompeo, Merker, micron Makron, IMF, ONZ, EU, Techkorpo (google, pejsbuk,etc), NATO
  nazywał ‚komunistami’!!!
  Ciekaw jestem czegoś się nażarł, że tak ci mózgownicę sprało?
  no chyba, że robisz za tzw. ‚bota’ albo ‚trolla’ zjednoczonych prawiczków jak Karnowscy, Sakowicz, Maciarewicz, dudex, morawer, gowin.

 12. Boydar said

  Na tym polega geniusz szachisty, żeby judo pomagało; czy tego chce czy nie chce. A mistrzostwem świata jest spowodować aby właśnie chcieli.
  Ale to durne jest, gdy się zna schemat i ma środki to idzie z nim zrobić wszystko. Zwłaszcza gdy obecnie są w defensywie.

 13. WI42 said

  @10 KM
  „Szachy, to strategia. Judo to taktyka.”
  Napewno, ale judo to też filozofia walki.

Sorry, the comment form is closed at this time.