Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  JanuszT o Wolne tematy (41 – …
  JanuszT o Wolne tematy (41 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (41 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (41 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (41 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (41 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (41 – …
  Siekiera_Motyka o Rosyjscy eksperci będą szukać…
  Maria o Rosyjscy eksperci będą szukać…
  bryś o Rosyjscy eksperci będą szukać…
  Bezpartyjna o Wolne tematy (41 – …
  Witold o Rosyjscy eksperci będą szukać…
  Bezpartyjna o Wolne tematy (41 – …
  Chyba jakieś inne Pi… o Wolne tematy (41 – …
  JanuszT o Wolne tematy (41 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 546 obserwujących.

Kitaj rozsierdziłsja…

Posted by Marucha w dniu 2021-03-27 (Sobota)

„Stany Zjednoczone i Zachód trąbią, że chronią prawa człowieka, ale kogo i jakiego prawa u licha chronią, jeśli ludzie tracą życie?”

Pekin zdecydowanie potępił zachodnie sankcje przeciwko osobom i firmom działającym w Sinkiangu (Xinjiang). Pani Hua Chunying, rzeczniczka chińskiego ministerstwa spraw zagranicznych, na konferencji prasowej nazwała je „opartymi na niczym innym jak na kłamstwach i dezinformacji”.

Brytyjscy i unijni przedstawiciele zostali wezwani do chińskiego MSZ po decyzji o sankcjach, powiedziała. Dodając że Chiny nałożyły sankcje odwetowe na europejskie osoby i podmioty.

Zaznaczyła, że populacja ujgurskiej mniejszości etnicznej w Xinjiangu wzrosła w ciągu ostatnich 40 lat z 5,5 mln do 12,8 mln. Średnia długość życia wzrosła prawie dwukrotnie z 30 do 72 lat.

„Ludzie wszystkich grup etnicznych w Xinjiang, w tym Ujgurowie, cieszą się każdym pojedynczym konstytucyjnym i ustawowym prawem. Fakt, że mieszkańcy różnych grup etnicznych w Xinjiang cieszą się stabilnością, bezpieczeństwem, rozwojem i postępem sprawia, że jest to jedna z najbardziej udanych historii praw człowieka.”

Raporty o rzekomym łamaniu praw człowieka w Xinjiang cytowane przez cztery zachodnie mocarstwa zostały „złośliwie sfabrykowane” przez „antychińskich polityków i naukowców” w oparciu o fałszywe dokumenty wewnętrzne, twierdzenia domniemanych ofiar i nieznane źródła – powiedziała.

„Wszystko to dowodzi, że oni (Zachód) nigdy nie dbają o prawa człowieka i prawdę. Oni po prostu nie chcą widzieć sukcesu, rozwoju i lepszego życia w Chinach. Dlatego też wykorzystują kwestie praw człowieka jako pretekst do ingerowania w wewnętrzne sprawy Chin i utrudniania ich rozwoju.

To co zrobili, to całkowite oczernienie i obraza reputacji i godności narodu chińskiego, rażąca ingerencja w wewnętrzne sprawy Chin oraz poważne naruszenie suwerenności i interesów bezpieczeństwa Chin.”

Rzeczniczka zarzuciła również narodom, które uważają się za „sędziów” praw człowieka, że mają „haniebną historię ich przestrzegania”, dodając, że nie mają prawa krytykować Chin ani przerzucać winy za naruszenia w przeszłości.

Hua nawiązała do trwającego 400 lat transatlantyckiego handlu niewolnikami do obu Ameryk, w ramach którego przewieziono 12 milionów afrykańskich niewolników, a 10 milionów zginęło podczas transportu.

Dodała:

„W Stanach Zjednoczonych ludzie tacy jak George Floyd wciąż nie mogą oddychać”. [Mogła to sobie darować… – admin]

Powiedziała, że Komitet ONZ ds. Likwidacji Dyskryminacji Rasowej stwierdził, że afrykańscy potomkowie byli poddawani „systematycznemu” rasizmowi w USA i Wielkiej Brytanii.

Stwierdza, że niemieccy władcy kolonialni „wymordowali ponad 100 000 rdzennych grup etnicznych Namibii w latach 1904-1908”, w tym 75% plemienia Herero i ponad połowę ludu Nama.

USA i Wielka Brytania naruszyły również konwencje genewskie w Afganistanie. Francuskie siły zbrojne dokonały masakry do 5,5 mln ludzi w Algierii, co stanowiło zbrodnię wojenną – stwierdziła pani Hua dodając: kanadyjski rząd siłą zasymilował rdzenne grupy w latach 70 XIX wieku i popełnił „kulturowe ludobójstwo” na rdzennych dzieciach w szkółkach opiekuńczych, zabijając ponad 50.000 ludzi.

USA i Wielka Brytania użyły również jako pretekstu broni masowego rażenia do inwazji na Irak, a później – dziesięć lat po rozpoczęciu kryzysu syryjskiego i libijskiego na Syrię – podkreśliła. Pierwsza z nich spowodowała śmierć ponad 350 tys. osób, a druga 400 tys. przesiedleńców, powodując wielką „katastrofę humanitarną”.

Rzeczniczka chińskiego ministerstwa spraw zagranicznych zapytała:

„Czy sprawcy(wymienionych wyżej zbrodni) nie powinni być ukarani?
Czy sprawcy nie powinni zostać pociągnięci do odpowiedzialności?”

Powiedziała, że kraje zachodnie nie okażą skruchy za zbrodnie, których dopuściły się w innych krajach i posuną się jeszcze dalej, nakładając jednostronne sankcje na innych w imię praw człowieka, tym samym poważnie zagrażając prawu do życia, zdrowia i rozwoju ludzi w tych krajach.

Dodała:

„W obliczu epidemii, te wspomniane najbardziej rozwinięte kraje przymknęły oko na prawa swoich obywateli do życia i zdrowia, co spowodowało utratę dziesiątek tysięcy istnień ludzkich.

Nie możemy nie zapytać: jak to możliwe, że ludzie mają jakieś prawa jeśli tracą życie? Stany Zjednoczone i Zachód trąbią, że chronią prawa człowieka, ale kogo i jakiego prawa u licha chronią? W jaki sposób respektują i chronią prawa człowieka? Czy nie powinni się wstydzić?”

Dni, kiedy obce mocarstwa mogły strzelać do Chin z armat jak do wróbli, minęły, powiedziała. Hua Chunying wezwała narody zachodnie, aby nie lekceważyły chińskiej determinacji w obronie „interesów narodowych i godności”, stwierdzając:

„To kwestia uprzejmości, aby zwrócić to, co otrzymaliśmy. Będą musieli zapłacić cenę za swoją ignorancję i arogancję.”

*                        *                         *

UE ogłosiła wcześniej, że przyjęła sankcje przeciwko czterem chińskim urzędnikom i jednej firmie, powołując się na rzekome łamanie praw człowieka w chińskiej prowincji Xinjiang.

*                        *                         *

Źródło: w j. niemieckim:
>https://de.rt.com/international/114986-peking-verurteilt-westliche-einmischung-sie/
Tłumaczenie: DeepL

Poprawki tłumaczenia, wygładzenia, tekstu, niektóre wytł. itp. Kmieć
https://kmiec.neon24.pl/

Komentarze 3 do “Kitaj rozsierdziłsja…”

 1. osoba prywatna said

 2. osoba prywatna said

 3. osoba prywatna said

Sorry, the comment form is closed at this time.