Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  JanuszT o Wolne tematy (41 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (41 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (41 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (41 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (41 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (41 – …
  Siekiera_Motyka o Rosyjscy eksperci będą szukać…
  Maria o Rosyjscy eksperci będą szukać…
  bryś o Rosyjscy eksperci będą szukać…
  Bezpartyjna o Wolne tematy (41 – …
  Witold o Rosyjscy eksperci będą szukać…
  Bezpartyjna o Wolne tematy (41 – …
  Chyba jakieś inne Pi… o Wolne tematy (41 – …
  JanuszT o Wolne tematy (41 – …
  Jack Ravenno o Wolne tematy (41 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 546 obserwujących.

Dla Polski – i dla Żydów

Posted by Marucha w dniu 2021-03-28 (Niedziela)

Od niedzieli 21 marca cały nasz nieszczęśliwy kraj został zamknięty – ale żeby nie powodować niepotrzebnych skojarzeń, nasi Umiłowani Przywódcy z upodobaniem używają cudzoziemskiego słowa: „lockdown”, albo swojskiego „obostrzenia”. Ale bo też w środowisku naszych Umiłowanych Przywódców zaczęła rysować się różnica poglądów.

Jedni Umiłowani Przywódcy opowiadają się za stosunkowo łagodnymi obostrzeniami, podczas gdy inni – zwłaszcza Doradca Doskonały pana premiera Morawieckiego, czyli pan prof. Andrzej Horban – za obostrzeniami idącymi jak najdalej.

„Gołębie” pandemiczne twierdzą, że zbrodniczy koronawirus najwyraźniej nic sobie z żadnych obostrzeń nie robi i zupełnie nie liczy się z polityką partii i rządu, zatem powinno się stosować zasadę primum non nocere, co się wykłada, żeby przede wszystkim nie szkodzić gospodarce i innym dziedzinom życia, na przykład edukacji, czy przemysłowi rozrywkowemu.

Owszem, skoro Nasi Okupanci postawili na obostrzenia i szczepionki, to trudno tu wierzgać przeciwko ościeniowi, ale to nie musi oznaczać, byśmy zaraz popadali w paranoję ponad potrzebę. Trzeba udawać, że się słuchamy, ale w granicach przyzwoitości i rozsądku.

Z kolei pandemiczne „Jastrzębie” uważają, że najlepiej pozamykać wszystko i wszystkich, bo jeśli nawet wskutek tego wszyscy poumieramy z jakichś innych przyczyn, to przynajmniej umrzemy całkowicie zdrowi.

Każde stanowisko ma oczywiście swoje plusy dodatnie i ujemne, ale nie o to chodzi, by je tutaj szczegółowo roztrząsać tym bardziej, że zbrodniczy koronawirus po raz kolejny potwierdza, że wbrew pozorom, jest wyrobiony politycznie. Widać to choćby w administrowaniu epidemią. Jak wiadomo, obostrzenia zostały proklamowane od 20 marca do 9 kwietnia. Dlaczego do 9 kwietnia? Skąd wiadomo, że 10 kwietnia zbrodniczy koronawirus złagodnieje?

Odpowiedź jest prosta; 10 kwietnia przypada kolejna miesięcznica, a zarazem rocznica katastrofy smoleńskiej, więc koronawirus, chociaż oczywiście zbrodniczy, to jednak na tyle taktowny, by swoim dokazywaniem nie zakłócać smoleńskich liturgii. Co więcej; wygląda na to, że liturgie smoleńskie są ważniejsze od wielkanocnych, bo zbrodniczy koronawirus nie zamierza odpuszczać na Wielkanoc.

Ale nie tylko argumenty medyczne są tu podnoszone. Okazało się bowiem, że aż 60 procent Polaków opowiada się za zamknięciem kościołów na Wielkanoc – a zwłaszcza opowiada się za tym moja faworyta, Wielce Czcigodna Joanna Scheuring-Wielgus, co oczywiście przydaje tej opinii ciężaru gatunkowego.

Jak widać, powoli jesteśmy przyzwyczajani do rozstrzygania kwestii eschatologicznych metodami statystycznymi i jak tak dalej pójdzie, to w referendum obywatele zdecydują o istnieniu Pana Boga. Wyobrażam sobie, jak coś takiego ucieszyłoby pana Adama Darskiego, używającego pretensjonalnego pseudonimu „Nergal” i uważanego za delegata Belzebuba na Polskę, a w każdym razie – na województwo pomorskie.

Ale to dopiero pieśń przyszłości, podczas gdy teraz czarne chmury zbierają się – z jednej strony nad prezesem Orlenu, panem Danielem Obajtkiem, a z drugiej – nad Marszałkiem Senatu, panem Tomaszem Grodzkim.

Właśnie prokuratura wystąpiła o uchylenie mu immunitetu w związku z zabójczymi kopertami, jakie pan Grodzki miał przyjmować od pacjentów lub ich rodzin, kiedy był ordynatorem w jednym ze szczecińskich szpitali. Pan Grodzki oczywiście zaprzecza, to znaczy – nie tyle może zaprzecza, co twierdzi, że oskarżenie jest motywowane politycznie. To bardzo dobry argument, znacznie lepszy, niż zaprzeczanie. Przy zaprzeczaniu bowiem można się zaplątać w różnych niejasnościach, w poza tym – jak zauważyli wymowni Francuzi – qui s’excuse, s’accuse – co się wykłada, że kto się tłumaczy, ten się oskarża. Tymczasem kiedy oskarżenie ma charakter polityczny, już nic więcej mówić nie trzeba, bo sprawa staje się zrozumiała sama przez się.

Ale chociaż pan marszałek Grodzki obrał słuszną taktykę, to pozostaje jeszcze sprawa immunitetu. Na razie za panem marszałkiem murem stanie większość senacka, ale – po pierwsze – jest to większość bardzo niewielka, w dodatku chwiejna i jeśli, dajmy na to, z dyscypliny wyłamałby się pan senator Libicki, to wtedy wszystko może się wydarzyć. Trawestując słowa Churchilla, jeszcze nigdy tak wiele nie zależało od tak nielicznych, a nawet od – od jednego.

Pan marszałek Grodzki robi dobrą minę i liczy na to, że w sprawie immunitetu uda mu się schronić za murami chwiejnej większości. Nic jednak na tym świecie pełnym złości nie jest pewne – a najlepszą tego ilustracją jest przypadek Wielce Czcigodnej Moniki Pawłowskiej, która właśnie z Koalicji Obywatelskiej, a konkretnie – z partii „Wiosna” – przeszła do Porozumienia pobożnego posła Gowina. Jak powiedziała, tak nakazał jej głos sumienia.

To bardzo dobra wiadomość, bo świadczy o tym, że przynajmniej niektórzy Umiłowani Przywódcy mają sumienie i nawet niekiedy dopuszczają je do głosu. Jednak – jak zauważył w powieści „Gubernator” Robert Penn Warren – jeśli człowiek politykuje, to jego sumienie politykuje także.

Oczywiście Wielce Czcigodna Monika Pawłowska zrobiła to dla Polski, a nie ma takiej rzeczy, której nie można by zrobić dla Polski. Skoro dla Polski można nawet zabijać wrogów, to tym bardziej można tak pokierować swoim sumieniem, żeby głosiło ono tylko rzeczy słuszne i pożyteczne. Pobożny poseł Gowin w swoim Porozumieniu walczy z panem Adamem Bielanem, więc w najlepszym razie będą dwa Porozumienia – a w tej sytuacji co to szkodzi powiększyć stan posiadania o panią Pawłowicz, która zresztą natychmiast stanęła na jedynie słusznym stanowisku, że prezesem Porozumienia jest Jarosław Gowin.

Poza tym, w , tym przypadku interes Polski zbiegł się z interesem Wielce Czcigodnej. Pomyślny tylko; jakie perspektywy czekają kobietę w partii „Wiosna”, zdominowanej przez pana Roberta Biedronia i pana Krzysztofa Śmiszka? Toteż lepiej rozumiemy, że pani Monika Pawłowicz mogła dla Polski uczynić ofiarę ze swoich poglądów; jeszcze niedawno uważała prawo do aborcji za źrenicę wolności i nawet fotografowała się z błyskawicą, jako godłem „rewolucji macic”, ale w najnowszej fotografii błyskawica już zniknęła.

Podobna, chociaż zupełnie na innym tle, wygląda sytuacja przed wyborami prezydenta Rzeszowa. Koalicja Obywatelska, Lewica, PSL i Szymon Hołownia, murem stanęli za panem Fijołkiem, podczas gdy obóz „dobrej zmiany” wystawił aż trzech kandydatów. Wygląda na to, że oddaje stanowisko prezydenta Rzeszowa walkowerem – ale dlaczego? Myślę, że dlatego, iż zarówno PiS, jak i Solidarna Polska oraz Porozumienie, postanowiły przeprowadzić test, który w wojsku nazywa się rozpoznaniem walką. Jeśli nie wiemy, czym dysponuje nieprzyjaciel, to przypuszczamy na niego atak tak, żeby pokazał wszystko, co ma.

Najwyraźniej tedy Solidarna Polska i Porozumienie chcą sprawdzić, jaką siłą dysponują niezależnie od PiS i w zależności od wyniku tego testu podejmą przygotowania do wyborów w roku 2023. Widać wyraźnie, że pragnienie zdobycia rozeznania w tej sprawie jest dla nich ważniejsze od tego, by stanowisko prezydenta Rzeszowa objął kandydat wystawiony przez Naczelnika Państwa. Świadczy to o zaawansowanych przygotowaniach do przetasowań na politycznej scenie, które mogą doprowadzić do wysunięcia się jeszcze w tym roku na pozycję sondażowego lidera politycznej sceny pana Szymona Hołowni, za pośrednictwem którego Nasz Najważniejszy Sojusznik utrzyma wpływy polityczne w Polsce nawet gdyby PiS albo się zaśmierdziało, albo wyleciało w powietrze na gospodarczych skutkach walki ze zbrodniczym koronawirusem.

Utrzymanie tego wpływu jest ważne z wielu powodów, również i z tego, że Sekretarz Stanu USA Antoni Blinken właśnie oświadczył, że odzyskanie holokaustowej „własności bezdziedzicznej” przez Organizację Restytucji Mienia Żydowskiego na podstawie ustawy 447, niezmiennie pozostaje na pierwszym miejscu jego politycznych priorytetów.

Stanisław Michalkiewicz
http://michalkiewicz.pl/

Komentarzy 14 do “Dla Polski – i dla Żydów”

 1. bronek said

  Wygląda na to, że PiS ma zrobić pod kloszem świrusa swoje a potem wylecieć w powietrze. Przecież żaden okupant o zdrowych zmysłach nie zostawia decyzji okupowanym – o tym , kto ma rządzić po wyborach – chociaż owym okupowanym tak się może wydawać.

 2. PK said

  PIS rzeczywiście zamierza oddać wkrótce władzę. Muszą mieć tylko absolutną pewność, że bez-hołowie z PO-paprańcami nie powsadzają ich do kryminału i nie odbiorą majątków. Oddadzą władzę z premedytacją – gospodarka długo będzie się podnosić po ciosie zadanym przez unych, w związku z walką ze zwykłym wirusem grypy sezonowej – ALE PRZEDE WSZYSTKIM – sklerotyk zza Oceanu już nam nie odpuści w sprawie uroszczeń! Kałczyński potem powie: „aj waj. myśmy nie dali ani szekla! to tamci zapłacili odszkodowania. aj waj!”

 3. Maya said

  Planowane podpisanie umowy o zasobach własnych UE to pętla na szyję Polaków i oddanie resztek państwowości jewnii:

  Zamach na resztki suwerenności – Ewa Rzeuska

 4. NC said

  A tymczasem oto co pisze o Polakach magazyn New Yorker

  „To exonerate the nation of the murders of three million Jews, the Polish government will go as far as to prosecute scholars for defamation.”

  https://www.newyorker.com/news/our-columnists/the-historians-under-attack-for-exploring-polands-role-in-the-holocaust

  Tymi ofiarami rządu są oczywiście Grabowski i Engelking.

 5. Internowanie ludzkości

  „używają cudzoziemskiego słowa: „lockdown””, choć może niektórzy nie wiedzą, że oznacza to „zakaz wychodzenia”, a więc jest godzina policyjna, która trwa 24 godziny na dzień, tzn. chodzi o uwięzienie ludzkości, bo jak wiemy ten nakaz uwięzienia wykonanali posłusznie adminstratorzy ludzi w najróżniejszych krajach świata, a więc MWF nakazała internować całą ludzkość.

  Z reguły dokonuje się internowania środowisk czy sił, które zagrażają panującym czy prowadzącym wojnę, internowanie całej ludzkości jest jednak zjawiskiem moim zdaniam nowym

  https://pppolsku.wordpress.com/2020/04/12/jak-dokonac-internowania-pol-miliarda-ludzi#Jak_dkonac

  Ale dlaczego MWF uznał za konieczne internowanie ludzkości, Ha! Sprawa jest dość jasna, MWF prowadzi od dziesięcioleci wojnę przeciwko ludzkości, zarówno !. i II. Wojna jak i ostatnia operacja nosząca fantazyjny kryptonim „Pandemia” są operacjami w tej ODWIECZNEJ WOJNIE, o której tak jasno mówi jeden z jej demonów:

  https://pppolsku.wordpress.com/2020/11/14/demon-tzw-pandemii-bill-gates/#Buffett

  II. Wojna podwoiła liczbę ofiar śmiertelnych z I. Wojny i MWF osiągnęła w II. Wojnie godną dumy liczbę ok. 60 milionów ofiar śmiertelenych, jeśli operacja „Pandemia” powinna znowu podwoić, to ile ofiar należy oczekiwać ? Oficjalnie podał Johns Hopkins Uniersity (JHU) w swym planie z października 2019, że planiści operacj „Pandemia” oczekują skromnej liczby 65 milionów ofiar tej operacji, po drugiej fali nie uzyskano JHU nawet 3 milionów zabitych, to ile fali covida należy jeszcze oczekiwać ?

  Być może, że kalkulacja operacji przewidziała, że po niezawodnej zapaści gospodarek świata, spowodowanej przez metody zwalczania tzw. „pandemii”, dojdzie do masowych aktów wzajemnych mordów wśród tej tak obmierzłej MWF ludzkości, czego nie można całkiem wykluczyć. Co jednak mogłoby znakomicie poprawić efekty operacji „Pandemia”. Być może, że nasza troska o efekt śmiertelności operacji „Pandemia” może okazać się przedwczesna.

 6. zen said

  Żydzi w Izraelu są zakładnikami syjonistów (satanistów) i znowu błagają świat o pomoc. Mam nadzieję, że to nie jest pretekst do emigracji do Polski, ponieważ jakiś Kaczyński może taką pomoc zadeklarować – współczuję tym ludziom mimo wszystko!
  Podobno rząd albo kurdupel już taką deklarację złożyli.

  „Jeśli odpowiedzialność za czynniki ekonomiczne, które wywołały II wojnę światową – czyli kartel olejowy i narkotykowy – nie zostanie wywiedziona na światło dzienne, te same czynniki wywołają w przyszłych pokoleniach jeszcze więcej szkód niż naziści” – Telford Taylor, amerykański oskarżyciel w Trybunale do Ścigania Zbrodni Wojennych w Norymberdze przeciwko IG Farben.

 7. Marucha said

  Re 6:
  Biedni ci Żydzi, którzy są bezwolnym narzędziem w ręku syjonistów/satanistów.
  Błagają świat o pomoc.
  Oj, bo się chyba posram z żalu wielkiego

  Do tego ta II Wojna wywołana … przez kartel naftowy i narkotykowy… a ja, głupi, myślałem, że przez hodowców kaczek czubatych!

 8. zen said

  Widoczne na tym filmie elektroniczne bransoletki założone zaszczepionym w Izraelu, mogą być tymczasowym znamieniem bestii.
  Politycy traktują ludzi jak zarazę, ale to oni są rzeczywistą pandemią i zakałą tego świata.

 9. UZA said

  „Biedni ci Żydzi, którzy są bezwolnym narzędziem w ręku syjonistów/satanistów.”

  Tak chyba jednak rzeczywiście jest. Żydowskie masy były i są wystawiane przez swoich przywódców. Zawsze trzymano ich w izolacji i zachęcano do wrogości wobec innych nacji. W czasie wojny sami chcieli do getta , żeby się odciąć, uzyskać niezależność od Polaków. No i uzyskali, wiadomo jak się to skończyło. Nie uciekali, bo wmówiono im , że wokół czyhają nienawistni goim, poza tym wielu nawet nie mówiło po polsku. Potem spędzali ich ze wszystkich stron do Erec Israel. Tam dopuszczali się strasznych rzeczy wobec Palestyńczyków, zrobili sobie wrogów ze wszystkich sąsiadów. Skutkiem tego znowu są w izolacji, nie mają jak i dokąd uciec. Mogą sobie teraz apelować i błagać o ratunek… Tyle się już napłakali, naskarżyli , że nie robi to na ludziach wrażenia. To trochę tak, jak było jak z tym pasterzem, który ciągle wołał :”wilk! wilk!”, a kiedy wilk naprawdę przyszedł, nikt nie uwierzył. Poza tym, wiele osób podejrzewa, że Ż dostali placebo. Wielu z nich też tak pewnie myślało i stąd wysoki odsetek wyszczepionych. Bardzo możliwe jednak, że dostali to samo co inni. Ojciec z Otchłani nienawidzi swoich dzieci – wpiera je dopóki są potrzebne a potem eliminuje. Wszak Kissinger, który chyba wie więcej niż my, zapowiadał , że do roku 2022 Izrael przestanie istnieć. Być może właśnie obserwujemy zwijanie tego projektu – w sposób, którego nikt się nie spodziewał…

 10. plausi said

  Warto uwzględnić

  że w Izraelu na BW udało się zebrać wyselekcjonowany element żydowski „najbardziej sprawnych i nadających się do procederu przestępczego ”, Tel Aviv jest ważnym centrum międzynarodowych sieci przestępstwa i zbrodni:

  https://marucha.wordpress.com/2021/03/25/nigdy-wiecej-ratowania/#comment-948435

  byłoby szkoda taki gatunek całkiem roztrwonić, ale z kolei te kanoniczne 6 milionów pasożydów tam, to nęcąca ilość, byłaby znowu okazja do roszczeń poholokaustowych dla central roszczeń.

  Nikt poważnie nie myślał dłużej utrzymywać coś tak absurdalnego, jak państwo żydowskie, fantazyjny wymysł nieco zmanierowanego żyda Hertzla. Zadanie było inne:

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/globa/#Izrae

  w sytuacji, kiedy znaczenie USA a i Europy w globalnym imperium ulega zmianie, celowość Izraela staje się coraz bardziej problematyczna, tym bardziej, że ta baza urlopowa dla żydów na BW wymaga nie mało subwencji. Zresztą nie pozostają koczownicy zbyt długa w jednym miejscu.

  Nam nie potrzeba jeszcze jednej zarazy, covid jest dość.

 11. gnago said

  A mnie interesuje czemu następuje takie zróżnicowanie sekowanie poszczególnych gałęzi gospodarki. Powinno być zwyczajnie zróżnicowanie wg powierzchni obiektu.
  Innym idiotyzmem jest ignorowanie jałowizacji powietrza w obiektach publicznych. Centra handlowe zamiast zapachów cynamonu etc. powinny rozpylać wodę z jonami srebra, olejkami eterycznymi etc. Summa summarum Politykom dedykowałbym odosobnienie kwarantannowe wzorem Maćka Borkowica. Tak skutecznie postępuje się z zarazą polityczną

 12. Piskorz said

  re 9 W czasie wojny sami chcieli do getta , żeby się odciąć, uzyskać niezależność od Polaków”….nie to, że chcieli…oni sami te getta zakładali, bo
  bo….wśród swoich czuli się lepiej/bezpieczniej, nie znali polskiego, mieli swoją religię, swoje obyczaje i robili interesy ze swoimi itd itd. ps Przypomnę…były getta zamknięte i getta otwarte /np na prowincjach/.

 13. NC said

  RE 4, a właściwie ciąg dalszy:

  „”Całkowicie szokujące jest założenie, że to naród (wyraźnie wskazany w tym samym zdaniu, które odnosi się do polskiego rządu) odpowiedzialny jest za zamordowanie trzech milionów Żydów” – napisał w oświadczeniu dr Piotr Cywiński, dyrektor Muzeum Auschwitz. ”

  https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114881,26927116,dyrektor-muzeum-auschwitz-o-artykule-new-yorkera-wypaczanie.html

 14. bardzo said

  Oczywiście. Judenrat to byli obywatele polscy, temu zaprzeczyć nie można. Także polski rząd wykazuje w większości te same geny. A więc: 1. do eksterminacji trzech milionów przyczynili się obywatele polscy, 2. Polska jest na dzień dzisiejszy reprezentowana przez tę samą fakcję, w której byli działacze judenratu i bojówek wykonawczych. Cywiński nie mija się z prawdą.

  Wszystko można udowodnić, jeśli się bardzo chce.

  Ludzie ludziom zgotowali ten los, takie hasło widnieje (chyba jeszcze) w Muzeum Auschwitz.

  A my przecież som podludzie. „Niech biali ludzie zajmują się problemami białych ludzi” – cytat z filmu The Roots.

  I kolejny klocek tej prymitywnej układanki sam wskoczył na swoje miejsce.

Sorry, the comment form is closed at this time.