Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Po konferencji taka myśl

Posted by Marucha w dniu 2021-03-29 (Poniedziałek)

Jest taka gra, którą bardzo lubię, mianowicie Cywilizacja. To strategia, w której zarządzamy dosłownie każdym aspektem gospodarczym czy dyplomatycznym i wpływamy na każdą dziedzinę życia jak zadowolenie podwładnych czy religia, kultura itd.

Celem gry jest aby Twoja cywilizacja od wynalezienia koła rozwinęła się jak najszybciej i jak najlepiej, po to aby wyruszyć na podbój kosmosu.

Brzmi ciekawie? To teraz sobie wyobraź, że w tę grę, gra premier Morawiecki;  mało tego ma nawet ekspertów, którzy mu jak najlepiej doradzają. Pan Morawiecki jest ekonomistą więc powinien się znać.

Więc po paru turach z początku banalnego prowadzenia swojego ludu przez czasy epoki brązu, dochodzi do średniowiecza. Brawo premierze, początek za nami. Wypadałoby uczyć swoich poddanych na powstających Uniwersytetach i Katedrach, matematyki, astronomii, geografii… medycyny, przy okazji budować powoli coś na wzór szpitali, aby owi studenci mogli w prężnie rozwijającym się państwie godnie pracować po studiach i pomagać ludowi.

Niestety nasz premier za bardzo przejmuje się światopoglądem swoich poddanych, wdaje się w wewnętrzne spory i powstają bunty, na mapie pojawiają się punkty zapalne.

Nasz premier postanawia żonglować tematami zastępczymi, tu dam trochę pieniędzy aby się odwalili, tu dam wojsko aby spacyfikowało bunty. Niestety to nie pomaga.

Teraz w jego narodzie pojawia się wirus. Nasz premier bardziej skupił się na opodatkowywaniu wszystkiego, aby tylko zarobić jak najszybciej kupę forsy na bliżej nieokreślony cel. Do tego dochodzi korupcja w jego szeregach. Sir Obajtek buduje sobie pałace wśród wieśniaków za ich pieniądze.

Niezadowolenie rośnie, ceny rosną, zagraniczni kupcy rozpychają się w państwie, a proporcjonalnie do tego niezadowolenie. Niby ludzie chorują, ale nie wiadomo czy na znane choroby czy nie, bo to coś podobnego. Po namowach ekspertów Premier ma genialny pomysł!

Zamknie wszystko, zamrozi stolarnie, handel, usługi jak np. kowalskie i rozporządzi zakaz wychodzenia z domostw.

W państwie panuje bunt, chłopi nie chcą się zamykać, chcą pracować. Wskaźnik niezadowolenia zaraz rozpierdoli skalę. Więc delikatnie luzuje zakazy, a ludzie odzyskują nadzieję na lepsze jutro i wracają do swoich zajęć.

„Nie ma się czego bać, wracamy do normalności”.

Gospodarka powoli wraca do normy. Wtedy jego nieudolne rządy pokazują swój „geniusz”. Zamyka znowu wszystko, tym razem też kulturę i rekreacje.

Ofiar jest więcej niż przedtem, ludzie chorują już na wszystko od chorób psychicznych poprzez nałogi na gruźlicę, zapalenia wszelkiego rodzaju, trąd itd. bo pierwszeństwo do leczenia mają Ci z wirusem.

Popadają w ubóstwo. Ludność osiągnęła tak niski poziom niezadowolenia, że dochodzi do samobójstw i bankructw. Premier wyciąga asa z rękawa, coś po czym na chwilę zapomną, a zarazem będą się kłócić między sobą. Skłóca kościół z niewierzącymi, chodzi o kwestie światopoglądowe. W tym czasie jego szlachta rabuje co się da po kryjomu, wyprzedaje, przejmuje, kupuje, inwestuje, ustanawia bezprawie pod siebie. Gdy lud jest już zmęczony dobija ich trzeci raz tym samym.

Zamknięciem wszystkiego. Już nikt nawet nie protestuje, w zakładce ustrój pojawia się opcja Dyktatura. Jego ludność go nienawidzi, boi się o jutro..

Ktoś premierowi zapomniał powiedzieć, że grę Cywilizacja trzeba wygrać, balansować tak aby było wszędzie dobrze; czy robi to specjalnie? Niestety to nie jest gra, to się dzieje naprawdę, ale w o wiele większej skali, można rzec globalnej, wszędzie widać ten sam schemat, plan. Rozstawianie figur, kolejne zakazy, odbieranie wolności, zabijanie naszych marzeń. Media straszą czy z lewa, czy z prawa jakby na jeden sygnał.

Brutalna tresura społeczeństwa. Nasz rząd jest tylko pionkiem w tej grze, on nie decyduje on wykonuje polecenia. Wmawia się nam, że normalność już nie wróci. Niestety my grę przegrywamy i na nas to się odbija najmocniej. Nasze dzieci wychowują się już od roku w tym popieprzonym czasie. Po raz trzeci wmawia się nam, że to już koniec, jeszcze trochę. Jak chory psychopata, który torturuje ofiarę …

Źródło: Otwórz Oczy
https://politywatory.com

Komentarzy 12 do “Po konferencji taka myśl”

 1. Lily. said

  „SZATAN RZADZI SWIATEM,poprzez
  swoich wyznawcow Masonow”.

  Zwracajcie UWAGE NA SYMBOLE,jakimi
  sie POROZUMIEWAJA POMIEDZY SOBA.

  „TO NIE SLOWA LECZ SYMBOLE
  RZADZA SWIATWEM”.
  Ostatnio zauwazylam, ze niejaki G.B,
  rowniez UZYWA SYMBOLI.
  To taka ciekawostka na koniec.

 2. Young said

  Patrz POLAKU JAKIE scierwo toba rzadzi.
  A ty sie cieszysz ?Z czego?

 3. Marek said

  O, jak zgrabnie odchyla główkę.
  Pod sznur.

 4. Lily said

  „Katolik,jakich malo”.
  Powolal wspolnie z ks.Gadeckim Dzien
  Czytania Pisma Sw. Czytaja zawsze
  najgorliwsi od J.K, i z Ich rodzin.
  W Toruniu,tez bardzo AKTYWNY,jak
  pozostale elity od J.K.
  Ludziska jak widac i slychac,sa pod wrazeniem.
  Premier,ex premier,prezydent,itd,czytaja dla
  Nich Pismo sw.REWELACJA na skale swiatowa.

  R.Rydzyk,w Toruniu za pieniadze polskiego
  podatnika i z prywatnych danin,wybudowal
  „Swiatynie NOWEJ Ewangelizacji”.Stara ZLA?.

 5. Ale dlaczego? said

  Oprócz komercyjnej cywilizacji jedt też freeciv.

  Żeby wygrać w cywilizację trzeba mieć więcej pojęcia o zarządzaniu niż „polscy” politykierzy…
  Jest taki moment w grze Cywilizacja, że brak zasobów finansowych, gospodarczych, ludnościowych, wojskowych jest już nie do odrobienia. Reszta gry to tylko droga upadku.
  Polacy już swoją grę przegrali…

 6. Ale dlaczego? said

  Zapomniałem dodać.
  Jest taki moment w grze Cywilizacja, że brak zasobów finansowych, gospodarczych, ludnościowych, wojskowych oraz NAUKOWYCH(technologicznych) jest już nie do odrobienia. Reszta gry to tylko droga upadku.

 7. Zerohero said

  Ja grywam w Master of Orion 2. Trochę jak Civ, ale w kosmosie.

  a Morawiecki nie jest ekonomistą. Jest historykiem i to nie z wyboru. Ci z wyboru mogą być bystrzy. Ci z musu (idę na byle jakie studia) to Tuski, Komorowskie itd.

 8. UZA said

  „Polacy już swoją grę przegrali…”

  My właściwie w ogóle nie graliśmy. Do gry dopchały się indywidua, którym na to pozwolono i ochoczo przegrywają ( w naszym imieniu) .

 9. Kwal said

  Ad.Lily 1 i 4. Ostatnio zauważyłam, ze niejaki G.B….kto to jest ? nie można konkretnie po nazwisku ?
  ….najgorliwsi od J.K, i z Ich rodzin….to samo ! Nazwisko…

 10. Ale dlaczego? said

  AD. Zerohero.
  Może w to zagram jak będę miał więcej czasu 🙂 A o grze słuszałem.
  Mam też zakupionego rts-a Stellaris. Jedna z najlepszych gier strategicznych w Kosmosie. Polecam. Choć tylko „liznąłem”. Ale też na nią przyjdzie czas 🙂

 11. Ale dlaczego? said

  AD. Uza.
  W sumie tak jest…

 12. revers said

  ae porodowki tez zamknieto, a pan Boydar pisze ze ma wnuka i naokolo jest cywilizacja

Sorry, the comment form is closed at this time.