Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Dr Z.Martyka: Ile jeszcze ludzi musi umrzeć… – 29.03.2021.

Posted by Marucha w dniu 2021-03-30 (Wtorek)

„Stan jest krytyczny” – woła minister ds covida Niedzielski.

Wtóruje mu główny doradca Horban: „System jest na granicy wydolności”. „Niestety ciągłe testujemy za mało” – mówi dyżurna pani doktor.

Jak widać, wytyczne WHO w sprawie testów PCR nie są znane naszym specom od szerzenia paniki.

Szpital w Poznaniu wprowadza ograniczenia dotyczące odwiedzin noworodków. Powodem jest – według TVN24 – trzecia fala koronawirusa i nieodpowiedzialność rodziców. Wirusolog prof. Gut stwierdza: „Szczyt zachorowań będzie tydzień, dwa po tym, jak ludzie odzyskają rozsądek”.

Więc już nawet ja z pewnym oporem określam medialną rzeczywistość jako cyrk na kółkach. Strach się bać – żyję sobie spokojnie we Wrocławiu i mam kontakt z ponad trzydziestoma osobami, które przynajmniej w mojej obecności nie noszą kagańców. Ostatnio zauważyłem wśród części tych osób narastanie wątpliwości: „Może jednak coś jest w tym szaleństwie?”

Tymczasem możemy dowiedzieć się z poważnej książki:

„Koronawirusy należą do tych drobnoustrojów, które u ludzi na całym świecie i w każdym wieku wywołują pospolite przeziębienia i dlatego stanowią jedną z nieuniknionych przykrości ludzkiego życia. Są przyczyną wielu zachorowań szczególnie w zimie oraz na wiosnę kiedy słabną ataki innej dużej grupy katarogennych napastników – rinowirusów.

Zakażenia wywołane przez koronawirusy bywają czasami śmiertelne u zwierząt laboratoryjnych, ale nie u człowieka, z wyjątkiem być może sytuacji, w których odporność jest drastycznie zmniejszona z jakiegoś innego powodu. Koronawirusy z zadziwiającą skutecznością potrafią powtórnie atakować tych samych gospodarzy, co stanowi jedną z przyczyn, dla których wszelkie marzenia o szczepionce pozostają w sferze utopii.”

(Leon Jabłoński – „Wirusologia – Podręcznik dla studentów”, Państwowy Zakład Wydawnictw Lekarskich, 1973 r.)
Źródło: http://dakowski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=30759&Itemid=53)

A dr Zbigniew Martyka mówi w wywiadzie:

„… mamy do czynienia z wirusem sezonowym i mutującym (co było wiadomo od razu, wbrew przekazom medialnym), więc podawać szczepionkę również należałoby co roku. I do tego wszystko zmierza. Czy to będzie koniec epidemii? W zeszłym roku zanotowaliśmy 1,26 miliona zakażeń SarsCoV-2. Dla porównania, liczba zachorowań na grypę w sezonie 2017/2018 to 5,41 miliona przypadków.

Co roku koronawirusy powodują część zachorowań z ilości przypadków kwalifikowanych dotychczas jako grypopochodne. Ponieważ mutują, jak wirus grypy, powodują zachorowania raz cięższe, raz lżejsze (różne w różnych sezonach). W tym sezonie SARS-COV-2 w większości przypadków powoduje infekcję, która nie przeradza się w chorobę (bo nie istnieje nic takiego, jak „bezobjawowy COVID-19″), w mniejszym procencie wywołuje chorobę o przebiegu cięższym od tegorocznej grypy. Nie jesteśmy w stanie w żaden sposób przewidzieć, jak sytuacja będzie wyglądała za rok czy dwa – równie dobrze modele mogą się odwrócić o 180 stopni.”

Dziennikarz: Biorąc pod uwagę obecne wyniki, jaką strategię wobec COVID-19 należałoby przyjąć?

„Skończyć lock-down, przywrócić normalne funkcjonowanie ochrony zdrowia – jak w poprzednich latach. Dotychczasowa polityka rządu kosztowała życie ponad 75 tysięcy osób – niediagnozowanych i nieleczonych, właśnie przez „walkę” z koronawirusem. Ile jeszcze ludzi musi umrzeć, żebyśmy się opamiętali?”

https://dorzeczy.pl/kraj/174072/1/dr-martyka-ile-jeszcze-ludzi-musi-umrzec-zebysmy-sie-opamietali.html

Zygmunt Białas
http://zygumntbalas.neon24.pl

Komentarze 33 do “Dr Z.Martyka: Ile jeszcze ludzi musi umrzeć… – 29.03.2021.”

 1. PILNE! Amantadyna leczy Polaków! Dlaczego rząd nie chce dobra obywateli RP? Dr W. Bodnar wRealu24! – 28.03.2021 r.

 2. bryś said

  https://wydarzenia.interia.pl/raporty/raport-koronawirus-chiny/polska/news-torun-wtargneli-do-szpitala-bez-maseczek-sprawa-zajmie-sie-p,nId,5139259

  Poszukajcie sobie filmiku. Usuwają go jak wściekli. Ciekawe czemu?

 3. Leczenie Covid-19 amantadyną. „To, co mówią politycy jest karalne”

  „- Co z tymi, którzy się domagają leczenia amantadyna? – zapytała [Agnieszka Gozdyra] profesora Piotra Kunę, kierownika II Katedry Chorób Wewnętrznych UM w Łodzi, wiceprezesa Polskiego Towarzystwa Chorób Cywilizacyjnych.

  Zdanie pacjenta nie ma znaczenia. Ma znaczenie tylko to, co jest zapisane w charakterystyce produktu leczniczego. Mówiąc ludzkim językiem, „jak w badaniach wyszło, że coś pomaga na głowę, to pisze się, że pomaga na głowę”. To, że politycy opowiadają o amantadynie – takie rzeczy są karalne. Trzeba zajrzeć do prawa farmaceutycznego, tam wyraźnie jest napisane, że nie wolno promować leków wydawanych na receptę, nie wolno pisać ani mówić o nich rzeczy niepotwierdzonych oficjalną rejestracją – odpowiedział.”

  https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2021-03-30/leczenie-covid-19-amantadyna-to-co-mowia-politycy-jest-karalne/

  Te ich gęby wszystko mówią.
  Może nadejdzie czas – oby szybko – że im mina zrzednie.

 4. revers said

  Wlasnie 33 letnia martwa kobiete znaleziono w Bogatynii na parkingu w samochodzie, po szpitalnym tescie na covida odeslano ja n parking. ..

  https://www.onet.pl/?utm_source=lavasoft.gosearchresults.com_viasg_fakt&utm_medium=referal&utm_campaign=leo_automatic&srcc=ucs&pid=58cdedc9-9fd5-4853-b335-1cfb577749a9&sid=f13b499b-dba8-44e4-a9ae-cb9ebb087cc8&utm_v=2

  Ile przezyje to pandemiczne blablabla i zamordyzm inaczej?

 5. Czyj to ingres w Niedzielę Palmową 2021 r. do Archikatedry Oliwskiej? Covida-19 czy abp. Tadeusza Wojdy?

  .https://jozefbizon.wordpress.com/2021/03/31/czyj-to-ingres-w-niedziele-palmowa-2021-r-do-archikatedry-oliwskiej-covida-19-czy-abp-tadeusza-wojdy/

 6. revers said

  Najlepsze jest to ze europejskie geje, lbtqplus moga spotykac sie na koncertach, ostanio w Barcelonie, bez odtepow, testow, auswisow szczepionkowych, sporadycznie maseczki, i nikt im nic nie powie.

  To samo „blyskawice”.

  to tka tylko do alleluja bez szczepionki.

  Nawet zajace maja lepiej w Wielkanoc bo nikt ich nie sciga za szczepienia , niewiadomego pochodzenia i skladu, najwyzej moga postrzelic po switetach.

 7. Boydar said

  Moja Kolega profesor z AM w Lublinie, generalnie dziecko ale w swoim fachu mocny, powiedział mi wczoraj przez telefon, że ludzi po kowidzie oraz w późnym trakcie, zabijają namnożone bakterie i kolonie grzybów, głównie w płucach. Gorączka ogranicza rozwój bakterii ale grzybom nie szkodzi, wręcz przeciwnie. Wskazał rozsądnie, że zakwaszenie organizmu wybitnie sprzyja rozwojowi, i żeby nawet wpieprzać witaminę C. Ostatnio pojawiła się z kapusty (sic!), podobno działa rewelacyjnie (proporcja L/P ?). Mówił także, że wyciąg z grejpfruta (citrosept) potrafi awaryjnie uratować życie. Nie wiem skąd to wie, ale logikę faktów i zależności zauważam.

 8. Mano Negra said

  A cały mechanizm jest oparty na łapówce, każdy z uczestników dostaje swoją dolę. Włącznie z rodzinami zmarłych, bo podobno wypłata zasiłku pogrzebowego jest w takich przypadkach większa.

 9. Kar said

  ..a tu..a tu coraz bardziej robia „odkrywke” swoich diabel poczynan. Szczepionki sa smieciem. Tak to se mowia, ze sa nie efektywne. Kazdy idiota nadstawiajacy dobrowolnie dupe bedzie wygladal jak zuzyta podziurawiona dart board

  https://metro.co.uk/2021/03/31/mutant-covid-could-make-vaccines-useless-within-a-year-warn-experts-14333429/

  ————-
  Nie wszystkie szczepionki są śmieciem.
  Te na Covid – tak. Gorzej, Są niebezpieczne.
  Admin

 10. I*** said

  „ILU jeszcze ludzi…”

 11. ? said

  Re 8: Podobno. Nie ma czegoś takiego, jak podobno. Jeśli podajemy informacje, to mają być sprawdzone, a nie z dupy wyjęte.

  Marta Blada
  21.02.2021
  Obecna kwota zasiłku nie zmieniła się od 2011 roku, dlatego pojawiły się pomysły jej podwyższenia. W grudniu 2020 roku wpłynął nawet projekt Lewicy w tej sprawie. Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej poinformowało jednak, że na razie zasiłek nie zostanie podwyższony. Resort nie przewiduje też dodatkowego zasiłku związanego z pochówkiem osób zmarłych na COVID-19.
  https://next.gazeta.pl/next/7,151003,26508882,zasilek-pogrzebowy-ile-wynosi-gdzie-sie-o-niego-ubiegac-i.html

 12. Piskorz said

  re 7 Wskazał rozsądnie, że zakwaszenie organizmu wybitnie sprzyja rozwojowi, i „….aby utrzymać równowagę zasadowo-kwasową organizmu…PRZEDE WSZYSTKIM RODZYNKI..!! JEJ UTRZYMANIE… MA DZIAŁANIE ANTYRAKOWE !!! ps Panie Boy. gratulacje z powodu narodzin wnuka..małego Boydarka!

 13. revers said

  Nastepny doktor Bodnar, suchej nitki nie zostawia na Ministrze Zdroffko Niedzielskim

  lub „Włodzimierz Bodnar rozjechał Ministra Niedzielskiego w Polsacie na kwaśne jabłko” jak w klipie

  .https://www.youtube.com/watch?v=2vFNQ0hakXc

 14. Kar said

  ..Nie wszystkie szczepionki są śmieciem.
  Te na Covid – tak. Gorzej, Są niebezpieczne.
  Admin..
  ________________

  A propos’, spotykam ci (10min temu) znajomego Angola, i blaa..blaa. ON pyta; czy juz szczesliwie wyszczepiony.?

  Odpowiedz; Nie, i po co na co..Ale grzecznosciowo-zdawkowo pytam o reakcje powyszczepieniowa.

  Stracilem 2stones (1stone-6kg) na wadze, i ani reka ani noga przez tydzien czasu..ON rzecze..(??)

 15. Kowalski3 said

  Ad. 5 – czyli następna, z ponad 80 tysięcznego grona, ofiara zbrodni terroru rządowego.

  I ani jednego oskarżenia o spowodowanie śmierci!

 16. Olo said

  Nie ile jeszcze ludzi musi umrzeć, tylko ile żydobanderowski reżim dobrej zmiany planuje jeszcze wymordować Polaków, głównie odcinając najciężej chorych (na raka, serce, itd.) od leczenia i służby zdrowia, żeby w końcu podły gnom z Żoliborza mógł stanąć przed Jojne Danielsem i wyseplenić – Melduję wykonanie zadania, wymordowaliśmy więcej Polaków niż Hitler, możecie wracać do Polin i zajmować polskie majątki, przedsiębiorstwa, firmy i ziemie.

 17. UZA said

  „Nie ile jeszcze ludzi musi umrzeć, tylko ile żydobanderowski reżim dobrej zmiany planuje jeszcze wymordować Polaków,…”

  Podzielam, że się tak wyrażę, kierunek myślenia, ale z jedną modyfikacją: „reżim dobrej zmiany” niczego nie planuje – jest tylko podwykonawcą. Biorąc pod uwagę przecieki z satnistycznej „góry” (np. informacje wyryte na słynnym monumencie w Georgii, gdzie postuluje się liczbę ludzkości wynoszącą 500 000 000″), to jeszcze zostało bardzo, bardzo dużo do wytępienia. Ile konkretnie osób w Polsce, to trudno powiedzieć, na pewno jednak więcej niż tych kilkadziesiąt czy kilkaset tysięcy.

 18. Re: Artykul…
  Ilosc zamordowanych, lub „wyeliminowanych” przez zydow Polakow bedzie wprost proporcjonalna do zydowskiej chciwosci…jak i obaw „i-sra-hell’a” ze strony panstw sasiednich…
  =====================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com (Niezalezny uniwersytet Internetowy)

 19. Kwal said

  No ale gdzie załatwić tą Amantadyne ? Ja szukam od dawna….nie do załatwienia. Niech ktoś coś podpowie !

 20. Judyta said

  Jeszcze są zioła. Na przykład estragon, w nalewce, albo choć parzony. Poziewnik, syrop jodłowo – świerkowy. Lub igły sosnowe też dobre na kaszel i płuca. Ziół jest pełno, tylko trzeba poczytać dr Henryka Różańskiego i jego Medycynę Dawną i Współczesną. Pozdrawiam i życzę zdrowia.

 21. Zbyszko said

  Ludzie zaszczepieni będą roznosić coraz groźniejsze mutacje?
  .https://www.youtube.com/watch?v=WeiIPp-f9JM

 22. wanderer said

  Panie Kwal, niech Pan kupi sobie korzen lukrecji, takie patyki, najlepiej caly i sobie go zmieli na kawaleczki albo utrze na tartce. Prosze sobie poczytac nawet na zydowskiej wikipedii o skutecznosci walki z wirusami.

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Lukrecja_(ro%C5%9Blina)

 23. wanderer said

  Tutaj publikacja w „The Lancet” jej dzialania. Oczywiscie o niej sie nie mowi bo na niej nie da sie zarobic. Jest za tania. Tych co o tym mowili, jak prezydenci kilku panstw wysmiewano.

  https://www.thelancet.com/journals/lancet/article/PIIS0140-6736(03)13615-X/fulltext

 24. wanderer said

  Niech Pan sobie zaleje jeden taki patyk (ok 25 cm) dziennie dwoma szklankami wrzatku i po ok 2 godzinnym namoczeniu wypija jedna szklanke rano i jedna szklanke wieczorem. Przy okazji jesli mial Pan jakiekolwiek bole kolan, stawow, kosci itp, znikna calkowicie.

 25. Carlos said

  Kwal na stronie dobra-recepta.pl niestety juz podrozala z 65 zl na 149 zl za sama recepte. Wpisujesz Viregyt-k jako lekarstwo i podajesz Grypa A jako choroba ,po oplacie dostajesz kod. Szukac aptek ,ktore maja 100% Viregyt

 26. plausi said

  Panika jest zadaniem tzw. „medycyny rockefellerowskiej” pod nadzorem SS,

  którą reprezentuje system zdrowia w Wolnej Polsce, wywalczonej przez NSZZ „S”.

  „wytyczne WHO w sprawie testów PCR nie są znane naszym specom od szerzenia paniki.”

  Są znakomicie znane, bo TACY głupi, to nie są, ale mają zadanie szerzenia paniki i wykazania się odpowiednią liczbą zabitych, jak WOJNA to WOJNA.

  Zadania wojny, patrz „Event 201”

  https://pppolsku.wordpress.com/2020/04/12/jak-dokonac-internowania-pol-miliarda-ludzi#Prehi

  Tam łatwo można znaleźć odpowiedź na pytanie „Ile jeszcze ludzi musi umrzeć… ” ? Nie oczekujmy od palantów określanych mianem „rządu w Polsce” ilu zabitych Polaków wystarczy, aby zaspokoić wymagania organizatorów wojennej operacji „Pandemia”, te błazny naprawdę tego nie wiedzą, jak będzie dosyć, jak cele wojenne zostały osiągnięte, to powiedzä im, że wystarczy i może wtedy zamkną cały ten interes, choć nadzór SS-manów raczej już zostanie.

  Zaplanowano dwie Polski zabitych w operacji „Pandemia”, cele wojny są znane prawie od dwóch lat.

  Osobom, które naprawdę i bardzo chcą znać szczegóły organizacji tej operacji wojennej „Pandemia”, gdy bardzo chcą, możemy zarekomendować opracowanie:

  https://www.globalresearch.ca/the-2020-worldwide-corona-crisis-destroying-civil-society-engineered-economic-depression-global-coup-detat-and-the-great-reset/5730652

  Link jest co prawda po angielsku ale przyciskiem „Translate Website ” w nagłówku strony można przywołać tłumaczenie w innym języku, także po polsku.

  „Może jednak coś jest w tym szaleństwie?”, powyższy link udzieli niektórym odpowiedź.

  Pan Gut w stylu SS-mana stwierdza: „Szczyt zachorowań będzie tydzień, dwa po tym, jak ludzie odzyskają rozsądek”, co prawda jak każdy prosty SS-man nie ma pojęcia o czym mówi, ale takie dostał polecenie i nadano mu oznaki władzy policyjnej.

  Wyznanie lekarza ze zwalczania tzw. pandemii w szpitalu „Reduta Ordona”:
  „Nam leczyć nie kazano, wstąpiłem, a ciało
  było już całkiem blade i tylko lekko drgało,
  tych ludzi wyszczepionych ciągną się szeregi,
  prosto, długo, daleko, jako morza brzegi;”

  Istotne pytanie: Czy można pomóc komuś, kto jeszcze wierzy w system zdrowia w Polsce ?

  Obawiamy się, że nie.

 27. Boydar said

  Dziękuję Panie Piskorzu

 28. Piskorz said

  re 27 Nie ma za co panie Boydar, niech się tylko w zdrowiu i szczęściu chowa!!

 29. revers said

  re26

  W 1946 roku komunizmu jeszcze w 100% nie bylo, dopiero po 1948 roku – ale w 1946 roku pielegniarki, lekarzy, profesorow, kapo publicznie powieszono.z senatorium w Stutthofie

  https://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/200-tys-gapiow-ogladalo-egzekucje-zbrodniarzy-ze-Stutthofu-n33749.html?fbclid=IwAR2JDrCuielFL18irr0_JjbQKEpsy59JaXP9OwP8Z_5JHQFCXO1KIYkfBTg#tri

  Za to w Belgii, wszystkie rzaadowe odpowiedniki, Morawieckich, szumowskich, Niedzielskich, Gutkow, Hornbachow, Simonow, ekspertow i lekarzy z pod krowiej doopy, maja 30 dni czasu na usuniecie covidowych wyczynow.

  https://www.journalistenwatch.com/2021/03/31/sensationsurteil-belgien-corona/?__cf_chl_jschl_tk__=6f8a6991575ccddc4e3ff0de73193e154915b8e8-1617214441-0-Aag2lBzE2SKHYDPvO2gssm4oef9QGjzY06GSo33h63udr-Lfryy5Yfy0Zq4oB3LbMneYuIatluiV1_LkQ6JXtOOiA6n_Dj8ACcde50ec1xBylNw6u_QHn92cJV4VDtdNc-7JcIGMFFR6kKCy9zVgmDdBsZ85dip03BBY3OrM9TrJWJB0UBI0429pLMR6iSy302D44tSXep8KMiJZu-q5hZIUkrbmQfeM7zEf-bXig4IZJSISM5oMuhuaaNS8-C16LQbmLY7PgTZjXzeu-mT8H3ffRqCSJuoxdo1XDwEVEX-s_M-EOiD9jyb_eQ4-eyhdwAsfp9kMll1_v6-TREO0xVRQw_bVVwnh0qxdzic1JY0cRY48HbeXmmxBziniwFu_8fI6iDRB5vUzdKlJ7_SkOW4mYApP9hvoRiYZKFg_Wrpx0fdjA4CBhhi9lA9qELwBUg

 30. Re. 19 Kowal
  W nagraniu pod ad. 1 dr Włodzimierz Bodnar podaje pod jakimi nazwami handlowymi jest amantadyna (np.Viregyt-K, Amantix, i innymi nazwami z krajów sąsiednich – np. z Ukrainy). Mówi, że w Przemyślu jest jej teraz pod dostatkiem. Tylko trzeba wysłuchać nagrania do końca, a potem ruszyć własną głową i rozwiązanie się znajdzie.

 31. Marek said

  W aptekach w Polinie Viregyt-K, Amantix są dostępne tylko na receptę.

 32. Re. 31

  Na parkinsona amantadyna wypisywana jest bez problemów. Rodzice, dziadkowie mogą w tym pomóc. Od czego jest pomysłowość?
  Prócz tego można ją zdobyć i w inny sposób.
  Jak już się ją ma, to schemat leczenia jest opublikowany tu

  https://przychodnia-przemysl.pl/mozna-wyleczyc-covid-19-w-48-godzin/

  Trzeba tylko chcieć i działać zamiast biadolić.

 33. zen said

  Nie posądzałem jej o to….. nie ze wszystkim trzeba zgadzać się z nią, jednak zauważyła atak synagogi diabła na ludzkość – ilu tzw. artystów widzi to?

Sorry, the comment form is closed at this time.