Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Wielki Piątek – 2.04.2021

Posted by Marucha w dniu 2021-04-02 (Piątek)

Czy nie lepiej było siedzieć w Niebie?

Za https://www.parafia.strazow.pl/wielki-piatek-liturgia-meki-panskiej/

Komentarzy 8 do “Wielki Piątek – 2.04.2021”

 1. NICK said


  Co oznacza milczenie wasze.
  Co oznacza?
  Wiem.

 2. NICK said


  ŹLE.
  Winno być:
  we Twych Ranach pokaż mnie.
  Pokaż mi kim jestem.

 3. zen said

  „Czy nie lepiej było siedzieć w Niebie?”
  Takie postawienie sprawy to zarzut do Boga, że chciał odkupić ludzi z więzów śmierci, diabła i jego ludzkich potomków. Życie i zmartwychwstanie Jezusa to nadzieja dla nas na pojednanie z Bogiem, zniweczenie zła, oraz nadzieja dla ludzi na nowe życie. „Karą za grzech jest śmierć” – Zbawiciel uwolnił nas od przekleństwa grzechu Adama.
  Chrystus wziął na siebie odkupienie ludzi i swoim bezgrzesznym życiem pokazał, że człowiek sam nie jest zdolny zasłużyć na zbawienie – jako jedyny z ludzi wypełnił wszystkie 613 przykazań zakonu – „Przyszedłem wypełnić zakon, nie unieważnić go” My nie potrafimy zachować podstawowych dziesięciu, a to przecież podstawa zbawienia!
  Ludzie powątpiewają nawet w to, że Chrystus istniał, a to najlepiej udokumentowane życie i śmierć szczególnego człowieka w historii. Po śmierci wystarczyło pokazać ciało i całe historia z Chrystusem zakończyłaby się w tej jednej chwili. Uczniowie nie mogli wykraść ciała bo uciekli z Jerozolimy w obawie o własne życie, poza tym Rzymianie cały czas trzymali wartę przed grobem – rzymski wartownik gdy zasnął na wacie, mógł nawet zostać spalony żywcem – Rzymianie jak wszyscy zdobywcy to barbarzyńcy i masowi mordercy.
  Każdy może prześledzić losy imperiów świata i ich masowe mordowanie niewinnych, włącznie z imperium amerykańskim, sowieckim, inkaskim….

  Myślą przewodnią Biblii jest Królestwo Boże, czyli życie bez śmierci, chorób i łez – takie było pierwotne zamierzenie Boga, które diabeł zniweczył z zawiści, ponieważ człowiek stał się właścicielem przepięknej planety – Ewa była najpiękniejszą kobietą w historii, która posiadł przed Adamem. Przed potopem Ziemia była rajem, a Ogród w którym mieszkał Adam, był miejscem gdzie tylko tam Adam mógł spotkać Boga. ​
  ​Jezus Chrystus zniszczył zamierzenia diabła, który mordując Go, skazał sam siebie na śmierć, pomagając złożyć w ofierze naszego Zbawiciela – bez przelania krwi nie ma odkupienia, dlatego już ten etap jest niemożliwy do osiągnięcia dla człowieka, ponieważ w oczach Boga nasze uczynki są grzeszne.
  ​Dlaczego to wszystko tak długo trwa?
  ​Pismo Święte mówi jasno, że „o dniu owym lub godzinie nikt nie wie, ani aniołowie w niebie, ani Syn, tylko Ojciec” – Marek 13, 32. Chrystus przyjdzie jak złodziej w nocy, nagle, kiedy z Jego nadejściem nikt się nie będzie liczył – 1Tesaloniczan 5, 2-3. Prosta znajomość historii mówi, że znaki zapowiadające przyjście Chrystusa związane są stale z sytuacją świata zmierzającego do swego kresu. Uciski, wojny, kataklizmy natury pojawiały się we wszystkich epokach i we wszystkich epokach historii Kościoła. Funkcją znaków według Pisma Świętego jest więc wezwanie wszystkich pokoleń ludzkich do nieustannej czujności. Dzisiaj nawet niewierzący widzą nadchodzący krach systemu zła.
  Hebrajczycy nie byli i nie są Żydami jak mówi prezenter w tym filmie, to skutek nachalnej i kłamliwej żydowskiej propagandy, gdyby tak było, Izrael współczesny propagowałby Słowo Boże na świecie, a to najbardziej laickie, wrogie Bogu, Chrystusowi i ludziom państwo.

 4. Marucha said

  Re 3:
  Dziękuję za wykład.
  Szkoda jednak, że Pan nie skojarzył podpisu pod zdjęciem z bardzo znaną kolędziołką góralską, pełną ciepłych, serdecznych uczuć do Chrystusa.

 5. zen said

  Ad 4. Powiem Panu tak – ponieważ nie znam tej góralskiej, jak Pan nazwał kolędziołki (w młodości wypiłem wiele wódki z nimi), początkowo myślałem, że to jakaś „nieznośna przenośnia”. Nie jestem w stanie wiedzieć wszystkiego i sam bardzo wiele uczę się od innych zaglądając tutaj, i Powiem Panu przy okazji bez wazeliny – szacunek dla Pana – poświęca Pan swój czas, zdrowie i pieniądze dla Boga, kraju i ludzi – nie wszystkich na to stać, ponieważ większość idzie najłatwiejszą drogą, nie robiąc nic.
  W tej chwili jedynie niektórzy Polacy w Europie mówią o Bogu i Chrystusie, ale i to ustanie, ponieważ Chrystus powiedział, że prawda zostanie powalona na ziemię. Ludzie będą zastraszani tak jak teraz terroryzują za nieposiadanie kagańców, dlatego modlitwa o pomoc Nieba będzie najważniejsza. „Nie pokładajcie nadziei w synu ziemskiego człowieka, nie do niego bowiem należy wybawienie”
  Zdrowia i zbawienia w Chrystusie

  —————–
  Na dowód załączam…

  Admin

 6. NICK said

  Z wielu Mazowsząt wiele dobrego się było ostało.
  Amen.

 7. zen said

  Znam kolędy Panie Gajowy – dziękuję – wykonywane przez Mazowsze to mistrzostwo – jedną z najpiękniejszych jest „Bóg się rodzi”
  Gwoli prawdy – Wielkanoc jest ważniejszym świętem, ponieważ przypomina nam, że Chrystus pokonał śmierć jako świadomy celu i misji dorosły Człowiek Boży, największy ze wszystkich ludzi jacy chodzili po ziemi, wyzwalając nas z jarzma tejże śmierci wiecznej i pojednał nas z Ojcem, który jest dla nas Wszystkim, a jeśli człowiek zaufa Mu sercem, będzie lekarzem, nauczycielem, przewodnikiem, i podobnie jak ziemski ojciec, będzie uczył swoje dzieci w subtelny, niezauważalny sposób, ponieważ Bóg jest Artystą i niedościgłym Mistrzem we wszystkim co czyni.

 8. Boydar said

  „Wydaje się”, że Pan Gajowy ubolewa, że pomimo że Doskonała Dobroć opuściła dla nas swoje właściwe miejsce, my w docenieniu tego aktu wsadziliśmy Ją w gów’na. Wczoraj, dzisiaj i jeszcze na jutro zostało.

  Co zupełnie bez sensu jest.

  Ale to tylko moje niecne spekulacje.

Sorry, the comment form is closed at this time.