Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Witold o Warszawa otworzyła hostel LGBT…
  bardzo o Warszawa otworzyła hostel LGBT…
  Zdzicho o Wolne tematy (64 – …
  bardzo o PKN ORLEN inwestuje w pierwszą…
  bardzo o Lewiatan, Wielki Smok i Carl…
  bardzo o Wolne tematy (64 – …
  Piskorz o Dzisiejszy Melbourne przestrog…
  Piskorz o Dzisiejszy Melbourne przestrog…
  Piskorz o Janda marzy o segregacji …
  Bodzio o Warszawa otworzyła hostel LGBT…
  revers o Dzisiejszy Melbourne przestrog…
  Piskorz o Wolne tematy (64 – …
  brys o Dzisiejszy Melbourne przestrog…
  revers o Sanepid zażądał nielegalnego z…
  revers o Janda marzy o segregacji …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 555 obserwujących.

Rzecznik Episkopatu: Błogosławienie pokarmów na stół wielkanocny może odbyć się w domu.

Posted by Marucha w dniu 2021-04-03 (Sobota)

… wyspowiadać się można do Internetu a Komunii Św. udzieli pani pielęgniarka w maseczce – admin

Jeśli w Wielką Sobotę nie ma możliwości pobłogosławienia pokarmów na stół wielkanocny w kościele, można to uczynić w domu – powiedział rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. Leszek Gęsiak SJ.

Rzecznik Episkopatu wyjaśnił, że w obecnych warunkach epidemicznych, podobnie jak miało to miejsce w ubiegłym roku, błogosławieństwo pokarmów przeznaczonych na stół wielkanocny może odbyć się w domu. „Może to uczynić ojciec lub głowa rodziny, albo ktoś z członków rodziny odmawiając specjalną modlitwę błogosławieństwa pokarmów. Błogosławieństwo pokarmów powinno się odbyć przed porannym wspólnym posiłkiem w uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego” – zaznaczył.

Ks. Gęsiak zwrócił również uwagę na to, że błogosławieństwo pokarmów w formie domowej liturgii wymaga odpowiedniego przygotowania. „Zadbajmy o to, aby błogosławieństwo pokarmów odbyło się w odpowiedniej formie. Przykryjmy stół białym obrusem i zapalmy wielkanocną świecę np. Caritas” – powiedział.

Rzecznik Episkopatu zauważył, że do błogosławieństwa pokarmów można zastosować modlitwy podane na stronach internetowych przez Komisję ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów KEP.

Przechodzimy zatem na samoobsługę w Kościele. To właściwie po co nam księża?
Admin

Komentarzy 28 do “Rzecznik Episkopatu: Błogosławienie pokarmów na stół wielkanocny może odbyć się w domu.”

 1. No to, do czego nam ‚purpury i inni „urzędnicy” (pośrednicy) p. Boga? Sami poświęcimy i wymodlimy … 🙂 Amen.

 2. Kwal said

  Ja tak sobie myślę, że najbardziej z tych eksperymentów w Kościele Katolickim ciszą się żydzi…
  Ciekawe co sobie wtedy myślą jak patrzą na to biedne ogłupiałe polactwo ?

 3. Tłumaczą się nowym składem apostolskim –

  Wierzę w covida wszechmogącego,
  który stworzył pandemię i lokdauny,
  i w jego pomagiera Morawieckiego
  mądrością ekspertów oświeconego.

 4. revers said

  Niestety jak widzi sie pchajacy tlum wiernych inaczej w czarnej masce mordzie i kinolem Urbana, z koszyczkiem w rekach dp niby sweitych oltarzach covidowych, to odrzuca na calego, znowu trzeba isc do kapiliczki w pobliskim lesie i pomodlic sie za nie covidowe dusze.

 5. Re.2

  Czy określenie polactwo ma być synonimem polaczki tj. określeniem używanym ongiś przez Żydów dla podkreślenia swojej wyższości?

 6. JaskoBezwzgledny said

  No co tu rozstrzasac powyzsze wiadomosci .Ze najlepiej zostancie w domach. I sami poswieccie pokarmy.W naszym episkopacie jak I w rzadzie Siedza te sam scierwa ;;;;;;pochodzenia zydowskiego;;;;;;podajace sie za Polakow.Prosze wejdzcie sobie na Gloria.TV. Tam jest film z usrahella Jakim to dobrym przykladem jest dla innych krajow ;;;;;;Rothildoski =usrahell.Gdzie wszyscy zydzi maja byc zaszczepieni I jakie to dobrodziejstwo byc zaszczepionym/. Pozniej zdechniesz jak pies ;;Pluto;;;.Tym diablom oto chodzi By wyplenic ludzka zaraze z swiata calego.

 7. Dziadzius said

  To moze nareszcie jest w tym prawda ze niepotrzebojemy administratorow i tlumaczy wiary do modlitwy do BOGA.

  ——
  Potrzebujemy. Tak nakazał Jezus Chrystus.
  Nie potrzebujemy złych kapłanów ani żydów-przebierańców.
  Admin

 8. adsenior said

  Zapamiętaj POLAKU-KATOLIKU, na zaś, dość ofiar za święcenie pokarmów, zawsze możesz zrobić to za darmo sam!

 9. UZA said

  A ja dostrzegam jednak pewną poprawę: w zeszłym roku Pan Polak (występujący w charakterze Prymasa), domagał się praktycznego zamknięcia kościołów na Wielkanoc (limit pięciu osób na mszy), a teraz już nie pozwolił sobie na taki wybryk. Na razie Kościół oczyszcza się od dołu – odpadają przypadkowi bywalcy. Być może już wkrótce przyjdzie czas na górę.
  Jeśli zaś chodzi o pomysł Kościoła bez księży, to nie jest on oryginalny. Podobne idee propagowała (na gruncie prawosławia) gałąź staroobrzędowców – tzw. bezpopowcy.

 10. Re. 9

  UZA z tym oczyszczaniem od dołu powtarza brednie propagowane przez sługi szatana.
  Bez księży nie ma Kościoła. Dlatego też księża byli mordowani w rewolucjach.

  Teraz nastał czas na świeckich katolików dla skutecznej obrony: Kościoła, kapłanów wiernych Jezusowi Chrystusowi, nas samych i całego Narodu Polskiego. Naszym zadaniem jest przyciągnięcie tych, którzy zwątpili, którzy odeszli. Musi być nas wielu, bardzo wielu, jak piasku morskiego. Muszą się wypełnić po brzegi nasze świątynie wiernymi – a zwyciężymy, i to bez jednego wystrzału. .

 11. Sełelkcja kadr w kościele

  ad. 1, krzyk58

  musi zostać przeprowadzona. Kościoły zostały sprofanowane przez zamaskowanych przebrierańców, udających księży, a może są to po prostu zamaskowani bandyci, kótrzy napadli na kościoły, a nie żadni kapłani. Zdegenerowaną hołotę musimy wypędzić ze świątyń, i sprofanowane kościoły trzeba na nowo poświęcić.

  https://marucha.wordpress.com/2021/04/01/jesli-maski-nie-sa-skuteczne-to-dlaczego-chirurdzy-je-nosza/#comment-949366

  Jak już pisano, celem tej operacji „Pandemia” jest totalna przebudowa CAŁEGO świata dla potrzeb MWF, w pierwszym rzędzie chodzi o obrabowanie ludności, aby ją, pozbawioną uakichkolwiek środków, przemienić w stado niewolników. Kościół katolicki na czele z jej kolejnym papieżem współdziała w tej operacji. Nadmiarowa połulacja zostanie zlikwidowana, jak ? Przypomnę:

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/jak-zrobic/

  Każdego wierzącego w Boga wzywam:

  NIE PRZYJMOWAć żadnych preparatów (nazywanych „szczepionką”) rekomendowanych przez skorumpowane ZBRODNICZE GRUPY NAGANIACZY w asministracji i służbie zdrowia ! Uświadamiać pracowników niższych szczebli, czemu służą stawiane im zadania.

  Wstrzymać wszelkie płatności, ofiary, czynności i cokolwiek na rzecz kadr kościoła.

  Zindentyfikować, nielicznych zresztą, kapłanów, będących w opozycji do episkopatu, w celu odbudowy z ich pomocą kapłaństwa i usunięcia/zastąpienia zdegenerowanych i wrogich społeczeństwu zajmujących stanowisko w kościele, do kardynała włącznie Godni zaufania kapłani są niezbędni do przeprowadzenia szkoleń, doradztwa i odbudowy kapłaństwa.

  Komitety gminne powinny zadbać o zabezpieczenie majątku kościelnego, aby nie został zrabowany przez rezydujących kapłanów.

  Organizować w domach msze w mnijeszych grupach zwolenników, bo istotnie modlitwa w domu jest więcej warta, niż w sprofanowanym kościele.

  Nie zapominajmy, że modlitwa czy msza odprawiona przez rzetelnego katolika jest więcej warta niż egzorcyzmy lucyferańskiego przebierańca, udającego kapłana.

  Powyższe dobrze rozważyć i rozpowszechnić dostosowane do lokalnej sytuaci i potrzeb.

 12. UZA said

  „UZA z tym oczyszczaniem od dołu powtarza brednie propagowane przez sługi szatana.
  Bez księży nie ma Kościoła. Dlatego też księża byli mordowani w rewolucjach.”

  Obawiam się, że Pan nie zrozumiał mojego wpisu. Nigdy nie proponowałam Kościoła bez księży, choć akurat Kościół bez Pana Polaka mogę sobie wyobrazić.

  „Naszym zadaniem jest przyciągnięcie tych, którzy zwątpili, którzy odeszli. Musi być nas wielu, bardzo wielu, jak piasku morskiego. ”

  Oczywiście, byłoby wspaniale, gdyby kościoły zapełniły się tłumami wierzących . Też bym tego chciała , ale to są mrzonki. Trzeba spojrzeć prawdzie w oczy. I jak chciałby Pan przyciągnąć do Kościoła tych wszystkich celebrytów, którzy dokonali publicznych aktów apostazji, bachantki z błyskawicami czy tęczowych aktywistów ? Łatwo jest wytyczać szczytne cele : musi być to, musi być tamto – jak w tej piosence o makach pod Monte Cassino ( „musicie, musicie, musicie”). Takie wezwania tylko generują ofiary, lecz efektów (przynajmniej nam Polakom) nie dają.

 13. Miet said

  Tak się ułożyło w moim życiu, że od ponad piętnastu lat, właśnie to „Błogosławienie pokarmów” dokonuję samemu.
  Kiedy mieszkałem w Michigan – nie było problemu – to był dystans na rzut beretem do polskiej parafii w Kanadzie.
  Tutaj w Kalifornii do polskiej parafii mam ponad godzinę jazdy na autostradzie.
  Trudno mi ze święconką dymać tam i z powrotem przez tyle godzin.
  Mamy wodę święconą z naszej amerykańskiej parafii i uważam, że lepsze to, niż nic.

  Błogosławieństwa Zmartwychwstałego Jezusa Chrystusa, życzę wszystkim Gajówkowiczom, dla których to Wydarzenie jest bardzo ważne.

 14. Re. 11 – Prostopopolsku
  – co się przekłada na nie po polsku.

  Właśnie wrogom Polaków i Polski chodzi o to, żeby pozamykać się w domach – również, a nade wszystko w zakresie naszej wiary katolickiej.
  To nie tędy droga Niepopolsku („Prostopopolsku”). To podszept szatana!

  Nam Polakom katolikom trzeba tłumnie odbić kościoły z rąk ludzi tego drugiego kościoła – kościoła niechrystusowego, a bardzo szybko znajdą się prawi kapłani Kościoła Chrystusowego, a jest ich wielu.

  Szatan usadowiwszy swoich na szczytach władzy w Kościele Chrystusowym pokazuje nam ich teraz palcem i mówi – wszyscy kapłani są tacy sami z wyjątkiem niewielkiej garstki.
  I podpowiada czyń tak, jak tu pod ad. 11 wzywa Prostopopolsku.

 15. Re. 12

  Mrzonki to może i u UZA-y, ale póki co jeszcze nie w Polsce.
  Za kilka lat rzeczywiście mogą to być w Polsce tylko mrzonki.

 16. Martusia said

  Kaplani z powolania sa nam jak tlen do zycia bardzo potrzebni! Tacy jak abp Carlo, Maria Vigano, Lenga, ks.Glas , ks.Bąk i wielu innych, bezimiennych a oddanych Bogu gloszacych Nauki w małych kościółkach. Musimy sie za nich i o nich modlic do Najwyzszego.

 17. bardzo said

  Panie Miet. W ubiegłym roku do sąsiedniej parafii zajechali na kilka tygodni zakonnicy, nie pamiętam jacy i proboszcz praktykował z nimi Mszę tradycyjną. Potem zakonnicy wyjechali, a ksiądz ciągnął tę misję sam. Nie ma stołu oddzielającego ołtarz od ludzi, sa balaski, jest kantor z pięknym tenorem wykonujący spiew stylizowany na gregoriański i jest doskonały organista, który z niewielkich organek rurkowych wyciska brzmienie godne katedry. Otóż byliśmy tam swięcić święconkę. Bardzo nam było miło, że anglosaska społecznośc przyjmuje czy tez przejmuje tę piękną polską tradycję. Ale z drugiej strony, dobór produktów żywnosciowych miejscowi pojmują po swojemu. I tak, mimo powagi dnia, nie mogliśmy się powstrzymac od śmiechu w rękaw. Otóż jedna kobita przyniosła karton surowych kartofli, prosto ze sklepu. Chyba z pięć kilo. Nasze tradycyjne koszyczki przykryte serwetką wyszywaną w motywy wielkanocne były fotografowane, jak jakiś egzotyczny ewenement.

  Zarówno proboszcz jak i większość ludzi zrezygnowała z ozdóbek na cyferblacie, a i o dystansowaniu się też jakby zapomniano na tę chwilę. Potem wszyscy zbili sie w ciasną grupkę i ustawili do pamiątkowego zdjęcia. Było prawie że jak zawsze.

  Staramy się, aby te Święta były jak najuroczystsze, ponieważ mogą one być ostatnimi jakie nam wolno będzie obchodzić.

  Wesołych i pogodnych Świąt.

 18. Re: Artykul…
  Jesli po poswieceniu pokarmow sluszna wiekszosc naszego Narodu Polskiego wciaz glupieje, to moze wypadaloby, aby ta „sluszna wiekszosc” (czyli nasza „gawiedz”) wreszcie „przytargala” swoje „plazmowe oltarzyki do nabozenstwa” do poswiecenia i moze wtedy proces zidiocenia zostanie przerwany lub nastapi proces madrzenia (czt. „oswiecenia”)…poprzez wode swiecona…
  A moze byloby bardziej efektywniej, by nasza „gawiedz” od razu podstawila swoje zakute lby bezposrednio pod „kropidlo”…z woda swiecona…skoro pokarm wciaz nie przynosi zadnego rezultatu i nie wplywa na jakakolwiek poprawe intelektualno-duchowa?!!!…
  =========================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com (Niezalezny Uniwersytet Internetowy)…

 19. Mano Negra said

  A co z rzucaniem na tacę, też w domu?

 20. Witold said

  Przykryjmy stół białym obrusem i zapalmy wielkanocną świecę np. Caritas” – powiedział.”

  To jednak do czegoś są nam potrzebni.
  np do zakupu marnych świeczuszek po absurdalnych cenach 🙂

 21. Kwal said

  Ad.18. Pana Jaśka z Toronto bym uzupełnił…Dokładnie tak jest jak Pan pisze…
  Ośmielę się jeszcze dopisać, że bardzo ważny jest Smartfon, grill na działce, Pejsbuk i Twitter, auto za 1500 zł oraz wyjazd do Hurgady na 7 dni na kredyt ! acha ! jeszcze nażreć się i nachlać…

 22. Grace said

  Nie wszyscy sa tchorzami. W Calgary w Kanadzie i w Vancouver to wlasnie Polacy otwieraja oczy innym. Wiem ze to nie na temat ale chcialam sie podzielic.

  https://www.bitchute.com/video/VbpcbXPvJbGJ/ YouTube blokuje to video ale ciagle jest wstawiane spowrotem.

 23. Isreal said

  kasę niech se dureń ciągnie z internetu i drukuje

 24. Jarek said

  Ze święceniem pokarmów w domu można się spotkać w powieści Jana Parandowskiego „Niebo w płomieniach”. Akcja toczy się przed I Wojną Światową, a więc rzecz jest znana od dawna.

 25. plausi said

  Znowu powiesili Jezusa na krzyżu

  Doniesienie Episkopatu w Polsce:

  „Z okazji Wielkiej Nocy i zgodnie z zaleceniem papieskim znowu powiesiliśmy „Jezusa na krzyżu” ”

  Jak widać na obrazie, zawsze CI SAMI są dokonują tego aktu, od tysiącleci.

  Obrazowi nadaje szczególną dynamikę pilność tych dzielnych rzemieślników, którzy przybijają Jezusa do krzyża.

  Ten rytuał wielkanocny jest uprawiany już od lat, że przypomnimy naszego nieodżałowanego świętego papieża, którego na te wyżyny wyniosło w końcu zbiorowe wycie oddanych mas zebranych na Placu Piotrowym: „santo subito !”. Zasługi świętego papieża są widoczne i niepodważalne do dziś:

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/06/usmiech-sw-jana-pawla/#Usmiech

  Dla nas ciekawa byłaby ocena głęboko przekonanych wiernych kościoła katolickiego.

  doniesienie jest co prawda fikcyjne, ale całkiem możliwe.

 26. Echo z Węgier said

  Inaczej postąpiła Konferencja Episkopatu Siedmiogrodu, z którego pochodził Stefan Batory największy król Polski. Sto lat temu dokonano rozbioru Królestwa Węgier i Siedmiogród znalazł się w Rumunii.

  W niedzielę 4 kwietnia 2021 r. – w uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego niespotykane od stu lat tłumy siedmiogrodzkich Węgrów wzięły udział w błogosławieństwie pokarmów wielkanocnych zgodnie z kilkusetletnią tradycją. Takiego tłumu z „koszyczkami ze święconym” w dzisiejszej Europie nie uświadczysz.

  Pomimo podejrzewanej pseudoepidemii głoszonej od ponad roku w mediach władze rumuńskie były zaszokowane wielkimi tłumami i spokojem samych Węgrów. Więcej zdjęć:

  https://kuruc.info/r/3/226686/

  https://hang.hu/kulfold/hataron_tul/2021/04/04/a-romanok-is-amulnak-a-szekelyek-szervezettsegen/

  Jak mądrze został stworzony Świat. Jak wielkim cudem jest przemijanie i odradzanie się na nowo. Jak piękna jest harmonia świata, przyrody, następowanie po sobie pór roku. Ileż jest w tym mądrości i pięknego sensu.

  Szkoda, że tak mało z tego czerpiemy, tak rzadko zastanawiamy się nad logiką otaczającej nas rzeczywistości. A przecież natura tak mądrze i pięknie potrafi istnieć. Wie, kiedy jest czas wzmożonej aktywności, rozkwitu, rozwoju i doskonale umie później wyciszyć się, zapaść w sen, aby potem ze zdwojoną energią wybuchnąć całym swym pięknem. Czyli jest czas znoju, wysiłku, pracy, ale musi być też czas zatrzymania się, odpoczynku, głębokiego snu.

  Warto o tym pamiętać. Dziś nieustannie gdzieś pędzimy, tak wiele musimy, tak wiele wciąż jeszcze do zrobienia, tyle zaległości, tyle nowych zadań. Ludzka rzecz. Lenistwo też nie jest cnotą.

  Ale – patrząc na przyrodę – nie zapominajmy o tych porach, które powinny być czasem zatrzymania się, zadumy, refleksji i godziwego wypoczynku. Wtedy łatwiej zauważyć także otaczających nas ludzi, naszych bliskich. Łatwiej zauważyć, że coś ich dręczy, że nie radzą sobie z problemami, że potrzebna im jest nasza pomoc.

  Uśpiona zimowym snem przyroda budzi się powoli do życia. Zaczyna zielenić się trawa, rozkwitają kwiaty, pękają zielono pąki na drzewach, raduje nas złoty deszcz forsycji i główki stokrotek w trawie. Roślinność zaczyna dostarczać coraz to więcej tlenu, którego z każdym rokiem mamy mniej. Coraz weselej świergoczą ptaki. Po zimowym śnie nadchodzi czas aktywności i wiosennej krzątaniny. Coraz więcej tlenu, dłuższe dni i późniejsze wieczory także nam dają więcej siły i energii.

  Po okresie Wielkiego Postu, czasie wyciszenia i refleksji nadeszły Święta tryumfu i radości, Święta wielkiej obietnicy: życia po życiu, nieśmiertelności i zmartwychwstania.

 27. Boydar said

  Jak ładnie i trafnie Echo napisało …

  Ładniej i trafniej niż Nasi Znakomici Felietoniści

 28. karlik said

  Ja mieszkam w Niemczech i tradycyjnie pobłogosławiłem pokarmy, polski ksiądz przepraszał, że w zeszłym roku nie święcił i ma nadzieję, że to było ostatni raz.
  Złamane zostały wszelkie obowiązujące zakazy i dzięki uprzejmości sąsiadów którzy nie zadzwonili do służb specjalnych odbyły się 3 „tury” błogosławienia pokarmów. Zrobiłem kilka zdjęć na jednym trudno rozpoznać jakie to miasto więc załączam. https://photos.app.goo.gl/8JvtRzLBNtMQ3Frw7

Sorry, the comment form is closed at this time.