Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Emilian58 o Piskorski i Radzikowski o Andr…
  minka o Co tam słychać w McPolsce…
  Emilian58 o Co tam słychać w McPolsce…
  Mietek o Ukraińska wojna
  minka o Co tam słychać w McPolsce…
  Anzelm o Ukraińska wojna
  Mietek o Co tam słychać w McPolsce…
  Marucha o Ukraińska wojna
  minka o Do widzenia Roe. Dzień dobry o…
  Mietek o Ukraińska wojna
  Anzelm o Ukraińska wojna
  Piskorz o 14 milionów drzew wyciętych po…
  Anucha o 14 milionów drzew wyciętych po…
  Roman B o Ukraińska wojna
  bryś o Ukraińska wojna
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 616 obserwujących.

Zły i dobry ubek wielkanocny

Posted by Marucha w dniu 2021-04-04 (Niedziela)

Uroda tej pani powala na kolana

No i zaczęło się. Jak tylko na stronie internetowej Światowej Organizacji Restytucji Mienia Żydowskiego opublikowany został list sekretarza stanu USA Antoniego Blinkena, zawierający deklarację poparcia żydowskich roszczeń majątkowych odnoszących się do własności bezdziedzicznej, w New Yorkerze ukazał się artykuł niejakiej Maszy Gessen, żydowskiej lesbijki, nieubłaganym palcem wytykający Polakom, że w czasie II wojny wymordowali 3 miliony Żydów.

Pani Gessen z tymi trzema milionami i tak łaskawa, bo przecież według zatwierdzonej do wierzenia wersji historii, Żydów zawsze ginie 6 milionów. Tylu ich zginęło w pogromach w Rosji, tylu potem z Rosji wyemigrowało, a wreszcie – tylu zginęło podczas II wojny światowej.

Pani Gessen uważa, że 3 miliony wymordowali Polacy, a pozostałe 3 miliony kto? Tego zdaje się nie wyjaśnia, więc można się domyślać, że zrobili to „naziści” – ci sami, co to najpierw okupowali Niemcy – bo Niemcy, jak wiadomo, były pierwszym krajem okupowanym przez „nazistów”, co to nawet mówili specjalnym, nazistowskim językiem, trochę – mówiąc nawiasem – podobnym do jiydysz – a dobrzy Niemcy próbowali ich bronić zarówno przed „nazistami”, jak i Polakami, których nawet w tym celu zamykali i pilnowali w obozie Auschwitz – ale nic to nie dało!

Polacy wykorzystywali każdą sposobność, żeby oddać się swojej ulubionej rozrywce i gdyby nie Tewje Bielski z pułkownikiem von Stauffenbergiem, to pewnie sami wymordowaliby całe 6 milionów.

Na szczęście Tewje Bielski z pułkownikiem von Stauffenbergiem w 1944 roku zagonili Polaków do Warszawy, gdzie wzniecili oni powstanie, a po jego klęsce, obawiając się sądu zagniewanego ludu, rozproszyli się w nocy i mgle.

Ale od czego mamy światowej sławy historyków? Światowej sławy historycy, przy pomocy najnowszej metody badawczej w postaci objawienia, spenetrują prawdę zgodnie z mądrością i potrzebami etapu, dzięki czemu pani Masza, w ramach przygotowania propagandowego akcji rewidykacyjnej, może nieubłaganym palcem dźgać złowrogich Polaków w chore z nienawiści oczy.

Co prawda, akcja rewindykacyjna dopiero się zaczyna, więc na razie haggada o Tewje Bielskim i pułkowniku von Stauffenbergu musi trochę poczekać – ale przecież zarówno pan prof. Jan Grabowski, jak i pani Barbara Engelking nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa, więc na pewno doczekamy się i tej i jeszcze ciekawszych rewelacji.

Na tym jednak etapie opowieści pani Maszy Gessen, mimo widocznego umiarkowania, okazały się przedwczesne, toteż spotkały się z krytyką nie tylko ze strony polskiej, ale również – żydowskiej.

Strona żydowska, jak to miała w zwyczaju w czasach stalinowskich, podzieliła się na dwie strony: ubeka złego i ubeka dobrego. Ja sam za pierwszej komuny doświadczyłem tej metody; zły ubek mówił: skurwysynu, powinienem cię tu zastrzelić jak psa – po czym, wielce wzburzony, trzaskając drzwiami, wychodził z pokoju przesłuchań, a wtedy ubek dobry, konfidencjonalnym szeptem mówił: panie, to bandyta, niech się pan przyzna…

Pani Masza zagrała ubeka złego, a jej krytycy – tego dobrego. Toteż krytyka strony żydowskiej idzie w tym kierunku, że pani Masza się zagalopowała: nie trzy miliony, a tylko dwa, a może nawet jeszcze mniej, więc „nie można bronić prawdy przy pomocy kłamstwa”.

Tak czy owak mamy się przyznać, jak nie do trzech milionów, to przynajmniej do dwóch, ostatecznie – choćby do półtora – bo przecież i półtora miliona stanowi wystarczające uzasadnienie dla roszczeń rewindykacyjnych – a o to przecież w tym interesie chodzi.

Tymczasem cały nasz nieszczęśliwy kraj został z rozkazu rządu zamknięty, a telewizje, zarówno ta rządowa, jak i ta nierządna, bombardują swoich widzów mrożącymi krew w żyłach opisami dantejskich scen, jakie rozgrywają się w covidowych szpitalach.

Ponieważ coraz więcej ludzi nie wierzy już w życie wieczne, więc chcieliby żyć przynajmniej długo, toteż mnożą się racjonalizatorskie pomysły, co by tu jeszcze zamknąć. Szczególny nacisk jest wywierany rząd, by pozamykał kościoły, które – jak wiadomo – są głównym rozsadnikiem zbrodniczego koronawirusa. Rząd jeszcze się waha, również dlatego, że jak tylko lockdown 9 kwietnia się zakończy, to następnego dnia rozpoczną się celebracje miesięcznicy i rocznicy katastrofy smoleńskiej, którym żadne wirusy nie mogą przeszkodzić – ale całe rzesze ormowców w czynie społecznym sprawdzają, czy przestrzegane są zarządzone obostrzenia.

Jak wiadomo, rząd rozkazał, żeby w kościołach jeden wierny od drugiego stał w odległości 15 metrów kwadratowych – ale ormowcy raportują, że te odległości są mniejsze. Może i mniejsze – ale skąd właściwie ormowcy mogą wiedzieć, który uczestnik nabożeństwa jest wierny, a który przebywa tam służbowo? Czy przebywających służbowo można zaliczyć do „wiernych”? Chyba nie, bo jeszcze nie zostały opracowane testy na wierność, a poza tym – jak tu podczas nabożeństwa przeprowadzać wymazy?

Na razie tedy sprawa utknęła w martwym punkcie, ale rząd się odgraża, że wprowadzi dodatkowe obostrzenia, więc nie jest wykluczone, że do zamknięcia kościołów jednak dojdzie. W środowiskach postępowych wzbudzi to niewątpliwie radość, również z przyczyn pozamedycznych. Jak bowiem wiadomo, w drugi dzień świąt wielkanocnych reakcyjny kler czyta złowrogą Ewangelię św. Mateusza, jak to po Zmartwychwstaniu żołnierze wyznaczeni do pilnowania grobu zameldowali arcykapłanom, że Jezus zmartwychwstał. O ile do tej chwili, arcykapłani mogli uważać Jezusa za wariata i uzurpatora, to odtąd już wiedzieli, że się straszliwie pomylili. To i tak tłumaczenie uprzejme, ale mniejsza o to. Dalej bowiem św. Mateusz pisze, że odbyli „naradę” i dopiero po niej „dali żołnierzom sporo pieniędzy”, żeby ci rozgłaszali, że zwłoki Jezusa wykradli uczniowie podczas gdy oni spali.

Żeby żołnierze nie mieli żadnych obaw, to zapewnili ich, że gdyby ta rzecz doszła do uszu namiestnika, to oni z nim „pomówią” i wybawią ich z „kłopotu”. A kłopot był niemały, bo w rzymskim wojsku zaśnięcie na warcie karane było zaćwiczeniem na śmierć.

Ciekawe jakich argumentów arcykapłani zamierzali użyć w rozmowie z namiestnikiem – czy aby nie brzęczących? Pewnie tak, bo nie słychać, żeby Piłat oskarżył ich o spiskowanie, w dodatku, z wciąganiem do spisku żołnierzy. Tak czy owak Ewangelia ta nie jest przyjemna, bo słuchający jej ze zrozumieniem mogą nabrać podejrzeń, czy ten cały judaizm, to nie jest jakiś przekręt. Czy w takiej sytuacji nie byłoby lepiej zamknąć kościoły pod pretekstem zbrodniczego koronawirusa?

Tymczasem – jak w Niedzielę Palmową powiedział mi telefonicznie ksiądz proboszcz z Oszmiany – białoruskie władze żadnych takich restrykcji nie wprowadzają i na wszystkich mszach w ostatnią niedzielę było w jego parafii około 3 tysięcy ludzi. Za to władze wsadziły do paki panią Andżelikę Borys i pana Andrzeja Poczobuta, a być może to nie jest jeszcze ostatnie słowo.

Tak oto kończy się zabawa naszych mężyków stanu z panią Swietłaną Cichanouską w mocarstwowość, bo pan prezydent Andrzej Duda mógł tylko naskarżyć prezydentowi Józiowi Bidenowi na prezydenta Łukaszenkę. Ale jakoś nie słychać, by prezydent Józio miał bombardirować prezydenta Łukaszenkę atomowymi kartaczami.

Na szczęście pan redaktor Michnik obiecuje aresztowanym, że „wyjdą w godności i dumie na jasne słońce wolności”. Może jeszcze nie teraz, ale kiedy Tewje Bielski z pułkownikiem von Stauffenbergiem zrobią wreszcie z Aleksandrem Łukaszenką porządek, to na pewno. Zatem – wesołych świąt!

Stanisław Michalkiewicz
http://michalkiewicz.pl/

Komentarzy 49 do “Zły i dobry ubek wielkanocny”

 1. bryś said

  A Polskie mienie bezspadkowe? Może powinniśmy się też zacząć upominać o swoje od rzydowskiego rządu?

 2. xyz said

 3. xyz said

  A co z mieniem „bezspadkowym” po Polakach wymordowanych na Kresach?

 4. xyz said

  Patrzcie, jak Ukraińcy zwołują się do osiedlania w Polsce.
  Ukraina ma zabytki zerowej klasy, dostęp do morza, najżyźniejsze ziemie w Europie. U siebie zrobili dziadostwo, więc sprowadzają się do nas. Odbudowaliśmy nasze z miasta z gruzów, a teraz mamy oddać je obcym? Niech się tylko zorganizują i utworzą zwartą siłę polityczną. Wszelkie zatargi między ukrami a Polakami, zagranica będzie interpretować na korzyść Ukrainców. Gówno Wyborcze będzie wyło o prześladowaniu mniejszości ukraińskiej. Jest zagrożona integralnośc terytorialna Polski. Co my chcemy zostawić naszym dzieciom? ;(

 5. xyz said

  W przeszłości zakotwiczona jest przyszłośc. Historia lubi się powtarzać, niestety:

  https://drive.google.com/file/d/1kOGDzqEM2fwahGObpJhYcshCqnQqpTK5/view

 6. Humbold said

  Zabic w Polsce wszystkich politykow.Kazdej opcji.Stan Wojenny wprowadzic rozdac Polakom bron.Jesli ktos sie temu sprzeciwia Znaczy to ze nie jest Polakiem.Tylko przybledom podajacy sie za polaka.No mowi pieknie po polsku I lepiej zna Historie Polski Niz nie jeden prawdziwy polak.Po uczynkach mozna rozpoznac Kto jest kim.A wiec do roboty POLACY

 7. Przemysław Jakub said

  Re 4:
  A jak się to polactwo w komentarzach pod filmami umizguje do nich. Aż robi się mdło.

 8. xyz said

  Re:7
  Kręcą sznur na własną szyję. A ich dzieci i wnuki mogą skończyć na sztachetach płotów. :/

  Jest powiedzenie: jeśli Pan Bóg chce kogoś pokarać, to wystarczy, że mu rozum zabierze.

 9. xyz said

  Konflikt na Ukrainie a bezpieczeństwo Polski – prof. Andrzej Zapałowski

 10. Przemysław Jakub said

  Re 8:
  Właśnie tak. Łuski z oczu spadną, jak zobaczą to bydło chazarskie już z siekierami, nożami i widłami w łapach i będzie już za późno.
  Szkoda mi tylko tych uczciwych Rusinów z granicy rosyjskiej, którzy są pozytywnie do nas nastawieni.

 11. xyz said

  Gdyby ktoś szukał książek o tematyce martyrologii Kresowej

  https://nortom.pl/product-category/historiakresow/

 12. xyz said

  Artykuł z września 2020 r.

  https://kresy.pl/wydarzenia/prok-mlynarczykowi-odpowiedzialnemu-za-nekanie-ocalalych-z-rzezi-wolynskiej-odebrano-sprawy-o-tzw-mowe-nienawisci/

 13. xyz said

  „Polscy nacjonaliści to jebane ścierwo, z którym nie można dyskutować, tylko trzeba do niego strzelać – na Facebook’u napisał Bartłomiej W., działacz na rzecz autonomii Śląska. W sieci zamieścił także swoje zdjęcie z wizerunkiem Stepana Bandery, głównodowodzącego Ukraińskiej Powstańczej Armii odpowiedzialnej za przeprowadzenie ludobójstwa na Polakach na Kresach w latach 1942-1947, a samego Banderę nazwał „Wodzem nacji”, „wielkim ukraińskim patriotą” i życzył „udanego świętowania” z okazji 111. urodzin „wodza Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów – Stepana Andrijowycza Bandery”. W sprawie skandalicznych wpisów zawiadomienie do prokuratury złożyła Fundacja „Wołyń Pamiętamy”, której prezesem jest Katarzyna Sokołowska. W sprawie propagowania ukraińskiego szowinizmu prokurator Maciej Młynarczyk odmówił wszczęcia dochodzenia w kilkudziesięciostronicowym uzasadnieniu niemalże wybielając Banderę i ukraińskich szowinistów. W sprawie „strzelania do polskich nacjonalistów” sprawa została zawieszona.”

  https://wprawo.pl/wychwalal-bandere-i-pisal-polscy-nacjonalisci-to-jeane-scierwo-trzeba-do-niego-strzelac-prokurator-mlynarczyk-podjal-skandaliczna-decyzje/

 14. xyz said

 15. xyz said

  Z sierpnia 2020

 16. Быдлошевский Л.З. - wielojezyczny prawoslawny publicysta bialoruski said

  Instaurare omnia in Christo +++

  Jewish Traitor – Ichak Katzenelson „O, my pain”

  „Okrutna pieśń o zamordowanym żydowskim narodzie” czyli „‏Dos lid fun ojsgehargetn jidiszn folk” – poemat w języku jiddysz autorstwa lodzkiego Zyda – Icchaka Kacenelsona ktory to poemat przetlumaczony zostal po raz pierwszy na jezyki niemiecki i polski dobre 40 lat temu i od tego czasu zadne wydawnictwo nie wznowilo druku i swiadectwo tego mieszkanca ghetta warszawskiego poszlo calkowicie w zapomnienie i to o dziwo dzisiaj kiedy to USrael zada od Polakow 300 mrd. USD odszkodowania za jakoby wlasnoreczne wymordowanie polskich Zydow za co juz i „kwasniewski” i „duda” i „geremek” ze „skubiszewskim” wielokrotnie w imieniu Polakow swiatowe zydowstwo przepraszali w workach pokutnych zgrzebnych niczym cesarz niemiecki przed papiezem Grzegorzem chyba V stojac na mrozie ?

  Kacenelson jako swiadek naoczny tragedii warszawskiego ghetta twierdzi w swoim poemacie, ze to nie Polacy tylko policja zydowska w ilosci ponad 2000 funkcjonariuszy w okresie pomiedzy 22 czerwca a 21 wrzesnia 1942 roku de facto wymordowala i rozkradla mienie tego owczesnego drugiego skupiska Zydow na swiecie po Nowym Yorku czyli Warszawy. Prawie 750 000 nie tylko polskich Zydow wywieziono do Treblinki gdzie 40 (!) SS-manow i 80 (!) Banderowcow w zupelnosci wystarczylo aby ich za pomoca kilkuset zydowskich pomocnikow wytruc spalinami silnikow Diesla made in Germany ?

  A tak oto opisuje Kacenelson w swoim poemacie skladajacym sie z 15 – stu piesni ten Holocaust Zydow przez Zydow w Piesni nr. 3 , wiersze 4-10 :

  „…Patrzyłem na to zza okna, widziałem morderców bandy –
  O, Boże, widziałem bijących i bitych, co na śmierć idą…
  I ręce załamywałem ze wstydu… wstydu i hańby – Rękoma Żydów zadano śmierć Żydom – bezbronnym Żydom !

  Zdrajcy, co w lśniących cholewach biegli po pustej ulicy
  Jak ze swastyką na czapkach – z tarczą Dawida, szli wściekli
  Z gębą, co słowa im obce kaleczy, butni i dzicy, Co nas zrzucali ze schodów, którzy nas z domów wywlekli.

  Co wyrywali drzwi z futryn, gwałtem wdzierali się, łotrzy,
  Z pałką wzniesioną do ciosu – do domów przejętych trwogą.
  Bili nas, gnali starców, pędzili naszych najmłodszych
  Gdzieś na struchlałe ulice. I prosto w twarz pluli Bogu.

  Odnajdywali nas w szafach i wyciągali spod łóżek,
  I klęli: „Ruszać, do diabła, na umschlag, tam miejsce wasze !”
  Wszystkich nas z mieszkań wywlekli, potem szperali w nich dłużej, By wziąć ostatnie ubranie, kawałek chleba i kaszę.

  A na ulicy – oszaleć ! Popatrz i ścierpnij, bo oto
  Martwa ulica, a jednym krzykiem się stała i grozą –
  Od krańca po kraniec pusta, a pełna, jak nigdy dotąd –
  Wozy! I od rozpaczy, od krzyku ciężko jest wozom…

  W nich Żydzi ! Włosy rwą z głowy i załamują ręce.
  Niektórzy milczą – ich cisza jeszcze głośniejszym jest krzykiem. Patrzą… Ich wzrok… Czy to jawa? Może zły sen i nic więcej? Przy nich żydowska policja – zbiry okrutne i dzikie !

  A z boku – Niemiec z uśmiechem lekkim spogląda na nich,
  Niemiec przystanął z daleka i patrzy – on się nie wtrąca,
  On moim Żydom zadaje śmierć żydowskimi rękami!…”

  O dziwo, w calym tym poemacie o Polakach, ktorzy to jakoby antysemityzm z mlekiem gojowskich matek swoich slowianskich wyssali jak wojtylowy judeochrzescijanski posoborowy Premier bezcennego Izraela powiedzial, jest tylko jeden jedyny fragment ktory sobie pozwole przetlumaczyc. A dlaczego ja to musze tlumaczyc ? Ano dlatego, ze jedyne polskie tlumaczenie tego poematu zrobil „ficowski jerzy” ktory to bardzo gorliwie bronil polskich robotnikow kiedys w organizacji pod nazwa Komitet Obrony Robotnikow (KOR) wraz z innymi prawymi Polakami jak „kuron”, „andrzejewski”, „michnik” i „mazowiecki” i na dobre tlumaczenie nie mial juz najwidoczniej ani czasu ani sily nie mowiac juz o dobrej woli o czym swiadczy w poemacie nietlumaczenie calych sformulowan jak chocby „ochrzczeni zydzi” w opisach policji zydowskiej ?

  No wiec o Polakach ten Kacenelson napisal tylko tyle w Piesni nr.15 wiersz 2:

  „…Kazdy bowiem wie, od najuprzejmniejszego do najpodlejszego Goja, ze podly Polak pomagal Niemcom a ten nie tak podly patrzyl jednym okiem na Tragedie a drugie odwracal w uspieniu…”

  O arogancji i uwazaniu sie Zydow za Übermenschow czyli za Narod Wybrany w stosunku do glupiego polskiego gojowskiego wiejskiego bydla swiadczy w poemacie – Piesn 15 wiersz 8:

  ” …Zaden Zyd juz wiecej nie zorganizuje bud jarmarcznych i kuglarskich atrakcji i nie bedzie swoim duchem handlowym ozywiac placow targowych. Zaden przepocony i podarty zydowski kaftan nie bedzie tam obecny.

  Kto wiec bedzie nosil worki pelne kartofli, kapusty i maki tam i z powrotem ? Zadna zydowska reka sie wiecej nie podniesie do niesienia tych worow, zadna gojowska kura nie zostanie wiecej czule poglaskana i zadne ciele pieszczotliwie poklepane po zadzie,

  A pijana polska chlopka ze wscieklosci batem katowac bedzie swojego konia ciagnacego woz pelen plodow rolnych z powrotem do wioski bo juz zadnego handlu nie bedzie…”

  P.S.

  Sa dzisiaj w Polinie i „Handele” i sa „Galerie” i prawie cala scena polityczna i artystyczna oraz biskupia tez jest juz judeochrzescijanska posoborowa wiec troche chyba przesadzil ten Katzenelson Icchak z tym negatywnym mysleniem rozpaczajac calkiem niepotrzebnie ze zadnego „geszeftu” juz nigdy nad Wisla nie bedzie, prawda li ?

  Autor: Быдлошевский Л.З. – wielojezyczny prawoslawny publicysta bialoruski

 17. xyz said

  Obchody dnia ofiar rzezi wołyńskiej: „Ukraińcy wydali na mnie wyrok śmierci”

 18. jok said

  I tak to będzie narastać – gra w zlego i dobrego oraz w przesuwanie granic. Wszak prócz uległości ze strony polskiej itp, wymierają ludzie pamiętający wojnę. Dziś „odkrywacze historii” „mogą więcej”, tj. łatwiej napleść antypolskich bzdur, niż np 30 lat temu

  Kiedyś wyssane z palca 50 tys. było hiperradykalnym nieprawdziwym oskarżeniem, teraz wytresowani „uznają” taką liczbę za umiarkowaną.

  Dlatego sądzę iż trzeba przypominać wytresowanym, że A Schaff przeprosił Polaków za zdradę młodych Żydów w Notatkach kłopotnika, moze wytresowanych jakoś to zastanowi….

 19. Marucha said

  O czym świadczy, że takie gówna, jak „Bartłomiej W”, Piotr Tyma czy inne psubraty BEZ NAJMNIEJSZEGO STRACHU propagują i wychwalają banderyzm i zachęcają do mordowania Polaków?
  Nie boją się wyjść na ulicę?

 20. bartłomiej_w (ten od "Słowianki") said

  O czym świadczy, że takie gówna, jak „Bartłomiej W”…

  Czas zmienić podpis…

 21. Быдлошевский Л.З. - wielojezyczny prawoslawny publicysta bialoruski said

  Instaurare omnia in Christo +++

  Kiedy 4 sierpnia 1944 r. Bodnary i Frasyniuki zaatakowaly Baligrod w rzeszowskiem to tak sobie poczynali : ” …W niedziele rano Ukraincy otoczyli Baligrod i zaczeli mordowac mieszkancow wedlug wytypowanej listy. Robili to w bandycki, bestialski sposob rabiac ich siekierami i innymi narzedziami. Mozna sobie wyobrazic, co czula matka, ktorej przyszlo zbierac w ogrodzie fragmenty ciala swojego syna do pudelka…” ?

  A kiedy 17 kwietnia 1945 roku Osadcze i Malenczuki zaatakowaly Wiazownice w rzeszowskiem to : „…W Wiazownicy pomimo pomocy ze strony podziemia niepodleglosciowego i Urzedu Bezpieczenstwa Ukraincy spalili 165 budynkow i zamordowali okolo 130 osob, z ktorych kilkanascie stanowily kobiety , dzieci i niemowleta…” ?

  A 14 marca 1946 roku Siemioniaki i Schetyny „… uderzyly na straznice Wojsk Ochrony Pogranicza w bieszczadzkim pasie granicznym miedzy Polska a Czechoslowacja , likwidujac je wszystkie. Granica miedzy obydwoma panstwami przestala istniec. Kontynuujac swoja ofensywe rozbili 100-osobowy odddzial WOP i milicjantow z posterunku w Komanczy. Z 96 zolnierzy, ktorzy po wyczerpaniu amunicji sie poddali, 20 Ukraincy zwolnili, a reszte zamordowali…” ?

  A kiedy 1 kwietnia 1947 roku Onyszkiewicze i Chwedoruki oraz Semczyszyny zaatakowaly pod Baligrodem oddzial polskiego wojska to tak sobie dziarsko poczyniali : „… Szczegolnie bestialsko obchodzili sie z por. Michalowskim, ktorego uznali za dowodce Grupy Manewrowej z uwagi na jego wiek i pokazna tusze. Lacznie zadali mu kilkanascie ran bagnetem. Ciezko ranny ppor. Zalewski zdobyl sie na desperacki odruch, wkladajac sobie w usta zapalnik granatu. Cala twarz zostala calkowicie rozniesiona. Kilku zolnierzy ciezko rannych dostalo sie do niewoli i zostali bestialsko zamordowani. Wycinano im jezyki, wbijano kolki w oczodoly, wieszano na drucie kolczastym…” ?

  No wiec nic dziwnego ze 67 lat pozniej czyli 2 maja 2014 roku w Odessie, nasi ukrainscy sprawdzeni sasiedzi i sojusznicy unijni podpalili zywcem prawie 100 bezbronnych pracownikow miejscowego Domu Zwiazkow Zawodowych – mezczyzn, kobiety a nawet i jeszcze dzieci kilkunastoletnie. W pogromie tym na bezbronnych Rosjan wziely udzial zarowno formacje umundurowane jak i nieumundurowane. Zaden banderowiec oczywiscie w tym „boju” nawet drasniety nie zostal. Popatrzcie bardzo uwaznie jak te mile i sympatyczne banderowki-studentki przygotowuja butelki z benzyna dla swoich „kureni” aby tych ruskich kacapow zywcem spalic :

  A tu ponizej macie pelna liste i portrety ponad 50-ciu ofiar tej banderowskiej brzezi oraz opis w jaki sposob zostali „zarjiezani” :

  A tak wygladal ten budynek wlacznie ze spalonymi ofiarami po ataku banderowcow na tych rosyjskich niesczesnikow dzien po „rjiezbie”:

  ( video pokazujace ofiary zmasakrowane wewnatrz budynku ktore mialem zapisane przed rokiem, Jewtube wszystkie usunal )

  A tak skakali z okien ci Rosjanie i byli dobijani na bruku przez tych naszych przyjaciol i braci oraz dobrych sasiadow:

  Jak sie ci zdegenerowani potomkowie kureni i sotnikow wypedzonych z ich bieszczadzkiego Vaterlandu przez mojego krajana Gomulke Wladyslawa na polskie Ziemie Odzyskane w 1947 roku – te wszystkie „фрасынюки”, „семёняки”, „маленьчуки”, „осадчий”, „боднар” inne „схетыны” z tymi juz 3 000 000 czlonkow Ukrainskiej Pracowniczej Armii (UPA) organizacyjnie uporzadkuja, to powstanie Chmielnickiego bedzie tylko malym preludium do tego co wam ci Banderowcy w Polsce zgotuja zgodne z ich zwierzecym kanibalistycznym kodem genetycznym pieczolowicie przekazywanym z pokolenia na pokolenie ?

  P.S.

  Jako pewnie jedyny w Polsce, gdzie rusycystow jest wiecej niz murzynow i muslimow w Deutschland u Frau Dr. Kazmierczak vel Kaßner vel Merkel czy dyrektorek-rusycystek u tow. Glapinskiego w NBP zebralem pieczolowicie te materialy i umiescilem na forum „Do Rzeczy” na watku o Wolyniu i dostalem za to „wklejanie” totalnego bana i to po 2 latach mojej tam pisaniny bo wpis ten byl usuwany 158 razy dzien i noc w tempie max. 15 minut w ciagu kilku tylko dni.

  Bo niestety w „naszych” wszystkich popularnych mediach obowiązuje bezrefleksyjna rusofobia, która automatycznie wpycha nas w objęcia Ukrainy. Podobno to ma być w naszym interesie. Propagandowo najmocniej narzuca ten jednolity rusofobiczny przekaz Gazeta Polska. Już dawno pozbyli się ks. Isakowicza, którego czytelnicy GP nazwali „ruskim agentem” bo śmiał mieć inne zdanie na temat banderyzmu. Bezmyślnie i natrętnie powtarzają wyłącznie zakłamaną propagandę ukraińską. Cenzurują każdą informację demaskującą tę propagandę, Iście w bolszewickim stylu i nazywają to….. wojną w cyberprzestrzeni. Notabene rzeż ludzi dokonana przez ukraińskich bandytów w Odessie jest całkowicie przemilczana, to wyjątkowo haniebne, tym bardziej w czasach tzw. „wolności wypowiedzi”.

  EPILOG :

  Spalili i wymordowali bestialsko tych nieszczesnych 50-ciu ludzi i w efekcie zlikwidowali własne państwo bo Ukraina to dziś umieralnia staruszków i zoo dla garstki banderowców. Normalni ukraincy wyemigrowali i nadal emigrują. Smutne to, bo mieli potencjał. W 1991 r. znacznie większy niż Polska. 52 mln ludzi, wykształcone społeczeństwo, potężny przemysł, porty, turystykę, zabytki, Krym, wegiel i gaz ziemny na wschodzie i pod Lwowem, przemysł chemiczny i maszynowy np. Motor Sicz czy Zaporożce.

  Po upadku ZSRR chwycily ich w swoje chciwe mokre łapki judeochrzescijany posoborowe i nie chcą puscic, wplątali ich w wojnę ze slowianskim atomowym mocarstwem i teraz konsekwetnie czyszczą teren ze slowianskich ludzi dla Nadludzi czyli dla rasy Panow vel Übermenschow ktorzy oczywiscie nie sa zadnymi Zydami gdyz jak nauczal z duszpasterska troska genialny ekonomista polskojezyczny „balcerowicz” i to jeszcze „Leszek” na dodatek – „kapital nie ma narodowosci”, prawda li ?

  Autor: Быдлошевский Л.З. – wielojezyczny prawoslawny publicysta bialoruski

 22. xyz said

  Brawa dla tej Pani!!!

 23. UZA said

  Mijają kolejne święta bez nowej książki „światowej sławy historyka” Grossa. Czyżby biedak już skonał (na covida, oczywiście) ? A jeśli jeszcze dycha, to dlaczego milczy ? Pani widoczna na zdjęciu wykorzystała okazję i wskoczyła w pustą niszę. Najwyraźniej jednak brakuje jej nie tylko urody, ale i pomysłów . Ciągle to samo i czytelnicy mogą się znudzić. A gdyby tak, dla odmiany, przypisać Polakom ludożerstwo ? Na przykład zaserwować publice news o polskich zwyczajach kulinarnych i świątecznym daniu z Ż…
  Nawet film dałoby się na tej kanwie spreparować. Wyobraźmy sobie taką scenę: zaśmiecone obejście, chudy pies na łańcuchu i waląca się chałupa pod strzechą, a w chałupie – wąsaty Janusz zanurza drewniana łychę w misce z kaszanką i wydobywa stamtąd … ludzkie ucho , które następnie z lubością spożywa. Zbliżenie na grube paluchy z brudnymi paznokciami, odgłosy mlaskania, siorbania i bekania. Cymes, Oskar, Złota Palma !
  A madame G. stać tylko na starą śpiewkę o mordowaniu milionów i to zaledwie trzech. Jest równie oszczędna jak nasze Ministerstwo Zdrowia, które też ostatnio jakoś skąpi ofiar. Po co sobie żałować ? Klawiatura jest równie cierpliwa jak papier.

 24. PK said

  to jest naprawdę dramat i straszliwa konstatacja – ALE TRZEBA NAM BYŁO iść z hitlerem na związek sowiecki. siedzieć cicho, kiedy podbijałby Francję, a potem wysłać nasze dywizje na wschód. PALCEM NIE RUSZYĆ, gdyby szwaby postanowiły wybić „polskich” chazarów (biorąc przykład z fhrancuzików) – a samemu zachowywać się na Wschodzie na tyle przyzwoicie, żeby ukraińcy, Białorusini i Rosjanie błagali o polskie wojska „okupacyjne”. gdyby losy wojny się odwróciły – zmienilibyśmy sojusze – jak Rumunii, Włosi, czy Bułgarzy. do takich wniosków doprowadzają chazarskie i upa-dlińskie bydlaki!

 25. plausi said

  Święto Ukrzyżowania Pańskiego

  jest bezspornie znakomitą okazją do zgłoszenia roszczeń wobec katolików, bezspornie zarówno papież jak i episkopat otrzymał w tej materii od dawna dyspozycje, jak należy takie świąteczne roszczenia żydowskie przyjąć, nie sposób nie docenić znaczenia aktu, jak na obrazie „Jezusa na krzyżu”

  dla zbawienia ludzkości. Co episkopat w Polsce wie jak należy to nie tylko docenić, o czym także w linku:

  https://marucha.wordpress.com/2021/04/03/rzecznik-episkopatu-blogoslawienie-pokarmow-na-stol-wielkanocny-moze-odbyc-sie-w-domu/#comment-949728

  ale pewnie jak wynagordzić tę przysługę dla późniejszych chrześcijan. O gotowości żadów dalszej takiej pomocy nie należy powątpiewać, na takie poejrzenie nie zasługują.

  Jak wiemy żydostwo i chyba nie tylko, święci nie tylko święty akt Ukrzyżowania Pana jako tzw. Paschę:

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/jak-zrobic/

 26. Maverick said

  Arogancja tych brzydkich jest zwalająca z nóg i nikt nie nazywa tego po imieniu nienawiścią i a nasi wybrani demokratycznie niby nasi przedstawiciele milczą dajac im przyzwolenie na nas pomawianie i szkalowanie. Można zapytać kiedy to się skończy, ale zanosi się że nigdy, rozbydlenie i zezwierzęcenie kabalistów będzie tylko coraz to bardziej bandyckie. Myślę że skończy się dopiero z przyjściem Jezusa Chrystusa.

  https://www.bitchute.com/video/IaCnyGxLDkhV/

 27. sandwell said

  „Uroda tej pani powala na kolana”, nie uroda lecz cheć szczera…a pozatym una ma odpowiednie korzenie ha!!!

 28. Maverick said

  Trochę dewagacji o planach kabalistów wobec gojów.

 29. ???? said

  ad vocem> jeżeli chodzi o Masha Geesen>
  .https://en.wikipedia.org/wiki/Masha_Gessen
  czyli nie dość że o dobrym ‚korzennym’ pochodzeniu to jeszcze ‚pochodzi’ z ZSRR czyli dzisiejszej Federacji Rosyjskiej i jak była przeciw
  Putinowi to była oczywiście przeciw Trumpowi
  to
  kilka miesięcy temu-u Maruchy-jakiś postowicz i zjednoczeniowo-prawiczkowych korzeniach
  powoływał się na tą Mashę Geesen
  jako autorytet bo ‚anty-putinowska’ i oczywiście ‚anty-ruska’.
  A co do tej kasy (z tytułu Act447)
  to też jakiś czas temu- prezydentem USA był Trump a sekretarzem Stanu>pimpek pompeo a prezydentem Polin.adrian duda
  prezes tysiąclecia powiedział, że
  ‚dopóki zjednoczona prawica jest u władzy, to nic Polsce i Polakom nie grozi”
  a ponieważ zjednoczone prawiczki są dalej ‚u wadzy’ tj. duda-jarkacz-moraver+etc, etc
  to………………….jak?
  Może to tak jak z tą kroplówka 1 mld usd jaka nam należy (wg Michalkiewicza) bo ‚obalaliśmy komunę od zawsze’ bo ‚wschodnia flanka NATO’
  etc, etc
  .
  PS. Dobre okoliczność>
  dalej nie ma ambasadora USA w sztetl Warsiawa a poza tym
  joe ’empty suit with teleprompter’ bidet
  nie zadzwonił do dudy jeszcze
  a poza tym, na Ukrainie robi się NIECIEKAWIE>BARDZO NIECIEKAWIE
  Battleground Ukraine
  .https://stephenlendman.org/2021/04/battleground-ukraine/
  a tam pisze gość>
  ‚US installed fascist tyranny in Ukraine is a festering hot spot in Europe’s heartland along Russia’s border.” (bo na zachodzie są środowiska dla których na Ukrainie jest FASZYSTOWSKA TYRANIA ZAINSTALOWANA przez USA (Majdan)

 30. xyz said

 31. xyz said

  Artykuł z roku 2018.
  GównoWyborcze płacze i lamentuje nad losem biednych Ukrów prześladowanych w Polsce. Naprawdę można się wzruszyć. ;(

  https://warszawa.wyborcza.pl/warszawa/7,54420,23054908,urzednik-pyta-ukrainca-co-sadzi-o-upa-i-odmawia-mu-prawa-stalego.html

 32. Kubuś fatalista said

  I co na to ci, którzy wylewali pomyje na Michalkiewicza ? I to z obu stron (ob)sceny politycznej.

 33. Mano Negra said

  Tutaj robi na odcinku antyputinowskim (2017).

 34. Piskorz said

  re 11 Wyd. NOR/TOM…ma cała paletę innych b. interesujących,książek, nie tylko o tematyce Kresowej!!

 35. NICK said

  Zawisza z Garbowa napominał ówczesnego papieża.

 36. Maverick said

  Dobry program na RT polecam:

  https://www.rt.com/shows/renegade-inc/519846-us-oligarchy-political-arena/

 37. Przemysław Jakub said

  Re 21:
  Śmierdzące brudasy z ukraistanu potrafią tylko dokazywać nad niewinnymi i bezbronnymi. Przed regularnym wojskiem by się szczury pochowały do swoich kanałów i kloak.

 38. xyz said

  „W Polsce świadczenie 500+ przysługuje także obcokrajowcom. Najliczniejszą grupę beneficjentów stanowią dzieci z Ukrainy. W 2019 roku w porównaniu z rokiem poprzednim przybyło ich niemal czterokrotnie. W roku 2020 ich liczba niewiele się zmniejszyła.”

  https://kresy.pl/wydarzenia/ok-153-mln-zl-na-500-dla-obcokrajowcow-w-2020-roku/

 39. xyz said

  „Jarosław Gowin zapowiedział wprowadzenie ułatwień w zatrudnianiu cudzoziemców w branżach, w których brakuje rąk do pracy; coraz więcej Ukraińców decyduje się także na zakup nieruchomości w Polsce.”

  https://kresy.pl/wydarzenia/rzad-zapowiada-ulatwienia-w-zatrudnianiu-cudzoziemcow-kresowy-przeglad-tygodnia-22/

 40. xyz said

  ‚Doradca premiera Ukrainy Kyryło Krywołap powiedział, że w ostatnich latach przekazy pieniężne ukraińskich migrantów zarobkowych na Ukrainę przekroczyły wielkość bezpośrednich inwestycji zagranicznych.

  https://kresy.pl/wydarzenia/ukraina-migranci-zarobkowi-przeslali-na-ukraine-trzy-razy-wiecej-pieniedzy-niz-zagraniczni-inwestorzy/

 41. Anucha said

  Litość to zbrodnia.
  I chcę i boję się ,czyli jak PRL-skie służby wpuściły do kraju Michnika „Trutnia”, żeby go rozpirzył.

  .https://m.youtube.com/watch?v=A3Mw7TEcR84

 42. xyz said

  Musisz to wiedzieć (1049) Gowin: „Potrzebujemy ukraińskich elit”, scenariusz zaczyna działać…

 43. xyz said

  https://kresy.pl/wydarzenia/elblag-petycja-ws-zmiany-nazwy-ronda-tarnopol-na-rondo-ofiar-wolynia/

 44. xyz said

 45. UZA said

  „Litość to zbrodnia.”

  Nie – litość to normalny ludzki odruch. Tylko psychopata nie odczuwa litości. Inna sprawa, to wpływ litości (czyli emocji) na podejmowanie decyzji. Czasem jest tak, że trzeba powściągać uczucie litości, aby ratować siebie i bliskich. Nie kierujemy się przecież litością względem szczurów, insektów czy bakterii chorobotwórczych.

  Polacy kierują się emocjami w polityce i właśnie to pociąga za sobą opłakane skutki, tym bardziej, że wiele emocji narzucają nam wrogowie w drodze manipulacji. Litość, która niewątpliwie należy do szlachetnych uczuć, była i jest przez Polaków okazywana np. Żydom czy Ukraińcom, ale już nie Rosjanom i szerzej – ludności rosyjskojęzycznej. Rzadko się słyszy o współczuciu dla ludności Doniecka czy Ługańska, chociaż los tych ludzi powinien nam – jako rodakom ofiar ukraińskiego ludobójstwa – być szczególnie bliski. Moim zdaniem, to ten brak współczucia, czy nawet sympatyzowanie z oprawcami, jest zbrodnią – wobec pamięci przodków i wobec przyszłości kolejnych pokoleń. Taką samą zbrodnią jest dziś irracjonalna rusofobia.

 46. bardzo said

  Pani Uzo: To z Króla Leara autorstwa Trzęsigruszki, Wilusia zresztą:

  „No beast so fierce but knows some touch of pity, but I know none, therefore am no beast.”

  Nie ma takiej bestii tak okrutnej, jaka by [jednak] nie znała dotyku (śladu) litości, ale ja nie znam, a więc nie jestem bestią.

 47. UZA said

  ad.46) Dziękuję za interesujący komentarz. Cenię Wilusia i sentencje zawarte w Jego dziełach, ale akurat ta mnie nie przekonuje. Moim zdaniem, bestie (rozumiane jako zwierzęta) nie doświadczają litości – w żadnym zakresie i w żadnej postaci. Uważam, że nie są też okrutne. Okrucieństwo i litość są znane tylko ludziom, bo tylko człowiek ma, że się tak wyrażę, odpowiednie oprogramowanie. Kiedy kot zabija mysz albo ptaszka nie jest okrutny, on po prostu ma taki program : zwierzyna – polowanie – zabijanie – konsumpcja. Człowiek jest bardziej skomplikowany (choć miłośnicy kotów mogą być innego zdania). Jeśli człowiek nie czuje tego, co czuć powinien jako istota ludzka, to znaczy, że jest egzemplarzem wybrakowanym i właśnie dlatego bliżej mu do bestii, niezależnie od tego, co sam o sobie mniema.

 48. gnago said

  No co wy, tu sami swoi. Oby nie jak w tym kawale:
  – Stirlitz, jesteście Żyd! – stwierdził nagle Müller.
  – No co wy, ja ruski! – odparł Stirlitz.
  – A ja niemiecki – przyznał się Müller.

 49. WI42 said

  @Zdjęce „uroda tej pani powala na kolana”
  Jakiej pani??? To nie jest pani tylko:

  „Jest osobą niebinarną[3][4], określa siebie używając neutralnego płciowo zaimka „they”[5][6].” …… Bądź tu mądry i pisz wiersze – co to jest???

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Masha_Gessen

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: