Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Zenon_K o Abp Viganò prosi katolików o w…
  podczaszy o Wolne tematy (64 – …
  Zenon_K o Abp Viganò prosi katolików o w…
  Maverick o Abp Viganò prosi katolików o w…
  podczaszy o Wolne tematy (64 – …
  podczaszy o Wolne tematy (64 – …
  podczaszy o Wolne tematy (64 – …
  podczaszy o Wolne tematy (64 – …
  podczaszy o Wolne tematy (64 – …
  żyd z długim nosem o Wiarygodny scenariusz – Biskup…
  podczaszy o Wolne tematy (64 – …
  walerianda o Wiarygodny scenariusz – Biskup…
  Maverick o Abp Viganò prosi katolików o w…
  walerianda o FDA – agencja firm farmaceutyc…
  podczaszy o Wolne tematy (64 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 555 obserwujących.

Kolejny lewacki bełkot: Franciszek-Bergoglio w liście do globalistycznego szczytu finansowego wzywa do „globalnego zarządzania” i „powszechnych szczepień”.

Posted by Marucha w dniu 2021-04-10 (Sobota)

Papież Franciszek w liście do globalistycznego szczytu finansowego wzywa do „globalnego zarządzania” i „powszechnych szczepień”

WATYKAN, 8 kwietnia 2021 r. (LifeSiteNews)
Papież Franciszek zwrócił się do Banku Światowego i Międzynarodowego Funduszu Walutowego na ich wiosennym spotkaniu, wzywając do „globalnego zarządzania” w świetle COVID-19, zdecydowanie opowiadając się za powszechnymi szczepieniami, jednocześnie lamentując nad „ długiem ekologicznym ”, który jesteśmy winni „samej naturze”.

Jest to ostatnia wypowiedź z całego szeregu, w których Franciszek sprzymierzył się z globalnymi korporacjami zaangażowanymi w antykatolickie programy.

List został dostarczony za pośrednictwem Petera kardynała Turksona, prefekta Dykasterii Stolicy Apostolskiej ds.Integralnego Rozwoju Ludzkiego, na wiosenne spotkanie Banku Światowego i Międzynarodowego Funduszu Walutowego (MFW), które odbywa się obecnie w Internecie w dniach 5-11 kwietnia 2021 r.

List z 4 kwietnia wspomniał o Bogu tylko raz, w ostatniej linijce. Zamiast tego Franciszek skupił się na wezwaniu do stworzenia systemu globalnego rządu, który wprowadziłby nowy porządek społeczny na świecie, oparty na polityce zmian klimatycznych i powszechnych szczepieniach.

„Globalne zarządzanie”

Odnosząc się do „pandemii Covid-19”, Francis stwierdził, że świat został zmuszony do „zmierzenia się z serią poważnych i powiązanych ze sobą kryzysów społeczno-ekonomicznych, ekologicznych i politycznych”.

Przypomniał Bankowi Światowemu i MFW te kryzysy w nadziei, że ich spotkania dadzą podstawę do uporządkowania spraw światowych: „Mam nadzieję, że wasze dyskusje przyczynią się do powstania modelu ”zdolnego do tworzenia nowych, bardziej zintegrowanych i zrównoważonych rozwiązań wspierających realną gospodarkę, wspomagających jednostki i społeczeństwa w osiągnięciu ich najgłębszych aspiracji i powszechnego dobra wspólnego”.

Franciszek po raz kolejny powtórzył; “COVID udowodnił, że nikt nie jest zbawiony w samotności”, a zatem należy opracować „nowe i twórcze formy uczestnictwa społecznego, politycznego i gospodarczego”.

Cytując swoją ostatnią encyklikę Fratelli Tutti, którą arcybiskup Carlo Maria Viganò określił jako „bluźnierczą”, Franciszek wspomniał o „zaufaniu” jako o „kamieniu węgielnym wszelkich relacji”, o czym, jak sądzi, Bank Światowy i MFW „dobrze wiedzą”, ponieważ są „ekspertami w dziedzinie finansów i ekonomii”.

Nalegał, aby dwaj giganci finansowi wspierali takie relacje i angażowali się w „budowanie mostów i opracowywanie długoterminowych projektów sprzyjających włączeniu społecznemu”.

Franciszek ponowił również swoje częste wezwanie do zmiany paradygmatu w polityce światowej, mówiąc: „pozostaje pilna potrzeba stworzenie globalnego planu, który może zbudować nowe lub odnowić istniejące instytucje, szczególnie te zajmujące się globalnym zarządzaniem, i pomóc w budowie nowej sieci stosunków międzynarodowych na rzecz integralnego rozwoju wszystkich narodów ”.

Głównym efektem pożądanego rządu światowego byłaby redukcja zadłużenia w celu umożliwienia łatwego dostępu przede wszystkim do „szczepionek”, a następnie „zdrowia, edukacji i miejsc pracy”.

„Dług ekologiczny” wobec „samej natury”

Papież Franciszek i tym razem nie przegapił okazji, aby poinstruować MFW i Bank Światowy o jednym z jego stałych obszarów zainteresowania, a mianowicie „zmianach klimatycznych”. Ostrzegł przed przeoczeniem „długu ekologicznego”, zjawiska, które opisał jako wpływającego na cały świat i przeciwstawiającego „globalną północ” „południu”.

“Jesteśmy zadłużeni wobec samej przyrody, a także ludzi i krajów dotkniętych degradacją ekologiczną i utratą różnorodności biologicznej spowodowanych przez człowieka” – napisał Franciszek.

„W tym względzie wierzę, że branża finansowa, wyróżniająca się dużą kreatywnością, okaże się zdolna do wypracowania skutecznych mechanizmów wyliczania tego długu ekologicznego, tak aby kraje rozwinięte mogły go spłacać, nie tylko poprzez znaczne ograniczenie konsumpcji energii pochodzącej ze źródeł kopalnych lub pomoc biedniejszym krajom we wdrażaniu polityk i programów zrównoważonego rozwoju, ale także poprzez pokrycie kosztów koniecznych innowacji”.

Wydaje się, że te słowa odzwierciedlają nastroje wyrażone przez kluczowego globalistę i założyciela Światowego Forum Ekonomicznego, Klausa Schwaba, którego proponowany antykatolicki „Wielki Reset” opiera się na programie ekologicznych finansów, gdyż wspomina on o „wycofaniu dotacji do paliw kopalnych ”oraz o nowym systemie finansowym opartym na „inwestycjach, które wspierają równość i zrównoważony rozwój”, oraz budowę „zielonej ”infrastruktury miejskiej”.

Schwab, MFW i dziesiątki najbardziej wpływowych banków na świecie (w tym Bank Światowy) w rzeczywistości zobowiązały się już do wprowadzenia zielonego programu Wielkiego Resetu i wygląda na to że są gotowe, aby przestrzeganie takiej zielonej polityki stało się w przyszłości kryterium dostępu do finansowania.

Franciszek wielokrotnie zasygnalizował swoją zażyłość ze Schwabem, wysyłając przemówienie do Światowego Forum Ekonomicznego już cztery razy podczas jego ośmioletniego pontyfikatu i zezwalając na doroczne obrady okrągłego stołu w Davos z udziałem przedstawicieli Watykanu.

Społeczeństwo świeckie wskazało na nowe „wspólne dobro ”
Franciszek odwoływał się także kilakrotnie w swoim liście do „wspólnego dobra”, które ściśle powiązał z finansami i formułą świeckiego braterstwa, taką jak ta opisana w Fratelli Tutti.

„Wynika z tego, że środki publiczne nigdy nie mogą zostać oddzielone od dobra publicznego, a rynki finansowe powinny być wspierane przez prawa i regulacje mające na celu zapewnienie, że naprawdę działają one na rzecz wspólnego dobra. Zaangażowanie w solidarność gospodarczą, finansową i społeczną oznacza zatem znacznie więcej niż tylko angażowanie się w sporadyczne akty hojności”.

Cele te, według Franciszka, obejmują „sprawiedliwie finansowaną solidarność szczepionkową”, która, jak powiedział, jest częścią „prawa miłości i zdrowia wszystkich ludzi”.

„W tym miejscu powtarzam moje wezwanie do przywódców rządów, firm i organizacji międzynarodowych, aby współpracowały w zakresie dostarczania szczepionek wszystkim, zwłaszcza najbardziej narażonym i potrzebującym”.

Kończąc swój list, Franciszek powtórzył swoje życzenie, aby świat skupiał się na nowym stylu braterstwa, opartym na polityce ekologicznej, wzywając Bank Światowy i MFW do opracowania rozwiązań dla „bardziej kompleksowej i zrównoważonej przyszłości”.

Byłaby to przyszłość, „w której finanse służą dobru wspólnemu, w której najsłabsi i zmarginalizowani są w centrum, a ziemia, nasz wspólny dom, jest dobrze zadbana”.

W liście nie pojawiły się wzmianki ani o Chrystusie, o Kościele katolickim ani o nauce katolickiej o wspólnym dobru.

Podporządkowanie programom globalistów

List Papieża Franciszka nie jest wielkim zaskoczeniem, ponieważ 84-letni Argentyńczyk od dawna znacząco zacieśniał swoje więzi z grupami i organizacjami globalistycznymi, takimi jak Organizacja Narodów Zjednoczonych (ONZ) i Światowe Forum Ekonomiczne.

Franciszek wezwał ostatnio do „nowego porządku świata”, mówiąc, że „dramat zmarnowania” „kryzysu” COVID-19 byłby gorszy niż zamęt spowodowany na całym świecie regulacjami anty-covidowymi.

Również przy tej okazji zajął się tematem zbawienia, po raz kolejny traktując je z czysto ziemskim podejściem i łącząc zbawienie z nowym porządkiem świata i polityką ekologiczną: „Droga do zbawienia ludzkości wiedzie przez stworzenie nowego modelu rozwoju, który bezsprzecznie skoncentruje się na współistnieniu narodów w harmonii ze Stworzeniem”.

W tym celu papież Franciszek wraz z ONZ i korporacjami globalistycznymi zaproponował własną inicjatywę promocji nowego „ systemu ekonomicznego” kapitalizmu i osiągnięcia celów zrównoważonego rozwoju ONZ (SDGs). Oprócz innych propozycji, partnerstwo to promuje; „zrównoważony styl życia”, „równość płci” i „globalne obywatelstwo”, podczas gdy same cele zrównoważonego rozwoju promują „usługi w zakresie zdrowia seksualnego i reprodukcyjnego”.

Tłum. Sławomir Soja
Źródło: Lifesitenews (Apr 8, 2021) – “Pope Francis calls for ‘global governance’ and ‘universal vaccines’ in letter to globalist financial summit”

Boże, zabierz już do siebie tego papieża… nie wódź nas na pokuszenie…
Admin

https://www.bibula.com

Komentarzy 21 do “Kolejny lewacki bełkot: Franciszek-Bergoglio w liście do globalistycznego szczytu finansowego wzywa do „globalnego zarządzania” i „powszechnych szczepień”.”

 1. Maverick said

  Za stworzeniem wiruska stoi niejaki Fauci, i Bill Gates, teraz promoterzy szczepionek. To oni opłacali i zlecili doświadczenia dodawania funkcjonalności pospolitemu korona wiruskowi na którego większość ludzi ma odporność, Występuje ich razem 36 odmian w naturze, na 30 mamy odporność, Te pozostałe 6 mogło występować u zwierząt i było prawie niemożliwym aby przeszkoczyły na człowieka, Właśnie na tych 6-ciu prowadzono doświadczenia dodawania funkcjonalności.
  Niestety żyjemy w czasach gdzie ludzie zatracili zdolność samodzielnego myślenia, a głobaliści z Devos wiedzą jak manipilować strachem i słabą psychiką motłochu.
  Więc osłabiają ich zdrowie zakładaniem masek czyli kagańców, które przed niczym nie chronią, nadużywaniem preperatów dezynfekcyjnych które powodują raka.
  A co najgorsze ustawili baranów w kolejkach po niby szczepionki które przed niczym nie chronią i niczemu nie zapobiegają, jedynie podmieniają ci DNA i twój system obronny nowym abyś był mniej odporny na rzeczy na które od pokoleń zdobywaliśmy genetyczną odporność. Do 5-ciu lat ci zaszczepieni masowo będą umierać. Mnie ich nie będzie szkoda jak tacy głupcy i wystraszeni. Co ciekawe nie bez powodu nasze wściekle macice nie dawno domagały się prawa do skrobania poczętych dzieci łyżeczką do cukru. One są już pozbawione duszy, sumienia i empatii, ale co gorsze niby dumny katolicki naród jakim jest Polska, ustawia się w kolejkach po szczepionki zrobione z abortowanych dzieci. To jest komunia Lucyfera i to jest przejście na jego stronę ciemnej mocy. Jest to pozbawienie się duszy którą masowo ją wam chcą ukraść lucyferianie aby się jeszcze bardziej illuminować waszym kosztem. Tym samym sprowadzają was do poziomu materii a nie duchowej jednostki bożej. W końcu czym jest długość naszego życia w porównaniu do wieczności???
  Niczym te kilka lat które niby da ci Lucyfer nie jest warta skórki za wyprawkę. Masz wytrwać do końca mawiał Jezus.

 2. Aleksis said

  Nie Papież ale Biskup Rzymu, albo król Watykanu. Watykan jest monarchią. król z namaszczenia syjonistycznych socjalistów i masonerii. Co prawie na jedno wychodzi.

 3. Szewczor said

  Papież to polityk jak każdy inny.

 4. jok said

  Te gadki nowomową – nie chodzi tylko o F1 – kojarzą mi się tak:

  Aktualnie, mecze piłkarskie w róznych ligach/rozgrywkach, są w telewizorni pokazywane ze sztucznym zgiełkiem udającym obecność kibiców, a czasem też ze zdjęciem tłumu nałożonym na – puste wszak – trybuny.
  Jednak – przynajmniej na razie – nikt nie każe wierzyć, że to rzeczywistośc.

  W świecie „okołopolitycznym” jednak każą wierzyć, że wirtualne problemy, problemy zastępcze, gotowe schematy myślowe, „sztucznie nałożone zdjęcia”, pokazywane przez inżynierów społecznych i ich wyrobników – to rzeczywistość. Nota bene – znakomita większość – wierzy….

 5. jok said

  wpis 1 Aleksis poruszył istotną rzecz. Papież jest monarchą elekcyjnym. I pewnie naprawdę wybiera go Kolegium Kardynałów.

  Pytanie – jak kardynałowie dochodzą do swych godności – naprawdę, nie formalnie, kto ich „wybiera”, „wspiera”.

  No, i czy są już tak wytresowani, utopieni w uzależnieniu od ” syjonistycznych socjalistów i masonerii” oraz niesyjonistycznych (w rozumieniu syj: jako wspieraniu państwa Ż), ale też zydowskich niesocjalistów – dodałbym, że nie trzeba im podpowiadać i sami „wiedzą jak się zachować” – pewnie w sporym stopniu: tak,
  czy może trzeba na nich w trakcie czy tuż przed wyborem trochę lub mocniej ponaciskać….

 6. revers said

  Istnieje realne ryzyko, że zamiast po prostu zabić 90% – 95% ludzi, jak to pierwotnie zamierzyła złowroga elita, mogą przez pomyłkę zabić wszystkich; mogą zmieść ludzkość z powierzchni ziemi.

  Zostało nam niewiele czasu, by się uratować.

  Musimy wzmocnić nasz system odpornościowy i, jak na ironię, możliwe jest, że będziemy musieli trzymać się z dala od ludzi, którzy zostali zaszczepieni.

  Czy teraz już rozumiecie państwo, dlaczego jest to najważniejszy artykuł na temat COVID-19, który napisałem, i najważniejszy, jaki kiedykolwiek czytaliście?

  Nie mogę dotrzeć do mediów głównego nurtu, które po prostu tłumią prawdę i odmawiają jakiejkolwiek debaty czy dyskusji. YouTube, na przykład, nie przyjmuje filmów, które kwestionują cokolwiek promowanego przez złowrogi establishment.

  Wyślijcie więc państwo proszę ten artykuł do lekarzy i dziennikarzy, do swoich przyjaciół i krewnych. Dzielcie się, udostępniajcie, wysyłajcie. Może uda nam się przekonać rządzących, że nie są odporni na nadchodzącą katastrofę.

  Mam nadzieję, że dr Bossche się myli. Mam nadzieję, że mylę się ja.

  https://odkrywamyzdrowie.pl/post/nowa-przyszlosc-bedziemy-musieli-trzymac-sie-z-dala-od-ludzi-ktorzy-zostali-zaszczepieni

 7. Jasiu PUKWATEREK said

  Bracie Siostro ! Czy zgodnie z nauczaniem Papieża Franka spożywasz codziennie groch i fasole co jest niezbędne do zbawienia ?

 8. Stan Piasta said

  Dziś oczy świata zwrócone są na Albertę w Kanadzie. W Edmonton opór plandemii i Cezarowi stawił pastor James Coates a w Calgary, polski pastor Artur Pawłowski.
  Może widzieliście już jak Pastor Pawłowski wygnał ze swojego Kościoła policjantów w maseczkach?
  W Edmonton gdzie w lutym aresztowano nieposłusznego Cezarowi pastora Jamesa Coatesa a po 5 tygodniach go wypuścili porzucając oskarżenia, dziś niedziela, 11 kwietnia, rząd -Cezar, wybudowali dookoła kościoła GraceLife wielkie i mocne ogrodzenie aby ludzie nie mogli wejść do środka, aby wielbić Boga naszego, Jezusa Chrystusa.
  Kiedy fałszywy Papież Franciszek zamknął kościoły i nakazuje szczepionki z abortowanych dzieci, pastorzy zawalczyli w Albercie, Kanada.
  Upraszam wszystkich wierzących w Jezusa o modlitwę w intencji wygreania tych walk w Albercie

  ———–
  Tym razem popieram Pana w całej rozciągłości.
  Admin

 9. Marcin said

  Po prostu Schwab i Papa bez numeru mają tego samego oficera prowadzącego.

 10. Zenon_K said

  Ględzenie tego oszukańca nas wierzących nie dotyczą.
  To taka kukła papierowa wiec „papierz” (od papieru), przez kogoś podstawiona nielegalnie stad braku numeru czy rejestracji. Taki tam Franek dzbanek. Do

 11. Mądra Polska said

  Nowy porządek świata… Hmmm… Chyba złych doradców ma papież Franciszek…. Jeśli chce zobaczyć jak będzie wyglądał Nowy Ład to niech uda się do … Dubaju…
  .https://madrapolska.blogspot.com/2021/04/dubaj-symbol-megalomanii-snobizmu-i.html

 12. bobolanin said

  Amen

 13. bryś said

  Mądra Polska – skończą się dochody z ropy, skończy się raj.

 14. Jack Ravenno said

  @9 MARCIN – to nie oficer prowadzący. To szatan! Dziwne, że przypominam taką oczywistość.

 15. Jack Ravenno said

  @10 ZENON_K – Franek dzbanek – dobre! 🙂 Pierdolglio – Bergoglio tez może być.

 16. Bogusz said

  ta papieska gnida powinna sie zająć zbawieniem dusz do której jest powołany a nie mieszać sie do polityki

 17. Boydar said

  Nie wiem jak Pana, Panie Bogusz, ale mnie brednie Francesca tylko utwierdzają w ufności Bogu. Czyli de facto w całości i istocie katolickiej wiary.

  Szkoda mi tylko tych siedzących okrakiem; każdy punkt dla Diabła to jeden mniej dla nas.

 18. Listwa said

  To są konsekwencje Soboru Watykańskiego II. W jego dokumentach można doszukać się podstawy.

 19. Piach said

  Papież Bergoglio na pewno nie powiedział jeszcze ostatniego słowa. Franciszek realizuje pewien program, który dość dokładnie opisał rosyjski prorok Władimir Sołowiow i przedstawił w formie książeczki w 1900 roku. Tytuł to: „Krótka opowieść o Antychryście”. Jest za darmo: https://docer.pl/doc/xxcsx1s

  Według Sołowiowa poprzedni papież miał ustąpić a ten nowy będzie właśnie jednoczył religie pod hasłem pokoju. W czasach Sołowiowa takie tendencje były widoczne i scenariusz ten nie był absurdalny. Pierwsze poważne opóźnienie to wybór antymodernistycznego i antymasońskiego papieża Giuseppe Sarto (Pius X) w 1903 roku, do czego przyczynił się cesarz Austrii (czego żydzi mu nie zapomnieli).
  Scenariusz nakreślony przez Sołowiowa konsekwentnie realizował papież Wojtyła, nawet przepowiednie dotyczące poprzednika Wojtyły też były częściowo adekwatne. Jan Paweł I ustąpił o tyle że został zamordowany.

  Wiemy co się dzieje, wiemy dokąd Franciszek podąża. Nie jest na początku drogi bo dużo w tym kierunku zrobił Jan Paweł II. Przed Franciszkiem jednak sporo do zrobienia. Sołowiow pisał o tym w 1900 roku.

 20. Boydar said

  „… wiemy dokąd Franciszek podąża …”

  Nie przypuszczam. Czeka nas jeszcze kilka „niespodzianek”.

 21. revers said

  Juz 22 wolnych stanow od pandemii zastrzeglo sobie papieskie, i unijno-szwaba porzaadki, przynajmiej w kwestii maseczek

  dodatkowo 12 wolnych stanow od pandemii, wstrzymalo sie od paszportow szczepionkowych.

  Cos w tym jest?

Sorry, the comment form is closed at this time.