Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Unijne paszporty covidowe: kiedy pojawią się w Polsce?

Posted by Marucha w dniu 2021-04-13 (Wtorek)

Unia Europejska ma plan, aby do 25 czerwca zostały wprowadzone tzw. paszporty covidowe. Mają ułatwić podróżowanie w czasie pandemii, ale i korzystanie z kin czy stadionów.

Polska bierze udział w procesie, który ma doprowadzić do wprowadzania w tym terminie zaświadczeń cyfrowych.

Paszporty covidowe (zielone zaświadczenia cyfrowe) kraje unijne chcą wprowadzić jeszcze przed wakacjami. W swym założeniu mają na celu zapewnienie bezpiecznego podróżowania, a także pobudzenie turystyki po nieudanym sezonie letnim.

Zielone zaświadczenie cyfrowe ma być elektronicznym dowodem na to, że dana osoba została zaszczepiona, uzyskała ujemny wynik testu na koronawirusa albo jest ozdrowieńcem. Będzie ono ważne we wszystkich państwach członkowskich.

Osoby posiadające zielone zaświadczenie cyfrowe, legalnie przebywające w UE powinny być zwolnione z ograniczeń w swobodnym przemieszczaniu się w taki sam sposób jak obywatele odwiedzanego przez nich państwa członkowskiego.

Na szybkim stworzeniu takiego dokumentu zależy przede wszystkim tym krajom, w których turystyka stanowi ważną gałąź gospodarki, czyli Grecja, Włochy, Hiszpania, Chorwacja, Bułgaria czy Turcja.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało „Rz”, że Polska bierze aktywny udział w procesie, który zakłada wprowadzenie i uruchomienie do 25 czerwca 2021 systemu wzajemnie uznawanych zaświadczeń cyfrowych.

– Jesteśmy gotowi wydawać takie certyfikaty już dziś. Mamy bazę osób zaszczepionych z unikalnym kodem QR, a więc takim, którego nie można podrobić. Ale sens tego pomysłu tkwi w możliwościach wszystkich krajów unijnych. Czekamy na rozporządzenia Komisji Europejskiej – powiedział wysokiej rangi urzędnik z kancelarii premiera, cytowany przez „Rz”.

https://pl.sputniknews.com

W domu wariatów atmosfera gęśtnieje…
Admin

Komentarzy 18 do “Unijne paszporty covidowe: kiedy pojawią się w Polsce?”

 1. NN said

  Wrócimy do pańszczyźnianego przywiązania. Nie wiem tylko, jak będzie wyglądał dojazd do roboty. Pracuję w sąsiednim powiecie.

 2. mgrabas said

  http://7777777blog.wordpress.com/2021/04/13/skutki-tego-eksperymentu-na-ludziach-sa-duzo-powazniejsze-niz-jestesmy-w-stanie-to-sobie-wyobrazic/

 3. xyz said

  „Polskiemu” IPN-owi bardzo nie w smak było powstanie tego filmu. Siły wiadomego pochodzenia robiły wszystko, aby nie był on wyświetlany w szkołach. Opowiada o tym dr Kulińska:

  Film ma angielskie napisy, więc można go zaprezentować obcokrajowcom:

 4. trap said

  a ja ostatnio czytałem wypowiedź prof. Krasnodębskiego (na fronda.pl)- euroosła z pisu jak Legutko-Brudziński-Fotyga (oraz Sikorski-Belka-Miller, etc)
  i jego największym problemem – dzisiaj – to nakładanie sankcji na Rosję (bo Putin ‚najeżdża’ Ukrainę)
  i jeszcze jeden ‚wyprysk’ EUparlamentu>
  Rezolucja ws Serbii>
  MOTION FOR A EUROPEAN PARLIAMENT RESOLUTION on the 2019-2020 Commission reports on Serbia
  .https://www.europarl.europa.eu/doceo/document/A-9-2021-0032_EN.html
  Serbia – jak Ukraina – nie jest jeszcze członkiem EU, tylko ‚kandydatem’ ale do…..lić się to i owszem
  bo zrobili Serbowie ‚numer z ruskimi szczepionkami’ i wszyscy się do nich z okolic zjeżdżal>
  The West Is More Concerned With the Multipolar ‘Virus’ Than the Corona Virus in the Balkans
  .https://www.strategic-culture.org/news/2021/04/02/west-more-concerned-with-the-multipolar-virus-than-corona-virus-in-balkans/
  i teraz pytanie:
  czy któryś z tych cepów-eupOSŁÓW: Krasnodębski-Legutko-Brudziński-Fotyga-Belka-Sikorski-Kużmiuk- rychu Czarnecki-czy Buzek,,,,etc
  coś bałaknęli o tych ‚paszportach covidowych??

 5. JanuszT said

  Jeżeli to wprowadzą, a wprowadzą, to będzie powrót do czasów ultra totalitarnych. Orwell, to mały pikuś przy tym.

 6. xyz said

  Komentarz internautki:
  „Ścisnęło mi serce gdy zobaczyłam tę ukraińską knajpę. I ten pracownik muzeum ma czelność mówić, że młode pokolenie nie jest związane z mordem? To dlaczego bawią się, piją i oddają cześć Banderze? Nóż się w kieszeni otwiera i jeszcze większa złość napływa do serca. Nie będzie nigdy zgody, bo odnoszę wrażenie, że ukraiński naród jest dumny ze swojej zgniłej historii. Chwd, ale niech nie wyciągają rączek po nasze dobra a politykom pomagającym ich z naszych pieniędzy powinni poucinać ręce.”

 7. xyz said

  Kłamliwa, bezczelna nacja. Ostatni świadkowie nie zamknęli jeszcze oczu, a Ukry już twierdziły, że to Lachy rezały ludność ukraińską. (od 13:00)

  „Kłamstwem i podstępem zdobywaj wroga swojej nacji” – Tak mniej więcej brzmi ich dekalog. A cóż stracą, płacząc prze kamerką internetową i wypierając się Bandery? Polactfo straci czujność i ze spokojem będzie patrzeć na ukrainizacje kraju.

  Słuchajmy relacji tych, którzy przeszli piekło. Dzień przed rzezią sąsiad – ukr potrafił przyjść i płacząc zapewniał, że nic do Polaków nie mają i mogą spokojnie spać w swoich domach. A w nocy wpadła banda z siekierami.

 8. xyz said

  Ad 7

  Oj, przepraszam. Brzmi to: „8. Nienawiścią i bezwzględną walką będziesz przyjmował wrogów swojego Narodu; ”

  https://ksi.btx.pl/index.php/publikacje/158-dekalog-ukrainskiego-nacjonalisty

 9. xyz said

  „Szanowni Państwo, postanowiłem napisać do Państwa w pewnej sprawie. Jestem oskarżony za naklejanie antybanderowskich wlepek z art. 256 i 257kk. Jedna przedstawia podobiznę Bandery,która jest przekreślona grubą czerwona kreską a druga płonące gospodarstwo i napis UPA – ukraińscy mordercy. Zostałem pozwany przez dwoje ukraińców, którym się to nie spodobało. Wczoraj odbyła się pierwsza rozprawa.”

  Zadenuncjowany przez pracujących w Olsztynie Ukraińców polski patriota – antybanderowiec w sądzie.

  https://ksi.btx.pl/index.php/aktualnosci/503-zadenuncjowany-przez-pracujacych-w-olsztynie-ukraincow-polski-patriota-antybanderowic-w-sadzie

 10. xyz said

  „14 września 2020 r. wysłuchaliśmy bardzo uważnie wypowiedzi obywatela Ukrainy Anatolija Szarija (https://www.youtube.com/watch?v=VA4Mp3W_1rw&t=22s) o ludobójczym mordzie dokonanym 16 czerwca 1944 r. przez OUN-UPA na polskich pasażerach pociągu pod miejscowością Zatyle (gm. Lubycza Królewska, pow. Tomaszów Lubelski, woj. lubelskie). Stwierdzamy kategorycznie, że obywatel Ukrainy Anatolij Szarij powiedział samą prawdę i tylko prawdę o tym historycznym wydarzeniu, tkwiącym w pamięci mieszkańców powiatu tomaszowskiego, omawianym w wielu opracowaniach historycznych i mającym dokumentację fotograficzną znajdującą się w Muzeum Regionalnym w Tomaszowie Lubelskim.”

  https://ksi.btx.pl/index.php/aktualnosci/1571-list-otwarty-do-panow-prezydentow-polski-i-ukrainy

 11. xyz said

  „W nocy z 28 na 29 lutego 1944 roku sotnie OUN-UPA kierowane przez księdza greckokatolickiego Pałubickiego z córką przeprowadziły rzeź polskich mieszkańców Korościatyna. Bezbronnych cywili w tym kobiety i dzieci bestialsko zamordowano przy użyciu toporów, siekier i pił. Przed śmiercią wiele ofiar było torturowanych w nieludzki sposób.”

 12. xyz said

 13. xyz said

  „Reportaż relacjonuje manifestację środowisk narodowych i kresowych, która miała miejsce 7 lipca 2016 roku przed Sejmem RP. Jej uczestnicy domagali się ustanowienia na mocy ustawy 11. lipca – Narodowym Dniem Pamięci Ofiar Ludobójstwa dokonanego przez OUN-UPA na polskich obywatelach. Tymczasem Sejm RP dzień ten upamiętniał uchwałą mówiącą o „Rzezi wołyńskiej”. Uczestnicy manifestacji wyjaśniają fundamentalne różnice między ustawą o ludobójstwie a uchwałą o „Rzezi wołyńskiej”.

 14. Voodoosch said

  Wiem, że w Polsce będzie to problemem, bo prawdopodobnie knesejm nie sfinansuje testów i trzeba będzie za nie płacić krocie. Podejrzewam, że w większości krajów UE testy będą za darmo. W UK są. Dostajesz taki test do domu i masz się zbadać i odesłać test do…uj wie gdzie, ale oni tam sprawdzą czy jest negatywny czy pozytywny. Jeżeli znajdujesz się w takiej sytuacji to musiałbyś być kompletnym idiotą, żeby naprawdę się przebadać, a nie np. zanurzyć patyczek w przegotowanej wodzie i odesłać na podany adres. Polska jak zwykle pod butem i to ciężkim, więc taki test prawdopodobnie będzie kosztował 500 zł. i do tego jeszcze trzeba będzie go wykonać w obecności jakiegoś idioty co będzie sprawdzał czyś dość głęboko patyk wepchnął w nozdrze.

 15. UZA said

  „Dostajesz taki test do domu i masz się zbadać i odesłać test do…uj wie gdzie, ale oni tam sprawdzą czy jest negatywny czy pozytywny. Jeżeli znajdujesz się w takiej sytuacji to musiałbyś być kompletnym idiotą, żeby naprawdę się przebadać, a nie np. zanurzyć patyczek w przegotowanej wodzie i odesłać na podany adres.”

  Rozumowanie to opiera się na założeniu, że my, małe misie, możemy sobie troszkę pocwaniaczyć (np. wsadzić patyczek do szklanki zamiast do nosa), a tamci to uczciwie przebadają. A skąd wiemy, że ktoś to w ogóle będzie badał ? Może wyniki będą akurat takie, jakie mają być ? Obojętnie w co wsadzimy patyczek … I co Pan powie, jak wyjdzie pozytywnie – że to nie może być, bo wsadziłem do wody ? No to wezmą Pana na badania i potwierdzą, jeszcze mandacik Pan dostanie.

 16. Boydar said

  Dokładnie (15), bo tu nie chodzi o badanie tylko o sponiewieranie, zarówno fizyczne jak i mentalne. Nowoczesny pokłon Baalowi. A jak się mu jeszcze dziecko do paszczy dorzuci to już w ogóle (wiem, dzieci to żyd Molochowi wrzucał, ale to pewnie jeden diabeł).

 17. pros said

  #14: pani XYZ (jak mówią)>mówi Pani o roku 2016>>rządziła wtedy zjednoczona prawica aka patriocie: Dudex+szydło+waszczykowski+maciarewicz+jarkacz
  i rozumiem, że jeżeli o ‚ludobójstwo’ to chodzi o kasę, rekompensaty etc
  tak jak w przypadku ‚ludobójstwa’ żydów, ormian, >to się nazywa ‚ethnic cleansing’ tak jak Izrael zmajstrował Palestyńczykom w Palestynie w 1948>NAKBA , etc i dalej dam se spokój
  bo mamy ad2021> i na dzień dzisiejszy to bronimy Ukrainy przed agresją Putina wszelkimi siłami pod kierownictwem USA+NATO+EU i sytuacja jest -delikatnie mówiąc- nieciekawa.
  .
  Are Biden Regime Hardliners Plotting a Sarajevo Scenario Along Russia’s Border?
  .https://stephenlendman.org/2021/04/are-biden-regime-hardliners-plotting-a-sarajevo-scenario-along-russias-border/
  i gwoli przypomnienia>
  to Anders uchronił ukronazi jeńców w rękach aliantów zachodnich, przed wydaniem ich komuchom Stalina bo ‚obywatele polscy’
  jak również zasługi kaczyńskich ‚w obronie’ przed imperializmem ruskim z jarkaczem na Majdanie pod pachą jakiegoś boksera
  i gwoli przypomnienia -nazistowski reżym ukronazi (bo Majdan) – dzisiaj Żeleńskiego – zainstalowały USA drobną kwotą 5 mld usd
  a Obama dzisiajszego prezia bideta ‚oddał’ mu Ukrainę ‚w zarząd’
  i o co chodzi Szanownej Pańci XYZ??
  .
  Będziesz pańcia ginąć bohatersko w obronie Ukronazi przed Putinem ??
  .
  Będziesz pańcia ginąć bohatersko w obronie Polaków na Białorusi przed Łukaszenką?
  .
  Kieruj pańcia swoje wąty do Kaczyńskiego-Morawera-Waszczykowskiego.

 18. Zbigniew Kozioł said

  W domu wariatów atmosfera gęśtnieje…

  Pocałujcie mnie w dupę. Ani mne nowy paszport nie potrzebny ani szczepienia.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: