Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Jack Ravenno o Prof. Bogusław Paź: Prezenty m…
  Jack Ravenno o Kim jest człowiek niezaszczepi…
  Olo o Pogarsza się sytuacja na rynku…
  Zenon_K o Kto rządzi światem?
  osoba prywatna o Wolne tematy (59 – …
  Krzysztof M o O szkodliwości demokracji…
  Greg o Wolne tematy (59 – …
  niepostepowyoszolom o Kto rządzi światem?
  Carlos o Wolne tematy (59 – …
  prostopopolsku o Kto rządzi światem?
  Carlos o Piskorski i Radzikowski o Andr…
  Anzelm o Wykład internetowy profesora N…
  Krzysztof M o Pogarsza się sytuacja na rynku…
  osoba prywatna o Wolne tematy (59 – …
  Zenon_K o Kto rządzi światem?
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 617 obserwujących.

Rosja, Donbas, Noworosja – czas kompromisów minął.

Posted by Marucha w dniu 2021-04-16 (Piątek)

Rosja, Donbas, Noworosja – czas kompromisów minął. Czas by przymusić ukraiński reżim do pokoju. To nielegalny reżim rządzący Ukrainą dokonuje zbrojnej agresji przeciwko obrońcom Donbasu i morduje ludność cywilną!

Artykuł Aleksandra Dugina.

Aleksander Dugin opublikował na łamach serwisu internetowego Katehon autorski artykuł, w którym przeanalizował sytuację w Donbasie i na Ukrainie oraz krytycznie ocenił politykę Federacji Rosyjskiej w tym strategicznie ważnym kierunku.

W 2014 roku, czyli 7 lat temu, Rosja popełniła ogromny błąd. Putin nie wykorzystał jedynej w swoim rodzaju szansy, jaka otworzyła się po Majdanie po zamachu stanu i przejęciu władzy przez juntę w Kijowie i ucieczce Janukowycza do Rosji.

Prezydent, konsekwentny w swojej geopolityce, tym razem w tak ważnym momencie nie był sobie wierny. Mówię to bez złośliwości, raczej z głębokim bólem i szczerą wściekłością.

Zmarnowana szansa nazywała się „Noworosja”, „Rosyjska Wiosna”, „Rosyjski Świat”. Jego znaczenie było następujące. Rosja mogła przyjąć korzystne dla siebie stanowisko:

– nieuznanie junty kijowskiej, która przejęła władzę w trakcie brutalnego i nielegalnego zamachu stanu,
– prośba Janukowycza o pomoc do Rosji i opowiedzenie się za przywróceniem porządku konstytucyjnego,
– poparcie Rosji dla powstania we wschodniej Ukrainie,
– wprowadzenie wojsk na żądanie prawowitego prezydenta (model Assada),
– objęcie kontrolą połowy terytorium Ukrainy,
– zajęcie Kijowa.

Tutaj można było zatrzymać się i znaleźć równowagę i uniemożliwić zmianę ustroju kraju.

Zamiast tego Moskwa była zadowolona z ponownego zjednoczenia z Krymem i długotrwałej pomocy dla Donbasu. Dzięki Bogu, że w ogóle nie zostawiliśmy obrońców Republik.

Odmowa takiego rozwoju sytuacji była motywowana „przebiegłym planem”

Po 7 latach widać, że niestety nie było „przebiegłego planu”. Kto jest temu winien? – łajdaki i tchórze.

Zadecydowali i Surkow pędzi do Donbasu i zaczyna się proces miński. Ale nie chodzi oczywiście o Surkowa, ale o to, że wiedząc, kim jest Surkow i jak się zachowuje, został tam wrzucony by negocjować. To był znak: zatrzymujemy się i zaczynamy długotrwały i bezołowiowy i jałowy proces, ponieważ wszystko, czego Surkow kiedykolwiek się dotknął, było dokładnie tym, czym było – do niczego nie prowadziło.

Właśnie wtedy i dokładnie z powodu mojego stanowiska w sprawie Noworosji Kreml wykluczył mnie. To trwa do teraz. Opuszczając Moskiewski Uniwersytet Państwowy, zabroniono mi wstępu na głównych kanałach, na które do tej pory byłem zapraszany co tydzień. Ściana ciszy.

W tej sytuacji – jeszcze przed przyłączeniem Krymu – dokonałem bardzo ważnej analizy strukturalnej, wypowiadając ją na głównych rosyjskich kanałach, w wielu publikacjach, na blogach i portalach społecznościowych. Sprowadzało się do następujących rzeczy:

1. Jeśli uznamy Krym, powstanie piąta kolumna, czyli wygadani zagraniczni agenci, którzy nie wahają się pracować bezpośrednio dla sił wrogich Rosji.

2. Jeśli zaangażujemy się w tworzenie Nowej Rosji, powstanie szósta kolumna, czyli rządzący liberałowie, oligarchowie i ta znacząca, jeśli nie główna, część elity rosyjskiej, formalnie lojalnej wobec patriotycznego kursu prezydenta Putina ale nastąpi organicznie kontaktów z Zachodem i jest to kurs niezwykle uciążliwy.

3. Jeśli dojdzie do Noworosji, logicznie rzecz biorąc, to piąta, a potem szósta kolumna zostaną pokonane, rozpocznie się zwrot Rosji i pełny rozwój z kontrhegemoniczną ideologią. Było dla mnie jasne, że to jedyny sposób działania.

Wszystkie fazy monitorowania przebiegu dramatycznych wydarzeń na Ukrainie i ich geopolityczna analiza – sekwencyjnie, krok po kroku – opisałem w książce „Ukraina. Moja wojna ”.Książka została prawie zakazana.

Krym powrócił do Rosji , chociaż początkowo wydawało się, że może nie zostać przyłączony. Przy tej okazji na antenie miałem ciężkie starcie z Sołowowem.

A przecież Projekt Noworosji został wyznaczony przez samego Putina, ale natychmiast upadł.

Jego słowa o pomocy rosyjskiemu światu jeszcze nie przestały brzmieć, a polityka Kremla już się zmieniła w przeciwnym kierunku. Rosja zatrzymała się na tym i rozpoczęły się negocjacje. Bez Nowej Rosji. Nie została zupełnie zdradzona, ale też nie została uratowana. Odłożyli to w czasie .

Oznacza to, że wygrała wówczas szósta kolumna.

5 kolumna szła na wiece pod hasłem „Putin, zwróć Krym Ukrainie”,

6 kolumna – oczywiście wbrew swojej woli – uznała krymski konsensus. Ale pod warunkiem, że Putin na tym się zatrzyma.

Niestety w tym momencie, zaczęła się brzydka historia z „przebiegłym planem”. „Sprytny plan” polegał tylko na zatrzymaniu eskalacji – a to z całkowitym nieprzygotowaniem junty do prowadzenia jakiejkolwiek skutecznej wojny, w przeciwieństwie do tego, co mamy teraz! – bo celem Putina i Kremla było utrzymanie za wszelką cenę połączenia z Zachodem. To najwyraźniej nie Putin stał za tym planem, ale Putin go zaakceptował.

Nie mogło to do niczego prowadzić i nie doprowadziło do niczego. Straciliśmy 7 lat, a nasi przeciwnicy się zbroili i zdobyli znaczne wsparcie z Zachodu.

Jedyne, co rozjaśniło ten okres, to wybór Trumpa. Trump nie był przekonanym atlantystą i starał się nie eskalować niepotrzebnie stosunków z Rosją. Jego plan polegał na skupieniu się na problemach wewnętrznych Stanów Zjednoczonych i pozostawieniu świata w spokoju. Co więcej, rzucił wyzwanie najpotężniejszemu lobby globalistycznemu, definiując je jako „bagno”.

Jednak my też z tego nie skorzystaliśmy. I znowu za to musimy podziękować szóstej kolumnie. Ponadto, bezpośredni agenci atlantyccy wysłani ze Stanów Zjednoczonych pod pozorem „lewicy”,w każdy możliwy sposób demonizowali Trumpa i Trumpizm.

Sankcje na Rosję zostały nałożone w całości. Tak jakbyśmy wyzwolili całą Noworosję. Sankcje trwają i nie zostały usunięte i nie zostaną usunięte. A jeszcze nowe będą nam narzucać.

Syria była udanym i poprawnym posunięciem geopolitycznym, ale to w żaden sposób nie usunęło ani nie uratowało ukraińskiego impasu. Syria odniosła taktyczne zwycięstwo. W porządku. Ale nie jest to tak fundamentalne, jak przejście do pełnoprawnych eurazjatyckich wysiłków, by przywrócić potęgę kontynentu. I to się nigdy nie wydarzyło. Nowa Rosja była kluczem.

Ponieważ szósta kolumna faktycznie wygrała, duchowa przemiana Rosji również się nie rozpoczęła.

Odłożono ideologię, zajęto się kwestiami technicznymi, kontrolę nad procesami politycznymi sprawowali technokraci. Spawy ważne ujęto w nawias, stały się marginalne. Zaczęła się stagnacja, w której prymitywna rozgrywka i korupcja, szybko wyrastające z nudy i braku pomysłów, wysunęły się na pierwszy plan. Bez Donbasu krymska wiosna również zamieniła się w kompromis. Oczywiście lepiej niż pod nazistowskimi liberałami w Kijowie, ale daleko od tego, czym być powinno.

A teraz, po brutalnym wkroczeniu neokonserwatystów Bidena do Białego Domu, wszystko wróciło do pozycji, na których partie zakończyły pracę w 2014 roku.

Format miński pozostał niczym.

Surkow zniknął z procesu, jak Szatan w Apokalipsie – był i go nie ma, Ale to na nic nie miało i tak wpływu.

Przez te 7 lat armia ukraińska była w stanie się przygotować, zbliżyć do członkostwa w NATO i wychować całe pokolenie ukraińskich rusofobów o radykalnej perswazji.

Przez cały ten czas Donbas wegetował. Tak, była pomoc, bez niej po prostu by nie przeżył. Ale nic więcej. Miecz Damoklesa zawisł nad procesem negocjacyjny w Mińsku – i groźba, że ​​Moskwa na swoich własnych warunkach odeśle Dumnych Buntowników Republik do Kijowa – to znaczy wyda ich oprawcom.

Teraz Waszyngton jest o krok od wyrażenia zgody na banderowski atak. I nie mamy wyboru – odpowiedzieć tak lub nie. Ponownie, podobnie jak 7 lat temu, słowa, które wypowiedziałem na Channel One i z powodu których już tam nie występuję, zachowują w pełni swoje znaczenie:

„Jeśli stracimy Donbas, stracimy Krym, jeśli stracimy Krym, stracimy Rosję”.

Dziś, w 2021 roku, jeśli Kijów rozpocznie zbrojną operację, po prostu nie będziemy mieli innego wyjścia, jak tylko przystąpić do wojny. Ale jeśli w to wejdziemy, to cel amerykańskich neokonserwatystów zostanie osiągnięty. Mogą poświęcić Ukrainę, tak jak uczynili z Gruzją, która była jeszcze bardziej sprzymierzona z USA, w 2008 roku.

Jednocześnie uderzy w centrum stosunków rosyjsko-europejskich, całkowicie podważy Nord Stream, odetnie Rosję od Zachodu, a jednocześnie skonsoliduje NATO przeciwko Rosji, – przy wszystkich kompromisach i niepewnościach – będzie to poważny cios.

Nie skończy się to dla Rosji tak łatwo, ponieważ radykalizacja presji ze strony globalistycznego Zachodu zmusi prozachodnie elity i skorumpowane rosyjskie klany posiadające aktywa na Zachodzie do buntu w samej Rosji.

Szósta kolumna nie będzie w stanie pogodzić się z Noworosją i będzie próbowała obalić prezydenta.

To znaczy teraz ten „zbiorowy Biden” (nawet jeśli starzec w ogóle nic nie rozumie z indywidualnego punktu widzenia, to i tak nie ma znaczenia), bo ogólnie rzecz biorąc, istnieje całkowicie racjonalna strategia. Trump odłożył to co jest nieuniknione, ale wytchnienie własnie obecnie minęło, czego dowodem jest agresywna postawa Zelenskiego i intensywne prowokacje wojsk ukraińskich przeciwko DRL i LRL..

Czy to będzie początek pełnoprawnej wojny między Rosją a Stanami Zjednoczonymi ? Absolutnie nie, bez względu na to, co ktoś mówi.

Ukraina nie jest strategicznym priorytetem dla Stanów Zjednoczonych. To, co z niej zostanie po naszej ofensywie, może zostanie członkiem NATO, ale to też nie jest szczególnie ważne, cała Europa Wschodnia jest już w NATO.

Cios w Rosję będzie najpoważniejszy. Zwłaszcza, że ​​przez wszystkie poprzednie 20 lat – nie wspominając o latach 90. – Rosja starała się balansować między dwoma wektorami:
– kontynentalno-patriotyczny i
– umiarkowanie westernizujący.

Jeszcze 20 lat temu, kiedy Putin właśnie doszedł do władzy, pisałem, że takie balansowanie byłoby niezwykle trudne i lepiej byłoby od razu wybrać Eurazję i wielobiegunowość.

Putin odrzucił – a dokładniej odłożył na czas nieokreślony – kontynentalizm lub zbliżył się do niego w bardzo małym stopniu. Mój jedyny błąd polegał na tym, że założyłem, że taka bezduszność nie może trwać długo. A jednak okazuje się że może i nadal trwa.

Ale wszystko kiedyś zawsze się kończy.

Nie jestem w 100% pewien, czy dokładnie tak się dzieje teraz, ale istnieje pewna – i bardzo znacząca – możliwość. Kończy się kompromis między (niekonsekwentnym) patriotyzmem a jeszcze mniej konsekwentnym liberalizmem (przede wszystkim w gospodarce, kulturze, edukacji), pomiędzy którymi -próbują połączyć niekonsekwentne działania z interesami Rosji – i właśnie do tego czasu – balansował rosyjski rząd.

W pewnym sensie jest to całkowicie naturalne, jeśli nie dobre. Lepiej późno niż wcale.

Nie mówię, że musimy pierwsi zacząć. Niech rozpoczną ci, którym dzisiaj wolno wszystko.

Chcę tylko powiedzieć, że jeśli Kijów rozpocznie ofensywę w Donbasie, po prostu nie będziemy mieli szansy na unik i ucieczkę od nieuniknionego.

A jeśli wojny nie da się uniknąć, pozostaje nic innego jak wojnę tylko wygrać.

Najważniejszym obecnie dla Rosji jest:

Powrócić całkowicie do tego samego co zostało szczegółowo opisane w książce„Ukraina. Moja Wojna” – czyli do Nowej Rosji, do Rosyjskiej Wiosny, do ostatecznego wyzwolenia z VI kolumny, pełnego i ostatecznego duchowego odrodzenia Rosji. To bardzo trudna ścieżka. Ale prawdopodobnie nie mamy innego wyjścia.

Pachnie wojną: czy wojska Rosji i DRL i ŁRL są gotowe do odparcia ataku nazistow na Donbas?

Alexander Dugin.

Alfax
http://niepodległy.pl

Komentarze 23 do “Rosja, Donbas, Noworosja – czas kompromisów minął.”

 1. BK said

  „Republiki” i Rosja i Ukraina operują na trochę innych planach.
  1. Wybory w USA ukradła ekipa Bidena+”Deep State”. Ich powiązania z Pekinem są oczywiste.
  2. Wojsko stacjonujące w Waszyngtonie i stolicach 50 stanów od stycznia 2021 sugeruje, że być może w USA jest jeszcze jakiś inny ośrodek władzy.

  Wersja 1: Pekin, już kontrolując USA, postanawia użyć ostatnie i słabnące aktywa umierającego imperium. Wojna USA-Rosja o Ukrainę zniszczy/osłabi obu konkurentów Pekinu do światowej dominacji.

  Wersja 2: dziwaczne ruchy zombie-Bidena i jego ekipy nie mają znaczenia.

  Trudno coś powiedzieć do momentu, aż USA rzeczywiście wycofa swoje siły z Afganistanu. Wtedy nie będzie już taktycznego powietrznego parasola do zablokowania lądowego szlaku Iran-Chiny.

 2. xyz said

  Jan Engelgard: Jak Denikin biały rosyjski generał Polak po matce został oszukany przez Piłsudskiego

 3. xyz said

  Artykuł z 2018 roku

  Na Uniwersytecie Wrocławskim odsłonięto tablicę ku czci Szeptyckiego

  https://kresy.pl/wydarzenia/polska/na-uniwersytecie-wroclawskim-odslonieto-tablice-ku-czci-szeptyckiego-foto/

  Do czego posuną się dalej. Ulice Bandery, Szuchewycza i bohaterów UPA w każdym polskim mieście?

 4. xyz said

  „Coraz częściej przychodzi nam konfrontować się z informacjami dotyczącymi przestępstw i wykroczeń popełnianych przez Ukraińców. Nie ma dnia, aby w mediach nie pojawiały się informację o kolejnych zdarzeniach, począwszy od drobnych kradzieży i pijanych kierowców, poprzez akty wandalizmu czy pobicia, na zorganizowanej przestępczości gospodarczej kończąc. Nie zapominajmy, że w 2017 roku odnotowaliśmy 40% wzrost przestępstw popełnianych przez obcokrajowców, z czego za połowę odpowiadają właśnie Ukraińcy. Niestety są to sprawy przemilczane i niewygodne. ”

  https://kresy.pl/publicystyka/bugajski-wroclaw-odczuwa-skutki-ukrainskiej-migracji/

 5. xyz said

  Artykuł z 2017 roku.
  Ukry przejmują Wrocław z wydatną pomocą władz samorządowych.

  Historia znów się powtarza. Tak jak po wojnie wyrzucali Polaków ze Lwowa, tak będą wypędzać ich z Wrocławia.

  Dlaczego jesteśmy tak ślepym, durnym narodem? Czemu sami tuczymy węża, który kiedyś nas pożre?

  Ta Polska dobrotliwość, safandulstwo, ten mesjanizm, poświęcanie sie dla innych. Akceptujemy to, ze naraża sie nasze interesy, bezpieczeństwo, a nawet byt fizyczny dla obcej nacji. Już Lachy zapomniały, jak Ukry wysługiwały się Niemcom i Sowieciarzom?

  Jak dorżnęliby ludnosc cywiliną do Bałtyku, gdyby mieli taką możliwość.

  Jak dzis w 4 tys. miejscowości na Wołyniu szczątki pomordowanych przez OUN-UPA leżą w Dołach Śmierci, niczym padlina lub śmieci. A gdy strona polska chce postawić najlichszy krzyż, to musi płaszczyć się, prosić, iść na ustępstwa, dawać coś w zamian. Nawet nie ma mowy, aby pisać prawdę – czyli kto mordował, a kto leży w mogile.

  Ukrom w Polsce daje się kościoły, kamienice, dogadza na każdym kroku. Za to we Lwowie polska mniejszośc dostała jaką ruderę na „polski dom kukltury”.
  Na fasadzie polskiej szkoły dumnie wisi popiersie Romana Szuchewycza, rzeźnika Wołynia. Za to prokuratorzy zaczęli ścigać tych, którzy mają czelność mówić o zbrodniach „ukr .” bohaterów.

  Boże!

  Jak można tak upodlić cały naród, tak ogłupić!?

  może jeszcze mamy iść wojować z Ruskiem o „samoistną”, a młode ukry będą w tym czasie urządzać pochody w polskich miastach i wyć”Gierojom słava”!

  https://kresy.pl/wydarzenia/dutkiewicz-ukraincy-we-wroclawiu-sa-blogoslawienstwem-lekarstwem-polska-ksenofobie/

 6. Przemysław Jakub said

  Pani Xyz, czy ma Pani jakieś informacje o powiązaniach OUN-UPA z Rothschildami? Skoro cała II Wojna Światowa to ich dzieło głównie, to w przypadku tzw. Ukrainy też musieli mieć swoje plany. Tamte rzezie na Wschodzie nie były spontaniczne, tylko zorganizowane. A żeby stworzyć zbroniczą, bojową organizację, trzeba głównie jednego: pieniędzy, pieniędzy i jeszcze raz pieniędzy. A tego bankstera z City of London ma w bród.

 7. zen said

  Słowo Ukrainiec to dla mnie synonim zła, czuję do nich dziwną, nieokreśloną niechęć, nawet Żydów odbieram inaczej, którzy w swej masie są bardzo różni.
  We Wrocławiu jest ich nieprzypadkowo tylu, ponieważ w stosownym czasie zostaną wykorzystani przez Niemców i syjonistów do rozgrywek politycznych, później jako „rezuny” Polaków – warszawski rząd to zdrajcy narodu polskiego, z gęba pełną patriotycznych frazesów, demokratyczni internacjonaliści na rzecz syjonizmu.
  Gdy ich koncentracja przekroczy określoną ilość, zaczną domagać się statusu mniejszości, co w ramach unijnego baraku stworzy precedens, śmiało podsycany przez Niemców, właściwie Żydów niemieckich, którzy tam mają władzę, oraz resztę degeneratów unijnych, ponieważ celem tejże Unii nie jest jakakolwiek prawdziwa integracja, lecz etapem do stworzenia nowego obozu jako jeden z dziesięciu regionów czy królestw światowych w ramach NWO, a Kraińcy będą razem z Żydami naszymi kapo dla tych, którzy przeżyją.
  Słowo żyd polski czy żyd niemiecki to oksymoron, ponieważ oni zawsze działają na rzecz żydostwa, kosztem kraju zamieszkania.
  Nie podawajcie im ręki, oni nadal maja polską krew na brudnych łapach – to nie jest nienawiść lecz fakt, ponieważ żaden banderowiec nie poniósł nawet symbolicznej kary za swoje wynaturzenie i psychopatyczne zbrodnie, które wymykają się wszelkiej ludzkiej logice i rozumieniu istoty człowieka. Najdziwniejsze jest to, że zamordowali tylu Żydów, a oni są tacy wybaczający i spolegliwi wobec banderyzmu, mówi to nam, że za uległością wobec morderców z OUN-UPA stoi syjonistyczna nienawiść do Polaków, większa niż do banderyzmu, który jest ich narzędziem – ludźmi bez kręgosłupa moralnego łatwo manipulować.
  Bardzo wielu Kraińców to potomkowie Chazarów, czyli fałszywych Hebrajczyków, zbiegli mordercy z okolicznych państw, zbiegli pańszczyźniani chłopi i Kozacy, w swej naturze rozbójnicy, a to jest wybuchowy konglomerat negatywnych cech dla potomstwa. Polacy nie mszczą się za krzywdy wyrządzone przez obcych, może w zbiorowej podświadomości mają Boski nakaz – Pomsta będzie moja, ja odpłacę?
  Nawet gdy nie wszyscy są degeneratami, to większość nie ma nic do gadania, ponieważ obecny system polityczny to tyrania ukryta za fasadą demokracji, dlatego demokracja to najgorszy z możliwych system polityczny – Hitler był demokratą, potem mu przeszło.

  Hasło propagandowe za komuny – program partii, programem narodu – a dlaczego program narodu nigdy nie był i nie jest programem jakiejkolwiek partii w Polsce? Jeśli tak jest, konkluzja może być jedna – ani władza, ani media, ani cały system, nie są naszymi przyjaciółmi, od pierwszej wojny rządzi nami obcy polskiej duchowości przybłęda lub masoński aktor.

  „Demokracja to najgorszy z możliwych ustrojów, gdyż są to rządy hien nad osłami” – Arystoteles.

  file:///C:/Users/Dell/Downloads/pdf_file_0006_62898_1-25096.pdf

 8. xyz said

  Więc teraz Państwo skąd taki wysyp zapłakanych Rusałek na YT, mających ponad 100 tyś. wyświetleń, pozytywnych komentarzy, itp.

  Chodzi o wywarcie wrażenia, że wszyscy się cieszymy i klaskami uszami z radości, że tyle słodkich Rusałek zachwala nasz kraj.

  Działa tu zasada tzw. „społecznego dowodu słuszności”
  „Społeczny dowód słuszności – zasada, według której człowiek, nie wiedząc jaka decyzja lub jaki pogląd jest słuszny (co może zależeć od różnych czynników), podejmuje decyzje lub przyjmuje poglądy takie same, jak większość grupy.”

  https://www.damianrams.pl/spoleczny-dowod-slusznosci/

 9. xyz said

  Ad. 6

  Jeśli chodzi o takie informacje, to są one niestety skąpo udostępniane zwykłym zjadaczom chleba. Nie mogę odesłać do żadnego konkretnego źródła.

  Natomiast za rozbudzenie „ukraińskiej” świadomości narodowej odpowiedzialna jest masoneria i Wiedeń. Odsyłam do lektury:
  https://www.taniaksiazka.pl/hulajpole-edward-prus-p-20911.html

 10. WI42 said

  Tekst: „W 2014 roku, czyli 7 lat temu, Rosja popełniła ogromny błąd. Putin nie wykorzystał jedynej w swoim rodzaju szansy, jaka otworzyła się po Majdanie po zamachu stanu i przejęciu władzy przez juntę w Kijowie i ucieczce Janukowycza do Rosji.”

  Czas pokaże. Argumenty poprawne, ale można dodać jeszcze coś. W 2014 r. Putin nie miał nowej broni strategicznej – nie miał tego co daje mu strategiczną przewagę a też i nie był pewien kiedy będzie minimum z planowanych opracowań gotowe
  1. „Kalibr -„- rakiety typu cruise,
  2. Hipersoniczne rakiety miedzykontynentalne – „Awangard”,
  3. Hipersoniczne rakiety operacyjne „Kinżał”,
  4. Hipersoniczne rakiety „Cyrkon” – statki i łodzie podwodne
  5. Torpedy o zasiegu globalnym „Posejdon” z 2M+ ładunku jadrowego – broń dnia sądnego
  6. Badany obecnie „Burewiestnik” (chyba ze zmiennym sukcesem) – rakieta typu cruise o napędzie jądrowym i globalnym zasięgu.

  Narazie takiego zestawu nie ma nikt i przypuszczam, że to jest jeden z powodów chęci rozmowy prezydenta demokracji z „killerem”.
  Ale…. czas pokaże…

 11. xyz said

  „Wrocław to miasto, w którym Ukraina jest od dawna i jest wielowymiarowa. Wystarczy, że będziemy pomnażać ten ogromny kapitał społeczny.” – mówiła.

  Niedługo bedą twierdzić, że to łukraińcy odbudowali Wrocław z gruzów. Oni mają prawo tu być, to jest ich.

  Ta buta, bezczelność, ciągłe roszczenia. Aż człowieka mdli.

  https://kresy.pl/wydarzenia/polska/we-wroclawiu-powolano-pelnomocnika-ds-ukraincow-to-miasto-w-ktorym-ukraina-jest-od-dawna/

 12. xyz said

  Biedactwa!

  Wprowadzmy urzedowy język ukraiński, nazwiemy miasto Banderstadt, beda czuć się jak w domu. A najlepiej oddajmy im Dolny Śląd w ramach rekompensaty za „wieczną łukraińską krzywdę doznaną od polskich panów”. >:

 13. xyz said

  Ukry dostały tak piękne miasto, perełkę w koronie. Ale jeszcze im mało. Jeszcze się nalezy. Tyłek zatwardzi, w gardle stanie, ale nadal będzie mało.

  https://wielkahistoria.pl/wysiedlenie-polakow-ze-lwowa-w-1946-roku-sowieci-nie-mieli-zadnej-litosci/ Szkoda, że pani autorka nie raczy wspomnieć, kto tak gorliwie wysługiwał się sowietom. Oraz, że chruszczow by łukraińcem.

  Czy Wrocław podzieli los Lwowa?
  Miasto, co powstało jak Feniks z Popiołów. Miasto wzniesione m. in. przez tych, co uciekli z Kresów w ostatniej koszuli. Tych, którzy czekali na stacjach na pociąg i jeszcze byli atakowani, jeszcze rezani. Oby jak najwięcej wybić, jak najwięcej krwi upuścić. Poczytajcie wspomnienia tych osób. Jechali w bydlęcych wagonach, przejeżdżali przez wsie „bliskich nam kulturowo” i pociąg był obrzucany kamieniami. A teraz mamy się miłować, wspaniałomyślnie wybaczyć i oddać swój kraj.

  Aż się serce kraje.

 14. Lily said

  Re 3;Xyz
  Znacie TO powiedzenie?.K
  „WROG NASZEGO WROGA.
  JEST NASZYM PRZYJACIELEM”.
  „Dziel i Rzadz”.

 15. AlexSailor said

  Bardzo dobrze, że Dougin został odsunięty. Ten wredny typ przewidział dla Polski i Polaków albo rusyfikację (dosłownie z porzuceniem katolicyzmu) albo utylizację.
  Rosja 7 lat temu była 10 razy słabsza niż obecnie, w zasadzie dopiero zażegnała niebezpieczeństwo rozpadu.
  A Dougin chciał ją pchnąć do wojny z Ukrainą, która wykrwawiłaby ją zupełnie, lub w przypadku udzielenia pomocy Janukowiczowi wykrwawiłaby umiarkowanie.
  Do tego pewnie Polska zostałaby wepchnięta z całym potencjałem w to bagno, bo wtedy posiadała jeszcze jakieś tam siły zbrojne.

  Należy zadać sobie pytanie, dlaczego Rosja olała Polskę i na tym kierunku przez 20 ostatnich lat nie zrobiła nic, żeby wesprzeć świadomość nacjonalistyczną i prorosyjską.
  Dlaczego Rosja olewa siły w Polsce jej przyjazne (nie rusofili, bo to zboczenie jest), te które widzą polski interes narodowy i państwowy zbieżny z rosyjskim.
  I tu właśnie mamy rolę Dougina, który niewątpliwie zakonserwował ten stan.

 16. AlexSailor said

  @Xyz

  Znam Pański ból w tej sprawie.
  To się po prostu w głowie nie mieści, jaki mamy naród, lub raczej co z niego zostało.

 17. Boydar said

  „… należy zadać sobie pytanie, dlaczego Rosja olała Polskę i na tym kierunku przez 20 ostatnich lat nie zrobiła nic, żeby wesprzeć świadomość nacjonalistyczną i prorosyjską. Dlaczego Rosja olewa siły w Polsce jej przyjazne (nie rusofili, bo to zboczenie jest), te które widzą polski interes narodowy i państwowy zbieżny z rosyjskim …”

  Jest Pan absolutnie pewien ?

  Można odpowiedzieć w stylu Pana Gajowego Maruchy, ale wtedy komentarz wpadnie w moderację.

  Ale można i inaczej. Dzięki temu że Rosja jest obok, Polska jeszcze trwa i wciąż ma szansę. Tylko że nasz bilans otwarcia był po ’45 przerażająco niekorzystny i pewnych spraw nie da się załatwić na pstryk. Można tylko się dziwić, że w ogóle podjęli się kuracji. Widać coś jednak warci jesteśmy 🙂

 18. lewarek.pl said

  AlexSailor

  W punkt! Zarówno co się tyczy Dugina, jak i polityki Rosji wobec Polski.
  Może Rosja uznała, że przy obecnym kierunku politycznym, jaki obrała Polska, i zmasowanej antyrosyjskiej propagandzie jej działania i tak byłyby nieskuteczne? I czeka na jakieś polityczne przesilenie?
  A może starym rosyjskim zwyczajem zamierza ułożyć się z Niemcami przeciwko Polsce i sympatia Polaków jest jej do niczego niepotrzebna?
  Moim zdaniem – raczej to drugie. W każdym razie nie rezygnuję ze swojej wizji przyszłości, w której Niemcy zabiorą nasze Ziemie Zachodnie, Ukraińcy to, co im się podoba na wschodzie, a na kadłubku Polski ustanowione będzie państewko pod – jak to mówi Grzegorz Braun – żydowskim zarządem powierniczym.

 19. Boydar said

  Panie Lewarek, proszę przypomnieć, kiedy to ostatnio Rosja „ułożyła się” z żydoszkopem przeciw Polakom.

 20. Boydar said

  https://oscar.neon24.pl/post/161285,kto-dokonal-rozbiorow-polski

 21. Carlos said

  A caryca Katarzyna to byla rosjanka ?

 22. WI42 said

  @18 L
  „Może Rosja uznała, że przy obecnym kierunku politycznym, jaki obrała Polska, i zmasowanej antyrosyjskiej propagandzie jej działania i tak byłyby nieskuteczne? I czeka na jakieś polityczne przesilenie?”

  Chyba to jest oczywiste, Jednak nie jest oczywiste czy się doczeka i czy my się doczekamy – najprawdopodobniej w innym świecie.

 23. Bombardowanie domów mieszkalnych i mordowanie cywilów to standard ukraińskiej „armii”.
  I żadne „rezolucje” ONZ ani protesty „społeczności międzynarodowej” sie nie objawiły.Bo tego kogo wskaże synagoga szatana ..można bezkarnie zabijać!!
  https://pbs.twimg.com/media/Ey_zwfnXEAAdViX?format=jpg&name=medium

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: