Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Dekowidyzacja Polski po zakończonej wojnie

Posted by Marucha w dniu 2021-04-17 (Sobota)

Należę do tej kategorii osób, które w ważnych sprawach planują: co będą robiły pojutrze.

Po Drugiej Wojnie Światowej przeprowadzono w RFN fikcyjną „denazyfikację” tego Państwa. W rezultacie czego wielu zbrodniarzy hitlerowskich pełniło tam wiele funkcji publicznych.

Nie możemy sobie pozwolić na to – by zbrodniarze prowadzący obecną wojnę przeciwko Narodowi Polskiemu – pod szyldem kowida – pozostali bezkarni.

Przedstawiam więc wstępne punkty programu dekowidyzacji Polski:

1. Wszyscy lekarze twierdzący, że mamy jakąś pandemię – zostaną dożywotnio pozbawieni tytułu lekarza i wszelkich świadczeń emerytalnych. Nie wykluczam też prywatnych pozwów wobec tych ludzi – o odszkodowanie za straty finansowa i moralne – wynikające ze szkód przez nich wyrządzonych.

2. Wszyscy policjanci uczestniczący w pacyfikowaniu Narodu Polskiego – zostaną pozbawieni uprawnień emerytalnych i postawieni w stan oskarżenia o współudział w zbrodni zamachu stanu.

3. Wszyscy prokuratorzy uczestniczący w tuszowaniu dokonywanej przez rząd Mateusza Morawieckiego zbrodni zamachu stanu i zbrodni ludobójstwa – zostaną dożywotnio pozbawieni prawa wykonywania zawodu prawniczego, oraz pozbawieni wszelkich składek emerytalnych.

4. Wszyscy Posłowie na Sejm RP – współuczestniczący w legislacyjnym bezprawiu pozbawianiu Polaków podstawowych praw obywatelskich – zostaną pozbawieni WSZYSTKICH uprawnień finansowych z tytułu zasiadania w Sejmie i Senacie.
Zobowiązani będą też do zapłacenia bardzo wysokiego odszkodowania.

5. Członkowie Rządu Mateusza Morawieckiego postawieni zostaną przed specjalnym Trybunałem do spraw zbrodni kowidowych i sądzeni za dokonanie ludobójstwa!

Od 50-100 tysięcy Polaków zmarłych z powodu zamknięcia dostępu do służby zdrowia kwalifikuje ten Rząd do kategorii zbrodniarzy przeciwko ludzkości.

To są wstępne propozycje.
Można dopisywać kolejne.
16 kwiecień 2021

Artur Łoboda
http://zaprasza.net

No co, no co… pomarzyć nie wolno?
Admin

Komentarze 64 do “Dekowidyzacja Polski po zakończonej wojnie”

 1. Marucha said

  Na dobrą sprawę – trzeba by wymienić 50% ludności Polin, a jakieś 30-40% poddać ostrej resocjalizacji.

 2. burak z kartoflandii said

  pomarzyć nie wolno?

  Nie, nie wolno.

 3. xyz said

  Patrzcie, jak Ukry urządzają sie we Wrocławiu.

  Kwestią czasu będzie zamiana nazwy z Wrocławia na Banderstadt. A Paljaki niech idą dzielnie podskakiwać Putinowi, walcząc za wolność Naszą i Waszą.

 4. xyz said

  Większość partii i środowisk politycznych rządzących Polską w prowadzeniu polskiej polityki zagranicznej kieruje się nie chłodną kalkulacją interesu narodowego, ale emocjonalnym podejściem, zwłaszcza jeśli chodzi o politykę względem naszego wschodniego sąsiada.

  Rusofobia jest obecna w niemal wszystkich nurtach politycznych, co odbija się na polityce nie tylko wobec Rosji, ale wobec innych graczy na światowej scenie. Ostatnio objawiło się to w przypadku Armenii walczącej z Azerbejdżanem o sporny rejon Górskiego Karabachu. Jeden z czołowych ideologów partii rządzącej w sprawach międzynarodowych – dr Przemysław Żurawski vel Grajewski – wzywał do powściągliwości w tej sprawie, gdyż „Armenia jest sojusznikiem Putina”. Tymczasem przeciwko Armenii występują państwa islamskie, a według źródeł ormiańskich w Karabachu walczyli islamscy bojownicy.

  Jednocześnie, na Litwie po raz pierwszy od dawna reprezentacja tamtejszych Polaków – Akcja Wyborcza Polaków na Litwie – nie przekroczyła pięcioprocentowego progu wyborczego do litewskiego parlamentu. Co prawda AWPL wprowadzi 2-3 posłów z okręgów jednomandatowych, ale jej rola ulegnie znacznemu zredukowaniu. Wielu komentatorów za taki stan rzeczy obarcza powściągliwą postawę polskich władz względem Litwy, a z drugiej strony – rozbijackie działania niektórych polskich działaczy powiązanych z „Gazetą Polską”.

 5. xyz said

  Wieczorna bitwa z policją we Wrocławiu stoczona w trakcie Narodowego Święta Niepodległości odbiła się szerokim echem w całej Polsce. Wszak od kilku lat było już całkiem spokojnie nawet na największym wydarzeniu tego dnia, tj. Marszu Niepodległości w Warszawie, gdzie cyklicznie przyjeżdża około 100 tys. ludzi. Dlaczego zatem o wiele mniejsza uroczystość organizowana w stolicy Dolnego Śląska została w tym roku bezlitośnie spacyfikowana przez oddziały policji?

  Lewica i demoliberałowie mają na to prostą odpowiedź. Zdaniem przedstawicieli tych frakcji we Wrocławiu urzędnicy udaremnili pochód faszystów i narodowych szowinistów, którzy wykorzystali święto niepodległości, aby podżegać do nienawiści. Takie uzasadnienie to jednak „stara płyta”, ponieważ podobne słowa przez lata przypinano do Marszu Niepodległości w stolicy, gdzie maszerują rodzice z dziećmi, kombatanci, osoby represjonowane, studenci i absolwenci wyższych uczelni oraz inni Polacy, którym Ojczyzna leży na sercu. We Wrocławiu mogło być podobnie, ale po kilkuset metrach patriotyczne zgromadzenie zostało rozwiązane decyzją urzędnika magistratu. Chwilę później do akcji przystąpiła policyjna prewencja, której funkcjonariusze nie wahali się użyć pałek, gazu oraz wozów bojowych wyposażonych w armatki wodne.

  Wkrótce po tym poseł Grzegorz Braun oświadczył z mównicy sejmowej, że: „nie wszyscy patrioci mogą czuć się w Polsce bezpiecznie, ponieważ policja państwowa na wezwanie urzędników, którzy mienią się polskimi, ale nie wiadomo na gruncie jakiego prawa operują, dokonuje interwencji wobec patriotów świętujących rocznicę niepodległości”.

  Tylko czy Polska rzeczywiście jest niepodległym krajem skoro dochodzi do takich zdarzeń? Uczestnicy wrocławskiego marszu wierzą, że decyzja urzędników była bezprawna i ktoś musi za to teraz ponieść odpowiedzialność. Wkrótce do sądu trafi pozew zbiorowy przeciw magistratowi we Wrocławiu, a wyrok orzeczony w tej sprawie może być jasną odpowiedzią na pytanie, czy Polska faktycznie jest krajem suwerennym i niepodległym?

 6. PILNE! Iwermektyna broni przed Covid-19? Dlaczego rząd ukrywa to przed Polakami? A. Couderq wRealu24
  Już 22% ludności globu leczy się iwermektyna

  W Polsce dodatkowo zwalczana jest na wszelkie sposoby amantadynę.
  Wyłania się tylko jeden cel – wyniszczyć Polaków ekonomicznie i biologicznie,
  bo tylko w takim przypadku wszystkie działania rządu i ich popleczników są logiczne i spójne.

 7. Piskorz said

  re 4…ale emocjonalnym podejściem, zwłaszcza jeśli chodzi o politykę względem naszego wschodniego sąsiada.”””….Śmiem zauważyć, że to- nie jest żadne emocjonalne podejście /sic!!!/…TO- JEST SPECJALNY NAKAZ ODGÓRNY, ROBIENIA TAKIEJ,A NIE INNEJ POLITYKI!! To jest ogólnie mówiąc płynięcie z prądem i my musimy być w tym nurcie,bo- NOWE NADCHODZI …i tak to- realizują!!

 8. Boydar said

  A co z żydami, Panie Bizon ? Bo nie wiem czy Pan wie, że mamy w Polsce fifty- fifty. I tak się jakoś głupio składa, że to żyd okupuje kolejkę do wyszczepialni, a nie Polak, co zresztą było do przewidzenia, jak kto ma oczy.

  W tym kontekście wyłania się tylko jeden cel – wyniszczyć żyda ekonomicznie i biologicznie,
  i w takim przypadku wszystkie działania rządu i ich popleczników są logiczne i spójne

  Rząd to też żydy, ale na innym żołdzie. Im jest zupełnie wszystko jedno kogo eksterminują. W dodatku swoich pobratymców się bżydzą jak ja karaluchów. Mają tylko rozkaz nie przymuszać siłą, więc to my decydujemy – myślą, mową, uczynkiem i zaniedbaniem.

 9. Re. 1

  Przykłady z poszczególnych stanów USA pokazuję, że ludzie są bezsilni wobec tyranii tam, gdzie ją wprowadzono.
  Dołowanie narodu sprzyja jedynie osłabianiu oporu przed tyranią, a tym bardziej, gdy wokół jest jedna wielka zdrada narodu.

 10. Olo said

  Najpierw deżydobanderyzacja i odpolinienie państwa, czyli wypalenie za pomocą ognia i ołowiu anglosyjonistycznego kaczysyństwa.

 11. xyz said

  Ad 7

  Tak. Politykiernia wysługuję się swoim mocodawcom – nie mam o tym wątpliwości.

  Jeśli jednak chodzi o zwykłych ludzi – głowę mają tak napchaną propagandą, że godzą się na takie poniewieranie naszym krajem. Solidaryzują się z biedną łukrainą, a dyszą wściekłością na Putina. Trochę mylą rzeczywistość z bajką, czyli: – zła Rosja i dobra łukraina. 🙂

  Pamiętam czasy tzw. Pomarańczową Rewolucji. Jakie w tv pokazywano obrazy! Bohaterskich łukraińców, ciemiężonych przez podlą Rosję!
  Gdy śmiałam „śmieć” myśleć inaczej niż wszyscy, a nawet głośno o tym mówić -ludzie reagowali na to z oburzeniem. Byłam oskarżana o egoizm, itp.

  Ręce opadają.

  Ukry mają za bohaterów zbrodniarzy, a wielu Paljaków uwaza ich za braci, którymi powinniśmy solidarnie pomóc.

  Banderowcy byli tak oszołomieni zabijaniem, że wyżywali się nawet nad zwłokami. Pomordowanym odmówiono prawa nawet do przyzwoitego pochówku.
  Proszę słuchać od 28 minuty.

  Zamienili te żyzne tereny w jedno wielkie cmentarzysko.
  Dlatego teraz budują Samoistną na terenie dzisiejszej Polski.

  Paljaki się cieszą, a nawet skaczą do gardła tym, którym nie podoba się inwazja ukrów.
  Jak to tłumaczą – skoro Paljaki wyjeżdżają pracować na Zachód, to ukry też mogą tu przebywać.

  Tego samego argumentu używają również ukry. Skoro Paljaki wyjeżdżają, to oni też mają prawo szukać lepszego życia. To jest właśnie ich mentalnośc – im się zwyczajnie należy.

 12. Re. 8

  Z Pana gadki wynika, że to dobrze, że się oni szczepią.
  Jednakże śmiem zauważyć, że bzdury Waść opowiadasz wedle własnego życzenia i dla reszty uśpienia.
  Otóż szczepi się bardzo wielu Polaków ku ich własnej zgubie.
  Rząd zaś wykonuje polecenia zgodne z realizacją idei POLIN.

  Czy Pan zawsze musisz popisywać się publicznie swoimi mundrościami dla samego popisywania się?

 13. Boydar said

  „… otóż szczepi się bardzo wielu Polaków ku ich własnej zgubie …”

  Odnosi Pan po prostu odmienne wrażenie, co da się racjonalnie i arytmetycznie wyjaśnić – nie mieszka Pan w Lublinie.

  Mam jeszcze pytanie, po czym Pan poznaje ?

 14. Re. 13

  Rozumiem. Masz Pan wgląd we wszystkie listy osób zaszczepionych wraz z wykazem ich narodowości. Stąd i do Pana pytań nie mam.
  Przestań Pan chromolić.

 15. Boydar said

  Właściwie to skończyłem, więc wedle życzenia 🙂

  Miłego wieczoru.

 16. Przemysław Jakub said

  Pani Xyz chyba jest świeżo po seansie „Wołynia” albo „Ogniomistrza Kalenia”, stąd chyba te obsesyjne wstawki o chachłach. 🙂

 17. Olo said

  Józef Bizoń said:

  „Wyłania się tylko jeden cel – wyniszczyć Polaków ekonomicznie i biologicznie,
  bo tylko w takim przypadku wszystkie działania rządu i ich popleczników są logiczne i spójne”.

  Dobra zmiana to polskojęzyczna wersja OUN-UPA, której celem jest dokończenie ludobójstwa wołyńskiego. Właśnie dlatego k u rwa kaczysyńska znalazła się na banderowskim majdanie.

 18. xyz said

  Ad 16.

  Panie Przemysłowie – gdyby nie ta inwazja chachłow na nasz kraj, nie uważałbym ten temat za szczególnie palący. 😛

  Jednak, pojawiają się pomysły hurtowania nadania obywatelstwa naszym gościom. Dodajmy do tego, iż goście mają ochotę osiedlać się, a nie popracować i sobie pojechać. Skutki tej polityki odczujemy bardzo boleśnie

  A co do Ogniomistrza Kalenia! Trochę obciach reklamować tę komunistyczną propagandę. Jak w filmie ukazano majora Żubryda? Zdrajca, kolaborant, użyto nawet określenia „zapijaczona gęba”. Słowa najgorsza menda i bandyta.

 19. xyz said

  Tyłek się marszczy, ale nadal będą gloryfikować swoich Herojów.

  Nie wspomniano, że gdy poproszono ukraińską cerkiew greckokatolicką o postawienie drewnianych krzyży w miejscowościach, gdzie pomordowano Polaków, cerkiew odmówiła.

 20. Wladca said

  To sa wrogowie rodzaju ludzkiego

 21. xyz said

  Chyba nawet najmniej spostrzegawcza osoba zauważy, że jest to szeroko zakrojona akcja wymiany etnicznej.

  „W rozmowie z Polskim Radiem jedna z ukraińskich studentek przyznała, że młodzi Ukraińcy decydują się na studiowanie w Polsce m.in. dlatego, że „polskie uczelnie, zwłaszcza prywatne, bardzo mocno reklamowały się na Ukrainie”.

  „Wcześniej pisaliśmy, że w roku akademickim 2012/2013 na polskich uczelniach studiowało 9 747 studentów z Ukrainy. Rok później było ich już 15 tys., a według danych za rok akademicki 2016/2017, w naszym kraju studiowało 35 584 studentów z Ukrainy. Zachęcają ich do tego m.in. niższe koszty studiów niż w sąsiednich krajach oraz ulgi lub możliwość studiowania za darmo. W 2019 roku co czwarty deklarował, że zamierza zostać w Polsce.”

  https://kresy.pl/wydarzenia/polowa-sposrod-zagranicznych-studentow-w-polsce-to-ukraincy/

 22. xyz said

  „Uczelnie będą dostawać trzykrotnie więcej pieniędzy na naukę cudzoziemca, który przyjedzie studiować do Polski na cały, pięcioletni cykl kształcenia niż Polaka. Jak stwierdził Dziennik Gazeta Prawna: Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego zapłaci zań trzykrotnie więcej, czyli np. 30 tys. zamiast 10 tys. rocznie.”

  https://kresy.pl/wydarzenia/polska-bedzie-doplacac-do-studiow-cudzoziemcow-30-tys-a-do-studiow-polakow-10-tys-zl/

 23. xyz said

  Tak wygląda w praktyce wymiana elit, o czym wspominał Gówin.

  „Gwarancję pracy dla Ukraińców podejmujących naukę dała Wyższa Szkoła Bankowa w Gdańsku. Ta prywatna uczelnia chce w ten sposób przyciągnąć więcej studentów zza wschodniej granicy. Oferta szkoły wyższej zacznie się od przyszłego semestru. Według rzecznika uczelni, Mirka Siergieja: Studia na naszej uczelni rozpoczyna coraz więcej Ukraińców. Chcemy im pomóc, bo są często w trudniejszej sytuacji życiowej, niż ich polscy koledzy. Zjawisko zaczęliśmy zauważać dwa lata temu, od tamtej pory zgłasza się do nas coraz więcej studentów przyjeżdżających z Ukrainy. ”

  https://kresy.pl/wydarzenia/gdanska-uczelnia-gwarantuje-prace-dla-swoich-studentow-ukraincow/

 24. Ola said

  Ale Zydki w Izraelu w 60 % podwojnie wyszczepione…. To ja nie wiem, gdzie ten spisek i jak on ma dzialac?

  ——
  Solą fizjologiczną?
  Admin

 25. Przemysław Jakub said

  Re 18:
  No i nawet dobrze. Przynajmniej teraz jestem przez to bojowo nastawiony i mogę atakować te ich wideoblogi na YT. Nie dam już się nabrać na miłe uśmieszki.
  A co do filmu, to chodziło głownie mi o ukazanie w nim UPA.

 26. xyz said

  Ad 25

  Zyczę więc powodzenia!

  Jak dla mnie za tymi videoblogami stoją profesjonaliści. Więc każdą próbę krytyki będą starać się ukazać jako szowinizm i niechęć na tle narodowym. Słodziaki bedą więc robić z siebie ofiary i wypłakiwać się swoim fanom.

 27. Przemysław Jakub said

  Re 26:
  Możliwe. Nie wiem, jak naprawdę są te filmiki produkowane. A jak będą płakać, to bardzo dobrze. Na to zasłużyli przez swoje zbrodnie.

 28. Jack Ravenno said

  BANICJA z Polski z pozbawieniem obywatelstwa to absolutne minimum. Oczywiście dla zasłużonych – sąd powszechny!

 29. Boydar said

  Po czem Pani Ola wnosi ? I czem ?

  Żyd zamordował getto (np. warszawskie) i to samo zrobi z Izraelem. Izrael jako państwo nie jest już nikomu do niczego potrzebny. A problem stanowi dla City, wykazuje bowiem podejrzaną samodzielność i niezdrową zaradność. Gorzej – samodzielność. I nie jest skłonny poświęcać się dla jeszcze starszych i jeszcze mądrzejszych.

  Niemcy, też wydawali się bytem niezniszczalnym. Anglosyjon im udowodnił, że nie ma trwałych przyjaciół ani wrogów, są tylko niezmienne interesy środka Londynu.

  Izrael zbudowało City, swoją agenturalną mackę, i City Izrael zdemontuje.

  USA też są macką, tylko zbrojną. Po definitywnym ustaniu konieczności, też zniknie z mapy szwiata. Ale to pieśń przyszłości, bo żółty człowiek jest tak samo cierpliwy jak żyd.

 30. xyz said

  Ad 27
  Jakby zaczęli Polacy na Ciebie ujadać i bronić Rusałek, odeslij ich do tego filmu: https://www.youtube.com/watch?v=WbR-tKnEd2c

  Otóż Ukry nauczyły się wiele od Żydów. Wydane przez władze ukraińskie książka „Węzeł Gordyjski” Waitrowicza z Polaków robi ludobójców, a z Ukraińców – niewinne ofiary. Książka w wielkim nakładzie wyszła w USA.

  Ukraińcy żądają rekompensat za mienie pozostawione przez Ukraińców deportowanych przez ZSRR, w ramach umów pomiędzy Ukrainą a Polską po II WS.

  Oraz inne, mrożące krew fakty.

  Pomagamy, miliony są pompowane a oni traktują Polskę gorzej niż wroga.

  Innych też proszę o udostępnianie tego filmu.

 31. Re. 25 – Ola

  Badania kliniczne zakończą się najwcześniej w 2023 r.
  Właśnie teraz zamiast przez firmy farmaceutyczne prowadzone są przez rządy na szeroką skalę na społeczeństwie.

  Trzeba wiedzieć, że takie badania prowadzi się metodą ślepej próby – tzn. jednych się szczepi faktycznym badanym preparatem, a innych szczepi się placebo (tylko solą fizjologiczną nie zawierającą nic więcej oprócz czynnika nadającego jej kolor, jeśli to jest potrzebny, aby wizualnie nie odróżnić co faktycznie jest podawane). Chodzi o to, aby mieć bazę porównawczą

  Tylko firma farmaceutyczna po numerze serii wie co i ile do danego kraju dostarczyła. W ten sposób można selektywnie działać.
  Tu Ola ma odpowiedź z tymi 60% w Izraelu.

  W Polsce zaraz na początku roku był wielki raban o to, że pierwszą partię szczepionki wzięli nie ci co trzeba. Nawet jakaś tam ichnia lekarka wrzeszczała, że dla niej zabrakło przez tych celebrytów, co po znajomości się wepchali. Pewnie mieli cynk, że ta seria szczepionki to jest placebo.
  Być może właśnie dotarła do Polski via Izrael.
  W takim przypadku ten wówczas wielki raban i wrzask jest całkowicie zrozumiały, bo co do późniejszego okresu szczepienia nie byli pewni czym ich faktycznie zaszczepią.

 32. Boydar said

  Nawet Pan Bizon potrafi (jak chce) napisać coś z sensem 🙂

 33. Re. 32

  Zawsze piszę z sensęm, tylko dla Pana niektóre rzeczy są zbyt trudne do zrozumienia, ale to Panu minie – mam taka nadzieję.

 34. Boydar said

  Bo ja tępy Chacheł jestem, to co się Pan dziwi

 35. Piskorz said

  re 21„polskie uczelnie, zwłaszcza prywatne, bardzo mocno reklamowały się na Ukrainie””….tak zgadza się. Pieniądz nie śmierdzi….dobrze złapali wiatr w żagle…właściciele…prywatnych „UCZELNI”…z bożej łaski . Wiem coś na ten temat, ale jest godzina 00.10 i przesuwa się na 00.11

 36. Piskorz said

  re 29 wykazuje bowiem podejrzaną samodzielność i niezdrową zaradność…”” No i co panie Boydar..?! Słusznie, tylko trzeba dodać, że ta samodzielność i zaradn. idzie w kierunku….CHIN /sic!!/.ps …i ta ich zaradność jest zdrowa.!! Wymiana z Chinami wzrasta z roku na rok…i nie tylko wymiana.!!

 37. Anucha said

  Pani prezes Kaczyńska gada, że jak nie potrafi się prowadzić firmy , to trzeba dać sobie spokój.
  Jeszcze inni gadają- trzeba przebranżowić się.

  Zrobię tak.
  Jak zamknę firmę i stracę robotę, zostanę Leninem, Robespierrem i Janosikiem.

 38. bryś said

  XYZ – większość z nas ma tego świadomość, ciągłe wklejanie tych samych materiałów pod każdym tematem skutkuje tym, że Pani/Pana wpisy będą po prostu pomijane.

  Dlatego wnosiłem o nowy dział, lub zawieszony wątek. Było by wszystko poukładane.

 39. xyz said

  Ad 35

  Panie Bryś, ja już będę wracać na swój blog, więc nie będę już korzystać z gościnności Gajówki.

  A tu nie o to chodzi, żeby tylko mieć świadomość. Materiały, co nad czym pracowali inni – trzeba upowszechniać i przkazywać dalej.

  Wiem, że to trudne. Też wiele osób odwróciło się od mnie. Cóż, ich sprawa.

  Od czasu do czasu jeszcze wpadnę, ale to już nie bedą tak częste komentarze jak teraz.

 40. Boydar said

  Panie Xyz, to się nie ma co obrażać tylko trzeba spróbować zrozumieć o co Panu Brysiowi chodzi. Pan bowiem wielokrotnie stresuje swoimi komentarzami poprzez ich dziecięcą wręcz naiwność czy męczącą powtarzalność.

  Poza tym, niektóre z Pańskich faktycznie mogą budzić agresję. Np. – „… pomagamy, miliony są pompowane a oni traktują Polskę gorzej niż wroga …”. I co z tego miałoby wynikać, że jakby po tych milionach się uśmiechnęli „rzyczliwie” to by wszystko było ok ?

  Ja pomijam kwestię, że czasem nie zwraca Pan uwagi na przedziwną strukturę Ukrainy oraz złożoność zachodzących tam procesów. A co za tym idzie, różnych akcji podejmowanych przez strony drugie i trzecie. Do tego, mam nadzieję, kiedyś Pan dojdzie sam.

  Proszę więc uprzejmie i życzliwie zachować spokój, a przed kliknięciem Enter dwa razy przeczytać co się Panu udało napisać/zlinkować i co czytelnik z tego zrozumie.

  Pozdrawiam

 41. xyz said

  Ad 41

  Nie jestem Panem. 🙂 Po pierwsze. 🙂

  Po drugie.
  „Repetitio est mater studiorum” – czyli powtarzanie jest matką nauki. Jeśli jakiś ważny materiał umknął czyjeś uwadze, lub jeśli widząc, ze komuś zależy na upowszechnieniu jakiś informacji – człowiek zaczyna się zastanawiać co jest tam takiego ważnego. – I choć za pierwszym razem coś, pominął, za drugim razem poświęci swój czas i sprawdzi o co chodzi. Czytał Pan Ewangelie? „Proście o będzie Wam dane, kołaczcie a Wam otworzą”

  Po trzecie
  Nie obrazam się. Aczkolwiek Administrator jest od tego, aby decydować co moze być umieszczone na jego blogu, a czego sobie nie życzy. Goście niech nie będą nadgorliwi.

  Po czwarte
  Na Ukrainie niech się nawet zabijają, czczą Belzebuba i robią co chcą. Nie mój cyrk, nie moje małpy. Ale jeśli wplątuje się Polskę w ukraińskie konflikty, jeśli pieniądze polskich podatników oddaje się na budowanie ukraińskich dróg i buduje się na terytorium naszego kraju – Ukropol. To już trzeba ostro protestować, a nie potulnie się godzić i milczeć.

 42. Boydar said

  Byłoby tak, gdyby było. Ale nie jest. Pozostawienie dziesiątek (setek ?) tysięcy naszych Rodaków na pożarcie banderowskim ukrom jest niegodne Polaka, chrześcijanina, człowieka – „… na Ukrainie niech się nawet zabijają …”. Oni nie siebie zabijają, tylko nas, i Ruskich. A tak się jakoś śmiesznie złożyło, że właśnie na obszarze Ukrainy nasi i Ruscy (jeszcze) żyją. I to JEST nasza sprawa. Tak samo jak Donbas JEST sprawą Rosjan. Z tym że ja mówię za siebie, a Pani niech robi co uważa, Bóg i historia to oceni.

 43. xyz said

  Ad 42

  Ok. Rozumiem Pański punkt widzenia. Dlatego kilkakrotnie podkreślałam brak symetrii w traktowaniu mniejszości polskiej na Ukrainie a traktowaniu Ukraińców w Polsce.

  Problem jest to, że politycy polskojęzyczni zajmują się realizacją interesów USA, a nie polskich. A mino to, ludzie nadal oddają na jawnych zdrajców głosy w wyborach. Mało tego, są z nich dumni. Ludzie wybierają raz PiS, a raz PO. Nie zauważając, że pomimo różnic, w pewnych sprawach partie te bardzo zgodne.

 44. Lily said

  Re 17;Olo
  „ZWYCIEZYCIE BO JESTESCIE ZJEDNOCZENI”.
  Pociesza J. Kaczynski Ukraincow na Majdanie.
  Natomiast w pookraglostolowej, zw. III.R.P.
  „DZIEL i RZADZ”.
  W Narodzie podzielonym rzadzi TEN, kto ma
  media. Kto ma najwiecej mediow,za soba?.

 45. Lily said

  Re 22;Xyz
  Jak To ?. Xyz nie slyszal/a, co OSWIADCZYL
  niejaki Jaroslaw G (mowiacy na”er”)
  „Ukraincy BEDA NOWA ELITA w Polsce”.
  Wszystko wedlug planu.”W.P.N.B”.

 46. bryś said

  ZMARŁ 37-LETNI ŻOŁNIERZ ZASZCZEPIONY TRZY DNI WCZEŚNIEJ15 kwietnia 2021Admin
  Zmarł nagle we wtorek 13.04.2021 r. Ojciec trójki dzieci, sportowiec, żołnierz 21 Brygady Strzelców Podhalańskich. Zaszczepiony w sobotę 10.04.2021 r. szczepionką Astra Zeneca.

  Gazeta Jarosławska podała 14.04.2021 r.:

  „Zmarł Grzegorz Olech, były prezes, trener i zawodnik MKS-u Radymno. 37-letni Grzegorz Olech był znaną postacią w lokalnym środowisku sportowym. Jako piłkarz prócz MKS Radymno reprezentował między innymi barwy LKS-u Skołoszów, JKS-u Jarosław, Santosu Piwoda, czy Sanoczanki Święte. Ostatnio prowadził zespół GKS-u Orły. Rodzinie i najbliższym przesyłamy wyrazy współczucia.”

  https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=2262831493849176&id=162170817248598

  Zwróciłam się z pytaniem do rzecznik prasowej 21 BSP – W nawiązaniu do naszej rozmowy telefonicznej w której potwierdziła pani fakt śmierci żołnierza Grzegorza Olecha, który otrzymał w sobotę szczepionkę Astra Zeneca, Proszę o odpowiedź na następujące pytania:

  W której placówce zostały wykonane szczepienia?

  Czy został zgłoszony niepożądany odczyn poszczepienny?

  Czy znana jest przyczyna śmierci? – jednak nie uzyskałam spodziewanej odpowiedzi. – Żołnierze 21 BSP – zgodnie z harmonogramem szczepień – biorą udział w szczepieniach dobrowolnych na Covid-19. Ponadto personel wojskowy wspiera placówki wykonujące szczepienia. Nie jesteśmy jednak upoważnieni do informowania o rodzaju świadczeń medycznych które zostaly udzielone lub nie naszemu żołnierzowi. Trwa ustalanie przyczyny zdarzenia. Zaistaniała sytuacja miała miejsce w czasie wolnym, pozasłużbowym, w związku z czym oraz z uwagi na dobro pogrążonej w żałobie rodziny nie jesteśmy upoważnieni do udzielania szczegółów – odpowiedziala oficer prasowy Angelika Krokosz.

  Zapytałam kolejne pytanie – Proszę o informację czy szczepienia żołnierzy 21BSP były wykonywane w sobotę 10.04.2021 r. i która placówka je wykonuje? Odpowiedź brzmiała – Żołnierze 21 Brygady Strzelców Podhalańskich realizują dobrowolnie Narodowy Program Szczepień przeciwko Covid-19, szczepiąc się w placówkach medycznych na terenie województw: podkarpackiego i dolnośląskiego. Trwa ustalanie przyczyny tragicznego zdarzenia. Zaistaniała sytuacja miała miejsce poza godzinami służbowymi, w czasie wolnym. Rodzina zmarłego żołnierza została objęta opieką psychologiczną, z ramienia jednostki, w której służył. Jest nam niezmiernie przykro, z powodu straty jaką poniosło całe środowisko wojskowe, w którym obracał się żołnierz. Wierzymy, że w wyniku poczynionych ustaleń dokładne przyczyny śmierci zostaną wkrótce wyjaśnione – odpowiedziała oficer.

  Z innego żródła udalo mi się uzyskać informacje, że przyczyną nagłej śmierci żołnierza była niewydolność sercowo – płucna. Na 16 kwietnia zaplanowano pogrzeb.

  Wyrazy współczucia dla rodziny.

  Justyna Socha

  https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=2812613732321556&id=100007188694857

  Pomoc dla żołnierzy przymuszanych do szczepień. http://www.stopnop.com.pl/oswiadczenie-zolnierz

  Posted in Aktualności, Inne and tagged covid – 19, sars-cov-2, szczepienia, żołnierze.

 47. bryś said

  Niepożądany odczyn poszczepienny (NOP) to niekorzystna reakcja organizmu na podanie szczepionki – od bólu w miejscu wkłucia, przez gorączkę i dreszcze, aż po szok anafilaktyczny. Na prawie 3,8 miliona osób zaszczepionych w Polsce NOP wystąpił już ponad 4 tysiące razy. Sprawdź, jakie powikłania odnotowano w kraju, u ilu osób doszło do zgonu, oraz jakie informacje na temat odczynów poszczepiennych podaje producent szczepionki Pfizer-BioNTech.
  Co to jest NOP, czyli niepożądany odczyn poszczepienny?
  Niepożądany odczyn poszczepienny (NOP) to zaburzenie stanu zdrowia, które może wystąpić w ciągu 4 tygodni od podania szczepionki (okres ten jest definiowany jako dłuższy jedynie w przypadku szczepienia przeciw gruźlicy – wynosi do 12 miesięcy).

  W odniesieniu do NOP na świecie stosuje się określenia takie jak „niekorzystne zdarzenia po szczepionce” (vaccine adverse event, VAE) lub „uraz szczepionkowy” (vaccine injury).

  W Polsce przypadki NOP po podaniu stosowanych szczepionek obserwuje się raz na 10 tysięcy przypadków, a zagrażający życiu wstrząs anafilaktyczny – raz na milion podań. Według danych dostępnych dla szczepionki Pfizer-BioNTech częstotliwość występowania niepożądanych działań ubocznych wynosi 11,5 przypadków na milion osób.

  Pogorszenie zdrowia po szczepieniu na koronawirusa jest zwykle łagodne i krótkotrwałe. Występujące wtedy objawy to głównie zaczerwienienie miejsca wstrzyknięcia i podwyższona temperatura, ew. deszcze, wysypka, biegunka czy kaszel. Kwalifikacja symptomów jako NOP i określenie ich ciężkości należy do lekarza.

  Według obowiązujących przepisów:

  Łagodny NOP – dolegliwości nie są nasilone i wiążą się z miejscowym obrzękiem kończyny górnej, silnym miejscowym zaczerwienieniem i gorączką.
  Poważny NOP – przebiega z dużym nasileniem objawów takich jak znaczny obrzęk kończyny górnej, jej silnego zaczerwienienia i wysokiej gorączki, ale nie zwykle wymaga hospitalizacji w celu ratowania zdrowia, nie prowadzi do trwałego uszczerbku dla zdrowia i nie zagraża życiu.
  Ciężki NOP – to objawy zagrażające życiu, mogące wymagać hospitalizacja w celu ratowania zdrowia, prowadzić do trwałego ubytku sprawności fizycznej lub umysłowej albo kończyć się śmiercią pacjenta.
  Należy przy tym pamiętać, że ryzyko rozwoju niepożądanego odczynu poszczepiennego w ramach profilaktyki COVID-19, zwłaszcza poważnego i ciężkiego, jest dużo mniejsze niż zagrożenia związane z zachorowaniem.

  Dowiedz się więcej na temat:
  Jak i kiedy zapisać się na szczepienie przeciw COVID-19? Wyjaśniamy!
  Szczepionka na gruźlicę chroni przed koronawirusem?
  Powikłania po szczepieniu na COVID-19 w Polsce
  Badania szczepionki Pfizer-BioNTech wciąż trwają – w ich ramach masowo zbierane są informacje od osób, które otrzymują preparat. Tylko w ten sposób można m.in. ustalić, czy nie wywołuje rzadkich działań niepożądanych, które mogły nie być odnotowane we wcześniejszych fazach badań. Dla pierwszej dostępnej w Polsce szczepionki trwają prace fazy 2/3, natomiast w przypadku produktu Moderny, który dotarł do kraju na początku lutego 2021 roku, jest to faza 3.

  Według dostępnych na gov.pl danych począwszy od pierwszego dnia szczepień (27.12.2020 r.) do dnia 4 marca 2021 roku niepożądany odczyn poszczepienny wystąpił u 4038 osób.

  W przeważającej większości przypadków, bo u 3462 osób NOP miał łagodny charakter – wystąpiło zaczerwienienie i krótkotrwała bolesność w miejscu wkłucia.

  Wśród osób zaszczepionych odnotowano 19 przypadków anafilaksji, co nieco odbiega od ogólnych statystyk. Ten rodzaj sytuacji zagrażającej życiu występuje po szczepieniach z częstotliwością 1 na milion przypadków, a w Polsce zaszczepiono przeciw COVID-19 już ponad 3,79 miliona osób.

  Poważniejsze powikłania zaobserwowano u 576 osób. Oprócz anafilaksji powodem przyjęcia do szpitala po szczepieniu były m.in. napady padaczki, zaburzenia pracy serca, udar mózgu lub jego objawy, spadek ciśnienia krwi, omdlenia a także drgawki występujące bez gorączki, z reakcją astmatyczną.

  Po szczepieniu na COVID-19 zmarło 32 pacjentów, przy czym w niektórych przypadkach zgon mógł nie być powiązany z podaniem szczepionki.

  Do poważniejszych NOP po podaniu szczepionki Pfizera w Polsce należały także objawy występujące w rozmaitych kombinacjach, m.in. takie jak:

  omdlenie, utrata przytomności,
  ból głowy, zawroty głowy,
  duszności, mroczki przed oczami,
  bladość powłok skórnych, osłabienie, senność, potliwość,
  częstoskurcz serca, komorowe zaburzenia rytmu serca, trzepotanie przedsionków,
  nudności, wymioty, ból brzucha, biegunka,
  drętwienie i obrzęk języka, trudność z przełykaniem śliny, uczucie przeszkody w gardle utrudniające oddychanie, skurcz krtani,
  pogorszenie kontaktu, zaburzenia świadomości, zaburzenia orientacji, splątenie, encefalopatia (uszkodzenie mózgu),
  metaliczny posmak w ustach,
  bolesność i powiększenie węzłów chłonnych,
  spadek ciśnienia krwi, nadciśnienie lub skoki ciśnienia tętniczego,
  gorączka, dreszcze, kaszel, ból mięśni, utrata węchu i smaku, spaczone odczucia węchowe, złe samopoczucie,
  drgawki niegorączkowe lub gorączkowe,
  rumień twarzy i dekoltu,
  wysypka o różnej postaci, świąd skóry,
  spadek saturacji krwi, cechy niedotlenienia mięśnia sercowego, zasinienie kończyn,
  pieczenie w klatce piersiowej,
  ból i drętwienie mięśnia ramienia promieniujące w kierunku głowy, mrowienie i drętwienie okolicy twarzy wokół oczu,
  wysypka z nasilającym się uczuciem ucisku w okolicy krtani,
  reakcja alergiczna: uczucie duszności, zaburzenia połykania, mrowienie języka, chrząkanie,
  astmatyczna reakcja alergiczna z anafilaksją, utratą przytomności i zatrzymaniem oddechu,
  drżenie kończyn dolnych,
  ból mięśni, stawów, kości,
  ból karku, szyi, oka,
  udar mózgu,
  napady padaczki,
  obrzęk stawów po stronie podania szczepionki (skokowego, kolanowego),
  krwiomocz, bezmocz,
  drętwienie kończyny górnej, kończyn dolnych,
  reakcja alergiczna – pokrzywka na szyi, dekolcie i dołach łokciowych, ucisk w gardle, zawroty głowy, osłabienie, podwyższone ciśnienie,
  jednostronne porażenie obwodowe nerwu twarzowego lub trójdzielnego, niedowład twarzy,
  zaburzenia widzenia (kolorowe pasma),
  rzut stwardnienia rozsianego,
  obrzęk Quinckego.
  Zobacz także:
  Syndemia – czas zwiększonej śmiertelności COVID-19 przy chorobach współistniejących
  Śmierć po szczepionce pod Wrocławiem. „Źle się czuł, bolał go brzuch”
  Jak długo utrzymują się objawy działań niepożądanych?
  Niepożądane odczyny po szczepieniu na COVID-19 utrzymują się średnio przez 10 dni, choć w badaniach klinicznych obserwowano je nawet przez kilka tygodni.

  W przypadku poszczególnych objawów producent preparatu do szczepień podaje następujące dane:

  czas utrzymywania się bólu w miejscu wkłucia po podaniu 2. dawki szczepionki wynosił średnio 2,5 dnia, choć u różnych uczestników badania było to 1-36 dni.
  zaczerwienienie skóry wokół miejsca podania szczepionki utrzymywało się średnio przez 2,6 dnia (1-34 dni),
  opuchlizna miejsca wykonania zastrzyku występowała średnio przez 2,3 dnia (w praktyce odczuwano przez okres od 1 do 34 dni).
  powiększenie węzłów chłonnych obserwowano w rejonie ramion i szyi przez 2-4 dni po szczepieniu.
  Polecamy również:
  Fundusz Kompensacyjny dla osób z powikłaniami po szczepieniach. Będą rekompensaty
  Leczenie COVID-19 – jakie leki i terapie są stosowane?
  Oficjalna lista NOP dla szczepionki Pfizer-BioNTech
  Niepożądane odczyny poszczepienne zidentyfikowane przez producentów szczepionki Pfizer-BioNTech w ramach wcześniejszych badań nad preparatem, które przeprowadzono u osób w powyżej 16. roku życia.

  Według oficjalnej informacji WHO najczęstszych rodzajów NOP należały:

  ból w miejscu wstrzyknięcia (84,1 proc.),
  zmęczenie – 62,9 proc.
  ból głowy – 55,1 proc.
  ból mięśni – 38,3 proc.
  dreszcze – 31,9 proc.
  ból stawów – 23,6 proc.
  gorączka – 14,2 proc.
  opuchlizna wokół miejsca wkłucia – 10,5 proc.
  zaczerwienienie miejsca ukłucia – 9,5 proc.
  nudności – 1,1 proc.
  złe samopoczucie – 0,5 proc.
  powiększenie węzłów chłonnych, czyli limfadenopatia – 0,3 proc.
  Do poważniejszych konsekwencji szczepień, również przeciw koronawirusowi SARS-CoV-2, należy też samoistne porażenie nerwu twarzowego, zwane porażeniem Bella. Zaburzenie jest wynikiem zapalenia nerwu i objawia się zaburzeniem kontroli mięśni twarzy, zwłaszcza po jednej jej stronie, czy ich drganiem objawem, które może obejmować również język.

  Porażenie Bella zaobserwowano w badaniach u 4 osób z 37,5 tysiąca uczestników z 6 krajach świata, którzy wzięli udział w badaniach 2/3 fazy, oceniających skuteczność i bezpieczeństwo zastosowania szczepionki.

  Częstotliwość występowania porażenia była zgodna z danymi dla ogólnej populacji; może też występować ono jako skutek COVID-19. Jego objawy rozwinęły się u badanych osób po 3, 9, 37 oraz 48 dniach, przy czym w pierwszym przypadku ustąpiły w ciągu trzech dni, a w pozostałych utrzymywały nawet przez 3 tygodnie lub dłużej.

  Tak, jak każda szczepionka, również nowe preparaty typu mRNA, do których należy stosowany obecnie w Polsce produkt firm Pfizer i BioNTech, mogą wywoływać reakcje alergiczne, co często jest związane z działaniem zawartych w nich składników dodatkowych.

  W badaniach klinicznych reakcje uboczne związane z nadwrażliwością występowały nieco częściej w grupie, której podano szczepionkę (rozpoznano je u 137 osób) niż u tych, którzy otrzymali placebo (111 osób). Natomiast ciężkie reakcje alergiczne odnotowano dopiero po zakończeniu prac, podczas masowych szczepień.

  Producent ostrzega, że osoby z historią anafilaksji w reakcji na szczepionkę, lek lub żywność nie powinien otrzymać preparatu Pfizer BioNTech. Stan ten, w którym dochodzi do rozwoju ogólnoustrojowej reakcji alergicznej ze spadkiem ciśnienia i zaburzeniami oddychania, bezpośrednio zagraża życiu.

  By uniknąć takiej sytuacji, prowadzi się odpowiednio kwalifikację do szczepień, a punkty, gdzie są one wykonywane, powinny być przygotowane do udzielenia właściwej pomocy.

  Przeczytaj także:
  Szczepionka Pfizera jest skuteczna także w przypadku mutacji koronawirusa
  Szczepionka na COVID-19 do nosa lepszym rozwiązaniem niż zastrzyk
  Zgłaszanie NOP i odszkodowania z Funduszu Kompensacyjnego
  Niepożądane odczyny poszczepienne są rejestrowane w Polsce od 1996 roku na podstawie zgłoszeń lekarzy do powiatowych stacji sanitarno-epidemiologicznych, a ich weryfikacją i analizą zajmuje się Zakładu Epidemiologii NIZP-PZH. Zgłaszanie

  Nie inaczej jest w przypadku szczepień przeciw koronawirusowi SARS-COV-2, przy czym osoby, które poniosą szczególny uszczerbek na zdrowiu, będą mogły uzyskać rekompensaty z nowo stworzonego Funduszu Kompensacyjnego.

  Rekompensaty przysługują osoby, które po przyjęciu szczepionki przeciw COVID-19 będą wymagały przynajmniej 14-dniowej hospitalizacji lub wystąpi u nich szok anafilaktyczny. Ich wartość wyniesie od 10 tysięcy do 100 tysięcy złotych.

  https://wolsztyn.naszemiasto.pl/powiklania-po-szczepieniu-na-covid-19-jaki-niepozadany/ar/c1-8087183

 48. bryś said

  Czym szybciej decydenci wyjaśnią Polakom, że kampania zaszczepienia milionów Polaków to nie jest całkowicie bezbolesna operacja dla zdrowia nas wszystkich, tym lepiej. Popularność ruchów antyszczepionkowych nakręca bowiem głównie przekonanie, że politycy ukrywają prawdę – pisze Patryk Słowik.
  Już widzę te wielkie oczy większości Czytelników, którym na usta cisną się same przekleństwa: co ten pismak wypisuje?! Jakie umieranie ludzi, jakie tysiące niepożądanych odczynów poszczepiennych?! A to, moi drodzy, prosta statystyka.

  Kwaśniewski gotowy zaszczepić się przed kamerami. „To nas uratuje”
  Kwaśniewski gotowy zaszczepić się przed kamerami. „To nas uratuje”
  zobacz również

  „Szczepionka to lek”
  Szczepionka to lek. Lek to trucizna. Z danych samorządu aptekarskiego wynika, że obecnie od 6 do 13 proc. hospitalizacji wynika z różnych błędów w przyjmowaniu medykamentów lub reakcji alergicznych. I, dla jasności, w stwierdzeniu, że lek to trucizna nie ma nic przełomowego. Bo kluczowe jest to, by dokonać ważenia dóbr i ocenić, czy ten lek bardziej nam pomoże, czy zaszkodzi. W przypadku szczepionki zaś, czy lepiej ją przyjąć i zredukować ryzyko zachorowania na chorobę, przeciwko której się szczepimy, czy lepiej nie przyjmować i nie być narażonym na wszelkie niepożądane odczyny poszczepienne, za to być bardziej narażonym na chorobę.

  „Wybieram naukę, a nie szarlatanerię”
  W przypadku szczepionek ryzyko jest naprawdę nieduże. Z danych Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego wynika, że jeden niepożądany odczyn poszczepienny występuje średnio raz na 10 tys. podanych dawek szczepionki. Ciężkie przypadki to z kolei promil wszystkich zgłaszanych odczynów poszczepiennych. Statystyki te, mniej więcej, pokrywają się z danymi z innych państw. Znam argumenty antyszczepionkowców, że to kłamstwa, niemniej jednak nie wierzę w globalny spisek wszystkich wrażych sił świata przeciwko obywatelom. Wybieram naukę, a nie szarlatanerię.

  „Naukowcy wiedzą, co robią”
  Przyjmijmy, że szczepionka na koronawirusa, ze względu na tempo jej opracowania, będzie o wiele „gorsza” od tych wypracowywanych w spokoju, w znacznie wolniejszym tempie. „Wiele gorsza”, czyli taka, w której niepożądany odczyn poszczepienny wystąpi raz na 5000 przypadków. Nie ma bowiem żadnych powodów, by spodziewać się tragedii i „śmiercionośnej” szczepionki. Chyba że – i tu wracamy do punktu wyjścia – że politycy i urzędnicy z całego świata chcą wybić ludzkość. Jeżeli nie chcą, to przyjmuję, że naukowcy, którzy sprawdzają jakość szczepionki, wiedzą, co robią. Ja się na tym nie znam. Ale bardziej ufam ludziom, którzy poświęcili kilkadziesiąt lat swojego życia medycynie, niż osobom, które poświęciły kilkadziesiąt godzin na oglądanie filmów na YouTube.

  „Politycy tworzą wizję superbezpiecznej szczepionki”
  Na początek w Polsce zaszczepionych zostanie milion osób. To oznacza 200 powodów do wykorzystania dla antyszczepionkowców.Dalej: szczepione będą wpierw przede wszystkim osoby starsze. Niektóre z nich krótko po przyjęciu szczepionki umrą. Nie, oczywiście nie z powodu szczepionki. Po prostu 80-latkowie i 90-latkowie umierają. To kolejne argumenty – oczywiście nieoparte na nauce, lecz na emocjach – dla ruchów antyszczepionkowych.

  Dlatego najmądrzejsze, co teraz mogliby zrobić politycy i urzędnicy, to wytłumaczyć ludziom, że niepożądane odczyny poszczepienne to coś normalnego i – niestety – czasem występują. Aż się prosi, by przeprowadzona została rzetelna kampania informacyjna na ten temat. Warto byłoby również przypomnieć, że nie jesteśmy nieśmiertelni i szczepionka na koronawirusa nas nie ochroni przed wszystkimi chorobami świata i przed starością. Niestety u rodzimych polityków dostrzegam podejście zgoła odmienne. Tworzą wizję superbezpiecznej szczepionki, która zbawi świat. A to podejście groźne, bo gdy tylko okaże się, że szczepionka nie jest idealna, wzmocnić mogą się ruchy antyszczepionkowe.

  „Szczepionki to osiągnięcie ludzkości”
  Chcę być dobrze zrozumiany: szczepionki to osiągnięcie ludzkości, a co do przyjęcia tej na koronawirusa nie mam wątpliwości. Zdaję sobie sprawę z pewnych zagrożeń, ale uważam, że ryzyko zachorowania na COVID-19, zakażenia bliskich oraz ciężkich powikłań, a nawet zgonu – jest o wiele większe niż ryzyko wystąpienia powikłań po przyjęciu szczepionki. Ciężko mi natomiast słuchać krawaciarzy, którzy – myśląc, że robią dobrze – mogą szybko zniechęcić ludzi do przyjmowania szczepionki. Bo gdy media zaczną pokazywać nieliczne przypadki ludzi, którzy źle zareagowali na szczepionkę, na tłumaczenia będzie już za późno.

  https://wiadomosci.dziennik.pl/opinie/artykuly/8041537,szczepionki-szczepienia-koronawirus-covid-19-polska-politycy.html

 49. bryś said

  TEMAT NR 1: OBYWATELE PAŃSTW UE MÓWIĄ NIE CYFROWEMU ZIELONEMU CERTYFIKATOWI

  Szanowna Pani/Szanowny Panie!

  Jesteśmy siecią europejskich naukowców, prawników, lekarzy i obywateli z różnych środowisk zawodowych, piszących do Pani/Pana w odpowiedzi na wniosek dotyczący zielonego certyfikatu cyfrowego, który jest obecnie rozpatrywany przez Parlament. Zjednoczeni poważnymi obawami dotyczącymi długoterminowych skutków tego instrumentu dla wartości i zasad europejskich, jesteśmy głęboko przekonani, że proponowany instrument stanowi nadmierne ograniczenie podstawowych wolności obywateli Unii Europejskiej, nie zajmując się jednocześnie podstawowymi problemami zdrowotnymi.

  Analizując wniosek, zauważyliśmy, że zabrakło zwyczajowego uzupełnienia w postaci oceny wpływu, analizy kosztów i korzyści oraz konsultacji społecznych. W przepisach dotyczących lepszego stanowienia prawa podkreśla się znaczenie tych procedur dla utrzymania równowagi sił oraz demokratycznych mechanizmów kontroli i równowagi w Europie.

  W najbliższych dniach podzielimy się z Państwem pewnymi informacjami prawnymi i naukowymi, aby pomóc Państwu w podjęciu świadomej decyzji w sprawie głosowania. Zwrócimy również Państwa uwagę na pewne inicjatywy obywatelskie, z których część została podjęta z inicjatywy UE, a które świadczą o sile przekonań obywateli europejskich wobec proponowanego instrumentu. Szczególnie zależy nam na ustanowieniu otwartej i przejrzystej linii komunikacyjnej z państwem w celu zapewnienia znaczącego i konstruktywnego dialogu.

  Mamy nadzieję, że zainicjuje to ożywioną i konstruktywną korespondencję.

  Z poważaniem,

  ………………………………

  Nasz pierwszy wkład polega na podkreśleniu krytycznych aspektów testu PCR. Podczas gdy test jest jednym z filarów Zielonego Certyfikatu Cyfrowego, przedstawiamy naukowe dowody na jego znaczące niedociągnięcia w udowadnianiu infekcji Covid-19. W duchu swobodnego dyskursu i z szacunkiem dla roli Parlamentu jako współustawodawcy przedkładamy Państwu analizę skuteczności testów PCR. Poniżej przedstawiamy zarys kluczowych obszarów budzących wątpliwości.

  Test PCR wykrywa specyficzne segmenty materiału genetycznego obecnego w SARS-CoV-2. Jednakże, test PCR nie jest w stanie odróżnić żywych i martwych wirusów. Dlatego też pozytywny wynik testu PCR nie dostarcza żadnych informacji na temat zarażenia danej osoby. Stosowany w izolacji, nie dowodzi, że dana osoba jest aktywnie zakażona, chora lub może zakażać innych (Jefferson et al, 2020 – https://www.medrxiv.org/content/10.1101/2020.08.04.20167932v4).

  Osoby zakażone wirusem SARS-CoV-2 mogą być zarażone przez krótki okres przed wystąpieniem objawów COVID-19 i przez około osiem dni po wystąpieniu objawów. Ze względu na czułość testów PCR, nieaktywne fragmenty wirusa mogą być wykrywane w wymazach z nosa przez okres do 83 dni od początku chór oby (Jefferson i wsp., 2020 – https://www.medrxiv.org/content/10.1101/2020.08.04.20167932v).

  Możliwe jest, że osoba, u której test na SARS-CoV-2 dał wynik pozytywny, nie jest nosicielem wirusa, z powodu błędów w protokole testu PCR. Fałszywie dodatnie wyniki mogą również wynikać z zanieczyszczenia podczas pobierania próbki, podczas obchodzenia się z nią w laboratorium, podczas badania osób bezobjawowych oraz z powodu błędów sprzętowych (Craig, 2021 – https://www.pandata.org/a-miscarriage-of-diagnosis/).

  „Startery” (krótkie sekwencje genetyczne) używane w testach PCR mogą niedokładnie wykrywać SARS-CoV-2, szczególnie gdy używany jest tylko jeden starter (Borger i inni, 2020 – https://cormandrostenreview.com/report/). Test PCR może pomylić materiał genetyczny z ludzkiego genomu lub z innych koronawirusów z SARS-CoV-2 (Craig, 2021 – https://www.pandata.org/a-miscarriage-of-diagnosis/).

  „Próg cyklu” – liczba powtórzeń amplifikacji materiału genetycznego – jest ważny przy interpretacji wyników testu PCR. Jeśli wartość progu cyklu (Ct) jest niska (np. poniżej 25), oznacza to, że jest dużo wirusowego materiału genetycznego i dlatego jest bardziej prawdopodobne, że wirus jest aktywny. Jeśli wartość Ct jest wysoka (np. powyżej 30), bardziej prawdopodobne jest, że infekcja nie jest już aktywna (Jefferson et al, 2020 – https://www.medrxiv.org/content/10.1101/2020.08.04.20167932v4).

  Jeśli nie ma aktywnego wirusa, dana osoba nie jest zakaźna.

  W listopadzie 2020 roku grupa naukowców przeprowadziła przegląd pracy Corman-Drosten (Corman i wsp., styczeń 2020 – https://www.eurosurveillance.org/content/10.2807/1560-7917.ES.2020.25.3.2000045), która wyznaczyła standard dla globalnych testów PCR dla SARS-CoV-2,. Naukowcy, którzy przeprowadzili przegląd stwierdzili, że „praca Corman-Drosten jest poważnie wadliwa w odniesieniu do jej biomolekularnego i metodologicznego projektu” (Borger et al., 2020 – https://cormandrostenreview.com/report/). Autorzy nie odnieśli się jeszcze w odpowiedni sposób do obaw wyrażonych w tym przeglądzie. W styczniu 2021 roku WHO wydała wytyczne techniczne dotyczące testów PCR, w których przedstawiono ograniczenia testów PCR oraz ryzyko uzyskania wyników fałszywie dodatnich (WHO, 2021 – https://www.who.int/news/item/20-01-2021-who-information-notice-for-ivd-users-2020-05).

  W świetle powyższych rozważań należy poddać w wątpliwość zasadność i przydatność obecnych systemów testowania PCR, szczególnie w przypadku testowania osób bezobjawowych. Dowody naukowe wyraźnie wskazują, że test PCR nie może dostarczyć wiarygodnych wyników dotyczących zakażenia wirusem Covid-19. W związku z tym podstawowe założenie wiarygodności diagnozy Covid-19, na którym opierałby się zielony certyfikat cyfrowy oparty na teście PCR, jest nieprawidłowe i może prowadzić do niesprawiedliwego i dyskryminującego traktowania jego posiadacza, któremu uniemożliwiono by korzystanie z podstawowej swobody przemieszczania się w oparciu o wątpliwe podstawy naukowe.

  TEMAT NR 2: OBYWATELE PAŃSTW UE MÓWIĄ NIE CYFROWEMU ZIELONEMU CERTYFIKATOWI

  Głosuj „NIE” na Zielony Certyfikat Cyfrowy – ponieważ nie „ułatwia” on swobodnego przemieszczania się, ale je uniemożliwia. Wbrew twierdzeniom zawartym w „Memorandum wyjaśniającym” proponowany certyfikat cyfrowy nie „ułatwi”, ale skomplikuje, a nawet utrudni przepływ osób przez granice wewnętrzne. Głosując za tą propozycją, podważysz największe osiągnięcie UE: swobodny przepływ osób w bloku 27 państw.

  Oto pięć powodów prawnych, dla których prosimy Cię o głosowanie przeciwko Zielonemu Certyfikatowi Cyfrowemu:

  Uwarunkowanie swobodnego przemieszczania się od stanu zdrowia jest nieuzasadnionym ograniczeniem tej wolności. Wprowadzając jednolity unijny format poświadczania spełnienia tego warunku zdrowotnego, wniosek zakotwicza w prawie UE przeszkodę w swobodnym przemieszczaniu się i narusza zasadę swobodnego przemieszczania się w UE zagwarantowaną w art. 45 Karty praw podstawowych Unii Europejskiej. Unia. Dyrektywa o swobodnym przepływie (dyrektywa 2004/38 / WE) zezwala na ograniczenia swobodnego przepływu jedynie w indywidualnych przypadkach, w których zobowiązuje również władze do powiadomienia osoby o powodach, dla których ograniczenia są stosowane, oraz do zapewnienia jej dostępu do sądowych lub administracyjnych środków odwoławczych. (Artykuły 29, 30 i 31) Ustawodawca wyraźnie nie pozostawił podstawy prawnej do podejmowania ogólnych decyzji zezwalających na ograniczenia swobody przemieszczania się, takie jak te przewidziane w niniejszym wniosku. Nienaruszalne poszanowanie czterech podstawowych swobód przemieszczania się w Unii – osób, towarów, usług i kapitału – jest potwierdzone licznymi orzeczeniami Trybunału Sprawiedliwości UE. Co najmniej 76 decyzji (do 2016 r.) świadczy o niezbywalnym charakterze swobodnego przepływu. W żadnym z nich Trybunał nie orzekł za jakimkolwiek jego ograniczeniem, a już na pewno nie ze względów zdrowotnych. Ponadto oczywiste jest, że wniosek przywraca kontrole na granicach wewnętrznych w strefie Schengen. Istnienie Zielonego Certyfikatu to zakłada, ponieważ jego weryfikacja byłaby niemożliwa w przypadku braku takich kontroli. Wreszcie, co jest jeszcze bardziej niepokojące, wniosek nie gwarantuje, że nie będzie można go wykorzystać do dalszych ograniczeń, czy to w odniesieniu do przemieszczania się osób w obrębie lub przez granice krajowe, czy też do jakichkolwiek innych naruszeń. W następnych dniach będziemy nadal przesyłać Państwu informacje prawne i naukowe uzasadniające i wspierające pogląd, że powinniście głosować przeciwko temu bezprecedensowemu atakowi na nasze podstawowe wolności.

  Z poważaniem,

  https://stopnop.com.pl/nie-paszportom/

 50. bryś said

  MZ: ZMARŁO 1670 ZASZCZEPIONYCH OSÓB Z POZYTYWNYM WYNIKIEM TESTU, A 994 OSÓB W CIĄGU 14 DNI12 kwietnia 2021Admin
  Ministerstwo Zdrowia w odpowiedzi na wniosek udzieliło informacji, że pozytywny wynik testu na obecność wirusa wykazano u 37 833 zaszczepionych osób, a 1670 z nich zmarło. Natomiast w ciągu 14 dni od szczepienia zmarły 994 zaszczepione osoby.

  Treść wniosku wraz z odpowiedzią:

  Dnia 9 kwietnia 2021 16:02 Departament Analiz i Strategii napisał(a):

  Szanowna Pani,

  w odpowiedzi na Pani korespondencję przekazuję następujące informacje.

  1. Ile osób z pozytywnym testem na covid było zaszczepionych jedna dawką szczepionki na covid?

  2. Ile osób z pozytywnym testem na covid było zaszczepionych dwoma dawkami szczepionki na covid?

  Ad. 1, 2

  Uprzejmie informuję, że pozytywny wynik testu na obecność wirusa SARS-CoV-2 wykazano u następującej liczby osób:

  1) 33 215 osób po przyjęciu pierwszej dawki szczepionki;

  2) 4668 osób po przyjęciu dwóch dawek szczepionki.

  3. Ile osób hospitalizowanych z powodu covid było zaszczepionych jedą dawka szczepionki na covid?

  4. Ile osób hospitalizowanych z powodu covid było zaszczepionych dwoma dawkami szczepionki na covid?

  Ad. 3, 4

  Uprzejmie informuję, że dane leżące w kręgu Pani zainteresowania gromadzone są w Krajowym Rejestrze Pacjentów z COVID-19 utworzonym na podstawie Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 7 kwietnia 2020 roku w sprawie Krajowego Rejestru Pacjentów z COVID-19 (Dz. U. 2020, poz. 625 z póżn. zm.), który jest rejestrem medycznym. Zgodnie z art. 5 ust. 3a ustawy z dnia 28 kwietnia 2011 r. o systemie informacji w ochronie zdrowia (Dz. U. 2011 nr 113 poz. 657 z pózn. zm.) dane zawarte w rejestrach medycznych nie podlegają udostępnianiu na zasadach określonych w ustawie z dnia 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej (Dz. U. z 2019 r. poz. 1429 oraz z 2020 r. poz. 695).

  5. Ile osób zmarłych z powodu covid było zaszczepionych jedna dawka szczepionki przeciw covid?

  6. Ile osób zmarłych z powodu covid było zaszczepionych dwoma dawkami szczepionki przeciw covid?

  Ad. 5, 6

  Liczba osób, która zmarła w wyniku zakażenia wirusem SARS-CoV-2 po szczepieniu:

  1) 1399 osób po przyjęciu pierwszej dawki szczepionki;

  2) 271 osób po przyjęciu dwóch dawek szczepionki.

  7. Ile osób zmarło w Polsce do 4 tygodni po przyjęciu pierwszej dawki szczepionki na covid?

  8. Ile osób zmarło w Polsce do 4 tygodni po przyjeciu drugiej dawki szczepionki na covid?

  Ad. 7, 8

  Informuję, iż nie dysponujemy danymi umożliwiającymi udzielenie odpowiedzi na pytani 7 i 8, natomiast stosując podział 14 dni, liczba osób zmarłych, u których potwierdzono zakażenie wirusem SARS-CoV-2 do 14 dni:

  1) 822 osób zmarłych, u których potwierdzono zakażenie do 14 dni po pierwszej dawce szczepionki;

  2) 172 osób zmarłych, u których potwierdzono zakażenie do 14 dni po drugiej dawce szczepionki.

  Z poważaniem

  Z up. Ministra Zdrowia

  Bartosz Stawowski

  Naczelnik

  Wesprzyj działania STOP NOP darowizną http://www.stopnop.com.pl/darowizna
  Posted in Aktualności and tagged Astra Zeneca, covid – 19, Moderna, niepożądane odczyny poszczepienne, nop, Pfizer, sars-cov-2, stop nop, szczepienia, szczepionka.

  stopnop.pl

 51. bryś said

  XYZ – to też ważne.

 52. bryś said

  Włoscy badacze z National Council of Reserach zbadali 44 szczepionki powszechnie stosowane w Europie i USA na obecność nieorganicznych, zwłaszcza metalicznych zanieczyszczeń. Do badań wykorzystali najbardziej zaawansowane techniki mikro i nano analityczne – mikroskopię elektronową i spektroskopię rentgenowską z dyspersją energii. Badanie ujawniło, że wszystkie szczepionki zawierały znaczne ilości toksycznych zanieczyszczeń, które nie były wymienione w składzie.
  Dokument pod linkiem: New Quality-Control Investigations on Vaccines: Micro and Nanocontamination

  a

  Znajdowały się tam cząstki, kryształy, osady, agregaty, nanocząstki takich metali/pierwiastków jak: ołów, chrom, żelazo, tytan, brom, silikon, bar, cynk, aluminium, stront, bizmut, siarka, cyrkon, złoto, wapń, miedź, nikiel, cer, wolfram, srebro, mangan, chrom, hafn. (To wszystko w dodatku do rtęci, która jest dodawana do niektórych szczepionek jako konserwant.) Rozmiary tych cząstek zanieczyszczeń wynosiły od 100 nanometrów do 10 mikronów.

  Zanieczyszczenia te nie są biodegradowalne i nie są biokompatybilne, gromadzą się w tkankach, wywołują chroniczne stany zapalne, zatrucia, toksyczne reakcje immunologiczne, obrzęki, ziarniaki, procesy nowotworowe, choroby neurologiczne i inne. Nanocząstki uszkadzają też DNA.

  Nie ma możliwości, żeby tak duże ilości i tak zróżnicowane zanieczyszczenia pochodziły z normalnych procesów produkcji szczepionek. Raczej wygląda, że celowo dodano do nich toksyczne odpady przemysłowe. Ponieważ dziś większość leków i szczepionek stosowanych w Europie i USA jest produkowana przez globalne koncerny w Chinach, Indiach, Wietnamie i Korei, prawdopodobnie tam dodano te zanieczyszczenia. Możliwe, że do produkcji szczepionek używano toksycznej wody ze ścieków przemysłowych. Tylko szczepionka przeznaczona dla kotów była pozbawiona tych zanieczyszczeń, co dowodzi, że można produkować czyste szczepionki.

  Szczepionki są koktajlem rozmaitych mikrobów lub ich fragmentów, połączonych różnymi toksycznymi dodatkami i zanieczyszczeniami. Nie są badane pod względem bezpieczeństwa ani skuteczności. Toksyczne efekty tych zanieczyszczeń dodają się do szkodliwego działania innych składników, czyniąc praktycznie wszystkie szczepionki preparatami groźnymi dla życia i zdrowia, zwłaszcza dla niemowląt i starszych dzieci. Prawdą jest więc maksyma wypowiedziana przez jednego z wynalazców szczepionek, że jedyna bezpieczna szczepionka to ta, której nie wzięliśmy. W tej sytuacji obowiązkowe czy przymusowe szczepienia wydają się celowym truciem, okaleczaniem i zabijaniem zdrowych dzieci/osób dla zysków, obywającym się pod zasłoną ochrony przed chorobami. Żadne dziecko szczepione zgodnie ze współczesnymi programami szczepień nie będzie w pełni zdrowe, a znaczny ich procent przez całe życie będzie cierpieć na poważne choroby chroniczne. O straconym intelektualnym potencjale ludzkim nawet tu nie wspominam.

  Prof. Maria Dorota Majewska

  https://wolna-polska.pl/wiadomosci/grozne-zanieczyszczenia-szczepionkach-prof-maria-d-majewska-2017-02

 53. bryś said

 54. bryś said

  I tak x20 pod każdym postem. A wolnych tematach x50. Czytać goście czytać.

 55. 1. Czym innym są skutki uboczne szczepionki, a czym innym są niepożądane odczyny poszczepienne (NOP).

  2. Jeśli chodzi o podawaną w statystykach ilość odczynów poszczepiennych, to są one na potęgę fałszowane. Np. po preparacie AstraZeneka prawie wszyscy w mniejszym lub większym stopniu zaraz na drugi dzień się pochorowali. Nauczyciele na drugi dzień po szczepieniu nie byli w stanie wstawić się w pracy. Brali urlop zamiast zgłoszenia do lekarza i iść na L4.
  To samo było z pracownikami u innych pracodawców.

  W związku z tym dzielono pracowników na grupy i szczepiono ich w różnych terminach, aby nie doprowadzać do całkowitego paraliżu szkoły czy innej jednostki organizacyjnej. Pracownikom mówiono (a i sami oni sobie wmawiali), że tak ma być, bo to oznacza, że szczepionka zadziałała i będą teraz bezpieczni. W ten oto sposób została skutecznie ukryta olbrzymia ilość niepożądanych odczynów poszczepiennych.

 56. Boydar said

  Faktyczne skutki to dopiero będą, nopy to pikuś.

  Sami chcieli – będą mieli.

 57. bryś said

  Przepraszam za te wpisy. To nie miejsce na nie, ale coś chciałem pewnej Pani pokazać łopatologicznie. Gospodarz gospodarzem, ale nie traktujmy innych jak tłuków.

  Józef Bizoń – oni to teraz nazywają POŻĄDANYMI skutkami podania szczepionki. Jak mi to mój znajomy wyjaśnił: dzięki temu wiadomo że działa. :)))))) Mieszka co prawda w anglii, ale wie co się w Polsce dzieje, bo w pracy słucha rmf fm.

 58. Re. 56, 57

  Tragizm polega na tym, że teraz zbrodniarze wykorzystają takich tłuków do wprowadzenia siłowego szczepienia ludzi świadomych co to jest i po co to jest, a po drodze do wprowadzenie segregacji ludzi.

 59. JerzyS said

  Ja nie znam osobiście nikogo , kto zmarł na Covid 19,
  ale znam osobiście tylko 2 osoby które zmarły po szczepieniu na Covid 19.

  Jedną z nich, to moja kuzynka , która kilka tygodni temu zmarła w 7 godzin po zaszczepieniu,
  ale przynajmniej jej termin nie przepadł!

 60. revers said

  kowidyzacji ciag dlaszy, oficjalnie europejska EMA odnowtowala ok. 7 tys przypadkow smiertelnych po szczepieniach na covid i ok. 300 tys ciezkich zachorowan jako skutkow ubocznych po szczepieniach na covid

  https://trikooba.com/6-662-muertes-y-299-065-lesiones-reportados-a-la-base-de-datos-europea-tras-inyecciones-experimentales-contra-el-covid-19-10-04-21/

  no zyc , nie umierac czekajac na kolejne serie smiercionosnych lub okalaeczajacych zaszczykow.

 61. MatkaPolka said

  REINER FUELLMICH – PRZYGOTOWANIA DO NORYMBERGI 2.0 (NAPISY PL)

  Złoczyńcy, – ci w Polsce i innych krajach- którzy terroryzują narody z powodu C-19
  Odpowiedzą pezed sądem

  Amerykańsko niemiecki prawnik – stworzył grupę prawników ekspertów i lekarzy –
  Przygotowywany jest proces „Norymberga 2” – ZBRODNIE PRZECIW LUDZKOŚCI – rządy i koncerny farmaceutyczne odpowiedza za zabójcze szczepionki – i wprowadzany TERROR prawny w stosunku do ludzi i społeczeństw

  Proces jest otwarty – każdy może dołączyć ze swoimi żądaniami

  Sądzenni – premierzy rządów, prezydencji państw …

  Spośród wielu materiałów –

  VERA SHARAV W ROZMOWE Z REINEREM FUELLMICHEM – PRZYGOTOWANIA DO NORYMBERGI 2.0 (NAPISY PL) – odsyłacze w opisie

  https://www.bitchute.com/video/ct6F1Ka3Bn3V/

  REINER FUELLMICH –amerykańsko niemiecki prawnik, który stanął na czele
  Niemieckiej Pozaparlamentarnej Komisji Śledczej d/s Korony

  Vera Sharav – rumuńska żydówka, przeżyła holokaust jako dziecko
  Porównuje przymus noszenie maseczek w dzisiejszych czasach do przymusu noszenia przez Żydów pod niemiecką okupacją żółtych „Gwiazd Dawida”;

  Porównuje również medyczne doświadczenia na ludziach, – jakimi są szczepionki do nazistowskiego programu T4 – programu zabijania niepełnosprawnych (inwalidów) dzieci i dorosłych, oraz osób starszych – w domach opieki, – aby zwolnic łóżka dla rannych żołnierzy niemieckich.

  VERA jest obrońcą praw człowieka, aktywistką na rzecz wolności medycznej i prezesem założonego przez Sojuszu Na Rzecz Ochrony Przed Badaniami i eksperymentami medycznymi na ludziach (Alliance for Human Research Protection -AHRP)

 62. MatkaPolka said

  30 DOCTORS/EXPERTS FROM ALL OVER THE WORLD WARN ABOUT ‘COVID’ VACCINE! (SEE DESCRIPTION)
  https://www.bitchute.com/video/7pGPs9KtOBdb/

  WIELE LINKÓW I INFORMACJI W OPISACH POD WIDEO

  Setki lekarzy i naukowców ostrzegają o naturze modyfikowanego wirusa i niebezpieczeństwie „szczepionek”

 63. MatkaPolka said

  Reiner Fuellmich, niemiecki prawnik – oświadczenie ws. “korony” i “pandemii”. Oskarżenie Drostena i polityki testów PCR.

  Oświadczenie Reinera Fuellmicha – jednego z czterech prawników z Niemieckiej Pozaparlamentarnej Komisji Śledczej ds Korony – o stanie zaawansowania prac Komisji i o jej ustaleniach. (WIELE LINKÓW) BARDZO TREŚCIWE OMÓWIENIE

  https://politykapolska.eu/2020/10/17/reiner-fuellmich-niemiecki-prawnik-oswiadczenie-ws-korony-i-pandemii-oskarzenie-drostena-i-polityki-testow-pcr/

  Jan 08, 2021
  Catherine Austin Fitts – wywiad ‚Planet Lockdown’ (napisy PL / Polish subtitles)

  Niesamowity wywiad z Catherine Austin Fitts z grudnia 2020 r.
  Film odbił się szerokim echem wśród internautów na całym świecie, zbierając tysiące entuzjastycznych komentarzy, wśród których dominują określenia z gatunku „przełomowy”, „wybitny”, „jeden z najważniejszych filmów tego roku”, „rewolucyjny”. Jednym z najczęściej powtarzających się komentarzy jest: „Jeśli to nie otworzy ludziom oczu, to już nic nie otworzy.

  DORADCA FINANSOWY – NIE CHODZI O WIRUSA – CHODZI O FINANSE – system bankowy nie może sobie z tym poradzić

  https://www.bitchute.com/video/50kEYqeY68wN/

 64. Piskorz said

  re 56 Sami chcieli – będą mieli.”….proszę nie pierdolić głupot p. Boydar..!!
  Jak kobieta pracuje np w przedszkolu….to musi !!! Ogólniki zostają zawsze gównianymi ogólnikami..! Tzw. Klischees

Sorry, the comment form is closed at this time.