Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Wolne tematy (29 – 2021)

Posted by Marucha w dniu 2021-04-17 (Sobota)

„Prawicowy” poseł Artur Dziambor z Konfederacji (poprzednio z partii KORWIN) opowiedział się za akceptacją lewicowo-liberalnych pomysłów ideologicznych przez szkoły.

Jego zdaniem placówki edukacyjne powinny respektować wolę rodziców, gdy zgodnie z założeniami ruchu LGBTQWERTY chcą oni, aby ich syn był nazywany dziewczynką lub odwrotnie.

Poprzednie: https://marucha.wordpress.com/2021/04/14/wolne-tematy-28-2021/
Następne: https://marucha.wordpress.com/2021/04/21/wolne-tematy-30-2021/

Gajowy Marucha

Komentarzy 220 do “Wolne tematy (29 – 2021)”

 1. Lily said

 2. Lily said

  Re 1; Lily
  Jak to ?,w III.R.P. BLOKUJE wideo ze sw. J PII.

 3. Kwal said

  No to jednak ten Dziambor to głupiec…miałem inne zdanie o nim ale widać się pomyliłem. Ciekawe czy wszyscy w Konfederacji to głupcy ? Oprócz Grzegorza Brauna oczywiście ?

 4. Lily said

  Grzegorz Braun,a to dobre.
  Smiac sie, czy plakac?.

 5. https://marucha.wordpress.com/2021/04/14/wolne-tematy-28-2021/
  Ad. 200:
  Nazywa pan Stalina i Hitlera PACYNKAMI zadając pytanie, KTO wystrugał Hitlera-Pinokia? odpowiadając, że Hjalmar Schacht. Ja PISAŁEM i piszę, że Hitlera WYSTRUGAŁ Paryski Rotszyld, dając Hitlerowi 900 milionów dolców a totumfackiemu Himmlerowi 100 tylko za Zmianę Wyznania, z Marksizmu na Lasalizm. Ja tego nie wymyśliłem, gdyż mam list z USA, że to według śledztwa FBI w/s Hitleryzmu i Holokaustu.
  Pinokia wystrugał Carlo Collodi DŻEPETTO-Mamałyga, który jako Chodzące Nieszczęście i BIDA chciał mieć przyjaciela, ale wystrugany przez niego Synek był niewdzięczny i złośliwy, a w końcu opuścił starego ojca. Gdy Pinokio zdobył sławę ŚWIATOWĄ to zaczęto poszukiwać jego ojca Mamałygi, ale wszystkie pamiątki po nim zniszczono jako Skończonym Nieudaczniku i nie odnaleziono nawet jego grobu. – To nie pasuje do PARYSKIEGO ojca Hitlera.
  Co do Schachta to można tylko powiedzieć, że Bez Tego Czarodzieja Finansowego NIE BYŁOBY HITLERA. Schacht wszedł do rządu Republiki Wajmarskiej jako specjalista od łupienia krajów bałkańskich w pruskim Sztabie Wojny Handlowej i Gospodarczej, awansując na Łupieżcę Latynosów. Jego powiązania z Hitlerem są niejasne; zdawało mi się, że finansował „rabinowicza” Goebbelsa jako gauleitera Berlina, który SPRZEDAŁ urząd Reichsleitera kreisleiterowi Bawarii Hitlerowi, który przeniósł się do Berlina. Schacht miałby więc stosunki z Hitlerem przez Goebbelsa, którego wpływ finansowy na Rzeszę był znaczny.
  Figurą w tym układzie był niemiecko-amerykański bankier Schroeder, ponoć familiant Kanclerza Schoedera. Szczycący się swym IZRAELSKIM pochodzeniem baron ocalił w Norymberdze głowę odpowiadając prokuratorowi amerykańskiemu, że Hitler był JEDYNĄ ZAPORĄ PRZED THELMANNEM czyli bolszewickim Dominium Mundi, a Schacht należał do jego kompanii.
  Podnosi Pan sprawę roli Błękitnoszarej Ewy Braun. Swego czasu była polska zakonnica, która przez kilka lat sprawowała opiekę duszpasterską nad małżeństwem Hitlerów w hiacendzie na pampie Mato Grosso. Mieli 2 córki i byli bardzo sympatyczni. W śledztwie Bundestagu w/s Hitleryzmu i Holokaustu, opublikowanym częściowo w książce HITLER ZAŁOŻYCIELEM IZRAELA jest passus z berlińskiego Monopolu. Uchodzący za Don Żuana działacz palestyński zapytał: CO TO ZA LALECZKA? Na to brat feldmarszałka Brauchitscha: OD NIEJ Z DALEKA. TO DAMA FUEHRERA EWA BRAUN. KOŁO NIEGO TYLKO ŻYDOWSKA KREW, WYBIJCIE SOBIE Z GŁOWY NIEPODLEGŁĄ PALESTYNĘ.

 6. Carlos said

  Kwal , prosze do Lily na edukacje

 7. Boydar said

  Przeczytałem jak się czyta dobry kryminał

  https://www.onet.pl/styl-zycia/onetkobieta/historia-smierci-yary-gambirasio-najdrozsze-sledztwo-w-historii-wloch/mtt018e,2b83378a

  Kryminał ma zazwyczaj zakończenie, autor wskazuje motyw zabójstwa. Tu niestety nie. Jakaś więc przyczyna być musi

  Myślę sobie, że ci nieszczęśni pomordowani w trakcie plandemii ludzie, bez względu na proweniencję, śledztwa aż w takim wymiarze nie potrzebują.

  Winien jest kto wziął pieniądze a nie udzielił pomocy, winien jest kto znając treść ulotki nastrzyknął truciznę, winien jest kto całą rzecz zorganizował i do niej zachęcał.

 8. Yagiel said

  Szanowny Wandaluzjo, ma Pan nade mną Przewagę Wiedzy, więc bez wstydu pytam dalej, jak uczeń.
  1. Powojenni Hitler’owie mieli dwie córki? Pamiętał, że kiedyś podał Pan wieść o czterech? Zatem dwie czy cztery?
  2. Hitler’a, takich Wodzów-aktorów wymyślił Sienkiewicz w 1882, tzn. wtedy napisał „Sachem” oraz „Orso”, kt był narwańcem i gdyby nie Dży z Małą Książeczką – więc zastanawiam się, jak by tu połączyć Orso z Sachem: Orso był pół-krwi, Sachem wsie 100%… Czy Panu Ewa Braun pasuje do Małej Książeczki, tj. Ewangelii ?
  3. Polska siostra zakonna z Hitler’ami na hacjendzie na Mato Grosso – ma to znaczenie, że Polka? Dla niej miało to znaczenie?
  4. Opieka duszpasterska sprawowana przez siostrę zakonną – BłękitnoWłosa czyżby z Watykanu? Zastanawiam się, który dan miała… A czemu nie ksiądz ? Czyżby Ewa była znacznie młodsza i nie taka Dży ? To może ona była bardziej Lilit ?
  5. Ze słów Pana wynika, że Schacht był raczej Lis+Kot i w tym stylu korzystał z Kasy H/Pinokia; a dyrem Cyrku, jak u Collodi’ego, był Paryski Rotszyld ?
  6. A czy wie Pan, że Sienkiew pisał te dwie nowele kawalerem jeszcze, wszelako już mocno osadzonym przy narzeczonej; z tego powodu podróżował – nie wiem, za czyje – tam, gdzie ona podróżowała, a Marynia podróżowała np. do Italii, do Roma… Otóż tam poznał Sienkiewicz Collodi’ego – czy już wtedy, czy później? Nie wiem. W każdym razie w „Potopie” skopiował Pinokio i BłękitnoWłosą jako Kmicica i Oleńkę – tyle że to podobna para do pół-krwi Orso i Dży z Małą Książeczką. Kto więc kogo kopiował czy naśladował: Sienkiew Collodi, czy Collodi Sienkiewa ? W każdym razie obaj wykreowali Błękitnowłosą.
  7. BłękitnoWłosa jest bodaj też w „QUO VADIS ?” jako Lygia, lecz przecież o okolicznościach i subtelnościach pisania tej powieści to Pan wie więcej…
  8. To zdanie brata feldmarszałka ma bardzo ciekawą składnię/interpunkcję. Tzn. niejednoznaczną. Do pojedynczego Palestynczyka mówić „wybijcie sobie”? znaczy patriotyczny to był Don Żuan, co nie znaczy, że Ewa Braun nie była laleczką czy laską. (laska nie= Laszka)
  9. Schacht był Czarodziejem za pieniądze Rotszylda Paryskiego powiada Pan – ciekawe. Dziś Macron jednym głosem z Hitlerynką nie chce Ukrainy w NATO. Książę Filip zmarł i nie wiadomo, jak będzie z sukcesją – a jak to wygląda u Rotszyldów?
  Jakoś mam sympatię do Paryskich…
  Co nie znaczy, że nie doceniam wyżej wspomnianych. Choćby przez wzgląd na Sienkiewicza.

 9. JADAM said

  Sz. P. Dyskutanci – onegdaj było 12 apostołów , a nr „12” to był Judasz z Iszkaritu – JEDYNY …. , a reszta była GALILEJCZYKAMI .
  Jest XXI wiek , i …. mamy …… BRAK JUDASZA in nomine , ale mamy 11 JUDASZY de facto w kraiku nad ściekiem płynącym ” od Tatr do Gdańska …”
  ……………
  dlaczego mnie szlag nie trafił wtedy , gdy chciałem
  …………..
  a dziś
  …..
  HAŃBA I WSTYD

  ……
  ps
  szkoda , że nie urodziłem się kobietą ( a nie chłopem koloru …białego ) – ale tato bił , dziadki tyż ,
  czy w łóżku , czy pod mieczem , czy pod kroplówą , – czy (???) za zazbójowanie ta sama końcówa

 10. bryś said

  Jakiś debi l z administracji straszył 22 tysiącami milicjantów polujących na ludzi bez szmat na ryjach. Efekt:

  Policja: 4,6 tys. mandatów nałożonych za brak szmat na mordach w ciągu doby

  https://wydarzenia.interia.pl/raporty/raport-koronawirus-chiny/polska/news-policja-4-6-tys-mandatow-nalozonych-za-brak-maseczki-w-ciagu,nId,5175444#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome

 11. W said

  Ponieważ moje poszukiwania na necie dały mi zerowy efekt więc muszę ukłonić się do Gospodarza ( ew. do kogoś kto ma to w swoim archiwum albo na to namiary ) – poszukuję urokliwego tekstu kogoś kto przypomniał swoje ( a sumie nasze ) dziecięce lata ( sięgające czasów na przełomie lat 60/70 ). Wiem, że to było zamieszczone w Gajówce. To był barwny opis tego czym się wtedy zajmowaliśmy poza surowym wzrokiem rodziców. Za Gierkiem – pomożecie ?!

 12. Boydar said

  „… rozumiemy, że często ludzie, z którymi rozmawiamy, są w sytuacji trudnej, ale musimy wykonać też swoją pracę” – rzeczniczka sanepidu w Chojnicach, Jażdżewska

  https://www.money.pl/gospodarka/ataki-na-inspektorow-sanepidu-leca-szyby-rozlewany-jest-kwas-maslowy-6630033779005984a.html

  pracownicy wujka Adolfa mówili dokładnie to samo

  Ale tylko niektórych powieszono.

 13. Zdzicho said

  Może czas reaktywować Polskie Narodowe Siły Zbrojne. Ukupacja Polski przez masonerię i obce koncerny staje się nie do zniesienia. Celem działania byłoby stworzenie państwa narodowego lub działającego w unii z Białorusią, Litwą i częścią Ukrainy, w oparciu o własny kapitał i własną walutę opartą o wartość ziemi i mającą zabezpieczenie w jej wycenie, łącznie ze złożami. Przedstawicieli handlowych London City i Rockefelerów trzeba usunąć od władzy i wprowadzić system referendalny podobny jak w Szwajcarii. Trzeba wprowadzić twarde prawo: Dura Lex sed Lex. I rozliczyć złodziei wszystkich i do spodu. Marzenia są też z wadami.

 14. Boydar said

  Nie tylko w Gajówce puszczamy wodze fantazji

  https://gps65.neon24.pl/post/161304,czym-sie-rozni-sranie-w-wodzie-od-srania-w-powietrzu

 15. Piskorz said

  re 5 Panie Wandaluzja, z tego co wiem, to chyba Geli Raubal była jedyna kobietą, którą kochał Hitler. „że Bez Tego Czarodzieja Finansowego NIE BYŁOBY HITLERA.”…sedno rzeczy..!! ps książce HITLER ZAŁOŻYCIELEM IZRAELA”….lektura prawie obowiązkowa.! Czytałem naturalnie…!! PS Przy okazji…Bormann na pewno przeżył wojnę . W Bawarii /lata „50/ były oficer Wehrmachtu powiedział wprost; „Nie dziwię się, że ta świnia Bormann żyje”.

 16. JanuszT said

  WYPALONA ZIEMIA https://politywatory.com/2021/04/17/wypalona-ziemia/ przez @wordpressdotcom

 17. zorard said

  https://odysee.com/@nimexon:3/co-sie-dzieje-z-naszymi-dziecmi-pan-nikt:1

  Warto obejrzeć, gość mówi w specyficzny sposób, ale niestety prawdę.

 18. https://www.onet.pl/turystyka/40-lat-i-do-piachu/legenda-o-popielu-mit-zalozycielski-dynastii-piastow/t5jj4z2,30bc1058

  Onet – Sport i Turystyka, Źródło: 40latidopiachu.pl, Data utworzenia: 17 kwietnia 2021, 10:56
  LEGENDA O PIAŚCIE I POPIELU: MIT ZAŁOŻYCIELKI DYNASTII PIASTÓW
  Na tak podatnym gruncie wielką popularność zdobyły w ostatnich latach wszelkiego rodzaju fantastyczne teorie pseudohistoryków i zwykłych fantastów opowiadające o tym, jakoby na terenach naszego kraju przed Mieszkiem istniało wielkie Imperium Lechitów. Imperium Słowian ciągnące się hen daleko na wschód, po mongolskie stepy. Imperium zamieszkałe przez dzielnych sarmatów, który toczyli bitwy z Cesarstwem Rzymskim, z Persją, z Chinami. Autorzy tych fantazji – bo nie mogę ich nawet nazwać legendami – rozrysowują dynastie królów Polski sięgające czasów faraonów, wymyślają mityczne postacie królów Lechii żyjących setki lat, składają drzewa genealogiczne sięgające czasów tonącego kontynentu Mu i Atlantydy. Budują tzw. ukrytą historię, która czasem pada na podatny grunt… niewiedzy.

  Co to za Gnojki ??? – Józef Stalin: WROGÓW NAZYWAJCIE FASZYSTAMI; Słynny Przyjaciel Attyli: Talibów chrześcijańskich NAZYWAJCIE WANDALAMI, bo nie godzą się na Państwo Wyznaniowe. Przyjaciel Papieża Fryderyk Wielki: ZŁODZIEI NAZYWAJCIE POLAKAMI. Katarzyna Wielka: POLSKA MUSI BYĆ KOJARZONA ZE SMRODEM.
  To jej się udało, bo zażądała Tronu Jagiellonów i kazała go przerobić na WC. – Gdy jednak siadła nań w nocy to wyskoczył BAGNET i przebił jej Woreczek Żółciowy, jak napisano w Akcie Zgonu, ale policja ustaliła HYDRAULIKA. Nie zdążyła tylko PODPISAĆ mapy Katarzyny Wielkiej, w której przemianowała Polskę na BIAŁORUŚ.

 19. zen said

  Władza jest zawsze wrogiem narodu. Być może już było…

 20. Boydar said

  „… czeskie władze zdecydowały w sobotę wieczorem o wydaleniu w ciągu 48 godzin 18 pracowników ambasady Rosji w Pradze /…/ zdaniem służb to pracownicy rosyjskiego wywiadu GRU, którzy w 2014 roku zamieszani byli w wybuch w czeskich zakładach z amunicją …”

  https://wiadomosci.wp.pl/rosja-reaguje-na-wydalenie-dyplomatow-z-czech-zlowrogie-slowa-6630170540227264a

  A metoda była standardowa – podeszli zwartą grupą pod ogrodzenie i rzucali pety przez siatkę. No i się zapaliło, a potem wybuchło.

 21. Boydar said

  „… w obliczu rosnących napięć między Ukrainą a Rosją brytyjskie, okręty wojenne popłyną w maju na Morze Czarne …”

  https://www.o2.pl/informacje/powazna-sytuacja-na-morzu-czarnym-interweniuje-wielka-brytania-6630280931506912a

  Znaczy się do maja będzie już pozamiatane ?

  W każdym razie to taka gwarancja Anglii dla banderowców. Angielczyki zawsze przed wojną udzielają „sojusznikom” gwarancji.

  Chociaż uważam, że taniej byłoby wysłać im smalec i cebulę.

 22. Przemysław Jakub said

  Re 20:
  Jak może Pan tak pogardliwie się wyrażać o swoich rodakach? 😀

 23. Boydar said

  To oczywiście kolejna chucpa ale chwilowo potraktujmy poważnie

  https://www.money.pl/gospodarka/37-tysiecy-zlotych-do-doplaty-bo-tauron-zrobil-korekte-faktur-6628683391749024a.html

  W umowie (której oczywiście nie widzę) jest odniesienie do zasad naliczania opłat oraz odpowiedzialności stron umowy do i od licznika poboru. Jest też określony okres rozliczeniowy i kary za działania niezgodne z prawem (np. pobór poza licznikiem).

  Tauron wystawiając korektę złamał wszystko co było do złamania. Czy ich prawnicy nie mają świadomości ?

  Mają, ale aktualnie prowadzona jest kampania wymiany liczników w Polsce na zdalnie odczytywane (co 15 minut) i w ogóle „inteligentne” (czytaj – inwigilujące odbiorcę). I trzeba tubylców ukierunkować ideologicznie, żeby za bardzo się nie burzyli.

 24. Boydar said

  Ja to po wujku tak mam 🙂

  Poza tym, jestem generyczną żmiją, i jadem kapię programowo.

 25. Boydar said

  @ Zorard (16)

  Jego dziadki i ojce (matki, babki też) robiły a on teraz mówi co. Przecież une się w grobach poprzewracają. Nieładnie.

 26. Piskorz said

  !!! Znalezione w sieci…Karol Foltyński
  26 Maj, 2020 o 4:34 pm

  „Ziemia jest już za bardzo obciążona ludźmi” nie ludźmi a technologią i jej nieumiarkowanym użytkowaniem. Najpierw nas zniewalają traktując jak „bydło” wciskając nam wszelkie uzależniacze w postaci TV i świecidełek a gdy „bydło” dostrzega, że coś jest nie tak, to chcą się nas pozbyć… kim są ci oni żeby decydować o życiu innych ludzi jak nie rasami, które chcą przejąć kontrolę do zniewolenia ludzkości… no tak, im mniej ludzi tym lepsza kontrola… niech spier*alają z tej planety!
  Bez komentarza..

 27. Marucha said

  Re 11:
  Chyba nie o to chodzi. ale zamieszczam:

  Nasze życie w PRL-u – 01.05.2020.

  Co było złego, a co dobrego w PRL

  Jak się żyło w PRL-u – 22.07.2016.

  Co zawdzięczamy PRL?

  PRL – dorobek i osiągnięcia

  Świat Renatki: Słoneczne chwile

  Dzieci spędzają mniej czasu na zewnątrz niż więźniowie.

  Może jeszcze to:
  https://www.inprl.pl/dziecinstwo-w-prl/

 28. Kar said

  @19/Boydar

  – a propos’ „niewinnych-utulonychwzaluMaryssierotek”. Kiedys jadac autobusem sluchalem ostrzegawczych porad gostka jak sie zachowac bezpiecznie w sytuacji sztucznego tloku przed autobusem i juz w srodku na pokladzie.

  Idac dalej ten sam przygodny-instruktor Pan wyjasnil krotko i zwiezle jak to jeden taki petent siedzacy zaraz z tylu za nim zanurzyl bezszelestnie lape w jego kieszeni.

  A kiedy zlapal i scisnal lape zloczyncy IMADŁOWym chwytem krzyczac;..”a mam cie TY swintuchu jeden..!? ”

  Tamten z tylu ze stoickim spokojem dal odpor;..”a skad wiesz, ze to akurat moja lapa??”

 29. Boydar said

  @ Pan Kar

  Niby off topic ale niech się Pan wczyta – sztuką którą Rosja opanowała (jak się wydaje) do absolutnej perfekcji, jest zdolność do wykorzystania DOWOLNEJ akcji wroga na swoją korzyść.

  Oczywiście, wymagało to wykonania niewiarygodnej wręcz pracy, ale efekty rzeczywiście powalają na kolana.

  Putin – nawiązanie do drogi, judo (sztuka walki) – wykorzystanie siły przeciwnika do pokonania go

  Nie ma przypadków 🙂

 30. Yagiel said

  W sprawie Ukrainy przypomnę i tę okoliczność:
  na koniec r.2019 wizjoner Jackowski powiedział, że bliska wojna zacznie się od incydentu z bronią biologiczną – incydent troszkę się rozrósł. Z drugiej strony jednak – nie znamy skali Tego Biologicznego, co przed nami…
  Dla Mrówki Kot jest Wielki, Słonia w ogóle nie widzi.

  I teraz myślę ciutek: na Ukrainie USRael ulokował kilka baz-labów biologicznych – no i w kt części? – po co? na co? Pożytecznych idiotów na Ukrainie im nie szkoda, bo ich celem jest Rosja. Znaczy tych labów. O to miał być ten konflikt: żeby Amer-Żydzi użyli biologii przeciw Ukrainom, zwalając to oczywiście na Rosję: próba gener. do tego odbyła się w Syrii (białe hełmy itp. służby) i dlatego Syria jest taka ważna. Ponieważ Rosja utrzymała Syrię, za karę miała dostać To Samo…
  Miała, bo dostawa EVERGREEN rozkraczyła się w Kanale Suez. Tego sprzętu zabrakło, więc

  Może Amer-Żydzi jednak puszczą biologię na granicy Ukra-Rosja? Na mniejszą skalę, ale…
  A może przestawili się na wariant „Nawalny drugi raz zabity przez Kreml!”. Wiadomo, że Nawalny jest nawalony Taką Szprycą, że zupełnie nie od niego zależy, czy żyje i jak. Kreml ma problem, o ile nie steruje Tą Szprycą. Z p.widz. Amer-Żydów nie ma większej różnicy, kto zginie: Ukraina czy Nawalny… Chodzi o pretekst do zem… znaczy do sprawiedliwego ukarania „zabójcy”.
  A jeszcze pytanie: TERTIUM NON DATUR ?
  Dostawa EVERGREEN nie przeszła,zablokowana w Egipcie – jakoś milczenie o zawartosci kontenerów… Znaczy wojny na Ukrainie nie będzie: Amerykanie nie wpłyną na Morze Czarne – Anglicy obiecali maj, znaczy w kwietniu ukrainski zesraj…
  Pan Boydar ma dwoje oczu na Ukrainę i angolskie okulary, więc widzi, co wie 😉 Tyle że pamiętać warto, że Biden to jest nawet nie Gorący Kartofel a Zgniły Śmierdzący Kartofel – trza się go jakoś pozbyć Angolom z LCity…

  No i tak myślę – zupełnie w ramach biologii Świata i Człowieka – jaką on w sobie nosi Szprycę ? Taką jak Nawalny czy tylko tak jak Nawalny? Nawalny jest w Dobrych Rękach i umrze tak czy inaczej zaszczypnięty – wszyscyśmy śmiertelni…
  Tylko że ja mam doświadczenie ze zgniłymi kartoflami: kiedyś wytrzymałem przebierając pół godz. – nikomu nie radzę tak rzygać… Otóż nikomu nie radzę spotykać się z Biden’em. A Angi z LCity muszą do jakoś z/użyć. Chcą szybko – nosy mają duże.
  NIkomu nie radzę lekceważyć slów Jackowskiego; tym bar, że Incydent biologiczny może jeszcze… Był incydent: te parę mln człowieków bez znaczenia – ci dwaj Wodzowie do spotkania z trzecim Biden’em to o dwóch za dużo. (Że ja bym liczył Innych dwóch: Nawalnego i Biden’a – to bez znaczenia.) Czy jest jak przeczekać manekina Biden’a ?
  Zera się nie liczą – liczą się jednostki – niemniej Zero Tak Nadęte każe spytać: czym…?
  Co myślę, to piszę.
  Wyszło Słońce – Wiosna wzywa ! A jak pachnie…

 31. Zamach na Łukaszenkę i jego dzieci oraz planowany zamach stanu był planowany we współpracy USA,z Polską i Ukrainą!
  https://t.co/5bqzfqoIoN?amp=1

 32. A co tam jakieś dzieci…irackie czy Łukaszenki…co innego Bidena czy Matełusza….to sa naddzieci.
  https://www.wykop.pl/link/5285911/tak-warto-bylo-zabic-0-5mln-dzieci-wypowiedz-sprzed-lat-sekretarza-stanu-usa/

 33. https://marucha.wordpress.com/2021/04/17/wolne-tematy-29-2021/
  Ad. 19:
  Panie Romanie, Pan mówi o BIROKRACJI, która przez rewolucję solidarnościowo-Liberalną została zstąpiona przez masonerię jako NAJPOSŁUSZNIEJSZĄ, bo to niewolnicy żydowscy a ŻYD TO PIES ROTSZYLDA.
  Biurokracja jechała na Rencie Inflacyjnej, którą LIKWIDOWAŁA waluta Keynesowska, którą jeszcze 20 lat temu chciałem wprowadzić przez Gdańsk. Rotszyldy zabezapieczyły się jednak przed tym pieniądzem Elekronicznym LIKWIDUJACYM – jak pan mówi – klasę średnią. Będzie tylko Finansiera i Niewolnicy.
  Żydzi się cieszą, że będzie to Dyktatura Spermy Jerozolimskiej, z zapładnianiem bab spermą z dupy chrubina i obcianiem niewolnikom penisów, ale im przypadnie rola Nadzorców Niewolników jak w boszewiźmie, bo Rotszyldy są z żydowskiego haremu największego wampira seksualnego od Piasta Kołodzieja.

 34. Boydar said

  @ Pan Niedźwiedź (31)

  Polska udostępniła „białoruskim opozycjonistom” lokal i środki na swoim terytorium, w Warszawie konkretnie.

  I może dlatego Łukaszenka wciąż żyje 🙂

  https://cyklista.wordpress.com/2020/09/09/wsparcie-bialoruskich-srodowisk-w-polsce/

 35. bryś said

  Re 11 – to to?

  „My, urodzeni w latach 60-70-80 tych, wszyscy byliśmy wychowywani przez rodziców patologicznych,
  „Na szczęście nasi starzy nie wiedzieli, że są patologicznymi rodzicami. My nie wiedzieliśmy, że jesteśmy patologicznymi dziećmi. W tej słodkiej niewiedzy przyszło nam spędzić nasz wiek dziecięcy. Wspominamy z nostalgią lata 80. Wszyscy należeliśmy do bandy osiedlowej i mogliśmy bawić się na licznych budowach. Gdy w stopę wbił się gwóźdź, matka go wyciągnęła i odkażała ranę fioletem. Następnego dnia znowu szliśmy się bawić na budowę. Matka nie drżała ze strachu, że się pozabijamy. Wiedziała, że pasek uczy zasad BHZ (Bezpieczeństwo i Higiena Zabawy). Nie chodziliśmy do prywatnego przedszkola. Rodzice nie martwili się, że będziemy opóźnieni w rozwoju. Uznawali, że wystarczy, jeśli zaczniemy się uczyć od zerówki.
  Nikt nie latał za nami z czapką, szalikiem i nie sprawdzał czy się spociliśmy. Z chorobami sezonowymi walczyła babcia. Do walki z grypą służył czosnek, miód, spirytus i pierzyna. Dzięki temu nie stwierdzano u nas zapalenia płuc czy anginy. Zresztą lekarz u nas nie bywał, zatem nie miał szans nic stwierdzić. Stwierdzała zawsze babcia. Dodam, że nikt nie wsadził babci do wariatkowa za raczenie dzieci spirytusem. Do lasu szliśmy, gdy mieliśmy na to ochotę. Jedliśmy jagody, na które wcześniej nasikały lisy i sarny. Mama nie bała się ze zje nas wilk, zarazimy się wścieklizną albo zginiemy. Skoro zaś tam doszliśmy, to i wrócimy. Oczywiście na czas. Powrót po bajce był nagradzany paskiem.
  Gdy sąsiad złapał nas … itd.

  Jest pod 2 wpisem

  PRL – dorobek i osiągnięcia

 36. Boydar said

  A jednak kot, arcydzieło Boga

  https://tygodnik.interia.pl/news-prawdziwy-kod-leonarda-da-vinci-co-ukryl-geniusz-wszech-czas,nId,5173192

 37. Boydar said

  „Akt prokreacji i wszystko, co ma z nim związek, jest tak obrzydliwe, że istoty ludzkie wkrótce wymarłyby, gdyby nie było ładnych twarzy i zmysłowych skłonności (…)Intelektualna pasja wypiera zmysłowość. Kto nie ogranicza pożądliwych pragnień, stawia się na równi ze zwierzętami” – Leonardo da Vinci

  Nie sposób zaprzeczyć

 38. Lily. said

 39. Lily said

  Re 38; Lily
  COS jest na rzeczy!
  TYTUL.
  Profesor John Schellnhuler-A Climate Odyssey.

 40. https://www.gazetawarszawska.com/index.php/zamachwarszawski/4545-raport-o-katastrofie-smolenskiej/

  Macierewicz zapowiedział raport o katastrofie smoleńskiej. SZCZEGÓLNĄ ROLĘ ODEGRAŁ TUSK

  Domagałem się OPARCIA – a przynajmniej uwzględnienia – książki opartej na raporcie Bundesdinstu z Kijowa: SPISEK, KTÓRY ZMIENIŁ ŚWIAT: https://ebookpoint.pl/ksiazki/smolensk-2010-spisek-ktory-zmienil-swiat-j-rgen-roth,e_0btn.htm/ Sprawę ujawniła Izba Lordów ogłaszając mapę Obamy ROK 2007 i ZAREJESTROWANIE przez FED 750 tysięcy ton złota z Satelitarnej Detekcji, co ZAPROTESTOWAŁEM, że to złoto ze Skarbca Włastów w Modlinie, identyfikując Dostawcę niejakiego Wite czy Witte z Donaldem Tuskiem.
  To uzupełniła książka: SPISEK, KTÓRY ZMIENIŁ ŚWIAT. Twierdziłem też, że Bracia Kaczyńscy Zapłacili za mapę ROK 2007 1,5 miliona ton złota: 750 tysięcy ton do Nowego Jorku i 750 tysięcy ton do Tel Awiwu. Operacja 2007 opiera się na moim Aerobusie, gdyż Bundeswehra mogła bronić WISŁY TYLKO NA MOICH AEROBUSACH, tylko SKĄD – może z Brazylii ??? Z mapą tą jest związany rosyjski zamach na czeską wytwórnię amunicji – żeby Czesi nie dostarczyli amunicji dla Polaków.

 41. NN said

  Podobno zmarł Stefan Bratkowski. Żyd, ale za książki go cenię: „Księga wróżb prawdziwych” , Jak robić interesy – ciekawe fakty oraz „świat w którym żyjemy” – tą ostatnią za obsmarowanie żydów o wielkim izraelu na jednej stronie (jak mógł to napisać za Gomułki???).
  PS. Wiem, że mój komentarz może się nie spodobać.

 42. Boydar said

  Nie nasza to zasługa więc i podobywać się nie ma czemu

 43. Ad. 37

  Akt prokreacji i wszystko, co ma z nim związek, jest tak obrzydliwe

  Współczuję autorowi. 🙂 🙂

 44. Piskorz said

  re 41 NN Dzięki za przypomnienie książki. Coś jego kiedyś czytałem, warto było.

 45. Ad. 26

  „Ziemia jest już za bardzo obciążona ludźmi”

  Tak jest. Goje są w porządku. 🙂

 46. Boydar said

  Czy chce Pan Krzysieniek zachować zdanie odrębne ???

 47. bardzo said

  Panie Gajowy: Potrzebuję Pańskie namiary, jakiś adres email, żeby Panu przesłać wiadomość, oczywiście smutną, bo ostatnimi czasy smutne wiadomości to moja specjalizacja. Tak się złożyło. Ale jest to informacja trochę nie bardzo wiarygodna i nie sprawdzona, mam nadzieję, że jednak nieprawdziwa, dlatego nie chcę jej zamieszczać na Forum.

 48. NyndO said

  Ale Ziemia w ogóle nie jest obciążona. Normalna jest. Mówiąc wprost ma nas w dupie.

 49. Ad. 45

  Oczywiście wszyscy wiedzą, do którego komentarza pan się odniósł. – Wszyscy poza mną. 🙂

  A może jest inaczej? A może to pan w swojej arogancji nie bierze pod uwagę, że… 🙂

 50. Boydar said

  Onet informacje – „pierwsi Żydzi pojawiający się na ziemiach polskich byli handlarzami słowiańskich niewolników”

  https://www.onet.pl/informacje/histmag/polin-tu-odpoczniesz-polacy-i-zydzi-na-przestrzeni-wiekow/219mvp5,30bc1058

  Kiedy się bliżej przyjrzeć to do dzisiaj nic się specjalnie nie zmieniło, trochę tylko się pożarli przy podziale zysków.

 51. bardzo said

  Już nie trzeba, panie Wacławie. Otóż nasz długoletni kolega, pan Jerzy Ulicki-Rek odszedł na raka 21 marca. Jest akt zgonu, więc to wiadomość niestety prawdziwa. Czemu ostatnimi czasy muszę być tym co przynosi złe wiadomości.

  Niech mu policzą Tam na Górze jego zasługi w procesie poszukiwania prawdy, a przede wszystkim dobre intencje.

 52. Yagiel said

  ad Boydar@37 – Pan, Dziadku i Ojcze, tak o całej tej wypowiedzi ? Dziwne (a może i niesmaczne)… Ale-ć nie jestem Leonardo ani tym bardziej Boydar, żeby rozumieć Twórcę.

 53. Boydar said

  Panie Krzysieńku, jakoś niespecjalnie mi zależy. Mam pewność, że kto ma wiedzieć to wie. cbdo 🙂

  No dobrze, a wracając do cipologii i dziedzin pokrewnych, to się Panu naprawdę podoba ? Nie wierzę.

 54. Ad. 50

  To co pan nazwał cipologią nie odrzuca mnie. Odrzucają mnie chamy. Mam tak od urodzenia. Może powinienem przeprosić, biorąc pod uwagę obecne czasy…

  Jeśli panu nie zależy, to po co pan pyta „w próżnię”?

 55. Boydar said

  A słyszał Pan o pytaniach retorycznych ? Pewnie nie, ale rozumiem, Krzysieńki mają czasem słaby słuch.

 56. Yagiel said

  Przed kolacją pobawię się w kod da Vinci, a raczej w kod Sroczyńskiego:
  „(…)na świat przyszedł nieślubny syn notariusza i chłopki Cateriny di Meo Lippi(…) Mały Leonardo spędził wczesne dzieciństwo w otoczeniu tego idyllicznego krajobrazu, który nie zmienił się do dziś, a w wieku pięciu lat trafił do Vinci pod opiekę dziadków od strony ojca.”

  Aż notariusz i ponętna chłopka – no fuj! Przez 5 lat Leonardo Picolo Idylliczny nie wiedział o tym, ale potem rodzice taty-notariusza uświadomili mu to… Milutkie to dziadkowanie, jeśli Leonardo Grande aż tak brzydził się tego aktu poczęcia. W sumie więc brzydził się siebie – to wielka motywacja do bycia Artystą Takiej Twarzy Ojca.

  To już nie wiem, który „lepszy” Artycha: da Vinci czy Picasso ? Szalenie równa para, więc walka czy dyskusja pewnie wciąż trwa. To znaczy nie wciąż! Wintelekt.

  Czemu ten Sroczyński tak pisze ? Czyżby żałował, że da Vinci (i Picasso) cokolwiek namalował? I jeszcze że napisał? (Podobno pisał też cyrylicą. Jeszcze nie westernizacja.) Jakby pióro ostrzył sobie Ockham-brzytwą i się zaciął.

 57. Yagiel said

  I znów to samo! http://www.onet podaje dość dobrą opowieść o Krzyżakach, jak powstał zakon, ale nazwę zakonu podaje taką;
  Zakon Szpitala Najświętszej Marii Panny Domu Niemieckiego w Jerozolimie – skąd niemieckiego w XIIw. ?

  wikipedia to samo, ale w ramce oficjalnej jest:
  po łacinie: Ordo fratrum domus hospitalis Sanctae Mariae Theutonicorum in Jerusalem – Teutoni ok
  po niemiecku: Orden der Brüder vom Deutschen Haus Sankt Mariens in Jerusalem – Deutsch ok to samo

  Po co w Polsce tak usilnie szerzy się tę p o l s k ą/?/ bzdurę ?
  To coś w stylu pytania: kto robił rozbiory Polski ? Gdy to były rozbiory RzeczyPospolitej Obojga/Trojga/ Narodów. W tym sensie także IV rozbiór’39 nie był rozbiorem Polski. Może nawet – jeśli by to Polska była, rozbioru’39 by nie było?

  Zatem: dawno temu były Niemcy, a nie było RzeczyPospolitej. A czemu Unii Europ. nie nazywa się Niemiecką? Unia Niemiecka czy Deutsch Unia… Któż bowiem jest jej Wielkim Mistrzynią ? (nie mówię o cesarzu)

 58. revers said

  Co by nie bylo po 88 latach aldi byl by z was dumny, i zadowoluny, tak szybko osiaagnaac euroreich i wyrafinowany zamordyzm

 59. Boydar said

  Jak mnie kiedyś zbierze to napiszę co uważam, w temacie cipologii i nie tylko. Dzisiaj nie.

  W każdym razie w tym cytacie da Vinci czegoś mi jeszcze brakuje, i jeśli był genialny, a na to jednak wygląda, to to musiało tam być. I komuś bardzo przeszkadzało.

  ————-
  Mnie jakoś cipologia nigdy nie brzydziła. Była częścią człowieczeństwa. Są gorsze rzeczy.
  Admin

 60. Marucha said

  Re 51:
  Bardzo przykra wiadomość…

  Pan Ulicki-Rek odsiedział dłuższy czas w więzieniu australijskim w imię „demokracji”.

 61. Adrem said

  Taka prawda..


 62. Ad. 55

  Arogancja i tupet. Zapomniałem o tupecie. Pan blisko Ukrów to i atmosferą przesiąknięty.

 63. Boydar said

  Panie Gajowy.

  Jak twierdzą dobrze zorientowani, nie ma nic droższego od piniędzy. Za korzystanie z powyższej dziedziny życia człowieka, Bóg również ustalił cenę i warunki transakcji. Po uiszczeniu, negatywne aspekty się jakby dezaktywują. Jest to dobre i mądre. I o tym mówi Pan Gajowy.

  Problem w tym, że ostatniemi czasy niewielu jest skłonnych płacić. Więc zostaje sama goła obżydliwość. I o tym mówię ja. Oraz Pismo.

 64. Boydar said

  @ Pan Yagiel (52)

  Ja zapłaciłem, do tej pory trzymam paragon w szufladzie.

 65. zorard said

  @marucha – jak bym wtedy, na przełomie 70/80 wiedział czym się skończy sławetna transformacja ustrojowa to bym na ochotnika do SB poszedł pałować Solidaruchów. W porównaniu z obecnym czasem i tym co nadchodzi PRL to było małe miki, dużo dużo mniej szkodliwe dla narodu.

 66. Boydar said

  Dosyć na dzisiaj, dobranoc.

 67. Przemysław Jakub said

  R.I.P. dla Pana Jerzego.

  Re 37:
  Jeżeli to są prawdziwe słowa Leonarda, to podzielam je po całości.

 68. Yagiel said

  ad Adrem@61 – wyślę to, gdzie mogę. Jakże przyjemnie jest mówić prawdę!

  ad Revers@58 – podobieństwo cielesne to tylko część analogii, najłatwiej zauważalna. Szanowny Wandaluzja wspomniał tu niedawno, jak miłymi ludźmi byli w latach 50. na Mato Grosso czy gdzie tam w Argentynie na pampa Adolf Hitler i Ewa Braun Hitler; no przecież i ta Tu córsien jest miła równie i niechby równie była na Mato Grosso w Argentynie – od zaraz.

  ad Boydar@śpi snem spokojnym – niech ta se śpi na zdrowie. Jak niemowlę.

  A wiesz, Szanowny Marucho, że kiedy moje dzieci były małe, miały piętrowe łóżko; córka, bo starsza o 4 lata, spała na górze. Któregoś dnia jak zwykle wstałem pierwszy i patrzę: córka śpi, zwisając z łóżka, zaczepiona lewą stopą wplątaną w kołdrę; głową i ręką nie sięgała podłogi – nie wiem ,jak długo tak zwisała wzdłuż drabinki… Podniosłem i spała dalej. Mam to w oczach, w jakiej była piżamie, jakie miała włosy do podłogi, jaką twarz czerwoną. Na włosach się raczej nie oparła, więc to kołdra utrzymała.
  Tak że o. Sie przypomniało. Kołdra jest ważna.

  O! błyska się nad Bemowem – i grzmi.

 69. JanuszT said

  Mobbing, zastraszanie, zmuszanie do szzepień w Wojsku Polskim❗

  https://m.facebook.com/watch/?v=298826375275332&notif_t=watch_follower_video&notif_id=1618795189194039&ref=watch_permalink

 70. zen said

  Kolejny amerykański mit ujawniony.

  https://www.rbth.com/blogs/continental_drift/2017/04/27/korean-war-how-mig-15-put-end-american-mastery-over-skies-751633

 71. lokok said

  Chińskie Towarzystwo Badań Praw Człowieka .

  analiza ekspertów towarzystwa „Stany Zjednoczone wszczęły 81% konfliktów na świecie….”
  https://myslpolska.info/2021/04/18/4439/

 72. Boydar said

  @ Pan Przemysław

  Proszę zwrócić uwagę, że nie jest aż tak istotne czy autorem jest Leonardo. Teza jest tezą i tylko ją dyskutujemy, w oparciu o przesłanki obiektywne i zawsze aktualne. Przypisanie jej da Vinci ma dwa końce, jak kij. Z jednej strony wskazujemy, że nawet autorytet tak uważał, co podpowiada że musi to być prawdą. Z drugiej zaś, nie będąc przekonanymi, tego autorytetu szukamy do podparcia.

  A tu rozchodzi się tylko o nasz stosunek do sprawy, bo fakty mają to głęboko w d., co też poniekąd jest obrzydliwe, no bo jak to tak.

 73. JanuszT said

  Sławek Marczewski, jako „ruski agent”

  https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=3929677810434319&id=100001764152002&sfnsn=mo

  O perypetiach życiowych autora i nie tylko.

 74. Greg said

  Choćby ze względu na urodę – warto wysłuchać o planach elit na przyszłość.
  I jeszcze ta giwera, mając taką kobietę przy boku można spać spokojnie.

  https://www.bitchute.com/video/Y9qOeeTKRzxc/

 75. ? said

  W 2008 roku niejaki Faucci wiedział, że bakterie powodują zapalenie płuc, będące główną przyczyną zgonów w czasie epidemii grypy:

  Predominant Role of Bacterial Pneumonia as a Cause of Death in Pandemic Influenza: Implications for Pandemic Influenza Preparedness
  David M. Morens, Jeffery K. Taubenberger, and Anthony S. Fauci
  https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2599911/

 76. Boydar said

  https://wiadomosci.wp.pl/minister-edukacji-i-nauki-powolal-nowa-dyscypline-naukowa-zapowiedzial-to-podczas-wizyty-na-jasnej-gorze-6630660266502944a

  Uważam, że w ramach równouprawnienia, powinniśmy rozpocząć też wnikliwą (publiczną ?) analizę sur Koranu oraz Miszny i Gemary.

  I ja to całkiem poważnie.

  Schudrich zamachałby się (ręcami) na śmierć, i kilku innych.

 77. NyndrO said

  Ale przecież wnikliwa analiza koranu jest fym, czego większości „dobrych i mondrych ludzi ” brakuje.

 78. revers said

  re60,70

  inni pisali ye pan Ulicki bronia handlowal w australi i wpadl podczas kontroli jego samochodu gdzie mail pare straszkow gazowych na handel.

  Ale rykoszety z gajowki mozna jeszcze spotkac po wpisach na gajowce w sieci z kopiami postow z gajowki a temat KL Warschau, to byl konik p.Ulickiego.

  Wracajc do zdrowia najnowze badania na temat szczepionek na covid nie napawjaa optymizmem na przyszlosc, bo po 3-4latach wyszczepiania rzuci sie na moozg po 3-4 laach w postaci znanej choroby bydla BSE – wscieklych krow.

  https://uncutnews.ch/neue-studie-zeigt-mrna-impfstoffe-koennten-rinderwahnsinn-erzeugen-die-erst-drei-bis-vier-jahre-nach-der-injektion-auftreten-koennten/

  I chyba o to chodzi zeby zrobic z ludzi za pomocaa wyszczepin „wsciekle bydo” przeznaczone do utylizacji, nie szczesliwych z zycia i zdrowych osobnikow homo sapiens.

  Lub inne szybsze po 2 tygodniach smiertelne zapasci zdrowia wsrod wyszczepionych, jak chocby zakrzepy krwii w moozgu.

 79. Anucha said

  78 lat temu w getcie warszawskim kilku żydków stawiło opór dla zaprzyjaźnionego Wermachtu.
  W wyniku tego, śmierć poniosło kilku niemieckich żołnierzy w tym jeden ranny trafił do szpitala.

  Żydki jazgoczą, jakoby to ruszyli bryłę z posad świata i dzięki tej strzelance , wojna została wygrana. 🙂

 80. Yagiel said

  ad Anucha@79 – nie mogłem zrozumieć, czemu te syreny w W-wie? jakiś alarm? dopiero po chwili, przeglądając stronkę internet, zorientowałem się, że to rocznica Getto-walk… Prowadziłem on-line lekcję, więc wyjaśniłem krótko uczniom – oni tez słyszeli alarm. Przyjęli ze zrozumieniem.
  Nie będę powtarzał, co powiedziałem uczniom – same fakty. Ton był jednak inny, niż pana Anuchy: nie pogardzam ludźmi/Żydami, kt walczą o resztki godności, np. o vikingską śmierć: byle z mieczem w ręku! Lepsza taka śmierć, niż na kolanach czekanie na… Nawet jeśli tych kilku/dziesięciu/ zginęło z bronią w ręku bez wpływu na losy wojny. Raczej zastanawiam się, jak to się stało, że tych kilku, np. Marek Edelman, przeżyło i dało świadectwo, raczej przesadzone – ? Jak to się stało, że nie chcieli pięknie, bohatersko zginąć, bo woleli, hm, przeżyć – ?
  Cóż: a najdzielniej biją króle – a najgęściej giną chłopi… Ktoś ginie, by zwyciężyć mógł Ktoś! Zwykli Żydzi wmięszkani sa dla nad-Żydów Globalnych mięsem armatnim, Abel’ami. Polaków też czeka kolejna nawalanka za wolność waszą – naiwnych czy po prostu ludowych Bartków czy Jaśków Weselnych nie brakuje; są też jak zwasze Zbyszki’1399 Głupiś!e – tym bardziej więc
  robiłbym Poważną Dyskusję o walce Żydów w Getto od 19 kwietnia, np. dlaczego od tego dnia kwietnia? żeby co ?
  właśnie żeby pokazać Polakom/Bartkom i Polakom/Głupiś! i Żydom wmięszkanym w Polskę czy Rosję, czy… – że jak to jest, że nadzielniej biją Zwyciężcy, a najgęściej giną oni – ?

  Panie Anucha, może tak o tym w miejsce tej pogardy…

 81. NyndrO said

  I Pan tym dzieciakom na serio.o Wikingach nawijał? Może odrazu o pantofelku i o bacy.

 82. Marucha said

  Re 80:
  Nie było żadnego „powstania” w Getto. Była akcja policyjna. Niewielka liczba jewrei postanowiła nie poddawać się bez oporu.
  W porównaniu z Powstaniem Warszawskim był to marginalny incydent.

  Pogardą dla świata jest nadawanie temu incydentowi znaczenia Najważniejszego i Centralnego Punktu w historii Drugiej Wojny Światowej, przy którym wszystko inne nie ma wręcz znaczenia.

 83. Anucha said

  Panie Yagiel.

  Ma Pan w zupełności rację.

  Ale jest wojna, to międzynarodowy żyd wrabia nas w holokaust , okrada i morduje.
  Śmierć Wikinga niech Pan zostawi sobie i dla mnie.

 84. Yagiel said

  Znow rozmawiałem z młodą Rosjanką: nie szanuje dawnych ludzi, mówi, że teraz są ludzie mądrzejsi, postępowi – ale nie Putin! Babcia jej mądra jest, ale prosta, na pewno nie zna Głębszego Sensu Russkich Skazek (w sensie Kołobok=Słońce, a zwierzęta to Sogw… Gwiazdozbiory); no i tradycja rosyjska niewiele warta. ale Piotr Wielki był Wielki! Nowoczesny!

  Wiem, że Rosja nie mój problem, jednak żal, że mentalnie Rosja jest aż tak rozerwana! Czy przez Kreml ? Kreml/Drużyna nie Theoden, ale Zachód to Grima i za wszelką cenę wpycha się do Rosji – jeśli nie do ucha Kremla, to do ucha ludu, młodzieży zachodolubnej… Urżnąć łeb Grimie – u Tolkien’a tak kończy? Nie pamiętam, ale to urżnąć jemiołę z konaru, wszystkie z korony drzewa… Urżnąć od Polski Zydów wmięszkałych nie da się – Boydarze? – i chyba nie to najważniejsze: ważne, potrzebne, lecz nie najważniejsze, prawda? Już raczej urżnąć drzewom ptaki, kt jemiołę przenoszą…

  Bo jak przenosi się jemioła? Zresztą pisałem już Tu o tym. Chodzi mi o tę Młodą Rosjankę, niewątpliwie już zajemiołowaną wiruchem jemioła/Grima; jest wykształcona, dużo wie, dużo kojarzy, tyle że tak bardzo chce Do Przodu ! To pół biedy – cała bieda w tym, że tak bardzo chce na Zachód! W demokrację i wolność Rozumu. Jak jej wytłumaczyć, że demokracja wyklucza Wolność Rozumu, zwłaszcza taka zachodnia dziś.
  Ja ją rozumiem – sam słuchalem Wolnej Europy i big-bitu, raczej Bitelsów niż JurajaHip 😉
  Więc tym usilniej zastanawiam się: da się odciąć młodzież od Grimy/jemioły/5Gejtowców ? Od buntu nie da się odciąć – to jak próba odcięcia od wirusów czy holesterolu – ale od głupiego buntu/holesterolu/wirucha ?

  Bracia Lech Czech i Rus tez się rozeszli po Świecie… Musieli ? Na pewno tak było, jak ta legenda po-daje ? Kto ja wymyślił – nie Grima aby? Po-wieść powieścią, lecz dajmy sobie szansę wieść wiedzieć przed po-… Może zastanówmy się, czy na pewno nie lepiej zostać razem ?
  „Głupi Niedźwiedziu, gdybyś w Mateczniku siedział/ Nigdy by się o tobie Grima nie dowiedział!”
  A nie – Wojski, nie Grima! Jasne, a na jaką różnicę w sumie wyszło ?
  Niedźwiedź głupi – a Wojski mądry? Horeszko mądry? Sędzia? Jacek Wąsal/bernardyn? po co poganiał syna na polowanie? żeby mu życie musieć ratować? to jak go wychował – na Zbyszka Głupiś!a… Warci Soplice Horeszków, a wszyscy razem – warci Niedźwiedzia: Głupiego !
  Głupiego Niedźwiedzia ledwo zabić umiemy – a jemioły nie?
  Popatrzcie: gdzie w Lesie, gdzie w Puszczy jemioła? Nigdzie. A w parkach miast, wzdłuż ulic… – pełno jemioły na drzewach usychających! Zasadzi się nowe? Jasne: byli Polacy – będą Ukraincy, Żydzi, nawet Bangladesz (bez obrazy!). Tylko lipy albo tylko platany… Gdzie Puszcza Nasza ? – pytam. Gdzie mental-Puszcza, razem-różni nasze?

  Rozmawiałem z Rosjanką Młodą – ja Stary. Lecz kto ma 60+, ten ma i 6 lat – i ona ma 6 lat w sobie, to pogadamy o lodach:
  uważa, że reusskije morożienoje najlepsze – polskim daleko do nich 😉
  Lody ! A tu coraz cieplej… Białe Niedźwiedzie krzyżują/parzą się z Grizzli, z Brunatnymi Miedwjedami – by przeżyć bez Lodu…
  Więc Białe Mądre – żeby tylko dobrały sobie Mądre Miedwjedy !
  (powiem wam, że te z Północy Miedwjedy mądrzejsze misie zdają od tych, kt na Połud wyłażą czy na Zach od Tajgi/Puszczy)

  jadę do Lasu, a może nawet do Kampinosu ? Złapię formę 🙂
  niedźwiedzią

 85. Yagiel said

  Panowe Marucha, Nyndro, Anucha – Ludzie są różni, zbyt różni jak dla mnie. Nie jestem chwalcą powstania czy Powstania w Getto – jak nie jestem chwalcą Powstanie Warszawskiego: większego ale czy mądrzejszego? (chwała Powstańcom, hańba Wodzom!) – powiadam jednak, że godniej zginąć w walce Żydem, niż w bez-walce Polakiem… Mądrze zginąć w walce z Wrogiem, nie z jego żołnierzykami. A jeszcze mądrzej poznać/zrozumieć Wroga, myślę: bo czemu Wróg aż ? nie może być Inny sobie?

  Plucie na żołnierzyków nie jest odwagą; strzelanie do żołnierzyków nie jest mądrością – patrzenie w oczy/ślepia Wrogowie to Odwaga i Mądrość, myślę. Wróg może mnie czegoś nauczyć o mnie samym – gdybym był Stwórcą Wroga, byłbym po obu stronach strzelb, co nie? Qrwa! po obu stronach oszczepu są Wrogowie – czy aby na pewno Mądrzy ? jak Stwórca ? ile tego podobieństwa w ile obrazu…?

  Jak dziki zwierz przyszło N i e s z c z ę ś c i e do Człowieka i zatopiło weń fatalne oczy/ Czeka…

  Qrważ, Panowie! czemu Poeta napisał Oczy ? Oczy zwierza? dzikiego-bezrozumnego? to czemu czeka ?! czekam –
  (jadę w Las… za co Wy-ście Qrwa matury dostali? nie ode mnie – ja maturek nie daję…
  rozmawiam – z przerwami…)

 86. Peryskop said

  Re 60 w skrócie

  Niestety potem wyszło, że Pan Jerzy Ulicki-Rek od 2014 roku odsiedział w więzieniu australijskim nie w imię „demokracji”, ani za „poglądy a-s”, lecz za nielegalny handelek chińskim hormonem wzrostu dla miłośników muskoolatury.

  Szkoda, bo był to równy gość, z którym w 2010 rozłożyliśmy mejlowo vanqurevskiego fałszywego anty-semitę Piotra B, po czym JUR zaproponował mi prowadzenie jego PW.

  Czy Pan Bardzo Piwowar mógłby nam podać lokalizację nowotworu, dla ustalenia jaki typ emocji okazał się fatalny dla Jerzego ?

  Podobnie przyczyny przedwczesnego zgonu Pana Romana Kafela. A wszystko po to abyśmy wchodząc w wiek „dostojny” dzięki wiedzy GNM nie poszli zbyt szybko ich drogą.

  Wszak „nie ma tego zakrytego, co by …”

  Niedawno usiadł mi strumień moczu, ale po kilku dniach powróciłem do normy, bo wiem z GNM, że przerost prostaty to jest skutek odbieranego subiektywnie asexualnego psycho-bio-konfliktu z kobietą. W moim przypadku z synową, która po psychologii i socjologii, oraz po zachłystach ayahuaską, włączyła się aktywnie do grupy inicjatywnej na rzecz propagowania psychodelików – czyli do lukratywnej dilerki instytucjonalnej.

  Wystarczyło ZRACJONALIZOWAĆ poprzez zdystansowanie się, i po kłopocie !

  A gdybym polegał na konowałach, to po USG, PSA, CT, słabszych i silniejszych farmakotykach, naświetlaniach, chemii i operacji – zostałbym doprowadzony do zgonu, jak miliony innych facetów.

  W tym reżyser m.in. filmu „Dług” Krzysztof Krauze, który porzucił w Wiedniu swoją żonę nr 3 Małgorzatę Szurmiej (córcze dyrektora Teatru Żydowskiego w Warszawie, „kierowniczkę widowni” tamże), z którą miał córkę Sarę Karolinę. Porzucił dla Joanny Kos (nr 4), która m.in. niańczyła dzieci rabina Schudricha zanim nie wyszła za innego rabina, który nawiał do NJorku.

  Jedyna córka reżysera Sara nie chciała go znać. W końcu odwiedziła ojca na łożu śmierci (61) w Grodzisku Mazowieckim, ale mogli już sobie tylko pochlipać.
  https://www.pomponik.pl/plotki/newsamp-krzysztof-krauze-wzruszajace-slowa-corki-zmarlego-rezysera,nId,1921283

  A jego poprzednia żona (nr 2/4) ruda Ewa Sałacka (49) połknęła osę i po godzinie zostały po niej tylko fotki i filmydła.

  wiki mętliki : „… Dopiero po 2009, gdy miał *„przerzuty w kościach”, przyznawał się do swoich zaniedbań: „To nie jest tak, że ja tego raka dostałem w genach albo żyłem w jakimś zatrutym środowisku, tylko po prostu paliłem papierosy. Nie piłem wody z ołowiem, tylko piłem wino. To jest mój styl życia, to ja to wybrałem”. W „Gazecie Wyborczej” deklarował się jako zwolennik eutanazji: „Śmierć to czasami jedyne lekarstwo na życie. Chcę mieć do niego prawo”. Zmarł 24 grudnia 2014 roku po ośmioletniej walce z nowotworem, został pochowany na cmentarzu rzymskokatolickim w Kazimierzu Dolnym.”

  Opis typowy, i typowo nieprawdziwy. Bowiem przyczyną raka nie było wino, ani papierosy, lecz osobiste uwikłania K.K.: https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/kraj/212481,1,moje-niebopieklo-rozmowa-z-krzysztofem-krauze.read

  *Dr Hamer odkrył też, że tzw „przerzuty” to są kolejne skutki kolejnych psycho-bio-konfliktów – tu w przypadku K.K. rak kości wskutek silnego spadku samo-oceny :
  https://www.plotek.pl/plotek/56,79592,17180223,przystojny-do-bolu-swietnie-ubrany-efektowny-wspominamy.html

  Końcówka losu K.K. w skrócie :
  1983 poślubienie żony nr 3
  1995 narodziny Sary i separacja z nr 3
  2000 rozwód z żoną nr 3 – matką Sary
  2005 poślubienie żony nr 4
  2006 diagnoza raka i wycięcie prostaty !
  2014 zgon reżysera w wigilię
  2015 pośmiertnie od prezydenta BronKomor Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski za wybitne osiągnięcia
  2016 zgon żony nr 3 (+65) zodiakalna Skorpion – główne cechy : pamiętliwość i skłonności do samo-okaleczeń

  ===

  Skoro „nie ma tego zakrytego, co by …” to Pan Włodek Kuliński złapał birgera (GNM) wskutek poszarpania się z byłą żoną o podział majątku. A gdy terapia tej poważnej dysfunkcji układu krążenia nie dawała efektów, to przyszedł na niego strach przed śmiercią, i przedwczesny zgon na płuca (GNM).

  ===

  Bezpartyjna, hashimoto to wg wiedzy GNM skutek subiektywnie odbieranego psycho-bio-konfliktu o treści „nie móc nadążyć, nie móc się wyrobić”. Zatem pora nieco odpuścić, ażeby własna tarczyca Pani nie zabiła.

  ===

  Zachęcając wszystkich bywalców Gojówki do korzystania z wiedzy GNM, pozdrawiaM

 87. cedric said

  Maseczki a witamina B12

  Kobalt jest wymiataczem nadtlenoazotynu, b12 trudno przedawkować , zaleca sie stosowanie pod język żeby związać z transkobalaminą i wit.B7 , ktora ginie w stresie azotowym.
  IMHO oprócz niedoboru b12-maseczki/hipoksja/uraz reperfuzyjny mogą dodatkowo stać za zakrzepicą
  selen występuje w białkach, jako selenocysteina w wyniku skomplikowanych przekształceń, warto suplementować z selenem NAC
  polecam cały artykuł
  https://www.lewrockwell.com/2021/04/no_ … a-vitamin- niedobór witaminy B12 /
  „Nazywanie zgłaszanych zakrzepów krwi wśród hospitalizowanych pacjentów z COVID-19 tajemnicą”, budzący niepokój raport w magazynie Nature mówi, że zakrzepy powstają u 20-30% krytycznie chorych pacjentów z COVID-19, leki rozrzedzające krew nie zapobiegają tym zakrzepom w niezawodny sposób , a wielu hospitalizowanych pacjentów wykazuje podwyższony poziom fragmentu białka zwanego D-dimerem wytwarzanego podczas rozpuszczania się skrzepów, co jest „potężnym predyktorem śmiertelności”.

  Krzepnięcie krwi (krzepnięcie) u pacjentów z COVID-19 jest znacznie zaburzone w porównaniu ze zdrowymi ludźmi, stwierdza raport z marca 2020 r. Opublikowany w Clinical Chemistry & Laboratory Medicine. Tak więc współczesna medycyna była świadoma tego problemu ponad rok temu, ale dopiero teraz zyskuje na uwadze.
  Hematolodzy wydali biuletyny alarmujące o „poważnym, nieprawidłowym krzepnięciu krwi, prowadzącym do wielu mikrokrzepów w płucach” pacjentów z COVID-19. Alarm został wydany, gdy raport opublikowany w British Journal of Hematology, obejmujący 83 pacjentów, z 13 zgonami, potwierdził problem.

  Zagadkową częścią tego problemu jest to, że liczba płytek krwi była normalna. Zwiększone fragmenty skrzepów (D-dimer) obserwowano tylko wśród pacjentów przyjętych na oddział intensywnej terapii. Profilaktyczne podanie pacjentom heparyny rozcieńczalnika czasami zapobiega problemowi. Ale żeby dodać do zamieszania, heparyna nie zmniejszyła znacząco poziomów D-dimerów.

  Wydaje się, że leki przeciwpłytkowe i przeciwzakrzepowe (rozrzedzające krew) podawane przed przyjęciem do szpitala nie zapewniają ochrony.

  Inny niepokojący raport opublikowany w E Clinical Medicine zauważa, że ​​31% pacjentów z COVID-19 na oddziałach intensywnej terapii ma skrzepy krwi w żyłach, ale także u 20% nie hospitalizowanych pacjentów z COVID-19 stwierdzono również skrzepy żylne.
  Dla porównania, lekarze obserwują skrzepy krwi tętniczej u pacjentów z grypą, które są niezwykle rzadkie. U pacjentów z grypą może wystąpić krzepnięcie krwi, ale tylko w żyłach. U pacjentów z COVID-19 skrzepy krwi mogą pojawić się w żyłach lub tętnicach.

  Ale może te przypadki niewyjaśnionego krzepnięcia krwi, które pojawiają się spontanicznie, są w rzeczywistości tak zwaną mikroangiopatią rzekomą zakrzepową, rozpoznaną chorobą, która wynika z niedoboru witaminy B12 (często błędnie diagnozowanej jako zakrzepowa małopłytkowość plamica). Purpura odnosi się do fioletowych siniaków na skórze lub w jamie ustnej.

  Sally M. Pacholok RN, BSN i pielęgniarka na izbie przyjęć oraz autorka „COULD IT BE B12?”, mówi, że niedobór witaminy B12 „może nieświadomie zwiększyć śmiertelność z powodu tej pandemii, szczególnie u osób starszych”.

  Mówi, że konsekwencje mogą być śmiertelne. Niedobór witaminy B12 może utrudniać produkcję przeciwciał. Mówi, że 1 na 6 Amerykanów ma niedobory.

  COVID-19 i homocysteina

  Jedna z hipotez mówi, że koronawirus COVID-19 zakłóca metabolizm witaminy B12, co powoduje wysoki poziom niepożądanego białka krwi zwanego homocysteiną. (Homocysteina jest aminokwasem, jak cysteina)
  Konsekwencją niedoboru witaminy B12 jest podwyższenie poziomu homocysteiny, niepożądanego białka krwi, które powoduje stan zapalny. Podwyższony poziom homocysteiny jest związany z postępem choroby płuc u pacjentów z COVID-19.

  Niedobór witaminy B9 (kwas foliowy, kwas foliowy) może maskować niedobór witaminy B12. Niedobór B9 podnosi również poziom homocysteiny.

  Inne sposoby, w jakie B12 hamuje COVID-19

  WITAMINA B12 JEST POTRZEBNA ABY ZAHAMOWAĆ POLIMERAZĘ, ENZYM UŁATWIAJĄCY REPLIKACJĘ WIRUSA COVID-19, KTÓRY MOŻE ZMNIEJSZYĆ CIĘŻKOŚĆ ZAKAŻENIA.

  Nierzetelne testy witaminy B12
  […]
  Objawy niedoboru witaminy B12
  […]
  B12 i zmęczenie
  […]
  B12 / Zapalenie / Cukrzyca

  Witamina B12 łagodzi stany zapalne, zmniejsza trudności w oddychaniu, problemy żołądkowo-jelitowe, zapobiega krzepnięciu krwi w szpitalu dla pacjentów z COVID-19.
  […] Metformina, najczęściej przepisywany lek przeciwcukrzycowy, wyczerpuje witaminę B12. Nawet zdrowi pacjenci bez cukrzycy doświadczają zwiększenia odporności dzięki suplementacji witaminą B12.

  Śmiertelność pacjentów zakażonych COVID-19 jest bardzo zróżnicowana, od 0,07% do 9,6%.
  Niedożywienie może wyjaśniać te duże różnice we wskaźnikach zgonów. Niedobory witaminy B12 są częstsze wśród diabetyków – do 43% w jednym badaniu.

  BYŁO DOBRZE WIEDZIEĆ DŁUGO PRZED PANDEMIĄ COVID-19, ŻE NIEDOBÓR WITAMINY B12 MOŻE PROWADZIĆ DO PSEUDOTROMBOTYCZNEJ MIKROANGIOPATII (ZAKRZEPY W MAŁYCH NACZYNIACH KRWI). PRZYPADKI ZAKRĘCENIA (ZAKRZEPIANIA) ROZWIĄZANE SĄ SUPLEMENTACJĄ B12.

  Niedobór witaminy B12 może upośledzać zdolność organizmu do wytwarzania czerwonych krwinek w szpiku kostnym i powodować duszność i anemię z poważnymi objawami zmęczenia.

  Suplementy B12

  Zaskakujące jest, że w ostatnim raporcie wskazano, że suplementy metylokobalaminy B12C mają potencjał do zmniejszenia uszkodzeń i objawów związanych z zakażeniem wirusem COVID-19.

  KOLEJNY RAPORT UJAWNIA 500 MIKROGRAMÓW B12 W POŁĄCZENIU Z 1000 JEDNOSTEK WITAMINY D I 150 MILIGRAMAMI MAGNEZU OGRANICZAŁO POTRZEBĘ TERAPII TLENOWEJ NA ODDZIALE INTENSYWNEJ OPIEKIMEDYCZNEJ.
  […]
  Inne suplementy diety

  Związek między odpornością a odżywianiem jest dobrze znany, a jego rolę w chorobie koronawirusowej 2019 (COVID-19) również poświęca się dużą uwagę.

  Raport opublikowany w International Journal of Infectious Diseases ujawnia poziomy witamin i minerałów u hospitalizowanych pacjentów z COVID-19: 76% pacjentów miało niedobór witaminy D, a 42% – niedobór selenu. Wśród pacjentów z niewydolnością oddechową 11 (91,7%) miało niedobór przynajmniej jednego składnika odżywczego. Selen ułatwia dostępność cynku, który jest niezbędny do produkcji komórek T, a także zatrzymuje mutacje wirusowe.

  Chociaż sugeruje się, że uzupełniające składniki odżywcze chronią przed infekcją wirusową, zalecane dawki są prawie bezużyteczne w radzeniu sobie z szybko replikującymi się i mutującymi wirusami, takimi jak COVID-19.

  Resweratrol

  Naturalną cząsteczką zasługującą na szczególną uwagę jest ekstrakt ziołowy RESVERATROL, CZĄSTECZKA CZERWONEGO WINA ZNANA Z WŁAŚCIWOŚCI PRZECIWZAKRZEPOWYCH. OSTATNI RAPORT MÓWI: „DZIĘKI SWOIM WŁAŚCIWOŚCIOM PRZECIWTROMBOTYCZNYM I PRZECIWZAPALNYM RESVERATROL BYŁBY SPODZIEWAĆ SIĘ OBNIŻENIA ŚMIERTELNOŚCI ZWIĄZANEJ Z COVID-19, O KTÓREJ WARTO WZROSTUJĄ SIĘ W ZAKRESIE ZAKRĘCENIA I ZAPALENIA”.

  Wysoka cena do zapłacenia

  W JEDNYM BADANIU 52,7% PACJENTÓW COVID-19 JEST NIEDOŻYWIONYCH. TO OGROMNE PRZEOCZENIE WSPÓŁCZESNEJ MEDYCYNY.
  […]
  Refleksja

  Niepokojącą myślą jest to, że pozostałe siedem odmian koronawirusów nie wywołuje tych śmiertelnych objawów. Koronawirusy są znane jako wirusy przeziębienia

  Zgłoszono, że w 2015 r. Pod auspicjami National Institutes of Health zostały przeprowadzone eksperymenty „zdobywania funkcji”. Te eksperymenty zwiększyły wirulencję i transmisję zmutowanego wirusa wytworzonego przez człowieka. Wniosek z tego badania brzmiał: „syntetycznie otrzymaliśmy ponownie zakaźnego rekombinowanego wirusa SHC014 o pełnej długości i wykazaliśmy silną replikację wirusa zarówno in vitro, jak i in vivo. Nasza praca sugeruje potencjalne ryzyko ponownego pojawienia się SARS-CoV przez wirusy krążące obecnie w populacjach nietoperzy ”.

  FDA zamknęła laboratorium, w którym przeprowadzano te eksperymenty. Następnie NIH zlecił te eksperymenty związane z „uzyskaniem funkcji” w laboratorium w Wuhan w Chinach.

  Te eksperymenty uzbroiły koronawirusa znalezionego u nietoperzy owocowych. To sugeruje diabelski program.

  Wygląda na to, że z braku witaminy B giną tysiące istnień ”.

  W szpitalach panuje “BIAŁY GŁÓD”(książka).
  IMHO każdy powinien mieć w domu ksiązkę Sally Pacholok i obejrzeć o niej film na YT.

 88. cedric said

  Powyżej było, że
  „ B12 hamuje COVID-19
  WITAMINA B12 JEST POTRZEBNA ABY ZAHAMOWAĆ POLIMERAZĘ, ENZYM UŁATWIAJĄCY REPLIKACJĘ WIRUSA COVID-19, KTÓRY MOŻE ZMNIEJSZYĆ CIĘŻKOŚĆ ZAKAŻENIA ”.
  Ciekawe informacje na temat hipoksji i b12

  Hipoksja(maseczkowa?) pogłębia niedobory wit.B12
  https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/12654161/
  „Megaloblastoza wywołana niedotlenieniem u szczurów z niedoborem witaminy B12
  Abstrakt
  U szczurów, w przeciwieństwie do ludzi, u których rozwinęła się niedokrwistość megaloblastyczna z powodu niedoboru witaminy B12, w warunkach normoksyczności nie obserwowano nieprawidłowości hematologicznych z niedokrwistością, mimo że stężenie witaminy B12 w osoczu zmniejszyło się do <15% normalnego stężenia w wyniku niedoboru witaminy B12 w diecie. […] U szczurów z niedoborem witaminy B12 w hipoksji doszło do nieprawidłowego powiększenia erytrocytów, a stężenie hemoglobiny we krwi obwodowej wzrastało proporcjonalnie do wzrostu średniej objętości krwinek. […] Ponadto u szczurów z niedoborem witaminy B12, w przeciwieństwie do szczurów z unormowanym poziomem witaminy B12, stężenie erytropoetyny w surowicy nie uległo normalizacji nawet po 6-tygodniowej ekspozycji na niedotlenienie. Wyniki te wskazują, że gdy szczury z niedoborem witaminy B12 są narażone na niedotlenienie, wywoływany jest objaw podobny do niedokrwistości megaloblastycznej ”.

  Czy neurocovid jest hipoksją OUN spowodowaną niedoborem wit.B i choliny? 90% ludzkości ma niedobór choliny.
  https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/27497480/

  „Suplementacja witaminą B6 / B12 / folanem + choliną mogłaby znacząco złagodzić deficyty pamięci wywołane niedotlenieniem, wyraźnie zmniejszyć stężenie Hcy w surowicy i znacznie osłabić hiperfosforylację tau w wielu miejscach związanych z AD poprzez zwiększoną regulację hamowania ser9-fosforylowanego GSK-3β. Odkrycie to daje dalszy wgląd w połączone działanie neuroprotekcyjne witamin B6, B12, kwasu foliowego i choliny na mózg przed niedotlenieniem. "

  Średnica naczyń włosowatych wynosi ok.4-5 mcm, makrocyty -8-9 mcm!!!

  https://www.news-medical.net/health/How … nemia.aspx
  „Niedokrwistość makrocytowa i megaloblastyczna
  Kiedy organizm ma niedobór witaminy B12 może wytwarzać czerwone krwinki, które są nienormalnie duże, zwane makrocytami, które nie funkcjonują prawidłowo. Główną przyczyną niedokrwistości makrocytowej jest niedokrwistość megaloblastyczna, która jest spowodowana zmniejszeniem syntezy DNA. Kiedy krwinki czerwone nie funkcjonują prawidłowo, hemoglobina nie może skutecznie wiązać się z tlenem. W związku z tym wiele tkanek wokół ciała nie ma wystarczającej ilości tlenu, aby utrzymać ich normalny metabolizm. Nazywa się to niedotlenieniem i może prowadzić do śmierci komórki. Niedobór witaminy B12 może również upośledzać syntezę DNA, ale synteza RNA nadal zachodzi bez przekształcania się w DNA. Powoduje to duże nagromadzenie materiału genetycznego w czerwonych krwinkach, co prowadzi do nieprawidłowego rozmiaru i braku funkcji ”.

  Wątroba produkuje m.in. czynniki krzepnięcia.

  https://journals.lww.com/acgcr/fulltext … ic.15.aspx
  Ciężka niedokrwistość złośliwa predysponująca do niedotlenienia wątroby
  Abstrakt
  Niedotlenienie lub niedokrwienne zapalenie wątroby występuje najczęściej u pacjentów intensywnej terapii, z których większość ma stany wstrząsu wtórne do niewydolności serca lub układu oddechowego. Przedstawiamy przypadek ciężkiej niedokrwistości złośliwej predysponującej do niedotlenienia wątroby, która miała dobre rokowanie przy prostym leczeniu. Należy zachować ostrożność w leczeniu ciężkiej niedokrwistości, interpretacji poziomu witaminy B12 w surowicy po przetoczeniu krwi i stosowaniu płynów dożylnych. […]

  DYSKUSJA
  HH, wstrząs wątroby i niedokrwienne zapalenie wątroby to terminy stosowane do opisania zespołu klinicznego charakteryzującego się szybkim wzrostem aktywności aminotransferaz wątrobowych w przebiegu niedokrwienia, wstrząsu lub niedotlenienia.1,2 Obecnie rozpoznanie opiera się na 3 parametrach: stan zmniejszonego dostarczania tlenu do wątroby, znacznego i przemijającego wzrostu aktywności aminotransferaz w surowicy, a wreszcie wykluczenia innych przyczyn uszkodzenia wątroby, takich jak wirusowe zapalenie wątroby, wywołane lekami lub toksynami3.

  HH występuje najczęściej u pacjentów intensywnej opieki medycznej z częstością od 2% do 2,5%, a większość z tych pacjentów występuje w stanach wstrząsu wtórnego do niewydolności serca lub układu oddechowego.4–7 U naszego pacjenta nie wystąpił wstrząs, ale z przewlekłą ciężką niedokrwistością ; rzeczywiście, początkowe leczenie płynem dożylnym mogło być przyczyną HH u naszego pacjenta. Poziom hemoglobiny 1,8 g / dl można porównać ze stanem wstrząsu, ponieważ występuje tam wyjątkowo niska zdolność przenoszenia tlenu, a wlew dożylny 2 l płynu przed podaniem koncentratu krwinek czerwonych może pogorszyć i tak już słaby stan dostarczania tlenu.
  HH związany z ciężką niedokrwistością po raz pierwszy opisali Okras i wsp., A następnie Henrion w badaniu sugerującym, że prawdziwy wstrząs nie występuje nawet w połowie przypadków HH.5,8 Oprócz niedokrwienia w kilku badaniach zaproponowano również wpływ wolnych rodników na skutek reperfuzji jako czynnika przyczyniającego się do HH. Mogło to być również czynnikiem przyczyniającym się do rozwoju HH u naszego pacjenta, ponieważ podanie płynów dożylnych prawdopodobnie przyspieszyło HH.9,10 Typowy wzorzec podwyższenia AspAT i AlAT w HH jest szczytem w ciągu pierwszych 24 godzin, a następnie poziom spada do połowy wartości szczytowej obserwowanej w ciągu 48 godzin, a następnie powoli powraca do wartości wyjściowej w ciągu następnych 10–15 dni. Poziom dehydrogenazy mleczanowej (LDH) również wzrasta do istotnie wyższego poziomu niż obserwowany w wirusowym zapaleniu wątroby.1,5,11 W omawianym przypadku zaburzenia czynności wątroby były zgodne z tym wzorcem i potwierdzają rozpoznanie HH. Jedną z cech, o których warto wspomnieć, jest to, że szczyt LDH obserwowany w tym przypadku można przypisać 2 czynnikom: hemolizie spowodowanej niedoborem witaminy B12 i hipoksemii wątroby, o których wiadomo, że zwiększają poziomy LDH. Biorąc pod uwagę, że poziomy LDH były tak drastycznie podwyższone, prawdopodobnie przyczyniły się do tego oba czynniki.

  Rokowanie pacjentów z HH jest bardzo złe. Zgłaszano, że śmiertelność u hospitalizowanych pacjentów wynosi aż 56%, przyczyna zgonu nie jest bezpośrednio związana z HH, ale jest związana z chorobą podstawową.1,2 Chociaż nie ma doniesień o śmiertelności z powodu HH wtórnej do niedokrwistości z niedoboru witaminy B12 biorąc pod uwagę rzadkość tej jednostki klinicznej, postulujemy, aby była ona porównawcza, biorąc pod uwagę podobieństwo w patofizjologii i nasilenie niedokrwistości, które można bardzo dobrze porównać z jakimkolwiek ciężko zdekompensowanym stanem przewlekłym lub stanem wstrząsu.

  Pacjentkę przeniesiono na piętra medycyny ogólnej, gdzie pozostawała przez 6 dodatkowych dni, aż do poprawy poziomu hemoglobiny. Trend enzymów wątrobowych był zgodny z typowym wzorem HH (Figura 2). Została wypisana i przyjęta do kliniki 3 tygodnie później, a jej wyniki laboratoryjne wykazały poziom kwasu metylomalonowego 152 nmol / l, a poziom witaminy B12 675 pg / ml (Tabela 2) ”.

  https://cdr.lib.unc.edu/downloads/8049g9405?locale=en

  Witamina B12 chroni przed uszkodzeniem niedotlenienia / reperfuzji w komórkach kanalików proksymalnych myszy

  Abstrakt
  Ostre uszkodzenie nerek (AKI) to częsty zespół charakteryzujący się nagłym pogorszeniem czynności nerek, który może potencjalnie prowadzić do śmierci. Uraz niedokrwienny / reperfuzyjny (IRI) jest główną przyczyną AKI i jest nieunikniony podczas przeszczepów nerek. Nie ma skutecznego sposobu leczenia IRI. Udowodniono, że szlaki zaangażowane w IRI prowadzą do reaktywnych form tlenu (RFT), zapalenia, zwłóknienia, apoptozy, odpowiedzi na uszkodzenie DNA (DDR) i autofagii. Witamina B12 (B12) lub kobalamina jest niezbędna dla organizmu ludzkiego i jest farmakologicznie znana z usuwania RFT, tłumienia stanu zapalnego i odwracania upośledzonej autofagii, która występuje w stanach niedoboru witaminy B12.

  Aby sprawdzić, czy witamina B12 ma korzystny wpływ na IRI, poddałem hodowane mysie komórki kanalików proksymalnych (BU.MPT) procedurze hipoksji / reperfuzji (H / R) i zmierzyłem transkrypcję markerów zapalenia (Mcp1, Il6, Nos2) i zwłóknienia ( fibronektyna), białkowe markery apoptozy (Tgf1, c-cap3) i DDR (p.H2AX) indukowane przez niedotlenienie / reperfuzję (H / R). Obecność B12 podczas procedury H / R przy 0,3 µM dramatycznie hamowała regulację w górę tych badanych markerów i zwiększoną przeżywalność komórek. Razem moje odkrycia sugerują, że witamina B12 jest wysoce obiecującą cząsteczką do zapobiegania / leczenia AKI.

  Wprowadzenie

  Ostre uszkodzenie nerek (AKI) to stan kliniczny, który dotyka około 200 000 osób rocznie w Stanach Zjednoczonych1. Charakteryzuje się nagłym pogorszeniem czynności nerek, prowadzącym do niebezpiecznego gromadzenia się produktów przemiany materii i braku równowagi chemicznej we krwi2. Choroba postępuje od uszkodzenia komórek do zmniejszonego współczynnika przesączania kłębuszkowego, prowadzącego do niewydolności nerek, a w ciężkich przypadkach prowadzi do śmierci2. Pomimo częstości i ciężkości AKI leczenie jest ograniczone, a większość z nich nadal znajduje się na etapie rozwoju. Na przykład badania na zwierzętach dotyczące hormonu stymulującego α-melanocyty (α-MSH) na zwierzętach potwierdziły jego działanie przeciwzapalne i przeciwapoptotyczne w ochronie przed AKI1. Jednakże, ponieważ zmniejszenie stężenia kreatyniny w surowicy nie jest uważane za akceptowalny punkt końcowy dla wymogów FDA w zakresie rejestracji leku, nie jest to jeszcze zatwierdzone leczenie1. Wiele przyczyn może prowadzić do AKI, takich jak ciężkie odwodnienie, ale główną przyczyną AKI jest niedokrwienie nerek (IRI) lub niedokrwienie / uszkodzenie reperfuzyjne nerek, których nie można uniknąć podczas przeszczepu nerki3,4. Podczas IRI istnieją dwa odrębne etapy, które prowadzą do uszkodzenia komórek. Fazę niedokrwienia można scharakteryzować jako zahamowanie dopływu tlenu do narządu, co prowadzi do gromadzenia się półproduktów metabolicznych. Kiedy następuje reperfuzja i przywraca się przepływ tlenu do narządu, te związki pośrednie reagują z tlenem, tworząc rodniki tlenowe, a mianowicie nadtlenek (O2 ˉ) i nadtlenek wodoru (H2O2), co prowadzi do niekontrolowanego utleniania komórek. Na przykład podczas niedokrwienia ATP jest katabolizowany do ADP i AMP, co prowadzi do nienormalnie wysokiego nagromadzenia hipoksantyny. Kiedy hipoksantyna reaguje z tlenem reperfuzji, oksydaza ksantynowa katabolizuje hipoksantynę do ksantyny, która wytwarza wolny rodnik O2 ˉ. Ksantyna jest dalej katabolizowana do kwasu moczowego przez oksydazę ksantynową, a także wytwarzane jest więcej O2 ˉ, co powoduje nadmierny stres oksydacyjny w komórkach5. IRI można zmniejszyć, jeśli niektóre odczynniki mogą hamować wytwarzanie wolnych rodników lub je usuwać. Allopurynol, inhibitor oksydazy ksantynowej, który był stosowany głównie w klinicznym leczeniu dny, może również mieć korzystny wpływ na nerki z reperfuzją niedokrwienną5,6. Jednak Bussmann i wsp. podali, że allopurynol nie wywierał działania ochronnego na nerki szczurów, u których doszło do uszkodzenia niedokrwienno-reperfuzyjnego7. Dlatego nie ma jeszcze uniwersalnego pozytywnego wyniku stosowania allopurynolu w leczeniu IRI. Jednak dysmutaza ponadtlenkowa (SOD) może być bardziej skuteczna w leczeniu IRI nerek, ponieważ jest zmiataczem O2ˉ. W 1993 roku Pollak i wsp. stwierdzili, że pooperacyjna czynność nerek nie zmieniła się, gdy ludzka rekombinowana SOD została podana bezpośrednio przed alloprzeszczepem nerki i 1 godzinę po nim w randomizowanym badaniu z podwójnie ślepą próbą8. W 2001 roku Yin i wsp. Donieśli, że transdukcja genu Sod minimalizuje ostrą niewydolność nerek wywołaną przez niedokrwienie-reperfuzję9. Dlatego SOD odgrywa inkluzywną rolę w nerkowej IRI, ponieważ od tego czasu nie opublikowano prawie żadnych wyników dotyczących tego tematu. Wskazuje to również na pilną potrzebę znalezienia interwencji AKI, ponieważ co roku setki tysięcy pacjentów doświadczają tej zagrażającej życiu choroby. Wykazano, że witamina B12 (B12, kobalamina) wykazuje aktywność naśladującą SOD, która zmiata wolne rodniki ponadtlenkowe10. W odwrotnym kierunku stwierdzono, że niedobór witaminy B12 powoduje niższą aktywność SOD w wątrobach myszy C57BL / 611. Oprócz działania przeciwutleniającego, witamina B12 ma właściwości przeciwzapalne i autofagiczne, ponieważ bierze udział w produkcji S-Adenozylometionina (SAM) 12, uniwersalny dawca ponad 100 reakcji metylacji DNA, białek i lipidów13. Mówiąc dokładniej, B12 jest kofaktorem konwersji homocysteiny do metioniny, która jest następnie przekształcana w SAM. Dlatego dodatek witaminy B12 odwraca upośledzoną autofagię spowodowaną wysokim stężeniem homocysteiny wynikającym z niedoboru witaminy B12 w astrocytach myszy15. SAM dodatkowo hamuje ekspresję czynnika martwicy nowotworu alfa (TNFα), białka zapalnego indukowanego przez lipopolisacharydy (LPS) w ludzkich leukocytach. W oparciu o te poprzednie ustalenia, pierwszym celem moich badań było sprawdzenie, czy witamina B12 ma korzystny wpływ na niedotlenienie / uszkodzenie reperfuzyjne oraz mechanizm (y) zaangażowane w działanie tej cząsteczki in vitro. ”

 89. Ola said

  Slonce, slonce i jeszcze raz slonce!!! Trzecia fala skonczy sie, lub na pewno oslabnie, gdy pogoda i promieniowanie sloneczne sie poprawi! No rozumiem, rozumiem, witamina D….. ale ta z apteki czy z Rossmana ? a kto tam wie , co tam jest?
  Wie duz teraz, przy pierwszych promieniach slonca, wystawiajce, czy to w ogrodku czy na balkonie, a nawet przez okno, tyle ciala ile mozecie na promienie sloneczne. Bo natura, i stare proste wyprobowane srodki najlepsze sa.
  A tak w ogole, czy cos bardziej poprawia wam humor , nastroj i stany depresyjne niz sloneczna pogoda?? Nawet wodka nie, bo czasem to i odpier*ala no i ten kac. A zdrowa dusza to i zdrowe cialo, nieprawda?

 90. Głos Prawdy said

  Cóż, to jest „agresja” Putina przeciwko Białorusi. Mądry taktyk i strateg, przekonał nawet tak uparcie opierającego się gościa jakim jest nasz prezydent. Za pierwszym razem pomógł, za drugim razem pomógł mu, za trzecim razem pomógł, za czwartym. I w nieskończoność otrzymujemy stamtąd pieniądze. Co zostaje Łukaszence, jeśli nie podziękować Putinowi za jego stałą pomoc i ratowanie życia? – integracja z Rosją. Czy jest dla nas jakieś inne wyjście w naszej sytuacji? Nie – lepiej z Rosją niż z chorym satanistycznym Zachodem.

 91. Głos Prawdy said

  PILNE! Mike Yeadon, były główny naukowiec firmy Pfizer, stwierdził, że jest już za późno, aby uratować osobę, której wstrzyknięto szczepionkę Covid-19. Wzywa tych, którym jeszcze nie wstrzyknięto śmiercionośnego związku, do walki o przetrwanie ludzi i życie ich dzieci. Znany na całym świecie immunolog opisuje dalej proces, który według niego zabije ogromną większość ludzi żyjących obecnie. Bezpośrednio po pierwszym wstrzyknięciu około 0,8% ludzi umiera w ciągu 2 tygodni. Osoby, które przeżyły, mają średnią długość życia 2 lata, która jednak zmniejsza się po każdym doładowaniu lub wstrzyknięciu „przypominającym”. Opracowywane są szczepionki uzupełniające, które rozkładają niektóre narządy, w tym serce, płuca i mózg. Profesor Yeadon, który przez dwie dekady był zaznajomiony z działaniami i celami badań i rozwoju w farmaceutycznym gigancie Pfizer, wyjaśnia, że ostatecznym celem obecnie podawanego schematu szczepionek może być tylko masowe wyludnienie, przy którym wszystkimi wojnami światowymi wydają się być jak Myszka Miki. „Miliardy są już skazane na pewne, nieodwołalne i pełne bólu zgony. Każda osoba, która otrzymała zastrzyk, z pewnością umrze przedwcześnie, a 3 lata to zrobiona na wyrost ocena tego, jak długo prawdopodobnie będzie żyła”. https://www.lifesitenews.com/news/exclusive-former-pfizer-vp-your-government-is-lying-to-you-in-a-way-that-could-lead-to-your-death

 92. bryś said

  90 G.P.

  Jakie wyludnienie? Europa to mniej niż parę procent ludności świata. A jakoś nie widać masowych szczepien w indiach czy afryce czy chinach. Oni zresztą mają swoje preparaty.

 93. Ad. 8:
  Gratuluję Panu skojarzenia Hitlera z Pinokiem, na co ja bym się nie odważył, bo jestem Zbyt Ostrożny. Poparłem to, że Hitler jako AKTOR potrzebował Reżysera, a gdy Schacht Odciął go ze smyczy angielskiej to stał się SUWERENEM, do czego był absolutnie nieprzygotowany. Uważał się za mistrza gry na imponderabiliach, ale zagrały imponderabilia Becka, które prowadziły do zdobycia przez Armię Czerwoną Berlina.
  Na pampie brazylijskiej Hitlera i Ewę Braun NIE MÓGŁ obsługiwać duszpastersko Ksiądz, więc Watykan wysłał tam polską zakonnicę, która obsługiwała pocztę. Nie wiem Skąd Pan wziął Cztery Córki Hitlera, ale może Ewa uradziła mu jeszcze dwie? Sądzę, że było to PO podróży Hitlera do Kolumbii, z rakietami na Nowy Jork i fizykami nuklearnymi.
  Pan Piskorz też zgodził się, że BEZ SCHACHTA NIE BYŁOBY HITLERA. Niemców nie wystarczy Uwieść, ale trzeba było im też Zapłacić. Aktualizuje pan sprawę zadając pytanie, jaka będzie przyszłość Anglii i Świata BEZ Najwyższego Masona? – POŻYJEMY, ZOBACZYMY. W Niemczech Ukrainiec z Leningradu mówił mi, za Najwyższym Masonem był Mitterrand.

 94. Piskorz said

  !!!. Das sogenannte „Grüne Zertifikat“ soll Ende Juni – also zum Start der Sommerferien – einsatzbereit sein. Niemcy podają, że tzw. Zielony Certyfikat” powinien być gotowy do użycia do końca czerwca /\- na początek wakacji letnich. ps …i pozostaną nam wczasy pod gruszą !

 95. cedric said

  czy zakładanie i zdejmowanie maseczek robi to samo?
  https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articl … 0.1471.pdf
  ” Długotrwała przerywana hipoksja podnosi poziom kobaltu w mózgu i powoduje urazy
  białej materii u dorosłych myszy
  Cele badania: Ekspozycja na zmienne wzorce utleniania w obturacyjnym bezdechu sennym (OBS) powoduje stres oksydacyjny w mózgu.
  Postawiono hipotezę, że ten stres jest związany ze zwiększonym poziomem metali aktywnych redoks i uszkodzeniem istoty białej […]
  Wnioski: Długotrwała przerywana hipoksja powoduje wzrost stężenia kobaltu w mózgu, głównie w istocie białej. Zwiększony poziom kobaltu jest związany ze stresem retikulum endoplazmatycznego, utrata mieliny i uszkodzenie aksonów. Niskie poziomy kwasu metylomalonowego w osoczu są związane z uszkodzeniem istoty białej w długotrwałej przerywanej hipoksji i prawdopodobnie w obturacyjnym bezdechu sennym
  WPROWADZENIE
  Występujący u 3-5% dorosłych w krajach rozwiniętych obturacyjny bezdech senny (OBS) obejmuje przerywany, zależny od stanu snu, krótkotrwały spadek lub zaprzestanie wentylacji.1 Każde zaburzenie wiąże się z częściową desaturacją hemoglobiny, po której następuje reoksygenacja. Mózg jest szczególnie podatny na niedotlenienie / reoksygenację, a badania neuroobrazowe pacjentów z umiarkowanymi lub ciężkimi poziomami OBS wykazały ujawniły uszkodzenie mózgu, szczególnie w obszarach istoty białej przodomózgowia. 2-4
  Ekspozycja zdrowych zwierząt na wzorce deoksygenacji i ponownego natlenienia w OBS powoduje karbonylację białek i peroksydację lipidów błonowych, co wskazuje, że okresowe niedotlenienie może powodować stres oksydacyjny. […] W obecnym badaniu dorosłe myszy były poddawane długoterminowyej intermittent hypoxia (LTIH), przy użyciu ustalonego modelu OBS, który powoduje ogólnoustrojowe zapalenie10 i stres oksydacyjny w mózgu.6,11,12 Kontrolną grupę myszy poddano pozorowanej przerywanej hipoksji (SIH). Zbadaliśmy, czy LTIH jest związane ze zmianami w regionalnym rozmieszczeniu żelaza,
  miedzi, cynku lub kobaltu. Żelazo i miedź są powszechnie łączone z obecnością stresu oksydacyjnego w chorobach neurodegeneracyjnych, 13,14, podczas gdy cynk i kobalt wywołują stres oksydacyjny w komórkach mózgowych. […]. Żelazo, miedź i cynk nie uległy zmianie, podczas gdy ogromny wzrost obserwowano w stężenie kobaltu w obszarach istoty białej myszy LTIH, zbiegające się z istotnym zakłóceniem integralności mieliny i stresem siateczki śródplazmatycznej.
  WNIOSEK
  Obecne wyniki pokazują, że poziomy kobaltu w mózgu są dramatycznie podwyższone w odpowiedzi na okresowe niedotlenienie, szczególnie w istocie białej, która jest poważnie uszkodzona. Spekulujemy, że mózg sekwestruje witaminę B12, aby ułatwić naprawę uszkodzonych aksonów i uszkodzonej mieliny. Jednak witamina B12 jest łatwo inaktywowana przez stres oksydacyjny, a akumulacja utlenionej kobalaminy może odpowiadać za podwyższony poziom kobaltu występujący w mózgach myszy LTIH. Jeśli część tej utlenionej kobalaminy zostanie następnie zdegradowana, aby uwolnić kobalt elementarny, zwiększy to stres oksydacyjny
  i zaburzenia mieliny spowodowane przez LTIH ”.

 96. Ludzie zaczną umierać od szczepionek, a telewizor powie, że to od nowych wirusów. I jak się obronić?

 97. Piskorz said

  re 89 ..akurat Witaminer senior ma 100 % wartości referencyjnej wit D i to wystarczy, np. cynk też 100%. B12…27%. Polecam. Wit A 100%.

 98. Ad. 3

  No to jednak ten Dziambor to głupiec…miałem inne zdanie o nim ale widać się pomyliłem.

  Czy rodzice winni mieć zdanie wiążące w sprawie swoich dzieci? Uważam, że tak. Dziambor też tak uważa. Co wcale nie dowodzi, że on, czy ja „popieramy” LGBT.

  ——
  Bez przesady, są pewne granice głupoty „rodziców”, którym nie powinno się powierzać nawet psiaków.
  Admin

 99. bardzo said

  Panie Peryskop. Jerzy odszedł na raka, ale szczegółów nie znam. Pana Romana wykończyła zaawansowana cukrzyca, a którą się zmagał od kilku dekad.

  W przypadku Jerzego, nie ma wiadomości o jakimś hormonku, ale bezpośrednim czynnikiem było jakoby posiadanie pistolecików gazowych, które zostały zakwalifikowane jako broń palna. Ponadto znaleziono u niego jakąś inna broń palną (w co raczej nie wierzę) i pałkę teleskopową, cokolwiek to ma znaczyć, bo sam z taką zwykłą pałką to sam chodzę na codzień, a raczej na conoc.

  Informację o tych pistolecikach, broni i pałce podał portal nieprzyjazny Jerzemu.

  A jeśli pan chce się uchronić przed kłopotami drogą przestrzegania jakiegoś prawa, to życzę powodzenia. Prawo zawsze można nagiąć na niekorzyść, a w ostateczności zmienić, albo nic nie robić tylko wsadzić do pierdla nawet nie siląc się na oskarżenie. Jako emerytowany chemik zapewniam pana, że można od każdego wyciągnąć przyznanie się do każdego przestępstwa. Dawniej do tego służyła skopolamina, teraz są lepsze preparaty.

 100. Just Checking said

  re: 91. Głos Prawdy – proszę sprawdzić źródła, zanim zacznie się dzielić swoimi martwymi komórkami mózgu. Pozdrawiam.

 101. Marucha said

  Re 100:
  Pan z jakiegoś portalu „fact checking”?

 102. revers said

  ad91, re100

  przeciez jest podany link z strony lifesietenews.com, , a dr.Fauci grilowany krzyzzowymi merytorycznymi pytaniam komisji kongresu usej, pada jak kawka w swych klamstwach pseudonaukowych i manipulacjach hochsztaplera i szamana pseudonaukowego.

 103. Głos Prawdy said

  Polska, idąc za Stanami Zjednoczonymi, zadeklarowała swoją niewinność w spisku przeciwko Łukaszence.
  https://euroradio-fm.turbopages.org/euroradio.fm/s/ru/polsha-vsled-za-ssha-zayavila-o-neprichastnosti-k-zagovoru-protiv-lukashenko?utm_source=yxnews&utm_medium=mobile&utm_referrer=https%3A%2F%2Fyandex.by%2Fnews%2Fstory%2FPolsha_oprovergla_zayavlenie_FSB_RF_oprichastnosti_kpodgotovke_pokusheniya_naLukashenko–a6d25488e1a831e7c1976748e87b5569
  _——-_————–
  Białorusinka
  10 godz

  Wierzycie Polakom? Alez, śpią i widzą, jak zmienić rząd na Białorusi i zagarnąć nasze ziemie!

  katnan231
  10 godz

  Jakby te szakale w polityce mogły powiedzieć coś innego. Ale generalnie jest to rodzaj bezprawia wobec kraju, a sprawa nie dotyczy już tylko Łukaszenki. To jest wojna z naszym krajem, no cóż, oczywiście z Rosją !!!

 104. Peryskop said

  Adrem i Cedric – dzięki za info z frontu maskovida.

  Re 98
  Panie Bardzo dziękuję za info.

  Cukrzyca wg GNM to jest skutek odbieranego subiektywnie psycho-bio-konfliktu o treści „bronić się przed czymś lub przed kimś rękami i nogami”. Czyli bardzo.

  Mój ojciec prawnik bronił się przed emerytalnym uwiądem.

  Zgadzam się niestety z opinią nt erozji systemu prawa.

  Być może Romana zabiła smutna rzeczywistość american dreamu, bo dożył dętego maskovida, blm, no i żałosnego obnażenia upadku prawa – i pewnie bronił się przed tą gorzką prawdą. Plus upadek hegemona, kóremu zaufał.

  Natomiast w te hormony wzrostu Jerzy mógł być wkopany bezwiednie. Bo jeszcze gdy mieliśmy mejlowy kontakt żalił się, że Chińczycy często przysyłali mu towary nie zgodne z jego zamówieniami, co potwierdzały i moje doświadczenia. Więc mógł zamówić jakieś modne odżywki dla bodybildersów, a w nich wykryto potem hormon wzrostu. Może śladem znalezionych pistolecików.

  Ehhh… Życie …

 105. Jacek said

  101 Gospodarz
  Ciekawe bywają źródła finansowania tych dobroczyńców którzy dniem i nocą nie ustają w wysiłkach aby dogodzić Polakom w dziedzinie informacji.
  https://demagog.org.pl/finansowanie-i-majatek-stowarzyszenia-demagog/

 106. Yagiel said

  ad Wandaluzja@93 – o Hitlerze z żoną po II WŚW wiem niemal tylko od Pana; że H oficjalnie zginął, to oczywiste dla uspokojenia umęczonych narodów, ale konkordat nie musiał być znany co do punktu…1.
  2. Wysoko Pan ceni Becka – Londyn, czy gdzie tam był Reżyser, pewnie jeszcze wyżej? Nie żebym chciał pytać o narodowość Becka
  3. Patrzeć na wodzów-aktorów XX w. uczył Sienkiewicz, ale przecież nie wszystkich nauczył, co wiedział; publisia podziwia Aktora na arenie, po co jej Reżyser/Właściciel CYRKU? ktoś wyżywa emocje, żeby intelekt wyżywać mógł ktoś… a MIASTO TO akurat wyrosło na rtęci, kt Indianie Czarne Węże nie potrzebowali
  4. co do Mitterand’a – aż taki? Pamiętam z tv scenę ,kiedy do Paryża przyleciał prez. Reagan: M czeka w drzwiach wysoko, a R wbiega! po schodach; nagle ktoś coś krzyknął – uwaga Reżyser! – i R odwrócił się za siebie, machał ręką i… omal minął M’a, kt był już skamieniały… No w ostatniej chwili R odwraca się do M’a i tak w przelocie (czytaj: niedbale) wita się dłonią: z Gospodarzem? Nie TAK wita się Gospodarz Pałacu. Odniosłem wrażenie, że M nie zastąpiłby Gościowi drogi w drzwiach – jak się takich facetów przed drzwiami hotelu nazywa?
  Reagan pokazał, że nie spodziewa się nikogo ważnego przed drzwiami – sądzi Pan, że słusznie?
  5. Paryż to jednak nie to samo co Pałac Elizejski, jak Roma nie to samo co Watykan
  6. Myślę, że to nie przypadek, że Watykan katolicki przegrywał obszar w Italii, a wygrywał Global-Władzę, jakoś tak za bywania tam Sienkiewa… Zresztą gdyby nie Sienkiew/QUO VADIS ?, komu przyszłoby do głowy widzieć początek dziejów chrześciJanstwa w Roma ? Zupełne jakby Jerozolimy czy Betlejem nie było ani ukrzyżowania – no i Tyber nie to samo co Yor…
  7. Myślę też, że gdyby nie QOU VADIS ?, Mussolini nie nakazałby odkopywania – nie odkupowania – odkopywania antycznej ROMA, np. COLOSEUM; czy zna Pan, Wandaluzjo Szanowny, te filmy dokumentalne o odkopywaniu COLOSEUM, ROMA ? Zdjęli 12 czy 15 m gliny na wielkim obszarze! Tylko co-i-kiedy tak zasypało czy zalało Rzym ? Przecież nie Garibaldi – raczej trochę przed nim, jedno czy dwa pokolenia..
  9. To zabawne: Sienkiewicz zakopywał Jerozolimę, a Mussolini odkopywał Rzym… Dzieliła ich starania tylko I WŚW.. No ale nie zapominajmy, że w tym czasie upadł Rzym III/ROMAnowy, przy czym mam na myśli PiotroGrad, nie Moskwę, kt po spaleniu… Bolszewicy po 100 latach zdobywali Pałac Zimowy, nie Kreml, ale czy z tego ma wynikać jakaś analogia ROMA/Watykan – MOSKWA/Kreml ? Albo PiotroGród – Jerozolima ? Nie ostatni Romanowy a pierwsi wykreowali PetersBurg na ROMA III, nie MOSQUE/meczet (nie odważyli się tknąć-zdjąć Ruskich Krzyży?); i to Romanow pozwolił Napoleonowi/?/ spalić MOSQUE’1812 – jaki w tym sens? spalić piękną stolicę MOSKOVII…
  10. Żeby do HiEB wrócić, przypomnę, że kazał zdobywać i PiotroGród, i Moskwę; PiotroGrodu nie zdobył, ale wyniszczył strasznie – na MOSQUE/Moskwę tylko popatrzył: na Gwiazdę… Czy był w ogóle na froncie w CCCP ?

  Bardzo-m ciekaw choćby niektórych Pana odpo, Szanowny Wandaluzjo.

 107. W said

  35.

  Tak to było to. Dziękuję. Już wykorzystałem do ilustracji wspomnieniowego tematu ( i przyszłościowo wstawiłem do swojego archiwum ).

 108. Yagiel said

  ad Głos Prawdy@103 – wolałbym Polskę z Rosją niż z NATO/Zachodem. Np. miałbym jeszcze czego bronić… Zazdroszczę.

 109. Boydar said

  Tak na szybko względem ostatnich komentarzy

  (88) „uczynieni lekarzami i aptekarzami” wpieprzają be complex i podobne aż im się uszy trzęsą, ich rodziny też. Wiem to na pewno, bo się sami przyznają.

  (91) czyli musimy czekać jeszcze trzy lata. Trudno, czekaliśmy trzysta, doświadczenie jest.

  (99) JUR nadmiaru rozumu nie posiadał ale wystarczająco aby w g’ównach się nie babrać

  (103) To nie są Wasze ziemie tylko nasze. Jeżeli Wasze to ewentualnie tylko przez zasiedzenie w jakiejś wierze. Zna GP legendę o Salomonie i dwóch matkach ? No więc dla nas ważniejsze jest aby nasi rodacy przeżyli i się jakoś mieli. U nas jest ze wszystkim problem a u Bat’ki i z Bat’ką na pewno nie zginą. Kiedyś się jeszcze dogadamy, jak Słowianin ze Słowianinem, i żaden stratny nie będzie.

 110. Boydar said

  https://www.o2.pl/informacje/33-latek-zjadl-cudze-sledzie-z-lodowki-grozi-mu-do-10-lat-wiezienia-6630745323915936a

  Żeby było zabawniej, gdyby w tej lodówce były jego własne śledzie, groziłoby mu dokładnie tyle samo.

 111. Ola said

  ad 110 , Bordar

  a dzieki za przestroge. Sledziki zawsze i kazdemu bym wyzarla…..

 112. revers said

  re103

  i za Putina sie biora, Nawalny zostal przenisiony z kolonii karnej do lokalnego szpitala na kuracje witaminkowa.

  Nawalny wzywa do demonstracji w Rosji, liczy na p0l miliona jego zwolenikow ze 21.04. w srodku tygodnia wszyscy porzucaa prace, pracki, nauki i wyjda na ulice.

  tam tez podobno doskwiera juz gawiedzi ruskiej pandemia, i bida.

  Chca lepiej miec jak na zachodzie przy godzinie policyjnej jak za aldiego H. 76 lat temu wprowadzil godzine policyja w Reichu, tak teraz w Kolonii od 21 wieczorem do 5 rano juz w niedziele sprawdzono niemiecki ordnung na nowo z roku 1933

  https://www.bild.de/bild-plus/regional/koeln/koeln-aktuell/erste-ausgangssperre-seit-76-jahren-koeln-hat-sein-lachen-verloren-76109542.bild.html#fromWall

  Areszt domowy dla eurosovietusow gorowy, tylko kosmetycznie moga zminienic wladcy europy czas zakazanego wyjscia z domu z 22 do 6 rano, 21 kwietnia tez w dzien Nawalnego i Bundestagu.

 113. Yagiel said

  ad Głos Prawdy i Boydar@109 – wiem, że to po rusku/rosyjsku, ale jak mądrze Swietła’na Żar’nikowa mówiła !
  .https://www.youtube.com/watch?v=p_FxS5X5ZSA
  już dla samej radości słuchania i patrzenia na krajobrazy, na wzory tkane warto… Gdzie są Korzenie Europy i Azji i jak dawno: Ona mówi o 50 tys lat – obcesyny i obcecóry mówią nam, że 1,5 tys lat, bo – jak nam mówi –
  Jeśli Narod świadomy jest głubiny swojich korni – on niepobiedimyj! Jeśli nie znajet…
  I widzieć ją, kiedy to mówi… wyszie wsiech pieniędzy.

  Posłucham Jej w tym filmie, popatrzę jeszcze raz i dobrze będę spał

 114. Boydar said

  Trochę wstyd się przyznać, Pani Olu, ale ja też.

  Dobranoc.

 115. marteczka said

  https://dziennikzwiazkowy.com/chicago/marsz-przeciw-przemocy-w-chicago-oraz-o-sprawiedliwosc-dla-jakuba-marchewki-zastrzelonego-w-portage-park-zdjecia/

  Ten parking jest bardzo, bardzo mały i ciasny, bardzo łatwo zarysować komuś auto. Jeżdżę tam od lat po kawę, ale korzystam z okienka. Prędko tam znowu nie pojadę, te zdjecia, znicze, polskie flagi… serce się ściska!

  Na zdjęciach w linku tłum ludzi, praktycznie zero masek ani dystansu anty-społecznego, i nikt nie robił o to awantury, policja chicagowska nie reagowała, byłam tam i widziałam, że niektórzy z policjantów także nie nosili masek na twarzach.

 116. lewarek.pl said

  111. Ola
  Sledziki zawsze i kazdemu bym wyzarla…..

  Pani Ola w błogosławionym stanie?

 117. revers said

  re114

  W gdyni rowniez poczestowano szczepionka sledziowa z zawatoscia mRNA kwasu rybnonukleinowego mloda 34 letnia kobiete i wyzianela ducha, zostawiajac osierocone kilku miesieczne dziecko.

  I co im zrobicie, wpisza w POP nie NOP i jest zdrowiej i piekniej na swieicie.

  ktos poszzepiennie wykorkowal, ktos inny liczy mamone i srebniki za trefne szczepionki, testy, diagnozy.

 118. Ad. 31:
  Na zebraniu Armia Krajowa WOŁYŃ rozdawano odbitki kserograficzne SZYDERCZEGO artykułu z Gazety Robotniczej czy Wrocławskiej WROCŁAWSKI WAWEL. DZIECI LUBIĄ WAWEL. Była to Tabaka Dla Niemców – żeby Zapłacili za Gazetę Robotniczą nie Grosze, ale NALEŻYCIE. Armia Krajowa WOŁYŃ była potrzebna z racji ataku NUKLEARNEGO na Moskwę i Leningrad z Łucka, ale po mym wystąpieniu w/s zamachu Abwehry na Hitlera w pociągu AMERYKA poprzez nałożnika Bronisława Geremka – za co zagrożono mi Pozwem Sądowym, co DZIĘKOWAŁEM – Wyproszono Mnie.
  W tym lokalu natknąłem się na zebranie Armii Krajowej NOWOGRÓDEK – prawdopodobnie w/s ZŁAMANIA przez Nikitę Chruszczowa SAMOWŁADZTWA na Stalingradzkiej radzie wojennej, co umożliwiło Plan Rokossowskiego. Rokossowski Nie Podpisał scenariusza BITWY POD KURSKIEM, co zaskutkowało bułgarsko-czechosłowacko-enerdowsko-polsko-rumuńsko-węgierskim filmem ŻOŁNIERZE WOLNOŚCI, w którym kapitulację Paulusa przyjmuje Rokossowski. W związku z tym zwracam uwagę, że Rząd Tuska został obalony PUBLICZNYM nawoływaniem do Zamordowania Jego Rodziny. Otóż Tusk musiał albo Pozwać Prowokatorów, albo USTĄPIĆ
  To przypomina akcję Przeciw Łukaszence. Łukaszenka jako Mikołaj Pałkin konfrontuje się z Francją, Anglią, Turcją i Włochami. Powołanie się na Kadafiego nie wystarczy, bo Włochów zastąpią Amerykanie. Analogicznie Geremek musiał albo Pozwać mnie lub popełnić Samobójstwo.

 119. Re. 104 Peryskop

  Roman Kafel zmarł końcem lipca 2020 r.
  Nie dożył jesiennych wyborów w USA i cyrku prawnego z tym związanego.
  Chyba, ze Peryskop ma na myśli przeżycia pana Romana w zaświatach w związku z tymi wyborami w USA.

 120. Ad. 103:
  Niemcom potrzebna była Ukraina BEZ UKRIŃCÓW a Polakom Z UKRIŃCAMI, bo potrafią Pracować i Myśleć. To powiedział Iwan Bohun, że lepszego Pana niż Polski Król Kozacy mieć nie będą. Ten Pan kazał go Rozstrzelać za zerwanie rozejmu z Moskwą.
  Potem realizował to ataman Machno, który zdobył pod Orłem Skarby Rosji. Pisałem kilkakrotnie, że KAŻDY RÓD ROSYJSKI, KTÓRY UTRACIŁ SKARBY W BITWIE POD ORŁEM, MUSI SIĘ ZAREJESTROWAĆ U MNIE, bo Nie Wiedziałem, że Rząd Londyński wobec omnipotencji Związku Sowieckiego scedował prawa suwerenne nad Skarbami Rosji w bankach szwajcarskich na USA.

 121. revers said

  Po! szczepieniu!

  ku chwale hucpy globalnej pandemii.

  Ciekawe tylko dlaczego ordynariusz w.p. tak bardzo zacheca do szczepienia sie za wszelkaa cene wchodzac na uczucia patriotyczne zolnierzy zaowodowych, Czyzby mieli zostac wymienieni?

  lub zmusza sie regulaminem wojskowym do szczepienia sie na sile.

  Tymczasem w Izraelu kolejny cud siwiata , wszscy wyzdrowieli i juz chodza bez szmatek, szczepionkowych szalenstw i testow na kazdym rogu ulicy, godzin policyjnych jak w Reichu.

 122. revers said

  reasumujac, plandemia, zamordniki, pandemie, wykluczzenia w kk z swiat bozego narodzznia i zmartwywstania, ma sluzyc antychrystowii

  mamy nowego mesjasza, reszta w torze i talmudzie … . No to po chrzescianach i kk, w takim ksztalcie. wierze jak dotyczas znalismy.

  „Ultraortodoksyjni Żydzi – m.in. Chabad Lubawiczanie – ogłosili 4 kwietnia 2021 roku w Jerozolimie swojego mesjasza. Jest nim Shlomo Jehuda Beeri. Ma 32 lata, jest cadykiem. I jak piszą, wykazuje niesamowitą znajomość wszystkich aspektów Tory. Zna na pamięć Torę, Talmud i komentarze. Podczas swoich wykładów podaje dokładne odniesienia według numerów stron i paragrafów. Na jego wykłady przychodzi wielu znanych rabinów w Izraelu. Istnieje wiele opowieści o cudach, które czyni.
  Chociaż jest ultraortodoksyjnym Żydem, mówi się, że jest pół-muzułmaninem. Nie udało mi się tego zweryfikować. Jeśli jednak okaże się to prawdą, wiedza ta może odegrać dużą rolę w uznaniu go przez sunnitów.
  Jego pojawienie się poprzedziły trzy proroctwa rabinackie z 1979 roku, chociaż proroctw jest więcej.
  Pierwsze z nich przewidywało, że ​​począwszy od 5780 roku – według żydowskiego kalendarza – nie będzie trwałego rządu w Izraelu przez dłuższy okres. Izraelskie kłopoty wyborcze zaczęły się dokładnie w 5780 roku czyli 2019 i od tego czasu izraelski rząd jest niestabilny.
  Drugie mówi o bitwach politycznych między dwoma „Benjaminami”. Dwóch „Benjaminów” to Benjamin Netanyahu i Benjamin Gantz.
  A trzecie, że mesjasz przyjdzie po trzecim upadku izraelskiego rządu. Izrael przechodzi teraz do piątych wyborów, po czwartych w marcu 2021 r., które nie przyniosły zmiany.
  Wszystkie trzy proroctwa wypełniły się. https://beastwatchnews.com/jewish-messiah-appears-in
  W pewnych kręgach, również wśród Żydów – chrześcijan mówi się, że może to być człowiek, który będzie Antychrystem. Jego objawienie się – nieco ponad miesiąc po tym, jak Izrael wprowadził przymus szczepień, który doprowadził do powstania „Zielonego Znaku”, i praktyki oddzielania „czystych” od „nieczystych” – jest kabalistycznie wiązane z Coroną.
  Izrael jest pierwszym krajem na świecie, który wprowadził segregację sanitarną i paszport szczepionkowy, który nazywa „Zielonym Znakiem”.
  Izraelski Haaretz wyjaśnia: jak otrzymać Zielony Znak/ Zielony Charakter. Trzeba się zaszczepić. Szczepionka pozwala wejść do przestrzeni normalności, która ma kojarzyć się z „zielenią”, jak w globalnej „zielonej” nowej normie porozumień klimatycznych i „Zielonym Nowym Ładzie”. https://www.haaretz.co.il/…/corona/.premium-1.9552344…
  Wielu, w tym niektórzy niemieccy politycy AfD, przewiduje, że po sanitarnym lockdownie czekać nas będzie globalny „zielony lockdown”.
  Pomijając w/w aspekty, myślę, że nowy żydowski mesjasz to jest przede wszystkim projekt polityczny. Należy się spodziewać, że teraz ruszą z budową III świątyni.”

 123. Re. 122
  Bez jaj Panie Macieju.
  Cukrzyca, to cichy zabójca i to ona skróciła życie Pana Romana.

 124. Re. 123
  Należy się spodziewać, że gdy już będą niemal pewni, że wszystko już osiągną, to wówczas wszystko im runie, również na ich głowy.

 125. Yagiel said

  Dlaczego „człowiek nazywający siebie prezydentem Sta. Zjednoczonych” nie został wpuszczony do Pentagon’u
  mówi Agnieszka w USA
  .https://www.youtube.com/watch?v=PVBut6VQeAM

 126. Oto początek Holocaustu Palestyńczyków!trwa nadal.
  https://www.husar200.pl/2020/12/04/rzez-palestynczykow-w-wiosce-deir-yassin/

 127. zen said

  https://www.bitchute.com/video/DCumroWern3t/

 128. Ad. 122:
  Chabad Lubawiczanie – ogłosili 4 kwietnia 2021 roku w Jerozolimie swojego mesjasza. Jest nim Shlomo Jehuda Beeri. Ma 32 lata, jest cadykiem. I jak piszą, wykazuje niesamowitą znajomość wszystkich aspektów Tory. Zna na pamięć Torę, Talmud i komentarze. Podczas swoich wykładów podaje dokładne odniesienia według numerów stron i paragrafów. Na jego wykłady przychodzi wielu znanych rabinów w Izraelu. Istnieje wiele opowieści o cudach, które czyni.
  Chociaż jest ultraortodoksyjnym Żydem, mówi się, że jest pół-muzułmaninem. Nie udało mi się tego zweryfikować. Jeśli jednak okaże się to prawdą, wiedza ta może odegrać dużą rolę w uznaniu go przez sunnitów.
  *************************************************************
  Shlomo Jehuda Beeri mówi prawdę, bo synagoga Chadad Lubawicz w Smoleńsku na patencie Stanisława Augusta Poniatowskiego jest HERETYCKA, bo głosi, że JEHOWA TO ALLACH, i dlatego Pobożny Żyd musi odbyć pielgrzymkę do Mekki.
  Członkiem synagogi Chadad Lubawicz jest Donald Trumpf – choć nie wiem czy obrzezanym i HADŻIM ??? ale dla urzędu Prezydenta USA i diabeł by się obrzezał. Ja wytłumaczyłem Światowy awans synagogi SMOLEŃSKIEJ Satelitarną Detekcją Złota. Prezydent ZSRS Nikołaj Podgorny tak nadojad sportowym banderyzmem Gierkowi, że ten kazał go śledzić, i pierwszy raport mówił o Satelitarnej Detekcji Złota, więc Gierek kazał go wyrzucić na Zbitą Morde.

 129. ? said

  The Naturalization Act of 1790 set the initial rules on naturalization: “free, White persons” of “good character“, who had been resident for 2 years or more. The law excluded Native Americans, indentured servants, enslaved persons, free blacks and Asians. However, since citizenship was granted at the state level and at the national level, some states granted it to some free blacks.
  https://catto.ushistory.org/did-you-know/

 130. Boydar said

  Pan Gajowy się kilka razy dopytywał, no to wklejam

  https://www.o2.pl/informacje/torun-demoniczny-maybach-666-szuka-nowego-wlasciciela-6630858172296032a

 131. Ad. 106:
  Pięknie Pan to zilustrował Czarnymi Wężami czyli amerykańskim Pismem Świętym. Pisze pan PARYŻ TO NIE PAŁAC ELIZEJSKI A ROMA NIE WATYKAN: Mitterrand oczekuje Reagana – nie W DRZWIACH, ale przy framudze, jak oddrźwierny. Reagan wbiega po schodach i po przekroczeniu progu Macha mu Łapą jak oddźwiernemu, którego Zna, a ten Otumaniony…, bo Reagan DO SWEGO PO SWOJE.
  Nie zauważyłem tego więc Dziękuję, bo dla mnie to Satysfakcja, że Reagan przybył do Kapitulanta. Mitterrand myślał, że ROZDEPTAŁ MNIE a tu Hola Hola…
  Pisze Pan, że gdyby nie QUO VADIS to Mussoliniemu nie przyszłoby do głowy odkopywanie Forum Romanum, ale SKĄD w Colosseum Kilka Metrów SZLAMU? Ja tłumaczyłem Niemcom, że lancknechty Lutra rozebrały Forum Romanum, żeby zrobić TAMĘ na Tybrze, aby zdobyć Watykan, co mogło zalać Colosseum.
  Powtarzam jeszcze raz, że Wojnę Rewanżową Pinokia WYGRAŁ LENINGRAD, dzięki złamaniu przez Chruszczowa Samowładztwa na stalingradzkiej radzie wojennej, bo – jak to napisał Suworow – Stalin Robił Wszystko, żeby wojnę wygrał Hitler i Vice Versa. Hitler więc nie mógł Zdobyć Moskwy, bo wojnę poprowadziłby Leningrad, który był MOŻEBNY.
  Kutuzow mówił, ALBO UTRACIMY MOSKWĘ, ALBO ROSJĘ. Car się z tym nie zgadzał i pytał swych marszałków, CZY KAWALERIA ROSYJSKA WYTRZYMA SZARŻĘ UŁANÓW POLSKICH, w czym ci zapewniali go – wobec czego Wymógł BORODINO. Pod Borodino kawaleria rosyjska faktycznie wytrzymywała ataki ułanów polskich, ale Cofała się a za ułanami postępowała francuska piechota.

 132. Carlos said

  re 127 Zen Czy wszyscy ogladajacy linki z Jerzym Zieba , nie widza ,ze ten – dla mnie – lawirant mowi o wszystkim i o niczym? Kiedys poswiecilem sie i ogladalem 1,5 godzinny wyklad na temat miazdzycy ( jak zapobiegac, leczyc) i …nie dowiedzialem sie NIC. Kiedys -dobrze urodzony- B.Zdrojewski potrafil ,jako prezydent Wroclawia tak opowiadac dyrdymaly godzinami. Toz to pomioty tych najlepiej gadajacych inic nie robiacych. Jeszcze w Chicago kupilem ksiazke Zieby ” Ukryte terapie” i juz wiedzialem ,ze pic na wode.

 133. zen said

  @132. Carlos. Wszystko jest możliwe – świat jest pełen kłamców, qurew, oszustów, złodziei i morderców, a 10% zdradza cechy psychopatyczne.

 134. Głos Prawdy said

  Kochani Gajowkowicze, uczcie RUSKI, z tym, co się dzieje obecnie i jak układa się geopolityczna sytuacja w świecie mowa rosyjska wam bardzo się przyda. jakkolwiek będę się strarac coś przetłumaczyć, brak czasu i mój poziom znajomości języka polskiego nie pozowli mi to robić często i dobrze. Dzięki, że jeszcze są słowniki i translatory, które znacznie ułatwiają sprawę.

 135. Głos Prawdy said

  U waszych rodaków, Boydarze, szansa przeżyć w normalnych stosunkach z Rosją, a nawet w składzie Rosji jest większą, niż teraz. Mam taką czelność to twierdzić.

 136. Głos Prawdy said

  Ewentualne zjednoczenie Białorusi i Rosji!

  Nowość od Złego Ekologa. (Zły nie dlatego, że zły, tylko rozwścieczony
  na to, co ludzie robią że środowiskiem, z ziemią.)

  Kilka słów o treści audycji. Wszyscy oczekują występu Łukaszenki i jak się zachowa i co powie. Zapowiadał bardzo ważną decyzję. Czy przestraszy się, czy ogłosi połączenie się w jakiś sposób z RF. Jak to może wyglądać, jak Konfederacja lub inny wariant Unii? Doniesienia na temat przygotowywanego zabójstwa Łukaszenki i jego dzieci nie wydają się być prowokacją, pojawiają się DANE, że poważna eliminacja Prezydenta Białorusi od dawna jest postrzegana jako opcja awaryjna. USA wyraźnie chcą popchnąć Zachód i Ukrainę do wojny z Rosją. Ukraina oczywiście sama nie może walczyć, poprosi o pomóc. I co dostanie? – – Zakręcony kurek gazowy dla całej Europy a nie tylko dla siebie. Tego właśnie potrzebuje Biden. Żeby gaz kupowali od Ameryki. Oni sami swoje lotniskowce, które kosztują miliardy dolarów, boją się skierować w stronę rosyjskiego sprzętu, ponieważ wiedzą, jak to się skończy.

 137. Boydar said

  @ GP

  Podobnie jak wielu przede mną uważam, że z siostrą się żenić nie powinno.

  Jestem również przekonany, że Bat’ka uważa podobnie.

  Federacja – tak, bo to żaden wstyd. Ale państwo ma być oddzielne.

  Dlaczego czujecie się Białorusami a nie Rosjanami. A nam odradzacie ?

  Jeżeli GP zna prawdziwych Polaków, to powinien (powinna) wiedzieć, że nie identyfikują się z tą tłuszczą jaka w większości zamieszkuje między Odrą a Bugiem.

 138. Boydar said

  NyndruŚ, czy Ty może masz w domu osełkę ?

  https://wydarzenia.interia.pl/swiat/news-tajlandia-mnich-buddyjski-odcial-sobie-glowe-gilotyna-na-szc,nId,5180930

 139. Yagiel said

  ad Wandaluzja@131 – bodaj pierwszy raz czytam takie słowa (myślę, że nie tylko ja): „Stalin [II czy III ?] Robił Wszystko, żeby wojnę wygrał Hitler i Vice Versa”. Czy z tego wynika, że obaj Aktorzy robili wszystko, by Wojna Rewanżowa była jak najbardziej Krwawa? Tj. opłacalna dla Reżysera, tj. Dyra CYRKU ?
  Jak I WŚW można było wygrać, myślę, do Bożego Narodzenia’1914 kosztem 1/2 mln ofiar – ale nie! – tak i IIWŚW obliczona była na maximalne wyniszczanie Narodów – poza jednym? I i II WŚW TO MEGA COLOSEUM, tj. miejsce-i-czas cynicznej kaźni Narodów/chrześciJan… Kto temu się przyglądał, jak gladiatorzy się zabijają ?
  2. Co do ułanów polskich pod Borodino – czy nie o tot sam CYRK chodziło? Tzn. nie kto wygra wojnę – wiadomo, że car od lat prowokował Napoleona i wciągał do Rosji, właśnie by zburzyć/spalić MOSQUE… Jeśli kawaleria carska cofała się, a za ułanami/Czerwonymi po mongolsku/ szła piechota francuska, to właśnie po to, by weszła do MOSQUE: żeby przedziwny pożar niekonieczny spalił Dziwne Krzyże ‚fi’ i PółŁuny na pikach Cerkwi…( Potop by ich nie zatopił.) Zatem MOSQUE trzeba było utracić i spalić, żeby uzyskać Moskwę i Rosję – z toczki zrienija cara RomaNowa, niekoniecznie Kutuzowa.
  3. To zabawne: Napoleon wszedł „po nic” do MOSQUE, a Hitler nie chciał wejść do Moskwy – nie wszystko się powtórzyło… Chyba że w Warszawie, kt trzeba było zburzyć-spalić’43+44, żeby Sowieci weszli’45, a Żydzi-Sowieci nie zamieszkali znów w Getto ?
  4. Dobrze nie być Żydem, lecz obowiązek mentalny być, tj. roz-Umieć…
  5. Wandaluzjo, czy z tymi ułanami-Polakami to chodziło o to, że skoro 200 lat wcześniej Polacy/? raczej Litwini+ Waza/ zdobyli Kreml w MOSQUE dla RomaNowych, to niech teraz także Polacy wejdą i zniszczą MOSQUE’1812 – wszystko rękami Polaków?
  a) niedawno Rosjanie odkryli w Smoleńsku zarośniętą Twierdzę-GWIAZDĘ, co to ją przeciw Polakom zbudowano ok. 1630 i zaraz Polakom oddano… Smoleńsk jeszcze nasz wtedy. W ogóle Twierdze GWIAZDY jakoś pasują do Gwiazd na pikach Stalinowskich…
  6. Bo kto w 45 wszedł do Ruin W-wy: Rosjanie czy Sowieci/Żydzi ? Czy dziś znów Makieta W-wy, część Polski jest ceną, kt warto Kremlowi zapłacić (no i częścią Ukrainy! ale uwaga: nie tak łatwo – Odessa podobno tłumnie chce do Rosji…), byle pozbyć się nadmiaru jemioły ? My jesteśmy Parkiem Zajemiołowanym, gdy Rosja Puszczą/Tajgą BezJemiołnoj ? A może gorzej: my-Park, BiałoRuś i Rosja Europejska to Las uturystyczniony (biełki się dokarmia, dzieci kryczą), a dopiero Syberia/Tajga to Puszcza ? Jak Żoliborz/Bielany – Las Bielański – Kampinos… Analogie ?
  7. Roma Nowy zniknęli – nie dla Cerkwi – czy odrodzi się Drużyna Ruryka ? Czy możesz, Wandaluzjo Szanowny, sprawdzić moje widzenie: Cerkiew Moskiewsko to Córka Europy/ROMA – gdy Cerkiew MOSQUEwska to Matka, a może Pra-Babuszka Europy/ROMA, np. przez ET’Rusków-Ruskich ? Tak mówiła i pisała Swietła’na Żar’nikowa z WładyWostoku, kt przeżyła CCCP…
  i połączyła Rosję z Indiami-SANSKRYTem.
  Ci Akademicy radziecko-rosyjscy to ciekawi… znaczy lubo-pytniki.

 140. zen said

  Żyj i pozwól żyć innym. Stosunek tzw. zachodu, rabusiów całego świata, nie tylko do Słowian. Gdy byłem kiedyś w Szkopolandii, zaskoczyła mnie dokładna znajomość spraw polskich, to są ludzie, którzy bardzo interesują się i analizują to co dzieje się u okolicznych narodów – np. przed wojną sen z powiek spędzała im rosnąca liczba Polaków i oficjalna prasa rozważała co mogą z tym zrobić, jakie kroki podjąć, no i podjęli. Sytuacja powtarza się, metoda odpowiednia do postępu. Oficjalne gesty zachodnich polityków wobec nas są jak zużyty papier toaletowy! Pamiętajmy – Hegel o pobratymcach powiedział – anioły diabła – dzisiaj jego lokaje stoją przed nim w kolejce żebrząc o srebrniki, spełniają wolę psychopaty, który nie mogąc szkodzić bezpośrednio, posługuje się swoim zainfekowanym ludzkim robactwem.
  Wklejam chyba drugi raz.

  https://konserwatyzm.pl/hagmajer-neomaltuzjanizm-jako-doktryna-i-metoda-agresji-demograficznej-przeciwko-panstwom-i-narodom-w-tym-przeciw-polsce/

 141. Yagiel said

  ad Zen@133 – bymto ujął tak: świat jest pełen kłamców, qurew, oszustów, złodziei i morderców, więc 10% nie zdradza cech psychopatycznych; a ile % naprawdę ich nie ma ? Popatrzmy na namordnikowców i nie…

 142. Yagiel said

  ad Głos Prawd@134,135 – zgadzam się z Panią. Wczoraj wieczór dałem Tu prof. Swietłanę Żarnikową (@113)…

  Co do jednego uwaga: język rosyjski piękny, lecz to Język Ruski, Mowa Nasza „BOGURODZICY” czy BOGORODICY DEVO
  .https://www.youtube.com/watch?v=u69Gc4UmXDk
  jest URA-Mową Naszą, Rieczą Pospolitą Naszą
  od 7530 lat
  od/po…
  (jak Sarmaci było pojęciem nad Polakami, Litwinami, Rusinami, tak Rusowie/Tartarowie/Ljachowie to pojęcie nad Rosjanami, a tym bar nad BiałoRusami, Polakami… Rus, Lech, Czech mieli Tat’ku i Mat’ku, itdawniej… Oj, poszedłbym do Pra-Babuszki !
  paka, pojeżdżę wielikom – zanim Burza się zbierze)

 143. lewarek.pl said

  Robert Winnicki o tym czym naprawdę będzie Fundusz Odbudowy, co knuje rząd w sprawie koronawirusa i o czarnych perspektywach dla rynku pracy. Niby wiemy, ale są niuanse.
  https://pch24.tv/winnicki-o-funduszu-odbudowy-to-petla-na-naszej-szyi-jaka-jest-prawda/

  Najgorsze jest to, że rząd zrobi wszystko co dla nas najgorsze, a my jesteśmy bezradni.

 144. lewarek.pl said

  Kolejne edycje programu Jana Pospieszalskiego „Warto rozmawiać” zostały wstrzymane po tym, jak posłanka PiS Joanna Lichocka skrytykowała ostatnie wydanie programu z udziałem lekarzy krytykujących politykę rządu w koronawirusowej chucpie.
  https://pch24.pl/skandal-w-tvp-program-warto-rozmawiac-zdjety-z-anteny-czy-na-zawsze/

 145. Boydar said

  Coś o naszych tysiącletnich gościach

  https://www.ofeminin.pl/milosc/zwiazek/10-typowych-zachowan-wampirow-energetycznych/b500nll

 146. Boydar said

  Jeszcze a’propos info od OP (103)

  No trudno żeby … Za to uczyniła coś innego, dużo bardziej istotnego – potwierdziła że zamach był przygotowywany. Wbrew narracji „polskich sojuszników”.

 147. Boydar said

  Oczywiście GP, sorry !

 148. Boydar said

  Wydając wyrok dożywotniego więzienia sąd uznał, że wina oskarżonego nie budzi wątpliwości /…/ choć oskarżony przyznał się do zabójstwa i wyraził skruchę, to sąd ocenił, że nie jest ona szczera /…/ sąd zakazał też oskarżonemu – gdy ten zakończy odbywanie kary w więzieniu – zbliżać się do synów nieżyjącej kobiety. Przez kolejnych pięć lat nie wolno mu będzie zbliżać się do nich na odległość mniejszą niż 100 m ani kontaktować z nimi bez ich zgody …”

  https://www.onet.pl/informacje/onetolsztyn/stalker-zabojca-z-mragowa-mezczyzna-skazany-na-dozywotnia-kare-wiezienia/qr2z31s,79cfc278

  Patrząc obiektywnie to ów niezawisły sąd raczej im powinien zabronić, nawet w Zaduszki.

 149. Ad. 133

  świat jest pełen kłamców, qurew, oszustów, złodziei i morderców, a 10% zdradza cechy psychopatyczne.

  U nich jest 30%. U gojów ok. 10x mniej.

 150. Piskorz said

  re 134 translatory, które znacznie ułatwiają sprawę.”…..lepiej samemu dobrze opanować jęz. i mieć w 4 literach te translatory..! A rosyjskiego uczę się od 12 roku życia…i te wsie translatory..mogą mi naskoczyć. ps Sprawdzałem tłum. na translatorze z jęz włoskiego /6/7 zdań/…było ok.!! A ostatnie zdanie, które należało- tłumaczyć….niech kosztuje, co- chce… ..to ten translator….tak przetłumaczył. że mi szczęka opadła.!

 151. Piskorz said

  re 148 Wydając wyrok dożywotniego więzienia..””……to nie znaczy, że każdy /sic!!!/ będzie siedział dożywotnio..!!! Trzeba poczytać na ten temat…!!!

 152. Piskorz said

  re 112 tam tez podobno doskwiera juz gawiedzi ruskiej pandemia, i bida…. NIE PODOBNO, ALE NA PEWNO…tak wynika jasno ze str, rosyjskich. ps..dotyczy to biedy też.

  ——
  Tam tylko walonki, lampa naftowa i słonina… a pandemia to na każdym rogu ulicy!
  Admin

 153. Boydar said

  Poczytać ? Bez translatora ? I co z tego zrozumieć ?

 154. Marucha said

  Re 150:
  Translatory na razie nie zastąpią człowieka dobrze znającego dany język, ale w bardzo wielu przypadkach ułatwiają tłumaczenie i zrozumienie tekstu. I o to chodzi.
  A czasami, bywa, przełożą lepiej, niż ktoś, komu się wydaje, że „zna obce języki”..

 155. NyndrO said

  Muzyk myli bardzo chętnie tłumaczenie z interpretacją. Bo interpretacja to Jego dziedzina. I jest dlatego Kochany. Przeze mnie na 100 procent. Nigdy interpretacja tego Chuja nie byłaby odległa od rzeczywistości. Chciałbym poznać Jego Żonę. Ona jest o wiele ciekawsza, niż On.

 156. Boydar said

  Jeszcze mało Ci nieszczęść ?

 157. NyndrO said

  Zawsze ryzykowałem.

 158. Boydar said

  https://www.onet.pl/styl-zycia/morizon/co-nieruchomosci-mowia-o-naszej-tozsamosci-narodowej/298cf01,30bc1058

 159. Boydar said

  Ja też jestem wariat, ale nie samobójca !

  Zwyczajnie, oswoiłem wiedźmę. Ty nie masz do tego talentu, być może masz za dużo siły. A ja drobinka jestem. I muszę.

 160. NynxrO said

  A kto gogo poprosił o „Rękę”?

 161. podczaszy said

  Prawo Cantwella:
  „Większość lekarzy myli się w pojmowaniu większości chorób przez większość czasu”

  „Most physicians are wrong in their understanding of most diseases, most of the time.”
  Cantwell’s law

 162. Boydar said

  To miała być spółka komandytowa, i ja robiłem za komandytariusza.

  Właściwie nic się nie zmieniło przez te trzydzieści lat, znaczy się dalej robię swoje 🙂

 163. NyndrO said

  Ale interpretujesz, jak jebane złoto. Masz do Niej numer telefonu? No daj misie zabić.

 164. Boydar said

  @ Pan Podczaszy za Cantwell’em (nie znam, nie słyszałem)

  „do ustalenia pozostaje” kto dzisiaj jest lekarzem i po co; bo kiedyś tak nie było

 165. Anucha said

  Tam tylko walonki, lampa naftowa i słonina… a pandemia to na każdym rogu ulicy!
  Admin
  Jeszcze jak zbrodnia to siekierą. 🙂

 166. podczaszy said

  20.04.2021 18:15 3 komentarze
  POLICJANT RZUCA O ZIEMIĘ EMERYTOWNĄ NAUCZYCIELKĘ!?
  https://prezydent.neon24.pl/post/161383,policjant-rzuca-o-ziemie-emerytowna-nauczycielke

 167. podczaszy said

  2005r w Rzymie w czasie pogrzebu tajnego agenta wloskich służb specjalnych.
  Nicola Calipari mial tytuł generala- majora wywiadu wojskowego.

  W marcu 2005 roku zostal zamordowany przez żołnierzy USA na lotnisku w Bagdadzie.

  Sprawa byla o tyle poważna ze włoska dziennikarka, Giuliana Sgrena, pisała sprawozdania z Iraku – a była ta dziennikarka znana z anty-amerykanskich i antywojennych sentymentów. Została porwana przez tzw. terrorystów, którzy najwidoczniej kochali Amerykę i nie pozwolili pisać paszkwili na temat okupacji Iraku.

  ===

  Ja bardzo polecam: Margaret Thatcher Foundation: ‚Jak powstała ‘Solidarność’’:

  Anglia miała podpisany kontrakt z ZSRR na eksploatacje i zakup gazu z Jamalu. Anglicy mieli pomóc Rosjanom w eksploatacji gazu i budowie gazociągu.

  I wtedy usa pan Reagan i cala świta ‚największej ekonomii świata’ postanowiła nie dopuścić do budowy gazociągu.
  (W ramach gospodarki wolnorynkowej?)

  Polacy bardzo chętnie pomogli kowbojskim pedofilom zrujnowac Polske.

  Gaz z Jamalu miał przechodzic przez Polske i Polska miała zarabiac miliardy dolarów na tranzycie.

  Dzięki polskim patriotom i obcej agenturze- KOR, Polska straciła nie tylko tantiemy i tani, naturalny gaz.
  Polska straciła przy okazji calutki przemysł i obronność kraju.

  W PRL-u kupowalismy co i od kogo chielismy i sprzedwalismy miliony ton polskiej stali do USA i nikt nam nie bronil.

  Kupowalismy zachodnie licencje i budowalismy infrastrukture w kraju. Polska miala wie zagraniczny h kontraktow w Europie i na Biskim schodzie. Mielismy wymiane naukowa z calym swiatem.Mielismy przyjaciol.
  Teraz mamy wrogów.
  https://zygumntbalas.neon24.pl/post/161345,ameryka-jest-daleko-a-rosja-blisko-18-04-2021#comment_1775762

 168. Boydar said

  Nie mogę, lubię Cię.

 169. podczaszy said

  fragmenty szkolenia, przeprowadzonego przez brytyjski think tank Chatham House, dotyczącego akcji medialnych jakie należy podjąć, aby wywołać wśród ludzi poczucie powszechnego zagrożenia pandemicznego. Z kontekstu wynika, że jest to instruktaż dla dziennikarzy i innych osób mających wpływ na opinię publiczną.
  https://adrianlenz.neon24.pl/post/161359,szkolenie-dziennikarzy-w-sprawie-pandemii

 170. Lily said

 171. bryś said

  152 Piskorz – co im da brak Putina?

 172. podczaszy said


  VIDEO: Idioci pływający w maseczkach
  https://babylonianempire.wordpress.com/2021/04/19/video-idioci-plywajacy-w-maseczkach/

  VIDEO: Idioci pływający w maseczkach
  https://www.renovatio21.com/la-spagna-approva-la-legge-che-impone-le-mascherine-anche-mentre-si-nuota-al-mare/

 173. bryś said

  GP 136 – „Nowość od Złego Ekologa. (Zły nie dlatego, że zły, tylko rozwścieczony
  na to, co ludzie robią że środowiskiem, z ziemią.)” – generalnie większość ludzi gów…o może, po za konsumpcją i wymianą smartfonów. 90 procent zasobów należy, wydaje się do 5% populacji?

 174. Lily. said

  Re 170; Lily
  DO CZEGO TEN OSOBNIK JEST ZDOLNY ?.
  Od ponad 40-tu LAT,na garnuszku podatnika.
  Motto.
  „DZIEL i RZADZ”.

 175. podczaszy said

  164 Pan Boydar
  też nie znam ale dobrze brzmi.

 176. Yagiel said

  Pewien poinformowany Rosjanin znany na YT jako Złoj Ekolog opowiada/czyta ciekawe rzeczy jeszcze lepiej poinformowanego Siergieja Żelenkowa: a to o Stalinie, a to o Rotszyldach-Kanale Suez.-kontenerowcu…
  .https://www.youtube.com/watch?v=gCWCUn8XWao

  na zachętę podaje ten fragment początkowy w moim jako-takim tłum.:
  Stalin postanowił budowę kolei za Polarnym Kręgiem/Szlak Północny; zrobiono już wszelkie badania geolog. i zgromadzono potrzebne materiały do budowy; był nawet zbudowany odcinek trasy kolej. od portu Dudinka do Norylska. Ale Stalina zastrzelił [?niewyraźne] Bułganin, przyjechawszy na daczę do Stalina razem z Kaganowiczem, Ławrientim Berią Kaganowiczem i Nikitą Permutowiczem Chruszczowem. I jak tylko Permutowicz Chruszczow zaczął rządzić CCCP, szybko przerwał budowy wg globalnego planu Sta: Północnego Szlaku.
  Rzeczywisty właściciel/gospodarz Czukotki Abramowicz… we współpracy z nowym właścicielem Alaski Donaldem Trump’em. Ale/jednak Rotszyld’owie w tym wszystkim będą uczestniczyć od podstaw: [??] oni kupili tzw. Karskie Warota/Karską Bramę i najwyraźniej posadzenie na mieliźnie kontenerowca w Kanale Suezkim oni organizowali…

  Pierwszy raz słyszę Nikita Permutowicz Chruszczow – ? A że Rotszyld’owie tak działają – nie pierwszy raz.
  Warto posłuchać do końca.

 177. podczaszy said

  neofita przemówił

  gabriel-maciejewski.szkolanawigatorow.pl/dlaczego-przedsoborowym-katolikom-tak-blisko-do-komunistow-czyli-wybierzmy-wieksze-dobro

 178. Greg said

  Panie Gajowy, co jest z Jaśkiem z Toronto ?
  Od dawna nie było żadnych komentarzy.
  Totalny zamordyzm w Kanadzie ?

  ———–
  Nie wiem….
  Admin

 179. bryś said

  Carlos o Ziębie – jest to możliwe, należy jednak oddać mu że wypatrzył i wypełnił lukę na rynku. Dzięki niemu przebijać sie zaczęli inni, w tym lekarze, propagujący inny nieco od Rocefelorofskiego stosunek do medycyny. Jego cykl o szczepieniach jest ciekawy.

 180. podczaszy said

  Kościół katolicki w Polsce płaci władzy świeckiej podatek kościelny, ale inaczej niż w Niemczech, gdzie taki podatek kościelny płaci się jawnie.

  Podatek kościelny w Polsce płacony jest od liczby ludzi mieszkających na terenie danej parafii bez względu na wyznanie tychże ludzi. Co oznacza, że Kościół katolicki w Polsce tkwi w niewoli władzy świeckiej i w ogóle o tym nie mówi.
  księża płacą co najmniej 45 mln zł podatku dochodowego rocznie,
  http://jadwigaslaska.pl/glowna/kosciol-finanse

 181. podczaszy said

  podatek kościelny obejmuje również niekatolików, co oznacza, że
  tutejszy władca świecki rząd 3rp traktuje Kościół katolicki w Polsce jak instytucję
  państwa świeckiego, oddelegowaną do pracy na odcinku religijnym.

 182. podczaszy said

  za aparthaidem kowidowym
  https://sun9-46.userapi.com/impg/SG_VsLZf7hCdlzh6cS_WrALzh8C4P1z9OX4IEw/pp3D4nUs1Zo.jpg?size=640×696&quality=96&sign=0f6acc27c3b662e904e9f33d2065fcf6&type=album

 183. Boydar said

  Bez względu po co Zięba mówi to co mówi, pożytek z tego można mieć.

  Niech ktoś wypunktuje co ludziom źle doradził (zacytował, bo każdorazowo podkreśla że lekarzem nie jest).

  Dość skutecznie się zalegendował ale trochę za późno, bo kiedy zaczął wyłuszczać politykę, na scenie byli już głośniejsi klikoni.

 184. seler said

  wywiadu warto wysłuchać

  „Wróg Publiczny”. Henryk Pająk. Idą po Polskę, a może już tu są?
  .https://www.youtube.com/watch?v=gG4oJHdOqQ0

  ze strony Gos Obywatelski
  https://www.youtube.com/channel/UCCoOnpb4VPDe3RP3RwHJkeQ/videos

 185. podczaszy said

  W Rosji pomimo ograniczeń kwarantanny w 2020 roku
  .https://sdelanounas.ru/blogs/140903/
  otwarto 169 nowych zakładów produkcyjnych …
  https://kodluch.wordpress.com/2021/04/19/19-04-2021-syria-2023-dzien-sprzatania-swiata/#comments

 186. podczaszy said

  Czy nie czas, abyśmy opuścili rusofobiczną Polskę bez rosyjskiego gazu? …
  .https://cont.ws/@aleksanderzapolskis/1968880

 187. podczaszy said

  Najlepsze w sieci: 98% francuskich nauczycieli mówi „ nie ” szczepionkom kowid firmy AstraZeneca:
  ośrodek masowych szczepień kowid oferujący szczepionki kowid osobom w wieku powyżej 55 lat jest zmuszony do zamknięcia po tym, jak zarejestrowało się zaledwie 58 z 3000 osób
  .https://www.sott.net/article/451630-98-of-French-teachers-say-non-to-AstraZeneca-Mass-vaccination-centre-offering-jab-to-over-55s-is-forced-to-close-after-just-58-people-out-of-3000-signed-up

 188. Boydar said

  I Pan Listwa jakby ustał w wysiłkach.

 189. podczaszy said

  Barry Brodd, emerytowany policjant, który kilka dni temu występował jako ekspert podczas sprawy Dereka Chauvina oskarżonego o zabójstwo George’a Floyda. Zeznał (zgodnie z prawdą), że zastosowany sposób obezwładnienia był zgodny przepisami, szkoleniem i praktyką.

  Na dodatek wcześniej sędzia dopuścił stare nagranie z innego zatrzymania Floyda, gdzie ten połyka dragi i odstawia podobny cyrk, by uniknąć aresztowania, mówi że nie może oddychać itp. Pojawiają się kolejne dowody, że Floyd zwyczajnie zaćpał na śmierć, więc frustracja rasistów z BLM rośnie i takie zeznanie wywołało wściekłość. Efekty łatwe do przewidzenia.
  Po prawej – reakcja na zeznania Barry’ego Brodda.

  Była godzina 3 rano, spokojna dzielnica w cichym kalifornijskim miasteczku Santa Rosa. Grupa zamaskowanych bandytów zaczęła oblewać dom krwią i rzucać głową świni w drzwi. Swoją drogą wandale BLM do riserczu przyłożyli się tak samo jak do poszukiwania pracy i zniszczyli dom zupełnie przypadkowego mieszkańca Santa Rosa, gdyż jak się okazało, były policjant już dawno tam nie mieszka. Tej samej nocy oblali jeszcze jakąś rzeźbę.

  Aktywistka BLM Maya Echols opublikowała nagranie z groźbą, że „jeżeli morderca Floyda nie zostanie skazany, rozpęta się piekło. Żebyście nie byli zaskoczeni, że budynki się palą. Tylko mówię”. Chaos, przemoc i bezrozumna destrukcja jako jedyna forma dialogu to nic nowego ze strony BLM, ale tak oficjalne zapowiedzi i ataki to wyższy stopień bezczelności i poczucia faktycznej bezkarności.

  Wiecie kto tak jeszcze robił w historii USA?🤔
  A no tak! Najbardziej wpływowi przestępcy. Gangi, rodziny mafijne. Za pomocą swoich żołnierzyków zastraszali świadków, a sami pławili się w luksusach, rozpieszczani przez elity, nietykalni. W ten sposób próbowali terroryzować sąd i wpłynąć na przebieg procesu. Każdy, od sędziego po pojedynczego ławnika, wiedział, że musi wybierać pomiędzy honorem i sprawiedliwością a bezpieczeństwem swoim i swojej rodziny. Mieli wielkie pieniądze i wielkie znajomości.

  Tymczasem, jak już pewnie słyszeliście, liderka i współzałożycielka organizacji BLM kupiła sobie 4 luksusowe posiadłości o wartości kilku milionów dolarów. Ostatni zakup to „posiadłość za 1.4 miliona w kalifornijskiej Topandze, w której populacja czarnoskórych, o których równouprawnienie walczy Cullors, wynosi niecałe 1.5%, a białych, z których Cullors robi prześladowców – 88%.

  Czyli innymi słowy, właśnie kupiła sobie luksusową chawirę w bogatej dzielnicy dla białych. W pobliżu jednej z jej prywatnych posiadłości znajduje się prywatny hangar lotniczy. Na razie nie są znane informacje, czy ma też swoje posiadłości poza granicami” (cyt z razprozaka)

  Sporo? Rada upadłego miasta Minneapolis wypłaciła rodzinie Floyda 27 milionów dollarów. Menedżer rapera Lil Wayne’a podarował im mercedesa. Barbra Streisand przekazała akcje Disneya. Kyrie Irving, gracz Brooklyn Nets, kupił cały dom 6-letniej córce Floyda (za śmierć tatusia, który wolał ćpanie i kolejne wyroki za rozboje, od zabaw z córką). A to pewnie nie koniec darów.
  Taka to właśnie uciemiężona społeczność.

  TUTAJ ciekawy wpis „Razprozaka”, w którym można doczytać się ciekawych szczegółów o „opozycyjności” niektórych osób. W „koncesję” Kiszczaka i Jaruzelskiego wpisało się niestety większość twórców i działaczy muzycznych tamtych czasów, np. Hołdys, Mann, Waglewski, Lipiński, Nosowska, Kayah, Chylińska, Skiba, czy zmarli niedawno Brylewski i Kora (podobnie zresztą jest w branży …
  https://monitorpostepu.pl/radio-sok-z-buraka/

  Profil Razprozaka:
  facebook.com/razproza

 190. revers said

  To zgdnie z planem schodza powoli materialy o lockdownie i skutkach ubocznych szczepien na covid z tv kurskiegoi naczelnika.

  https://nczas.com/2021/04/20/kara-za-obiektywizm-ws-lockdownu-tvp-zdjelo-warto-rozmawiac-jana-pospieszalskiego/?fbclid=IwAR1VElZaf9ifCeJO6hVk25GjDILDrJEwj-mzhej7pPpc3pYPMJiA0VytViI

  Jak cos to nie my, przy takiej grupowej ponerlogicznej psychopacji to psychopata Ted Budy, jest drobnym rzezimieszkiem.

  A tak po za tym swiadome swego ciala kobiety potrafia chodzic po zemii jak chca jak modelki, baletnice na paluszkach, jak strusie lub wydluzonym krokiem marynarskim. Duzo zalezy tez od obuwia czy wysoko sznurowane lub noszone koaczki, na szpilkach , czy nikich wysokich, obcasach, miekkich czulenkach.

 191. Znajomy po pierwszej dawce już żegnał się ze światem… Jakoś mu się upiekło… Zobaczymy, czy zechce kontynuować….

 192. Piskorz said

  re 170 Ale wał z niego, z tego Kaczora….szpenio od prowadzenia firm..Ma takie pojęcie jak pies o gwiazdach…a z krytyką prostacką jedzie. A PASZOŁ TY WON..!

  \

 193. Piskorz said

  re 192…a ten bydlak mówi..w takich warunkach…JAKICH BARANIE..? DLACZEGO SĄ TAKIE JAKIE SĄ ?! DLACZEGO O TYM MORDY NIE OTWORZYSZ?!

 194. Piskorz said

  re 154 Ja tłumaczyłem różne rzeczy, na żywo też, opowiadania, dokumenty itd itd. I w 4 literach miałem jakieś gówniane trans..Dla oficerów z Bonn b. poważne tematy bez żadnych tego typu tam pierdół.!! Z głowy..! Na spotkaniach np w CRZZ i dałem rady .! A koleżanka przełożyła książkę b. ciekawą..bez żadnych. tego tam. Książkę tłumaczy człowiek, tłumacz to- też …pisarz, a nie żadna nowinka techniczna.!

 195. podczaszy said

  Idę do lekarza, biorę od niego receptę i płacę mu, bo lekarz musi żyć.
  Potem idę do farmaceuty, realizuję receptę i płacę mu, bo farmaceuta musi żyć.
  Potem wracam do domu i leki wyrzucam do kosza, bo ja też muszę żyć!

 196. Piskorz said

  re 152 re 112 tam tez podobno doskwiera juz gawiedzi ruskiej pandemia, i bida…TO PISAŁ 112, nie ja..!! Pan się znowu przypierdala.!! ps Radzę pojechać na prowincję rosyjską i czytać str. ros. Fakty mówią same za siebie /te o Rosji/…I NIE POTRZEBUJĄ ŻADNYCH ADWOKATÓW!/

  ———
  Nie potrzebują też takich „dociekliwych”.
  Pisał stosunkowo niedawno Inkwizytor, że nie ma w Rosji żadnej pandemicznej psychozy.
  Admin

 197. Marucha said

  Re 194:
  Panie Piskorz, proszę sobie wyobrazić, że też znam parę języków i też tłumaczyłem różne artykuły a nawet książki z jednego języka na drugi język. Więc mine Pan nie uświadamiaj z łaski swojej.

  Mimo to doceniam istnienie (coraz lepszych) translatorów, bo nie mam zamiaru ani uczyć się np. holenderskiego czy baskijskiego, ani też korzystać z pośrednictwa tłumaczy, gdy będę chciał zrozumieć jakiś artykuł.

 198. Boydar said

  Jeśli jako naród, społeczeństwo, przeżyło się „rewolucję” bolszewicką, czeka i nkwd, to cóż może Rosjanom zrobić taka grypa. Żeby nie wiem jak wredna. Rosjanin żyje tak trochę na granicy światów, a na tamtą stronę wirus, bakteria ani grzyb nie sięgają.

  Kiedyś Polak też tak miał. I Polska była POTĘGĄ !

 199. Jacek said

  132 Carlos
  Nie wnikam w to co mówi J. Zięba ale czy zadał Pan sobie pytanie dlaczego ten człowiek rok temu stał się ni z tego, ni z owego kimś w rodzaju wroga publicznego nr 1? Ośmieszany w najobrzydliwszy sposob przez szmatławce głównego nurtu, nękany przez urzędasów? Za co go to spotkało? Za to że ośmielił się, do spółki z A. Frydrychowskim, zaproponować sposób leczenia pacjentów umierających na „covid”? Za to że dostrzegł że testy RT PCR wg producenta nie nadają się do diagnostyki klinicznej? Przecież od tego zaczęła się ta nagonka. J. Zięba jest chyba wystarczająco zdementowany.

 200. podczaszy said

  opisujaca pogarszajacy sie stan zdrowia prezydenta usa Dwight’a Eisenhower’a , ktorego jak pamietamy z poprzednich odcinkow, porady lekarzy (zakazujace wszelkiego tluszczu w diecie) zamiast do wyzdrowienia doprowadzily do szeregu zawalow i zgonu.
  http://deszcznocity.szkolanawigatorow.pl/gruba-pomylka-cz-xii

 201. Piskorz said

  !!! Początek listu Stow. Lekarz. Rosji do Putina..„Koronawirus: walka z wirusem czy z prawami narodu?»

  My, rdzenni mieszkańcy Rosji, działacze obywatelscy i zespół lekarzy z wyższym wykształceniem medycznym, uczestnicy narady Okrągłego Stołu ” koronawirus: walka z wirusem czy z prawami narodu?”, która odbyła się 22 marca 2020 roku, domagamy się od Was zaprzestania szerzenia paniki wśród ludności naszego kraju. Obecnie, we wszystkich centralnych kanałach telewizyjnych i we wszystkich kanałach informacyjnych sieci internetowych, 70% wiadomości składa się z przerażających informacji o koronawirusie, a prawdziwego wyjaśnienie istoty choroby ani Ministerstwo Zdrowia, ani rząd, ani Media nie dostarczyły do tej pory.
  RESZTA /CD/ NA http://WWW.WOLNA-POLSKA.PL

 202. revers said

  jak robi sie straszna zaraze covid jako hoax, gdy nawet kryzysowy aktor z worka na zwloki musial zapalic sobie szluga w przerwie krecen materialow filmowych dla oglupialej widowni tv i znawcow teamtu, ekspertow z kryzysowych pikseli.

  https://www.mediafire.com/file/8cesvwrux70l9ov/pandemiahumanfraud.mp4/file

  [video src="https://www.mediafire.com/file/8cesvwrux70l9ov/pandemiahumanfraud.mp4" /]

 203. Piskorz said

  re 197 Panie Marucha, nie neguję, że zna pan język taki czy inny !! Ale te gówna te translatory…nie mogę o tym czytać/słuchać..Tak głupia znajoma nie zna żadnego języka /sic!!!. i jeździ po Europie z tym dziadostwem i bez tego nic nie umie załatwić!!
  PS PRZY OKAZJI…autor książki „Niewidzialne fronty” twierdzi, że słowo privatisieren …pochodzi z łaciny i znaczy tyle co….rabować!! To się zgadza…i podaje przykłady..jak prywatyzowano /rabowano/ w …Nowej Zelandii!

 204. Piskorz said

  re 200 Nie wnikam w szczegóły, bo późno a rower pedałami przebiera..!! Pamiętam tylko, że tłuszcz jest potrzebny, bo wtedy mózg lepiej pracuje /nie za dużo/ . Kiedyś cholesterol był np. xyz..i było ok. Teraz…xyz…jest za wysoki..bo trzeba leki kupować, aby go obniżyć ze skutkiem byle jakim. dla organizmu .Chodzi o kasę. to samo dotyczy…parametrów nadciśnienia.!!

 205. seler said

  CHINY

  [1] Film chrześcijański | „Ujawnić tajemnicę Biblii” Ujawnienie tajemnej historii Biblii (Dubbing PL)

  .https://www.youtube.com/watch?v=JHqoM1AIfnM

  [2] Film chrześcijański | „Biblia i Bóg” Wyjaśnienie relacji między Biblią a Bogiem (Dubbing PL)

  .https://www.youtube.com/watch?v=xzKdjoKMbvU
  ______________

 206. lewarek.pl said

  Kawa na ławę.
  https://kresy.pl/wydarzenia/usa-oczekuja-od-ukrainy-kluczowych-reform-m-in-wielkiej-prywatyzacji/

 207. Carlos said

  Do wszystkich w sprawie p. Zieby. Ja go sluchalem i czytalem 7 lat temu, jasne ,ze ma racje z wszystkim co wymieniacie, tyle ,ze uwazny internetowiec, wie o tym tez od dawna, wiec „ameryki nie odkryl”. Jestesmy wsciekli ,jak lecza nas : historyk, ekonomista i elektryk. A nie przeszkadza wam Zieba , ktory nie ma wyksztalcenia medycznego. Nie atakuje go, tylko przeszkadza mi jego maniera rozwadniania tematow, ktore zamknac ,by mozna w 4 zdaniach. Chwala mu za wlewy z wit C, za leczenie alternatywne, tyle ze ja to czytalem ,zanim pojawil sie p. Zieba. Chwala mu ,ze to propaguje, ale – tak samo jak Czerniak – zbieral kase za sprzedaz i reklame suplementow, co oczywiscie wolno, ale smrod pozostal. 7 lat obserwacji mi wystarczy, a dodac musze , ze jestem po 3- powaznych operacjach i medycyna interesuje sie od ponad 20 lat i zaden Tombak, ani Zieba nie powali mnie swoja wiedza. Choc przyznac musze , ze nadal od 6 lat zmagam sie z cukrzyca typu II, choc wiem jak z tego wyjsc- brak mi silnej woli.

 208. 176. Yagiel said – 2021-04-20 (Wtorek) @ 18:11:49

  „Ale Stalina zastrzelił [?niewyraźne] Bułganin, przyjechawszy na daczę do Stalina razem z Kaganowiczem, Ławrientim Berią Kaganowiczem i Nikitą Permutowiczem Chruszczowem.” (Przypis: Pewien poinformowany Rosjanin znany na YT jako Złoj Ekolog opowiada/czyta ciekawe rzeczy jeszcze lepiej poinformowanego Siergieja Żelenkowa: a to o Stalinie, a to o Rotszyldach-Kanale Suez.-kontenerowcu… https://www.youtube.com/watch?v=gCWCUn8XWao )
  *******************************************************
  To jest SPEKULACJA ze śledztw w których nie udało się zidentyfikować IV uczestnika nocnej konferencji w daczy Stalina w Kuncewie na wilię Śmiertelnego Porażenia WODZA. Konferentami byli: Beria, Chruszczow, Maleńkow i ??? ale NIE teść Stalina Kaganowicz, bo ten do biesiadników Stalina i Kremlowskiego Dworu nie należał, a w Nocnej Konferencji chodził o KREMLOWSKI DWÓR, z którego zginęły Ważne Dokumenty.
  IV konferentem powinien być Bułganin, ale ten prowadził śledztwo w Krasnym Lotnie w/s MIGA-15, którym uciekł właśnie na Bornholm generał Frey-Bielecki z Józefem Światłą. Ponieważ bezpośrednio PRZED opuszczeniem przez konferentów daczy Stalina po godz. 4 w nocy był Telefon do Stalina to Wnioskowano, że telefonował Bułganin, który przyjechał i ZASTRZELIŁ STALINA?
  To jest nonsensem, gdyż Stalin był chroniony przez żołnierzy Żukowa z Rozkazem ZASTRZELENIA INCYDENCJONALISTÓW, co miało chronić Wodza przed czynami gwałtownymi.
  IV konferentem był zięć Bieruta a mój stryj, który obsługiwał telefon ze Śledztwa w Warszawie, skąd uciekli Frey ze Światłą MIGIEM-15 – Cudowną Bronią Wojny Koreańskiej – którym to śledztwem kierował Bierut, więc telefonował Bierut. – Otóż w trakcie tegoż telefonu mój stryj OSKALPOWAŁ STALINA, a ponieważ Oskalpowany zachowuje się Godnie to INCYDENTU NIE BYŁO. – Potem konferenci opuścili daczę Stalina.
  Z ochrony Stalina zachował się tylko Jeden świadek Oskalpowania, który pilnował Stalina z Czatowni, i nie został zabrany przez Bułganina, który wywiózł Ochronę, która PRZEPADŁA, i widział przez wziernik, jak do opuszczonej przez Ochronę daczy wrócili Beria, Chruszczow i Maleńkow, którzy BILI STALINA, który umarł na skutek tego pobicia więc można tą Czatownię zidentyfikować.

 209. Kowalski3 said

  Carlos – no właściwie nic dodać, no może to, że gajówka to też przecież taki: ”ziemba”!

  Ja od dziecka zostałem wychowany w przekonaniu, że Prawdą jest tylko co widzę,

  reszta to: lepsza, lub gorsza , ale zawsze – PROPAGANDA!

  Może D3 z Lekarzem da trochę nadziei . . .

  Odkręć – gdybyś znał, chociaż trochę – CV Pana Józefa, gdzie tu byli, co po niektórzy,

  kiedy On cóś tam, już zadziałał, to może inaczej by się do Niego zwracano . . .

  Ale wystarczy chociaż odrobina respektu . . .

  Jedno jest pewne, że za to co On kiedyś robił, wtedy! – było dużo bliżej zemsty, aniżeli dzisiaj,

  kiedy ilość głosów wzrosła jak jeden do miliona !

  Kiedy te rzeczy wyjaśniano 30-20 lat temu, to ilu było odważnych by wtedy chociaż – posłuchać?!

  I znowu, nie mam zamiaru nikomu czegokolwiek odbierać, każdy wie co robił,

  ale między nami są Ci, którzy to robili wtedy, kiedy wielu z Was, było w . . .

  pokrzywach . . .

  A co do obawy o życie . . .

  Pan Józef pokazuje to na swojej stronie:

  Matka Boża Gietrzwałdzka, kto wie – nie wątpi!

 210. revers said

  To .p.Peryskop i p.Bizon wykrakali : Derek Chauvin winny śmierci George’a Floyda.

  https://edition.cnn.com/us/live-news/derek-chauvin-trial-04-20-21/index.html?fbclid=IwAR2xNTW8vsVMW9j_VOqGu6BWLJ65KlrzJAQeTY_9u3ohbXI0R7_3t9KVtEs

  Kolejny cud prawniczy, zatrzymany Floyd zgodnie z procedurami szkolen dla policjantow usej, Chauvin nagle staje sie winnym smierci zatrzymanego recydywisty dilera narkortykow.

  W saadzie pokazany byl tez wczesniejszy material z zatrzymania Floyda pod tym samym zarzutem, z tymi samymi procedurami policyjnymi i wyuczonym okrzykime ja nie moge oddychac.

  Widac malowanie drzwi krwia zwierzat pracownikom wymiaru sprawiedliwosci wywoluje sprawiedzliwsze wyroki i postawy seedziow , lawnikow saadowych.

 211. bryś said

  Carlos – są ludzie którzy mają dar opowiadania, tzw. bajer. Mnie też nie miło zaskoczył sprzedając trawę pszeniczną po 50 PLN za garść i wmawiając że nie dam rady wychodować buraków na sok, bo to trzeba tak specjalnie że aż. Opowieści o zrośniętej z potrójnego złamania nodze w dwa tygodnie, pani która nie mogła chodzić po wypadku, ale Marian jej powiedział, czy ktoś i się podziabała i jej przeszło (klawiterapia), opowieść chyba nawet o chłopaku któremu coś odrosło czy się zrosło?, tych filmów już nie mogę znaleść a były jednymi z moich ulubionych. Zniesmaczyła mnie tez trochę „Konferencja zdrowia” czy coś – duże wydarzenie w Spodku – dla Polaków, wszystko dla waszego zdrowia, po czym pousówał ludziom materiały z tej konferencji. Jak się wie, z czym ma się doczynienia, coś można skorzystać. Pierwsza część UT była koslawie napisana, drugą raczej już ktos pisła, ale jako postać medialna ma duża charyzmę dla większości.

  Na tym polega współczesna sprzedaż – trzeba dużo dać (w tym przypadku jego wykłady, owszem w większości przegadane) aby sprzedać.

 212. Boydar said

  Między Ziębą a „czarownicami” wielkiej różnicy nie widzę. Tak czy siak wypada na stosie spalić. Zwłaszcza że za poradę coś tam brali i z nami podzielić się nie chcieli. No i profit bigpharmy uszczuplali znacząco.

  Do „czarownicy” się szło jak już znikąd ludzkiej pomocy nie było, a do Zięby ? Pod karabinem kogoś pędzili ?

  Ten „kawał” zacytowany przez Podczaszego (195) to on całkiem au courant jest – tylko Ziębie i czarownicy żyć nie wolno.

 213. Yagiel said

  ad Revers@122: „„Ultraortodoksyjni Żydzi – m.in. Chabad Lubawiczanie – ogłosili 4 kwietnia 2021 roku w Jerozolimie swojego mesjasza. Jest nim Shlomo Jehuda Beeri. Ma 32 lata, jest cadykiem. I jak piszą, wykazuje niesamowitą znajomość wszystkich aspektów Tory.” i ad Wandaluzja:
  Otóż Złoj Ekolog mówi o innym mesjaszu Żydów – są więc dwaj czy jeden dwoiście zwany?
  Podaję tekst ZE: w swoich opracowaniu do końca p. 4 i początek p.5.:

  Światowa elita kainitów Sefardów, skłócona /na razie?/ z elitą Aszkenazi – jej cele:
  1. Białoruś mieć jako wstęp/warunek przejęcia Okręgu Kaliningr.; flota Rosji z Zatoki Finskiej zablokowana flotą NATO
  2. Armenię, Gruzję i Czeczenię mieć, tj. pozbawić Rosję Kaukazu, bazy w Armenii… Na razie to się nie udało mimo tysięcy bojowników z Syrii przerzuconych przez Turcję siłami Turków
  3. przez chinskich Kainitów Szugue zaatakować siłami Chin – plus agresja Japonii na Czukotkę – Daleki Wschód Rosji i przejąć infrastrukturę wojskową wybrzeża oraz terytorium co najmniej do Jeziora Bajkał: Woda dla Pekinu
  4. światowa elita kainitów Sefardów w Rosji widzi swoje miejsce: dlatego tylko Rosja ma mieć Wodę Pitną, tylko Rosja złoto… Ale nie cała Rosja, bo część Azjatyckiej dla Chin/chińskich kainitów; elita kainitów ma przywódcę w Wołoszynie – albo miała, bo światowa elita uznała, że Wołoszyn spieprzył robotę:
  (…) Dni Wołoszyna są policzone, odkąd nie zdołał przygotować spotkania/powitania Goszu Hohenzollern’a 18 marca [nul trietiewo] 2021 – i kainicki rytuał zerwał się drugi raz; a pierwszy raz on zerwał się 20 marca 2020. Ale kainici mają jeszcze jednego bojewika, kt ma pod władaniem Kreml, i spróbują jeszcze raz, ale już bez Wołoszyna(…)
  5. Sefardy i Aszkenazi na razie niektóre projekty zamorozili, głównie dlatego, że drugi raz 18 marca przelecieli ze spotkania/?/ ze swojim mesjaszem Goszu Hohenzollern’em przecież spotkania z mesjaszem muszą mieć swój rytuał, ale oni już dwa razy z sukcesem go uwalili/ spieprzyli [uspieszno go prowalili] A Goszu przejawiał aktiwność od września 1992 do wiosny’2018. I ponieważ 20 marca 2018 oni nie zdołali go spotkać wg specjalnego rytuału – z kwietnia’2019 całkiem zacichli/utajnili się. W styczniu 2021 znów zaczęli ostro ?? Goszu Hohenzollern’a i jak tylko 18 marca znowu pralietieli/spieprzyli, znowu zacichli/umilkli…

  Zatem jak to jest z tym mesjaszem – dwoistym ? Swoją drogą Gosza Hohenzollern – Wandaluzjo ? To by wiele wyjaśniało, począwszy od Jagiełły albo i dawniej…

  Dziś Putin – jutro Łukaszenka Coś Ważnego zapowiedzieli powiedzieć. Np. zjednoczenie RF z BiałoRusią ? (przypomina mi się, że Biała Ruś to Dobra Ruś, gdy Czarna Ruś – na jugie – Ukraina nie jest dobra) Ciekawe…

 214. Głos Prawdy said

  Jestem w szoku, jak wy jesteście poinformowani, lepiej niż Rosjanie znacie ich resurs internetowy.

  Boydarze, jestem dziewczynką :). Tubylcy o tym wiedzą.

  Wiktoria

  ————-
  Nie wszyscy. I nie wszyscy wierzą w plotki.
  Admin

 215. Sowa said

  Woodstock w roku 1968 miał miejsce w czasie trwania pandemii grypy:

  Woodstock Occurred in the Middle of a Pandemic
  Jeffrey A. Tucker
  May 1, 2020
  https://www.aier.org/article/woodstock-occurred-in-the-middle-of-a-pandemic/

 216. Boydar said

  Wiktoria, ładnie ! A ja Boydar jestem, bardzo mi miło.

  Że jesteś dziewczynką to wiedziałem, al u nas „głos” jest rzeczownikiem rodzaju męskiego, stąd czasem dysonans gramatyczny. Ale nie przejmuj się, ci co mają wiedzieć – wiedzą.

 217. Sierżant J.Daniels , „doradca polskiego rzondu”teraz działa na Białorusi!Komenarz sam się nasuwa….

 218. Sowa said

  UBLIKACJA: 19.04.2020 05:00
  Jak Pekin małym kosztem zmienił WHO w swoje narzędzie

  To, że administracja Trumpa zawiesiła fundusze dla Światowej Organizacji Zdrowia nie powinno dziwić, jeśli weźmiemy pod uwagę mocno prochińskie działania szefa tej instytucji.

  https://www.parkiet.com/Parkiet-PLUS/304199998-Jak-Pekin-malym-kosztem-zmienil-WHO-w-swoje-narzedzie.html?fbclid=IwAR3h4YUO_kt9L0rWUksDlE-1cXz-Ss_SABcZiAKK0leqpve1b4cKkY68dHc

 219. https://pl.wikipedia.org/wiki/Efez#Legenda_o_powstaniu_miasta

  Czytamy „można spotkać się także z innym datowaniem, sięgającym do XI i XIV wieku p.n.e. i opiniami historyków łączących początki Efezu ze stolicą hetyckiego królestwa Arzawa APASAS. Przedtem żyły tam ludy Karów i Lelegów.
  Nazwa EFEZ pochodzi wyraźnie ze staroegipskiej nazwy Słona ELF. Znaczyłoby to, że Hellenowie Kara-k’ORFEUSZA i Egejowie Seta napotkali tam SŁONIE syryjskie, które znali znad Wisły jako mamuty-Elfy, wobec czego Set postanowił założyć tam miasto na cześć swego dobroczyńcy Kara, który budowane przez siebie miasto nad Bosforem nazwał na cześć swej żony Eurydyki EUROPĄ, które dopiero później nazwano TROJĄ – zaś morze nazwano od Egejów EGEJSKIM. W takim razie założycielem Efezu byłby Set.
  Ponieważ według Pliniusza świątynia Artemizy była DZIEWIĘĆ razy budowana i burzona to znaczy, że była to świątynia Pierwotna, czyli zlokalizowana przez Seta, który zdyskontował doskonały marmur marmaryjski. Nazwa AFRODYZJON świątyni Krezusa jest Frygijska czyli z FRYGU, jak azjaci nazywali Czeską Pragę, co powinno pochodzić z Wojny Trojańskiej. Afrodyzjon Krezusa miał kolumny WEWNĘTRZNE z cedru libańskiego, czyli że był budowany PRZED Pałacem Baala w BAALBEKU, który zbudowała siostra króla syryjskiego Baala Anata, którą wysłał do Poznania dla podpisania konwencji handlowej z Lechią. Tam Anata wyszła prawdopodobnie za mąż, o czym zdaje się świadczyć BAALOCHWALNIA-Bałwochwalnia na krakowskim Libanie, RÓWNIEŻ na kolumnach wewnętrznych z żelazomiedzi z Kielc.
  Doktor Franz Zalewski, którego PODZIWIAM, datuje Baalbek Śladami Potopu, które uważam za HYDROTECHNICZNE operowanie blokami 1500-TONOWYMI Tamą na rzece Baal, jaka w Krakowie powinna być zweryfikowana przez niego. – Może to własnie z Tej Racji BAALOCHWALNIA nie została zbudowana na GOrGOLINIE ??? Pod Krakowem jest złoże granitu nad Rudną, które kiedyś było eksploatowane dla drogownictwa, wobec czego Doktor Zalewski powinien rozważyć ZEŚLUZOWANIE Rudnej i Wilgi, która mogła być skierowana do LIBANU, gdzie Niemcy urządzili Kamieniołom Schindlera, żeby WYBRAĆ fundamenty Bałwochwalni.
  Rada Stołecznego Królewskiego Miasta KRAKOWA, żeby zagrać Holokaustom Na Nosie, uchwaliła budowę tam Lunaparku, co ZAPROTESTOWAŁEM, godząc się na budowę tam arkadionu SEMIRAMIDY z oślimi schodami.
  Ze sprawą tą ma związek budowa przez Artemidę-Dianę imperialnej świątynia Eliasza w Bizanacjum – pierwotnie ARTEMIZJONU, jak świadczy kolumna przed mauzoleum Eyrydyki-EUROPY z konną statuą Diany w koronie SARMACKIEJ. Świątynia ta była kopią świątyń imperialnych w Krakowie i Aleksandrii, którą Konstantyn przeniósł z zespołem pałacowym Aleksandrii do Konstantynopola, wobec czego było tam DWIE jednakie Świątynie Imperialne.
  Wobec tego Justynian podczas oblężenia Konstantynopola przez Moskwę i Rusa PRZEBUDOWAŁ Świątynię ELIASZA w Bizancjum na SKARBIEC, przez rozebranie jej, wykopanie wielkiego dołu i zmontowanie jej tam ponownie, tylko z zastąpieniem kolumn z żelazomiedzi kolumnami z piaskowca jako Silniejszymi. Po zatopieniu tego skarbca dopływem wody ze Złotego Rogu nie można go było bowiem wyrabować bez znajomości Dopływu.
  Architektura ANTYCZNA została sformułowana przez Anatę zastąpieniem wewnętrznych kolumn Cedrowych ŻELAZOMIEDZIOWYMI z Kielc, które przetrwać nie mogły, gdyż były rabowane do odlewania armat. Dlatego DO MEGO WNIOSKU BAALBEKU ODBUDOWA ŚWIĄTYŃ ANTYCZNYCH BYŁA NIEMOŻLIWA.

 220. Marucha said

  Re 203:
  Pan jednak nic nie rozumie z przesłania, jakie usiłuję Panu przekazać.
  Poza tym ma Pan słabe pojęcie o translatorach.

Sorry, the comment form is closed at this time.