Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  errorous o Wolne tematy (58 – …
  matirani o Jak zmieniało się zatrudnienie…
  matirani o Wolne tematy (58 – …
  minka o Jak zmieniało się zatrudnienie…
  Głos Prawdy o Wolne tematy (58 – …
  Homolka o NATO może się samo rozbroić…
  Bezpartyjna o W rocznicę urodzin Wielkiego…
  Boydar o Wolne tematy (58 – …
  Boydar o Wolne tematy (58 – …
  Głos Prawdy o Wolne tematy (58 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (58 – …
  NC o Wolne tematy (58 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (58 – …
  walthemar o Wolne tematy (58 – …
  Marucha o Wolne tematy (58 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 616 obserwujących.

EcoHealth Alliance dr Petera Daszaka ukryło prawie 40 milionów dolarów z Pentagonu i zmilitaryzowało naukę o pandemii

Posted by Marucha w dniu 2021-04-21 (Środa)

Dr Peter Daszak

„Pandemie są jak ataki terrorystyczne: Wiemy z grubsza, skąd się biorą i co jest za nie odpowiedzialne, ale nie wiemy dokładnie, kiedy nastąpi następna.

Trzeba sobie z nimi radzić w ten sam sposób – identyfikując wszystkie możliwe źródła i likwidując je, zanim uderzy kolejna pandemia.”

To oświadczenie zostało napisane w New York Times na początku tego roku przez Petera Daszaka. Daszak jest długoletnim prezesem EcoHealth Alliance, nowojorskiej organizacji non-profit, której rzekomym celem jest zapobieganie pandemiom. Okazuje się jednak, że EcoHealth Alliance pod wieloma względami znajduje się w samym centrum pandemii COVID-19.

Przedstawianie pandemii w tak zmilitaryzowanych kategoriach jest dla Daszaka czymś powszechnym. W internetowym wykładzie z 7 października, zorganizowanym przez Columbia University’s School of International and Public Affairs, Daszak zaprezentował slajd zatytułowany „Donald Rumsfeld’s Prescient Speech”:

„Istnieją znane wiadome – rzeczy, które wiemy, że wiemy. Istnieją znane niewiadome; to znaczy rzeczy, o których wiemy, że nie wiemy. Ale są też nieznane niewiadome – rzeczy, o których nie wiemy, że nie wiemy.” (Ten cytat Rumsfelda pochodzi w rzeczywistości z konferencji prasowej)

W późniejszej dyskusji online Daszak podkreślał podobieństwa między jego własną krucjatą a krucjatą Rumsfelda, ponieważ, według Daszaka, „potencjał nieznanych ataków” jest „taki sam w przypadku wirusów”.

Następnie Peter Daszak przystąpił do niezbyt subtelnego wyłożenia kwoty ponad miliarda dolarów. Pieniądze te miałyby wesprzeć jego projekt polowania na wirusy i nadzoru, Global Virome Project – „wykonalny projekt”, jak zapewnił obserwatorów, biorąc pod uwagę koszty pandemii ponoszone przez rządy i różne gałęzie przemysłu.

Na nagraniu pojawił się również profesor Uniwersytetu Columbia, Jeffrey Sachs. Sachs jest byłym specjalnym doradcą ONZ, byłym szefem Projektu Milenijnych Wiosek, a ostatnio został mianowany przewodniczącym nowo utworzonej Komisji EAT Lancet w sprawie pandemii. We wrześniu komisja Jeffrey’a Sachsa wyznaczyła dr Petera Daszaka na szefa swojej komisji do spraw początków pandemii. Peter Daszak jest również członkiem komisji WHO do zbadania przyczyn pandemii. Jest on jedyną osobą w obu komisjach.

Te stanowiska kierownicze nie są jednak jedynym powodem, dla którego dr Peter Daszak jest tak centralną postacią w pandemii COVID-19. Jego nominacja zaniepokoiła wielu z tych, którzy są świadomi, że EcoHealth Alliance Daszaka finansowało badania nad koronawirusami nietoperzy, w tym zbieranie wirusów, w Instytucie Wirusologii w Wuhan (WIV), a zatem sami mogli być bezpośrednio zamieszani w epidemię.

Ze swojej strony, dr Peter Daszak wielokrotnie odrzucał koncepcję, że pandemia może mieć pochodzenie laboratoryjne. W rzeczywistości, niedawne wnioski o dostęp do informacji [FOIA] przeprowadzone przez grupę zajmującą się przejrzystością U.S. Right To Know ujawniło, że dr Peter Daszak przygotował wpływowy list podpisany przez wiele osób, opublikowany 19 lutego w Lancet. List ten odrzucał hipotezę pochodzenia laboratoryjnego jako „teorię spiskową”. Ujawniono, że Daszak zaaranżował ten list tak, aby „uniknąć pozorów oświadczenia politycznego”.

Prof. Jeffrey Sachs ze swej strony wydawał się zaskoczony przedstawieniem Rumsfelda przez Daszaka, ale Daszak go uspokoił. „To jest niesamowity cytat! I tak, to Donald Rumsfeld, Jeff, i wiem, że jest republikaninem, ale – co za geniusz!”

Śladami pieniędzy EcoHealth Alliance do Pentagonu

Zbieranie niebezpiecznych wirusów jest zwykle uzasadniane jako działalność prewencyjna i obronna, wyprzedzająca to, co „Natura” lub „Terroryści” mogą na nas zrzucić. Ale z natury rzeczy praca ta ma „podwójne zastosowanie„. Prace nad „Bio-obronnością” często są identycznymi pracami, jak nad bronią biologiczną. Jest to po prostu kwestia tego, jakie są deklarowane cele.

Przyznają to otwarcie [patrz poniżej] naukowcy związani z EcoHealth Alliance, gdy mówią o rzekomych programach w innych krajach – takich jak Irak.

Przez większą część tego roku, EcoHealth Alliance dr Petera Daszaka przyciągało wiele przychylnych mediów po tym, jak jego pięcioletni grant NIH o wartości 3,7 miliona dolarów został przedwcześnie obcięty, gdy administracja Trumpa dowiedziała się, że EcoHealth Alliance finansowało badania nad koronawirusem nietoperzy w Instytucie Wirusologii w Wuhan.

Tymczasowe cięcie funduszy zostało szeroko przedstawione w mediach głównego nurtu jako podważanie przez Trumpa szlachetnej walki EcoHealth Alliance z pandemiami. Wypowiedzenie grantu zostało cofnięte przez Narodowy Instytut Zdrowia [NIH] pod koniec sierpnia, a nawet zwiększone do kwoty 7,5 miliona dolarów.

Jednak wśród tych roszczeń i kontr-roszczeń całkowicie przeoczono fakt, że znacznie więcej środków na EcoHealth Alliance pochodzi z Pentagonu niż z amerykańskiego Narodowego Instytutu Zdrowia [NIH].

EcoHealth Alliance ukryło prawie 40 milionów dolarów z Pentagonu.

Aby być całkowicie uczciwym wobec mediów, EcoHealth Alliance dr Petera Daszaka ukrywa swoje finansowanie Pentagonu. Na swojej stronie internetowej EcoHealth Alliance stwierdza, że „Kopia podręcznika zarządzania dotacjami w EcoHealth Alliance jest dostępna na żądanie od głównego urzędnika finansowego EHA pod adresem finance@ecohealthalliance.org”. Jednak e-mail wysłany na ten adres i wiele innych, w tym adres dr Petera Daszaka, z prośbą o udostępnienie tego podręcznika, jak również innych informacji finansowych, pozostał bez odpowiedzi. Nie odpowiadano również na wielokrotne wiadomości głosowe.

Pochowane w ich „Polityce prywatności,” w sekcji zatytułowanej „EcoHealth Alliance Polityka dotycząca konfliktu interesów w badaniach,” EcoHealth Alliance przyznaje, że jest „odbiorcą różnych dotacji przyznawanych przez agencje federalne, w tym Narodowy Instytut Zdrowia, Narodową Fundację Nauki, US Fish and Wildlife Service, amerykańską Agencję na rzecz Rozwoju Międzynarodowego i Departamentu Obrony.

Nawet ta lista jest zwodnicza. Ukrywa ona, że dwoma największymi fundatorami są Pentagon i Departament Stanu (USAID), podczas gdy amerykańska Służba Ryb i Dzikich Zwierząt, na którą przypada znikoma suma 74.487 dolarów, plasuje się na tej liście przed nimi.

Skrupulatne badanie baz danych rządu USA ujawnia, że finansowanie Pentagonu dla EcoHealth Alliance w latach 2013-2020, w tym kontrakty, granty i podwykonawstwo, wyniosło prawie 39 milionów dolarów. Większość, 34,6 miliona dolarów, pochodziła z Agencji Redukcji Zagrożeń Obronnych (DTRA), która jest oddziałem Departamentu Obrony, który twierdzi, że jego zadaniem jest „przeciwdziałanie i powstrzymywanie broni masowego rażenia i improwizowanych sieci zagrożeń”.

Większość pozostałych pieniędzy dla EHA pochodziła z USAID (Departament Stanu) i wynosiła co najmniej 64.700.000 dolarów [1]. Łącznie z tych dwóch źródeł pochodzi więc ponad 103 miliony dolarów. (Patrz tabela.).

Podsumowanie kwot grantów i kontraktów EcoHealth Alliance. Uwaga: ta liczba nie uwzględnia podwykonawstwa, więc zaniża wkład USAID, patrz przypis [1] poniżej (Dane pozyskane dzięki Jamesowi Baratt i Mariamne Everett)

Kolejne 20 milionów pochodziło z Departamentu Zdrowia i Usług Społecznych (13 mln dolarów, w tym Narodowy Instytut Zdrowia [NIH] i Centrum Kontroli Chorób i Prewencji Chorób [CDC]), Narodowej Fundacji Naukowej (2,6 mln dolarów), Departamentu Bezpieczeństwa Wewnętrznego (2,3 mln dolarów), Departamentu Handlu (1,2 mln dolarów), Departamentu Rolnictwa (0,6 mln dolarów) oraz Departamentu Spraw Wewnętrznych (0,3 mln dolarów).

Tak więc całkowite finansowanie EcoHealth Alliance przez rząd USA wynosi do tej pory 123 mln dolarów, z czego około jedna trzecia pochodzi bezpośrednio z Pentagonu. Pełny podział finansowania jest dostępny tutaj i jest podsumowany według lat, źródła i rodzaju w formacie arkusza kalkulacyjnego.

Wersje pdf tego arkusza kalkulacyjnego są dostępne do pobrania. Podsumowanie jest tutaj, a wszystkie federalne granty i kontrakty są tutaj.

Jeszcze więcej powiązań wojskowych

Powiązania wojskowe EcoHealth Alliance nie ograniczają się do pieniędzy i sposobu myślenia. Jednym z godnych uwagi „doradców politycznych” EcoHealth Alliance jest dr David Franz. Franz jest byłym komendantem Fort Detrick, który jest głównym ośrodkiem obrony biologicznej rządu USA.

David Franz był członkiem Specjalnej Komisji Narodów Zjednoczonych [UNSCOM], która przeprowadziła inspekcję Iraku pod kątem domniemanej broni biologicznej, którą rząd USA i media nieustannie nazywają bronią masowego rażenia. Franz był jednym z tych, którzy chętnie stwierdzali, przynajmniej przy omawianiu rzekomych programów irackich, że „w biologii … wszystko jest podwójnego zastosowania – ludzie, obiekty i sprzęt.”(NPR, 14 maja 2003; link już niedostępny).

Jeszcze w tym roku dr Franz napisał artykuł z byłą dziennikarką New York Times Judith Miller, której opowieści o irackiej broni masowego rażenia w dużym stopniu przyczyniły się do dezinformacji amerykańskiej opinii publicznej w kwestii zasadności inwazji na Irak w 2003 roku. Ich wspólny artykuł, „A Biosecurity Failure: America’s key lab for fighting infectious disease has become a Pentagon backwater [Porażka bezpieczeństwa biologicznego: Kluczowe amerykańskie laboratorium do walki z chorobami zakaźnymi stało się zaściankiem Pentagonu ]”, nawołuje do zwiększenia funduszy dla Fort Detrick.

Judith Miller i dr David Franz są długoletnimi współpracownikami. Miller jest współautorką książki „Germs”, wydanej w 2001 roku, kiedy to doszło do fałszywych ataków wąglikiem, w której wielokrotnie cytuje dr Davida Franza. Miller w tym czasie otrzymała fałszywy list z nieszkodliwym białym proszkiem, co zwiększyło jej znaczenie/widoczność.

Judith Franz kontynuowała nagłaśnianie istnienia irackiej broni masowego rażenia nawet po inwazji na Irak. Kiedy Miller pracowała jeszcze w Timesie, zacytowała go w artykule „U.S. Analysts Link Iraq Labs To Germ Arms” z 21 maja 2003 roku, forsując teorię, że Irak miał mobilne jednostki biologicznej broni masowego rażenia. (Teoria ta została obalona przez brytyjskiego naukowca dr Davida Kelly’ego, który wkrótce potem zmarł, najwyraźniej w wyniku samobójstwa).

Z tego wszystkiego wyłaniają się cztery istotne spostrzeżenia. Po pierwsze, mimo że organizacja nazywa się EcoHealth Alliance, dr Peter Daszak i jego organizacja non-profit ściśle współpracują z wojskiem. Po drugie, EcoHealth Alliance stara się ukryć te wojskowe powiązania. Po trzecie, poprzez militarystyczny język i analogie dr Daszak i jego koledzy promują to, co często określa się mianem, a nawet nieco eufemistycznie, trwającej agendy znanej jako „sekurytyzacja„.

W tym przypadku jest to sekurytyzacja chorób zakaźnych i globalnego zdrowia publicznego. Oznacza to, że twierdzą oni, iż pandemie stanowią ogromne i egzystencjalne zagrożenie. Minimalizują bardzo realne ryzyko związane z ich pracą i sprzedają ją jako rozwiązanie warte miliardy dolarów.

Czwartym spostrzeżeniem jest to, że sam dr Peter Daszak, jako ojciec chrzestny Global Virome Project [Projekt Globalnego Wiromu], może skorzystać na prawdopodobnym wydatkowaniu funduszy publicznych.

Podziękowania

Podziękowania dla Jamesa Baratty i Mariamne Everett za znalezienie źródeł finansowania.

Przypis

[1] Dane dotyczące finansowania EcoHealth Alliance przez USAID zostały uzyskane od Uniwersytetu Kalifornijskiego w Davis, głównego beneficjenta funduszy PREDICT, z których największą cześć otrzymywał EcoHealth Alliance w postaci sub-grantów. Uniwersytet w Davis potwierdził, że finansowanie EHA przez PREDICT wyniosło 64 722 669 USD (PREDICT-1: 2009-2014: 19.943.214 dolarów; PREDICT-2: 2014 do czasu obecnego (2020) 44.779.455 dolarów).

Źródło: Peter Daszak’s EcoHealth Alliance Has Hidden Almost $40 Million In Pentagon Funding And Militarized Pandemic Science

Sam Husseini
https://pubmedinfo.org

Uwaga: oryginalny tekst zawiera mnóstwo linków, których nie miałem cierpliwości kopiować.
Admii

Komentarze 4 do “EcoHealth Alliance dr Petera Daszaka ukryło prawie 40 milionów dolarów z Pentagonu i zmilitaryzowało naukę o pandemii”

 1. ? said

  Wniosek jest taki, że wystarczy odstrzelić kilka takich typków i wszystko wróci do normalnego porządku. Tylko kto to zrobi?

 2. Henryk74 said

  Dnia 21 kwietnia 2021 22:56

  ———- Forwarded message ———
  Od:
  Date: śr., 21 kwi 2021 o 20:06
  Subject: Szczepienie.
  To: Z

  PILNE!

  Mike Yeadon, były główny naukowiec firmy Pfizer, stwierdził, że jest już za późno, aby uratować osobę, której wstrzyknięto szczepionkę Covid-19. Wzywa tych, którym jeszcze nie wstrzyknięto śmiercionośnego związku, do walki o przetrwanie ludzi i życie ich dzieci. Znany na całym świecie immunolog opisuje dalej proces, który według niego zabije ogromną większość ludzi żyjących obecnie. Bezpośrednio po pierwszym wstrzyknięciu około 0,8% ludzi umiera w ciągu 2 tygodni. Osoby, które przeżyły, mają średnią długość życia 2 lata, która jednak zmniejsza się po każdym doładowaniu lub wstrzyknięciu „przypominającym”.
  Opracowywane są szczepionki uzupełniające, które rozkładają niektóre narządy, w tym serce, płuca i mózg.
  Profesor Yeadon, który przez dwie dekady był zaznajomiony z działaniami i celami badań i rozwoju w farmaceutycznym gigancie Pfizer, wyjaśnia, że ostatecznym celem obecnie podawanego schematu szczepionek może być tylko masowe wyludnienie, przy którym wszystkie wojny światów wydają się być jak Myszka Miki.

  „Miliardy są już skazane na pewne, nieodwołalne i pełne bólu zgony. Każda osoba, która otrzymała zastrzyk, z pewnością umrze przedwcześnie, a 3 lata to zrobiona na wyrost ocena tego, jak długo prawdopodobnie będzie żyła”.

  https://www.lifesitenews.com/news/exclusive-former-pfizer-vp-your-government-is-lying-to-you-in-a-way-that-could-lead-to-your-death

 3. Vici said

  Pozabijac piewcow Covidow 19
  A wszystko wroci do normy .Ale kto to zrobi?

 4. Korzenie zawsze te same said

  „Daszak” to ukraińskie nazwisko… cała ta banda globalnych hochsztaplerow to żydoukry

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: